«Україна – космічна держава»Скачати 215,17 Kb.
Дата конвертації15.03.2018
Розмір215,17 Kb.


Любомирівська ЗОШ І- ІІІ ступенів

Березнегуватської районної ради Миколаївської області

Виховний захід

«Україна –

космічна держава»

Виборна В.А.-

заступник директора

з навчально - виховної роботи

Фоменко Т.А. –

педагог-організатор

Любомирівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

2015-2016 н.р.

М Е Т А заходу :
навчальна:

ознайомити учнів з розвитком і досягненнями світової та української космонавтики, розповісти про внесок українських учених і практиків у розвиток космонавтики, дати можливість учням застосувати знання і вміння, набуті під час самостійного опрацювання інформації, виявити свої творчі надбання і розкрити таланти;


розвивальна:

розвивати прагнення до знань, орієнтувати на творчий підхід до набуття знань;


виховна:

виховувати в учнів почуття гордості за свою державу.


Забезпечення заходу:

плакати на космічну тематику, карта Миколаївської області, портрети космічних геніїв Миколаївської області, макет космічної ракети та космонавта , комп'ютер, мультимедійний проектор, музична апаратура.Місце проведення: актова зала.

Тривалість: 45 хвилин.
На фоні космічної мелодії

Ведучий 1. Не варто виключати того факту, що людина, можливо, прийшла на Землю із Космосу і в її глибинній пам'яті, десь у найвіддаленіших ділянках мозку чи генах, збереглася інформація про прадавній космічний переліт.

Ведучий 2. Ідеї польоту людини в космос зародилися ще в далекому середньовіччі. Але лише на початку XX століття з'явилося наукове обгрунтування того, яким шляхом можна здійснити ці мрії. Відрадно, що серед відомих у цілому світі особистостей, які безпосередньо причетні до освоєння космічних просторів, є чимало наших співвітчизників.

Ведучий 1. Вони мріяли і творили. Незбагненні, часом дивовижні ідеї перетворювали на реальність. Вони, сторінка за сторінкою, писали історію космонавтики.

Ведучий 2. Перегорнемо ці сторінки разом і ще раз переконаємося, що ми, українці, — нація, яка споконвіків прагне багато знати. Нас віками мордували, палили і різали, нищили і морили голодом, втоптували у землю і забороняли мову, а ми відроджуємося, живемо, воскресаємо із вічності і сяємо на світовому небосхилі перлинами глибокого розуму, волі і надії.

Ведучий 1.

С Т О Р І Н К А 1 «Такий близький далекий космос».

Ведучий 1. Квітневий ранок не забути,

З бруньок дерев спадає цвіт,

І радість сповнює нам груди —

Цей ранок пам'ятати буде

Все людство: сотні й сотні літ!

Ведучий 2. 12 квітня 1961 року. Космодром Байконур. Стартовий майданчик. 8.45 ранку. Стартовий майданчик останнім покидає Головний конструктор. Ракета залишається сама — висока, велика, горда.

Ведучий 1. Запалення!

Ведучий 2. Є запалення!

Ведучий 1. Пуск!

Ведучий 2. Є пуск!

Ведучий 1. І знамените «Поїхали!», яке промовив перший у світі космонавт Юрій Гагарін.

Ведучий 2. Ракета відірвалася від земної тверді метрів на 30—50, на хвильку ніби зупинилася, замислилася, а потім почала рвучко набирати висоту.

Ведучий 1. «Ура!!!» — пролунало над пустелею. Довго присутні ще дивилися у небо. А корабель Гагаріна линув усе далі й далі. Перетворився врешті на яскраву зірку, а потім зовсім зник.

Ведучий 2. Саме так, із переживань, сумнівів та виснажливої праці багатьох людей під умілим керівництвом нашого земляка, головного конструктора ракетно- космічної техніки , Сергія Павловича Корольова почався довгий шлях, шлях, який дарує безмежність. Того квітневого ранку було зроблено крок до світу таємниць, світу необмежених можливостей та натхнення. Крок у майбутнє...

Ведучий 1.

Сьогодні весь світ відзначає надзвичайну подію - 55 річницю першого польоту людини в космос.Ведуча 2. У цей день, 12 квітня 1961 року, громадянин СРСР , старший лейтенант Юрій Олексійович Гагарін на космічному кораблі «Восток» уперше у світі здійснив орбітальний політ навколо Землі, відкривши епоху пілотованих космічних польотів.

Він виконав один виток довкола Земної кулі, який тривав 108 хв.


Ведучий 1.

За рішенням Міжнародної авіаційної федерації 12 квітня святкують як всесвітній День авіації та космонавтики.

Ведуча2

С Т О Р І Н К А 2 Простий радянський селянин з відомим дворянським прізвищем Гагарін

Відеофільм «12 квітня — всесвітній День авіації та космонавтики»

На фоні відеофільма
Простий радянський селянин з відомим дворянським прізвищем Гагарін

Учениця(розповідь)

Юрій Олексійович Гагарін народився у сім'ї селян 9 березня 1934 року в селі Клушино Смоленської області, де і провів своє дитинство. 1945 року сім'я Гагаріних переїхала в Гжатськ (нині Гагарін), де 1949 року Гагарін закінчив шостий клас гжатської середньої школи й водночас вступив до Люберецького ремісничого училища та вечірньої школи робочої молоді.

У серпні 1951 р. вступив до Саратовського індустріального технікуму. 1954 року вперше прийшов до Саратовського аероклубу. 1955 року Юрій Гагарін закінчив на відмінно навчання і виконав перший самостійний політ на літаку Як-18.

27 жовтня 1955 року Гагаріна призвано до армії та відправлено до Оренбурга в 1-ше військово-авіаційне училище льотчиків імені К. Є. Ворошилова. 25 жовтня 1957 закінчив училище.

А потім написав заяву з проханням зарахувати його до групи кандидатів у космонавти. Після проходження медичного обстеження З березня 1960 року був зарахований до групи кандидатів у космонавти, а від 11 березня почав тренування.

Політ Юрія Гагаріна був подвигом з величезним ризиком для життя і супроводжувався низкою нештатних ситуацій. Так, після старту корабель вийшов на нерозраховану високу орбіту (з апогеєм 327 км замість запланованого 230 км). У випадку відмови гальмівної установки сходження з неї могло тривати близько 10 діб, на що система життєзабезпечення корабля не була розрахована.

Коли «Восток» виконав один оберт навколо Землі о 10:25, на 108-й хвилині плановий політ корабля було завершено — увімкнулася гальмівна система, через збій у якій спусковий апарат з Гагаріним приземлився в незапланованому місці — у Саратовській області, недалеко від міста Енгельс.

Першими землянами, які зустріли космонавта після польоту, стали дружина лісничого Ганна Акимівна Тахтарова та її шестирічна внучка Рита. Гагарін по телефону відрапортував командирові дивізії : «Прошу передати головкому : завдання виконав, приземлився у визначеному районі, почуваюся добре, ударів і несправностей немає. Гагарін».

Спочатку ніхто не планував грандіозної зустрічі Гагаріна в Москві. Але в останню мить усе вирішив Микита Хрущов. За його розпорядженням старший лейтенант Юрій Гагарін одразу отримав звання майора, а в аеропорту «Внуково», куди літак з першим космонавтом прибув у супроводі ескорту винищувачів , на нього чекав грандіозний прийом.

Після свого польоту Юрій Гагарін став відомим не лише в колишньому Радянському Союзі, а й в усьому світі. Його ім'ям називали дітей, школи, аероклуби, кораблі. Він був удостоєний всіляких радянських і закордонних нагород і відзнак, найпершою з яких була Зірка Героя Радянського Союзу.

Юрія Гагаріна обрали почесним громадянином багатьох радянських і зарубіжних міст. Здавалося, кожен мешканець планети Земля хотів побачити першого космонавта й відчути його подвиг.

Подвиг Юрія Гагаріна був оспіваний у піснях і віршах, описаний у книгах, картинах, фільмах, закарбований у камені. Відома радянська композиторка Олександра Пахмутова присвятила цілий цикл своїх пісень «Сузір'я Гагаріна» першому космонавту.

Пісня « Знаете, каким он парнем был» з відеофільма «12 квітня — всесвітній День авіації та космонавтики»

Ведуча2

С Т О Р І Н К А 3 . Україна — космічна держава.

Учениця

Облетіли світ новини:

Є держава — Україна.

І держава ця фактично

З дня народження — космічна,

Бо давно вже стало звичним:

Серію ракет космічних

Виробляють в Україні

Донедавна і понині.

А начиння електронне

Для космічних кораблів,

Для ракет багатотонних —

Це від харківських майстрів.

І в Одесі не сачкують,

Теж для космосу працюють.

Фали йдуть із «Сталь-канату»,

А для їжі — концентрати.

Головним же вкладом буде,

Є та й було — це вже люди.

Кондратюк наш знаменитий,

В Космос він проклав орбіти.

В Україні народився

Сам конструктор кораблів,

Тут літати він навчився,

В космос думкою злетів.

Ще сьогодні ми згадаємо

Послідовників Гагаріна,

Космонавтів славнозвісних,

Космонавтів українських.

Є програма — «Старт космічний»,

Зовсім скоро стане звичним,

Запускати стане в нормі

Всі ракети із платформи.

Вже літають день і ніч

Супутники на ймення «Січ».

Є супутники погоди

І розвідники Природи.

Міжпланетні будуть старти

— Це вже дійсність, а не жарти.

Хай космічні старти будуть

Лише всі на користь людям !Ведучий 1.

Україна і космос — нероздільні. Зв'язок цей міцно встановився на зорі космонавтики, тож порушити його просто неможливо. Українське походження мали визнані у світі автори теорії польотів. І саме їм присвячено наш захід.Ведучий 2.

Хоча порох та ракети винайшли китайці, перший поштовх для розвитку ракетної техніки в Європі дав українець — нащадок українських козаків — генерал-лейтенант Олександр Засядько, який ще в середині XIX ст. розробив цілу серію різних бойових ракет та створив у російській армії ракетну роту.Ведучий 1.

Першим, хто запропонував використати ракети для польоту людини у космос, теж був українець — Микола Кибальчич. Він народився на Чернігівщині в сім'ї священика.

Свого часу Кибальчич прославився переважно тим, що виготовив унікальну бомбу, якою народовольці підірвали російського імператора Олександра II. За такі дії народовольці, а серед них і Кибальчич, потрапили у застінки царської жандармерії. В останні дні свого життя він розробив пристрій для реактивних польотів, видряпавши ескіз космічного корабля уламком ґудзика на стіні тюремного каземату. Перед стратою Кибальчичу вдалося передати папери з розробками реактивного літального апарата адвокатові, але їх вилучила царська служба. Унікальний винахід надовго було поховано в архівах спецслужб... Лише після революції світ дізнався, що Ціолковський був не першим і що його майже на три десятиріччя випередив страчений 3 квітня 1881 року українець Микола Кибальчич.

Ведучий 2.

До речі, Ціолковський теж був за походженням українець. Зокрема, серед його українських предків — Северин Наливайко. А Сергій Корольов — той самий, чия ракета 12 квітня 1961 року доправила у космос першу людину планети, — був житомирянином.Ведучий 1.

Серед піонерів космічного світогляду й космічної техніки варто згадати унікальну людину — Олександра Гнатовича Шаргея, який народився 21 червня 1897 року в Полтаві.

Закінчивши 1916 року із срібною медаллю Полтавську гімназію, Шаргей вступає до Петроградського політехнічного інституту на механічний факультет, звідки першокурсника призивають до армії. Тікаючи згодом з Білої армії та переховуючись у Смілі, юнак змінює ім'я на Юрія Кондратюка.

Ведучий 2.

Ця незвичайна історія, безумовно, цікава, але феномен Кондратюка полягає в тому, що йому вдалося у 20-річному віці без вищої освіти, не знаючи ні зарубіжних, ні вітчизняних розробок теорії комічних польотів, дати точні розрахунки, за якими через кілька десятків років земляни прокладуть космічні траси до інших планет.

Ідеї Кондратюка було використано під час реалізації американцями космічної програми «Аполлон». 1969 року США запустили на Місяць «Аполлон-11». Один із керівників програми Джон Хубольт визнає: «Політ перших у світі астронавтів виконано за «трасою Кондратюка»». Багато інших ідей Ю. Кондратюка також знайшли застосування в практичній космонавтиці.
Ведучий 1. Гідне місце посідають українці серед космонавтів де їх близько сорока, зокрема, Береговий Георгій, Горбатко Віктор, Гречко Георгій, Корзун Валерій, Ляхов Володимир, перша українська жінка-космонавт Савицька Світлана.
Ведучий 2.

С Т О Р І Н К А 4 Миколаївщина й розвиток космонавтики.

Ведучий 1.

Космонавтика — це одна із тих галузей науки й техніки, яка потребує постійного залучення людських знань.

Свій внесок у космічні дослідження зробили вчені різних країн і народів. Сьогодні ми поговоримо про наших славетних земляків- миколаївців —творців ракетно-космічної техніки, підкорювачів космічного простору

Ведучий 2.

Погляньмо на карту нашої Миколаївської області і на сцені

кружечками позначено місця, які мають пряме відношення до нашої теми .

Ми з вами прослухаємо учнів, які досліджували та вивчали біографію наших земляківРешетньова Михайла Федоровича .

Гідзенка Юрія Павлович,

та першого космонавта незалежної України - Каденюка Леоніда Костянтиновича.(Учні виступають із повідомленнями, які підготували раніше та показом слайдів)
Перший космонавт незалежної України

Учениця.


Леонід Костянтинович Каденюк народився 28 січня 1951 року в селі Клішківці Хотинського району Чернівецької області в сім'ї сільських учителів . Ця людина не тільки перший космонавт незалежної України, він ще має безпосереднє відношення до Миколаївської області. За 18 км на північний схід від районного центру є маленьке село Вознесенське. А трохи далі, в глибинку — ще одне, і ще менше — Солдатське, у яке Леонід Костянтинович ще хлопчиком майже щоліта приїздив до своїх дідуся і бабусі, до маминих родичів.

1967 р. Після закінчення середньої школи із срібною медаллю вступив до Чернігівського Вищого військового авіаційного училища льотчиків, після закінчення якого працював льотчиком-інструктором цього училища.

У серпні 1976 року його відібрано до загону радянських космонавтів у групу багаторазової космічної системи «Буран», де він пройшов системну інженерну і льотну підготовку.

Протягом льотної кар'єри літав на понад 50 типах та модифікаціях літаків різного призначення, переважно — винищувачах, а також на американському тренувальному літаку Northrop Т-38. За час підготовки до космічних польотів пройшов підготовку з проведення наукових експериментів на борту космічних літальних апаратів у найрізноманітніших напрямках: біологія, медицина, метрологія, екологія, дослідження природних ресурсів Землі із космосу, геологія, астрономія, геоботаніка.

1995 року відібраний до групи космонавтів Національного космічного агентства України. Пройшов підготовку до космічного польоту на американському космічному кораблі багаторазового використання як спеціаліст із корисного навантаження.

Від 19 листопада до 5 грудня 1997 року виконав космічний політ на американському кораблі «Колумбія» . Каденюк Л. К. — генерал-майор Збройних Сил України, заступник Генерального інспектора генеральної військової інспекції при Президентові України з питань авіації і космонавтики. Автор п'яти наукових праць та науково-популярної книги «Місія — космос».

Має відзнаки Президента України — «Герой України» з врученням ордена «Золота Зірка», орден «За мужність» І ступеня.

Ведучий 1.

Пропонуємо відеосюжет про нашого земляка , першого космонавта незалежної України Леоніда Костянтиновича Каденюка зроблений 4роки тому

Ведучий 2.

У нас є можливість на декілька хвилин зв’язатися з Леонідом Костянтиновичем

та взяти віртуальне інтерв'ю з першим космонавтом незалежної України, який вписав славну сторінку в історію української космонавтики.

Репортаж з Каденюком

Кореспондент – ведучий або хтось із учнів

1.Кореспондент. Леоніде Костянтиновичу, професія космонавта залишається найрідкіснішою на Землі. Тому цікаво з'ясувати, що довелося вам відчути, готуючись до польоту і, звичайно ж, перебуваючи на орбіті?

Каденюк. Космічний політ — це унікальне явище. Думаю, що досить тривалий час космічні польоти залишатимуться в історії людства унікальними. Зрозуміло, кожен старт космічного корабля потребує великих затрат. Тому масові подорожі до зірок — справа майбутнього. Під час виходу на орбіту, коли надсадно ревуть двигуни, космонавтові приходиться нелегко, бо перевантаження, яке виникає у зв'язку з прискоренням, не зовсім приємна річ.

2.Кореспондент Леонід Костянтиновичу, чи хотілось би вам знову побувати у Космосі?

Каденюк. Мені дуже хотілось би цього і не тільки тому, що я добре підготовлений професійний космонавт. Але й тому, що виникло чимало запитань уже після польоту, коли аналізуєш отриману інформацію, набуті знання та досвід. Хотілось би насамперед з'ясувати природу того несподіваного, але цілком реального відчуття, що в Космосі я був уже не вперше...

1.Кореспондент. Що вам не вистачало в Космосі і щоб хотіли взяти з собою при можливості повторного польоту?

Каденюк. Взяв би з собою записи з українськими піснями. Хотілося б ще раз пережити хвилини, коли на космічній орбіті, над всією планетою Земля лунав гімн України.. Як тільки вдарили перші акорди гімну, одразу ж захотілося стати струнко, але в космосі це зробити неможливо.

2.Кореспондент. Леоніде Костянтиновичу, дуже дякую вам за цікаве інтерв'ю. Щиро бажаю вам знову побувати на орбіті та розгадати таємницю, як Людина спустилася на Землю з Космосу у давнину, але так і не змогла про це забути

Ведучий 1.

З цією розумною , цікавою ЛЮДИНОЮ випала нагода зустрітися , спілкуватися та зроботи світлину напамять вчителю природничих наук Лілік Т.М. під час проходження курсової перепідготовки при Миколаївському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти.

Ведучий 1.

Люди твої, Миколаївщино! Космічний геній повертається
Михайло Федорович Решетньов (1924—1996) — талановитий учений, конструктор, один із засновників наукової та конструкторської шкіл у галузі ракетно-космічної техніки. Академік, доктор технічних наук, професор.

У нечисленних виданнях про космонавтику, де згадується конструктор супутників-шпигунів, місцем його народження вказано Одеську область. Проте він народився в селі Бармашове поблизу обласного центру, міста корабелів Миколаєва. До 1922 року це село називалося Засілля. До речі, у фондах Державного архіву Миколаївської області жодних матеріалів про народження Михайла Федоровича не виявлено.

1929 р. сім'я поселилася у Дніпропетровську. У 15 років М. Решетньов закінчив середню школу й поїхав складати іспити в Московський авіаційний інститут, але оскільки йому ще не було 16 років, хлопця зарахували студентом лише наступного року. У 17 років Решетньов пішов на фронт і закінчив Московський авіаційний інститут уже в 1950 р. Із 1950 по 1959 рр. працював у ОКБ-1, очолюваному С. П. Корольовим, спочатку інженером, потім — заступником головного конструктора. М. Ф. Решетньов зробив вагомий внесок у розвиток радянських систем супутникового зв'язку й супутникової навігації. Сприяв створенню сибірської наукової школи, згуртувавши навколо себе талановитих учених, інженерів, розробників ракетно-космічної техніки.

Він має нагороди

Герой Соціалістичної Праці (1974). Лауреат Ленінської премії (1980) та Державної премії РФ (1995). Нагороджений орденом «За заслуги перед Вітчизною» III ступеня (1994), трьома орденами Леніна (1966, 1971, 1974), орденами Трудового Червоного Прапора (1961) та «Знак Пошани» (1956), Золотою медаллю ім. С. П. Корольова АРІ СРСР (грошову премію він перерахував у Фонд миру), іншими медалями.

У 1998 р. Михайла Федоровича відзначили посмертно медаллю та дипломом Американського інституту аеронавтики та астронавтики (АІАА) за видатний внесок у розвиток супутникових телекомунікацій.

Немає жодних відомостей про нашого земляка й у працях українських істориків, і це попри те, що космічні апарати генерального конструктора Михайла Решетньова дали змогу реалізувати низку пріоритетних, ніким раніше не здійснюваних проектів у світовій науці й техніці.

За радянських часів імена конструкторів, творців зброї, були під особливою забороною, а ті, хто працював у ракетно-космічній сфері, були відомі лише вузьким колам спеціалістів, їх розсекречувала тільки смерть. Лише в роки перебудови почали з'являтися імена головних і генеральних конструкторів — творців ракетно-ядерної зброї. У сузір'ї цих імен знайшлося місце й Михайлові Решетньову. Так склалося, що основні праці академіка було присвячено забезпеченню національної обороноздатності країни: він створював супутники військового призначення, супутники спецзв'язку, супутники-навігатори, супутники-шпигуни.Ось таким, нарешті, повертається в Україну, на свою «малу Батьківщину», до земляків Михайло Федорович Решетньов.

Юрій Павлович Гідзенко 1983 року закінчив Харківське вище військове авіаційне училище льотчиків імені С. І. Грицевця.

Служив у частинах Військово- повітряних сил Одеського військового округу. Освоїв три типи літаків. У грудні 1987 року зарахований у загін космонавтів. 1994 року закінчив Московський державний університет геодезії та картографії.

Працював у Центрі підготовки космонавтів імені Юрія Гагаріна (Зоряне містечко Московської області, 1987—1997 роки). Здійснив 3 вересня 1995 року — по 29 лютого 1996 року політ на орбітальний комплекс «Мир» як командир екіпажу космічного корабля «Союз ТМ-22»; 31 жовтня 2000 року — 21 березня 2001 року — політ за програмою «Союз ТМ-31» — «Disсоуегу».

Ведучий 2.

С Т О Р І Н К А 5 Українська пісня в космічних просторах

( на фоні пісні «Дивлюсь я на небо»)

Ведучий 1.

Сталося нечуване досі диво: над планетою—вперше в історії людства! — з космічних висот лунала пісня. Це була українська народна пісня — і співав її перший український космонавт Павло Попович. Він мав чудовий голос і прекрасний слух і міг би професійно виступати у концертних залах чи в оперних театрах.Ведучий 2.

Павло Романович обрав небо. Як досвідчений військовий льотчик, він літав на найсучасніших винищувачах значно вище і швидше за легендарного птаха. Тепер, у надатмосферному польоті, мав прізвисько Беркут,.Ведучий 1.

Павло Попович, який народився 1930 року в Узині на Київщині. Мав він чудові організаторські здібності, був відданий своїй справі, товариським і вкрай серйозним. Він був у курсі всіх подій.Ведучий 2.

І ось настав зоряний час Поповича. Космічний корабель «Восток-4» стрімко злетів у небо, щоб зустрітись на орбіті з «Востоком-3», яким керував Андріян Ніколаєв. Тепер це історія. А тоді багато що було вперше. Перший космонавт-українець, перший експеримент такого зближення (без нього неможливим було би стикування на орбіті в недалекому майбутньому). І навіть перше виведення на орбіту двох кораблів, і двосторонній зв'язок між ними, і тривалість польоту, і «плавання» в кабіні.
Ведучий 1.

Через 12 років у Павла Романовича був ще один політ, під час якого одним з найскладніших експериментів був вихід із пілотського крісла. За два космічних польоти Павло Попович зустрів на орбіті 300 світанків. Він двічі удостоєний звання Герой Радянського Союзу..Ведучий2.

Він пишався тим, що українець. Любив Україну. Ніколи не поривав зв'язків з рідним краєм. Його ім'я, поруч з іменами Олександра Засядька, Миколи Кибальчича, Юрія Шаргея, Сергія Корольова, вписане в історію України червоними літерами—як подвижників, котрі, прагнучи космічної високості - людства, залишилися найріднішими для нас землянами.Ведучий 1.

....А улюблена пісня вирвалася з грудей як найяскравіший знак емоційного стану душі людини, ощасливленої небувалим успіхом. У нього було відчуття такого родинного, глибоко національного пракореня і його живлющої сили, що сповнює людину гордості за свій народ.Запис пісні «Дивлюсь я на небо»

Ведучий2.

С Т О РІ Н К А 6 : «Квіти підкорювачам космосу».

Вірш «Посвята космонавтам»

Небо зорями рясніє,

Таємниче і глибоке,

Всесвіт нам бентежить мрії,

Спонукаючи до дії,

Розум радує і око.

Оксамитова безодня

Так притягує до себе! Пригадаємо сьогодні

Тих, кому скорилось небо.

Романтичних, геніальних

Винахідників сміливих,

Завдяки яким усі ми

В кожній хаті маєм диво.

Про супутники космічні

Ми говоримо буденно.

Допомогою їх звично

Користуємось щоденно.

Інтернет, зв'язок мобільний,

Телебачення, прогноз,

Спілкування з світом вільне

Змінює життя всерйоз!

Всіх згадаєм поіменно,

Той гагарінський загін,

Що несли своїй країні

Славу й долі навздогін!
На фоні космічної мелодії

(На сцені порожній кошик. Входять діти з гвоздиками в руках, виголошують ім'я космонавта, наповнюють кошик квітами і по черзі виходять.)

Ведучий 1. Після першого польоту людини за межі Землі дослідження й освоєння космічного простору набули широкого розмаху. Приємно і гордо, що велику сім'ю космонавтів поповнила ціла плеяда українців. Ось вони — герої космосу:
ПАВЛО РОМАНОВИЧ ПОПОВИЧ,

ГЕОРГІЙ ТИМОФІЙОВИЧ БЕРЕГОВИЙ,

ВОЛОДИМИР ОПАНАСОВИЧ ЛЯХОВ,

ВОЛОДИМИР ВОЛОДИМИРОВИЧ ВАСЮТІН,

ВАСИЛЬ ВАСИЛЬОВИЧ ЦИБЛІЄВ,

ГЕОРГІЙ СТЕПАНОВИЧ ШОНІН,

ЛЕОНІД ІВАНОВИЧ ПОПОВ,

ОЛЕКСАНДР ЛЕКСАНДРОВИЧ ВОЛКОВ,

ЮРІЙ ІВАНОВИЧ МАЛЕНЧЕНКО,

ГЕОРПЙ ТИМОФІЙОВИЧ ДОБГОВОЛЬСЬКИЙ,

ЛЕОНІД ДЕНИСОВИЧ КИЗИМ,

АНАТОЛІЙ СЕМЕНОВИЧ ЛЕВЧЕНКО,

ЮРІЙ ПАВЛОВИЧ ГІДЗЕНКО,

ВІТАЛІЙ МИХАЙЛОВИЧ ЖОЛОБОВ,

ІГОР ПЕТРОВИЧ ВОВК,

АНАТОЛІЙ ПАВЛОВИЧ АРЦЕБАЛЬСЬКИЙ,

ЮРІЙ ІВАНОВИЧ ОНУФРІЄНКО.
Ведучий 1. Сяють квіти в барвистому розписі,

І щебече в саду соловей,

Ви на хвильку затримались в космосі,

Вічно жити вам поміж людей!


Звучить пісня «ТРАВА У ДОМА»
Ведучий2

СТОРІНКА 7. Сучасна Україна — космічна держава

За роки незалежності Україна впевнено посіла чільне місце серед провідних космічних держав світу. Наша держава має понад 50-річний досвід космічної діяльності.Ведучий 1. Українські космонавти стверджують, що розвиток цієї галузі є надзвичайно перспективним. Отже, будемо впевнені, що наша держава не втратить ту нішу у світовій космонавтиці, яку вона дотепер займає. Водночас потрібно пам'ятати, що, освоюючи космос, треба не забувати й про Землю.

Ведучий2. Освоєння космічного простору — величезне надбання світової спільноти. Приємно, що в цій історії є й українські сторінки, які ми сьогодні перегорнули. Постійна, планомірна діяльність нашої країни в галузі розвитку космічних програм сприяє підвищенню її авторитету як космічної держави на міжнародній арені.
Ведучий 1. Після свого польоту в космос 55 років тому Юрій Гагарін писав: «Облетівши Землю в кораблі-супутнику, я побачив, наскільки прекрасною є наша планета. Люди, зберігаймо та примножуймо цю красу, а не руйнуймо її!»

Тож нумо разом виконувати заповіт цієї чудової людини та її послідовників.


Танець «Дети всей земли».


Каталог: Files -> downloadcenter
downloadcenter -> Наталія звольська
downloadcenter -> Перекази І легенди Звягельщини
downloadcenter -> Уроках читання. Презентація творчих знахідок учителів молодших класів. Тема уроку: Літературні казки про тварин. Іван Франко «Лисичка і Журавель»
downloadcenter -> Методичні рекомендації до проведення заходів оформлення експозицій книжково-журнальних виставок Тема бесіди для учнів старших класів
downloadcenter -> До Антології увійшли поетичні та прозові твори письменників міста Катеринослава – Січеслава – Дніпропетровська, написані для дітей І про дітей, для юнацтва І про юнацтво за період 1883-2012 рр
downloadcenter -> Сценарій за іншими джерелами Методичні рекомендації до проведення заходів


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

«Україна – космічна держава» iconI хронологічний (первісна епоха), стародавній світ, середньовіччя, новий І новітній час; II
Гетьманська держава, боротьба за українське національне відродження (XIX – поч. ХХ ст.), українська національно-демократична революція...
«Україна – космічна держава» iconКосмічна держава земля ― колиска людства, але ж не можна вічно жити в колисці
Народився в сім’ї купця, в Чернігівській губернії. Костянтин Іванович створив бойові ракети з дальністю польоту 4-5 км, запровадив...
«Україна – космічна держава» iconМетодичні рекомендації щодо проведення Першого уроку «Моя Україна вільна держава»

«Україна – космічна держава» iconУрок-узагальнення з теми: «Київська держава (Русь-Україна) наприкінці X- у першій половині XI століття»
Київської держави кінця Х – першої половини ХІ століття, та розв’язувати відповідні задачі
«Україна – космічна держава» icon1. Коротка біографія "Держава" Платона
Так проблема суспільного, державного устрою переростає в проблему розуміння блага, людських цінностей І свободи особистості. Цим...
«Україна – космічна держава» iconКиївська держава (русь-україна) ярослава Мудрого. Міжнародні зв'язки Опорні поняття І дати уроку
Давні книжки мали оправи прикрашені золотом І коштовним камінням а також фрагменти із зображенням птахів, звірів та людей
«Україна – космічна держава» iconСпортивна слава україни (довідково-інформаційний матеріал для лекторсько-просвітницьких груп народних домів про спортсменів Героїв України)
Україна – держава із добре сформованими давніми спортивними традиціями як у любительському так І професійному спорті
«Україна – космічна держава» iconУкраїна європейська держава
України в європейському співтоваристві, з'ясуванню успіхів України на шляху до Європи, поглибити І систематизувати знання дітей з...
«Україна – космічна держава» iconУкраїнська держава Х-ХІV століть київська держава початок української держави
В. Ключевський писав, що «історія (Руси) почалася в VI ст на самому краю, в південно-західньому куті нашої землі, на північно-східніх...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка