«Україна єдина країна!»Скачати 98,96 Kb.
Дата конвертації03.07.2017
Розмір98,96 Kb.
ТипПлан-конспект

Когут Олена Тарасівна

вчитель української мови та літератури

Колінковецького ЗНЗ І-ІІІ ступенів
План- конспект першого уроку

6 клас

Тема: «Україна – єдина країна!»
І. Організаційний етап.

1. Створення сприятливого психологічного клімату у класі

Дорогі діти! Ось і ще одні веселі канікули пролетіли на крилах теплого і ласкавого літа. І знову вересень, і шкільний дзвоник кличе вас до праці. Кожен наступний клас — це новий щабель вашого фізичного, розумового і морального зростання, яке не відбувається само собою, для цього потрібна праця мускулів, розуму, серця.

Вправа. «Коло побажань»

А зараз давайте всі встанемо, утворимо сонячне коло, подаруємо тепло долонь один одному і побажаємо всім добра

Вчитель. Сонце встало із-за гаю,

Промінням роси сушить.

Я здоров´я всім бажаю

І добра у ваших душах.ІІ. Мотивація навчально-виховної діяльності учнів. Оголошення теми уроку.

Вчитель. Сьогодні ми з вами проведемо розмову про найдорожче серцю кожної людини – Батьківщину. Зробимо це у вигляді усного журналу. А його тема – «Україна – єдина країна!». Після перегорнутої кожної сторінки ми сплетемо вінок з квітів-оберегів і ним уквітчаємо нашу країну.

Не думаю, що буде післязавтра,

А думаю, що я люблю – і все.

Мабуть, любов і є найвища правда,

Котра спасіння Україні принесе.

ІІІ. Основна частина уроку

1 сторінка - Рідний край, Україна, Батьківщина, Вітчизна

Вчитель. Слова цієї сторінки дорогі кожній людині нашої країни. Хліб,який ми споживаємо, земля на якій ми живемо, мама, яка дала нам життя… Без всього цього жити просто неможливо.

Кожна людина завжди з великою любов’ю і душевним трепетом згадує місце, де народилася, де минуло її дитинство. Якщо скласти ці маленькі батьківщини кожного з нас – вийде наша велика держава – Україна.Вправа «Павутинка – моє слово про Україну»

Вчитель. А зараз об´єднаємося у групи.

Ми часто чуємо словосполучення «рідна земля», «рідний край». Що означають вони?

Перша група складає тематичну «павутинку» до слова Батьківщина.

( Найкраща,найрідніша, наймиліша, найсвітліша )

Друга група складає тематичну «павутинку» до слова Україна.

( Незалежна, багата, демократична, гостинна )

Третя група складає тематичну «павутинку» до слів «Рідний край».

( Тато, мама, ліс, струмок, стежка, домівка )

За активну роботу на уроці отримуєте сюрприз – пісню «Моя країна» Андрія Князя. Першу нашу квіточку прикріплять дівчатка. Це чорнобривці — символ материнської любові, терпіння.

Лунає пісня «Моя країна» Андрія Князя

2 сторінка - Мій край – моя історія жива

Вчитель. З гіркотою згадуємо минуле України. Історія кожного народу має героїчні й трагічні, щасливі й сумні сторінки. На долю нашого народу випало багато випробувань .

Так сталося, що споконвіку наші природні багатства були ласим шматком для сусідів по кордону. Вижити, вистояти в боротьбі проти їхніх зазіхань – було найголовніше для українців. Україна боронилася від татарських орд, турецьких нападників, польських феодалів, які хотіли поневолити український народ. Довгі роки Україна була у ярмі. Та народ український боровся і виборов свою волю.

28 червня 1996 р. була прийнята Конституція України, закон, за яким держава існує, у якому затвердженні права та обов’язки громадян України.

24 серпня 1991 р. було проголошено Акт незалежності України, за яким Україна є самостійною державою. Засяяла веселка над нашою землею: Україна здобула волю і незалежність.Учень 1.

Ми йшли до тебе, незалежність,

Через віки, через роки!

Цей шлях пролили й застелили

Дочок й синів кров і кістки.

Не вправі ми забуть події

Тих бурних літ –

Жовтії води, Корсунь, Крути,

Їх окропив нації цвіт.

Учень 2.

Ми свідки історії, історія – це ми…

Події в Україні починаючи з листопада минулого року тривожать та не залишають байдужими жодного громадянина країни. Ми живемо у непростий час – час змін.

Революція, яка відбулася нещодавно у Києві, довела, що український народ єдиний. Тепер маємо і в нашій історії такі події, що перед усім світом засвідчили прагнення українського народу до вільного, щасливого життя.

Учень. 22 січня 2014 року на вулиці Грушевського в Києві бійці спецзагону внутрiшнiх вiйськ на морозі роздягли Михайла Гаврилюка до шкарпеток і оголеного піддавали тортурам та проводили з ним знущальну фотосесію (цього дня температура в Києві становила −9 — −10 °C, швидкість вітру — 4 — 5 м/сек.

Михайло Віталійович Гаврилюк народився 15 серпня 1979, у селі Ярівка Хотинського району Чернівецької області — активіст Євромайдану, козак Четвертої сотні Самооборони Майдану.

На Майдані у Києві відтоді, як дізнався про побиття студентів 30 листопада 2013 року.

За фактом знущань над Михайлом Гаврилюком прокуратура м. Києва відкрила кримінальне провадження за статтею 365 Кримінального Кодексу України

Жоден з учасників тортур ще не зазнав покарання.

На початку лютого 2014 року активісти встановили у Раві-Руській білборд, із мальованим портретом Михайла Гаврилюка, на щиті напис «Нація існує доти, доки існують ЛЮДИ, готові її захищати. Слава Україні! Героям Слава!» — про це повідомила прес-служба Рава-Руської міськради.Учень 3.

Але, як це не сумно говорити, жодна революція не проходить мирним шляхом – без жертв. Жертви завжди є з обох сторін. Ми хочемо, щоб кожен громадянин України згадав, за що він любить свою країну, свою рідну землю. І кожен усвідомив за що боролися учасники Євромайдану і заради чого пожертвували своїм життям «Небесна сотня» і учасники АТО у Донецькій та Луганській областях.Демонстрація відеофрагменту «Небесна сотня»

Учень 4.

Кращі з кращих за свободу

Сміливо стали без вагань,

За долю усього народу

В години визвольних змагань.

Давайте вшануємо їх пам'ять хвилиною мовчання.Хвилина мовчання

Учень прикріплює квітку. Мальву– символ любові до рідної землі.

3 сторінка – Україна географічний центр Європи

Учень 1.

Україна — це отча земля, рiдний край, де ми народилися. Столиця України – Київ. Могутньо котить до Чорного моря сивi хвилi найбiльша рiчка України — Днiпро. Буйною зеленню шумлять на його берегах сади, лiси. Золотистим морем розливається безкраїми нивами жито-пшениця. Погляньте на карту України. На нiй позначено кордони української землi. На півдні нашу державу омивають теплі моря – Чорне й Азовське, є в нас гори – Карпатські й Кримські.

Учень 2.

Простір землі, заселений українським народом великий. Щоб його перетнути, потрібно пішки йти із заходу на схід 90 днів, долаючи щодня по 30 км. Україна – унітарна держава, територія якої поділяється на адміністративно-територіальні одиниці, що не мають статусу державних утворень і не володіють суверенними правами. Вона складається з 24 областей та автономної республіки Крим.

Учень 3.

Україна багата на такі корисні копалини: нікель, ртуть, титан, боксити, кухонна сіль, сірка, каолін, вогнетривкі глини, облицювальне каміння та інші.

Більша частина території України розташована у західній частині Східноєвропейської рівнини. Завдяки теплому клімату, гарному рельєфу і чорноземами, що є третиною світових запасів в Україні надзвичайно сприятливі умови для сільськогосподарського виробництва.

В Україні нараховується понад 70 тисяч річок та 20 тисяч озер. 9 мільйонів гектарів країни вкрито лісами, що становить 15% від її площі.

В Україні діє 45 курортів загальнодержавного та міжнародного значення. Понад 400 санаторіїв, які можуть прийняти на лікування більше 600 тисяч відпочиваючих.

Учень 4.

Україна — одна з найбільших держав Європи. За офіційною статистикою на 1 січня 2014 року в Україні проживає 45,5 мільйонів осіб. За цим показником Україна займає 29 місце у світі. Оскільки це велика країна, то живуть у нiй люди різних національностей, загалом понад 100 націй.Гра « Відгадай область»

Ведуча. На екрані зображена карта України. Яка область зафарбована зеленим кольором?

Ведуча. А тепер подивіться на правильний результат.

Демонстрація відеофрагменту «Україна єдина».

Учень прикріплює барвінок– символ радісної життєвої сили і вічності.

4 сторінка – Практикум

Міністр культури і спорту проводить руханку.

Наша Україна багата на ліси, пшеничні поля, чисту воду.

- Якщо ви знаєте, що треба берегти природу, економити чисту воду, - дайте один одному руку.

- Якщо ви вважаєте, що кожен повинен любити і піклуватись про нашу Батьківщину – Україну, - сплесніть у долоні.

- Якщо ви вивчаєте рідну мову, дбаєте про її чистоту, бережете українську пісню, - сплетіть руки вгорі.

- Якщо ви впевнені, що треба з повагою ставитись до Герба, Прапора і Гімну, - встаньте.Учень прикріплює волошку – символ святості, чистоти, привітності.

5 сторінка – Наші цінності

Найбільша наша цінність – це люди, український народ. Бо держава – це країна зі своїм народом, мовою. Яка милозвучна, багата,дзвінка наша рідна українська мова. Це народні казки, чарівні українські пісні, легенди, загадки.Учень 1. Україна – це історія народу. Це її славні лицарі:

Тарас Григорович Шевченко – український поет, філософ, письменник, графік, художник, політик, громадський діяч, і, як кажуть самі українці, духовний батько сучасного українського народу.Учень 2. Григорій Сковорода – педагог, поет, просвітитель, філософ, автор трактатів, байок, пісень.

Учень 3. Микола Лисенко, український композитор, автор опер «Тарас Бульба», «Наталка Полтавка», «Енеїда», автор дитячих опер і оперет, народився в 10 березня 1842 році в Полтавській губернії.

Михайло Грушевський – історик, організатор української науки, професор, автор ілюстрованої історії України.Учень 4. Борис Патон всесвітньо відомий вчений у сфері металургії і технології металів, академік, президент Національної АН України, автор технології зварювання тканин.

Учень 5. Микола Амосов – видатний український лікар, вчений у сфері серцево-судинної хірургії, біокібернетик.

Учень 6. Відомі українські спортсмени: Сергій Бубка (стрибки з жердиною) і Лілія Подкопаєва (спортивна гімнастика) із Донецька, Оксана Баюл (фігурне катання) із Дніпропетровська, Яна Клочкова (плавання) із Сімферополя, Олег Блохін і Андрій Шевченко (футбол), Ірина Дерюгіна і Анна Бессонова (Київ) (художня гімнастика).

Учень 7. Відомі українці в мистецтві:

Із сучасних зірок в усьому світі стала відомою українська співачка Руслана (Руслана Лежичко), яка в 2004 році виборола перемогу на конкурсі співаків Євробачення.

Ольга Куриленко, остання дівчина Джеймса Бонда, яка сьогодні мешкає в Лондоні, також народилася в Україні в місті Бердянськ. Вона відома ролями в кіно і участю в рекламі кави Сarte Noire.

Учень 8. Ще одна всесвітньо відома красуня, акторка, модель і модельєр Міла Йовович народилася в Києві. Відома ролями в кіно і участю в рекламі Revlon i l’Oréal.

Учень прикріплює ще одну квітку – символ України. Соняшник – символ достатку, працелюбності і миролюбства українців.

6 сторінка – Ми одна країна

Звучить жвава музика. Читець тримає в руках довгу синьо-жовту стрічку; кожна дитина після своїх слів передає кінець стрічки іншому читцю,таким чином по завершенню виступів уся група дітей стає опоясаною по колу

Читець 1: У кожному серці під вишиванкою

Живе синьо-жовта надія й любов,

Читець 2: І віра в добро, справедливість та людяність,

Що біди здолають усі знов і знов.

Читець 3: Ми – діти країни, умитої сонцем,

Що усміхається хатами білими!

Читець 4: Вона, наче писанка, світла та радісна,

Уквітчана щастям та вишнями стиглими!

Читець 5: Ми славних героїв достойні нащадки:

Мудрих трипільців, козаків звитяжних.

Читець 6: В нас дух гайдамаків і пісня кобзарська

Звучить, як колись у степах неосяжних.

Читець 7: У нас – синьо-жовта душа українська,

Вона нас єднає, і захід, і схід!

Вчитель прикріплює останню квітку – ромашку. Ромашка – символ душевної чистоти

ІV. Підсумки

Дівчина-Україна одягає вінок, сплетений під час уроку і промовляє:

Моя любов – Україна!

Україна – це казка!

Україна – це диво!

Україна- єдина країна!

До неї виходять дівчата зі свічками, під мелодію «Аллілуя» проказують слова молитви.

Учениця 1. Господи, дай моїй країні миру, і сили, і любові, і великої віри!

Учениця 2. Господи, дай мені сили, великої терпеливості і покори любити свою Батьківщину!

Учениця 3. Допоможи, Боже, кожній дитині відкрити книгу життя і полюбити Україну!

Учениця 4. Господи, бережи нас кожного дня , кожну хвилину. Дозволь, щоб тут народжувалися щасливі діти з Твоїм світлом в очах, із Твоєю любов´ю і добротою в серці!

Учениця 5. Господи! Хай на рідній землі, під небесною ласкою вовіки віків буде Україна!Вправа «Коло дружби»

Учні стають в коло, і промовляють по черзі:

Читець 1: Як макових зерняток, як колосків

на неозорому полі,

як тих зірочок,

що нам сяють з небес,

і як піщинок у морі –

так нас, велелюбних нащадків козацьких

Разом: на рідних просторах довіку багацько!!!

Читець 1: Ми всі – як один Тарасові діти!

Прагнемо мріяти,

Читець 2: жити,

Читець 3: творити,

Читець 4: світ збудувати

Читець 5: зі щастя та миру,

Разом : щоб кожному дню радіти в нім щиро!

Читець 1: Ми – покоління нове, енергійне,

Світ неодмінно збудуємо вільний!

Читець 6: Вільний від зла,

Читець 7: Чесний та справедливий,

Читець 8: І як у казці –

Разом: дійсно щасливий!!!
Вчитель.

Народна мудрість говорить: «Краще запалити одну свічку, ніж ганьбити пітьму».І якщо ця свічка любові до України запалахкотить у кожного з нас у серці, то наша Україна – єдина країна, дійсно стане вільною і незалежною, могутньою державою, і в ній, як і в наших душах, запалає вогонь відродження. То ж ростіть добрими і щасливими,справжніми українцями, з гарячими серцями, розумними головами, чистими помислами.
Каталог: images
images -> Програма співбесіди для осіб, які мають базову або повну вищу освіту з української мови І літератури для громадян України, іноземних громадян та осіб без громадянства, при вступі на навчання для здобуття ступеня
images -> Державна науково-педагогічна бібліотека україни
images -> Програма для загальноосвітніх навчальних закладів
images -> Вступного випробування
images -> 1 бібліографія – Таня Гаев, Алла Татаренко лютий 2013 Аналітична частина
images -> Агропромисловий комплекс, лісове І садово-паркове господарство, ветеринарія


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

«Україна єдина країна!» iconУкраїна єдина країна
Федерацією частини української державної території Автономної Республіки Крим, збройні акції російських терористів у східних регіонах...
«Україна єдина країна!» iconА ще Україна це чудові заквітчані села, з їх працелюбними, мудрими мешканцями
Україна… в одному цьому слові для нас І навіть для чужинців бринить музика смутку І жалю… Україна – країна трагедій І краси, країна,...
«Україна єдина країна!» iconМетодичні рекомендації для проведення в навчальних закладах області Першого уроку у 2014/2015 навчальному році на тему «Україна єдина країна»

«Україна єдина країна!» iconУкраїна єдина країна!
Мета: розширити поняття про єдність, незалежність І суверенність нашої держави та роль у цьому українського козацтва; закріпити знання...
«Україна єдина країна!» iconІз пісні встає Україна моя
В житті людини є кілька дуже важливих речей – це друзі, кохані, родичі. А ще є рідна країна, де вона народилися, де їй належить жити,...
«Україна єдина країна!» iconВсеукраїнської громадської організації «Фонд підтримки і розвитку мистецтва та спорту «Єдина країна» відбулася презентація виставки «Квіткове дитинство»

«Україна єдина країна!» icon«Моя країна Україна»
Ми відправляємось у подорож Україною, щоб дізнатися, якими ж скарбами володіє наш народ. А здійснимо ми цю подорож у вигляді гри
«Україна єдина країна!» iconМоя країна – незалежна Україна (Бібліографічний огляд)
А прочитані книги завжди допоможуть вам донести їх крізь час І простір, крізь терни І привади до майбутніх поколінь
«Україна єдина країна!» iconПосвята в козачата – 2015 На фоні музики на сцену підіймаються ведучі. 1-й ведучий
Україна! Країна краси І радості, різних звичаїв І обрядів, щирої народної пісні, швидкого танцю, пишної природи, а головне – добрих,...
«Україна єдина країна!» iconУрок №10. Етапи розвитку української естрадної пісні Урок №11. Життєвий І творчий шлях Володимира Івасюка виховний захід «Моя єдина Україна»
Федик Людмила Миколаївна, керівник вокального гуртка Державного навчального закладу «Звенигородський центр підготовки І перепідготовки...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка