Українська книжка рокуСторінка1/6
Дата конвертації20.01.2018
Розмір0,94 Mb.
  1   2   3   4   5   6

Перелік видань,

поданих на здобуття премії Президента України "Українська книжка року"

у номінації «За сприяння у вихованні підростаючого покоління»
Назва книги,

автор


Видавництво

Рік

Ким поданий

Коротка анотація

1.

«Проблеми художнього втілення дитячої психології в українській прозі 70-80-х років ХХ століття»

А.В. Тараненко
ПП РВА «Дніпро-VAL»

м. Дніпро2016

«Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара»

м. ДніпроУ монографії зроблено спробу проаналізувати прозові твори українських письменників 70 - 80-х років XX століття для з'ясування специфіки реалізації в них психології маленької особистості, дитячого світосприйняття і світорозуміння, умотивування поведінки персонажів за певних життєвих обставин. У книзі розкрито характер літературознавчої рецепції української прози 70 - 80-х років XX сторіччя; осмислено специфіку дитячої психології як предмета наукового пізнання, втілення психології особистості в художньому творі.

2.

«Котик зорі рахував»

Л.Я. Пилип’юк«Місто-НВ»

м. Івано-Франківськ2014

Автор:

Л.Я. Пилип’юк«Котик зорі рахував» - це чарівний світ, що з першого слова прагне захопити дитячу душу. Довколишній світ із його різнобарвними гранями показано в новій книжці авторки яскраво і ненав’язливо.

3.

«Легенди Києва»

К. Дем’янчук,

В. Дунаєва


«BookChef»

м. Київ


2017

ТОВ «Форс Україна»

м. Київ


«Легенди Києва» - це унікальне українське видання, яке було розроблено та проілюстровано видавництвом «ВоокСhef» спеціально для того, щоб у цікавій ігровій формі познайомити дітей з Києвом та його легендами. Кожна сторінка книги - це захоплююча екскурсія визначними пам'ятками Києва, яка знайомить з історією цього міста та розповідає легенду. Виконуючи цікаві й захоплюючі завдання, дитина зможе розвивати свою увагу та удосконалювати навички лічби. Книжка пропонує дітям разом із батьками відвідати місця, про які йдеться в легендах, зробити фото на пам'ять та прикріпити їх у книгу.

4.

«Моя класнюча дівчинка»

М.С. Павленко
«Wise Bee»

м. Київ


2016

«Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини»

м. Умань«Моя класнюча дівчинка» - це книга про сучасну дівчинку-підлітка із складним характером, яка під впливом обставин міняє свій погляд на речі, міняється сама й змінює на краще світ навколо. Книга написана доступною і водночас живою і багатою українською мовою, з використанням підліткового сленгу, що наближає її до читача. За карколомними пригодами й часом позірною несерйозністю та іронією в ній насправді піднімаються серйозні й важливі проблеми: стосунки між молодшим і старшим поколіннями, стосунки з ровесниками, перше кохання, патріотизм й самореалізація.

5.

«Українська мова: підручник для 9 класу»

О.М. АвраменкоТОВ «Видавництво «Грамота»

м. Київ2017

ТОВ «Видавництво «Грамота»

м. КиївОснову підручника становить матеріал із синтаксису складного речення, а також із розвитку мовлення (згідно з вимогами чинної програми для дев'ятикласників). У цій навчальній книжці більш доступно подано теоретичні відомості, а дидактичний матеріал, за яким учні мають засвоювати мовні знання, уміння й навички, дібрано за тематичним принципом: людина та світ, вдача й поведінка людини, страви, мода, сучасна музика, мистецтво, квіти, замки та фортеці, подорожі, навчання й робота, екологія, гігієна, відкриття та ін.

6.

«Релігійна журналістика»

А.А. БойкоВПЦ «Київський університет»

м. Київ


2016

Автор:

А.А. БойкоПідручник доктора філологічних наук, професора Київського університету імені Тараса Шевченко Алли Анатоліївни Бойко складається з оригінальних розділів і підрозділів, написаних нею самостійно, одноосібно, а також із перероблених і оновлених текстів лекцій «Релігія в мас-медіа України» цієї ж авторки, і програми курсу «Релігійна журналістика», яку розробила і підготовила А.А.Бойко для студентів вищих навчальних закладів України. В чотирьох частинах видання висвітлені аспекти функціонування релігійних медіа в Україні та світі (країнах Європи, США, РФ), теоретико-практичні проблеми підготовки до публікацій текстів, присвячених питанням функціонування релігій та їх віддзеркалення у медіа.

7.

«Незламні мураші»

Л.М. Ніцой
ТОВ «Видавничо-книготоргівельна компанія «Самміт-книга»

2017

ТОВ «Видавничо-книготоргівельна компанія «Самміт-книга»

Жив собі на світі мурашиний народ. Жив і горя не знав. Працював. Та якось на нього напали сусідні мурахи, які клялися в братній любові, які казали, ми такі мурашки, як і ви. Напали й зруйнували мурашник і щасливе життя. Проте мурашиний народ збереться на силі й вижене ворога з рідної землі. Є в казці і втрати, і подвиг, і кохання, і щасливий кінець.

8.

«Вінок сонетів у сучасній українській ліриці»

О.В. Шаф


ВЦ «Просвіта»

м. Київ


2015

«Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара»

м. ДніпроУ посібнику систематизовані структуротвірні засади жанрової форми сонетного вінка та її варіанта — «королівського» вінка, історія їхнього розвитку в українській літературі, подана класифікація сонетних вінків, висвітлено проблемні питання їхньої організації, а також стан їхнього вивчення у вітчизняному літературознавстві. Розглянуто жанрово-стильову специфіку сонетних вінків у творчості сучасних поетів - В. Китайгородської, М. Кіяновської, В. Рябого, «королівського» вінка «Формула крові» Ю. Назаренка.

9.

«Історія Слобідської України: хрестоматія»

Д.М. ЧорнийФОП: Савчук О.О.

м. Харків
2016

Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна

м. Харків
У підручнику та хрестоматії викладено історію розвитку одного з найбільших історичних регіонів України - Слобожанщини від найдавніших часів до сучасності в єдності політичних, економічних, культурних процесів.

10.

«Історія Слобідської України: підручник»

Д.М. Чорний«В-во Харківського університету ім. В.Н. Каразіна»

м. Харків
2016

Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна

м. Харків
У підручнику викладено історію розвитку одного з найбільших історичних регіонів України - Слобожанщини від найдавніших часів до сучасності в єдності політичних, економічних, культурних процесів. Головну увагу приділено особливостям чисельності, соціальної, національної структури населення, формуванню ментальної географії та регіональної самосвідомості жителів, діяльності самоврядування на різних історичних етапах, стосункам із центральною владою, ролі видатних особистостей в розвитку краю.

11.

«Соціальна і гуманітарна політика»

За загал. ред.

Ю.В. Ковбасюка,

В.П. Трощинського«Національна академія державного управління при Президентові України»

м. Київ


2016

«Національна академія державного управління при Президентові України»

м. Київ


У підручнику розглянуто сутність, теоретико-методологічні засади, основні напрями та механізми реалізації соціальної і гуманітарної політики. Досліджується становлення інституту соціальної політики, розкриваються соціальні і гуманітарні права людини та функції держави щодо їх забезпечення. Значне місце відводиться аналізові державної політики у сферах праці, регулювання доходів, соціального захисту, надання соціальної допомоги, пенсійного забезпечення населення та ін. Спеціальну увагу приділено з'ясуванню політики держави у відповідь на виклики демографічного старіння населення, державному регулюванню трудової міграції, соціальному діалогу в системі євро інтеграційних цілей соціальної політики України.

12.

«Щоденник котячих мандрів»

Лана Ра (Світлана Конощюк)ТОВ «Новаторфільм»

м. Київ


2016

ТОВ «Новаторфільм»

м. Київ


Щоденник котячих мандрів - це нотатки непосидючого кота Воркота, який любить подорожі та відкриття. Відвідуючи різні куточки України, кіт дізнається багато чого цікавого з історії того чи іншого краю, слухає легенди, знайомиться з мешканцями. І, звісно, щоразу потрапляє у неймовірний вир пригод. Про що і розказує зі сторінок книжки допитливим читачам.

13.

«Малинові долини ранкових світанків»

І.А. ЗавяловаФОП Швець В.М.

м. Миколаїв2017

Автор:

І.А. Завялова

м. Миколаїв


«Малинові долини ранкових світанків» - це книга для дітей молодшого шкільного віку, це сучасна авторська казка. Книга ілюстрована, малюнки доповнюють не тільки зміст, але і формують творчу уяву у школяриків, оскільки виконані таким чином, що їх може допрацьовувати шкільна малеча фарбами або кольоровими олівцями. Книга провокує творче мислення у школярів.

14.

«Легенди про козаків»

Е.І. ЗаржицькаПП «Юнісофт»

м. Харків2016

ПП «Юнісофт»

м. Харків«Легенди про козаків» — книга захоплюючих пригодницьких оповідок, створених чудовою українською письменницею Еліною Заржицькою. Її герої — хоробрі козаки, брава козачка Стеша, звитяжні січовики — стають до бою зі злом і долають смертельну небезпеку.

15.

«Як козак у морського царя служив»

Е.І. ЗаржицькаПП «Юнісофт»

м. Харків2016

ПП «Юнісофт»

м. ХарківУкраїнські козаки до всього здатні — хоч на вовка-сіроманця обернутися, хоч військом морським керувати. І небезпечні Дніпровські пороги вони здолають, і з потойбічного острова виберуться, і коханих порятують. А які музики та рибалки живуть у козацькому краї! Цікавих пригод та романтики в книзі предосить.

16.

«Вибрані філологічні праці»

А.С. ГумецькаТОВ «Видавництво «Київ-Париж-Дакар»

м. Київ


2017

ТОВ «Видавництво «Київ-Париж-Дакар»

м. Київ


Друге, скорочене й відредаговане видання «Вибраних філологічних праць» професора Мічиганського університету (США) Асі Гумецької. Книга містить статті, надруковані в славістичних журналах і часописах, а також доповіді, виголошені на конференціях та семінарах. На відміну від першого видання, англомовні статті тут перекладені українською.

17.

«Хочу, хочу подарунків»

О. Симоненко
Видавництво

«Час майстрів»

м. Київ


2017

Видавництво

«Час майстрів»

м. Київ


Маленькій Соломії батьки не могли дати все, що вона хоче. Гнів і образа заполонили дівчинку. Але чудо — дівчинка дізналась про головний секрет Святого Миколая! Цей секрет звільнив Соломію від негативу і наповнив її радістю.

18.

«Будинок двірників»

Ю.В. НікітінськийВидавництво

«Час майстрів»

м. Київ


2017

Видавництво

«Час майстрів»

м. Київ


В одному місті є незвичайний будинок, у якому оселилися шість дуже важливих персон, що працюють… двірниками. У кожного власна ділянка, власні інтереси, захоплення й мрії, та всі вони абсолютно щасливі, бо наводити порядок для них не просто професія, а покликання і справа всього життя. До того ж, кожен із них здатен на справжній вчинок: врятувати незнайомця, полетіти в космос і навіть зробити щасливішим ціле місто. Тому там, де вони з’являються, світ стає світлішим, добрішим і по-справжньому чистішим.

19.

«Самійло»

Я.І. ЯрішВидавництво

«Час майстрів»

м. Київ


2017

Видавництво

«Час майстрів»

м. Київ


Історична пригодницька повість з елементами фентезі описує події, які відбуваються в часи, коли кочівники чинили набіги на українські землі, щоб грабувати та полонити людей, які потім ставали товаром на ринку рабів. Звичайний сільський підліток Самійло вирушає у небезпечну мандрівку через таврійський степ до Криму, прагнучи звільнити свою молодшу сестричку, поневолену загарбниками.

20.

«Комп і компанія»

А. КоршуноваВидавництво

«Час майстрів»

м. Київ


2017

Видавництво

«Час майстрів»

м. Київ


Владик виріс у місті, і навіть тиждень у селі без комп’ютера й Інтернету здається йому справжньою каторгою, примхою дорослих, яку доведеться якось перетерпіти... ― та вже за кілька днів він разом із компанією нових друзів вартуватиме на таємних тренуваннях, зазіхатиме на черешні в сусідському садку, врятує від шахраїв шкільний комп’ютерний клас і вигадуватиме купу причин, аби лишитися в селі до кінця канікул і здійснити таємний план «Сто кроків».

21.

«Перша доріжка в небо»

А.І. ГригорукВидавництво

«Час майстрів»

м. Київ


2017

Видавництво

«Час майстрів»

м. Київ


Збірка оповідань, які цікаво та невимушено навчають дітей бути добрими, співчутливими, хоробрими, допомагати старшим, захищати слабких, любити тварин та багатьох інших важливих речей.

22.

«Шалахмонеси»

Г.А. ФальковичВидавництво

«Дух і Літера»

м. Київ


2016

Всеукраїнське товариство «Просвіта» ім. Тараса Шевченка

м. Київ


Г.Фалькович - поет український і, водночас - поет єврейський, що властиво і для книжки «Шалахмонеси» - чи не першої спроби у вітчизняній дитячій літературі створити українсько-єврейську книгу, яка поєднала б найкраще з обох культурних традицій.

23.

«Біля ковчега о восьмій»

Ульріх ХубВидавництво

«Час майстрів»

м. Київ


2017

Видавництво

«Час майстрів»

м. Київ


Два пінгвіни, отримавши перед початком Всесвітнього потопу запрошення на Ноєв ковчег, вирішили не залишати напризволяще свого друга і крадькома пронесли його на борт у великій валізі. Так починається їх весела мандрівка і пошук відповідей на дуже важливі питання, які рано чи пізно виникають у кожної дитини. Чи є Бог? Чи чує він нас? Як людині будувати з ним взаємини?

24.

«Тринадцятий місяць у році»

Г. Кирпа


ТОВ «Видавництво Старого Лева»

м. Львів


2017

ТОВ «Видавництво Старого Лева»

м. Львів


У своїй першій повісті Галина Кирпа торкається не проговореної ще в українській дитячій літературі теми зростання в інтелігентській україномовній сім’ї, де мама-тато – письменники, бабуся-дідусь – учителі, а навколо незрозумілий і ментально чужий київський світ. Цей світ дуже відрізняється від тієї внутрішньої гармонії, яку так плекає родина, її ідеали й чіткі моральні настанови там не діють – і як тоді бути? Героїня повісті, 10-річна дівчинка Катруся, у випадку таких непорозумінь просто щиро дивується, залишаючи всі питання на потім, поза межами свого світу, який теж іще треба пізнати. Власне, книга й присвячена цьому пізнанню світу навколо, яке дасть опору і внутрішню силу залишатися собою й у вільному плаванні.

25.

«36 і 6 котів»

Г. ВдовиченкоТОВ «Видавництво Старого Лева»

м. Львів


2017

ТОВ «Видавництво Старого Лева»

м. Львів


Ця книжка про те, як галаслива компанія безпритульних котів потрапляє у помешкання до людей, які ніколи не тримали вдома домашніх тварин, і уся ця велика спільнота вчиться жити разом так, щоб ніхто не почував себе скривдженим і щоби кожному було добре. Таке можливе, коли кожен думає не лише про себе, але й про іншого.

26.

«З води у воду»

О. ЛущевськаТОВ «Видавництво Старого Лева»

м. Львів


2017

ТОВ «Видавництво Старого Лева»

м. Львів


Твір Оксани Лущевської «З води у воду» зачіпає вкрай важливі питання. Окрім першого нерозділеного кохання 10-річної дівчинки Данки, авторка включила низку сюжетних елементів, які гостро відгукуються сучасному читачеві, чіпляють, резонують, наближають до реалій сьогодення. Це проблема із працевлаштуванням у невеличких містах і відповідно фінансовим благополуччям тамтешніх родин, повернення військових із зони АТО і влаштування їх у мирному житті, патріотизм одних і хабарництво чи кумівство інших тощо.

27.

«Війна і маленька Віра»

Ю. КосівчукМПП «Букрек»

м. Чернівці2017

МПП «Букрек»

м. ЧернівціІноді люди підсвідомо намагаються не говорити про речі, які їх лякають... Війна – це те, про що не хочеться навіть згадувати. Але вона безцеремонно втрутилася в наше життя, не питаючи дозволу. Вона краде життя і здоров'я, а в дітей забирає найдорожче – іграшки. Але оптимізм і віра в себе допоможе її здолати. Саме про такий оптимізм та непереборну віру і пише Юлія Косівчук у своїй новій книзі. Це симпатична казочка про війну-потвору, що живилася дитячими іграшками та їхнім сміхом, і манюню Віру - дівчинку, яка перемогла війну.

28.

«Чарівні слова»

З. МензатюкМПП «Букрек»

м. Чернівці2016

МПП «Букрек»

м. ЧернівціСлова скрізь. В щоденному спілкуванні, у книгах, у піснях, у кіно, в рекламі, в думках. Зазвичай більшість із нас думає, що мова – це дуже нудно, не цікаво і не зрозуміло, навіть якщо це стосується рідної мови. На жаль, цим стереотипом дуже часто виправдовуються люди в сучасній Україні, прикриваючи небажання вивчати українську мову. Проте Зірка Мензатюк у надзвичайно доступній, ігровій формі подає закони фонетики, лексики, орфографії, і робить це так, що мовознавчі науки стають доступними для розуміння навіть наймолодшим лінгвістам.

29.

«Русалонька»

Ганс Християн АндерсенПП «Юнісофт»

м. Харків2017

ПП «Юнісофт»

м. ХарківВсім нам подобаються казки, адже в них добро завжди перемагає зло, а кожна принцеса обов’язково зустрічає свого прекрасного принца. Юні читачки перенесуться в чарівний світ, створений відомим казкарем, Гансом Християном Андерсеном, а пречудові ілюстрації допоможуть подорожувати в уявному підводному світі й відчувати переживання та емоції прекрасної, милої, чарівної русалоньки, здатної на самопожертву заради кохання.

30.

«Не в капусті й не лелека»

А. ГерцогПП «Юнісофт»

м. Харків2017

ПП «Юнісофт»

м. ХарківВ Оскара та Мії скоро з’явиться братик чи сестричка. І це страшенно цікаво! Як малюк взагалі опиняється в маминому животику? Чи падає йому на голову їжа, коли мама обідає? Чим відрізняються хлопчики від дівчаток? На всі ці дитячі запитання книга має делікатні пояснення з цікавими розповідями та картинками. Наприкінці книги, дізнавшись багато нового, Мія та Оскар радіють народженню маленького братика.Чуйні, спеціально адаптовані для дітей тексти обережно познайомлять малюків з цією темою. Тепла історія, підкріплена науковими фактами і наочними ілюстраціями.

Каталог: document
document -> Конспект уроку української літератури у 9 класі Мистецтво бачити слово. Візуальна (зорова) поезія сьогодні
document -> Надія, яка, за легендою, впродовж всього життя допомагає людям терпіти страждання та турботи на шляху до досягнення поставленої перед собою мети. І хоча Пандора добре ставиться до надії, в інших джерелах її характеризують І як благословіння
document -> Видань утос
document -> Атестація з української літератури за курс 5 класу (ІІ семестр)
document -> Українська література, 5-12 кл
document -> 11 клас. Профільний рівень
document -> Тема. Життєвий І творчий шлях М. Петренка. Поезія Петренка. Мета
document -> Іі семестр музичне мистецтво в нашому житті. Урок 17 Тема: Джаз Мета: Ознайомити з особливостями сучасних музичних явищ (джазом),розглянути особливості понять «імпровізація»


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6

Схожі:

Українська книжка року iconПерелік видань, висунутих на здобуття щорічної премії Президента України«Українська книжка року» 2011-2012 рр. Номінація «за видатні досягнення у галузі художньої літератури»
Перелік видань, висунутих на здобуття щорічної премії Президента України«Українська книжка року» 2011-2012 рр
Українська книжка року icon5 лютого 2015 року клас Українська мова
Найпоширеніші види ґаджетів: мобільний телефон, смартфон, портативна ігрова приставка, gрs-навігатор, електронна книжка
Українська книжка року iconТрудова книжка. Особова справа
Трудова книжка це документ установленого зразка, що підтверджує трудову діяльність особи І служить для встановлення загального, безперервного...
Українська книжка року iconВасиль іванишин нація державність націоналізм вф „відродження” дрогобич 1992 Свого часу перша книжка Василя Іванишина „Українська Церква І процес національного відродження”

Українська книжка року iconПодії тижня «Книжка року 2014» назвала 66 переможців
Всього експертна комісія оцінила 919 видань, які розподілила за сімома номінаціями. До Коротких списків увійшли книжки 66 видавництв...
Українська книжка року iconГалицька перлина
Галицька перлина”, (надалі за текстом ˮФестивальˮ) заснований Міжнародним благодійним фондом “Українська Сім’яˮ, який починаючи з...
Українська книжка року iconПам’ятка для дітей «Книжка в житті школяра»
А. Якщо прагнеш розвинути свій інтерес, намагайся читати не менше години на день
Українська книжка року iconПояснювальна записка Програма вступного екзамену складена на основі програми зовнішнього незалежного оцінювання 2012 року «Українська мова І література»База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка