Управління культури І туризму облдержадміністрації Одеська обласна бібліотека для юнацтва ім. В. В. МаяковськогоСкачати 235,25 Kb.
Дата конвертації07.05.2018
Розмір235,25 Kb.
ТипКонкурс

Управління культури і туризму облдержадміністрації

Одеська обласна бібліотека для юнацтва

ім. В.В. Маяковського

Організатору роботи з юнацтвом

Одеса-2013

Управління культури і туризму, національностей та релігій Одеської обласної державної адміністрації

Одеська обласна бібліотека для юнацтва ім. В. В. Маяковського

Науково-методичний відділ

Організатору роботи з юнацтвом

Інформаційний збірник

Упорядник: К. І. Благодарь


Редактор: Л. Д. Фоменко
Відповідальний за випуск:

Л. Ф. Пономаренко

Комп’ютерний набір та оформлення:

Т. Г. Астаф’єва


Ксерокс ОЮБ

Тираж 40 прим.


Випуск складають статті з досвіду роботи бібліотек Любашівської та Болградської ЦБС; звіти-повідомлення про заходи під патронатом програми «Бібліоміст» та Всеукраїнський конкурс буктрейлерів.Зміст
Нам є, що сказати

Звертатись до своїх витоків.

Досвід роботи Петрівської сільської бібліотеки 4

Библиотеки Болграда – юношеству 7Шляхом через «Бібліоміст»

«Сучасна бібліотека: рухаємось вперед» 11

Три дні в Криму 14

«Збережемо для нащадків» 16

Тренінг, тренінг, тренінг… 17

Конкурс

Про «Украдене щастя», «Кризу» та інше 18Нам є, що сказати
Звертатись до своїх витоків.

Досвід роботи Петрівської сільської бібліотеки

Любашівської ЦБС

Г. С. Михайльонок,

провідний методист Любашівської ЦРБ
«Рослина без коріння всихає, людина без минулого не живе», – сказав один відомий філософ. Кожна людина має завжди пам’ятати, звідки вона родом, де її коріння, добре знати історію свого народу, його звичаї. Тільки осмисливши минуле, пізнавши витоки своєї культури та історії, можна краще зрозуміти сьогодення і уявити майбутнє. «Той хто не знає минулого, не вартий майбутнього» – писав М. Рильський. Прикро, коли люди забувають духовні традиції, народні звичаї, моральні засади своїх предків. Як стверджує народна мудрість «Хто забув звичаї своїх батьків, буде покараний людьми і богом. Він блукає по світу, як блудний син, і ніде не може знайти собі притулку, бо він утрачений для свого народу». Кожна людина, якою б вона не була – зовсім юна чи вже в літах шукає в своєму житті чогось особливого, того, щоб живило духовні сили. Адже, як говорить народна мудрість «Не хлібом єдиним живе людина».

Галина Миколаївна Лебедєва, провідний бібліотекар Петрівської сільської бібліотеки, за основу своєї роботи взяла саме рядки народної мудрості. Почавши працювати в бібліотеці, бібліотекар організувала краєзнавчу кімнату «Українська світлиця», де жителями села були зібрані стародавні побутові речі. Бібліотечна «світлиця» час-від-часу поповнюється і не перестає радувати жителів і гостей села. На сьогоднішній день тут налічується близько 160 експонатів. Люди, приходять подивитись на музейні експонати і самі потім зацікавлюються цим, приносять старі речі побуту, рушники. Побачивши, що людям цікаво, бібліотекар організувала в бібліотеці клуб за інтересами «Джерело». Клуб поділений на три пошукові групи: «Спадщина», «Скарбниця», «Родовід». До першої групи «Спадщина» відносяться жителі села, які допомагають віднайти стародавні побутові речі, відшуковують архівні документи, матеріали та легенди що пояснюють заснування села, походження його назви, публікації про село в періодичній пресі, старі фотографії, які відображають історію рідного краю. Пошукова група «Скарбниця» – це молодь села. Саме з ними з метою популяризації українських національних традицій, обрядів та ремесел проводяться свята та обряди. Адже протягом багатьох століть через свята та звичаї старші покоління передавали молодим свою любов до праці, волелюбність, гостинність, життєрадісність, свята задовольняли духовні й естетичні потреби народу, в них проявлялись його почуття, таланти, здібності. Пошукова група «Родовід» – займається вивченням своїх родових коренів. За допомогою живої газети проводяться презентації родин. Читачі складають своє генеалогічне дерево. Знання свого родоводу, історичного та культурного надбання пращурів необхідні для кожного, хто хоче знати своє минуле, хто хоче зберегти і передати найцінніший скарб, виплеканий протягом століть українським народом, своїм нащадкам. Членами клубу було зібрано матеріали про Голодомор 1932-33 р.р., а також про учасників Великої Вітчизняної війни. Зібрані матеріали розміщуються в альбомах: «Живі свідки історії» та «Вони захищали наше майбутнє».

Проводячи екскурсії, години народознавства бібліотекар ставить за мету не тільки здійснювати вплив на учнів, але й через учнів впливати на батьків, відроджувати обрядово-звичаєві традиції в сім’ях.

Учні школи користуються архівними даними села для своїх дослідницьких робіт в школі. Учениця 11 класу Лебедєва Інна навчається в Любашівській школі-ліцеї, проводила дослідження про своє рідне село Петрівку. Всі дані вона використовувала з фондів сільської бібліотеки, робота учениці відправлена до Малої Академії Наук.

Всі релігійні свята й традиції також проводяться в народознавчій «світлиці». Діти не тільки зі слів знають про свята, а й самі їх організовують. Із заходів які проводилися в бібліотеці можна виділити такі як: літературно-поетична година «Наш край легендою і славою овіяний», турнір знавців літератури рідного краю «Лицарі слова», урок народознавства «На калині мене мати колихала», до 80-ї річниці створення Одеської області проводився екскурс в історію «Земля звитяги і труда», минулого року до Дня Перемоги бібліотека організувала літературно-краєзнавчий марафон «Збережемо пам'ять».

Починаючи від Нового року та Різдва в бібліотеці на протязі року відзначаються обрядові свята. В цьому році проводився фестиваль колядок «Хай святиться, веселиться свята Йорданівська водиця». На старий Новий рік проводилися вечорниці, під час яких дівчатка ворожили на долю. В лютому проводилась година історії до дня народження Любашівського району «Слався в віках, Любашівщино!». 1 березня бібліотекар разом із завідувачкою клубом провели свято «Дочекались масляну хлопці та дівчата», всіх присутніх на святі пригощали млинцями та чаєм. Молоді люди водили хороводи, співали веснянки, проводились конкурси «Хто переможе – зима чи весна?», «Дістань в’язку бубликів», «Назви прислів’я про масляну», наприкінці свята було проведено обряд спалення масляної.

Мудрі люди кажуть «У світі доти існуватиме любов, доки люди писатимуть писанки». І справді, тільки велика любов може творити такі дива гармонії та уяви. Вже стало традицією на передодні Великодня в «Українській світлиці» бібліотеки розмальовувати писанки. Під час години народознавства «Писанковий дивосвіт» бібліотекар розповіла присутнім як розписати писанку, про символіку кольору, орнаменту, коли пишуть писанки, як дарувати і зберігати їх. Читачка бібліотеки, студентка історичного факультету університету ім. К. Ушинського, ознайомила присутніх з різновидом писанок, вона як художник за покликанням допомогла підібрати правильний орнамент, а також розповіла легенди про писанки. Учасникам заходу була представлена колекція писанок, яку вона збирає вже понад п’ять років. В минулі роки діти традиційно святкували Трійцю, починаючи від Клечальної суботи і до понеділка, коли третій день водять «тополю». В суботу вони квітчали «світлицю», плели віночки-обереги, вплітаючи туди тільки квіти-символи. З дітьми приходили навіть бабусі. Ці обереги за традицією зберігають цілий рік, вони бережуть від хвороб.

В понеділок дівчата святкували найулюбленішу забаву «водити тополю». Вибирали найкрасивішу дівчину, квітчали її віночками, співали і танцювали навколо неї.

Василь Симоненко радив своїм сучасникам: «В океані рідного народу, відкривай духовні острови…», ті острови – то духовні скарби, витворені нашим народом протягом віків. У них мудрість, сила і пам'ять народу. Один з таких островів – це народне свято. Свято від слова «святий», «святість». Отже, це день який спрямований на очищення людської душі. Тож давайте звертатись до духовних джерел наших предків, до обрядів, звичаїв. Давайте звертатись до своїх витоків, щоб не загубити тієї ниточки, яка зв’язує нас з минулими поколіннями, щоб очистити їх, освятити свої душі.


Библиотеки Болградаюношеству

Г. С. Ланко,

методист по работе с юношеством Болградской ЦРБ
В библиотечном обслуживании юношества в настоящее время существует ряд проблем. Прежде всего, это проблема нечтения. Структура досуга современной молодежи полностью изменена, и не в пользу книги.
Как привлечь молодежь в библиотеку? Задачи библиотек в настоящее время обновляются, идет расширение функций библиотек – от традиционных направлений, непосредственно связанных с книгой, к созданию новой среды в библиотеке для молодежи.
Каждая библиотека района в своей деятельности максимально приспосабливается к условиям на основании изучения читательского контингента, учета специфики читательских потребностей.
Одной из главнейших форм работы с юношеством для библиотек Болградского района остается массовая, которая является наиболее влиятельной в воспитании молодежи.

Экологическое образование – одно из актуальнейших в современном мире.

Трагическим уроком человечеству стала памятная дата Чернобыля. Юношеской кафедрой районной библиотеки для взрослых был проведен экологический час «Чернобыль жив и опасен», который сопровождали слайды, видеоролики о катастрофе и ее последствиях.

Целью урока-реквиема Червоноармейской сельской библиотеки №2 «Набат Чернобыля» было донести до учеников масштабы Чернобыльской трагедии, её влияние на экологию.

Эпиграфом мероприятия стали строки, которые высвечивались на экране: «Чернобыль. Это не должно повториться!»

Был оформлен стенд с фотографиями и материалами о ликвидаторах на ЧАЭС.

Ученики рассказывали об экологических трагедиях человечества, и о самой крупной из них – аварии на Чернобыльской АЭС: о колоссальных жертвах, об уничтоженной экологии на долгие годы. Все сопровождалось показом слайдов. Горели свечи, как символ памяти и скорби.

На вечере-реквиеме «Дзвони Чорнобиля» Зализничненской сельской библиотеки присутствовали участники тех, казалось бы, далеких событий. Внештатный корреспондент газеты «Панорама» ознакомил читателей библиотеки со своей статьей «Ликвидатор» и зачитал стихи, посвященные трагедии. В память о тех событиях, члены библиотечного клуба «Память», возложили цветы на могилы ликвидаторов чернобыльской катастрофы на местном кладбище.

Виноградненская сельская библиотека провела информационный час «Чорнобиль не має минулого часу». Все присутствующие прочувствовали момент трагедии. Вспомнили героев-ликвидаторов, прозвучало много стихов в исполнении учеников 10 и 11 классов, был оформлен стенд с фотографиями.

О вкладе жителей города и села, которые отдали свои силы, свое здоровье, для ликвидации Чернобыльской трагедии, узнали юные читатели Жовтневской сельской библиотеки на тематическом вечере «Чернобыль – незаживающая рана».

Содействие здоровому образу жизни – насущная тема воспитания подрастающего поколения. Пропагандируя здоровый образ жизни и профилактику негативных зависимостей, библиотекари Болградской ЦБС используют разнообразные формы работы: книжные выставки и обзоры «Молодежь выбирает здоровье» ЦРБ, «Выбираем счастливую жизнь» Жовтневская с/б, проведены день информации «Наше здоровье – в наших руках»Владыченская с/б, информ-коллаж «Россыпь здоровья» Владыченская с/б, урок здоровья«Чтобы не умереть молодым» Дмитровская с/б, интеллект-игра«Мир, свободный от туберкулеза» Владиченская с/б.

Юношеской кафедрой ЦРБ была проведена беседа-размышление с учащимися старших классов ЗОШ №3 «Быть здоровым – это стильно, или Жизнь стоит того, чтобы жить». Учащимся была предоставлена информация о том, к каким последствиям приводит злоупотребление алкоголем, курением, наркоманией, были продемонстрированы видеоролики, дети имели возможность высказать свое мнение по этому поводу. В завершение мероприятия работники библиотеки провели развлекательную викторину по этой теме.

Совместно со школой Червоноармейской сельской библиотекой № 2 был интересно организован спортивный конкурс «Мы, парни бравые!», в котором приняли участие юноши 9-11 классов. Энергия, задор и веселье царили во время мероприятия.

Ребята приняли участие в следующих конкурсах:

- приветствие команд (название команды и девиз);

- подтягивание на перекладине;

- ведение мяча и попадание в корзину с разбега;

- «Кто сильнее?» (поднимание гири - 16кг);

- «Забей гол противнику»;

- «Конкурс болельщиков»;

- интеллектуальный конкурс; (ответить на вопросы за 5 минут);

- «Попади в цель» (попадание мяча в корзину с разных углов);

- стрельба в мишень;

- перетягивание каната.

Жюри строго и справедливо оценивало участников и в результате упорной борьбы, все участники и болельщики получили огромный заряд энергии, бодрости, хорошего настроения на долгое время.

Военно-патриотическое воспитание на краеведческой основе.

В преддверии празднования Дня Победы членами клуба «Каракурт» был организован поиск могил ветеранов войны на местном кладбище и сбор биографических материалов о них. Нашли две могилки ветеранов – Кулика К. П. и Терехова П. С. ( из родственников у них никого не осталось). Ребята вместе с краеведами привели в порядок могилы, посадили цветы и вспомнили военные вехи в биографии ветеранов. Такие поиски развивают интерес к работе по изучению истории своего края, формируют уважение читателей к мужеству героических защитников Родины.

Червоноармейская с/б №2 провела информационный час « А мне вчера опять Афган приснился» , на котором ребята познакомились ближе со страшными страницами нашей истории, бессмысленной войны в Афганистане, где погибли совсем юные ребята, призванные служить в ряды Советской Армии.

Была оформлена книжная выставка «Афганский синдром». Зрителям был представлен интересный сценарий со стихами о войне в Афганистане, были зачитаны письма солдат из «горячей точки». Прозвучали песни из репертуара «Голубых беретов» . Мероприятие сопровождалось демонстрацией слайдов.

В течение апреля-мая 2013 все учреждения культуры Болградского района приняли участие в областном смотре – конкурсе «Совместная краеведческая деятельность библиотек, клубных учреждений и краеведческих музеев области, как путь патриотического воспитания». Цель конкурса: воспитание уважения к народным традициям, обычаям, фольклору, культуре, истории «малой Родины», привлечение внимания территориальных органов власти, самоуправления и СМИ к проблемам краеведения, развитие партнерства библиотек, клубных учреждений и музеев в выполнении государственных задач патриотического воспитания. Все учреждения культуры представили замечательные музыкальные и театрализованные мероприятия по следующим номинациям: «Учреждения культуры и развитие туристических маршрутов», «Человек и природа», «С чего начинается Родина», «Лучший краеведческий клуб», «Душа моей малой Родины». Все мероприятия были нацелены на популяризацию истории своего села; песни, танцы, обряды, традиции, посвящались известным людям, которые внесли лепту в славную летопись своей Родины.Шляхом через «Бібліоміст»
«Сучасна бібліотека: рухаємось вперед»

Л. Ф. Пономаренко,

директор ОЮБ ім. В. В. Маяковського
Под таким названием 24-25 сентября 2013 года, в преддверии 15-й годовщины Всеукраинского дня библиотек, в Киеве прошла третья ярмарка библиотечных инноваций, организованная программой «Библиомост». Основной темой данного события являлся поиск путей дальнейшего развития библиотечного дела и постоянного внедрения новых библиотечных услуг.

Программа ярмарки была обширна и многопланова, креативна и интересна. Разнообразный материал размещен на сайте программы «Библиомост», на блоге «Библиотечный автобан», блогах библиотек – участниц ярмарки. Я же поделюсь своими собственными впечатлениями от увиденного.

Неизгладимое впечатление произвела на меня церемония открытия, в которой приняли участие молодые специалисты различных организаций. Темы их коротких, но емких выступлений, были следующими

- Бути сучасним бібліотекарем круто!

- Чи є у Вас план, місіс Фікс?

- «Продаємо» бібліотеку.

- Лідер: розчаровуйся, слухай, надихай.

А потом выступали именитые гости, которые не разрезали традиционную ленточку, а, наоборот, связывали ее. Министр культуры Украины Леонид Новохатько, посол США в Украине Джеффри Р. Пайетт, президент УБА Ирина Шевченко и директор программы «Библиомост» Матей Новак соединили свои части ленточек со словами, которые, на их взгляд, определяют дальнейшее существование библиотек: «Технологии», «Инициатива», «Дискомфорт», «Сплоченность». Самое необычное слово в этом перечне совместных идей, на мой взгляд, это – дискомфорт. М. Новак считает, что только тогда, когда мы выходим из своей зоны комфорта, мы узнаем что-то новое и развиваемся. Современный библиотекарь должен заниматься тем, чем до этого не занимался.

Лариса Никифоренко, начальник отдела анализа и прогнозирования деятельности библиотек Министерства культуры Украины, презентовала книгу рецептов полезных библиотечных дел. Эту книгу с 32 –мя рецептами от наиболее успешных библиотек получили все участники национальной ярмарки. Приятно, что в ней есть рецепт полезного сотрудничества с общественными организациями Одесской научной универсальной библиотеки им. М. Грушевского.

Затем начались тренинги различной тематики. Я посетила два из них по темам «Орієнтація на клієнта» и «Налагодження партнерства з бізнесом». Первый из них подробно изучается в региональных тренинговых центрах. Приведу некоторые тезисы второго тренинга. Вот несколько шагов для установления партнерских отношений с бизнесом:

- Шаг 1-й: необходима идея партнерства (например, создание центров обучения, проведение корпоративных мероприятий и др.)

- Шаг 2-й: выбор партнеров (кто находится ближе, доступнее для людей)

- Шаг 3-й: подготовка презентации или описание проекта

- Шаг 4-й: встреча с директором компании, его заместителями по маркетингу

- Шаг 5-й: составление соглашения (с указанием сроков, личного вклада, финансирования, обязанностей партнеров и т.д.)

- Шаг 6-й: реализация проекта (важно информирование партнера о ходе реализации проекта)

- Шаг 7-й: оценка проекта (что удалось, что нет, довольны ли партнеры сотрудничеством с библиотекой, будет ли продолжение работы и т.д.).

А задумывались ли Вы о том, что бизнес уже активно использует бренд «БИБЛИОТЕКА» для получения прибыли? Например, в Амстердаме есть отель-библиотека, открыты частные библиотеки, кафе-библиотека, бар-библиотека, библиотека-автобус, мобильная библиотека МТС на Крещатике в Киеве, на улице Дерибасовской в Одессе.

На важность профессионального развития библиотекарей указал в своем нестандартном, эмоциональном выступлении представитель университета Латвии Улдис Павулс. Этот молодой человек убедил всех в том, что потенциал каждого человека (в т.ч. и профессиональный) гораздо больше, чем мы сами думаем.

Очень интересной была встреча с представителями Латвии, Литвы и Польши, где программа «Глобальные библиотеки» уже закончена. Правительства этих стран разработали программы дальнейшей поддержки библиотек, заложив в государственный бюджет финансирование на модернизацию компьютерных систем, поддержку тренинговых центров, обучение библиотекарей и др. Интересны сегодняшние проекты коллег: «Литовская классика для ридеров», «Латвийские фильмы, электронные периодические издания для библиотек».

Изюминкой ярмарки стал конкурс «Супербиблиотекарь», во время которого все присутствующие выбрали наиболее креативного, харизматичного, опытного специалиста-новатора, лидера, способного стратегически мыслить, вести за собой команду, вдохновлять на новые проекты и свершения. В финале 6 команд представили за 4 минуты новую библиотечную услугу, а именно:

- «Замуж за три дня» (при участии директора Арцизской ЦБС)

- «Мелодия жизни» (для людей с нарушением зрения)

- «Воскресная школа «Розвивайко» (для детей младшего возраста)

- «Бібліокроки до Европи»

- «Знайди своє майбутнє в бібліотеці» (бібліосваха)

- «Зеленый туризм» ( программа для предпринимателей), ставшая победителем полуфинала.

В финале 6 участниц последней команды приглашали нас в свою библиотеку, за 1 минуту прорекламировав новые услуги. Почетное звание супербиблиотекаря получила Ольга Шемота, библиотекарь Национальной библиотеки Украины для детей, очень позитивная, эмоциональная молодая девушка.

Также на ярмарке проходило награждение победителей конкурса постеров, названы авторы лучших видеороликов конкурса «Бібліокінофест 2.0», которые были выбраны путем интерактивного голосования. Наша библиотека на представленном постере знакомила всех с новой услугой библиотеки – БиблиоТВ (библиотечное телевидение) с использованием QR-кода.

Впечатления от профессиональной части данного мероприятия остались самые лучшие. Хочу отметить также место и условия проведения. Ярмарка проходила в Олимпийском центре, который находится под трибунами Центрального стадиона, в новых, современных помещениях, имеющих интересные названия: «Холл чемпионов», «Олимпийский дворик», комнаты «Спринт», «Марафон», «Ситиус», «Альтиус», «Фортиус». Все помещения имеют свой дизайн, нестандартную офисную мебель, современное демонстрационное оборудование. Цвет ярмарки был выбран зеленый: ленточки, одежда организаторов, футболки участников конкурсов, бантики на креслах, шары, печатная продукция – все отвечало единому стилю.

Библиотекари, присутствующие на ярмарке, – это лидеры модернизации украинского библиотечного сектора, которые единогласно заявили: «БУДЕМО РУХАТИСЬ ВПЕРЕД!». Именно к этому я призываю библиотекарей Одесской области.

Три дні в Криму

Т. М. Петелько.,

зав. науково-методичним відділом ОЮБ ім. В. В. Маяковського
Навчальний візит між бібліотеками-партнерами програми «Бібліоміст» відбувся з 28 по 30 травня ц.р. в м. Сімферополь. Зустріч розпочалася в приміщенні КРУ «Універсальна наукова бібліотека ім. І. Я. Франка». Учасників привітала заступник директора Юлія Гнєдова та координатор програми «Бібліоміст» Наталія Новакова.

Бібліотеки АР Крим, які брали участь у конкурсах програми і отримали фінансову підтримку, ділилися досвідом роботи з впровадження інноваційних послуг та форм роботи.

Заступник директора Феодосійської ЦДБ Олена Степанова демонструвала відео ролик з інноваційними формами роботи з дітьми в рамках проектів «Игроленд. Страна фантазий, смеха, игр» та «Живое прошлое Феодосии. Путешествуй вместе с книгой».

Робота Феодосійської ЦДБ привернула увагу керівництва 5-го каналу і бібліотека була включена в проект «Простір ідей». Сюжет про її роботу демонструвався на каналі 26 червня ц. р. Його варто переглянути: http://www.youtube.com/watch?v=rSFYSFHwXGI

Сімферопольська ЦМБ ім. О.С.Пушкіна представила слайд-презентацію про роботу бібліотеки в рамках проекту «Библиотека – информация для жизни».

Мета проекту – створити нові бібліотечні послуги з використанням безкоштовного доступу до Інтернету.

Серед партнерів проекту: ВТ «Кримський Республіканський Бізнес-Інкубатор», ПТ «Мобільна правова допомога», виправна колонія №102, міська організація інвалідів, волонтери – члени молодіжних організацій «Вуличний університет», «Реформація +» та ін.

Разом із партнерами бібліотека відкрила «Школу майбутнього підприємця», провела «Ярмарок професій», бібліо-бізнес шоу «ББШ – не Бойся Быть смеШным».

Для бібліотечних працівників працює «Бібліо-комп’ютерний лікбез». Для пенсіонерів, соціально незахищених громадян проводяться заняття з комп’ютерної грамотності.

У бібліотеці працює громадська приймальня з правових питань. Щочетверга проходе он-лайн та скайп-консультування «Запитай у юриста». Проводиться також виїзне консультування.

Бібліотека та її партнери стали організаторами акцій «Сімферополь читаючий», «Правова бібліотека під відкритим небом», забігу «Библиотека. Бег. Здоровье». До вуличних акцій, опитувань активно залучаються волонтери.

На сайті ЦМБ ім. О. С. Пушкіна: http://www.cbs.cremea/ua , відкриті рубрики «Віртуальна галерея «С надеждой в сердце»» та «Учимся с библиотекой».Сімферопольська ЦБС для дітей ім. А. Гайдара реалізує проект «Современные дети – современная библиотека».

Завідувачка філії №6 розповіла про «Кліповичок», де діти самі створюють рекламні ролики про бібліотеку та книгу. Завідувачка філії №19 – про дитяче літературне он-лайн агентство: діти самі беруть інтерв’ю у відомих людей міста. Агентство проводе майстер класи, відеоуроки.

Із скайп-спілкування з бібліотекою-філією №15 та сім’єю Ільницьких, учасники візиту дізналися про гурток «Смайлик», конкурси тощо.

Сайт бібліотеки: http://www.simchildlibrary.org/index.php.Чорноморська ЦБС відкрила Публічний центр правової інформації (ПЦПІ) «Партнер». На базі центру діє громадська приймальня, телефон «гарячої лінії». Створено сайт «Планета права»: http://planeta-prava.com.ua/.

На базі ПЦПІ проходять виїзні засідання комісій районної ради, круглі столи з актуальних тем сьогодення, зустрічі із фахівцями соціальних служб.

Сайт Чорноморської ЦБС: http://www.bibl-chernom.crimea.ua/.

Бахчисарайська ЦРБ представила проекти «Толерантність через Інтернет» та «Бахчисарай – туристична столиця Криму».

В рамках першого проекту надаються такі послуги: курси комп’ютерної грамотності, скайп-спілкування, зона WI-FI, віртуальні екскурсії, відео-мости з іншими країнами тощо.

На сайті бібліотеки: http://bl.rk.ua/ є сторінка «Бахчисарай туристичний»: http://www.bl.rk.ua/info/bturist.html.

В рамках цього проекту створено комплекс нових послуг: розроблені віртуальні туристичні маршрути , які розміщені на сайті та відеосервісі YouTube; бази даних; відеопрезентації; веб-дайджести; підготовлені інформаційні досьє. Бібліотека та її партнер «Туристично-інформаційний центр» проводять тренінги для підприємців, зайнятих у сфері туризму, семінари, PR-акції. З підлітками проводяться тренінги «Основы ведения экскурсий по городу».

Помічниками бібліотеки є члени клубу «INTERYOUTH».
При бібліотеці працює Центр соціальної, ділової та правової інформації. В Центрі працює пункт доступу громадян до офіційної інформації. Детальніше про його послуги за адресою: http://www.bl.rk.ua/info/csdi.html .

Яскравими були виступи працівників Бахчисарайської районної дитячої бібліотеки, яка постійно в пошуку нових, інноваційних форм роботи. Переглянути її презентацію можна на відеосервісі YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=MB2tFBWocTA.

Якщо бажаєте здійснити відео подорож Бахчисарайською ЦБС, то це тут: http://yandex.ua/video/#!/video/search?filmId=aPrJyEfxUXI&where=all&text=%D0%B1%D0%B0%D1%85%D1%87%D0%B8%D1%81%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%8F%20%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%8F%20%D0%B1%D0%B8%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BA%D0%B0 ; http://www.youtube.com/watch?v=wKGdn0SYSCw; http://www.youtube.com/watch?v=TmSSpaxiMkc.

Під час візитів до бібліотек учасники знайомилися із роботою сільських філій. Так, завідувачка б-ф №47 (с. Холмовське, Бахчисарайський р-н) презентувала цільову комплексну програму – «Моє село – частинка світу», а завідувачка б-ф с. Верхореченське – «С тобой, мой Крым, всем сердцем я».

Поїздка в Крим була насиченою, цікавою і, безперечно, корисною.

Презентації можна переглянути в соціальній мережі «ВКонтакте»: http://vk.com/docs?oid=-21016118 .


«Збережемо для нащадків»Л. Ю. Рабченюк,

зав. відділом формування фондів та каталогів ОЮБ ім. В. В. Маяковського
Одеська обласна бібліотека для юнацтва взяла участь у VІ Миколаївських міських екологічних читаннях «Збережемо для нащадків» 21-22 листопада 2013 р. у м. Миколаєві під патронатом Миколаївської міської ради і програми «Бібліоміст» в рамках проведення регіональних конференцій для бібліотечних працівників та їх партнерів.

До участі у заході були запрошені представники державних природоохоронних органів, установ, органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, об'єктів господарської діяльності, публічних бібліотек, інших установ культури, освіти, громадських організацій, науковці, викладачі вищих навчальних закладів, загальноосвітніх шкіл, позашкільних закладів, студенти, школярі, краєзнавці, журналісти міста Миколаєва, представники міжнародних фондів, всеукраїнських екологічних громадських організацій.


Бібліотеки Запорізької, Миколаївської, Одеської, Херсонської області, АР Крим були запрошені у партнерстві з представниками місцевих громадських організацій або структурних підрозділів з екології та благоустрою, представниками органів державної виконавчої влади і місцевого самоврядування.

Тема Екочитань-2013: «Роль благоустрою у формуванні комфортного середовища проживання. Місце міжсекторної взаємодії у цьому процесі. Бібліотеки півдня України – активні учасники екоініціатив і провайдери екоінформації в місцевих громадах».

Еколого-просвітницький загальноміський захід цього року пройшов у форматі регіональної конференції для 100 представників неурядових організацій, бібліотек та представників органів місцевого самоврядування з Миколаївської, Одеської, Херсонської, Запорізької областей та АР Крим за підтримки департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради і програми «Бібліоміст».

Протягом двох днів роботи конференції відбулися презентації кращого досвіду співпраці між бібліотеками та неурядовими організаціями, обговорення можливостей та перепон для реалізації проектів, спрямованих на благоустрій міст та екологічні ініціативи.

На панельних дискусіях пройшли обговорення проблем і перспектив благоустрою в міських громадах, зокрема екологічних аспектів енергетики та озеленення населених пунктів, благоустрою дворових територій, використання водних і транспортних ресурсів міст. Учасники конференції надали досьє практичних напрацювань та формат діяльності у сфері екоініціатив та екоінформації у місцевих громадах, отримали інформацію щодо можливостей успішної реалізації проектів з благоустрою міст та пошуку потенційних партнерів, втілення нових послуг для громади тощо.

В рамках «Відкритого мікрофону: кращі практики учасників конференції» Одеську область презентувала директор Татарбунарської центральної районної бібліотеки Т. І. Стоянова своєю доповіддю «Співпраця – запорука успіху».

З метою обміну досвідом та знайомства з кращими практиками партнерської взаємодії з екологічного напрямку відбулося спілкування учасників конференції у скайп-форматі з представниками публічних бібліотек Росії та органів місцевого самоврядування інших регіонів України.

На відкритому майданчику «Новий Миколаїв» громадська організація «Діалог» та театр «Арт-клаС» презентували документальну виставу «Йшов трамвай», у якому в ролі акторів виступили городяни Миколаєва.

VI Екочитання пройшли в арт-супроводі фото-, художньої та предметно-документальних виставок. На фотовиставці «Урбаністичний портрет» свої роботи представили миколаївські майстри С. Гусєв, Д. Мац, О. Ус. Миколаївський обласний художній музей ім. В. В. Верещагіна надав акварелі миколаївських митців на виставці «Чарівне місто Миколаїв».

Тренінг, тренінг, тренінг…

К. І. Благодар,

гол. бібліотекар ОЮБ ім. В. В. Маяковського
24-25 вересня фахівці обласних бібліотек та ЦБС області взяли участь у тренінгу «Е-урядовання». Електронне урядування – спосіб організації роботи органів державної (місцевої) влади за допомогою систем локальних інформаційних мереж та сегментів глобальної інформаційної мережі, який підвищує ефективність функціонування влади з метою забезпечення прав та свобод громадян та робить максимально простою і доступною взаємодію громадянина з органами влади.

Бібліотеки Одеської області, які мають технічний потенціал та доступ до Інтернет-мережі, можуть стати інформаційними провідниками для місцевої громадськості у ресурсах електронного урядування.

***

8-9 жовтня. Тренінг «Адвокація в бібліотеці: підтримуємо бібліотеки, зміцнюємо громади».

Тренер – співпрацівник фундації «Братів-благодійників Острозьких» (м. Рівне) Руслана Кашина. Фундація має великий досвід у представництві та захисті громадських інтересів.

Під час тренінгу було розглянуто складові адвокаційної компанії бібліотеки:


  • визначення цільових аудиторій;

  • адвокаційна мета бібліотеки, її чітке визначення для основи адвокаційного плану;

  • розуміння та використання інформації про ставлення до бібліотеки;

  • побудова та підтримка партнерства бібліотеки;

  • PR адвокаційних акцій та презентація бібліотеки;

  • медіа адвокація;

  • моніторинг розвитку справ та успіху.

Відеопрезентації тренінгів розміщені на блозі ОУНБ ім. М. Грушевського «Одесский библиомостик»: http://bibliomistodessa.blogspot.com


Конкурс
Про «Украдене щастя», «Кризу» та інше
Цього року проходив Всеукраїнський конкурс буктрейлерів. Завдяки ентузіазму та творчості бібліотекарів Білгород-Дністровської міської, Болградської, Великомихайлівської, Ізмаїльської міської, Татарбунарської ЦБС та обласної бібліотеки для юнацтва ім. В. В. Маяковського «ожили герої книг на екрані і у рекламі».

Усі відеоролики, надіслані на обласний етап конкурсу, можна побачити на сайті нашої бібліотеки (http://mayakovka.od.ua ). Переможцями регіонального етапу визначено:І місце – буктрейлер по роману В. Яворівського «Криза», автори Л. Войтюк та О. Мукієнко, Татарбунарська ЦБС;

ІІ місце – буктрейлер по роману І. Франка «Украдене щастя», автор А. Глусь, ОЮБ ім. В. В. Маяковського;

ІІІ місце – буктрейлер до збірки віршів Г. Яблонської «Все звезды», автор Н. Грищенко, ОЮБ ім. В. В. Маяковського;

– буктрейлер «Я в серці маю те, що не вмирає» до драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня», автор М. Кейзі, Великомихайлівська ЦБС.

Всеукраїнське журі обрало десятку кращих буктрейлерів-переможців, серед яких дипломом другого ступеня було нагороджено наше «Украдене щастя». Також авторитетним членом журі – представницею Спілки кінематографістів України – було відмічено високопрофесійне і високоідейне відображення книги на екрані у буктрейлерах «Украдене щастя» та «Криза».

Перелік буктрейлерів дивіться на сторінці Державної бібліотеки України для юнацтва відео сервісу YouTube: https://www.youtube.com/playlist?list=PLYf8uL0I5yuQ60dr2H8rrCk-q8FB-te1DКаталог: wp-content -> uploads -> 2017
2017 -> Українська музична література
2017 -> Українська музична література
2017 -> Програма вступних випробувань з англійської мови для навчання за освітньо-кваліфікаційною програмою
2017 -> Конспект лекцій з дисципліни „Історія театру України для студентів 3 курсу спеціальності 02020101 «Театральне мистецтво» спеціальності «Актор драматичного театру»
2017 -> Галузь знань 101 Педагогічна освіта Спеціальність 010101 Дошкільна освіта І семестр – 32 год. (іспит) дитяча література з методикою навчання теми І плани лекцій (середа, пара
2017 -> Програма фахового вступного випробування для вступників на навчання за окр
2017 -> №1 Ф. Стендаль (1783-1842). “ Червоне і чорне ”


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Управління культури І туризму облдержадміністрації Одеська обласна бібліотека для юнацтва ім. В. В. Маяковського iconУправління культури І туризму облдержадміністрації Одеська обласна бібліотека для юнацтва
Управління культури І туризму, національностей та релігій Одеської обласної державної адміністрації
Управління культури І туризму облдержадміністрації Одеська обласна бібліотека для юнацтва ім. В. В. Маяковського iconУправління культури І туризму облдержадміністрації Одеська обласна бібліотека для юнацтва ім. В. В. Маяковського Серія «Академія життя»
В методичних рекомендаціях пропонуються теми та форми бібліотечних заходів, спрямованих на популяризацію фізичної культури, спорту,...
Управління культури І туризму облдержадміністрації Одеська обласна бібліотека для юнацтва ім. В. В. Маяковського iconОдеська обласна бібліотека для юнацтва ім. В. В. Маяковського «Великі І розумні українці»
Управління культури І туризму, національностей та релігій Одеської обласної державної адміністрації
Управління культури І туризму облдержадміністрації Одеська обласна бібліотека для юнацтва ім. В. В. Маяковського iconУправління культури І туризму київської облдержадміністрації київська обласна бібліотека для юнацтва
Майстер-клас : Інформаційний бюлетень з бібліотечно-бібліографічного обслуговування юнацтва : / [уклад. Т. І. Василькевич]; Київська...
Управління культури І туризму облдержадміністрації Одеська обласна бібліотека для юнацтва ім. В. В. Маяковського iconПропонуємо
Управління культури І туризму облдержадміністрації обласна бібліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка