Управління освіти Шосткинської міської ради Міський методичний кабінет Розробка уроку світової літератури Гуманістичні цінності казки-притчі А. де Сент-Екзюпері «Маленький принц»



Скачати 64,51 Kb.
Дата конвертації25.08.2017
Розмір64,51 Kb.

Управління освіти Шосткинської міської ради

Міський методичний кабінет

Розробка уроку світової літератури
Гуманістичні цінності казки-притчі А.де Сент-Екзюпері «Маленький принц»

6 клас

Дата проведення: 20.02.2015

Місце проведення» ШЗШ №8 ШМР

Час проведення: 12.05-12.50

Підготувала

вчитель та світової літератури

ШЗШ №8 ШМР Сумської області

Кусочкіна Світлана Григорівна

Шостка-2015

Тема: Гуманістичні цінності казки-притчі А. де Сент-Екзюпері «Маленький принц»
Мета: - усвідомити філософський зміст притчі;

- удосконалити навички аналізу художнього твору,

- виявити систему життєвих цінностей героя;

- розвивати творчі здібності, полікультурну компетентність, вміння досліджувати матеріал, обирати стиль розповіді, співпрацювати у групі, формулювати аргументовану точку зору на основі прочитаного;

- виховувати свідоме ставлення до життя.
Обладнання: портрет письменника, тексти твору, мультимедійна презентація «Маленький принц у мистецтві», публікація «Садівник у пустелі життя».
Тип уроку: узагальнення та систематизація знань.
Інноваційна ідея: проектна технологія для розвитку школярів.
Проблемне питання: Чи можна твір «Маленький принц» вважати заповітом А.де Сент-Екзюпері людству?
Назва проекту: «Вчіться, люди, бачити серцем».
Кінцевий продукт: альманах «Садівник у пустелі життя та його твір «Маленький принц».
Хід уроку:

Казка ця мудра і людяна,

і автор її не тільки поет, але і філософ.

Н.Галь
І. Організаційний момент.



Слово вчителя. Щоб наш урок був результативним, а діяльність ефективною, вам треба: - бути уважними і зосередженими;

- зрозуміло і стисло висловлювати свої думки;

- активно працювати;

- проявляти ініціативу і фантазію;

- цінувати час.
ІІ. Актуалізація опорних знань.

1. Слово вчителя. «У кожної людини свої зорі…» Ці слова належать романтикові в літературі й сміливцеві в житті, французькому письменнику і військовому льотчику, людині-загадці, яка так відрізнялася від інших і думками своїми, і вчинками, і своїм баченням світу, і своїм ставленням до нього.

- Які проблеми хвилювали цю людину?

- Які твори, написані Сент-Екзюпері, вам відомі?

- Як поставились читачі і критики до його творчості?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Слово вчителя: «Маленького принца» слід читати, не поспішаючи, і, мабуть, не один раз, щоб взяти собі до серця ті золоті зернятка мудрості, які автор щедро розсипав у творі.

Проблемне питання: Чи можна твір «Маленький принц» вважати заповітом А.де Сент-Екзюпері людству?
ІY. Оголошення теми і мети уроку:

Слово вчителя. Мандруючи різними планетами, герой твору А. де Сент-Екзюпері шукав друзів, пізнавав світ, добро і зло. Якими ж цінностями він керувався, ми спробуємо відповісти упродовж уроку, тема якого «Гуманістичні цінності казки-притчі А. де Сент-Екзюпері «Маленький принц».
Y. Робота над темою уроку:

1. Слово вчителя. Готуючись до сьогоднішнього уроку, ми об’єднались у групи, які працювали над обраними питаннями, тож до слова запрошуються представники групи «журналістів».

Випереджуюче завдання для групи:

Як саме мрії і уподобання допомагають формуванню особистості?

Ознайомитися з біографією А. де Сент-Екзюпері, використовуючи джерела Internet, за планом: - «Я родом з дитинства…»



- Закоханість в авіацію

- «Я був народжений, щоб стати садівником…»

- «Якщо мене зіб’ють, я ні про що не жалкую…»

Матеріали представити у вигляді комп’ютерної презентації.

«Журналісти» представляють презентацію «Я родом з дитинства…».



2. Слово вчителя. Діти, які жанри літератури вам відомі? Чи співвідносяться жанр твору та проблеми, які автор намагається розв’язати у творі? Відповіді на ці та інші питання шукала група «літерних критиків». Пропоную вашій увазі звіт про виконану роботу.

Випереджуюче завдання для групи:

Як жанр твору допомагає втіленню авторського задуму?

Опрацювати матеріали з теорії літератури, проаналізувати сюжет твору за поданими критеріями: - Коротка історія створення казки-притчі.

- Визначення жанру твору.

- Проблеми, порушені у творі.

- Символи твору.

Матеріали представити у вигляді кластеру

«Літературні критики» захищають кластер «Жанр твору та втілення авторського задуму».



3. Аналітичне дослідження тексту.

Слово вчителя. Ми говорили, що Маленький принц жив на далекому астероїді. Яким було життя героя? Які планети він відвідав? Які уроки отримав? Чому навчив землян? – спробуємо відповісти, працюючи з текстом.

  • Бесіда за питаннями:

  • Чому першим, кого зустрів принц, був король? (Влада стоїть на першій сходинці світу дорослих)

  • Яку мудру пораду дає король Маленькому принцу? («Судити себе найважче»)

  • Який висновок зробив герой, познайомившись з шанолюбцем? («Гонористі люди глухі до всього, окрім хвали»)

  • Чи привабив Маленького принца ділок? (Займатися справою добре, але «гроші заради грошей» знецінюють життя)

  • У чому неоднозначність образу ліхтарника? (З одного боку, добре дарувати людям світло, з іншого – жити за розпорядженням не цікаво)

  • Чому планета географа найбільша? (Книги розширюють кругозір людини)

  • Які ж висновки зробив принц, мандруючи світом?

Група «Астрономи» презентує завдання: Уроки Маленького принца:

Які планети відвідав Маленький принц?

Коротка характеристика жителів планети, яку відвідав маленький принц.

Ставлення Маленького принца до мешканців планети.

Який урок засвоює Маленький принц, відвідавши планету?

Астрономи запропонували публікацію «Зоряна мандрівка Маленького принца».



4.Слово вчителя. Була й ще одна планета, яка викликала багато питань у героя А. де Сент-Екзюпері. Чому ця планета така непроста, з’ясовувала група «дослідників».

Випереджуюче завдання для групи: Земля – планета непроста.



Спираючись на текст твору, провести спостереження за героями, відшукати «скарби душі» Маленького принца, визначити:

Яким змальоване людство у творі?

Як розуміти алегорію пошуку криниці у пустелі?

Як пояснити подарунок Маленького принца пілотові?

До кого звертається автор у кінці твору?

Матеріали представити у вигляді публікації, яка входить до альманаху.

Група «дослідників» презентує буклет «Скарби душі героя твору А. де Сент-Екзюпері»..

5. Слово вчителя. Ми з’ясували, що Маленький принц – справжній герой.


  • Як прийнято вшановувати героїв? (Установлювати пам’ятники, створювати живописні полотна тощо)

  • Чи існують пам’ятники Маленькому принцу? Над цим питанням працювала група «мистецтвознавців».

Випереджуюче завдання для групи:

Співзвучність казки-притчі «Маленький принц» сучасникам.



Завдання для групи: - дібрати матеріал про вшанування твору «Маленький принц» у різних видах мистецтва за джерелами Internet,

- здійснити мистецький коментар до виконаної роботи:

Твір А. де Сент-Екзюпері у різних видах мистецтва.

Яким постає герой у мистецтві?

Матеріали представити у вигляді комп’ютерної презентації.

Мистецтвознавці захищають презентацію «Зі сторінок книги – у бронзу та граніт…».

YІ. Рефлексія.

Підсумкова бесіда.


  • Чи можна твір «Маленький принц» вважати заповітом А.де Сент-Екзюпері людству?

  • Які життєві правила, що їх подає Маленький принц, ви вважаєте найважливішими?

  • Прокоментуйте слова Н.Галя, взяті за епіграф до уроку.(Казка А. де Сент-Екзюпері містить важливі життєві настанови, актуальні для будь-якого покоління людей. Тому автора можна назвати не тільки поетом, але і філософом).


YІІ. Презентація альманаху «Садівник у пустелі життя та його твір «Маленький принц», створеної за матеріалами, використаними на уроці.

Учень. Вивчаючи твір великого А. де Сент-Екзюпері, ми багато чому навчилися, дізналися про автора твору, його життєві уподобання, які він вклав в уста свого героя. Тому вирішили узагальнити свої знання у вигляді альманаху, назвавши його «Садівник у пустелі життя та його твір «Маленький принц». Сьогодні ми даруємо його вам, як нагадування про те, що «всі дорослі колись були дітьми, тільки мало хто з них про те пам’ятає».
Заключне слово.

Є на світі чимало книжок, що наповнюють душу по вінця.

Та з усіх оберу я стежок ту, що йде до «Маленького принца».

Казка ця облетіла весь світ, у ній мудрості чисте озерце.

Шле вам зоряний принц заповіт: «Вчіться, люди, бачити серцем»!
YIIІ. Домашнє завдання. Створити ілюстрації до улюблених епізодів; скласти розповідь про зустріч Маленького принца із нашими сучасниками.

*Есе «У кожної людини свої зорі…».





Каталог: Files -> downloads
downloads -> «Це склад книжок» так скептик говорив, «Це храм душі» естет йому відмовив, Тут джерело всіх радощів земних, І їх дарують нам без цінним словом…»
downloads -> Для вчителів зарубіжної літератури
downloads -> Методичні рекомендації щодо викладання світової літератури в загальноосвітніх навчальних закладах у 2013-2014 навчальному році // Зарубіжна літератури в школах України. 2013. №7-8
downloads -> Талант людини це божий дар
downloads -> Василь Стус постать,що єднає
downloads -> Антон павлович чехов
downloads -> Остап Вишня. Трагічна доля українського гумориста. Моя автобіографія
downloads -> Урок 1 т ема. Вступ. Роль художньої літератури у формуванні життєвих цінностей людини


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Управління освіти Шосткинської міської ради Міський методичний кабінет Розробка уроку світової літератури Гуманістичні цінності казки-притчі А. де Сент-Екзюпері «Маленький принц» iconАнтуан де Сент-Екзюпері (1900-1944). Людські стосунки, моральні цінності в казці-притчі «Маленький принц»
Тема: Антуан де Сент-Екзюпері (1900–1944). Людські стосунки, моральні цінності в казці-притчі «Маленький принц»
Управління освіти Шосткинської міської ради Міський методичний кабінет Розробка уроку світової літератури Гуманістичні цінності казки-притчі А. де Сент-Екзюпері «Маленький принц» iconУрок позакласного читання у 5 класі Виконала Учитель української мови І літератури
Антуан де Сент-Екзюпері у своїй філософсько-алегоричній притчі-казці «Маленький принц» зауважив: «Усі ми з берега дитинства, хоча...
Управління освіти Шосткинської міської ради Міський методичний кабінет Розробка уроку світової літератури Гуманістичні цінності казки-притчі А. де Сент-Екзюпері «Маленький принц» iconАнтуан де Сент Екзюпері ( 1900 1944 ). Філософська казка притча «Маленький принц»
Тема: Антуан де Сент – Екзюпері ( 1900 – 1944 ). Філософська казка – притча «Маленький принц»
Управління освіти Шосткинської міської ради Міський методичний кабінет Розробка уроку світової літератури Гуманістичні цінності казки-притчі А. де Сент-Екзюпері «Маленький принц» iconМетодичні рекомендації щодо організації навчально-виховного процесу та вивчення базових дисциплін у школі в 2014-2015 навчальному році Міський методичний кабінет
Міський методичний кабінет відділу освіти Артемівської міської ради пропонує до Вашої уваги та використання у роботі перелік нормативних...
Управління освіти Шосткинської міської ради Міський методичний кабінет Розробка уроку світової літератури Гуманістичні цінності казки-притчі А. де Сент-Екзюпері «Маленький принц» iconУправління освіти Шосткинської міської ради методичний кабінет зміст : До уваги педагогів
Аналіз участі школярів у ІІ (міському) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад та рекомендації педагогам щодо роботи з обдарованими...
Управління освіти Шосткинської міської ради Міський методичний кабінет Розробка уроку світової літератури Гуманістичні цінності казки-притчі А. де Сент-Екзюпері «Маленький принц» icon«Найголовнішого не побачиш очима…» (комплексна система завдань за філософською казкою-притчею А. де Сент-Екзюпері «Маленький принц»)

Управління освіти Шосткинської міської ради Міський методичний кабінет Розробка уроку світової літератури Гуманістичні цінності казки-притчі А. де Сент-Екзюпері «Маленький принц» iconПлан-конспект уроку Предмет зарубіжна література. Клас 6 (за програмою 12-річної школи. Розділ «Людина І світ».) Тема : «Розкриття основ духовно осмисленого життя. Проблема персональної
Тема : «Розкриття основ духовно осмисленого життя. Проблема персональної відповідальності за вчинок в казці-притчі А. де Сент- екзюпері...
Управління освіти Шосткинської міської ради Міський методичний кабінет Розробка уроку світової літератури Гуманістичні цінності казки-притчі А. де Сент-Екзюпері «Маленький принц» iconМіський методичний кабінет Департамент освіти Вінницької міської ради
Матеріал підготувала методист з виховної роботи міського методичного кабінету департаменту освіти Вінницької міської ради
Управління освіти Шосткинської міської ради Міський методичний кабінет Розробка уроку світової літератури Гуманістичні цінності казки-притчі А. де Сент-Екзюпері «Маленький принц» iconУправління освіти Первомайської міської ради Міський методичний кабінет Організація роботи з обдарованими дітьми та молоддю Методичний порадник Первомайськ-2014 зміст
Нормативно-правове забезпечення щодо організації роботи з обдарованою учнівською молоддю


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка