Урок 9 клас «Художня культура» Тема Театр як синтез мистецтв. Театральні професії. Хореографія. Зарниці Юлії Миколаївни вчителя вищої кваліфікаційної категоріїСкачати 96,63 Kb.
Дата конвертації01.07.2017
Розмір96,63 Kb.
ТипУрок

АВТОРСЬКИЙ РОЗВИВАЛЬНИЙ УРОК

9 клас «Художня культура»

Тема 4. Театр як синтез мистецтв.Театральні професії. Хореографія.

Зарниці Юлії Миколаївни

вчителя вищої кваліфікаційної категорії

загальноосвітньої школи I-IIIступанів №12

м.Красноармійська

Донецької області
Анотація

Зарниця Ю.М. Авторський розвивальний урок. 9 клас «Художня культура». Тема 4. Театр як синтез мистецтв. Театральні професії. Хореографія. Красноармійськ:,2013.-21с.

У даній розробці уроку розглядається один із варіантів роботи над темою Театральні професії. Хореографія. Пропонуються розвивальні види діяльності для учнів у процесі оволодіння знаннями та навичками практичної роботи, запропоновані ілюстративні матеріали. Особливу увагу приділено роботам учнів з даної теми.

9клас. Предмет «Художня культура»

Тема 4. Театр як синтез мистецтв. Театральні професії. Хореографія.

Мета:

- розглянути на уроці види театральних професій та їх особливості;

- познайомити з поняттям хореографія, ознайомити учнів з різними видами танців;

- розвивати вміння висловлювати власні судження під час спілкування з творами цього виду мистецтва, використовуючи спеціальну мистецьку термінологію;

- виховувати духовність, що виникає внаслідок тонкощів бачення та сприйняття світу, інтерес та любов до цих видів мистецтва.

Обладнання : підручник Л.Масол, М. Миропольська «Художня культура» 9 кл.К.: «Перун», 2005

Відеоряд: Є.Гришковець «Будят тебя утром»

Зоровий ряд : ілюстрації театрів, види танців (роздатковий матеріал Додатки №1,2,3,4)

Музичний супровід: стилі танців ( фломенко, циганські, вальс, балет, народні, африканські, румба, рок-н ролл та інші )

Тип уроку: засвоєння нових знань, практичних умінь та навичок

Ключові слова: театральні професії, актор, режисер, маска, хореографія

Хід уроку


  1. Організація пізнавальної діяльності учнів.

  2. Актуалізація опорних знань у формі повторення вивченого матеріалу.

Ми продовжуємо вивчати тему «Театральне мистецтво».

Прийом «Мозковий штурм»

1.Що таке ТЕАТР або храм МЕЛЬПОМЕНИ?


ТЕАТР

ЯК
Вид мистецтва? ТЕАТР Заклад ?

Будинок ?

2. Чому саме маска являється символом театру? Додаток №1

3. Прийом «Знайди відповідність» Додаток №2

Чи всі країни можуть похвастатися своїми театрами?Назва театру

Назва країни

Гранд Опера

Франція, Париж

Театр в Епідаврі

Греція

Метрополітен опера

Нью -Йорк, США

Великий театр

Росія, Москва

Ла Скала

Іспанія , Мілан

Венська опера

Австрія, Вена

ХАТОБ

Україна, Харків  1. Мотивація навчальної діяльності.

Використовуючи подані зображення визначте за грою акторів види театрів. (драматичний, музичний, пантоміми, театр ляльок, театр тіней, пальчиковий, театр одного актора). Додаток №3, №3.1 «Театр одного актора».

- За якими чинниками ви визначили види театрів? (оформлення сцени, костюми, гра, рухи, міміка, жести, кількість людей на сцені…)

IV. Подання нового матеріалу.

Тому, сьогодні ми познайомимось з деякими театральними професіями. Можете їх перечислити ? (актор, костюмер, декоратор, режисер…)

«Чтоб состоялась в театре премьера:

Долго готовят её костюмеры

И осветители, и декораторы,

И драматурги, и звукооператоры,

Главный художник, кассир, бутафор,

Плотник, рабочие, токарь, гримёр,

А отвечает за всё режиссёр!»


  • Чому така увага приділяється режисеру?

Режисер (фр. régisseur, від лат. rego - керую) - постановник спектаклю, кінофільму, естрадно-концертної програми, телевізійної та радіопрограми, циркової вистави, опери.

Головне завдання режисера - поставити даний йому сценарій, п'єсу. Від таланту режисера залежить успіх кожної постановки. Якщо режисер досвідчений, розумний, своєрідно мислить, то це дасть змогу йому точно передати ідею, атмосферу сценарію або п'єси, так само він може додати що-небудь своє, так званий авторський почерк.

В авторських постановках режисерові абсолютно ніщо не заважає збудувати виставу так, як йому хочеться, показати своє бачення тієї або іншої дії, проблеми. У комерційних постановках за результатом діяльності режисера стежить продюсер. Тут режисер дещо обмежений у своїй фантазії.

Будучи художнім керівником театральної постановки, режисер об'єднує усю роботу з її підготовки і втілення, працює із сценографом, композитором, балетмейстером, асистентами, розподіляє ролі, затверджує акторів, придумує і здійснює постановку спектаклю. Йому потрібно донести

до глядачів певну ідею, викликати емоції, змусити сміятися або плакати, радіти або засмучуватися тощо.

Режисер вибирає сценарій, інколи змінює його. Режисер працює з величезною кількістю людей, управляє їхньою діяльністю, координує дії постановочних служб і акторів. Але і після прем'єри театральний режисер слідкує за "життям" свого витвору.  • Про яку театральну професію говориться?

« У світі чимало цікавих та оригінальних професій. Деякі з них — публічні. Такі люди завжди перебувають у центрі уваги. Ними захоплюються, намагаються наслідувати, ставлять у приклад. Активна зацікавленість населення призводить до того, що не лише професійне, але й приватне життя публічних людей — під пильним поглядом журналістів. Інші, не менш важливі професії, перебувають у тіні. В народі про них мало говорять і пишуть. їх, як зірок, не підносять до небес. Утім, часто буває так, що саме на перший погляд нібито малопомітна робота є невід'ємною складовою, опорою для відомих та популярних професій»

  • Невже вона така важлива? Чому? (щоб передати ту чи іншу історичну епоху необхідно знати історію костюму, моди…)

"Бутафорії" - в перекладі з італійського означає "мотлох".  Бутафорією називають у виставі підроблені предмети, які замінюють справжні. Роблять їх з легких і дешевих матеріалів, які ні чим не відрізниш від справжніх. Виготовляють їх у спеціальних бутафорських цехах. Всі інші дрібні справжні предмети називають реквізитом. У декораційних цехах художники розписують задник, роблять оббивку меблів, можуть з простої мішковини зробити багату розшиту золотом меблі. Театральні декорації повинні бути легкими і розбірними. Адже виступи акторів припускають переїзди, значить все повинно бути ще і міцним. А тепер я попрошу вас згадати і назвати бутафорію, реквізит і декорації, які ви вже бачили і знаєте

Світло-звукооператор. Тільки за допомогою різних шумів і музики можна переміститися в часі, опинитися в підземеллі, в лісі, полетіти на літаку, відкрити двері в невідоме. Я пропоную вам хлопці відгадати кілька театральних шумів, а допоможе мені в цьому людина за професією звукооператор.

Актор – головна дійова особа, створює художній образ з метою впливу на глядача, викликаючи у нього відповідну реакцію. При цьому створюваний образ естетично цінний у тій мірі, в якій через нього розвивається дія та ідейна спрямованість спектаклю загалом. У процесі роботи актори тісно пов'язані зі своїми партнерами і режисером, беручи участь разом з ними у створенні того художнього цілого, яким є театральна постановка. На репетиціях актор виконує режисерське завдання, створюючи характер на основі сценічного перевтілення. Найважливішим і завершальним етапом роботи актора є виступ перед глядачами у театрі. Як матеріал для створення художнього образу актор використовує самого себе, свій інтелект, емоційність та зовнішні дані. Він вдається до допомоги гриму, костюма, інколи маски. Але головне - треба володіти сценічною чарівливістю.

Робота учня біля дошки. Прийом «Продовжити речення»

Акторові потрібно, перш за все, мати:Професійно важливі риси

- спостережливість і уява, артистизм, хороша пам’ять, уміння працювати в команді, відчуття ритму, завзятість,везіння;

- талант, зовнішність може бути звичайною і рядовою, головне, вона повинна привертати погляди своєю енергетикою, шармом і чарівливістю;

- хорошу дикцію і сильний голос, відчуття ритму і музичний слух, не мати фізичних недоліків.

Ще одна професія про яку ми поговоримо – ХОРЕОГРАФІЯ. Прослухаємо афоризми та цитати про цей вид мистецтва.

*Якщо Ви вмієте говорити - Ви вмієте співати, якщо Ви вмієте ходити - Ви вмієте танцювати. (Африканська прислів'я)

*Будь-яку проблему на світі можна вирішити танцюючи. (Джеймс Браун)

*Танцювати - значить затверджувати. (Байярд Колл)

* Про короля можна судити з того, як танцюють під час його правління. (Китайське прислів'я)

*Якщо Ви вмієте говорити - Ви вмієте співати, якщо Ви вмієте ходити - Ви вмієте танцювати. (Африканська прислів'я)

*Будь-яку проблему на світі можна вирішити танцюючи. (Джеймс Браун) *Танець - єдиний вид мистецтва, в якому ми самі є інструментом. (Рахель Фарнхаген)

* Те, як люди переміщаються, - це їх біографія в русі. (Джеррі Спенс)

*Вуха танцюриста - в його навшпиньки. (Ніцше)

* Будьте до вітрі, коли виривається він з своїх гірських ущелин: під звуки власної сопілки хоче він танцювати, моря тремтять і стрибають під стопами його. (Ніцше)

* Я хочу танцювати до ста років. А якщо не лінуватися, то більше сорока не протягнеш. (Майя Плісецька)

Неважливо, хто виконує танець (група хлопчиків або кордебалет) рухи в ньому завжди пов'язані один з одним, а не хаотичні. Це результат хореографічної роботи. Хореограф працює з танцюристами, щоб додати їх рухам завершеність, яка постає перед глядачами у вигляді танцювального твору. Деякі хореографи використовують свої навички для переробки вже існуючих танців, інші за допомогою техніки зразок контактної імпровізації створюють абсолютно нові роботи.  Хореограф проводить тренування з танцюристами, увечері відвідує і оцінює їх виступ, а в решту часу займається адміністративною роботою. Ще хореограф розробляє ідеї, проводить оцінювання та відбір танцюристів, підбирає костюми, музику і т.д. Cпецифіка роботи хореографом:  У всіх жанрах на одного, двох або декілька сотень виконавців - тільки один хореограф. У такому конкурентному середовищі виживають лише самі креативні і оригінальні майстри.

Робота з підручником. Стор112.

Гра. «Знайти відповідність між ілюстрацією і музичним твором». Учням роздаються зображення видів танців, які супроводжуються музичним звучанням. Завдання полягає в том у, що до відповідної мелодії учень піднімає відповідне зображення. (Додаток 4+» «Хореографія музика»)

Робота з підручником. Стор114.вивести формулу хореографії.

Композитор + хореограф + танцівник

Яскравим прикладом сучасного танцю є балет під керівництвом А.Духової. (робота творчої групи з повідомленням про колектив А.Духової. Балет «Тодес»)

VI. Рефлексія.

XXI століття із новими технологіями вплинуло і на розвиток хореографічного мистецтва. Щоб осягнути масштаби дії професії хореографа згадайте сучасні багато масштабні хореографічні постановки? (Майданс, «Танцюю для тебе», «Танцюють всі», «Танці з зірками».)

Як же помилялися ті, хто вважав: з появою кінематографа, а пізніше телебачення, театр, як окремий вид мистецтва, піде в небуття. Час спростував подібні прогнози - значення слова «аншлаг» добре знайоме багатьом театрам світу навіть у наші дні.

VII. Домашнє завдання.

Підготувати виступ «Монолог» по принципу Театр одного актора.

Додаток1Додаток 2

e:\юля\школа\художня культура\художня культура\9 клас\10\большой театр москва.jpg

Великий театр. Москваe:\юля\школа\художня культура\художня культура\9 клас\10\венская опера австрия.jpg

Венська опера. Австрія

e:\юля\школа\художня культура\художня культура\9 клас\10\гранд операпариж.jpg

Гранд Опера. Париж

e:\юля\школа\художня культура\художня культура\9 клас\10\ла скала милан.jpg

Ла Скала. Мілан

e:\юля\школа\художня культура\художня культура\9 клас\10\метрополитен опера нью йорк.jpg

Метрополітен опера. Нью- Йорк

e:\юля\школа\художня культура\художня культура\9 клас\10\театр в епидаврі греція.jpg

Театр в Епідаврі. Греція

Додаток 3k:\теней.jpg

k:\пантомимы.jpgh:\новая папка\a8730f8c8eb9f159c8ca9de3cd9edd0a.jpg

Додаток 4 k:\22156.jpg

k:\a86ec819f05bd2e9488072b6560d6f945cf0d298765149.jpegk:\276797.jpg

k:\kozachok.jpg

k:\ритуальний.jpg

k:\румба.jpg

k:\ритуальный.jpg
Каталог: attachments
attachments -> Урок-роздум після знайомства з інтимною лірикою Анни Ахматової та Ліни Костенко
attachments -> Вступ Література кінця XIX
attachments -> Усний журнал
attachments -> України Львівський коледж транспортної інфраструктури
attachments -> Проблема особистості людини у творчості А. П. Чехова
attachments -> Уроку : Антон Павлович Чехов «Товстий і тонкий»
attachments -> Позакласний захід із світової літератури На гостину до ювіляра
attachments -> Костенко Ліна Василівна
attachments -> Конспект відкритого уроку в 11 класі


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Урок 9 клас «Художня культура» Тема Театр як синтез мистецтв. Театральні професії. Хореографія. Зарниці Юлії Миколаївни вчителя вищої кваліфікаційної категорії iconАпробовано в навчально-виховному просторі школи щодо розвитку творчої особистості. Опис досвіду роботи учителя української мови І літератури, вищої кваліфікаційної категорії, «Старшого вчителя»
Опис досвіду роботи учителя української мови І літератури, вищої кваліфікаційної категорії, «Старшого вчителя» Тернопільської спеціалізованої...
Урок 9 клас «Художня культура» Тема Театр як синтез мистецтв. Театральні професії. Хореографія. Зарниці Юлії Миколаївни вчителя вищої кваліфікаційної категорії iconХудожня культура 10-11 класи Профільний рівень українська художня культура (10 клас)
Художня культура” (10-11 кл.) здійснювалась відповідно до Державного стандарту базової І повної загальної середньої освіти в галузі...
Урок 9 клас «Художня культура» Тема Театр як синтез мистецтв. Театральні професії. Хореографія. Зарниці Юлії Миколаївни вчителя вищої кваліфікаційної категорії iconУрок алгебри, 7 клас Григор’єва Людмила Володимирівна вчитель математики «спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії»
Обладнання: портрет Л. А. Тумаркіна, мультимедійна презентація, картки з формулами скороченого множення, картки для роботи в групах,...
Урок 9 клас «Художня культура» Тема Театр як синтез мистецтв. Театральні професії. Хореографія. Зарниці Юлії Миколаївни вчителя вищої кваліфікаційної категорії iconХудожня культура. 9 клас. Різнорівневі завдання. Посібник для вчителя.– Деражня, 2011. с

Урок 9 клас «Художня культура» Тема Театр як синтез мистецтв. Театральні професії. Хореографія. Зарниці Юлії Миколаївни вчителя вищої кваліфікаційної категорії iconПортрети українських та зарубіжних письменників 4 клас Літературне читання 4клас у країні давнини
Вищої кваліфікаційної категорії Баговицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів
Урок 9 клас «Художня культура» Тема Театр як синтез мистецтв. Театральні професії. Хореографія. Зарниці Юлії Миколаївни вчителя вищої кваліфікаційної категорії iconУрок світової літератури у 5 класі за новою програмою
Ркзо «Райпільська сзш І – ІІІ ступенів» Межівського району, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії
Урок 9 клас «Художня культура» Тема Театр як синтез мистецтв. Театральні професії. Хореографія. Зарниці Юлії Миколаївни вчителя вищої кваліфікаційної категорії iconДонбаської державної машинобудівної академії методична розробка
Підготувала: Ладика О. В., викладач кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» Машинобудівного коледжу ддма
Урок 9 клас «Художня культура» Тема Театр як синтез мистецтв. Театральні професії. Хореографія. Зарниці Юлії Миколаївни вчителя вищої кваліфікаційної категорії iconПрограма вступних випробувань для вступників на спеціальність 024 «Хореографія» окр «Спеціаліст» Київ 2016 пояснювальна записка
«Хореографія» здійснюється на основі ступеня бакалавра за напрямом 020202 «Хореографія» (спеціалізації «Народна хореографія», «Бальна...
Урок 9 клас «Художня культура» Тема Театр як синтез мистецтв. Театральні професії. Хореографія. Зарниці Юлії Миколаївни вчителя вищої кваліфікаційної категорії iconДержавний вищий навчальний заклад
Методична розробка відкритого заняття з дисципліни «Українська література». Підготувала Бабак І.І. – викладач кваліфікаційної категорії...
Урок 9 клас «Художня культура» Тема Театр як синтез мистецтв. Театральні професії. Хореографія. Зарниці Юлії Миколаївни вчителя вищої кваліфікаційної категорії iconОпис власного педагогічного досвіду з проблеми «Формування І розвиток музичних компетентностей дошкільника та школярів» вчителя музичного мистецтва, спеціаліста вищої кваліфікаційної категорії, звання «старший вчитель»
Дудчанське зосшп I-III ступенів с. Дудчани Нововоронцовського району Херсонської області


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка