Урок аукціон для 10 класу, з предмету художня культура



Скачати 58,01 Kb.
Дата конвертації22.04.2017
Розмір58,01 Kb.


ТВОРЧІСТЬ ІТАЛІЙСЬКИХ ХУДОЖНИКІВ ЕПОХИ ВІДРОДЖЕННЯ.

(Урок – аукціон для 10 класу, з предмету художня культура)



Мета уроку: Засвоєння конкретних фактів з життя і творчості художників епохи Відродження; розвиток духовно-творчого потенціалу, художніх здібностей, умінь аналізувати й оцінювати твори мистецтва різних видів, жанрів і стилів; формування художньо – ціннісних орієнтацій, виховання художньо-естетичних ідеалів, розуміння історичних подій крізь призму художньої творчості.

Тип уроку: Урок – аукціон

Оснащення уроку: ноутбук, проектор, екран, слайд – презентація з репродукціями картин художників епохи Відродження; гонг, молоточок для ведучого (вчителя), номера учасників (учнів) аукціону.

На дошці запис лотів – запитань, відповіді на які учні повинні були підготувати до уроку, в якості домашнього завдання.



  1. Творча біографія Мікеланджело.

  2. Відомості про картину Леонардо да Вінчі «Джоконда».

  3. Творча біографія Рафаеля.

Умови:

На уроці розігруються 6 лотів. Кожен лот – це окреме запитання на яке потрібно дати повну відповідь. Той учень що дасть більше правильних відповідей і буде останнім давати відповідь, виграє лот і отримує оцінку «відмінно». Три лота – запитання давалися учням для підготовки в якості домашнього завдання. Завдання на останні три лота - питання розігруються по ходу аукціону, як наприклад, лот «чорний конверт». На початку уроку вчитель обговорює умови, при яких відповідь зараховується як правильна.

Хід уроку:


  1. Організаційний момент.

  2. Тема.

Сьогодні в нас не звичний урок, а урок – аукціон присвячений творчості італійських художників епохи Відродження. На протязі уроку ми з вами розіграємо 6 лотів – питань. Той учень, що дасть більше правильних відповідей і буде останнім давати відповідь, виграє лот і отримує оцінку «відмінно». Три лота – запитання ви підготовили в дома, це було ваше домашнє завдання. Завдання на останні три лота – питання будуть розігруватись по ходу аукціону, як наприклад, лот «чорний конверт». До відповіді приймаються відомості фактичного характеру; відповіді описового або емоційного характеру не будуть зараховуватися. Наприкінці уроку вчитель ставить оцінки тим хто виграв лот – запитання і тим хто був активним учасником аукціону, але виграти не вдалося жодного лоту. У всіх інших учнів будуть перевірені зошити з домашнім завданням. Користуватися конспектом на уроці заборонено.

3. Урок - аукціон

Для початку ми з вами згадаємо, коли виникла епоха Відродження і як вона отримала свою назву.

Учень: Епоха Відродження одна з самих яскравих в історії світового мистецтва. Вона охоплює XIV-XVI ст.. в Італії, XV- початок XVII ст.. у північних країнах Європи. Свою назву - Відродження або Ренесанс, цей період отримав у зв’язку із відродженням цікавості до античного мистецтва, як до прекрасного ідеалу. Стверджувався новий світогляд – гуманізм, ідеал розкріпаченої творчої особистості.



Учитель: На уроці-аукціоні ми докладно розглянемо творчість великих художників епохи Відродження.

(Демонструються слайди з репродукціями портретів художників)

Розігрується лот №1

Відомості про картину Леонардо да Вінчі «Джоконда».

(Демонструється слайд з репродукцією картини)

Карточку піднімає учень під №5

Друга назва картини «Мона Ліза»;



Карточку піднімає учень під №23

Картина була написана 1503-1505 роках, у Флоренції;



Карточку піднімає учень під №12

Мистецтвознавці досі ведуть суперечки з приводу, кого зобразив на картині Леонардо да Вінчі – дружину купця Франческа дель Джокондо чи інша дама;



Карточку піднімає учень під №2

Картина знаходиться в Луврі;



Карточку піднімає учень під №15

22 серпня 1911 року з квадратного залу Лувра «Джоконда» пропала, на щастя через 2 роки і 3 місяці її знайшли;



Карточку піднімає учень під №5

Портрет був власністю художника до самої смерті.



Учитель: ще є бажаючи доповнити відповідь.(Ніхто з учнів не піднімає свою картку). №5- раз, №5-два, №5-три (ударяючи молоточком по гонгу).

Лот №1 розіграний, оцінку відмінно отримує учень з № 5 карточки.

Називає прізвище та ім’я.
Учитель: Розігрується лот № 2

Творча біографія Мікеланджело Буонарроті.

Приблизні відповіді учнів:



  • Мікеланджело народився у 1475 році, в м. Капрезе;

  • Великий вплив на його творчість оказала антична скульптура, яку він вивчав у Римі у 1496-1501 роках;

  • У 1501 році у Флоренції він створює «Давида»;

  • З 1508 року розписує стелю у Сікстинський капелі у Римі;

  • У 1498 -1499 роки створює скульптурну групу «П’єта»;

  • Помер у 1564 році;

  • Скульптуру «Давид» ще називають «Флорентійський гігант»;

  • 14 років працював над капелою Медичі.


Учитель: Розігрується лот №3

Оцінка «відмінно»дістанеться тому, хто правильно визначить, яка з трьох живописних робіт під назвою «Тайна вечеря» належить пензлю Леонардо да Вінчі та доповнить історичними відомостями про фреску.



(Демонструються слайди репродукцій фресок «Тайна вечеря» Леонардо да Вінчі та Доменіко Гірландайо, і картина «Тайна вечеря» Дірка Бутса).

Приблизні відповіді учнів:



  • На фресці зображена сцена останньої трапези Христа з учнями;

  • Фреска «Тайна вечеря»написана в трапезній церкви Санта Марія делла Грація в Мілані в 1495-1497 р. р.

  • Під час другої світової війни, під час бомбардування Мілану, від церкви Санта Марія делла Грація, єдиної стіною, що вціліла, була саме стіна на якій написана «Тайна вечеря»;

  • Створюючи фреску, Леонардо застосував новий спосіб ґрунтовки та новий склад фарби, але експеримент виявився невдалим, фарби міцно не зв’язалися зі штукатуркою.


Учитель: Розігрується лот №4.

Таємничий лот – «чорний конверт».

Оцінка «відмінно» дістанеться тому, хто перший дасть правильну відповідь – назве ім’я майстра та назву його роботи.

Повідомляю відомості про автора і його роботу. Той учень, хто вважає, що знає правильну відповідь, піднімає свою карточку.

Увага! Цей твір мистецтва виконаний автором у 1501 році. Автор народився у м. Капрезе. В 17 років він заявив про себе, як про зрілого майстра. Вивчав в Римі твори мистецтва.

В «чорному конверті» знаходиться репродукція на якій зображений юний пастух, який вийшов на бій з велетнем із біблійних оповідань. Його зброя праща, а обладунки – благородна нагота.

Відповідь: Мікеланджело. «Давид».

(Демонструється слайд репродукції скульптури)
Поетична хвилинка:

Учитель:

Дивлюсь на образ цей

І слово завмирає на вустах;

Молитися бажаю мимоволі,

І сльози набігають у очах.

Так тягне у священному захоплені,

Як тато Сікст, коліна прихилити,

І як Варвара, в розчуленні

Свій погляд недостойний опустити!
Якому твору мистецтв присвячені ці поетичні рядки? Хто автор цього твору?

Відповідь: Рафаель Санті «Сікстинська Мадонна»

(Демонструється слайд з репродукцією картини)
Розігрується лот №5

Творча біографія Рафаеля Санті.

Приблизні відповіді учнів:



  • Рафаель учень Перуджино;

  • Пише картину «Св. Георгій вбиває дракона» у 1506 році;

  • Пише «Сікстинську Мадонну» для Ватиканського палацу ;

  • Останньою роботою було «Преображення Господнє»;

  • Помер 1520 року.


Учитель: Увага! На зміну живописним творам мистецтва приходить

скульптура.


Розігрується лот №6.

Оцінку відмінно отримує учень, який з 6 представлених репродукцій скульптур, назве 3 роботи Мікеланджело.



( Демонструються слайди 6 репродукцій:

Мирон «Дискобол», Пракситель «Сатир, що відпочиває», Агесандр, Аненодор, Полідор «Лаокоон», Мікеланджело «Вакх», П’єта», «Мойсей»).


  1. Підсумок уроку

Наш урок – аукціон добігає кінця. Ми підвели підсумки у вивченні творчості італійських художників епохи Відродження, сподіваюсь, що кожен з вас дізнався щось нове з творчості художників.


  1. Учитель виставляє оцінки учням: тим хто виграв лот, і тим хто не виграв, але був активним на уроці.

  2. Домашнє завдання.

Каталог: attachments
attachments -> Урок-роздум після знайомства з інтимною лірикою Анни Ахматової та Ліни Костенко
attachments -> Вступ Література кінця XIX
attachments -> Усний журнал
attachments -> України Львівський коледж транспортної інфраструктури
attachments -> Проблема особистості людини у творчості А. П. Чехова
attachments -> Уроку : Антон Павлович Чехов «Товстий і тонкий»
attachments -> Позакласний захід із світової літератури На гостину до ювіляра
attachments -> Костенко Ліна Василівна
attachments -> Конспект відкритого уроку в 11 класі


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Урок аукціон для 10 класу, з предмету художня культура iconУроків з предмета «Художня культура»
Підготували члени міської динамічної групи вчителів художньої культури з питань розробки уроків з предмета «Художня культура» для...
Урок аукціон для 10 класу, з предмету художня культура iconХудожня культура 10-11 класи Профільний рівень українська художня культура (10 клас)
Художня культура” (10-11 кл.) здійснювалась відповідно до Державного стандарту базової І повної загальної середньої освіти в галузі...
Урок аукціон для 10 класу, з предмету художня культура iconУрок 9 клас «Художня культура» Тема Театр як синтез мистецтв. Театральні професії. Хореографія. Зарниці Юлії Миколаївни вчителя вищої кваліфікаційної категорії

Урок аукціон для 10 класу, з предмету художня культура iconХудожня культура. 9 клас. Різнорівневі завдання. Посібник для вчителя.– Деражня, 2011. с

Урок аукціон для 10 класу, з предмету художня культура iconХудожньо-естетичний цикл
Одне з найважливіших завдань 2010/2011 навчального року впровадження нового змісту освіти в 10 класі старшої школи. Предметом художньо-естетичного...
Урок аукціон для 10 класу, з предмету художня культура iconМедицина та художня культура
Передмова
Урок аукціон для 10 класу, з предмету художня культура iconКонспект лекцій для дистанційного навчання Вступ до предмету "Основи мистецтвознавства"
Вступ до предмету “Основи мистецтвознавства”. Комплексна наука мистецтвознавство
Урок аукціон для 10 класу, з предмету художня культура iconУрок аукціон творчість італійських художників епохи
Лот №3 Яка з представлених живописних робіт під назвою «Тайна вечеря» належить пензлю Леонардо да Вінчі
Урок аукціон для 10 класу, з предмету художня культура icon«Осип Назарук. Роксоляна»
Міжпредметні зв’язки: художня культура, мистецтво, етнографія, українська література
Урок аукціон для 10 класу, з предмету художня культура iconДля 3-го класу Підготувала вчитель музичного мистецтва кзш №120 Кочережко Ольга Миколаївна
Для полегшення роботи вчителя, ефективної організації часу на уроці музики, створено цей зошит для учнів 3-го класу класу чотирирічної...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка