Урок читання в класі Підготувала вчитель Медведівської зош І-ІІ ст. Ганкевич І. В. Тема уроку Творчість Петра Осадчука. П. Осадчук «Стежка». Мета уроку



Скачати 49,67 Kb.
Дата конвертації25.08.2017
Розмір49,67 Kb.
ТипУрок


Творчість Петра Осадчука.

П. Осадчук « Стежка».

Урок читання в 3 класі

Підготувала

вчитель Медведівської ЗОШ І-ІІ ст.

Ганкевич І.В.


Тема уроку. Творчість Петра Осадчука.

П. Осадчук «Стежка».


Мета уроку. Ознайомити учнів з особистістю Петра Осадчука, розкрити красу і своєрідність поезій видатного поета, вдосконалювати навички свідомого виразного читання поетичних творів; навчати уявляти описані картини, розмірковувати над текстом; розвивати спостережливість, творчу уяву, чуття поетичного слова; виховувати любов до рідного краю.
Обладнання. Картки для читання , презентація до уроку.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

1. Вітання.

- Діти, сьогоднішній урок розпочнемо з побажань.

- Доброго ранку, Софійко, я бажаю тобі веселого дня!

- Доброго ранку, Максимку, я дуже рада тебе бачити!

- Вітаю тебе, Христинко, я хочу, щоб день у тебе був щасливий!

( Діти висловлюють свої побажання)



2. Психологічна настанова. «Самоналаштування».

- Я зможу сьогодні добре працювати на уроці.

- Я – особистість творча.

- Я бажаю всім однокласникам успіхів на сьогоднішньому уроці.

ІІ. Мовленнєва розминка.

1. Артикуляційна зарядка.


  • «Тренуємо губки».

- Сильно, із зусиллям зберіть губки в «хоботок» так, щоб при цьому вони мали мінімальну площину. Потім так само активно, із зусиллям розтягніть їх в сторони, не оголяючи зуби. Повторіть цей рух кілька разів.

  • Подуйте на кульбабку.

  • Злизуйте з губ варення.

2. Розчитування.

- «Забийте цвяшки»:

ГБДУ! ГБДО! ГБДИ! ГБДІ! ГБДА! ГБДЕ!


  • Зімітуйте тупіт коників:

ПТКУ! ПТКА! ПТКЕ! ПТКИ! ПТКІ! ПТКО!

  • Киньте уявну тарілочку:

КЧКУ! КЧКА! КЧКИ! КЧКО! КЧКЕ!КЧКІ!


3. Робота над скоромовкою.

Біжать стежини поміж ожини.



Гра « Дощик»

Діти читають хором:



  • накрапає дощ ( тихо);

  • дощ пускається сильніше ( голосніше);

  • злива ( голосно);

  • дощ слабшає (тихіше);

- дощ припиняється ( читання припиняється).


ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Повідомлення теми і мети уроку.
1. Вступне слово вчителя.

Засперечалися дітки, яка стежка найкраща.

-До крамнички, бо там є цукерки.

- Ні, до школи, бо там є дітки.

- Ні, до річки, бо там можна скупатися.

- Ні, в садок, бо там є груші, яблука.

- Ні в поле, бо там просторо...

Аж тут приспіла мама. Дітки й питають, яка стежка найкраща?



  • Додому, дітки. До рідної хати.

Д. Чередниченко.
- Багато різних стежинок є на землі. Чимало цікавого можуть вони нам розповісти. Одні ведуть у далекі незвідані світи, інші – до заповітної мрії.

У кожного своя стежка, кожний вибирає сам, якою вона буде і де проляже.

-А сьогодні на уроці ми пройдемось поетичною стежинкою, якою поведе нас Петро Ілліч Осадчук, спробуємо відкрити для себе творчість цього талановитого українського поета, котрий визначив сенс свого життя лише одним реченням: « Вище України тільки небо, але й небо над Україною – Україна!"




ІV. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу.

1. Біографічна довідка.




2. Опрацювання статті про поета(с.116-117)

Гра « Рибки». Самостійне мовчазне читання статті учнями


  • Як поет визначив сенс свого життя? Як ви розумієте ці слова?

  • Які збірки написав поет для дітей?

3. Фізкультхвилинка.



4.Опрацювання вірша П.Осадчука « Стежка» (с.117)

1) Читання вірша вчителем.



  • Який настрій передав автор у вірші?

  • Яку картину ви уявляли, слухаючи вірш?

2) Словникова робота.

  • Читання стовпчиків слів «луною» за вчителем, а потім у парах одне одному





  • Тлумачення слів.

Учитель на картках-« блискавках» показує слова, пояснення яких діти добирають самостійно.







3) Робота над виразністю читання вірша.

-Який основний тон виберете для читання вірша?

-У якому темпі будете його читати?

-З якою інтонацією прочитаєте слова дощу?


4) Виразне читання вірша учнями.

«Ланцюжком»


5) Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання.

- Як хлопчик тікав від дощу?

- Хто прийшов йому на допомогу?

-Чому він дякував стежці?

- Чому розізлився дощ?

- Як поет описав дощ?

- З приводу чого хлопчина висловлює жаль?

6) Вправи на розвиток швидкості читання.



Гра «Знайди риму»



Гра « Розвідники»

  • Скільки разів автор вживає слово «дощ»?

  • А скільки разів згадує про стежку?


Гра «Хто швидше?»

Вчитель вивішує два малюнки: дощу і стежки. Показує картки-«блискавки», учні читають і прикріплюють до малюнка слова, що відповідають дії у вірші.

Слова на картках:

Хапав, дзвенів, навчила, залила, тремтить, плаче, барабанив, сховати, впурхнуло.







7) Робота за ілюстрацією.

- Подивіться на ілюстрацію до цього вірша.

- Можемо ми її віднести до всього твору чи до якоїсь його частини?

- Що художник зобразив на картині?

- Що він намалював у центрі картини? Удалині?

- Які фарби обрав? Який настрій вони створюють?

- Опишіть картину, використовуючи рядки з вірша.

8) Робота в групах. Розвиток мовлення.

Завдання групам, з подальшим зачитуванням текстів:

1-ша група – описати хлопчика;

2-га група – описати дощ;

3-тя група – описати стежку.

V. Підсумок уроку.

Метод « Вільний мікрофон»



  • Який вірш читали на сьогоднішньому уроці?

  • Хто є автором цього вірша?

  • Що нового ви дізналися про українського поета Петра Осадчука?

  • Чого ми повинні в нього вчитися?

- Бажаю вам щасливої дороги у житті!




Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Урок читання в класі Підготувала вчитель Медведівської зош І-ІІ ст. Ганкевич І. В. Тема уроку Творчість Петра Осадчука. П. Осадчук «Стежка». Мета уроку iconУрок рольова гра Підготувала: вчитель інформатики Бурдик Віра Миколаївна 2012 Тема уроку. Суд над Інтернетом. Інтернет: за І проти Мета уроку. Навчальна
...
Урок читання в класі Підготувала вчитель Медведівської зош І-ІІ ст. Ганкевич І. В. Тема уроку Творчість Петра Осадчука. П. Осадчук «Стежка». Мета уроку iconКонспект уроку читання у 4 класі Мелодії природи Підготувала Лугова Олена Нифонівна, учитель початкових класів
Особливості проведення уроку: урок розроблений з використанням елементів інтерактивної
Урок читання в класі Підготувала вчитель Медведівської зош І-ІІ ст. Ганкевич І. В. Тема уроку Творчість Петра Осадчука. П. Осадчук «Стежка». Мета уроку iconКонспект уроку позакласного читання у 7 класі Урок підготувала Проценко Світлана Сергіївна
Жиленко, творчість яких вивчалася у 5-7 класах, розповісти про дитинство поета-шістдесятника Василя Стуса, ознайомити з ім’ям маловідомої...
Урок читання в класі Підготувала вчитель Медведівської зош І-ІІ ст. Ганкевич І. В. Тема уроку Творчість Петра Осадчука. П. Осадчук «Стежка». Мета уроку iconУрок читання у 4 класі 12. 02. 2013 Тема уроку : Вчитаймося в Лесине слово іскристе
Матеріал уроку : Біографічні відомості про Лесю Українку. Леся Українка «Давня весна», «Вечірня година»
Урок читання в класі Підготувала вчитель Медведівської зош І-ІІ ст. Ганкевич І. В. Тема уроку Творчість Петра Осадчука. П. Осадчук «Стежка». Мета уроку iconУрок №32 позакласного читання із зарубіжної літератури у 5 класі Вчитель Кучма Галина Миколаївна, вчитель-методист російської мови
Мета: Сформувати в учнів уявлення про творчість канадського письменника Е. Сетон-Томпсона
Урок читання в класі Підготувала вчитель Медведівської зош І-ІІ ст. Ганкевич І. В. Тема уроку Творчість Петра Осадчука. П. Осадчук «Стежка». Мета уроку iconКонспект уроку з літературного читання Тема уроку: Тарас Григорович Шевченко Матеріал для читання Андрій М’ястківський
Мета уроку: ознайомлення з біографією Т. Г. Шевченка, його літературною творчістю, закріплення уміння складати партитуру, розвивати...
Урок читання в класі Підготувала вчитель Медведівської зош І-ІІ ст. Ганкевич І. В. Тема уроку Творчість Петра Осадчука. П. Осадчук «Стежка». Мета уроку iconУрок зарубіжної літератури у 10 класі Тема уроку: «Життя, присвячене красі…» Оскар Уайльд. «Портрет Доріана Грея». Від тексту до контексту…
Сьогоднішній урок у нас, діти, буде таким, яким ви його самі створите. Зазвичай сценарій до кожного уроку пише вчитель. А ви, як...
Урок читання в класі Підготувала вчитель Медведівської зош І-ІІ ст. Ганкевич І. В. Тема уроку Творчість Петра Осадчука. П. Осадчук «Стежка». Мета уроку iconКонспект уроку з української літератури в 6 класі учителя І категорії Тарасівської зош І-ІІІ ступенів
Мета уроку: ознайомити учнів з розповіддю Олени Пчілки про дитячі роки своєї дочки; шляхом перевтілень дітей в образи розвивати творчу...
Урок читання в класі Підготувала вчитель Медведівської зош І-ІІ ст. Ганкевич І. В. Тема уроку Творчість Петра Осадчука. П. Осадчук «Стежка». Мета уроку iconУрок позакласного читання усний журнал Тема уроку: «Грицько Бойко майстер веселого цеху»
Мета: розширити знання учнів про життя І творчість Грицька Бойка на основі розглядання та читання низки його творів. Вчити аналізувати...
Урок читання в класі Підготувала вчитель Медведівської зош І-ІІ ст. Ганкевич І. В. Тема уроку Творчість Петра Осадчука. П. Осадчук «Стежка». Мета уроку iconПідволочиська зош І-ІІІ ст. Система уроків світової літератури за творчістю Данте Аліг’єрі у 8 класі Підготувала: Добрунова М. А., вчитель світової літератури
Тема уроку: Данте Аліг’єрі-поет І мислитель періоду від Середньовіччя до Відродження. Божественна комедія.Історія створення та загальні...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка