Урок гра Лобунець Людмила Анатоліївна, вчитель фізики Гейсиської зош І-ІІІ ступенів



Скачати 103.41 Kb.
Дата конвертації25.04.2018
Розмір103.41 Kb.

Навчальний предмет.Фізика. 8-9 класів

Тема. Інтелектуальна гра «Цікава фізика»

Тип уроку: урок - гра

Лобунець Людмила Анатоліївна , вчитель фізики Гейсиської ЗОШ І-ІІІ ступенів



Мета: у невимушеній формі повторити основні поняття, уміння користуватися приладами; формувати позитивне ставлення до вивчення фізики, розвивати увагу, спостережливість; виховувати вміння розпізнавати на основі біографічних даних вчених-фізиків та складати із назв українських міст назви фізичних приладів.

Обладнання: фізичні прилади, аркуш паперу, стакан з водою, три склянки, яйце, графин, свічка, сирники, шашки або набір монет, лінійка, терези, мензурка, посудина з піском.

Хід заходу

Сьогодні ми з вами зібралися тут, щоб весело і з користю поспілкуватися на фізичні теми і провести змагання між учнями 8 і 9 класів, визначити, хто з учнів знає краще фізику.



Надаємо слово ведучим.
Ведучий 1.

Доброго дня! Чудова ця фраза!

Вона всі єднає одразу.

Після трудового дня доречно,

Щоб була у нас справді чудова гра,

Упоравшись з усім, хіба не варто

Зустрітися з піснею, дотепом, жартом.
Ведучий 2.

Цікава фізика наука,

З її законами всі ми

В житті стрічаємось повсюди

У повсякденному бутті.
Ведучий 1.

І сувора, і солов’їна

Математики країна

Праця тут іде завзята,

Вмій лиш спритно рахувати,

Вмій ділити, віднімати, множить швидко й додавати,

Вмій кмітливо все збагнути,

Першим у відповіді бути.


Ведучий 2.

Як хочеш все про диво знати,

То треба фізику вивчати.

На всі чому, коли, відколи

Отримуй відповіді в школі

Ведучий 1.

Дорогі друзі, запрошуємо вас на

інтелектуальну гру « Цікава фізика»

Ведучий 2.

Команди смілих і кмітливих

Запрошуєм помірять сили.

Всім доведіть, що ви уважні,

Розумні, мудрі і відважні!

Ми запрошуємо команди на сцену.



Ведучий 1.

Просимо команди представитися.



Ведучий 2.

У нашій грі беруть участь і уболівальники.



Ведучий 1.

Ну що? Почали! Успіхів вам.



Ведучий 2.

Гру розпочато.

І конкурс «Розминка».

Вам необхідно за одну хвилину закінчити якомога більше речень. Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал.



  1. Найдрібніша частинка речовини (молекула)

  2. Посудина для вимірювання об’єму (мензурка)

  3. Сила, з якою Земля притягує предмети (тяжіння)

  4. Молекула складається з … (атомів)

  5. З підвищення температури швидкість хаотичного руху молекул … (збільшується)

  6. Явище взаємного проникнення частинок однієї речовини в іншу називають (дифузією)

  7. Вода може перебувати в трьох станах… (твердому, рідкому, газоподібному)

  8. Що легше стиснути: воду чи газ? (газ)

  9. Джерела світла бувають природні та … (штучні)

  10. Явище, яке відбувається, коли Місяць закриває Сонце… (затемнення)

  11. За допомогою чого Архімед спалив флот римлян? (дзеркало)

  12. Слово «фізика» в перекладі з грецької мови означає … (природа)

  13. Одиниця сили … (Ньютон)

  14. Величина, яка характеризує ступінь нагрітості тіла … (температура)

  15. Одиниця довжини … (метр)

  16. Процес, обернений до випаровування … (конденсація)

  17. Незнаючи його закону, сиди вдома… (закон Ома)

  18. Вода у твердому стані … (лід)

  19. Що рухається щвидше – літак чи його тінь? (однаково)

  20. Прилад, на якому люблять «висіти» жінки … (телефон)

  21. Прилад для вимірювання сили… (динамометр)

  22. Перехід речовини з рідкого стану в твердий … (кристалізація)

  23. Що важче: пуд заліза чи пуд пір’я? (вага однакова)

  24. Як курка може збільшити вдвічі свій тиск на землю, на якій вона стоїть? (стати на одну ногу)

  25. Ви – пілот літака, що летить з Києва до Парижа з посадками в Польші та Німеччині. Скільки років пілоту?

  26. Який оптичний прилад ми завжди маємо при собі? (око)

Ведучий 1.

ІІ конкурс «Ти – мені, я – тобі»

Команди по черзі задають по два напередпідготовлені запитання з фізики. За правильну й повну відповідь на кожне запитання нараховується 2 бали.


  1. Розташуйте назви міст Алушта, Миргород, Київ, Енергодар, Рівне, Нікополь, Ужгород, Запоріжжя так, щоб із початкових букв можна було скласти назву фізичного приладу. (Мензурка)

  2. Узяли назву приладу та з букв, які входять до неї склали такі слова: мир, тема, дно. Назвіть цей прилад. (Динамометр)

  3. Дві сестри качалися, правди добивалися. А коли добились, то і зупинились. Що це за прилад? (Терези)

  4. Коли кілограмова гиря має більшу масу – влітку чи взимку? (Однакова)

Ведучий 2.

ІІІ конкурс «Експеримент»

Отже, ми розпочинаємо 3 конкурс. Потрібно пояснити явище і дати відповіді на запитання. Оцінювання залежатиме від глибини відповіді. Максимальна кількість – 5 балів. Якщо фіналіст не знає відповіді то суперник може отримати три додаткові бали за правильну відповідь.

Дослід 1. Втягування яйця в графин.

Запитання: Чому аркуш паперу гасне в посудині? Чому яйце втягується в

середину посудини?



Ведучий 1.

Дослід 2. Три склянки й аркуш паперу.

Завдання:Необхідно встановити склянку на аркуш паперу, що як місток,

з’єднує дві склянки.

Запитання: Чому, якщо зробити з паперу гармошку, його жорсткість зростає?

Як ще можна скласти аркуш, щоб він витримав склянку?



Ведучий 2.

Дослід 3. У нижню частину свічки встромлюємо цвях так, щоб свічка

плавала в воді вертикально.

Запитання: Як довго горітиме свічка, плаваючи у воді?



Ведучий 1.

Дослід 4. На стіл ставимо стовпчиииик монет або шашок. Різко вдаряємо

лінійкою по нижній шашці чи монеті. Вона вилітає, тоді як інші

залишаються майже на місці, зберігаючи стан спокою. Яке явище

тут спостерігаємо?

Ведучий 2.

ІV конкурс «Чорний ящик»

а) Послухайте легенду про Архімеда та золоту корону.

Цар Гієрон доручив Архімеду перевірити чесність майстра, який виготовив золоту корону. Хоча корона важила стільки, скільки було на неї відпущено золота, цар запідозрив, що її виготовили зі сплаву золота з іншими дешевими металами. Архімедові було доручено дізнатись, не ламаючи корони чи містить вона домішки.

Достовірно невідомо,яким способом користувався Архімед,але можна припустити наступне: спочатку він установив,що шматочок чистого золота в 19,3 рази важчий,ніж такий самий об’єм води.Інакше кажучи, густина золота в 19,3 рази більша,ніж густина води.Архімед повинен був визначити густину речовини корони.Коли б виявилося, що ця густина більша, ніж густина води, менш як у 19,3 разів,то це означало б,що корону виготовили не з чистого золота.

Зважити корону було легко,але як визначити її об’єм? Ось що ускладнювало завдання Архімеда,адже корона мала дуже складну форму.Багато днів міркував він над цією задачею і знайшов спосіб її вирішення.А це дало змогу відповісти на питання царя:чи не містить корона дешевих металів?

За легендою густина корони виявилася меншою,ніж густина золота.Обман майстра було викрито,а наука збагатилася видатним відкриттям.

Завдання для першої команди:



  1. Яким способом Архімеду вдалося визначити густину корони?

  2. В ящику знаходяться прилади,якими користувався вчений.Що в ящику?

За правильну відповідь можна отримати 5 балів. (у ящику – терези і мензурка)

Ведучий 1.

б) У чорному ящику міститься те, чим ми в дитинстві полюбляли гратися, особливо влітку, і що є основною складовою мікросхем комп’ютера.(Si) – пісок.



Ведучий 2.

V конкурс «Творчий»

Розділивши ці слова на букви, учні мають скласти з букв кожної групи одне слово, яке має стосунок до фізики. Всі букви можна використовувати лише один раз. Час виконання завдання для обох команд 5 хвилин. Кожне правильне слово оцінюється 2 балами.


        1. Велет зорі

        2. Тип ока

        3. Гімн фотона

        4. Жиру пан

        5. Атас кит

        6. Тин маяк

        7. Морг ікла

        8. Тон феле

        9. Як у ці дні

        10. Пан рагу

Відповіді: ( телевізор, оптика, магнітофон, пружина, статика, маятник, кілограм, телефон, індукція, напруга)

Ведучий 1.

VI конкурс уболівальників

Правильна відповідь на кожне з заданих питань оцінюється в 2 бали, які уболівальник може віддати улюбленій команді.


  1. Скільки стендів у кабінеті фізики?

  2. Хто є автором вашого підручника з фізики?

  3. Скільки вчителів працює в нашій школі?

  4. Скільки сходинок веде з першого на другий поверх?

  5. Скільки парт у кабінеті фізики?

  6. Скільки навчальних кабінетів у школі?

Ведучий 2.

VII конкурс капітанів

Завдання длякапітана 1 команди: закинути якнайдалі аркуш паперу.

Обладнання: аркуш паперу.

Відповідь: аркуш паперу потрібно зіжмакати а тоді кинути.

Завдання длякапітана 2 команди: продемонструвати зі свої тілом стан невагомості.

Відповідь: слід підстрибнути.

Ведучий 1.

VIII конкурс



Вікторина « Про якого вченого йдеться».

Кожна правильна відповідь – 2 бали.




  1. Видатний англійський фізик, математик, астроном. Сформулював основні закони класичної механіки, пояснив особливості руху Місяця. У 1666 році відкрив явище дисперсії світла, побудував перші дзеркальні телескопи, розвинув корпускулярну теорію світла, досліджував явища інтерференції та дифракції світла. (Ньютон Ісаак, 1643—1727рр.)




  1. Видатний український фізик, який 1935 року відкрив спосіб просвітлення оптики, який спричинив революцію в оптичній, фотографічній та кінематографічній технологіях. Автор важливих досліджень у галузі біофізики, провів кристалографічні вимірювання органічних кристалів. Запропонував оригінальний метод визначення числа Авогадро. (Смакула Олександр, 19001983 рр.)




  1. Народився в Полтаві. Запропонував підхід для польоту на Місяць, що був здійснений американськими космонавтами. Запропонував вивести спочатку космічний корабель на орбіту навколо Місяця, а потім запустити з корабля злітно-посадковий апарат, на якому людина висадиться на Місяці та повернеться на космічний корабель. Його ім’ям названо один із кратерів на Місяці.Людина драматичної долі завдяки якому стала можливою висадка американських астронавтів на Місяці фактично за його програмою „Аполлон”.( Юрій Кондратюк – Олександр Шаргей (1897–1942))




  1. Народився в Ніцці (Франція).У 1934 році заснував у Києві перший у світі Інститут електрозварювання, який носить тепер його ім’я. Цей науковий заклад і сьогодні є провідним у світі. Світового визнання надали роботи з конструювання залізничних мостів та технології зварювання. За його участю споруджено понад 100 зварних мостів, зокрема знаменитий суцільнозварний міст через Дніпро в Києві, відомий усім киянам та гостям столиці
    як «міст Патона». Під час Другої світової війни під його керівництвом було розроблено обладнання та технологію зварювання спеціальних сталей для танків.(Євген Оскарович Патон, (1870–1953))




  1. Народився в Полтаві. Засновник теорії аномалій земного магнетизму. Він відкрив також явище електронної фотографії та сформулював її принципи, провів фундаментальні дослідження електричних явищ в атмосфері та властивостей світла, створив численну кількість оригінальних приладів і пристроїв, багато з яких названо його ім’ям, зокрема й прообраз сучасного скафандра. Першим у світі поставив експерименти з радіокерування на відстані, на власні кошти збудував першу радіостанцію в Україні.„( Микола Дмитрович Пильчиков, (1857–1908))



  1. Німецький фізик, учитель математики і фізики. Основні праці присвячені електриці, вченню про звуки, оптиці. У 1826 році експериментально встановив закон, що об’єднав такі фізичні величини, як сила струму, напруга, опір. У 1827 році теоретично обґрунтував закони для ділянки кола. Знайшов залежність опору від довжини провідника і площі його поперечного перерізу.(Ом Георг Сімон (1787 – 1854) )

Ведучий 2.

Закінчився останній конкурс. Журі підраховує бали та визначає переможця. Інтелектуальна гра завершується нагородженням команд призами.




Використана література

  1. Позакласні заходи та нетрадиційні уроки з фізики./ Упорядник Л.Хольвінська. — К.: Ред. загальнопед. газ., 2004.— 128 с. — (Бібліотека «Шкільного світу»).

  2. wikipedia.org,

  3. http://www.fizika.ru.

  4. https://www.youtube.com.

  5. www.osnova.com.ua.

  6. www.osvitaua.com.


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Урок гра Лобунець Людмила Анатоліївна, вчитель фізики Гейсиської зош І-ІІІ ступенів iconКонспекти уроків Старокостянтинівський районний методичний кабінет Сковородківська зош І-ІІІ ступенів
Клімух Світлана Анатоліївна, вчитель української мови та літератури Сковородківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Старокостянтинівської...
Урок гра Лобунець Людмила Анатоліївна, вчитель фізики Гейсиської зош І-ІІІ ступенів iconУрок семінар. 11 клас Братошевська Світлана Вікторівна, вчитель фізики Миколаївської зош І- ііі ступенів №29
Ефективність навчання залежить від різноманітності чуттєвого сприйняття навчального матеріалу – зауважує у своїй монографії «Оптимізація...
Урок гра Лобунець Людмила Анатоліївна, вчитель фізики Гейсиської зош І-ІІІ ступенів iconПалтишев Микола Миколайович вчитель фізики озош n 55 І-ІІІ ступенів
Народний учитель срср, кандидат педагогічних наук, доцент, вчитель вищої категорії, вчитель-методист
Урок гра Лобунець Людмила Анатоліївна, вчитель фізики Гейсиської зош І-ІІІ ступенів iconСтарокостянтинівський районний методичний кабінет Решнівецька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів
Яцюк Інна Леонідівна, вчитель фізики Решнівецької зош І-ІІ ступенів Старокостянтинівської районної ради Хмельницької області
Урок гра Лобунець Людмила Анатоліївна, вчитель фізики Гейсиської зош І-ІІІ ступенів iconХарківської обласної державної адміністрації
...
Урок гра Лобунець Людмила Анатоліївна, вчитель фізики Гейсиської зош І-ІІІ ступенів iconВикористання міжпредметних зв`язків для розвитку пізнавальних інтересів учнів на уроках фізики
Трушкова Тетяна Сергіївна, вчитель фізики Смілянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 Смілянської міської ради Черкаської...
Урок гра Лобунець Людмила Анатоліївна, вчитель фізики Гейсиської зош І-ІІІ ступенів iconМагія кохання у творчості Володимира Тарасенка Підготувала вчитель української мови та літератури Василівської зош І-ІІІ ступенів Горіздра Людмила Михайлівна
Познайомити учнів з життєвим І творчим шляхом полтавського письменника Володимира Тарасенка, допомогти усвідомити майстерність його...
Урок гра Лобунець Людмила Анатоліївна, вчитель фізики Гейсиської зош І-ІІІ ступенів iconЗадачі Ейлера Партасюк Надія Андріївна вчитель вищої категорії зош І-ІІІ ступенів №2 м. Красилова, старший вчитель м. Красилів 2010р. Зміст Вступ Розділ І
Доведення тотожностей Ейлера
Урок гра Лобунець Людмила Анатоліївна, вчитель фізики Гейсиської зош І-ІІІ ступенів iconСтавівська зош І ііі ступенів (підсумковий урок) Вчитель музики
Музичний матеріал: твори, які слухали впродовж семестру, пісні, які ви­вчали впродовж семестру
Урок гра Лобунець Людмила Анатоліївна, вчитель фізики Гейсиської зош І-ІІІ ступенів iconЗагальноосвітня школа І – ІІІ ступенів села бужанка іваничівського району письменники прибузького краю загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів села бужанка іваничівського району василюк с.І. Письменники прибузького краю збірник матеріалів
Василюк Світлана Іванівна вчитель української мови І літератури зош І – ІІІ ступеня села Бужанка, Іваничівського району, Волинської...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка