Урок позакласного читання Тема: Наталя Забіла. Щасливий дар творити для дітей



Скачати 65,43 Kb.
Дата конвертації13.10.2017
Розмір65,43 Kb.
ТипУрок

Урок позакласного читання

Тема: Наталя Забіла.

Щасливий дар – творити для дітей.

Мета: Формувати в учнів ключові компетентності, а саме:

  • вміння вчитися – само організовуватися до навчальної діяльності, самостійно добирати матеріал і літературу до уроку;

  • загальнокультурну компетентність – дотримуватись норм мовленнєвої культури на прикладах творів Н.Забіли;

Вчитися зв’язно аргументовано висловлювати свою думку:

  • соціальні компетентності – вчитися продуктивно співпрацювати з різними партнерами в групі; виявляти ініціативу, вчитися дискутувати.

  • Громадську компетентність – з повагою ставитися до книги, до творчості поетеси;

  • Здоров’язбережувальну компетентність – усвідомлювати здоров’я як вищу життєву цінність.

  • Предметні компетентності:

  • формувати навички свідомого, виразного читання;

  • розвивати зв’язне мовлення, увагу;

  • дослідити, яку користь приносить творчість письменниці для виховання і навчання дітей;

  • розвивати читацький кругозір;

  • виховувати цікавість і повагу до творчої спадщини Н.Забіли.

Обладнання: мультимедійна дошка, виставка книг Н.Забіли, таблиці для
розчитування, ілюстрації до творів.

Хід уроку

І. Етап орієнтації.

- Дорогі діти, зараз ми з вами поринемо у світ книг, подорожуватимемо сторінками дитячих казок, віршів та оповідань. Щоб навчитися краще читати кожен урок ми розпочинаємо з розчитування.

1. Розчитування:

а) піраміди

сі чень


лю тий

кві тень

тра вень

гру день


бере зень

чер вень


жов тень

б) «вилучи зайве»



вересклиай комрасбевль

в) зорові диктанти

Ясочка

День за днем



Жила собі бабуся

В казках і в житті

Про дівчинку Маринку

Казки лісової кринички.



ІІ. Повідомлення теми і мети уроку (на дошці портрет Н.Забіли і слова
«Під дубом зеленим трава – мурава,

Під дубом зеленим пташинка співа

У листі лапатому грає вітрець

Хто книжку читатиме – той молодець »)



  • Виконуючи завдання з розчитування ви мабуть здогадалися про кого йтиме мова у нас сьогодні на уроці?

  • Так. Про чудову людину, авторку багатьох дитячих творів, на яких виросли і ваші батьки і навіть ваші бабусі і дідусі.

  • Девіз уроку, взятий теж з її вірша, до чого він нас закликає?

  • Працюючи над проектом «Творчість Н.Забіли» ми багато прочитали різних книг, познайомилися з її біографією, навіть самі вчилися складати власні вірші, керуючись її порадами. Роботи було багато, робота була копіткою, але вона принесла нам певні результати, про які ви зараз і поділитесь в групах.

Але сьогодні на уроці ми повинні ще дослідити одну проблему, через яку ми й не закінчили наш проект:

Але перш ніж розпочати дослідження ми звернемося до нашої пам’ятки, яка нам завжди допомагає в роботі (на дошці пам’ятка - автотренінг)

Я – школяр (ка).

Я – творча – особистість.

Я – думаю, спостерігаю, замислююсь.

Я – аналізую, висловлюю свої думки.

Я – хочу все знати.

ІІІ. Робота над дослідженням проблеми.


  1. Слово учителя.

  • Що ж до роботи. Зараз свій проект нам представить група….

  1. Звіт групи – біографів.

а) розповідь біографії Н.Забіли.

1-й учень. Наталя Забіла – народилася в 1903 році (померла 06.02.1985 р. в м. Києві) в Санкт-Петербурзі (Рося). Коли дівчинці було 14 років її сім’я переїжджає до селища Люботин, що в Україні на Харківщині. Їй рано доводиться працювати, тому вона закінчує учительські курси і працює учителем деякий час.

2-й учень. Наталя Забіла зростала в атмосфері захоплення художнім словом, музикою. Вона багато читала, зокрема твори Т.Шевченка, і вже в дитинстві пробувала писати вірші.

3-й учень. А коли в 1925 р. закінчує історичне відділення Харківського інституту народної освіти, починає писати вірші для дітей.

4-й учень. В 1928 видала перше віршоване оповідання «Про маленьку мавпочку». З того часу видала близько 200 книжок для дітей. Серед них великою популярністю користуються збірки «Про Тараса і Марисю», «Ясоччина книжка», «Стояла собі хатка». Тривалий час поетеса редагувала журнал «Барвінок».

б) літературна гра «Наталя Забіла: серце відкрите дітям»

Що ми запам’ятали про письменницю?


  1. В якій родині народилася Наталя Забіла (у дворянській, у кріпацькій, в родині вчителя)

  2. Ким був дід письменниці? (скульптор - академік)

  3. Після революції родина переїхала до … (Львова, Люботина, Лисичанська)?

  4. Цикл віршованих оповідань «Ясоччина книжка» за обсягом складається з 4, 6 чи 8 кратних оповідань?

  5. Якою премією першою в Україні була нагороджена Н.Забіла? (Премією ім. Л.Українки)

  6. Редактором якого журналу працювала довгий час? (Барвінок, Малятко, Пізнайко)

  7. До якого журналу належить твір «Хто сильніший?» (Оповідання, авторська казка чи байка)?

  1. Звіт групи – літераторів.

а) - Ми дібрали виставку книг Н.Забіли. Прочитали її твори, ми дійшли висновку, що авторка дуже любила дітей, вказувала на хороші риси їх характеру.

Пропонуємо і вам пересвідчитися в цьому (група роздає книжки Н.Забіли, діти читають її вірші, аналізують їх)

б) читання і обговорення віршів «Андрійко йде по гриби»,
«Ластівки».

- Прочитайте ті рядки, з яких видно, що дівчинка любить пташок і турбується про них (стр.184-186)

- Про які риси характеру дітей говорить письменниця?


  • А зараз ми проаналізуємо, які порівняння, епітети, рими використовувала письменниця, щоб підсилити характеристику дійових осіб. Свій звіт представляє група літературних критиків…

  1. Звіт групи – літературних критиків.

а) Читання і обговорення вірша «Чотири пори року»

Завдання:



  • Знайти в тексті та з’єднати словосполучення (на картках)

Весна гарна дівчина струнка

Літо бабуся лагідна

Осінь маленька дівчинка

Зима молодиця



  • Які слова використовувала письменниця, підсилюючи образ пори року? (виступи дітей з другої групи)

б) Знайти рими до слів

весна – шумить - пшениця -

сну – росло - вітрам -

бруньки - лад - привітно -

малюки –

(слова записані на картках, які показує учитель, учні знаходять рими і прочитують їх)



  1. Звіт групи дослідників.

Учитель. Дослідники працювали над проблемою

«Яку ж користь принесла творчість української письменниці сьогоднішнім поколінням?»



1-й учень. Н.Забіла створила чудову віршовану абетку для малюків (читають вірші з абетки)

2-й учень. Її вірші сповнені почуттями доброти, милосердя, поваги до менших, любові до природи. В кожному з віршів використовуються пестливі, лагідні слова, які вчать нас правильно поводиться в суспільстві. Пропонуємо пересвідчитись в цьому. (діти по черзі читають уривки з віршів Н. Забіли, аналізують їх)

  1. Творча лабораторія.

Учитель. Про все, що ми дізналися на уроці, всі свої набуті знання спробуємо відтворити, виконавши наступні завдання у творчих лабораторіях.

  1. Лабораторія художників.

Художники нашого класу уявили твори Н.Забіли по-своєму. Пропоную вам відгадати до яких творів намальовані ці ілюстрації (діти називають твори, їх головних героїв)

  1. Лабораторія декламаторів. (діти декламують вірші, які їм найбільше сподобались)

  2. Лабораторія поетів. А зараз наші поети представляють свою творчість…

а) скласти вірш:

І група ІІ група

зернята весна

курчата принесла

поживились діточки

звеселились працювати

з ласкою відганяти

рукавом дзвінок

кругом урок

б) читання власних віршів.

Влада Лисівець

Ввійшла в моє серце

Як квіточка ясна.

Письменниця добра!

Маленька ще була,

Писати ж почала

Вірші свої писала

Любов у них вкладала

Любила рідний край

Ліси і небокрай.

Казки дітям писала

І жить по них навчала.



  1. Лабораторія «Театральна»

Інсценізація твору Н.Забіли «Олівець - малювець» із «Ясоччиної книжки».

ІV. Підсумок уроку.

Наш урок з основ літературної освіти, урок дослідження добіг кінця. Я гадаю, що ми дослідивши значення творчості відомої письменниці, зможемо закінчити цікавих книжок. Дякую вам, діти, за вашу підготовку, за ваші відомості, за вашу любов до слова, любов до Наталі Забіли, яку ми сьогодні відчули.
Каталог: attachments
attachments -> Урок-роздум після знайомства з інтимною лірикою Анни Ахматової та Ліни Костенко
attachments -> Вступ Література кінця XIX
attachments -> Усний журнал
attachments -> України Львівський коледж транспортної інфраструктури
attachments -> Проблема особистості людини у творчості А. П. Чехова
attachments -> Уроку : Антон Павлович Чехов «Товстий і тонкий»
attachments -> Позакласний захід із світової літератури На гостину до ювіляра
attachments -> Костенко Ліна Василівна
attachments -> Конспект відкритого уроку в 11 класі


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Урок позакласного читання Тема: Наталя Забіла. Щасливий дар творити для дітей iconЗабіла Наталя Львівна (1903—1985) — за драматичну казку «Троянові діти»
Багмут Іван Андріанович (1903—1975) — за повісті «Наш загін „Смерть фашистам!“», «Щасливий день суворовця Криничного», «Голубе плесо»...
Урок позакласного читання Тема: Наталя Забіла. Щасливий дар творити для дітей iconКонкурс «Найкращий конспект уроку з позакласного читання сучасної української літератури»
Тема. Урок позакласного читання. Презентація книги Л. Ворониної «Прибулець з Країни нямликів»
Урок позакласного читання Тема: Наталя Забіла. Щасливий дар творити для дітей iconУрок позакласного читання у 8 класі Підготувала: Лариса Кравчук
Новела Олеся Гончара «Модрикамень» гімн всеперемагаючому коханню. Урок позакласного читання у 8 класі
Урок позакласного читання Тема: Наталя Забіла. Щасливий дар творити для дітей iconУрок з позакласного читання для учнів 5 класу "сучасні письменники для дітей"
Ляля разом із своїми друзями вирішує розгадати таємницю старовинної скриньки І дивних створінь–химериків. Задля цього вони вирушають...
Урок позакласного читання Тема: Наталя Забіла. Щасливий дар творити для дітей iconФілософія повноти життя й любові за романом марії матіос «майже ніколи не навпаки»: літературно-мистецька вітальня як форма позакласного читання
Урокам позакласного читання понад 50 років. Н. Волошина пише про те, що така організаційна форма з’явилася у 1954-55 навчальному...
Урок позакласного читання Тема: Наталя Забіла. Щасливий дар творити для дітей iconУрок № Дата Тема : Урок позакласного читання. Пауль Маар. «Що не день, то І субота» Мета
Суботика, його віру в силу думки й фантазії; виявити елементи фольклору (казки) та їхнє значення для розкриття головної ідеї реалізації...
Урок позакласного читання Тема: Наталя Забіла. Щасливий дар творити для дітей iconУрок позакласного читання усний журнал Тема уроку: «Грицько Бойко майстер веселого цеху»
Мета: розширити знання учнів про життя І творчість Грицька Бойка на основі розглядання та читання низки його творів. Вчити аналізувати...
Урок позакласного читання Тема: Наталя Забіла. Щасливий дар творити для дітей iconТема. Оповідання. Творіть добро Мета
Урок позакласного читання №11, 2клас за підручником Мовчун А.І, Хорсіка Л.І
Урок позакласного читання Тема: Наталя Забіла. Щасливий дар творити для дітей iconТема. О. Уайльд «Щасливий принц» урок № Мета
Обладнання. Карта Європи, портрет письменника, таблиці для характеристики дійових осіб, картки для самостійної роботи, робочий зошит,...
Урок позакласного читання Тема: Наталя Забіла. Щасливий дар творити для дітей iconУрок позакласного читання
Вчити учнів характеризувати дійових осіб твору. Спонукати дітей до самостійного пошуку творів. Виховувати любов до рідної землі,...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка