Урок розвитку мовлення №17. Усний докладний переказ тексту з елементами роз­думу. Годинникар І лікарСкачати 83,17 Kb.
Дата конвертації05.07.2017
Розмір83,17 Kb.
ТипУрок

Дистанционное обучение. Учитель Пекова С.А.

28января-6февраля20155Б клас(з українською мовою навчання)

Українська мова

Тема:Вимова приголосних звуків. Уподіб­нення приголосних звуків. Слухання-розуміння текстів різних стилів і типів мовлення. Урок розвитку мовлення № 17. Усний докладний переказ тексту з елементами роз­думу.

Годинникар і лікар

Подорожували годинникар і лікар. Почали суперечку, кого з них треба людям більше. Так і не дійшли згоди. Договорилися, що зайдуть переночувати до першої хати в селі — і ніч покаже, чий верх.

Прийшли до села, попросилися на нічліг. Ґазда був добрий, прийняв їх.

Посидьте в хаті, а я піду попорядкую,— каже ґазда.— Вечеряти будемо о дев’ятій годині. —

Кліпнув годинникар на лікаря, що господар без нього не обійдеться. А господар попорядкував коло стайні і забіг до хати:

Дружино, давай вечеряти! По зірках видно, що дев’ята година. —

Подивився годинникар на годинник — точно: дев’ята година.

Повечеряли. Ґазда з’їв півпаляниці хліба, миску розсолу. Ледве виліз з-за столу. Кліпнув лікар на годинникаря, що без лікування ґазді не переночувати.

А ґазда виліз на теплу піч… та проспав собі смачно до ранку.

Що із цієї притчі виходить? Що не треба ні одного, ні другого? Не те! Не в того вони виясняли, кого з них більше треба. Здоровому не треба лікаря, щасливому — годинникаря. —

(180 сл.)                                                                                                                      (За притчею)Завдання: Підготувати усний докладний переказ тексту з елементами роздуму.

Тема: Спрощення в групах приголосних. Слухання-розуміння текстів різних стилів і типів мовлення.

Завдання: Опрацювати параграф 34,вправи 315,316. написати вибірковий диктант(вправа 319)Українська література

Тема:Позакласне читання.№3 В. Королів-Старий. «Потерчата»

Завдання:Прочитати твір,написати відгук.

Тема:Література рідного краю№3. Микола Кирилович Возіянов. «Легенда про Харків»

Завдання:Прочитати твір,скласти чотири питання до тексту.

Тема:Літописні оповіді: «Три брати — Кий, Щек, Хорив і се­стра Либідь», «Святослав укладає мир з греками і по­вертається до Києва. Смерть Святослава», «Володимир вибирає віру», «Розгром Ярославом печенігів. Початок великого будівництва в Києві. Похвала книгам»

Завдання:стор.156-164,читати. Скласти невеличку доповідь про літописи.

Література

Тема:Елеонор Портер. «Полліанна». Щирість, мужність і оптимізм героїні твору.

Завдання:Підготувати розповідь про Елеонор Портер. Стор.184-188,читати,дати відповіді на питання.

Тема:Е. Портер. «Полліанна». Ідея радості життя й відкриття світу в творі.

Завдання: Стор.188-195,читати і відповідати на питання.

Тема:Е. Портер. «Полліанна». Вплив героїні на життя міста. Полліанна та її друзі.

Завдання: Скласти характеристику Полліанни.

Російська мова

Тема: Общее понятие о частях речи, самостоятельных и служебных (повторение и углубление с опорой на украинский язык).

Задание: Изучить стр.140-141,п.27,упр.383,385.

Тема: Развитие речи №9. Перевод небольшого по объему текста.

Ласунка.


Жваву білочку звали Ласункою. Потрапила вона до нас білченям. Найбільше любила білочка цукор. За це прозвали її Ласункою.

Весною Ласунка стала дорослою білкою. Одного весняного вечора вона не повернулася з прогулянки додому. Другого вечора Ласунка з’явилася і попросила цукру.Задание: Сделать перевод текста

Тема: Развитие речи №10. Типы речи: рассуждение, описание, повествование.

Задание: Изучить стр.145,списывание (упр.392)

Тема: Имя существительное (практически и с опорой на украинский язык). Значение существительных.

Задание: Изучить п.28, упр.395,398

7А класс

Українська мова

Тема:РЗМ №11.Переказ тексту з елементами опису процесу праці.

Найдужче боліли ноги зранку після ночівлі. Але Климко вже знав, що бити їх не слід, а треба легенько розтерти, поляскати долонями і перші кілька кілометрів іти помаленьку. Далі вони вже не боліли, йшли собі слухняно, тільки німо дзвеніли кожною жилочкою.

…Климко підкинув у багаття картоплиння, роздмухав жарок і довго одігрівав ступні, час від часу дотуляючи їх просто до полум’я. Нагріє, потре добренько обома руками і знову суне до полум’я. Аж доки вигнав зашпори. Потім узяв палицю, котрою розворушував багаття, і пішов по картоплищу, розкопуючи нею лунку за лункою.

— Одна! — вигукнув раденько, знайшовши першу картоплину. — О! Друга! О! Третя!..

Сонце вже припікало, — не дуже, одначе, по-осінньому, але Климко працював так завзято, що матроска прилипла йому до спини. Він скинув куртку і знову став до роботи. При самій межі знайшов кілька невиконаних, притоптаних дитячими ногами кущів («Он хто картопельку пік!») і, розриваючи їх палицею, приказував:

— А що, сховалися, га? Од мене сховаєтесь!

До обіду Климко накопав п’ятдесят сім картоплин — великих, менших і зовсім дрібних. Дванадцять, найдрібніших, він спік, їв помаленьку, вмочуючи в коробочку з сіллю: помаленьку — щоб довше, та й живіт не заболить.

На дорогу він ще раз добре одігрів ноги, закинув на плечі торбину з картоплею і рушив далі через вибалок: може, де вода трапиться. По дну вибалка поміж камінням справді біг струмок, мив боки тому камінню, полоскав зеленіючу травицю, що клалася на воду рівними чубчиками, і ніс жовте листя. Климко став навколішки, припав до води — холодна та добра! — тоді вмився і втерся галстуком од матроски. А вгорі над струмком дрімала жовто-зелена тиша осені й наче уві сні ронила листя. Було так м’яко і затишно в цьому вибалку над співаючою поміж камінням водою, що Климко не одразу підвівся з колін, а стояв, і стояв… (Григір Тютюнник).Завдання:

Написати переказ тексту з елементами опису праціТема: И та І в кінці прислівників.

Завдання:

Опрацювати параграф 20,виконати вправи 180,181.перекладіть словосполучення українською мовою( вправа 184).РЗМ №12.Письмовий твір-опис процесу праці за картиною.

Завдання:Написати твір-опис(картину обираємо самостійно).

Українська література

Тема:Виразне читання №3 віршів

Завдання:Написати відгук на поезїї Ліни Костенко

Тема:Борис Харчук. Казкове й реалістичне в повісті-притчі «Планетник».

Завдання:

Підготувати доповідь за біографією Б.Харчука.

Стор.222-235,читати

Тема:Сюжет твору Б.Харчука "Планетник".

Завдання:Дати відповіді на питання,стор.235-236.Самостійна робота за питаннями.

Тема: Роздуми про сенс людського життя, моральний вибір кожної людини. Добро і зло в повісті.

Завдання:Напишіть твір-роздум(міні) у робочому зошиті "В чому сенс людського життя".

Русский языкТема: Образование и правописание действительных причастий.

Задание: Изучить параграф 39, выполнить упр. 276,279. Словарная работа(упр.283).

Тема: Образование и правописание страдательных причастий.

Задание: Изучить параграф 40, выполнить упр. 285,286.

Тема: Р/р №10.Чтение-понимание (молча) текстов публицистического стиля с элементами описания процессов труда.

МОДНО ЛИ БЫТЬ ДОН-КИХОТОМ В ХХI ВЕКЕ?

Доказывать, что благородство человека определяется не «табелью о рангах» и не знатным происхождением, вряд ли стоит.

В основе благородства прежде всего лежит высокое понимание чести и долга. Кодекс благородного человека включает в себя такие понятия, как честность, прямота, смелость, принципиальность. Настойчивость и в то же время — гуманность, широта взглядов, умение щадить слабого, быть выше мелочей.

Есть люди, которые путают благородство с внешне красивой позой, с кичливостью, зазнайством. Любое критическое замечание в свой адрес они воспринимают как оскорбление собственной чести и закипают «благородным гневом». Человека, способного на благородный поступок, обладающего чувством собственного достоинства, как раз труднее всего оскорбить или обидеть. Он не станет кипятиться по пустякам и слишком оберегать своё достоинство. У кого оно есть, у того его не отнимешь.

В большей или меньшей степени благородство свойственно всякому честному и твёрдому человеку. Но повторяем: надо уметь отличать благородство и достоинство от амбиции и высокомерия. Это вещи полярно противоположные.

Признать свою ошибку, извиниться, если ты виноват, не бояться попасть в глупое или трудное положение ради выручки товарища — это вовсе не значит поступиться собственным достоинством, а наоборот — сохранить его!

Истинное благородство неуязвимо для мелочей жизни, потому что оно видит в ней более высокие цели, имеет более широкие интересы. Именно в мелочах чаще всего люди теряют своё достоинство.

Вспомним «хитроумного гидальго» Дон-Кихота, рыцаря печального образа, ставшего олицетворением человеческого благородства. Чем западает в душу его образ? Тем, что он воевал с мельницами и бесчисленное количество раз попадал в глупое и трудное положение? Да нет же! Герой Сервантеса дорог нам за нетерпимость к злу и несправедливости, за самоотверженное стремление помогать всем слабым и угнетённым, наконец, за чистую веру в свои идеалы и несгибаемую волю добиться их торжества.

Воля творить добро — вот основа благородства Дон-Кихота. И не только Дон-Кихота. Благородный человек знает: всякая несправедливость, где бы она ни проявилась, унижает и его. Всякое заблуждение, даже если оно распространено, затрагивает и его честь.

Есть люди, склонные свои слабости и пороки объяснять «влиянием века». Эта позиция, пожалуй, самая далёкая от благородства.

В тебе самом, в каждом из нас какой-то своей частью воплощается мир. Через тебя, через него, через каждого из нас пролегают все дороги века. И если ты сошёл с них, в ответе ты, а не век. Надо уметь при всех обстоятельствах оставаться честным, непоколебимым, гордым человеком. Это и называется благородством. Нет, не «донкихотским», а вполне современным благородством.

(По Ю. Ценину)

Задание: Составить устный пересказ текста «Модно ли быть Дон-Кихотом в ХХI веке?» по самостоятельно составленному плану.

Тема: Краткая форма страдательных причастий.

Задание: Изучить параграф 42, выполнить упр. 297,300.

Литература

Тема: Отвага, смелость Тараса и его соратников.

Задание: Составить характеристику Тараса.

Тема: Урок развития речи № 5. Избирательный пересказ "Подвиг Остапа" по сложному плану.

Примерный план

І. Вступление.

«Вот то гнездо, откуда вылетают все те вольные и крепкие, как львы, откуда разливается воля и казачество на всю Украину!»

ІІ. Главная часть.

Вся жизнь Остапа - подвиг.

1. Мечты о геройстве на Сечи, о защите родины.

2. Подготовка к подвигу, воспитание в себе силы воли, смелости, товарищества.

3. Признание и уважение товарищей (Остап - куренной атаман).

4. Геройское поведение в бою.

5. Мужество Остапа во время казни.

ІІІ. Вывод.

Герои не умирают. Или: Как я понимаю, что такое подвиг.Задание: Написать пересказ.

Тема: Эмоциональная напряженность повествования. Живопись и лирика. Особенности изображения людей и природы.

Задание: Сделать тематические выписки из текста.
Каталог: uploads -> editor -> 4063 -> 342941 -> sitepage 94 -> files
editor -> Методичні рекомендації щодо викладання української мови та літератури в навчальних закладах в 2016/2017н р
editor -> Тема. Олександр Олесь (О. Кандиба). Життя І творчість, світоглядні Переконання. Прагнення гармонії людини й природи, майстерність у відтворенні настрою І почуття в поезіях «З журбою радість обнялася»,
editor -> Па́уль Цела́н нім. Paul Celan; справжнє ім'я Пауль Анчель
editor -> Креативний підхід вчителя до підготовки уроків читання
editor -> Розділ 1 Загальні відомості
editor -> Урок №3 Тема. Гійом Аполлінер як чільна постать європейського авангарду
editor -> Тема. Шекспірівський театр. Трагедія «Гамлет»: її філософсько-етична проблематика. Особливості конфлікту, зображення світу у творі. Мета
files -> 5 а,в Укр мова §31-32, вправи 341,346. Укр літ стор. 158-165 прочитати, виконати завдання 1,2,3,4,5,6 письмово в зошиті. Стор. 166-168 читати. Рус яз.§31-32, упр. 354, 359. Литер-раФ. И. Тютчев стр. 218-219 прочитать статью о поэте


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Урок розвитку мовлення №17. Усний докладний переказ тексту з елементами роз­думу. Годинникар І лікар iconУрок розвитку зв‘язного мовлення 8 клас Тема уроку: Усний докладний переказ тексту
Батьківщини; формувати ціннісно-смислову, загальнокультурну, навчально-пізнавальну, комунікативну компетентності
Урок розвитку мовлення №17. Усний докладний переказ тексту з елементами роз­думу. Годинникар І лікар iconГ. С. Сковороди
Усний вибірковий переказ розповідного тексту з елементами опису пам’яток історії та культури в науковому стилі
Урок розвитку мовлення №17. Усний докладний переказ тексту з елементами роз­думу. Годинникар І лікар iconПонеділок 2 лютого Українська мова 8-а клас
Рм №8 Усний вибірковий переказ розповідного тексту з елементами опису пам’яток історії та культури в науковому стилі
Урок розвитку мовлення №17. Усний докладний переказ тексту з елементами роз­думу. Годинникар І лікар iconСвітова література
Аналіз та інтерпретація літературного твору мають спиратися на ґрунтовне знання тексту, докладний розгляд ключових епізодів, доречне...
Урок розвитку мовлення №17. Усний докладний переказ тексту з елементами роз­думу. Годинникар І лікар iconУрок розвитку мовлення «Плекайте рідну мову культури нашої основу !»
Урок розвитку мовлення «Плекайте рідну мову – культури нашої основу !». Суржик та антисуржик
Урок розвитку мовлення №17. Усний докладний переказ тексту з елементами роз­думу. Годинникар І лікар iconМетодичні рекомендації щодо особливостей викладання української літератури
Аналіз та інтерпретація літературного твору мають спиратися на ґрунтовне знання тексту, докладний розгляд ключових епізодів, доречне...
Урок розвитку мовлення №17. Усний докладний переказ тексту з елементами роз­думу. Годинникар І лікар iconТема. Переказ тексту «Джерельце взимку»
Обладнання: малюнки, ілюстрації, фото пейзажів, запис П.І. Чайковського «Пори року. Зима», «Грудень», слова для словникової роботи,...
Урок розвитку мовлення №17. Усний докладний переказ тексту з елементами роз­думу. Годинникар І лікар iconУрок розвитку зв’язного мовлення
Міжпредметні зв’язки: природознавство, малювання, літературне читання, математика
Урок розвитку мовлення №17. Усний докладний переказ тексту з елементами роз­думу. Годинникар І лікар iconУрок читання. 2 клас Тема уроку: В. Нестайко "Руденький"
Мета: формувати навички свідомого виразного швидкого читання; удосконалювати навички роботи аналіз прочитаного тексту; розвивати...
Урок розвитку мовлення №17. Усний докладний переказ тексту з елементами роз­думу. Годинникар І лікар iconУрок розвитку зв’язного мовлення в 11 класі Тема уроку: Ділові папери. Автобіографія
Генералізація теоретичних положень з теми


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка