Урок розвитку зв’язного мовлення



Скачати 49.13 Kb.
Дата конвертації21.03.2018
Розмір49.13 Kb.
ТипУрок

Урок розвитку зв’язного мовлення.

Складання казки за поданим початком, схемами

речень і серією сюжетних малюнків (Е. Карл «Звідки прилетів метелик»).
Мета:


  • ФОРМУВАННЯ ПРЕДМЕТНИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ: навчати учнів складати казку за поданим початком, схемами речень і серією сюжетних малюнків; грамотно і послідовно формувати думки та поєднувати їх у зв’язному викладі; розвивати навички роботи над реченням; формувати культуру оформлення письмових робіт; виховувати організованість, уважність, акуратність; виховувати бережливе ставлення до природи.

  • ФОРМУВАННЯ КЛЮЧОВИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ:

  • уміння вчитися: формувати здатність самоорганізовуватися до навчальної діяльності; виконувати розумові операції та практичні дії; навчати визначати мету діяльності

  • комунікативної: розвивати усне мовлення , уміння говорити чітко, повільно, виразно, дотримувати пауз

  • інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника

  • загальнокультурної: сприяти дотриманню норм мовленнєвої культури

Тип уроку: урок розвитку зв’язного мовлення.


Міжпредметні зв’язки: природознавство, малювання, літературне читання, математика.
Обладнання: відео про перетворення метелика (https://www.youtube.com/watch?v=bczgCVGJItI),

аудіоказка (https://www.youtube.com/watch?v=G2RaAEhihDA&t=2s) , фізхвилинка (https://www.youtube.com/watch?v=MC74j_89D7M&list=PLEOiG1D0GeF05HkgLkQ87ShkLfweOwJbK&index=1);

малюнок тижня, фото автора;

підручник М.Д.Захарійчук,

зошит з розвитку писемного мовлення М.Д. Захарійчук.

Хід уроку

І. Вступна частина

1. Емоційне налаштування



З добрим ранком!
Розпочато день.
Першим ділом женемо лінь.
На уроці не нудьгувати,
А читати і писати!
2. Вступна бесіда

3. Актуалізація опорних знань.

— Ви знайомі з багатьма казками, вам читали їх ваші мами, бабусі. Багато казок ви прочитали самі.


  • А що таке казка? (Один із жанрів усної народної творчості).

  • Які ще жанри ви знаєте? (прислів’я, приказки, пісні, загадки, лічилки, ігри, легенди)

  • Які види казок ви знаєте? (про тварин, соціально-побутові, фантастичні)

Які типи казок ви знаєте? (народні, авторські або літературні)

ІІ. Основна частина.

1.Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
Подивіться на дошку, що ви бачите? (вірш)

З чого він складається? (з речень)

Днів у тижні рівно ...(сім)

Це давно відомо …(всім)

Сьомий день у нас … (неді́ля )

День святковий, день дозвілля.

Йдуть до церкви і гуляють,

Всі в цей день … (відпочивають)


Що ми зробили? (дібрали слово)

Саме цим ми будемо сьогодні займатися.


Добирати слова для доповнення речень. А потім записувати їх
2. Робота за підручником (с. 131). Прочитайте слова в рамці в підручнику. Робота з малюнками
3.Робота із зошитом с.27 №1 №2

Чого ще сім? (кольорів веселки)

Сьогодні ми познайомимся з казкою американського письменника Еріка Карла (біографія)

У молодому віці Ерік Карл і не думав про те, що стане всесвітньо відомим автором книжок для дітей. Народився і виріс він у Німеччині, а в США приїхав в 23 роки, маючи з собою тільки папку з малюнками і кілька десятків доларів. Перший час він працював дизайнером в «Нью-Йорк Таймс » (дизайнер газети-людина, яка професійно визначає зовнішній вигляд газети) і навіть не замислювався про письменницьку кар'єру. Але одного разу його роботи зауважив відомий письменник і попросив оформити для нього книгу. Саме з цієї випадкової події почалася історія Еріка Карла як письменника та ілюстратора.


Казка називається “Дуже голодна гусениця” або як ще називають цю казку “Звідки прилетів метелик”. А про кого ця казка ви могли здогадатись з назви.

— здогадайтесь!

— Так, це метелик. Метелики — одні з найгарніших живих істот на Землі!

— А чому метеликів називають чарівниками? (Бо вони зазнають повного перетворення. 4 етапи)


3.Відео перетворення метелика.
4.Робота за підручником (с. 130).
— Прочитайте уривок із казки Еріка Карла на с. 130 підручника.

— Між ким відбувається розмова?

— Що здивувало Кульбабку?

— Що їй відповів метелик?



  • Прочитайте за особами уривок

  • Робота з малюнком

  • Продовження казки (с.131)

5. Лексична вправа

— Які дієслова використані в казці?

— Назвіть їх. (Лежала, виповзла, гризла, з’їла, смакувала, скуштувала, ласувала, пригостила,

збудувала.)

— Усно поставте питання до використаних дієслів.

— Які дієслова подібні за значенням до дієслова з’їла? (Скуштувала, пригостилась)

— Які дієслова подібні за значенням до дієслова смакувала? (Ласувала)




  • Зошит ст. 28 №4 (відповіді на запитання)

  • Що лежало на листочку?

  • У який день із личинки виповзла гусінь?

  • У який день вона гризла яблуко?

  • Коли гусінь з’їла дві груші?

  • Що скуштувала гусінь наступного дня?

  • Коли вона пригостилася морозивом і кавуном?

  • У який день гусінь збудувала собі кокон?

  • Через скільки днів із кокона появився метелик?

  • Як ви порахували дні? (7+7=14 або 7х2=14)

6.Словникова робота

— Дорога метелика складалася не з одного дня. Днів минуло дуже багато.

— Назвіть їх. Поставте наголос у цих словах.




  • Давайте перевіримо, чи правильно ми підібрали слова (Аудіоказка)

7. Розповідання казки учнями.

— Зачитайте розповідь від початку до кінця. Запам’ятайте правопис назв днів тижня.

— Спробуйте переказати казку самостійно.

— Чи сподобалася вам казка?
9. Написання речень.
10.Творча робота. Малювання метеликів
ІІІ. Заключна частина


  1. Рефлексія

  2. — Чи сподобалося вам складати казки?

Вправа «Незавершене речення»

• На сьогоднішньому уроці я удосконалив свої знання про...

• На сьогоднішньому уроці найважливішим відкриттям було...

• На сьогоднішньому уроці я навчився...

• На сьогоднішньому уроці мені запам’яталися такі види роботи...

• Мені було цікаво, коли...


V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

— Розкажіть складену на уроці казку своїм рідним.

— Пригадайте, що ви робили у понеділок, середу, четвер?

— А що плануєте робити у неділю?





Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Урок розвитку зв’язного мовлення iconУрок розвитку зв’язного мовлення в 11 класі Тема уроку: Ділові папери. Автобіографія
Генералізація теоретичних положень з теми
Урок розвитку зв’язного мовлення iconУрок розвитку зв‘язного мовлення 8 клас Тема уроку: Усний докладний переказ тексту
Батьківщини; формувати ціннісно-смислову, загальнокультурну, навчально-пізнавальну, комунікативну компетентності
Урок розвитку зв’язного мовлення iconУрок №36 Тема. Розвиток зв'язного мовлення 11
Мета: удосконалювати вміння учнів оформляти ділові папери взагалі та писати автобіографію, зокрема, ознайомити з особливостями її...
Урок розвитку зв’язного мовлення iconУрок тема. Андрій Чайковський «За сестрою». Геройство І лицарська відвага. Підсумковий урок
Е минуле українського народу; розвивати культуру зв’язного мовлення, логічне мислення, увагу, спостережливість, уміння грамотно висловлювати...
Урок розвитку зв’язного мовлення iconУрок розвитку мовлення №17. Усний докладний переказ тексту з елементами роз­думу. Годинникар І лікар
Тема: Вимова приголосних звуків. Уподіб­нення приголосних звуків. Слухання-розуміння текстів різних стилів І типів мовлення. Урок...
Урок розвитку зв’язного мовлення iconРозвиток зв`язного мовлення на уроках української мови
України, І досконале володіння нею створює умови для повноцінного високоінтелектуального розвитку особистості, участі її в різних...
Урок розвитку зв’язного мовлення iconУрок зв’язного мовлення у4 класі Тема. Написання переказу «Тарас Григорович Шевченко» Мета
Поглиблювати знання учнів про життя І творчість Т. Г. Шевченка. Формувати загальнокультурну компетентність через ознайомлення з творами...
Урок розвитку зв’язного мовлення iconУроки розвитку зв’язного мовлення год. Резервний час год. Зміст навчального матеріалу
Українська література як складова частина світового літературного процесу, її специфіка, тісний зв‘язок з фольклором. Цілісний характер...
Урок розвитку зв’язного мовлення iconУрок розвитку мовлення «Плекайте рідну мову культури нашої основу !»
Урок розвитку мовлення «Плекайте рідну мову – культури нашої основу !». Суржик та антисуржик
Урок розвитку зв’язного мовлення iconУрок літератури рідного краю у 10 класі з досвіду роботи учителя української мови та літератури
Тернопілля Соломії Крушельницької, розвивати естетичний смак, навички зв’язного мовлення, почуття гордості за славетну землячку;...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка