Урок української літератури і англійської мови (8 клас) «Поет трагічної долі»



Скачати 76.56 Kb.
Дата конвертації23.04.2017
Розмір76.56 Kb.

Новомосковський районний відділ освіти і науки Дніпропетровської області

Інтегрований урок української літератури і англійської мови

(8 клас)

«Поет трагічної долі»

(Творчість Василя Стуса)

с. Гвардійське 2010 р.



Автори

Хромова Наталія Василівна,

учитель української мови і літератури.

Соловкова Тетяна Василівна, учитель англійської мови.




Місце роботи

Гвардійська ЗОШІ-ІП ступенів Новомосковського району Дніпропетровської області




Назва роботи

Розробка інтегрованого уроку української літератури і англійської мови у 8 класі «Поет трагічної долі»




Обсяг

9 сторінок




Анотація

Інтегруючи українську літературу з англійською мовою, ми ставили завдання реалізувати усі функції спілкування на відповідному змісті і на відповідній діяльнісній основі. Цей урок дає можливість :



  • забезпечити міцність знань, навичок, вмінь на основі збільшення об'єму мовної практики,

  • розширити активний словник з теми «Біографія»,

  • розвивати навички виразного читання, творчу уяву, образне мовлення,

  • розвивати уміння аналізу, синтезу, порівняння, узагальнення фактів і явищ, використання елементів дослідження, пошуку, творчих здібностей учнів.

2

ТЕМА. ПОЕТ ТРАГІЧНОЇ ДОЛІ.

Мета: донести до учнів красу й силу слова Василя Стуса;

розвивати навички виразного читання , творчу уяву, образне

мовлення, здатність порівнювати мовні явища рідної та

іноземної мов, удосконалювати вміння висловлюватися за

темою і використовувати вивчену лексику в різних мовленнєвих

ситуаціях;

виховувати повагу до видатних людей України, вміння

пройматися чужим болем.



Тип уроку: інтегрований урок ( англійська мова, українська література)

Обладнання: портрет В.Стуса, ілюстрації учнів до віршів поета, ТЗН, роздатковий матеріал

Міжпредметні зв'язки: історія, музика, образотворче мистецтво.

Хід уроку І. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Вступне слово вчителя української мови. (На фоні музики учитель читає епіграф до уроку.)

0 земле втрачена, явися
Бодай у зболеному сні,

1 лазурово простелися,


І душу порятуй мені.

Ці слова належать поету трагічної долі Василеві Стусу.

У нас сьогодні незвичайний урок, тому що ми спробуємо поєднати два предмети українську літературу й англійську мову, постараємось на уроці відкрити непересічний талант поета , зрозуміти його трагічну долю, силу волі і стійкість духу. На прикладі його творів зрозуміти , як В.Стус глибоко любив Україну, рідний український народ.

Такий урок ми проводимо вперше, і хочеться, щоб після уроку ніхто не залишився байдужим до долі й поезії В.Стуса.



II. Оголошення теми, мети уроку
Учитель англійської мови.

Boys and girls, the topic of our today's lesson is " A Poet of Tragic Fate". We are going to speak about tragic fate of one of the famous Ukrainian poets Vasyl Stus. You will tell about life and creative work of the poet, recite his poems in the original, describe your impressions in English, try to translate his verses into English.



III. Усвідомлення нових знань у процесі практичної діяльності.
Учитель української літератури.


З

На уроці ви будете працювати в групах, які були заздалегідь сформовані і мали певні завдання. І група -„ Біографи" ,11 група - „Пошук" , III група - „Творча лабораторія".





1. Учитель англійської мови проводить мовну зарядку.

Т: То speak about V.Stus, let's revise the main lexical units on this topic, а) фонетичне опрацювання ЛО теми (на дошці) was born

spent his childhood went to school entered pedagogical Institute began his teaching career worked as a teacher became a post-graduate student started to write verses appeared in print a substantial selection was published against the repressions was charged was sentenced died in prison a punishment cell b) translate the sentences from Ukrainian into English 1. Василь Стус народився в сім'ї селян.


  1. Василь провів своє дитинство на Донбасі.

  2. Він працював учителем української мови і літератури.

  3. У 1959 році було надруковано його перші вірші.

  4. Василь Стус протестував проти репресій української інтелігенції.

  5. 13 січня 1972 року Стус був заарештований, звинувачений у антирадянській пропаганді.

2. Now Gr. I will tell us about life and creative work of the poet, (by chain) Who
wants to be the first (учні розповідають про творчість В.Стуса)

PI ► Р2 ► РЗ

V.Stus is one of the outstanding Ukrainian poets of the twentieth century. He was born on the 6th of January, 1938 in the village of Rakhnivka Vinnitsa region. His parents were peasants. Vasyl spent his childhood in the Donbas. In 1940 his family moved to Stalino, where Vasyl went to school. After finishing school he entered Donetsk Pedagogical Institute. Having graduated from the Institute Vasyl began his teaching career in Donetsk region. He worked as a teacher of Ukrainian language and Literature. In 1963 he moved to Kyiv to become a post-graduate student at the Institute of Literature.

There is no recollection of the time when he first started to write verses, but in 1959 his poems appeared in print. Four years later in 1963 a substantial selection of his poems was published in the literary magazine Dnipro. His first collections of poetry included " Winter Trees" and " The Merry Cemetry".

In 1965 during the period of political thaw, Vasyl Stus publicly protested against the repressions of the Ukrainian intelligencia. He was expelled from his post-graduate program. Soon he was dismissed from his work and became unemployable. The Publishing house refused to publish his poems. Those were very difficult times for Stus, but he continued his protest and published an article in Literaturna Ukraina.

On January 13, 1972 Stus was arrested, charged with anti-Soviet propaganda. He was sentenced to 5 years in the camps and 3 years of exile. He died in prison on September 4, 1985 in a punishment cell at a camp for political prisoner in the Urals. He was only 47 years old.

3. Pupils of Gr. II have prepared some supplementary information about V.Stus. To
understand this information , I offer you to listen to Sona, who has found some new
words and word combinations.. You are welcome, Sona.

Shadows of Forgotten Ancestors Protested against arrests Supported

Searched his apartment His private library Was buried The camp cemetery Was reburied

5

Was awarded

4. Pupils of Gr.II speak about unknown facts of poet's biography.

PI ► P2 *P3

1965 was the year of the high point of his career and personal life. In 1965 Vasyl married and inl966 they had a son , Dmytro.

Vasyl Stus was one of the courageous " Sixtiers". In those years many Ukrainian writers fought against the Russification of Ukrainian culture. On September 4, 1965 when the new Sergiy Paradzhanov film Shadows of Forgooten Ancestors was premiered, some journalists protested against arrests of artists and intellectuals. Stus supported them and KGB opened its file on Stus. After his arrest the KGB searched his apartment, confiscated papers and books: his private library and everything he had written in the last years: poems, essays, translations.

In 1979 Stus returned back to Kyiv. He worked at a plant. But 8 months later he was arrested again. This time he was sentenced to 10 years of imprisonment and 5 years of exile. In prison Stus continued writing poems and made many translations from German, French, English and Slavic languages.

After his death Vsyl Stus was buried in the camp cemetery. His family asked to bring his body home, but the camp authorities refused, because he had died before his term was up.

In 1989 Stus was reburied on the Baikove cemetery in Kyiv. In 1990 he was awarded the State Prize of Ukraine in Literature.

5. Повідомлення групи „Пошук".

Ознайомившись з біографією В.Стуса, ми зробили висновок : з - поміж українських письменників доля В.Стуса найбільш схожа на Шевченкову. І Т.Шевченка , і В.Стуса переслідувала тогочасна влада. Обоє зазнали заслання із забороною творчої діяльності. В обох життя обірвалося рано. Т.Шевченко і В.Стус померли у 47 років. Обоє боролися за людські права, за національну гідність.



6. Учитель української літератури.

Ви прослухали розповідь про В.Стуса українською мовою і англійською мовою, а тепер підведемо підсумок. Виконаємо тести.

1. У якому році народився В.Стус?

А)1935 Б)1940 В)1938

2. Де пройшло дитинство і юність поета?

А) на Донбасі Б) у Вінниці В) на Кіровоградщині.

3. Який навчальний заклад закінчив?

A) Донецький педінститут

Б) Донецький політехнічний інститут

B) Київський університет

4. У якому році В.Стус вступив до аспірантури Інституту літератури ім..
Т.Шевченка?

А) 1963 Б) 1970 В) 1975



6

5. Як звали сина поета?

А) Данило Б) Дмитро В) Денис

6. Коли помер В.Стус?

А)1986 Б) 1980 В)1985

7. Перша збірка В.Стуса?

А) „Повернення" Б)„Зимові дерева" В) „Дорога болю"

8. Після повернення з Іго ув'язнення чим заробляв собі на життя?



  1. перекладом творів і роботою на заводі Б) працював на заводі і в академії

  2. працював в колгоспі

9. На прем'єрі якого фільму В.Стус запропонував вставанням протестувати проти
арештів інтелігенції?

А) „Назар Стодоля" Б)"Тіні забутих предків" В) „За двома зайцями"

10. З творчістю якого письменника можна порівняти творчість В.Стуса?

7. Повідомлення групи „ Біографи".

1) Василь Стус - поет трагічної долі. Те, що інкримінувалося Стусові в 60-70-х


роках, пов'язане із загостреним , одвертим неприйняттям атмосфери епохи , яку
тепер прийнято називати епохою застою, з прагненням винести на суд Божий і
людський всі болючі проблеми нашого розвитку, які вперто замовчувалися.

  1. „Я боровся за демократизацію, - писав В. Стус, - а це оцінили як спробу звести наклеп на радянський лад, мою любов до рідного народу, занепокоєння кризовим станом української культури закваліфікували як націоналізм".

  2. Цільність і всеохопність його патріотизму вражає. За кожним помислом, за кожним образом - Україна. Відірваність від рідної землі, та „ розлука, ствердла на бурштин", тільки посилила відчуття синівського зв'язку з рідною землею . Вона найбільша його святиня, його духовний порятунок.

8. „Творча лабораторія"

  1. Виразне читання вірша „Сто років як сконала Січ"

  2. Учитель англійської мови.

This school year you have learned much about Ukraine and Zaporizhian Sich. I think, some of you remember many interesting facts about Zaporizhian Cossacks. Please , answer my questions about Zaporizhian Cossacks.

  1. When did the first Cossacks appear?

  2. Who were they?

  3. Where did they settle?

  4. How did they live?

  5. What kind of men were they?

  6. What was their aim?

  7. Who headed the Cossacks?

  8. What famous Hetmans do you know?

3) Учитель англійської мови.

Speaking about Zaporizhian Sich in English and Ukrainian you noticed that some words are very alike in both languages. Let's say these words looking at some pictures.

(Учитель показує малюнки козака, фортеці... Діти відповідають українською та англійською мовами)

7

4) Виразне читання вірша „ На Колимськім морозі калина" 5)Учитель англійської мови.

І asked you to describe your impressions of this poem in English. Please, tell us about your feelings.

Учень. In this poem the poet describes the place, where he was exiled. If we close our eyes and listen to somebody reciting this poem, we see endless lands covered with thick white snow. And nothing more, but the sun, the expanse and snow. We feel Vasyl misses his native Ukraine. This land is very strange for him and it is very far from his Motherland.

6) Виразне читання поезії „Як добре те, що смерті не боюсь я".

7) Спроба пера.

Учениця читає переклад цього вірша англійською мовою.


8


If s good that I am not afraid of death, And I don't ask how heavy is my cross. And I don't bow before you, judges , In presentiment of unknown lands. I lived and loved and didn't gain the foul, The hatred curses and confess, I shall return to you, my people, And I shall turn away to life from death. With my suffering but unfiiry face As son Г11 bow to the ground And honestly Г11 look into your honest eyes And in my death I'll grow together with my native land.

8). Виразне читання вірша „ Запахло сонцем..."

Учениця показує ілюстрацію до вірша і описує своє враження англійською мовою.

І think, this is one of the best poems by V.Stus. In it Stus describes the beauty of his native land. Look! This is our colourful nature. Summer... There are a lot of snow-ball trees, flowers everywhere, but the author distinguishes a white fluffy dandelion. A tired bee sits down on the flowers to have a little rest. The flower bends a little closer to the ground and feels its breathing and secrets.





9. Розважальна хвилинка „Літературна морока".

  1. Підсумок уроку

  2. Домашнє завдання.

Англійська мова. Скласти речення з новими лексичними одиницями з біографії

укр. письмен.



Українська література. Створити художню мініатюру „Туга" за творами В.Стуса.

'

9
Каталог: uploads -> editor -> 2018 -> 551863 -> sitepage 80 -> files
editor -> Методичні рекомендації щодо викладання української мови та літератури в навчальних закладах в 2016/2017н р
editor -> Тема. Олександр Олесь (О. Кандиба). Життя І творчість, світоглядні Переконання. Прагнення гармонії людини й природи, майстерність у відтворенні настрою І почуття в поезіях «З журбою радість обнялася»,
editor -> Па́уль Цела́н нім. Paul Celan; справжнє ім'я Пауль Анчель
editor -> Креативний підхід вчителя до підготовки уроків читання
editor -> Розділ 1 Загальні відомості
editor -> Урок №3 Тема. Гійом Аполлінер як чільна постать європейського авангарду
editor -> Тема. Шекспірівський театр. Трагедія «Гамлет»: її філософсько-етична проблематика. Особливості конфлікту, зображення світу у творі. Мета
files -> Урок української літератури і англійської мови (8 клас)


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Урок української літератури і англійської мови (8 клас) «Поет трагічної долі» iconУрок української літератури і англійської мови (8 клас)
Обладнання: портрет Л. Українки, ілюстрації до творів, тзн, роздатковий матеріал, виставка літературних творів
Урок української літератури і англійської мови (8 клас) «Поет трагічної долі» iconРекомендаційний список літератури на допомогу викладачам української мови та літератури, класним керівникам та майстрам виробничого навчання
Григорович Шевченко – великий український народний поет, геніальний митець-новатор, основоположник нової української літератури та...
Урок української літератури і англійської мови (8 клас) «Поет трагічної долі» iconУрок з української літератури, 11 клас
Підготувала: Суховерська О. М учитель української мови та літератури, спеціаліст вищої категорії, старший учитель
Урок української літератури і англійської мови (8 клас) «Поет трагічної долі» iconУрок англійської мови та світової літератури з теми: «Вільям Шекспір. Сонети» 8 клас
Мета уроку: ознайомити учнів з біографією І віхами творчості видатного англійського драматурга та поета; поглибити знання школярів...
Урок української літератури і англійської мови (8 клас) «Поет трагічної долі» iconУрок у 9 класі Учитель Мордух Олена Василівна
Тема. Творчість Миколи Гоголя та Панаса Мирного. Високий гуманізм письменників у зображенні трагічної долі "маленької людини" в повісті...
Урок української літератури і англійської мови (8 клас) «Поет трагічної долі» iconВідкриті уроки зі світової літератури з застосуванням мультимедійних технологій
Нтегрований урок світової літератури І англійської мови "урок радісного дня. Життєвий І творчий шлях елеанор портер. "Полліанна"...
Урок української літератури і англійської мови (8 клас) «Поет трагічної долі» iconУрок української літератури 9 клас Виконала: Білоус І. І., вчитель української мови
Мета: допомогти учням глибше осмислити ідейно-художній зміст творів поетів-романтиків; надати предметні компетентності, сформувати...
Урок української літератури і англійської мови (8 клас) «Поет трагічної долі» iconУрок української мови розробила викладач української мови та літератури Рекеда О. Г
Мета. Допомогти учням усвідомити, що мовна стійкість – це ключова риса національномовної особистості
Урок української літератури і англійської мови (8 клас) «Поет трагічної долі» iconМіська науково-практична конференція іппо ку імені Бориса Грінченка для вчителів української мови та літератури
Маланюк – одна з найяскравіших постатей вітчизняної літератури ХХ століття. Усією своєю творчістю поет прагнув сприяти відродженню...
Урок української літератури і англійської мови (8 клас) «Поет трагічної долі» iconУрок української літератури в 9 класі
Підготувала І провела вчитель української мови та літератури Салата Валентина Іванівна


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка