Урок входить до системи уроків теми «Трикутники» і прямує за уроком з теми «Висота,бісектриса, медіана»Скачати 96,73 Kb.
Дата конвертації02.08.2017
Розмір96,73 Kb.
ТипУрок

Урок 7 клас геометрія

З теми: «Сума кутів трикутника».

Даний урок входить до системи уроків теми «Трикутники» і прямує за уроком з теми «Висота,бісектриса, медіана ».Він доповнює знання учнів про трикутник та його властивості, надає можливість подальшого вивчення теми «Зовнішній кут трикутника».

Урок проводиться у класі з достатнім рівнем знань, де учні можуть провести дослідження і зробити висновки. Тому були поставлені такі цілі уроку:

Цілі уроку :

Дослідити за допомогою моделей і практичного вимірювання суму кутів трикутника, довести теорему про суму кутів трикутника і показати ії пряме застосування для розв’язування задач на даному етапі та можливість ії використання у майбутньому. Поширити кругозір учнів, розвивати здатність творчого логічного мислення, інтелектуальну активність, комп’ютерну грамотність, уміння робити висновки, самостійно працювати. Виховувати культуру усної і письмової математичної мови та пізнавальний інтерес учнів, вміння дати самооцінку своєї діяльності..

Для уроку використовую таке навчально-методичне забезпечення,ППЗ:


 • друковані завдання,

 • таблиця,

 • комп’ютерна презентація,

 • паперові моделі,

 • комп’ютерна програма з тестами,

 • комп’ютерна програма ‘Geometri’.

Для даного уроку використовується евристичний метод навчання:

учні виконують окремі кроки пошуку розв’язання проблеми: домашня самостійна робота –практичне вимірювання кутів трикутника, практична перевірка суми кутів трикутника за допомогою комп’ютерної моделі і паперової моделі, евристична бесіда, яка вимагає вмінь аналізувати і робити висновки.

На уроці використовуються такі види навчальної діяльності учнів:


 • індивідуальна робота, яка передбачає самостійне виконання учнями навчального завдання на рівні ії навчальних можливостей;

 • фронтальна робота-виконання одного завдання під керівництвом вчителя;

 • колективний спосіб - кожний учень проявляє себе у спільній діяльності, використовується взаємоконтроль, підбиваються підсумки виконаної роботи.

Для створення позитивного мікроклімату використовую такі прийоми: «довіра»- учні виставляють самостійно собі оцінки за всі етапи уроку, взаємоперевірка математичного диктанту; прийом «ми-сила» - учні проводять досліди і роблять висновки самостійно.

На уроці використовується ігрова ситуація – листи самоконтролю ( на початку уроку надається інструкція їх заповнення).Рефлексія результатів учнями: використовування кольорових паперових листів - учні прикліївають свій лист на тій рівень, відповідно якого вони засвоїли новий матеріал. Це дає змогу вчителю і учням усвідомити чого вони навчились і оцінити власний рівень. За допомогою мікрофона учні висловлюють свої думки щодо уроку, підбивають підсумок засвоєних знань.

На даному уроці використовуються такі компетентності: • Соціальна компетентність ( забезпечення усвідомленого використання можливостей комп’ютера)

 • Комунікативна компетентність (зміна видів діяльності протягом уроку з метою задіювання всіх органів почуттів учнів, чітке приговорювання правил,доведень)

 • Інформаційна компетентність (виступ з історичною інформацією про Піфагора,робота з комп’ютерними програмами)

 • Пізнавальна компетентність (розуміння та усвідомлення інформації – теореми)

 • Особистісна компетентність ( здатність до рефлексії).


Розробка уроку

Тема: Сума кутів трикутника.

Мета: Довести теорему про суму кутів трикутника і показати ії застосування для розвязування задач.Поширити кругозір учнів про властивості трикутників,розвивати здатність творчого логічного мислення, інтелектуальну активність, культуру усної і письмової математичної мови, комп’ютерну грамотність.Виховувати уважність,старанність,прищеплювати інтерес до математики.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Обладнання: дошка,компютери,проектор,презентація,лист самооцінки,

Структура уроку:І.Органiзацiйний момент. У всіх учнів на столі лежать листки самоконтролю, куди учні виставляють оцінки за кожний етап уроку;різнокольорові листки (червоний зелений жовтий), вірізані трикутники із аркуша розміром А4.

Лист самооцінки

1етап домашнє завдання( таблиця)
2 етап актуалізація опорних знань
3 етап розвязування задач за малюнком
Загальна оцінка
ІІ. Перевiрка домашнього завдання.

(домашнє завдання – практично за допомогою транспортира виміряти кути трикутників та заповнити таблицю)

Один учень заповнює таблицю на дошці.


трикутник

Кут А

Кут В

Кут С

Сума кутів

Тупокутнийпрямокутний
Гострокутний


ІІІ. Актуалізація опорних знань.

1.Шість учнів проходять тест з теорії на компютерах складений на основі Test w.2.З класом проводиться математичний диктант: один учень працює поза дошкою, інші в зошитах. За кожною відповіддю зашифрована буква.Взаємоперевірка( учні обмінюються зошитом із сусідом по парті), учень біля дошки коментує відповіді.

1. через точку, яка не лежить на данiй прямiй можна провести паралельну пряму i… П

2.якщо сума внутрiшнiх односторонiх кутiв дорiвнюе 180,то внутрiшнi рiзносторонні дорівнюють …… І

3.пряма а паралельна прямій в, пряма в паралельна прямій с.як розташованi а i с. Ф4.внутрiшнi рiзностороннi кути дорiвнюють по 55градусiв.скiльки точок перетину мають прямі. А


5. пряма а паралельна прямій в, пряма в перпендикулярна с. Як розташованi а i с. Г
6.пряма а паралельна прямій в, один з вiдповiдних кутiв дорiвнюе 45°.Чому дорiвнюе другий? О

Р – підказують учні.Презентація про Піфагора –історична довідка. Те, що сума кутів трикутника дорівнює1800, було відомо в стародавньому Єгипті, проте доведено було значно пізніше. Вважають, що теорему про суму кутів трикутника довів Піфагор.Додаток1

ІV.Сприймання і усвідомлення нового матеріалу

1.перевірка домашнього завдання – таблиця в зошиті

Учні роблять висновок: наближено сума кутів трикутника дорівнює 180°.

2. Завдання до класу: звернути кути трикутника на одну лінію iз листа А4

Висновок: всі три кути уклались на одну лінію, що складає 180°.

Ми з вами побачили i зробили перевiрку суми кутів трикутника практично,а тепер доведемо теорему про суму кутів трикутника.


3.Доведення теореми вчителем, за допомогою учнів.Учні самостійно роблять висновок.

V.Застосування нових знань.

1
75°


.Розв’язування задач за малюнком – усно60°
60°


60°


45°

2.Розв’язуваня задач письмово – учень біля дошки:

70°
?
150°

3. Розв’язування задачі самостійно в зошиті, самоперевірка:розвязок і відповідь висвітлюється на екрані.60°


?
130°

Учні виставляють оцінки за 3 етап.

VІ.Підсумок уроку.Домашнє завдання.

Підручник Бевз Г.П.Бевз В.Г.»Геометіря 7клас» §10-вивчити,письмово №295,298,303- на високий рівень

Учні виставляють оцінки за три етапи і обчислюють середній бал за урок.

На етапі рефлексії застосовується інтерактивний прийом «Мікрофон». Пропонується учням продовжити речення: «Сьогодні на уроці ми вивчили, мені сподобалось…».

Учитель пропонує учням оцінити наскільки вони зрозуміли теорему та навчились обчислювати кути трикутника.Якщо на відмінно- зелений, на добре-жовтий, не зрозуміло –червоний.Учитель пропонує накліяти різнокольорові листи на піраміду

Учитель робить висновок чи досягли ми успіху та мети уроку.

Додаток1

Піфагор (576 — 496 рр. до н.е. )

Піфагор – старогрецький філософ-ідеаліст, математик, засновник піфагореїзму, політичний, релігійний діяч. Його батьківщиною був острів Самос (звідси і прізвисько - Самосський), де він з'явився на світло приблизно в 580 р. до н.е. Його отцем був різьбяр по коштовних каменях. Згідно стародавнім джерелам, Піфагор з народження відрізнявся дивовижною красою; коли став дорослим, носив довгу бороду і діадему із золота. Його обдарованість також виявилася в ранньому віці.

Освіта у Піфагора була дуже доброю, хлопця і навчало багато наставників, серед яких були Ферекид Сиросський і Гермодамант. Наступним місцем, де Піфагор удосконалював свої знання, став Мілет, там його чекало знайомство з Фалесом, ученим, що порадив йому поїхати до Єгипту. У Піфагора був з собою рекомендаційний лист самого фараона, проте жерці поділилися з ним секретами тільки після успішного проходження важких випробувань. Серед наук, яких він добре освоїв в Єгипті, була і математика. Наступні 12 років він мешкав у Вавілоні, де також з ним ділилися своїми знаннями жерці. Згідно легендам, Піфагор побував і в Індії.

Повернення на батьківщину відбулося приблизно в 530 р. до н.е. Статус напівпридворного-напівраба при тиранові Полікрате не здавався йому привабливим, і він якийсь час жив у печерах, після чого переїхав в Протон. Можливо, причина його від'їзду крилася у філософських поглядах. Піфагор був ідеалістом, прихильником рабовласницької аристократії, а в його рідній Іонії були вельми популярні демократичні погляди, їх прихильники мали чималий вплив.

У Кротоне Піфагор виступив організатором власної школи, яка була одночасно і політичною структурою, і релігійно-чернечим орденом зі своїм статутом і дуже строгими правилами. Зокрема, всі члени піфагорійського союзу не повинні були вживати м'ясну їжу, розкривати іншим учення свого наставника, відмовлялися мати особисту власність.

Хвиля демократичних повстань, що прокотилася у той час, в Греції і колоніях докотилася і до Кротона. Після перемоги демократії Піфагор з учнями переселяється в Тарент, пізніше в Метапонт. Коли вони прибули в Метапонт, там бушувало народне повстання, і в одному з нічних побоїщ Піфагор загинув. Тоді він був глибоким стариком, йому було майже 90. Разом з ним припинила існування і його школа, учні розосередилися по всій території країни.

Оскільки Піфагор вважав свої знання таємницею і практикував тільки усну передачу їх учням, зібрання творів після нього не залишилося. Деякі відомості все-таки стали явними, проте розмежувати істину і вигадки неймовірно складно. Ряд істориків сумнівається в тому, що знаменита теорема Піфагора була доведена саме їм, аргументуючи це тим, що вона була відома іншим стародавнім народам.

Ім'я Піфагора завжди було оточене великою кількістю легенд навіть за життя. Вважалося, що він міг управляти духами, умів провіщати, знала мова тварин, спілкувався з ними, птахи під впливом його мов могли змінити вектор польоту. Перекази приписували Піфагору і уміння зціляти людей, зокрема за допомогою прекрасного знання лікарських рослин. Його вплив на людей,які його оточували було складно переоцінити. Розповідають такий епізод з біографії Піфагора: коли одного разу він розсердився на учня, той від горя покінчив життя самогубством. З тих пір філософ узяв за правило більше ніколи не випліскувати на людей своє роздратування.

Крім доведення теореми Піфагора, цьому математикові приписують докладне вивчення цілих чисел, пропорцій і їх властивостей. Піфагорійцям належить значна заслуга в доданні геометрії характеру науки. Піфагор був одним з перших, хто був переконаний, що Земля – це куля і центр Всесвіту, що планети, Місяць, Сонце рухаються по-особливому, не як зірки. Певною мірою ідеї піфагорійців про рух Землі стали передвісником геліоцентричного учення Н. Коперника.Джерело: http://www.wisdoms.ru/avt/b184.html
Каталог: doc -> files -> news -> 443
news -> Дубовенко Ірина Володимирівна, Скремінська Світлана Миколаївна, класні керівники днз «Житомирське вище професійне технологічне училище»
news -> Я це хтось інший…
news -> Памятка для кожного учня (додаток ); листок з початками речень для гри «Продовж речення»(додаток 4); листки для роботи в парах (додаток 5); листочки з словами для складання розповіді (додаток 6), читанка клас, ІІ частина
news -> Світова література клас Усього – 0 годин; розвиток мовлення – години; позакласне читання – години; контрольних робіт – годин
news -> Тема: олександр олесь. Поезії з книги «Княжа Україна»
news -> Тема. Тема спадкоємності поколінь, вірності волелюбним традиціям народу, збереження світлої пам’яті про захисників І борців за волю рідної землі. Г. Могильницька «Цвіт неспалимий»
news -> «Семінар читачів» (знайомство з творчістю Олександра Олеся)
news -> Методичні рекомендації щодо вивчення зарубіжної літератури в загальноосвітніх навчальних закладах у 2009-2010 навчальному році лист мон
443 -> Людина І природа в оповіданні Григора Тютюнника "Дивак"


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Урок входить до системи уроків теми «Трикутники» і прямує за уроком з теми «Висота,бісектриса, медіана» iconУрок Угорщина. Румунія. Урок Болгарія. Югославія. Тема № Країни Сходу та латинської Америки. Теми, які потрібно розглянути в ході вивчення даної теми
Урок Особливості соціально-економічного розвитку країн Центральної та Східної Європи. Польща. Чехословаччина
Урок входить до системи уроків теми «Трикутники» і прямує за уроком з теми «Висота,бісектриса, медіана» iconТелебачення. Кіно. Музика клас Мазур О. Г. с. Покутинці,2014. – 69с. Посібник являє собою плани-конспекти уроків до теми
Посібник являє собою плани-конспекти уроків до теми «Мистецтво». (Телебачення. Кіно. Музика) до підручника А. М. Несвіт (Підручник...
Урок входить до системи уроків теми «Трикутники» і прямує за уроком з теми «Висота,бісектриса, медіана» iconСистема уроків з теми «Жуль Верн «П’ятнадцятирічний капітан» хорол 2014 Система уроків з теми «Жуль Верн «П’ятнадцятирічний капітан»/ Барило В.І., Хорол: Ковалівська зош І-ІІ ступенів, 2014, ст
Відділ освіти, молоді та спорту хорольської районної державної адміністрації ковалівської зош І-ІІ ступенів хорольської районної...
Урок входить до системи уроків теми «Трикутники» і прямує за уроком з теми «Висота,бісектриса, медіана» iconУрок №1 Урок №2 Урок №3 Висновок Література Вступ
Методика вивчення теми: «Короткі історичні відомості про обчислювальні прилади та з історії створення еом»
Урок входить до системи уроків теми «Трикутники» і прямує за уроком з теми «Висота,бісектриса, медіана» iconУроків з теми «Типи аналізу літературного твору, адаптовані до шкільної практики»
Тема : Образ Людини в екстремальній ситуації
Урок входить до системи уроків теми «Трикутники» і прямує за уроком з теми «Висота,бісектриса, медіана» iconУроків до підручника Л. М. Масол
Намалюй пейзаж із пірамідами, за бажанням застосуй стафаж. Орієнтовні теми: «Караван у пустелі», «Сфінкс – охоронець пірамід»
Урок входить до системи уроків теми «Трикутники» і прямує за уроком з теми «Висота,бісектриса, медіана» iconКонспекти уроків з теми «лексикологія»
Оскільки обидві функції реалізуються засобом слова, то лексика відіграє першорядну роль у комунікативно спрямованому навчанні
Урок входить до системи уроків теми «Трикутники» і прямує за уроком з теми «Висота,бісектриса, медіана» iconУрок з теми «Опорно рухова система» у курсі біології людини ( 9 клас) Тема уроку : Функції опорно рухової системи. Кісткова І хрящова тканини
«Тканини», презентація «Опорно – рухова система людини», мікроскоп, муляжі кісток, декальцинована та випалена кістка
Урок входить до системи уроків теми «Трикутники» і прямує за уроком з теми «Висота,бісектриса, медіана» icon«Не бійтесь заглядати у словник ». Узагальнюючий урок з теми «Лексика». Робота зі словниками
Тема: «Не бійтесь заглядати у словник». Узагальнюючий урок з теми «Лексика». Робота зі словниками


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка