Урок зі світової літератури 5 клас Тема: О. С. Пушкін. Вступ до поеми «Руслан І Людмила». Уславлення народної казки. Тип уроку: вивчення нового матеріалу



Скачати 50,47 Kb.
Дата конвертації23.05.2017
Розмір50,47 Kb.
ТипУрок

Урок зі світової літератури

5 клас

Тема: О.С. Пушкін. Вступ до поеми «Руслан і Людмила».

Уславлення народної казки.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу
Мета:

  • Познайомитися з біографією О.С. Пушкіна;

  • Розповісти про роль Києва в житті О.С. Пушкіна;

  • Проаналізувати вступ до поеми О.С. Пушкіна «Руслан і Людмила»;

  • Показати зв'язок вступу і народної казки;

  • Розвивати навички виразного читання, порівняльного аналізу перекладу і оригіналу;

  • Сприяти розвитку вміння робити презентацію;

  • Виховувати повагу до літературної творчості перекладачів, розуміння краси поетичного слова;

Обладнання:підручник «Світова література, 5 клас», О.М. Ніколенко, портрет письменника,ілюстрації до казок О.С. Пушкіна, роздатковий матеріал (кольорові кружечки), відеозапис мультфільму «Руслан і Людмила», презентація в PowerPoint, робочі зошити;

Хід уроку

(Перед початком уроку учитель дає завдання учням підготувати презентацію «Біографія О.С. Пушкіна);

На партах – перед початком уроку – кольорові кружечки, що відповідає їхньому настрою-червоний – гарний, білий – середній, сірий – поганий).

І Мотивація навчальної діяльності

Слово вчителя

Шановні діти! Сьогодні ми познайомимося з видатним російським поетом Олександром Сергійовичем Пушкіним, з його життєвим творчим шляхом.

(Підготовлені учні на комп’ютері презентують біографію О.С. Пушкіна).


ІІ Основна частина уроку

  1. Демонстрація фрагменту мультфільму «Руслан і Людмила»,

  2. Слово вчителя

«Казка про рибака і рибку», «Казка про мертву царівну і сімох богатирів», «Казка про царя Салтана», «Казка про золотого півника, «Казка про попа …». Усі ці твори знайомі вам з дитинства. А належать вини пере російського письменника О.С. Пушкіна. Напевно немає в світі людини, якій би не було знайомі ім.’я цього чудового поета. Однією з вершини творчості великого Пушкіна є поема «Руслан і Людмила» , у якій ніби всі казки автора сконцентрувалися. Саме це стає зрозумілим, коли подивилися мультфільм , з фрагментом, якого ви щойно ознайомилися.

  • Презентація теми та мети уроку

  1. Бесіда після перегляду фрагменту мультфільму.

  • Які враження у вас викликає цей епізод?

  • Яка роль музики ? Чи допомогла вона вам краще сприяти зміст уривка?


Літературна вікторина Що за чудо ці казки!»
Ще з ночі в нього все ходором ходить,

Вчора нивку заскородить,

Піч затопить, усе заготує,закупить,

Яєчко спече та сам облупить ”.

(Казка про попа та наймита Балду»)

Виринуло те бесенятко,

Занявчало, як кошенятко.

(Казка попа та наймита Балду»)

Денне світло затіняє,

А в ночі як сонце сяє,-

Місяць у косі блищить,

На чолі зоря горить.

А сама вона, як пава,

Походжає величаво,

Як розмову поведе -

Наче горлиця гуде.

(«Казка про царя Салтана»)
Тільки гнати з очей звеліла,

Тут підбігли пани та бояри,

Старого у шию заштовхали.

А на дверях сторожа надбігла,

Та сокирами ледь не зарубала ”.

(«Казка про рибака і рибку»)

Низько в пояс уклонилась,



Лагідно перепросилась,

Що , мовляв,до них зайшла,

Хоч непрохана була .”

(«Казка про мертву царівну та сімох богатирів»)
Царя! Батьку милостивий!-

Воєвода стогне сивий .-

Встань,велителю!

Напасть!

Що таке? Заснуть не дасть!

Цар крізь позіхи до нього -

Га? Хто там?

Чого й де чого?”

(«Казка про золотого півника»)

5.Усна подорож книжковою виставкою, на якій представлено різні видання казок О.С. Пушкіна

та поема «Руслан і Людмила».

6.Самостійне (або вголос) читання статті підручника про історію створення поеми О.С. Пушкіна

«Руслан і Людмила».

7. Переказ підготовленими учнями сюжету казки-поеми О.С. Пушкіна

«Руслан і Людмила».

Фізкультхвилинка

8. Виразне читання вступу (прологу) до поеми О.С. Пушкіна

«Руслан і Людмила».

В перекладі М. Терещенка.

9. Словникова робота

(Визначається лексичне значення застарілих і маловажних слів, що є вступі (повіда, примари, пісковий, ступа, витязі).

10.Дидактична гра

-Учням пропонується із ланцюжка слів( записаних на дошці) вибрати ті, які на їхню думку, не можуть бути в прослуханому, під час перегляду мультфільму уривку.





Русалка,чаклун, лукоморє, література, королевич, підручник, персонаж, оригінал, переклад, дива,літак, царівна.

11. Самостійне опрацювання рубрик «Коментарі»

«Краса слова» підручника с.83-84

12.Бесіда за змістом вступу поеми


  • Чи відчули ви ставлення автора до народної казки?

  • Що його приваблює в фольклорі?

  • Які вислови, використані Пушкіним ,є в народних казках?

  • Які герої? (звертаються до зошитів)

  • Увагу учнів звертаємо на те,що в уривку, який вони переглянули і прочитали, безпосередньо не діють герої казок О.С. Пушкіна. Але про цих героїв можна прочитати в народних казках.

Висновок:у вступі уславлює народну казку ,поєднує у своєї творчості народну літературу, авторські казкові традиції.

13. Конкурс на кращого читця.

Виразне читання поеми.

(Відпрацювання навичок виразного читання . Особлива увага учнів звертається на значення пауз , логічних наголосів, передачу голосом емоційних відтінків).



ІІІ Взаємооцінка діяльності учнів

ІV Етап рефлексії

  • Учні кладуть перед собою на парту кольоровий кружечок, що відповідає їхньому настрою на цьому етапі уроку. У зошитах на полях відповідною стрілочкою зображують зміни свого настрою протягом уроку (↓↑→)

  • Коментарі вчителя і учнів.

  • Висновок про вплив справжнього мистецтва на внутрішній світ людини : краса поетичного слова не залишає людей байдужими.

  • Домашнє завдання (різнорівневе)

1.Опрацювати матеріал підручника

2.Прочитати всю тему.

3. Виписати в зошиті назви народних казок, у яких героями є персонажі вступу до теми

О.С. Пушкіна «Руслан і Людмила».



4. Вивчити напам’ять і підготувати виразне читання вступу до поеми О.С. Пушкіна «Руслан і Людмила».
Каталог: attachments
attachments -> Урок-роздум після знайомства з інтимною лірикою Анни Ахматової та Ліни Костенко
attachments -> Вступ Література кінця XIX
attachments -> Усний журнал
attachments -> України Львівський коледж транспортної інфраструктури
attachments -> Проблема особистості людини у творчості А. П. Чехова
attachments -> Уроку : Антон Павлович Чехов «Товстий і тонкий»
attachments -> Позакласний захід із світової літератури На гостину до ювіляра
attachments -> Костенко Ліна Василівна
attachments -> Конспект відкритого уроку в 11 класі


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Урок зі світової літератури 5 клас Тема: О. С. Пушкін. Вступ до поеми «Руслан І Людмила». Уславлення народної казки. Тип уроку: вивчення нового матеріалу iconОлександр Пушкін видатний російський поет, шанувальник народної казки. Вступ до поеми «Руслан І Людмила»
Тема: Олександр Пушкін – видатний російський поет, шанувальник народної казки. Вступ до поеми «Руслан І людмила»
Урок зі світової літератури 5 клас Тема: О. С. Пушкін. Вступ до поеми «Руслан І Людмила». Уславлення народної казки. Тип уроку: вивчення нового матеріалу iconТема. Олександр Сергійович Пушкін. Вступ по поеми «Руслан І Людмила»

Урок зі світової літератури 5 клас Тема: О. С. Пушкін. Вступ до поеми «Руслан І Людмила». Уславлення народної казки. Тип уроку: вивчення нового матеріалу iconОлександр Довженко. Огляд життя І творчості письменника. Олександр Довженко – кінематографіст. Кіностудія імені О. Довженка Тип уроку
Тип уроку: урок-вивчення нового матеріалу з елементами повторення основних віх літературного процесу ХХ століття
Урок зі світової літератури 5 клас Тема: О. С. Пушкін. Вступ до поеми «Руслан І Людмила». Уславлення народної казки. Тип уроку: вивчення нового матеріалу iconУрок вивчення нового матеріалу. Хід уроку І. Організаційний момент
Мета: розповісти учням про самобутність японської культури та літератури; познайоми
Урок зі світової літератури 5 клас Тема: О. С. Пушкін. Вступ до поеми «Руслан І Людмила». Уславлення народної казки. Тип уроку: вивчення нового матеріалу iconСучасна дитяча література. Туве Янсон. Житя І творчість. Країна Мумі-тролів. «Капелюх чарівника» Мета уроку
Теорія літератури: персонаж, літературний герой, біографія. Обладнання: ілюстрації до сучасних дитячих творів, фрагменти з мультфільмів,...
Урок зі світової літератури 5 клас Тема: О. С. Пушкін. Вступ до поеми «Руслан І Людмила». Уславлення народної казки. Тип уроку: вивчення нового матеріалу iconУрок пояснення нового матеріалу
Обладнання: набір карток із завданнями, проектор, мультимедійна дошка, презентація до уроку, ппз «Математика 6 клас»
Урок зі світової літератури 5 клас Тема: О. С. Пушкін. Вступ до поеми «Руслан І Людмила». Уславлення народної казки. Тип уроку: вивчення нового матеріалу iconУрок вивчення нового матеріалу

Урок зі світової літератури 5 клас Тема: О. С. Пушкін. Вступ до поеми «Руслан І Людмила». Уславлення народної казки. Тип уроку: вивчення нового матеріалу iconТип уроку Тема уроку 1 Вступ
Нечуй-Левицький.(4 год) Життєпис письменника. Творчість письменника – новий імпульс розвитку української літератури. Розвиток реалізму,...
Урок зі світової літератури 5 клас Тема: О. С. Пушкін. Вступ до поеми «Руслан І Людмила». Уславлення народної казки. Тип уроку: вивчення нового матеріалу iconУрок вивчення нового матеріалу ( урок-дослідження )



База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка