Уроки позакласного читання в 3 класі янко Олена Василівна вчитель початкових класів



Сторінка1/4
Дата конвертації09.04.2017
Розмір0.65 Mb.
ТипУрок
  1   2   3   4


Старокостянтинівський районний методичний кабінет

УРОКИ ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ

В 3 КЛАСІ


Янко Олена Василівна

вчитель початкових класів

Рецензенти: Куйдан О.М. – методист Старокостянтинівського районного

методичного кабінету


Янко О.В.

Уроки позакласного читання в 3 класі

У посібнику подано 17 конспектів уроків позакласного читання у 3 класі відповідно до вимог чинної Програми Міністерства освіти і науки України та Державного стандарту початкової загальної освіти. Матеріали посібника сприятимуть цілеспрямованому формуванню читацької діяльності молодших школярів, організації їх самостійної роботи з дитячою книжкою.

Посібник адресований вчителям початкових класів, студентам педагогічних навчальних закладів.

ЗМІСТ

Передмова 4

Урок 1. Книги, які ми читаємо (урок-подорож) 5

Урок 2. Моя рідна мова (усний журнал) 8

Урок 3. Рідний край і наші земляки письменники (урок-подорож) 11

Урок 4. Природа – наш дім (урок-дослідження) 13

Урок 5. Перші книги в Україні (усний журнал) 16

Урок 6. В житті казок було немало, та живою казка стала (літературна гра) 19

Урок 7. Життя дано людині на добрпі справи (інтегрований: читання

та образотворче мистецтво) 21

Урок 8. Матусенько рідна, це про тебе слова (інтерактивний) 24

Урок 9. Пригоди і фантастика у творах А.Костецького (тематичний) 27

Урок 10. Сучасна поезія Старокостянтинівщини (колективний проект) 30

Урок 11. Червона калино, чого в лузі гнешся? (урок-конференція) 32

Урок 12. Стежками Хмельниччини (урок-конкурс) 35

Урок 13. До Франкової криниці (урок-розповідь) 37

Урок 14. Дитячі періодичні видання (колективний проект) 40

Урок 15. Хто веселий, той сміється, тому все завжди вдається (урок-усмішка) 42

Урок 16. Ми вклоняємось вам, ветерани (урок-зустріч) 44

Урок 17. Скажи мені, що ти читаєш, і я скажу, хто ти (гра «Щасливий

випадок») 46

ПЕРЕДМОВА

Серед інших видів читання позакласне читання є унікальним у формуванні читача, який самостійно набуватиме необхідних знань через «спілкування» з автором твору, художнього і особистісного розвитку, громадянського і духовного становлення підростаючого покоління. Головна його мета – вчити учнів правильному, виразному читанню, привчати до книги, як до джерела знань, розуміння тексту, розвивати мову і мислення.

Книга, як ефективний засіб передачі інформації, слугує людям, полегшуючи процес пізнання навколишньої дійсності. Нині, коли незрівнянно зросла роль таких засобів масової інформації, як радіо, телебачення, Інтернет, книга втрачає своє значення. Інтерес дітей до читання значно знизився. Тому, щоб забезпечити інтелектуальний розвиток молодших школярів, необхідно виховувати читацьку культуру учнів, любов до книги. Вчитель зобов’язаний так використовувати дитячу художню книжку, щоб реалізувати одразу кілька цільових настанов – інформувати, розвивати, виховувати, розважати.

У посібнику подано різні типи уроків, що дає можливість відійти від шаблонів у проведенні уроків позакласного читання, повніше виявити емоційні враження учнів від прочитаного, здатність до співпереживання, вміння отримувати естетичну насолоду.

Зустріч з книгою – це духовна праця. Тому вчителю потрібно організувати її так, щоб вона принесла якнайбільшу користь. Слід пам’ятати настанови В.О.Сухомлинського: «Читання як джерело духовного збагачення не зводиться до вміння читати, з цього вміння воно тільки починається... Читання – це віконце, через яке діти бачать і пізнають світ і самих себе.»

Тематика творів позакласного читання торкається різних сторін життя дитини і навколишньої дійсності, що створює певну основу для розширення читацького кругозору, формування моральних якостей учнів.



УРОК 1

ТЕМА. Книги, які ми читаємо.

МЕТА. Підвести підсумки прочитаного за літо; вчити учнів ставитись до книжки, як до джерела знань, мудрого порадника; розвивати вміння: ділитися своїми враженнями, виділяти головне, описувати дійових осіб, робити аналіз прочитаного; розширювати кругозір дітей, виховувати любов до книги.

ОБЛАДНАННЯ. Книжковий зореліт; планети, вирізані з цупкого паперу і відповідно розфарбовані; зірочки різного кольору; дитячі малюнки.

ТИП УРОКУ. Урок-подорож.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу.

ІІ. Повідомленя теми, мети і завдань уроку.

- Сьогодні ми вирушимо в казкову подорож, щоб ще раз зустрітися з улюбленими книгами. А зустріч з книгою – це завжди свято. І розпочати цю святкову зустріч я хочу зверненням до книги:



У таємний незвіданий Всесвіт

Шлях нам, мудрая книго, вкажи.

Проведи по всіх зоряних трасах,

Стати вченими допоможи.

Нам відкрий усі вічні закони,

Таємниці минулих століть.

І в майбутньому, книго, навчи нас

Вберегтись від важких лихоліть.



(О.Іванова)

- Отже, наш книжковий зореліт вирушає у політ. Під час подорожі будьте пильні та завзяті, не марнуйте часу. Сьогодні ми побуваємо на ось цих планетах, дізнаємось, хто живе на них і чому вони мають такі незвичайні назви.



ІІІ. Робота над темою уроку.

- То ж в путь. Щасливої дороги! Тримаємо курс на планету...



«Берегиня»

- На цій планеті живе багато творів, а серед них і твори В. Скуратівського, А.Лотоцького, народні легенди і перекази.



(Учні виходять до дошки і розповідають про прочитані твори, в яких розповідається про звичаї та традиції українського народу, народні символи України. Той, хто гарно справився із завданням, отримує зірочку. Останній учень перевертає наступну планету.)

«Казкова»

  • Найбільша з планет – «Казкова». Тут живе безліч казок і народних, і авторських. Зараз ми познайомимося з деякими з них.

(Учні розповідають казки, аналізують їх, висловлюють свої враження)

  • А зараз проведемо вікторину «У світі казки?» Ви маєте змогу отримати додаткові зірочки.

  1. Якими реченнями зазвичай починаються казки?

  • Стали вони жити та поживати...;

  • Жили собі...;

  • Вам казка, а мені...;

  • Був собі...;

  • За далекими горами... .

  1. Що відчули козенята з казки «Вовк і семеро козенят», коли почули мамин голосок?

  • страх;

  • радість;

  • нерішучість.

  1. Кого з героїв прочитаних казок ви б запросили в гості? Які страви їм приготуєте?

  2. Кому з героїв ви б хотіли дати добру пораду? Яку?

  3. Прочитайте порівняння:

* Дужий, як лисиця.

* Вірний, як заєць.

* Швидкий, як ведмідь.

* Кучерявий, як собака.

* Хитрий, як баран.

* Голодний, як вовк.

- Молодці, діти, гарно справились із завданням. Планета «Казкова» теж дарує вам зірочки. Тримаємо курс на планету...

«Загадкова»

- Ця планета чекає ваших дарунків. Вам було на літо завдання виписувати загадки до читацького щоденника і потім загадати їх друзям. Зараз побачимо, як ви виконали його.



(Учні загадують загадки своїм друзям. За гарно виконане завдання отримують зірочки.)

- Вас зустрічає весела планета...



«Різнобарвна»

- Вона чекає від вас дарунків: малюнків чи виробів. Будь ласка, подаруйте те, що ви приготували і розкажіть нам про свої роботи.



(Учні розповідають, до якого твору зроблений їхній малюнок чи виріб; який сюжет вони зобразили, що хотіли передати, чому вибрали саме такі фарби, кольори.)

- Планета вдячна, що ви відвідали її і за це дарує вам зірочки. Ми наближаємось до ...



«Планети запитань»

- Ця планета запитує у вас:

1) Як називається зібрання творів Т.Г.Шевченка? («Кобзар»)

2) Про кого йдеться: «За три копи куплена...»? (Про Козу-дерезу)

3) Як звати героя української народної казки, якому в скрутну хвилину допомогло гусеня? (Івасик-Телесик)

4) Хто вигадав Чіполліно? (Дж.Родарі)

5) Як звуть пантеру у казці Д.Р.Кіплінга «Мауглі»? (Багіра)

6) Хто написав казки «Кресало», «Гидке каченя»? (Г.-Х. Андерсен)

- Наша подорож близька до завершення. Остання планета, яку ми сьогодні відвідаємо...

«Скарбничка»

- Вона чекає гарних висловів, які ви виписували, читаючи книги.

(Учні зачитують виписані вислови, пояснюють їхній зміст. В нагороду отримують зірочки.)



  • А теє.пер підрахуємо, хто отримав найбільше зірочок. Переможці отримують призи.

  • Сьогодні ви отримали перші свої зірочки, перші нагороди. Іще довго доведеться вам, любі діти, мандрувати у Всесвітні науки, пробираючись через терни до зірок. Будьте впевнені, рішучі, наполегливі, не бійтеся труднощів, дружіть з книгою і лише тоді ви досягнете мети.

УРОК 2

ТЕМА. Моя рідна мова.

МЕТА. Навчати учнів розуміти і збагачувати рідну мову; розвивати творчі здібності, творчу думку дітей; виховувати любов до рідного слова, бажання здобувати знання.

ОБЛАДНАННЯ. Картки з прислів’ями, виставка книг.

ТИП УРОКУ. Усний журнал.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу. Девіз уроку.

Мово рідна, слово рідне,

Хто вас забуває,

Той у грудях не серденько,

А лиш камінь має.

С. Воробкевич

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.


  • Найкращий дар, що має людина від Бога – це мова. Різними мовами говорять люди. На земній кулі існує близько 3000 мов. Але кожному найкращою, наймилішою є його рідна мова. Яка мова є рідною для вас?

  • На чужині ти враз відчуваєш, як не вистачає теплого і щирого, рідного і доброго слова. І ми повинні відродити, відновити її на нашій землі, у кожному серці, щоб звучала вона на повний голос серед інших мов світу, як рівна серед рівних. Бо наша рідна мова мудра і чиста, пісенна і поетична, щира і мелодійна. А що ж потрібно, щоб наша мова була багата?

  • Сьогодні сторінками усного журналу ми здійснимо подорож до перлин рідної мови.

ІІІ. Сторінки усного журналу.

1 сторінка – ІСТОРИЧНА

(Повідомлення учнів)

  • Наші далекі предки писали на камені, на стінах печер, на глиняних дощечках за допомогою різних малюнків тому, що тоді ще не знали літер, не було паперу.

  • Розібрати таке письмо у малюнках через багато тисяч років не завжди легко і зрозуміло. Так поступово з фігурок малюнкового письма виробились букви. Тоді стало легше зафіксовувати події минулих літ, розповідати про великих князів, перші поселення, заснування окремих держав, міст, героїчні битви за свою землю.

  • Українська мова дуже старовинна. Уперше її слова (страва, мед, каша) були зафіксовані ще у V ст.до н.е. у Візантії. Цю мову шліфували у ХІХ ст. Іван Котляревський, Маркіян Шашкевич, Тарас Шевченко ...

  • У 1928 році в Парижі був проведений конкурс. На ньому визначали милозвучність мови. 1 місце виборола французька мова, 2 місце – італійська, 3 місце – українська мова, 4 місце – перська мова.

2 сторінка – ПОЕТИЧНА

( Учні читають напамять вірші відомих українських поетів про мову, які підготували до уроку)



3 сторінка – ПІСЕННА

- Рідна мова! Вона нам рідна. Як мама і тато, як та земля, на якій ви зростаєте. І чується лагідний теплий голос матері, яким вона будить нас вранці. Хіба ще хтось вміє промовляти такі слова, як наші українські мами? Любов до рідної мови, свого краю розпочинається ще з колиски, з маминої пісні. Колискові зачаровують всіх, хто їх чує, ніжністю, простотою, ласкою, любов’ю. Заспівайте. Які ви знаєте пісеньки?



Фізкультхвилинка (можна провести під запис пісні С.Ротару «Одна калина»)

4 сторінка – НАРОДНА СКАРБНИЧКА

Відкриваємо скарбничку.

Скринька зовні невеличка.

В ній скарби, проте, безмежні.

Будьте дуже обережні!

Їх ніколи той не згубить,

хто народну мудрість любить!



  • Кожна мати хоче бачити свою дитину здоровою, доброю, щасливою. Тому з дитиною вона грає, добра навчає. Не посваритися під час гри, правильно вибрати ведучого, нам допомагає лічилка. Які ви занаєте лічилки? А мирилки?

  • Найдавнішими перлинами народної творчості є прислів’я. З карток складіть прислів’я про слово.

  1. Мови, той, хто, стидається себе, своєї цурається, сам.

  2. Хліб, на відповідь, на обід, слово, бережи, а.

  • Поясніть, як ви їх розумієте.

5 сторінка – КАЖИ ПРАВИЛЬНО

Сценка (виходять два хлопчики та дівчинка з квітами)

Автор: Прибігає одного разу Василько до Михайла і каже.

Василько: Пашлі на двір! Там такі класні сорєвнованія!

Автор: Михайлику хотілося поправити товариша, але він боявся, що той образиться, і не поправив. Проходили змагання «Веселі старти». Наталка стояла у дворі. Підбігла до Василька і Михайлика й каже:

Наталка: Подивіться. Який у мене гарний цвіток для того, хто переможе!

Автор: Цього разу Михайлику хотілось вказати дівчинці на мовні помилки, але він побоявся, що вона образиться, й промовчав. Михайлик запитав у Василька ,чи скоро повернеться його батько з відрядженння.

Василько: На слідучий неділі.

Михайлик: Як ти кажеш?

Василько: На....на... Наступного тижня. У понеділок чи у вівторок....

Автор: Потім вони стояли гуртом. Скажу вам по правді, не раз і не двічі доводилося Михайлику перепитувати одного, то другого і тоді вони легко виправлялися.

Миколка: Як ти кажеш?

Василько: Так то ж я про змагання...

Наталка: Так то ж я про квітку...

Миколка: Ну то й що? Хіба про квітку чи про змагання треба говорити так, що спершу і не скажеш, якою то мовою говорено?

Учитель: Навіть коли ці слова можна зрозуміти, то слухати таку мову неприємно. А вихована людина завжди говорить грамотно і красиво!

6 сторінка – КОНКУРСНА

- Дайте відповіді на запитання:

1) Яке трискладолве слово об’єднує 33 букви? (Азбука)

2) Яка рослина вбиває звіра? (Звіробій)

3) Яку країну можна носити на голові? (Панама)

4) Національний символ, який дівчата одягають на голови у свято. (Вінок)

5) Що означає «дцять» у словах 11, 12, 13, 14? (Десять)

6) Яке слово складається із 40 голосних? (Сорока)

7) Дерево – національний символ України. (Верба)

IV. Підсумок уроку.

- Ось ми перегорнули останню сторінку нашого журналу. Багато слів ви почули про нашу українську мову. Пройде час. Ви станете дорослими, і хочеться, щоб ви зростали в ріднім краї, з рідним словом. І ніколи не цурались української мови.

Тож мову вчи і прислухайся

До того, як вона звучить,

І розмовляти так старайся,

Щоб всім її хотілось вчить.



УРОК 3

ТЕМА. Рідний край і наші земляки-письменники.

МЕТА. Розширити знання учнів про творчість письменників-земляків; познайомити з біографічними даними таких письменників як Булаєнко В.Д., Магера М.Н., Федунець М.Ф. та ін.; вивчити їх найцікавіші поезії та прозові твори, навчити аналізувати їх; розвивати уяву, мислення; виховувати любов до своєї землі, до художнього слова, почуття гордості за славних земляків.

ОБЛАДНАННЯ. Карта подорожі, виставка збірок письменників, портрети письменників.

ТИП УРОКУ. Урок – подорож.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу.

ІІ. Повідомлення теми та мети уроку.

(Під звуки мелодії вчитель читає вірш)

Твій рідний край, дитино, -

То ті сільські хати,

Що в них живе народ наш,

Усі твої брати.

І ті птахи співучі,

І тих квіток розмай –

Це все, моя дитино,

Твій рідний край.



  • Сьогодні, діти, у нас урок позакласного читання на тему «Рідний край і наші земляки-письменники.» Ми уявно помандруємо шляхами-доріжками по цій карті Хмельниччини. Роздивіться уважно.

ІІІ. Робота над темою уроку.

  • Розпочнемо ми свій шлях з чарівної славетної Дунаєвеччини. Ця сторона славиться видатними людьми, письменниками. Вони увійшли яскравими сторінками в історію нашого рідного краю.

  • Багатьом з нас відоме ім’я Миколи Никаноровича Магери. Народився він у м.Дунаївці у селянській родині. Працював вчителем рідної мови. Має вищу освіту. Учасник Великої Вітчизняної війни. Нагороджений орденами та медалями. Автор книжок «Мати», «Журавка», «Чубчик», «Юрасик», «Друзі» та ін. З ними ви можете ознайомитись з нашої виставки. Член Спілки письменників України.

(Учень читає вірш «Краю мій!». Короткий аналіз вірша.)

  • Також у цій місцевості проживає Віра Спірякіна. Закінчила Московський університет мистецтв. Зараз працює викладачем у школі мистецтв. Її збірка «Горлиця» друкувалася у періодичних виданнях.

(Учень читає вірш «Стара хата»)

  • З цього ж краю і Роман Болюх. Проживає у селі Зеленче. Закінчив Львівський університет, філолог. Крім гумору і сатири пише вірші.

(Гумореска «Виховали»)

  • Отже, діти, ми з вами побували в Дунаєвецькому районі нашої області. З якими гарними, талановитими письменниками ми познайомились?

  • А зараз вирушимо у дорогу далі по нашому маршруту і зупинимось у мальовничому с.Вовковинці Деражнянського району, де народилася чудова поетеса Ісаєнко (Замрибор) Галина Йосипівна. Має вищу педагогічну освіту. Працювала на освітянській ниві. Нині – працівник бібліотеки Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії. Твори Галини Ісаєнко друкувалися у періодиці, колективних виданнях. Зараз у неї чимало власних збірок: «Голосом серця», «Чарівні казки», «В обіймах долі», «Веселий лівець», з якими ви можете ознайомитись на нашій виставці.

(Учень читає вірш-казку «Чорт і Ангел». Короткий аналіз вірша)

  • Отож, ми побували на Деражнянщині, познайомились з Г. Ісаєнко і відправляємось далі.

  • А далі по нашому маршруту с.Сорокодуби, що на Красилівщині. Тут народився Булаєнко Володимир Дмитрович (8 вересня 1918 р.) У червні 1941 року з третього курсу філологічного факультету Дніпропетровського університету у званні молодшого лейтенанта добровільно пішов на фронт. Писав патріотичні поезії. Окремими виданнями вийшли збірки «Поезії», «Стихотворения», «Поки серце в нас живе».

(Вірш «Жита до неба підняли...)

  • А зараз ми помандруємо у с.Сушівці Білогірського району, де познайомимось з чудовим письменником Федунцем Миколою Федоровичем. Закінчив факультет журналістики Київського національного університету ім.Т.Г.Шевченка. Працював у редакції газет: Білогірської районної «Життя і слово», обласних «Подільський вісник» та «Ровесник». Член Спілки письменників України. Автор поетичних книг «Адреса юності», «Дума зернини», «Свято роси», «Жниво» (цю збірку ви можете побачити на виставці).

(Вірш «Понад хатою клекіт...»)

  • Наша подорож наближається до кінця. Ми повертаємось додому. Старокостянтинівщина також багата славетними іменами. Серед них Раїса Котик-Маховська. Народилася в с.Немиринці Старокостянтинівського району. Педагог за фахом. Її вірші увійшли в сьомий том Книги Пам’яті України, в колективні збірки подільської поезії. Автор поетичних збірок «Ромашковий берег», «Сльозинка рідної шибки», «Бузкове гроно» та ін.

(Вірш «Їх було пятеро у неньки...» Короткий аналіз вірша)

  • Ще одне ім’я на літературній карті Старокостянтинівщини – це Оксана Радушинська. Її поезії друкувалися в антологіях сучасної подільської поезії «Безсоння вишень» та «Осик осіннній сон». Автор поетичних збірок «На крилах мрій», «Світанкові сни». Співпрацівник Київського інституту розвитку інтелекту дитини.

(Вірш «Колисковий край»)

IV. Підсумок уроку.

  • Це була остання зупинка. І скільки б ми не говорили, але все ж ми не зможемо познайомитись з усіма прекрасними письменниками нашого краю. До цієї теми ми будемо звертатися ще багато разів, але сьогодні урок хочеться закінчити такими словами:

Поділля, мій краю чарівний,

Казкові ліси і поля,

Немає ніде тобі рівних,

Моя материнська земля!



УРОК 4

ТЕМА. Природа – наш дім.

МЕТА. Пробуджувати у дітей інтерес до природи, до пошуку відповідей на запитання у книжках науково-пізнавального характеру; удосконалювати вміння швидко орієнтуватися в книзі; проводити самостійне дослідження незрозумілих слів та явищ; розвивати логічне мислення, творчі здібності, збагачувати словниковий запас; формувати читацькі інтереси.

ОБЛАДНАННЯ. Виставка книг про природу, картки із завданнями, довідники, дитячі енциклопедії.

ТИП УРОКУ. Урок – дослідження.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

  • Діти, який у нас зараз буде урок? Кому з вас подобаються такі уроки? Чому?

  • Мені дуже приємно, що в нашому класі багато учнів люблять читати, що ви дружите з книгами. Уроки позакласного читання – особливі уроки. Ми вчимося розуміти головних героїв, їхні думки і почуття, розрізняти персонажів за ставленням автора до них, вчимося висловлювати власну думку, дізнаємося щось нове.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

  • Сьогодні на уроці ми попрацюємо над темою «Природа – наш дім». Послухайте вірш Т.Бойченко і скажіть, як ви його зрозуміли.

Повітря, земля і вода – це природа.

Природа – це я, і ти – це природа.

У Божому світі під сонцем одним

Повинні ми жити у згоді.



IV. Проектування роботи.

Проектування і обговорення з учнями етапів роботи.



  1. Перегляд виставки книг.

  2. Аналіз та обговорення творів, які найбільше сподобались.

  3. Творча робота зі словниками.

  4. Дослідницька робота в групах.

V. Робота з книжковою виставкою.

- Діти, подивіться, які книги представлені на нашій виставці. Чи всі вони стосуються теми нашого уроку? Про які з них ви хотіли б розповісти?

1. Аналіз прочитаних збірок . Робота з картками-завданнями.


Кар Картка 1


    1. Яка назва книжки? (Прізвище автора і заголовок книжки)

    2. Твори яких жанрів увійшли до книжки?

    3. Який з творів ти прочитав? Про що (кого) він?

    4. Чи є в книжці твори на іншу тему? Як ти про це дізнався?




Картка 2

  1. Яка назва книжки? (Прізвище автора і заголовок книжки)

  2. Для кого вона призначена?

  3. Які відомості ти отримав з титульної сторінки?

  4. Який із творів тебе зацікавив? Чим саме?



Картка 3

  1. Яка назва книжки? (Прізвище автора і заголовок книжки)

  2. Про що (кого) вона розповідає? Як ти про це довідався?

  3. Чи є в книжці анотація (короткий зміст)? Знайди її на зворотному боці титульної сторінки і прочитай.

  4. Який із творів тебе зацікавив? Чим саме?




  • Всі книги стосуються теми нашого уроку, адже вони розповідають про багатство, красу нашої природи. Ми розглянули художні твори про природу. Але на нашій вистаці ще є інші книги. Це різноманітні енциклопедії, довідники.

  1. Пошукова робота зі словниками.

  • Коли зі словом довідник все зрозуміло (з нього ми про щось чи про когось довідуємося), то слово енциклопедія, на мою думку, потрібно пояснити. Яка книга нам допоможе пояснити значення цього слова? (Тлумачний словник). Із тлумачним словником ми з вами ознайомились ще в першому класі. Це – наш вірний друг і помічник. Давайте з’ясуємо, що означає слово енциклопедія у тлумачному словнику.

Фізкульхвилинка.

Руки підняли і погойдали,

Ніби дерева в саду.

Руки зігнули, ними тріпнули –

Вітер збиває росу.

В сторони руки – ними покажем,

Як до нас птахи летять.

Як вони сядуть – також покажем,

Склавши руки назад.


  1. Дослідницька робота в групах.

  • А тепер попрацюємо в групах. За допомогою енциклопедичних довідників, що знаходяться у вас на столах, знайдіть відповіді на запитання.

1 група – « Чому коні сплять стоячи?»

2 група – «Чому у квітів яскраве забарвлення?»

3 група – «Чому небо блакитне?»

4 група – «Що таке Червона книга?»

( Один учень з групи дає відповідь на поставлене запитання )



  • Чи сподобалося вам працювати з довідниками та енциклопедіями? Як ви думаєте, чи все ви вже знаєте про природу, чи ще існує щось невідоме для вас? Про що ще ви б хотіли дізнатися? Де будете шукати відповіді на свої запитання?

VI. Підсумок уроку.

  • Природа не шкодує фарб і щедро дарує нам красу і радість. Ми в свою чергу повинні також оберігати природу. Від цього ваше серце стане добрішим, душа – теплішою.

Живіть у світі радісно й щасливо,

Беріть наснагу вашим почуттям.

З цвітіння трав, чарівного світанку,

Коли дзвенять пташині голоси,

Із чистих рос, що Землю миють зранку...

У цьому світі стільки є краси.

- Ми повинні завжди пам’ятати, що також є частинкою природи, вона – наша мати, а ми, мешканці Землі – мудрі господарі.

Все на землі, все треба берегти:

І птаха, і звірка, й оту травинку.

Не чванься тим, що цар природи ти,

Бо, врешті, ти – лише її частинка!

Цю істину сприймай беззастережно,

Якщо береш, то треба віддавати,

Коли й надалі хочеш царювати!



(О.Черкас)

УРОК 5



Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4

Схожі:

Уроки позакласного читання в 3 класі янко Олена Василівна вчитель початкових класів iconУрок позакласного читання (4 клас) Тема. Сторінками доброти. Пізнавальна конференція за творами В. О. Сухомлинського
Підготувала: вчитель початкових класів Новгород-Сіверської гімназії №1імені Б. Майстренка Литвяк Олена Олександрівна
Уроки позакласного читання в 3 класі янко Олена Василівна вчитель початкових класів iconУроки з елементами творчості Розробила вчитель початкових класів
Северина Світлана Олександрівна, вчитель початкових класів зош №8 м. Сватове, Луганської області. – 2011 р. 45 с
Уроки позакласного читання в 3 класі янко Олена Василівна вчитель початкових класів iconУрок позакласного читання в 4 класі за оновленою програмою Вчитель початкових класів Біда Лідія Петрівна
Народилася 2 січня 1941 року в місті Бережани Тернопільської області у сім'ї вчителів
Уроки позакласного читання в 3 класі янко Олена Василівна вчитель початкових класів iconУроки розвитку мовлення (РМ) (у+п) (у+п) Уроки позакласного читання (ПЧ)
Календарне планування уроків української літератури в 11 класі
Уроки позакласного читання в 3 класі янко Олена Василівна вчитель початкових класів iconКонспект уроку читання у 4 класі Мелодії природи Підготувала Лугова Олена Нифонівна, учитель початкових класів
Особливості проведення уроку: урок розроблений з використанням елементів інтерактивної
Уроки позакласного читання в 3 класі янко Олена Василівна вчитель початкових класів icon3 класу ( додаток до підручника О. Я. Савченко) 2014р. Мних Марія Миколаївна
Вона доповнює підручник О. Я. Савченко «Літературне читання» для класу. При підготовці до уроків літературного читання у класі з...
Уроки позакласного читання в 3 класі янко Олена Василівна вчитель початкових класів icon3 класу ( додаток до підручника О. Я. Савченко) 2014р. Мних Марія Миколаївна
Вона доповнює підручник О. Я. Савченко «Літературне читання» для класу. При підготовці до уроків літературного читання у класі з...
Уроки позакласного читання в 3 класі янко Олена Василівна вчитель початкових класів iconУроки проекти презентації, конспекти уроків, виховні заходи
З досвіду роботи вчителів початкових класів. Творча група «Грані співтворчості» вчителів початкових класів Віньковецьуого нвк
Уроки позакласного читання в 3 класі янко Олена Василівна вчитель початкових класів iconУрок позакласного читання у 8 класі Підготувала: Лариса Кравчук
Новела Олеся Гончара «Модрикамень» гімн всеперемагаючому коханню. Урок позакласного читання у 8 класі
Уроки позакласного читання в 3 класі янко Олена Василівна вчитель початкових класів iconУрок №32 позакласного читання із зарубіжної літератури у 5 класі Вчитель Кучма Галина Миколаївна, вчитель-методист російської мови
Мета: Сформувати в учнів уявлення про творчість канадського письменника Е. Сетон-Томпсона


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка