Уроку №12 Дата Клас 5Скачати 132,84 Kb.
Дата конвертації21.07.2017
Розмір132,84 Kb.
ТипУрок

Технологічна карта

уроку №_12_nouveau1
Дата _________________________________

Клас ______5 ______________________

Предмет ____Історія Миколаєва _____

Тема уроку: _______Миколаїв в роки____________ ___________________незалежності_______________
Тип уроку ___Формування нових навичок_____________________

Цілі та задачі уроку:

Навчальні познайомити учнів з життям рідного краю - ________ Миколаївщини у післявоєнні роки; продовжувати____ формувати навички складати план тексту

Розвиваючі розвивати вміння в учнів досліджувати_____________ промисловість, сільське господарства,_____________ суднобудування та культуру рідного краю у_________ післявоєнний період;_____________________________

Виховні __виховувати любов до рідного краю, інтерес до_______ історії.___________________________________________

Забезпечення уроку:

НП та ТЗН _____ настінна карта "Миколаївська область", атлас «Історія України» 5 клас____________________________

Наочний матеріал ____Кросворд «Герої», ілюстрації до теми уроку_______________________________________ ___________________________________________ ___________________________________________


ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ПИТАНЬ

У ч и т е л ь : Діти, на минулому уроці ми з вами вивчили «Рідний край у роки Другої світової та Великої Вітчизняної воєн». З метою перевірки домашнього завдання пропоную Вам:

1. Розв’язати кросворд. (на дошці прикріплено кросворд. Вчитель зачитує питання, учень, який дав відповідь вписує її у відповідні клітинки)

* Кросворд «Герої»

1. Керівник підпільної групи в місті Миколаїв (В.О.Лягін)

2. Юний герой міста, який прагнув стати моряком (В. Хоменко)

3. Член організації «Партизанська іскра» (П. Гречаний)

4. Лейтенант, який керував десантом при визволенні м. Миколаєва

(К.Ф. Ольшанський)

5. Юний член підпілля, який мріяв стати музикантом (О. Кобер)2. Дати відповіді на бліц запитання:


 • Назвіть дату початку Великої Вітчизняної війни.

 • Як називалась підпільна організація борців з фашистами на Миколаївщині у селі Кримка ?

 • До складу якої підпільної групи у місті Миколаєві входили юні герої В.Хоменко та О.Кобер?

 • На якій вулиці знаходиться музей підпільно – партизанського руху у нашому місті?

 • Скільком десантникам загону К.Ольшанського було присвоєно звання "Герой Радянського Союзу"

 • Назвіть дату визволення нашого міста від німецько – фашистських загарбників?яку річницю визволення ми будемо святкувати в цьому році?

 • Назвіть які пам’ятники нашого міста пов’язані з подіями Великої Вітчизняної війни.

ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ

У ч и т и л ь : Молодці! • Як вигадаєте, як виглядала країна та наше місто після визволення? (відповіді учнів).

 • Що треба було зробити щоб ми сьогодні побачили наше країну, місто такими красивими? (відповіді учнів).

Вірно, треба було відбудувати все, що було пошкоджено, знищено під час війни. Починаються мирні трудові будні. Тож темою нашої наступної подорожі по сторінкам історії нашого краю є "Миколаїв в роки незалежності . Відбудова" (запишіть тему уроку в зошит).

Фокус уроку

Роберт Кійосакі – автор світових бестселерів про школу і бізнес, американець японського походження вважає, що більшість вивчаємих предметів – безкорисні, тому що багаж знань сам по собі нічого не вартий, якщо не вміти ним користуватися по життю. Він вважає, що в наш тяжкий, але дивовижний час, саме цінне, що може бути у людини – це розум, тобто вміння користуватися набутими знаннями, використовуючи з них практичну користь.

А тепер давайте уявимо, що ми стали власниками величезного видавництва «Кліо», яке спеціалізуєтесь на видачі дуже популярної газети «Мій рідний край», яка висвітлює різні теми з історії краю. І наступний випуск присвячений післявоєнним подіям нашого міста, крокам до незалежності. Як фахівці, які турбуються про якість своєї газети, ви скликаєте читацьку конференцію і вмикаєте відкритий мікрофон. Ваша задача – зрозуміти на які питання хотіли б отримати відповідь читачі в майбутньому випуску газети.

Давайте з вами разом визначимо основні питання колонок висвітлених у наступному випуску.Відкритий Мікрофон (учні по черзі називають питання (завдання) уроку)

Орієнтована відповідь:

План уроку:

У ч е н ь : Для початку з’ясувати події у післявоєнні роки

1. Промислові підприємства міста.

 • Промисловість

 • Суднобудування

 • Сільське господарство

2. Музеї. Театри. Бібліотеки. Храми Миколаєва.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

У ч и т е л ь : Дякую вам з швидку роботу. І першим завданням нашого видавництва висвітлити питання: «Промислові підприємства міста в післявоєнний період». Значить випуск газети буде присвячений відбудові рідного краю.

Хочу вам нагадати про Сундучок підказок, в який ми складаємо напрацьовані під час уроку корисні вислови, поняття, цікавинки. (учні за допомогою даної вправи продовжують формувати вміння працювати з текстом, складати план, вибирати головне).

f:\конспекти історія миколаївщини\тоня\новая папка\19.jpg f:\конспекти історія миколаївщини\тоня\новая папка\18.jpg
Отже, у роки Великої Вітчизняної війни Миколаївщина зазнала величезних втрат. Більше 70 тис. наших земляків загинули на фронті. Понад 100 тис. військово – полонених та мирних жителів були розстріляні фашистами. Окупанти завдали великих збитків народному господарству області та країни взагалі. Було зруйновано і спалено багато шкіл, фабрик, заводів, клубів, житлових будинків, лікарень. І у цих надзвичайно тяжких умовах наші предки показали зразок самовідданої праці, щоб підняти з руїн рідне місто.

Весна 1944 року на селі була дуже складною. Не вистачало не тільки техніки для обробки землі, а і навіть насіння та добрив. Люди впрягали в плуги корів, а зерно сіяли вручну. Робота у ті часи була дуже і дуже тяжкою.

Але незважаючи на всі перепони в місті почали поступово відбудовуватися суднобудівні заводи, енергокомбінат. Уже 10 травня 1944 року було відновлено рух поїздів за маршрутом Миколаїв – Херсон(Вчитель звертає увагу учнів на дату і подію та контролює запис їх у зошитах учнів). ЧСЗ почав випускати запасні частини для сільськогосподарських машин, а на заводі «Дормашина» налагодили випуск різних інструментів. Парфумерний комбінат почав випускати скло. Велику допомогу надавали сім’ям загиблих та інвалідів. Було відкрито 19 дитячих будинків для дітей сиріт, відбудовані школи та лікарні, клуби і бібліотеки. Наприкінці 1948 року всі підприємства Миколаєва досягли довоєнного рівня (запис у зошит). В Москві на виставці ВДНГ демонстрували свої успіхи хлібороби радгоспу «Червона Баштанка» Баштанського району та колгоспу «Заповіт Ілліча» Арбузинського району. В 1947 – 1950 рр. 36 представникам сільського господарства області було присвоєно найпочесніше в ті роки звання Героя Соціалістичної Праці.

Відбудова відбувалася в промисловості. Наші журналісти отримали виїзне завдання про підсумки якого вони підготували звіт.(учні отримали випереджальне завдання підготувати розповідь, та виступають у ролі журналістів)1.«Промисловість у післявоєнні роки»

Ж у р н а л і с т № 1: У відбудові суднобудівних заводів брала участь вся країна. В 1949 році на ЧСЗ був закладений перший післявоєнний танкер «Казбек». В цьому ж році, у зв'язку з 50 річчям заводу його колектив був нагороджений орденом Леніна. Підприємства області випускали обладнання для металургійних заводів, трикотаж, взуття, парфумерні та будівельні вироби. Все це було досягнуто героїчними зусиллями наших земляків, дідусів та бабусь. Не дивлячись на певні досягнення, загалом люди жили бідно. Не вистачало одягу, взуття, елементарних предметів побуту, - а найголовніше продуктів харчування. На заводах і фабриках області впроваджувались нові досягнення науки і техніки.

У ч и т е л ь : Дякуємо журналісту та передаємо естафету далі. І не забуваємо про наш сундучок.2. «Суднобудування »

Ж у р н а л і с т № 2: На наших суднобудівних заводах ім. 61 комунара, ЧСЗ, «Океані» в ці роки були побудовані великі суховантажні судна, дві найбільші у світі китобійні флотилії. Багато на наших заводах майстрів своєї справи – «майстер золоті руки». Одним з них був Іван Іванович Чорнозуб. Нелегкій судномантажній справі віддав 35 років. Його за майстерність називали «трюмним богом». Більше 50 суден побудував за своє життя Герой Соціалістичної Праці І.І.Чорнозуб. Продукція наших заводів вивозилась у 20 країни світу. За цей час на Миколаївщині були побудовані нові підприємства: Ольшанський цементний завод, Засільській цукровий завод, Варварівська птахофабрика, Вознесенський шкіряний завод, Миколаївський глиноземний завод, Південно – Українська атомна станція.

3. «Сільське господарство»

Ж у р н а л і с т № 3: Становище у сільському господарстві у післявоєнні роки було важким – мало було нової техніки, низькі врожаї. Заробітки селян були мізерними і виживали вони лише за рахунок із своїх присадибних ділянок. У 50 – х роках почалися реформи у сільському господарстві. Особливо радісним для трудівників села був 1958 рік, коли область за високі досягнення була нагороджена орденом Леніна. А 330 працівників одержали ордени та медалі. Завершилась електрифікація колгоспів та радгоспів. Повністю було механізовано оранку, сівбу, збирання зернових та соняшника. Із зміцненням економіки поліпшувались добробут трудівників області. У робітників фабрик і заводів збільшилась заробітна плата. Було побудовано багато нових житлових будинків.

У ч и т е л ь : Які в нас вправні журналісти. Дякую вам ще раз за такі гарні доповіді. А ми продовжуємо.

У післявоєнний період розквіт нашого краю набирав все більше і більше обертів. Особливо радісним для трудівників був 1958 рік, коли область за високі досягнення була нагороджена орденом Леніна. А 330 працівників сільського господарства одержали ордени та медалі.

Із зміцненням економіки поліпшувався добробут трудівників області. У робітників фабрик і заводів збільшилася заробітна платня. Було побудовано багато нових житлових будинків. У Миколаєві з'явилися нові мікрорайони, нові школи і лікарні, стадіони і кінотеатри, телецентр та мости, новий залізничний та річковий вокзали, палац спорту «Зоря» та Палац культури та техніки суднобудівників.А як же саме розвивалась і відновлювалась культура нашого краю?

(учні свої розповіді супроводжують ілюстраціями)

Ж у р н а л і с т № 4 :

4. «Музеї»

Єдиний в Україні музей суднобудування і флоту створено в Миколаєві у 1978 році. Старовинний будинок, у якому розташовано музей, в XIX ст. слугував штабом Чорноморського флоту. Експозиція музею розміщується у дванадцяти залах і налічує близько трьох тисяч музейних предметів.f:\конспекти історія миколаївщини\тоня\новая папка\1488_1_2.jpg

Особливий інтерес викликають експонати з історії флоту запорізьких козаків, їх героїчної боротьби за вихід у Чорне море і закріплення на його берегах. Морські походи козаків показано на картинах художника А.Антонюка, лауреата Державної премії України ім. Т.Г. Шевченка.

Значна частина експозиції розкриває діяльність миколаївських суднобудівних підприємств, починаючи з першої, закладеної у 1788 році Інгульської верфі, завдяки якій з’явилося на карті Європи корабельне місто Миколаїв, назване на честь Святого Миколая, покровителя моряків. Назву «Святой Николай» отримав і первісток Інгульської верфі 44-гарматний фрегат, модель якого завжди знаходиться в центрі уваги відвідувачів. Саме миколаївські верфі відіграли вирішальну роль у процесі створення і розвитку Чорноморського флоту.

Перлиною музею є діорама «Будівництво кораблів на Миколаївському адміралтействі у першій чверті ХІХ ст..» Її автор – лауреат Шевченківської премії художник В.Семерньов. Експозиційний розділ «Сучасний цивільний флот. Кінець 1940-х – 1990 рр.» розповідає про діяльність найбільшого в Європі Чорноморського суднобудівного заводу, одного з найстаріших підприємств на півдні України – заводу ім. 61 комунара та наймолодшого в Миколаєві суднобудівного заводу «Океан». Найбільшу зацікавленість викликають моделі суден китобійної флотилії та науково-дослідного флоту. Центральне місце займає вітрина з моделлю та матеріалами науково-дослідного судна для зв’язку із космосом – «Академик Сергей Королев».

Сьогодні музей суднобудування і флоту – один із найпопулярніших історико-культурних центрів міста Миколаєва. У 1981 році групі творців музею, серед яких Е.О. Шорін, Т.В. Гусельнікова, М.І. Озерний, В.М. Семерньов, Ю.Т. Стешин, В.Я. Іванов, Л.Д. Хлопинська, Г.І. Чередніченко, Л.К. Керанчук, було присвоєно високу урядову нагороду – Державну премію України ім. Т. Шевченка.)Ж у р н а л і с т № 5:

5. «Театри»

Біографія Миколаївського академічного українського театру драми та музичної комедії розпочалася 1 листопада 1927 року зі створення при Миколаївській окрполітосвіті Театру юного глядача.f:\конспекти історія миколаївщини\тоня\новая папка\_20090620_1394822362.jpg

Хрещеними батьками театру, кураторами та педагогами стали народні артисти Радянського Союзу: легенда московського малого театру Олександра Яблочкіна, видатний, актор МХАТу Микола Плотников, учениця та сподвижниця видатного українського театрального діяча Леся Курбаса Софія Мануйлович, брати Роберт та Рафаїл Адельгейми.

У серпні 1959 року було об’єднано трупи Миколаївського державного театру юного глядача та Миколаївського пересувного українського театру ім. Т.Г. Шевченка в один колектив – Миколаївський обласний український музично-драматичний театр.

У 1980 році театру присвоїли новий статус – Миколаївський український театр драми та музичної комедії.

Очоливши у 1988 році театр, заслужений діяч мистецтв та заслужений працівник культури України, а водночас архітектор, будівельник та натхненник грандіозної перебудови театру, Микола Берсон докладає максимум зусиль для того, щоб Миколаївський український театр драми та музичної комедії став найкращим в Україні. Тож цілком закономірно, що у повністю реконструйованому театрі форма і зміст гармонійно поєднуються. І інтер’єр, і постановки театру свідчать про справжню любов до глядачів, турботу про моральне й духовне збагачення громадян. У Миколаївському театрі народився й ось уже понад 15 років успішно працює театр-супутник «Академія пані Куліси». Саме в театрі драми та музичної комедії широко заявив про себе оригінальний жанр театралізованої дії – свята, а саме: «День незалежності України», «День матері», «День людини похилого віку», «Різдвяний подарунок дітям» тощо. Театр успішно впроваджує святкування суто національних свят День святого Миколая, Василя, Маланки, Різдвяні щедрування тощо.) Нині колектив театру успішно опановує жанр опери. Належне місце в репертуарі посіли опери «Запорожець за Дунаєм» П.Гулака-Артемовського та «Катерина» М.Аркаса. У театрі стало доброю традицією запрошувати для постановки вистав провідних режисерів із кращих театрів України. Практично всі квитки на вистави Миколаївського академічного українського театру розкуповуються заздалегідь. Кожного сезону тут відбувається 8-9 прем’єр Лише за останні десять років театр показав 3200 вистав, які подивилися понад 1,5 мільйона глядачів. Заповнюваність глядацької зали становить 100%. За 86 років театр побував з гастролями у 100 містах України та колишнього Радянського Союзу. Театр

... Яке обличчя Миколаївського академічного українського театру драми та музичної комедії? На це питання його прихильники відповідають так: «Святкове!» У тому плані, що кожна зустріч з театром – свято для душі.)

Ж у р н а л і с т № 6:

6. «Храми»f:\конспекти історія миколаївщини\тоня\новая папка\270px-кафедральний_собор_свято-різдва_богородиці_в_миколаєві.jpg

f:\конспекти історія миколаївщини\тоня\новая папка\250px-николаевъ._рождество_богородичный_соборъ.jpg

Церкву Свято-Різдва Богородиці в Миколаєві було побудовано в 1800 році на пожертвування миколаївських купців. Будівничий її — протоієрей Карп Павловський. Розташований храм в історичній частині Миколаєва, на перехресті вулиці Різдвяної (нині вулиця Лягіна) і Купецької (нині Потьомкінська).

1828 року до неї прибудовано два бокові вівтарі, і храм було затверджено міським єпархіальним собором.

При соборі було засновано в 1874 р. церковно - парафіяльне піклування, почесним членом якого на початку 20 ст. був настоятель Кронштадтського собору протоієрей Іоанн Сергієв (нині — святий праведний Іоанн Кронштадтський).

1876 року на дзвіниці храму було встановлено величезний дзвін вагою понад 8 тонн.

Коли в 1922 р. відбувалося вилучення церковних цінностей у фонд допомоги голодуючим громада собору здала 172 кг срібла.

31 січня 1930 р. влада познімала колоколи з собору, а у 1936 собор було закрито.

Після реконструкції тоді ж у ньому розміщувався гарнізонний будинок офіцерів, що врятувало храм від знищення.

1992 року храм було передано релігійній громаді УПЦ МП. Відтоді це діюча культова споруда і кафедральний собор Миколаївської єпархії УПЦ МП.

В 2001 році в соборі було проведено реконструкцію).Ж у р н а л і с т № 7:

7. «Бібліотеки»

У ч и т е л ь : Дякую вам любі. Таким чином, завдяки бажанню, витримці та силі духу робітникам наших земляків, Миколаївщина перетворилася у великий промисловий, сільськогосподарський і культурний центр України.V. СИСТЕМАТИЗАЦІЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

У ч и т е л ь : Отже, метою нашого уроку було завдання створити макет статтю на тему «Мій рідний край». Тому користуючись «Сундучком підказок» які ми з вами отримали на сьогоднішньому уроці, перша половина нашого макету, а саме Миколаїв у післявоєнний період - готова.(учні зачитують свої напрацювання )

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Написати першу колонку (післявоєнний період) «Мій рідний край».Пошуково - дослідницька робота: «Національно-культурні традиції українців та інших народів, що проживають на території міста», «Перемоги спортсменів рідного міста».
Каталог: istorija
istorija -> Уроку з теми «Греко-перські війни» «Причини греко-перських війн»
istorija -> Уроків. (Форми роботи, напрацьовані під час семінару в музеї) Тема уроку Зміст екскурсії Форма роботи з учнями 6 клас
istorija -> Мустафа Кемаль Ататюрк
istorija -> Річард Ніксон Зміст Біографія
istorija -> рівень(1 бал за відповідь )
istorija -> Завдання 1 Вкажіть назву племені, про яких пише В. Брюлов
istorija -> Україна під час Другої світової війни (1939 1945 рр.)
istorija -> Завдання ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії 015-2016 клас Завдання І
istorija -> Козацтво на Миколаївщині


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Уроку №12 Дата Клас 5 icon№ уроку Тема уроку Дата Примітка І семестр (48 годин)
Матеріал до уроку. «Літературне читання», «Зошит з літературного читання», с. 5–7
Уроку №12 Дата Клас 5 iconКлас Музичне мистецтво. Тема:інтонація : Знайомство з феєю інтонацією. Дата Мета:• ознайомити учнів з поняттям
Клас Музичне мистецтво. Тема:інтонація : Знайомство з феєю інтонацією. Дата
Уроку №12 Дата Клас 5 iconI. Інформаційна картка уроку літератури Клас 10 Дата Тема уроку за програмою : В. Гюго як центральна постать літератури французького романтизму
Тема уроку за програмою : В. Гюго як центральна постать літератури французького романтизму
Уроку №12 Дата Клас 5 iconУрок №44 Клас 10 Тема уроку. Закон Гука. Дата
Мета: Освітня: продовжити характеризувати деформоване тіло, ввести закон Гука, розглянути діаграму розтягу твердих тіл; Розвивальна:...
Уроку №12 Дата Клас 5 iconУроку № Група: Дата Курс навчання: Викладач: Афтеньєва Лілія Григорівна
Тема уроку: Т. Г. Шевченко та М. В. Лисенко корифеї української класики. Взаємозв’язок літератури та музичного мистецтва
Уроку №12 Дата Клас 5 iconКонспект уроку з фізики (10 клас) Тема уроку: Розв’язування задач по темі "Закони Ньютона. Гравітаційна взаємодія" Мета уроку
Комп'ютер, мультимедійний проектор, презентація до уроку, програмне середовище «Жива фізика»
Уроку №12 Дата Клас 5 iconУрок №6 Дата Тема (семестру,) Палітра музичних образів Тема уроку Образ танцю. Тип уроку: комбінований Жанр урок композиція
Моріса Равеля та особливостями розвитку образу звучання симфонічної п'єси
Уроку №12 Дата Клас 5 icon№ уроку Тема уроку Сторінка підручника (зошита) Дата Примітка Розділ
Нумерація трицифрових чисел. Місце числа в натуральному ряді. Порівняння чисел у межах 000. Розрядний склад числа. Задачі на дії,...
Уроку №12 Дата Клас 5 icon№ уроку Дата Тема уроку Новий матеріал для засвоєння Практичні завдання Твори для вивчення
Теорія мистецтв для засвоєння: Етапи розвитку мистецтва, назви стилів мистецтва минулого
Уроку №12 Дата Клас 5 iconП/п Зміст уроку Дата
Вступ. Розвиток української мови. Мова – найважливіший засіб пізнання, спілкування І впливу


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка