Уроку. Літературна гра «Найрозумніший»



Скачати 197.95 Kb.
Дата конвертації17.09.2017
Розмір197.95 Kb.
ТипУрок

Тернопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4

Мовно – літературна гра «Найрозумніший» (ігровий проект для учнів 11 кл.)

З досвіду роботи учителя української мови та літератури Сватенко Вікторії Володимирівни

Тернопіль 2010

Тема уроку. Літературна гра «Найрозумніший»(для учнів 11-х класів).

Мета. Навчальна-систематизувати основні мовні категорії, узагальнити знання з української літератури 20-століття.

Розвиваюча - розвивати вміння стисло і правильно відповідати на питання; розвивати вміння логічно висловлювати свої думки, активізувати довготривалу пам'ять учнів.

Виховна - виховувати цікавість до вивчення творів літератури, повагу до товаришів.

Обладнання: схеми зашифрованих слів, схема-сітка з номерами запитань.

Перебіг уроку - літературної гри

І. Організація класу до уроку, оголошення теми і мети.

Вступне слово вчителя.

Сьогодні у рамках тижня української мови та літератури ми проводимо гру, яка покаже знання одинадцятикласників із курсу української мови та з курсу української літератури ХХ століття.

Безперечно, кожен із присутніх знає, що література - це мистецтво слова, а слово – це найголовніший засіб спілкування і вираження думок. Сьогодні наші випускники продемонструють своє мистецтво володіти словом, оперативно відшукують потрібну інформацію, борючись за перемогу.

Кількість отриманих балів підраховують спеціальна лічильна комісія, до складу якої входять вчителі української мови.

Наша гра відбуватиметься у три тури. У першому, мовному, гратимуть 10 гравців, за кількість балів, шестеро найкращих переходять до наступного туру, літературного, який виявить трьох найсильніших гравців.

Саме вони і гратимуть у третьому турі за спеціальними темпами з літератури ХХ ст., які визначаться шляхом гри у «дешифрувальника». Третій тур і виявить найрозумнішого.

ІІ. Основна частина.

І тур. Мовний.

Перший тур проводиться у такий спосіб. Кожному з 10 учасників буде запропоновано ряд питань мовознавчого характеру, які звучатимуть 1хв. Той, хто дасть найбільшу кількість відповідей, і перейде у другий тур.

До другого туру перейдуть 5 учасників(гравці першого туру витягують запропоновані питання на листочках).



Питання для першого гравця:

  1. Звук «С»- дзвінкий чи глухий?(Глухий).

  2. Скільки є стилів мовлення?(5).

  3. З якої букви слід написати прикметник у словосполученні «Шевченкове слово»?(З великої).

  4. Чи можна переносити ход – жу?(Ні).

  5. Які приголосні чергуються у словах нога-нозі-ніжка?(г-з-ж).

  6. Дібрати два синоніми до слова «розмовляти»(говорити, жебоніти).

  7. Яким способом утворене слово «листопад»?(Складання).

  8. Закінчити прислів'я : життя прожити…(не поле перейти).

  9. Чи пишемо «ь» у слові «павутинці»?(Ні).

  10. Слова «раз у раз» пишемо через дефіс чи окремо?(Окремо).

  11. До якої групи належить іменник «річка»?(Тверда).

  12. Поставити у М. в. слово «горобець»(на горобцю, горобцеві).

  13. Якою частиною мови є слово «сотня»?(Іменник).

  14. Який вид у дієслова «вилетів»?(Док.)

  15. Яке головне слово у словосполученні «писати швидко»?(Писати).

  16. Для чого служить сполучник у мові? (Поєднує однорідні члени і у складному реченні прості).

  17. Речення «Повіває тихий вітер» поширене чи непоширене?(Поширене).

  18. Які речення називають односкладними.?

  19. Речення «Їм запропонували зайти» безособове чи неозначено-особове?(Неозначено-особове).

  20. Підібрати два спільнокореневі слова до слова «береза»(березовий, підберезовик).

Питання для 2 гравця:

  1. Звук «б» дзвінкий чи глухий? (Дзвінкий).

  2. Які є стилі мовлення?

  3. Скільки слів з великої букви пишемо у словосполученні «Республіка Острови Зеленого Мису»?(4)

  4. Чи правильно перенесене слово від – жити?(Так).

  5. Які приголосні чергуються у словах рука –руці-ручка?(к – ц – ч).

  6. Підібрати антоніми до слова натуральний(штучний).

  7. Закінчити прислів’я : « Що посієш…»(те й пожнеш).

  8. Чи поставимо апостроф у слові морквяний?(Ні).

  9. Слово «жовтогарячий» пишемо разом чи через дефіс?(Разом).

  10. До якої групи належить іменник «селище»?(Мішана).

  11. Поставити в Кл. в. слово «хлопець»(хлопче).

  12. Якою частиною мови є слово «сто»?(Числівник).

  13. Дієприслівниковий зворот у реченні виступає(означенням).

  14. Яким членом речення найчастіше виступає прислівник?(Обставина).

  15. Словосполучення «косити траву» дієслівне чи прислівникове?(Дієслівне).

  16. Що таке додаток?

  17. Речення «Сонце заходить» односкладне чи двоскладне?(Двоскладне).

  18. Чи є словосполученням сполучення слів «біліє вдалі»?(Є).

  19. Що таке префікс?

  20. Що таке синоніми?

Питання для 3 гравця:

  1. Якою частиною мови є слово «неначе»?(Сполучник).

  2. Звук «п» - дзвінкий чи глухий ?(Глухий).

  3. Які типи мовлення є в українській мові? (Опис, роздум, розповідь).

  4. Слово «косити» власне українське чи іншомовне?(Українське).

  5. Скільки слів пишеться з великої букви у словосполученні «Свято української мови»?(Одне).

  6. Чи правильно перенесене слово кукурудз-за?(Ні).

  7. Які приголосні чергуються у словах вухо-вушко-у вусі?(х-ш-с).

  8. Підібрати слово антонім до слова «мілкий»(глибокий).

  9. Закінчити прислів’я : «Вовків боятися»…(у ліс не ходити).

  10. Чи ставимо апостроф у слові «арф’яр»?(Так).

  11. Слово «темно-зелений»пишемо разом чи через дефіс?(Дефіс).

  12. До якої групи належить іменник «зоря»?(М’яка).

  13. Поставити у Кл. в. слово «лікар»(лікарю).

  14. Числівник «двохмільйонний» пишемо разом чи окремо?(Разом).

  15. Поставте у Д. в. числівник «сорок»(сорока).

  16. Яким членом речення виступає дієприслівниковий зворот? (Обставиною).

  17. Якою частиною мови є слово «з-під»?(Прийменник).

  18. Речення «Біліють гречки» просте чи складне?(Просте).

  19. Які є види присудків?(Простий дієслівний, складний дієслівний, складений іменний).

  20. Дібрати два спільнокореневі слова до слова «білий» (білити, білизна).

Питання для 4 гравця:

  1. Якою частиною мови є слово «не»?(Частка).

  2. Як називається дієприслівник разом із залежними словами?(Дієприслів. зворот).

  3. Слово «бетон» власне українське чи іншомовне?( Іншомовне).

  4. Чи правильно перенесене слово «під - земний»?(Так).

  5. Скільки звуків у слові «тінь»?(3).

  6. Скільки букв у слові «джміль»?(6).

  7. У слові «кігті» пишемо «г» чи «х»?(г).

  8. Підібрати антоніми до слова «активний»(пасивний).

  9. Який префікс у слові «подорожник»?(По).

  10. Закінчити прислів’я : «З ким поведешся»…(від того і наберешся).

  11. Чи ставимо апостроф у слові «мавпячий»?(Ні).

  12. Чи пишемо частину пів у слові пів - Києва?

  13. Як правильно писати «кобзаря» чи «кобзара»?(Кобзаря).

  14. Прикметник «глиняний»у словосполученні «глиняний посуд»-якісний, відносний, присвійний?(Відносний).

  15. Числівник «двохзполовиноютисячний» пишемо разом чи окремо?(Разом).

  16. Поставте у О. в. числівник «сто»(ста).

  17. Визначте вид дієслова «марнував» (недок).

  18. Яка орфограма у прислівнику «по-українському»?

  19. Якою частиною мови є слово «немовбито»?(Сполучник).

  20. Що таке означення?

Питання для 5 гравця:

  1. Якою частиною мови є слово «той»?(Вказ. займ.)

  2. Скільки дзвінких приголосних у слові «кіптява»?(1)

  3. Як називається дієприкметник разом із залежними словами?(Дієприкм. зворотом).

  4. Слово «затінок» власне українське чи іншомовне?

  5. У слові «просьба» пишемо «з» чи «с» ?

  6. Підібрати антоніми до слова «бездарний» (обдарований).

  7. Закінчити прислів’я : «З великої хмари -…»(малий дощ).

  8. Яке закінчення у слові «ніч»?(Нульове).

  9. Що означає фразеологізм «правити теревені»?(Розмовляти).

  10. У слові «рельєф» після «л» пишемо «ь» чи ставимо апостроф?

  11. Як пишемо частину «пів -» у слові «пів’яблука»?

  12. Як правильно написати «комара» чи «комаря»?(Комара).

  13. Утворити ступені порівняння прикметника «поганий»(гірший –найгірший).

  14. Поставте у О. в. число 777 (сьомастами сімдесятьма сьома).

  15. Визначте вид дієслова «заспівав»(док.)

  16. Якою частиною мови є слово «споконвіку»?(Прислівник).

  17. Речення «Синіє море, вітер повіває» просте чи складне?(Складне).

  18. Які речення називають двоскладними?

  19. Які члени речення називають однорідними?

  20. Підібрати два спільнокореневі до слова «чорний»(чорніти, чорнота).

Питання до 6 гравця:

  1. Яка частина мови служить для вираження емоцій?(Вигук).

  2. Скільки глухих приголосних у слові «коровай»?(1)

  3. Доповнити прислів’я «Вчитися ніколи »…(не пізно).

  4. Слово «фігура» власне укр.. чи іншомовне?(Іншомовне).

  5. У слові «боротьба» пишемо «т» чи «д»?

  6. Який префікс у слові «сфотографувати»?

  7. Що означає фразеологізм «бути на сьомому небі»?(Бути щасливим).

  8. У слові «прем’єра » після «м» пишемо «ь» чи ставимо апостроф ?

  9. Як пишемо частину пів у слові «півобличчя»?

  10. Як правильно написати Ігоря чи Ігора? (Ігоря).

  11. У словосполученні «Шевченкові твори» прикметник Шевченкові - відносний. Це правильне твердження?(Ні. Присвійний).

  12. Поставте у Р. в. число 152(ста п’ятдесяти двох).

  13. Визначити вид дієслова «допомагають»(недокон).

  14. Якою частиною мови є слово «анітрохи»?(Прислівник).

  15. Яке речення називають складним?

  16. Що називається підметом?

  17. Який розділовий знак ставимо між підметом і присудком, вираженими іменниками ?(Тире).

  18. Що таке синоніми?

  19. Яка частина мови називає кількість і порядок при лічбі?

  20. Чи є словосполучення сполучення слів «великий і сильний»?(Ні).

Питання для 7 гравця:

  1. Скільки в українській мові службових частин мови? (Три).

  2. Як називається складне речення, у якому зв’язки між частинами рівноправні?(Складносурядним).

  3. Як написати слова «сила-силенна» окремо чи через дефіс?

  4. Скільки звуків у слові «джміль»?(4)

  5. Який корінь у слові «їжджу»? (їжджу)

  6. Яка орфограма у слові «шістнадцять»?

  7. У словосполученні «природа сумує» використане пряме чи переносне значення слова? (Переносне).

  8. Що означає фразеологізм «з уст пари не пустити»?(Мовчати ,не проговоритись).

  9. Скільки «с» у слові Одіссей? (2)

  10. До якої відміни належить іменник «хмара»?(І)

  11. У якому відмінку стоїть іменник «полів»?(Р. в.)

  12. Утворити ступені порівняння прикметника «великий»( більший – найбільший).

  13. Як написати займенник «казна-скільки»?(дефіс)

  14. Якою частиною мови є слово «забутий» ?(Дієприкм.)

  15. Утворіть прислівник від прикметника «туманний».

  16. Словосполучення «близько до річки»прислівникове чи іменникове?

  17. Що таке обставина?

  18. Речення «Вечоріє.»односкладне чи двоскладне?

  19. Чи є словосполученням сполучення слів «сплавити працю»?(Є).

  20. Що означає зробити синтаксичний розбір речення?

Питання для 8 гравця:

  1. Скільки в українській мові самостійних частин мови?(6)

  2. Як пишемо не з дієприкметником у словосполученні «ще не политі квіти»?(Окремо).

  3. Які знаки використовуються для написання слів ?(Дефіс, апостроф).

  4. Яке прізвище потрібно раніше написати у списку : Кривняк чи Кривнюк? (Кривнюк).

  5. Чи можна так перенести слово под – звонити?(Ні).

  6. Який префікс у слові «зшити»?(з)

  7. У словосполученні «гострий розум» використане пряме чи переносне значення слова?(Переносне).

  8. Яким способом створене слово «вечірній»?(Суфіксальним).

  9. Що означає фразеологізм «яблуку ніде впасти»?(Багатолюдно).

  10. Скільки «ц» у слові «інтермецо»?(1)

  11. До якої відміни належить іменник «вітер»?(ІІ)

  12. У якому відмінку стоїть іменник «нозі»(?Д. в.)

  13. Який рід іменника «біль»?(ч. р.)

  14. У якій формі стоїть дієслово «працювати»?(Неозначеній).

  15. Якою частиною мови є слово «співаючи»?(Дієприслівник).

  16. Як пишемо не у словосполученні «не знаючи біди»?

  17. Речення «Шумить Дніпро , чорніють кручі»просте чи складне?

  18. Що називається присудком?

  19. Речення «Світає» безособове чи узагальнено - особове?(Безособове).

  20. Чи є словосполученням слова «білий цвіт»?(Є).

Питання для 9 гравця:

  1. Скільки звуків у слові «лось»?(3)

  2. Що таке іменник?

  3. Звук «з» - дзвінкий чи глухий?(Дзвінкий).

  4. Як написати не з дієприкметником у словосполученні «неполиті квіти»?

  5. Скільки є типів мовлення?

  6. Який префікс у слові «зсипати»?

  7. Дібрати два синоніми до слова «ходити»(пересуватися, чалапати).

  8. Яким способом утворене слово «кінозал»?(Складання).

  9. Що означає фразеологізм «як п’яте колесо у воза»?(Без потреби).

  10. Чи пишемо «ь» у слові «різьбяр»?

  11. Скільки «н» у слові «манна»?

  12. До якої відміни належить іменник «ягня» ?(ІV)

  13. Поставити в О. в. слово «ткач»?(Ткачем).

  14. Який рід в іменника «тюль»?(ч. р.)

  15. Утворіть умовний спосіб дієслова «писати»(писав би).

  16. Якою частиною мови є слово «написавши»?(Дієприслівник).

  17. Яким зв’язком поєднані слова у словосполученні «видно село»?(Керування).

  18. Яким синонімічним сполучником можна замінити «і»(й, та).

  19. Речення «Повіває вітер» поширене чи непоширене?

  20. Які члени речення є другорядними?

Питання для 10 гравця:

  1. Скільки звуків у слові «щука»?(5)

  2. Який приголосний в українській мові завжди м’який ?(й)

  3. Що таке прикметник?

  4. Скільки букв в українському алфавіті ?(33)

  5. Чи можна так перенести слово «блаки-ть»?

  6. Який корінь у слові «в’їзд»?(їзд)

  7. Дібрати два синоніми до слова «гарний»(красивий, гарний).

  8. Яким способом утворене слово «прадід»?(Преф.)

  9. Що означає фразеологізм «як корова язиком злизала»?(Швидко зникнути).

  10. Скільки «м» у слові «емігрант»?(1)

  11. До якої відміни належить іменник «тінь»?(ІІІ)

  12. У якому відмінку стоїть іменник «свекрухою»?(О.В.)

  13. Який рід іменника «Дніпро»?(ч. р)

  14. Утворіть наказовий спосіб дієслова писати?(Пиши).

  15. Якою частиною мови є слово «дозрілі»?(Дієприкметник).

  16. Чи правильне твердження :у словосполученні «вдячний син» слова з’єднані зв’язком узгодження?(Так).

  17. Яким синонімічним сполучником можна замінити а?(Але).

  18. Речення «Співають, плачуть солов’ї »просте чи складне?(Просте).

  19. Які члени речення називаються головними?

  20. Речення «Дивлюсь вгору» безособове чи означено-особове?(Означено-особове).

Після підрахунку набраних балів гравцям у першому турі, лічильна комісія оголошує п’ятьох учасників, які переходять до другого.

Другий тур –літературний.У кожного з п’яти гравців є чотири карточки із варіантами відповідей : а, б, в, г. Ведучий-учитель читає питання , учасники піднімають ті букви ,які, на їхню думку, позначають правильні відповіді. Ті троє ,які наберуть найбільшу кількість правильних відповідей ,переходять у третій тур(фінал).

Під час підрахунку балів першого туру окремі глядачі виразно читають улюблені поезії.

ІІ тур. Літературний

1.Хвильовий- це літературний псевдонім :

А. Ялового

Б.Фітілова +

В. Рубена

Г. Куліша

2. Появі і становленню кінодраматургії в Україні сприяв:

А. Кочерга

Б. Куліш


В. Довженко +

Г. Курбас

3.У творі Остапа Вишні «Моя автобіографія» смішне творитися за допомогою:

А. Гумору +

Б. Сатири

В. Іронії

Г. Сарказму

4. Герої роману –трагедії В.Барки «Жовтий князь»,який залишається живим після холодної зими:

А. Мирон Катранник

Б. Андрій Кат ранник +

В. Дарія Олександрівна

Г. Оленка

5. Слова «пахнув теплою землею і трохи млином»; «любив… гарну бесіду і добре слово»; «був … добрий дух лугу і риби»- сказано про героя повісті Довженка О. «Зачарована Десна»:

А. батька Сашка

Б. дядька Самійла

В. діда Семена +

Г. сусіда Захарка

6.Ярослав Мудрий віддав свою улюблену дочку Єлизавету за норвезького конунга варяга Гарольда(драма І.Кочерги «Ярослав Мудрий ») аби:

А. мати союзників +

Б. вона здобула там освіту

В. зробити дочку багатою і знатною

Г. щоб та полюбила інші краї

7. П’єса Миколи Куліша «Мина Мазайло»- це:

А. трагедія

Б. комедія +

В. драма


Г. драматична поема

8. Слова О.Довженка: «Сучасне зажди на дорозі з минулого в майбутнє» - взяті з:

А. «Щоденника»

Б. «Україна в огні»

В. «Зачарована Десна» +

Г. «Повість полум’яних літ»

9. За жанром роман І. Багряного «Тигролови»:

А. історичний

Б. соціально - побутовий

В. проблемно-філософський

Г. пригодницький +

10. Відмовлявся від своїх батьків, називаючи їх куркулями, син Марії у романі У. Самчука:

А. Максим +

Б. Лаврін

В. Данило

11. Роман «Марія» У. Самчука складається з:

А. двох частин

Б. одного романа

В. трьох частин +

Г. чотирьох частин

12. Слова «Тому роду не буде переводу, де браття милують згоду» взяті з твору:

А. «Тигролови» Багряного

Б. «Мати» Хвильового

В. «Собор» Гончара

Г. «Вершники» Яновського +

Додаткові питання:

13. Справжнє прізвище В. Барки:

А. Губенко

Б. Очерет +

В. Яновський

Г. Лозов’ягін

14. Події у романі Собор відбуваються у селищі :

А. Перечіплянка

Б. Забіганка

В. За чіплянка +

Г. Доповзанка

15. У «Тигроловах» автор змальовує епоху :

А. сталінських репресій +

Б. Великої Вітчизняної війни

В. епоху застою

Г. епоху кінця ХІХ ст.

16. Центральною темою лірики «празької школи» та Євгена Маланюка стала особистість:

А. цільна

Б. вольова +

В. романтична

Г. безкомпромісна

17. Слова «Кривдою і смертю платив ти всім за службу і труди» кидає в обличчя князя герой п’єси І.Кочерги «Ярослав Мудрий»:

А. Журейко

Б. Микита +

В. Милуша

18. Інгігерда - дійова особа п’єси

А. «Ярослав Мудрий» +

Б. «Мина Мазайло»

В. «Сто тисяч»

За результатами ІІ туру троє учнів переходять у фінал. Для того щоб з’ясувати порядок відповідей на питання та особисту тему, яку розкриватиме той чи інший учасник, скористаємося методом «дешифрувальника».

Під час підрахунку балів за ІІ тур проводиться гра з глядачами.

Гра з глядачами

Відомо, що «народ скаже, як зав’яже». Ще український класик Максим Рильський переконував : «Немає розумніших, ніж народ учителів», саме тому український фольклор буде темою гри із глядачами.

Для початку спробуємо щонайшвидше повторити скоромовку:

Хитру сороку піймати морока,

А на сорок сорок – сорок морок.

За найбільшу кількість правильних відповідей на загадки хтось із глядачів отримає приз.



  1. У млині було вісім мішків, на кожному мішку сиділо по 2 миші, прийшов мельник з котом, скільки тепер стало ніг?(Дві ноги мельника)

  2. На дереві сидів табун горобців, стрілець вистрілив, один упав. Скільки залишилось горобців?(Один, той що упав)

  3. Сорок п’ят і сорок п’ят- скільки буде? (Вісімдесят)

  4. Що тепліше одного кожуха?(Два кожуха)

  5. Скільки картоплин у горщик улізе?(Картопля не лазить)

Гра «Дешифрувальник»

(Допомагає виявити порядок відповідей гравців у фіналі).

На дошці записані цифри і букви, та слова , заховані під цифрами.

1

абвг



2

деєж


3

зиії


5

нопр


4

йклм


8

щю

6



стуф

9

яь



7

хучш


Перше слово 13164- одна з частин мови в українській мові(Вигук).

Друге слово 54269- ім’я головної героїні кіноповісті «Україна в огні»,дочки Лавріна Запорожця(Олеся).

Після з’ясування черговості відповідей гравців, оголошуємо, що тема першого гравця- «Життєвий шлях і творчість О. Гончара»; другого гравця-«Життєвий шлях і творчість І. Багряного»; третього гравця- «Життєвий шлях і творчість У. Самчука».

На першій половині дошки зображена таблиця із цифрами, за якими заховані спеціальні питання гравців, замальовані певними кольорами, а також загальні питання із курсу літератури. Питання 1 гравця про О. Гончара - сині; 2 гравця про І. Багряного - зелені; 3 гравця про У.Самчука - червоні.

1

18

4



17

11

27



35

26

16



25

21

15



19

9

14



2

8

7



34

20

29



12

10

5



6

3

33



30

28

24



13

23

22



32

31

36



Гравці, дивлячись на дошку 1хв. прагнуть запам’ятати свої питання. Потім дошку закривають, і з’являється біла таблиця із білими цифрами - номером питань.


Кожному гравцю пропонується 10 своїх питань, інші - загальні. Правильна відповідь на своє питання приносить 2 бали, на питання суперника 3 бали, на загальні питання 1 бал.

Питання 1 гравцю (Творчість У.Самчука. Роман «Марія»)

3. У якому місті учився У. Самчук у гімназії ?(Кременець).

6.Куди дезертирує У. Самчук із польського війська?( До Німеччини).

10. У якій країні прожив останні роки життя У.Самчук? (Канаді).

14. Яка тема роману Самчука «Марія»? (Трагедія голодомору в Україні).

22. Який жанр роману?(Роман – хроніка).

26. Які три образи поєднано в образі Марії? (Марія - мати, Україна, Божа мати)

27. Що допомогло Корнію відчути себе господарем, коли він одружився з Марією?(Праця).

31. Символом чого виступає Жовтий князь?(Голодомору, який принесла нова влада).

34. Кому присвячений роман Марія? (Матерям, які загинули під час голодомору).

36. Де, на вашу думку , кульмінація роману «Марія»?(Картини голодомору у ІІІ частині «Книга про хліб» ).

Питання 2 гравцю(Творчість І. Багряного. Роман «Тигролови»)

5.Яке справжнє прізвище письменника І. Багряного?(Лозов’ягін)

7. Яка причина арешту Багряного у 1932 році?(Критика національної політики СРСР, виступ за укр. культуру, орієнтація на Європу).

11. У якому році автор пише статтю, де пояснює причини свого небажання вертатися до СРСР «Чому я не хочу вертатися на родіну»? (1946р.)

15. Що лягло в основу написання роману «Тигролови»?

18. Чому автор назвав роман «Тигролови»?

19. Що пов’язує І.Багряного і головного героя роману з місцевістю Зелений Клин?

20. Де знайшов прихисток Григорій Многогрішний, тікаючи з потяга?(В родині Сірків на Далекому Сході.

30. Яку життєве кредо Г.Многогрішного, девіз, яким керувався він у житті («Ліпше вмирати, біжучи, ніж жити, гниючи!»)?

33. Хто приносить звістку батькам Наталки, що втікаючі, Наталка та Григорій, успішно перейшли кордон? (У записці пес Заливай).

35. Як називається розказане автором полювання на оленячі роги?(Пантовка).

Питання 3 гравцю.(Творчість О.Гончара. Роман «Собор»)

1. Хто виховував О.Гончара у дитячі роки?(Бабуся і дідусь)

4. Хто вперше називав Олександра Терентійовича Олесем?(Улюблений учителем літератури).

8. Чому у 1941р. О.Гончар не зміг продовжити навчання у Харківському університеті? (Пішов добровольцем на фронт).

9. У якому романі автор розповідає про свою участь ІІ світовій війні?(«Прапороносці»).

16. Яка історія створення роману «Собор»? (Написаний у 1967, опублікований 1968, заборонений на 20 років).

21. Який жанр роману «Собор»? (Проблемно - філософський).

23. Хто і чому у романі названий «батькопродавцем»? (Вол. Лобода).

25. Як автор розкриває проблему історичної пам’яті у романі?(Пам'ять козаччини, шедевр 18ст.собор).

28. Що Гончар називає «шедевром, поемою степового козацького зодчества»? (Собор у Зачіплянці).

32. З 1959 по 1971р. О.Гончар очолював організацію під назвою …?(Спілка письменників).

Загальні запитання:

2. Що таке ямб?

12. Що таке хорей?

13.Що таке епітет?(Худ. означення).

17. Що таке гіпербола?(Худ. перебільшення).

24. Жанр твору М. Хвильового «Я – романтика»?(Новела).

29. Літературна дискусія початку ХІХ ст.. почалося?(У 1925р.)

Додаткові загальні запитання (доповнити висловлення)



  1. Усмішки про мисливців та рибалок Остап Вишня уклав у видання?(«Мисливські усмішки»1958р.)

  2. Твір «Я романтика» у Хвильового присвячена новелі Коцюбинського?(«Цвіт яблуні»).

  3. Разом з однодумцями М.Хвильовий створив літературну організацію?(ВАПЛІТЕ).

  4. Заводи у далекій Індії будував герой роману О.Гончара «Собор»? (Брат Миколи Іван).

  5. Який фільм Довженка було названо найкращим серед 12 у Брюсселі у 1958р.? («Земля»).

  6. Коли Довженко почав писати «Щоденник»?(1942).

  7. У якому творі О.Довженко описує своє дитинство? («Зачарована Десна»).

Лічильна комісія , підрахувала бали, оголошує переможця.

ІІІ. Підсумок, оголошення результатів.



Сьогоднішня гра довела, що кожен із учнів показав чудові знання з мови та літератури, захоплене сприйняття чудових творів українських письменників.
Каталог: bitstream -> 123456789
123456789 -> Урок позакласного читання у 8 класі Презентація проекту
123456789 -> Творчість А. Міцкевича апогея польського романтизму
123456789 -> Ключове запитання: Справжній Митець… Який він? Для реалізації проекту було створено групи „Біографи”
123456789 -> В. Стефаник. Новаторство письменника. Експресіонізм у його творчості
123456789 -> Урок 1 Тема. Як не любить той край Матеріал уроку. Володимир Сосюра "Як не любить той край "
123456789 -> Конспект уроку із світової літератури для 7 класу Тема. Поетизація давньоруської минувшини в баладі О. С. Пушкіна «Пісня про віщого Олега»
123456789 -> 5 клас Тема уроку. Шлях Мауглі від вихованця джунглів до їх володаря. Мета уроку


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Уроку. Літературна гра «Найрозумніший» iconНайрозумніший літературознавець інтелектуальна гра етапи гри

Уроку. Літературна гра «Найрозумніший» iconІнтелектуальна гра «Найрозумніший»
Проходить у три тури. Перший тур відбувається у два етапи: спочатку школярі обирають предметну тему, що має безпосереднє відношення...
Уроку. Літературна гра «Найрозумніший» iconГра «Найрозумніший» 7 клас (література) Фольклор у перекладі з англійської мови означає
З якого вірша ці слова «Брови в нього волохаті, сиві косми пелехаті, очі різні, брови грізні, кігті в нього як залізні…»
Уроку. Літературна гра «Найрозумніший» icon«Найрозумніший» Правила гри «Найрозумніший»
Учасниками гри можуть бути окремі учні, також можна грати командами. Доцільніше сформувати дві команди. Радше при цьому підібрати...
Уроку. Літературна гра «Найрозумніший» iconЛітературна гра «Шевченко від а до Я»
Мета заходу: поглибити знання учнів про життєвий І творчий шлях Великого Кобзаря
Уроку. Літературна гра «Найрозумніший» iconКонкурс «Найрозумніший»
Найрозумніший учень класу”. Переможець цього змагання буде брати участь в інтелектуальний грі серед учнів -4 класів „Дитина – ерудит”....
Уроку. Літературна гра «Найрозумніший» iconІнтелектуальна гра для педагогів «Найрозумніший» Розроблено заступником з навчально – виховної роботи Бериславської загальноосвітньої школи І- ііі ступенів №5 Херсонської області Тур Світланою Юріївною Мета
Мета: збудити прагнення вчителів продемонструвати свої знання та вміння з методики І розвивати вміння застосовувати свої знання в...
Уроку. Літературна гра «Найрозумніший» iconРозумники І розумниці ( Літературна гра для учнів 6-8 класів)
Підготувала вчитель світової літератури, спеціаліст І категорії Мусіївського нвк міловського району Луганської області Коломієць...
Уроку. Літературна гра «Найрозумніший» iconЛітературна гра-подорож „калейдоскоп” Мета
Ми будемо подорожувати від станції до станції. І всі чекатимемо, як у калейдоскопі, чогось кращого І незвичайного. Вітаємо учасників...
Уроку. Літературна гра «Найрозумніший» iconЛітературна гра-квест «Як пройти до бібліотеки?»
Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів про книги І бібліотеку; розвивати творчі здібності, уяву, допитливість, спостережливість,...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка