Уроку з музичного мистецтва «Король вальсів»



Скачати 59.17 Kb.
Дата конвертації29.05.2017
Розмір59.17 Kb.
ТипУрок

Відділ освіти Нікопольської РДА

Першотравенська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Розробка уроку з музичного мистецтва

«Король вальсів»

Підготувала: вчитель музичного мистецтва Біла Тетяна Анатоліївна,

Клас: 6


2017 рік

Мета:


виховання інтересу до музики класиків і сучасних композиторів;

формування освітніх компетентностей:



  • предметної – розвиток вокально-хорових навичок;

  • інформаційної – формування уявлень учнів про життя і творчість австрійського композитора Й. Штрауса,а також щодо історії виникнення вальсу.

  • загально-культурної – збагачення емоціонально-естетичного досвіду;

  • комунікативної – вчити висловлювати особисте ставлення, аргументувати свої судження.

Тип уроку: комбінований

Хід уроку

  1. Організаційний момент.

Вхід під музику О. Злотника «Цвіт землі»

www.youtube.com/watch?v=DVGQMkmtd8o

Музичне вітання: Добрий день вам, діти, я вітаю вас! Добрий день учителю,здрастуй любий клас!


  1. Повторення музично-теоретичного матеріалу. Актуалізація опорних знань.

  • Під яку музику ви ввійшли у клас?(«Цвіт землі»)

  • Хто написав цю пісню?(український композитор – О.Злотник)

  • Який характер цього твору?( мелодійний, пісенний, вальсовий).

  • Який настрій передає музика? (світлий, гарний, добрий)

  • Про що говориться в пісні?(тема рідної землі, образ землі)

  • У чому краса та перетворювальна сила музики?

Учитель: музика це чарівний світ звуків, що здатен впливати на людину змінюючи її настрій, породжуючи в ній почуття і емоції, формуючи ставлення до оточуючого світу. Музика здатна виховувати, плекати, гнітити і підбадьорювати, надихати на справжні подвиги, і втамовувати біль. В музиці є неперевершена сила творення, вона охоплює нашу душу, і змушує весь світ рухатись з нею в лад.

  1. Оголошення теми уроку. Мотивація

Учитель: Сьогодні разом з вами ми полинемо у світ прекрасної музики, ім’я якій – «вальс». Світ вальсу чудовий, неповторний, заворожуючий. Багато композиторів в своїх скарбничках мають вальс, та лише один з них величається «Королем вальсів». Хто це, зараз ми з вами дізнаємось. Вперед у світ незнаного.

  1. Вивчення нового матеріалу

Перегляд відеоролику біографія Й. Штрауса

www.youtube.com/watch?v=PewfrqJlS0E



Учитель:

Розважальну музику композитори писали завжди, оскільки люди в усі часи розважалися і відпочивали з музикою.

Музика для розваг у різні часи була різною, відповідно до способу життя, традицій, стилю. Єдине, що об'єднує розважальну музику усіх часів і народів - танцювальність. Кожна епоха народжує нові танці - без них неможлива музична культура людства. Та серед них є один, що не дає забути про себе вже понад двісті років. Сьогодні ми з вами поговоримо про музичний жанр, який користується величезною популярністю протягом століть. Звичайно він змінювався із часом. Це жанр, якому відкриті душі практично всіх людей.

Мова йде про танець - вальс. Давно відомо, що мода примхлива й непостійна. І найчастіше кожен новій напрямок у моді супроводжують танцювальні сенсації. Це з повною вірогідністю засвідчує історія. Скільки в історії з’явилося нових танців? Згадаймо назви деяких із них. (діти перелічують назви танців , які вони знають). Який із цих танців найстарішій? А який наймолодший? Дійсно, вальс і молодий, і старий.



Інтелектуальна гра «Що? Де? Коли?»

А тепер ми скористаємося з запитаннями інтелектуальної гри «Що? Де? Коли?»



Що?

Вальс – це з німецької «кружляти в танці» - парний танець, заснований на плавному кружлянні в поєднанні з поступальним рухом. Особливостями музичної мови вальсу є тридольність – забезпечується зручністю виконання вальсових рухів.

Коли?

Свій родовід вальс веде від жвавого селянського танцю лендлеру, що був поширений у Південній Німеччині й Австрії. Вперше про вальс згадується у 1775 року. Батьківщиною вальсу вважають славне місто Відень.



Де?

Як же вальс поширювався по Європі, а потім і по всьому світу?

Мабуть, як і усна народна творчість, вальс поширювався спочатку в країни-сусіди: Францію, Чехію, Польщу. Вальс стрімко вривається в бальні зали й зустрічає лютий опір аристократичних салонів. А як же етикет? Дозволити публічні обійми танцюючих? Сором! Ганьба! І вальсу оголошують війну.

Його висміювали, забороняли, але не перемогли. У XIX столітті вальс одержав повне визнання й досяг всесвітньої популярності, з якою вже не розлучиться ніколи. Його починають створювати композитори-професіонали.

У першій половині XIX століття столицею вальсу знову стає Відень! Із цим містом пов’язана одна із найяскравіших сторінок у біографії танцю. Адже саме тут, у Відні, народилися легкі й витончені мелодії вальсів, що зачарували весь світ. Їхніми авторами стали Йозеф Лайнер, Йоганн Штраус-батько і Йоганн Штраус-син. Саме останнього назвали «Королем вальсу». Невдовзі за помахом його чарівної палички уся країна закружляла під прекрасні, граціозні звуки вальсу. За своє недовге життя австрійський композитор і диригент Йоганн Штраус створив 500 танців, з них - понад 150 вальсів, які швидко поширювалися світом і здобували все нових і нових прихильників.


  1. Слухання музики

а) Вальс Й. Штрауса « На прекрасному голубому Дунаї»

www.youtube.com/watch?v=F8jFtwOSUhU

(Для аналізу прослуханого твору діти діляться на 3 групи, проводиться гра «Аукціон», перед прослуховуванням даються запитання.)

б) Гра «Аукціон».

Умови: вчитель задає питання. Учні, щоб його «викупити», мають « робити ставки» - дати відповідь на це питання. Одна відповідь коштує 3 бали. Хто дасть більше правильних відповідей – той і переможець.

Аналіз прослуханого твору



  • Чи отримали ви насолоду від цієї музики?

  • Охарактеризуйте виражальні засоби вальсу Й. Штрауса

  • Які особливості звучання відрізняють вальс Й. Штрауса від вальсів інших композиторів?

  • Скільки розділів у вальсі? Спробуйте їх охарактеризувати

  • Чому музика, створена майже півтора століття тому, і сьогодні хвилює, радує, надихає слухачів?

в) А тепер ще кілька прекрасних мелодій автора

www.youtube.com/watch?v=9sq8OCFCQwU

www.youtube.com/watch?v=zDQHSi5UQDU


  1. Підсумки уроку:

Які музичні твори пролунали на цьому уроці?

Чим вони схожі між собою?

Чим вони відрізняються?

Що таке вальс?

Кого назвали королем вальсу? Чому?

Учитель:

Йоганн Штраус прославився не лише вальсами. Він – автор 16 оперет, серед яких найвідоміші «Летюча миша», «Весела війна», «Циганський барон»... Композитор жартував: «Мелодії течуть з мене, як вода з крана».

Не дивно, що автор таких життєрадісних і запальних творів мав веселу вдачу і любив пожартувати.

Музиканти переказують одну кумедну історію. Якось Йоганн Штраус зайшов до взуттєвого магазину.

Обдивився, приміряв з десяток черевиків і, нарешті, розчаровано махнув рукою:

- Бачу, не знайду те, що шукаю.

- А що ви, пане, шукаєте? — спитав продавець.

- Два черевики, які скрипітимуть в унісон, - відповів композитор.



Напевне, почуття гумору в «короля вальсів» було таке ж яскраве, як і його музика.

www.youtube.com/watch?v=yzAaSJOsN1s

Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Уроку з музичного мистецтва «Король вальсів» iconУроки музичного мистецтва. 5 клас Навчально-методичний посібник для вчителів музичного мистецтва
Шляхтової Т. В., учителя музичного мистецтва Смілянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №11 Смілянської міської ради, під...
Уроку з музичного мистецтва «Король вальсів» iconУроки музичного мистецтва. 6 Клас навчально-методичний комплекс для вчителів музичного мистецтва

Уроку з музичного мистецтва «Король вальсів» iconУроку № Група: Дата Курс навчання: Викладач: Афтеньєва Лілія Григорівна
Тема уроку: Т. Г. Шевченко та М. В. Лисенко корифеї української класики. Взаємозв’язок літератури та музичного мистецтва
Уроку з музичного мистецтва «Король вальсів» iconПитання для розгляду Особливості музичного мистецтва
Мистецтво передавання художнього змісту музичного твору засобами співацького голосу
Уроку з музичного мистецтва «Король вальсів» iconКонспект уроку Хідурок у Організація учнів до роботи
...
Уроку з музичного мистецтва «Король вальсів» iconКонспект інтегрованого уроку з літературного читання й музичного мистецтва. 2 клас
«музику» Шевченківського слова, його мелодійність; вчити знаходити порівняння, висновки, розвивати зв’язне мовлення, музичний слух,...
Уроку з музичного мистецтва «Король вальсів» iconСценарій літературно-музичного вечора Читець О, музико, благословенна будь! С тобою я ніколи не прощався
Мета. Виховувати у студентів любов до прекрасного, сприяти формуванню естетичного смаку, розкривати красу І багатогранність музичного...
Уроку з музичного мистецтва «Король вальсів» iconКонспект уроку в 8 класі: «поєднання стилів різних епох композиторами сучасності»
«стиль», «сюїта»; формувати вміння логічно та аргументовано висловлювати свої думки щодо стильових напрямів музичного мистецтва;...
Уроку з музичного мистецтва «Король вальсів» iconПлан-конспект вiдкритого уроку музичного мистецтва у 8 кл. Дата проведення: 27. 04. 2010р Тема: з думкою про Україну Мета: Навчити дiтей сприймати музику свого народу,як народну й композиторську
З 5-ти рокiв хлопчик виявив надзвичайнi музичнi здiбностi I почав систематично займатись музикою
Уроку з музичного мистецтва «Король вальсів» icon«Формування ключових компетентностей учнів засобами уроків музичного мистецтва»
Тема: «Формування ключових компетентностей учнів засобами уроків музичного мистецтва»


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка