В цьому номері: День української писемностіСкачати 101,8 Kb.
Дата конвертації19.04.2017
Розмір101,8 Kb.

Газета Новокропивньцького НВК Листопад 2015, № 3В цьому номері:

 • День української писемності

 • Голкою торкаючись істини

 • Під мікроскопом

 • Розмова з психологом

 • На перерві

 • Пам*ятні датиРІДНА МОВА

Разом із щастям і журбою

Зеленим листом шелестить,

У небі яснім над водою

Нам рідна мова мерехтить.

Це символ мудрості твоєї,

Моя Вкраїно. Він горить!

Тож мови рідної своєї

Не відцураймось ні на мить!

К. Коврик
Ariana Grande ft. Iggy Azalea - Problem
Пісня Ariana Grande
ft. Iggy Azalea –
Problem відразу ж
зайняла третю
сходинку музичного
чарту Billboart Hot
100, а так само потрапила в топи багатьох музичних чартів в інших країнах. Кліп пісні «Problem» зняв Nev Todorovic.

Антитіла –
У книках
«Антитіла»
показали історію

українського хло-пчика, батько якого вже ніколи не повер-неться зі сходу України. Як би нам всім не хотілось, щоб тема пісні лишалась осто-ронь нашого буденного життя, та на жаль, в сучасних українських реаліях вона є і бу-де актуальною та нагальною ще двогий час.Марія Кузьмин


С.К.А.Й. - Струна
Відомий український
гурт С.К.А.Й. презен-
тує свою нову аудіо-
роботу під назвою
"Струна".
Романтично-драматична історія кохання молодого художника ,що заплутався у самому собі.


Марія Юрків

Пісня Пісень (2015)
Жанр: Драма
Режисер: Всеволод Шиловський
Короткий опис: 1905 рік, Ізраїль. Головні герої філь-му – діти Бузе і Шимек. Дів-чинка - принцеса, хлопчик – принц. Вони живуть в сусід-ніх замках і грають в одному дворі. Роки потому їх шляхи ро-зійшлися. Здавалося б, Шимек забув про свою подругу дитинства. Проте в його житті все змінюється, коли він дізнається про те, що Бузе стала нареченою.

Маленький принц (2015) Жанр: Мультфільм
Режисер: Р. МакАдамс
Короткий опис: Світ немож-ливий без фантазії. Принаймні в це вірить добродушний старий авіатор, по сусідству з яким нещодавно оселилася одна дуже сувора мама зі своєю старанною донькою. Життя дівчинки підпорядкова-не чіткому навчальному плану. Однак цей план тріщить по швах, коли в життя дівчинки вривається сусід з його неймовірними розповідями про Маленького Принца.


Слуга народу (2015)
Жанр: Комедія
Реджисер: В. Зеленський
Короткий опис: Що буде, якщо президентом стане звичайна людина з наро-ду? Нова, чесна, принци-пова і, найголовніше, — розумна. Саме ці думки одного разу спонукали народ обрати президен-том простого вчителя історії Василя Голоборо-дька...

Любий Джон (2015)
Жанр: Біографія
Режисер: Майкл Фассбендер
Короткий опис: Історія успіху засновника компанії Apple Стіва Джобса - людини, яка ще за життя стала легендою і створила найвідомішу імперію інноваційних гаджетів.


 • Мало хто знає, але Андрей Шептицький мав зріст 2,08 метрів.

 • Виявляється, що митрополит Андрей Шептицький, як і його мама, теж малював.

 • Шептицький домовлявся з Голівудом про створення художнього фільму про Голодомор. Це малознаний факт.

 • Мало хто знає, що Шептицький любив жартувати. Одного разу до нього підійшла пані, яка сказала: «Як такий гарний і статечний чоловік, як Ви, та й не одружилися?» На що Шептицький пожартував у відповідь: «А де Ви, пані, були раніше? Зустрів би Вас – не пішов би в монастир!».

 • Шептицький знав 10 іноземних мов. (Юлія Бобрик)#ЦікавоЗнати #АндрейШептицький


Юлія Бобрик

Коли хочеш дізнатися про людину більше не слухай, що про неї говорять інші – слухай, що вона говорить про інших

Скільки слів вилітає нам з вуст за один день, зі скількома людьми нам доводиться розмовляти протягом дня. Здавалося б нічого складного у розмові немає, говорити ми вміємо з дитинства. З кожною людиною яка зустрічається нам на шляху у нас різна манера розмови. З друзями ми обговорюємо ті речі про які не можемо поговорити з батьками , в школі ми стримано спілкуємося з вчителями і стараємося «не ляпнути» нічого зайвого, мамі та татові говоримо лише те, що вони хочуть почути і так дальше. Та чи знаєте ви ,які наслідки мають наші слова. Наша розмова як і наш вигляд дає можливість людині яка з нами спілкується скласти собі перше враження про нас. Погодьтеся що приємно спілкуватися з людиною яка вміє висловити свою думку , дати оцінку певній ситуації , має багатий словниковий запас. Часто молодь вживає слова на подобі : « тіпа» , « карочє», «капєц» та ін. і думає , що це круто, модно. Багато хлопців і дівчат вживають ненормативну лексику не замислюючись над тим як звучить їхня розмова. Коли стикаєшся з таким « цікавим » співрозмовником хочеш провалитися крізь землю від почутих слів. Молодь надає перевагу сленгу з фільмів і не розуміє, що доглянутий вигляд, грамотна розмова і книги – ось що завжди буде в моді. Ми забуваємо , що слово має велику силу. Словом можна врятувати людину , полонити , заінтригувати , образити , вбити. Інколи вистачає пару слів , щоб зрозуміти яка людина насправді, чи добра вона , чи щира, а може вона лицемір. Коли заходить розмова про нас ми стараємося показати себе з найкращого боку, розповісти про себе лише добре. І не задумуємося, що коли ми говоримо про інших тоді ми показуємо себе справжніх. Лише у таких розмовах , у таких ситуаціях ми показуємо своє справжнє Я. Як би ми гарно не розповідали про себе , як тільки ми починаємо обговорювати інших ми втрачаємо свою гідність і починаємо пліткувати. Зрозуміло , що з боку краще видно, але … Давайте задумаємося над тим , що кожен повинен слідкувати за собою і навіть якщо ми маємо якісь зауваження до людини то їх потрібно говорити в лице.Обговорюєте з іншими – виявіть сміливість і повагу та скажіть особисто, а якщо не можете то і не починайте цих розмов. Навчіться відповідати за свої слова в любій ситуації, не кидайте слів на вітер. Майте мужність приймати критику з боку інших – це часто буває корисним. Слухайте думку інших , бо ваша думка не завжди правильна. І запам’ятайте : Великі розуми обговорюють ідеїСередні розуми обговорюють події

Дрібні розуми обговорюють людей! Анонімно


Міжнародний день толерантності — відзначається 16 листопада в усьому світі. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри. Цей день став причиною нашої бесіди з шкільним психогом Пронь Іриною Йосипівною.
- Що таке толерантність?
- Поняття толерантності вперше почали вживати у XVIII ст. У своєму " тракті про віротерпимісьть " письменник і філософ Вольтер писав: "Безумство є переконання, що всі люди повинні однаково думати, про певні речі". Розуміння толерантності не однакове в різних культурах і залежить від історичного досвіду народів. У англійців розуміють, як готовність і здатнісьть без протесту сприйняти іншу особистість, у французів - як свободу думок людини, поведінки, поглядів. В арабському світі толерантнісьть - це вміння вибачати, терпимість, співчутливість, а в персинському - це й здатність до примирення.
-Яку людину можна назвати толерантною?
-У наш час толерантною людиною можна назвати людину ,яка визнає права інших на власні думки і погляди.
-Як це бути толерантним?

-Розподіл людей на толерантних та інтолерантних є досить умовним. Кожна людина у своєму житті здійснює як толерантні, так і інтолерантні вчинки. Але здатність поводитися толерантно може стати особистісною рисою, а відтак забезпечити успіх у спілкуванні .
-Чому потрібно бути толерантним?
Толерантні люди більше знають про свої недоліки та переваги.Вони критично ставляться до себе і не прагнуть у всіх бідах звинувачувати інших.
-Які риси характеру треба змінити, щоб стати толерантним?
Толерантна людина не поділяє світ на два кольори- чорний і білий .Вона не акцентує на розбіжності між"своїми " і"чужими", а тому готова вислухати і зрозуміти інші точки зору. Почуття гумору і здатність посміятися над своїми слабкими сторонами – особлива риса толерантності людини. У того хто здатний до цього ,менша потреба домінувати і зверхньо ставитись до інших .
-Як толерантність може допомогти суспільству ?
Толерантна особистісьть знає і правильно оцінює себе .Її добре ставлення до себе співіснує з позитивним і доброзичливим ставленням до інших.В нашому суспільстві це дуже зараз актуально.Толерантність я вважаю,треба розвивати. Адже толерантних людей все меншає і меншає.
Свищ Софія(9 клас)З приходом останнього місяця осені в Новокропивницькому НВК стартували тижні трудового навчання, правознавства та історї. Також не забули школярі й про річницю дня народження Андрея Шептицького та День толерантності .
А почалося все це дійство з тижня трудового навчання, під час якого Христина Орестівна організувала прекрасний майстер-клас з ляльки «На щастя» . Це було надзвичайно цікаво і захоплююче, адже в процесі ми дізналися більше не тільки про те, як робити такі ляльки-талісмани, а довідалися історію їхнього походження! На наступний день наш вчитель трудового навчання і педагог-організатор в одному лиці організала чудову вікторину на трудову тематику під назвою « Хто зверху?», в якій, звичайно ж, перемогли дівчата:) Ну, а завершився тиждень трудового навчання неймовірною подією - учні школи продефілювали в власноруч створених платтях з підручних матеріалів. Маю визнати - це було прекрасно, адже кожен відчув себе дизайнером та зумів видати хоч і маленьку, але власну колекцію одягу.
Що ж... На другий тиждень листопада ми помандрували в країну правознавства. Кожен день дивував учнів своєю різноманітністю та інтелектуальністю. Другий день тижня правових знань запам*ятався учням проведенною вікториною на історичну та правову тематику, в якій з невеликим відривом 11 клас переміг проти учнів 10 класу. Наступного дня в Новокропивницькому НВК вчителі правознавства та історії зібрали в учнів старших класів реферати на правову тематику, що були написані напередодні. В четвер вчитель історії Марта Миколаївна організувала захід під назвою "Права дитини", під час якого учні весело проводили час, грали в інтелектувльні ігри та отримували цікаву інформацію про права та обов'язки учнів. Наприкінці тижня правових знань педагог-організатор нашої школи провела неймовірно чуттєвий захід до вшанування

пам'яті Небесної Сотні, що два роки тому поклали своє життя на вівтар своботи та незалежності України. Я, будучи присутньою на цьому заході, хочу сказати, що таких відчуттів я не переживала вже давно і, згадуючи трагічні події 2013-го, ледь не розпллакалася. Велике спасибі за цей захід.
Над номером попрацювала вся редакція газети SN
Адреса: Новий Кропивник. Дрогобицький р-н. Львівська обл.

З 23 листопада розпочався тиждень історії. 24 листопада в Новокропивницькому НВК в захопливу вікторину зіграли учні 7-11 класів. Цікаві врвження та нова інформація супроводжували захоплюючу гру. 26 листопада учні 9-11, а саме команда хлопців та команда дівчат зійшлися в дружньому протистоянні під назвою "Хто зверху?". Перемогу здобула команда дівчат, капітаном якої була учениця 11 класу Ревкевич Іванна. Вітаємо дівчат з перемогою :) А завершився тиждень історії днем пам'яті жертв Голодомору. Захід був проведений дуже чуттєво та цікаво. Чесно кажучи, мурахи по тілу бігали, коли вслуховувалась в ідеально підібраний сценарій заходу.
Цей місяць був надзвичайно захоплюючим і цікавим. Не хочеться забувати про те, що учні середніх класів також проводили ярмарки, а учні молодших класів - веселі концерти. Хор співочих хлопчиків нашої школи разом з їхнім керівником Савчин Ольгою Іванівною відвідали Районний конкурс хорів та привезли з собою нагороду – образ. Окрім того, цього місяця ми вшанували пам*ять видатного українського історика та дослідника – Дмитра Яворницького. А на прощання з осінню Савчин Ольга Іванівна разом із своїми вихованцями влаштували прекрасний захід під назвою « Осіннє кафе». Хочу відзначити чудове оформлення залу та просто неймовірно вдално підібраний сценарій.
Губич Ілона

Каталог: content -> files
files -> Січеньчень
files -> Галицька центральна районна бібліотека
files -> Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Федора Потушняка Відділ краєзнавства
files -> Автобіографія це документ, у якому особа, що скла­дає його, подає опис свого життя та діяльності в хро­нологічній послідовності
files -> Урок 10(5) Сила струму. Амперметр. Вимірювання сили струму
files -> Січеньчень
files -> Урок №8 література рідного краю. К. Перелісна «три правди»
files -> Галицька центральна районна бібліотека Іван Багряний – титан українського духу
files -> Урок №11 українська література ренесансу І бароко. Роль православних братств, острозької


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

В цьому номері: День української писемності iconМісячник української писемності в загальноосвітній школі Методичний посібник

В цьому номері: День української писемності iconМіжнародний день театру
Березня весь світ відзначає Міжнародний день театру. Цей день став справжнім святом не тільки для акторів сцени, але й для мільйонів...
В цьому номері: День української писемності iconУнікальний експонат Музею правової охорони інтелектуальної власності
Цього року цьому експонату виповнюється 90. Це рідкісне видання подарувала музею головний редактор журналу «Інтелектуальна власність»...
В цьому номері: День української писемності iconСценарій позакласного заходу, присвячений Дню української писемності «Ігри патріотів»
Мета. Залучити учнів до джерел І витоків народної мудрості; розвивати логічне мислення, пізнавальні та пошукові інтереси вихованців;...
В цьому номері: День української писемності iconНародознавчі хвилинки до Дня української писемності та мови Сторінка Нестор-літописець – Біографія
Народився 1056 року в Києві. У той час, коли преподобний Антоній у безмовній тиші печери вимолював прощення для роду людського, а...
В цьому номері: День української писемності iconУ номері №9 (178), вересень 2012 рік офіційно

В цьому номері: День української писемності iconБбк 3. (4 Укр) Василь Педич, Ярослав Штанько інституалізація української історіографії в галичині ХІХ – початку ХХ століття: методологічні проблеми вивчення
У статті розглядається процес методологічної еволюції галицької української історіографії ХІХ ст., її інституалізація на рубежі ХІХ...
В цьому номері: День української писемності icon1. 05 • День труда
День міжнародної солідарності трудящих ще називають Днем праці, а в народі першотравневими (травневими) святами, Першотравнем. В...
В цьому номері: День української писемності iconУроку з музичного мистецтва «Король вальсів»
Музичне вітання: Добрий день вам, діти, я вітаю вас! Добрий день учителю,здрастуй любий клас!
В цьому номері: День української писемності iconКнижкова палата україни
У номері зареєстровано матеріали з газет за вересень, жовтень, листопад, грудень 2006 року


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка