В ххі-му столітті найбільшою цінністю є інформаціяСкачати 58,33 Kb.
Дата конвертації16.03.2018
Розмір58,33 Kb.

УСІМ–УСІМ!

ПРЕАМБУЛА

Здобування знань важливе для кожної людини.

Але в ХХІ-му столітті найбільшою цінністю є ІНФОРМАЦІЯ.

Тому наріжним каменем для успіху в сучасному житті є ВМІННЯ

САМОСТІЙНО ВІДШУКОВУВАТИ ЇЇ ТА АНАЛІЗУВАТИ. Тож і ми,

принагідно констатуючи 20-річчя з дня проведення аналогу першого заходу "50 слів",

вже в сорок третій раз закликаємо Вас "тримати ніс за вітром".

Для підтвердження наших далекоглядності та безсумнівного світового конкурсного лідерства (лідерства хоча б у різнобарв'ї завдань) можете ознайомитися з нашими архівами, розташованими на сайті, та з ось такими їх підрозділами: умови, запитання, відповіді, коментарі, кращі роботи.


Унікальність заходу "50 СЛІВ" (та, швидше за все, непереборна складність для більшості потенційних учасників) хоча б у тому, що:

а) якщо інші заходи вузькопрофільні (скажімо: запитання МАН, "Левеня", "Кенгуру", "Бобер", "Лелека"), то тут ви зустрінетеся завданнями, які охоплюють і мову, і законотворчість, і ребуси та кросворди, й історію, і техніку, і географію, й астрономію, і біологію, і казки, і музику, і фізику, і спорт, і кіно, і комп'ютер, і біографічні дані знаменитостей, і побутові та практичні знання, і гумор ... ;

б) його головною метою є вдосконалення навичок роботи з джерелами інформації. Або так: ми стимулюємо вироблення ось таких компонентів: додаткові вдумливість, логіка, знання, вміння та навички у відшуканні та в оформленні відповідей, здобутих із джерел інформації, які, як правило, виходять за межі шкільних підручників. Тобто: ЯКЩО ІНШІ ЗАХОДИ ПІДВОДЯТЬ ПІДСУМКИ ОБІЗНАНОСТІ ЛЮДИНИ НА ДАНИЙ МОМЕНТ, ТО "50 СЛІВ" РОЗВИВАЮТЬ ЇЇ;

в) у ньому на рівних та чесно змагаються всі, не залежно від віку, професії, вподобань, статусу: і мешканці різних країн, і вчителі, й учні, і батьки, і діти, і міністри, і робітники, і домогосподарки ... ;

г) мабуть, він НЕ розрахований на відмінників. Адже, по-перше, лідери в навчанні й без цього неймовірно перевантажені, в тому числі й участю в десятках інших заходів. По-друге, в "50 СЛОВАХ" здебільше не потрібна пам'ять (а вона є головним "козирем" тих, хто добре вчиться). По-третє, відмінники – це, як правило, люди іншого складу. Зокрема вони надто часто є вузькими спеціалістами.

Підсумок цього вступу іншими словами: наш захід майже для всіх є "не підйомним" тому, що він спонукає мислити та аналізувати, а не пригадувати.


ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.

– Не згадуючи тут такі форми діяльності, як чи то КВК (КВН), чи "піонерські" заходи (збори, шикування, "станьте в круг", гасла, монтажі, ...), чи розважальні "два притопи – три прихлопи", бо ні з чим із такого ми не маємо нічого спільного,

а також сумно глузуючи з "однобоких" структур, організацій, приміром – деяких суто спортивних, які, скажімо, вчать стрибати в сторону (☺), та при цьому які нахабно привласнюють гасло, що вони ... гармонійно розвивають людину:

– При повазі до різних серйозних інтелектуальних рухів та щирій вдячності людям – генераторам цих, як правило, чудових ідей, констатуємо, що їхні запитання найчастіше виконують лише ось таку функцію: це вміння зробити певні висновки, використовуючи/поєднуючи ті знання, які вже є у гравця.

А заходи на кшталт "Що? Де? Коли?" мають ось такий надзвичайно великий недолік (хибну концепцію): однобоко зомбують тих учасників. Бо їм здається, що відповідь на будь-яке запитання або відшукується колективним "мозковим штурмом" за хвилину, або взагалі не знаходиться. В зв'язку з останнім ті учасники через хвилину втрачають будь-який інтерес до запитання. Цей висновок є квінтесенцією багаторічного аналізу того факту, чому жоден (!) не те, що Бурда, Друзь, Сівохо та інші "столпи" тих інтелектуальних ігор, а й ніхто з їхніх обожнювачів-послідовників так і не взяли участі в жодному з наших конкурсів.

Ми ж прагнемо, щоб наші "50 СЛІВ" протягом багатьох днів: а) стимулювали відшукування невідомих фактів, алгоритмів у книгах, газетах, іншій довідковій літературі; б) спонукали формулюванню чіткої короткої відповіді на них; в) примушували значно глибше аналізувати та синтезувати. Адже в житті це, без сумнівів, не менш важливо, аніж миттєва реакція. Тож і в зв'язку з цим наші запитання будуються абсолютно не за законами щойно згаданих ігор.

– Ми, організатори, бажаємо мати справу з різносторонньо розвинутими учасниками. Тому пропоновані запитання – свідомо різної спрямованості та різної складності. Це – для того, щоб будь-хто не втратив віри у свої сили. По-перше, щоб він знайшов деякі завдання за своїм смаком та за рівнем свого розвитку, по-друге, щоб відповів хоча б на декілька з них. А ерудитами частина запитань повинна "братися" взагалі без роздумів (хоча в цьому є й недолік: дехто з потенційних учасників минулих років, знаючи відповіді на такі 2-3 "дитячі" запитання, вважав, що він неперевершений геній, і надсилав нам лише ці 2-3 відповіді, зовсім не зрозуміло на що "претендуючи"). І про тему цього абзацу – ще ось так:

– На превеликий жаль, на всеукраїнському рівні піклуються про всебічний розвиток конкретної особистості лише дві інституції – це деякі загальноосвітні школи та ВДГО "Гармонійний розвиток". Інші структури зацікавлені (або так структуровані) лише в вузькій спеціалізації своїх працівників (вихованців, студентів, робітників ...). Тож ми раді, що Ви не з тих, кому цікаві лише чи то ХIII-те століття до нашої ери, чи то крок різьби болта М14, чи то правило написання подвоєного "н", чи то космічні "чорні діри", чи де в равлика вухо – і більше нічого.

– Захід проводиться у двох номінаціях: або індивідуальна участь, або групова. Але врахуйте, що якщо кількість індивідуальних відзнак – 100, то серед групових відзначаються лише три найсильніші колективні учасники.

– І ще важлива порада щодо так званих групових учасників. Ми НЕ рекомендуємо командне підписування аркушиків не лише через обмежену кількість відзнак у цій номінації, а й тому, що таке знеособлення роботи, "приховування" своєї участі за колективним "псевдонімом" практично завжди приводить до неорганізованості, до безвідповідального виконання роботи, до розхлябаності. Повірте нашому багаторічному аналізу цієї ситуації.

– Знову звертаємо увагу на те, що учасникам безсумнівно дозволяється створювати свою "групу підтримки". І нам навіть приємно, коли учасник пише, що на це запитання відповіла його мама, ідею того підказав дідусь … . Але пропонуємо організувати роботу так, щоб "групи підтримки" категорично "не перетиналися". Як показує практика, особливо небезпечними є ось такі "тандеми" різних учасників: однокласник – однокласник та учень – вчитель (в останньому випадку – навіть ширше: досить часто один вчитель консультує декількох учнів, цією своєю "ведмежою послугою" "запихаючи" тих до групи плагіату). Тож, якщо ви не впевнені у незалежності робіт, пропонуємо такий варіант: колективно працюйте навіть й усім населеним пунктом разом. Але направляйте нам ОДНУ РОБОТУ, підписану від імені якоїсь однієї людини (припустимо – директора школи, мера, президента ...).

– І ще одне застереження щодо "групи підтримки". Дехто з учасників "шукає" відповіді ось так: навіть не вказуючи, навіщо це йому потрібно, викладає те чи інше запитання на тому чи на іншому Інтернет-форумі та пасивно чекає, хто ж із мільйонів користувачів "павутини" підкаже йому або безпосередню відповідь, або як на неї вийти. Тож задля того, щоб хоча б трішки урівняти можливості створення груп підтримки (бо лишень уявіть різні масштаби: з одного боку – сім'я зі, скажімо, п'яти осіб; як перехідний та тільки-но теоретичний етап – це мешканці десятитисячного селища; а "на інших шальках терезів" – мільйони Інтернет-"друзів"), застерігаємо: такий хитрий учасник буде вважатися плагіатником.

А інших учасників нашого заходу просимо без будь-якого почуття сорому сповіщати нам про такі хитрі випадки.

– Категорично не бажаємо мати справу: а) з тими, кого насильно примусили взяти участь у заході; б) з тими, у кого "рука піднялася" відповісти лише на декілька запитань і відправити нам таку горе-"роботу".

– Практично зазнали краху наші багаторічні спроби залучити до заходу учасників із сотень країн, у тому числі – з далекого закордону. За всі роки були лише поодинокі вкраплення учасників із Азербайджану, Ізраїлю, Канади, Куби, Німеччини, Іспанії та Франції. Тому, поки чекатимемо, коли "прокинуться" інші, запитання цього заходу орієнтовані в основному на таку групу країн: Україна; Росія; Білорусь, Молдова (ПМР), Казахстан.

– Урахуйте “розмитість”, завуальованість деяких запитань. Так зроблено для того, щоб утруднити механічне відшукання відповідей за допомогою Інтернету.– Багаторічна статистика проведення "50 СЛІВ" показує, що ви, мабуть, не відповісте на всі 50 запитань. Середній загальний результат за всі роки – це близько третини правильних відповідей.


Каталог: wp-content -> uploads -> 2018
2018 -> Історія політичних вчень (зарубіжна політична думка)
2018 -> Навчально-методичний комплекс навчальної дисципліни Сучасний поліьтчні технлгії ( 2 частина)
2018 -> Євгенія Волощук, Олена Слободянюк
2018 -> Ознайомлення з життям І творчістю Лесі Українки. Вірші Як дитиною бувало
2018 -> Вераксіч Надія Михайлівна 5-б клас Мова
2018 -> Робоча програма навчальної дисципліни історіографія історії України окр «бакалавр» Галузь знань: 03 Гуманітарні науки
2018 -> Програма навчальної дисципліни історія україни окр «бакалавр» Галузь знань: 0203 Гуманітарні науки
2018 -> Вчитель Мурашко Юлія Олександрівна
2018 -> Культурно-просвітницьких заходів


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

В ххі-му столітті найбільшою цінністю є інформація icon«Академічна культура дослідника в освітньому просторі» Культуромовна особистість фахівця у ХХІ столітті Збірник матеріалів Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції Випуск 1
Ефективні технології навчання І контролю якості знань у лінгвістичній підготовці фіахівців
В ххі-му столітті найбільшою цінністю є інформація iconІі міжнародна науково-практична конференція суспільство, економіка та економічна наука в ХХІ столітті
Внз, науковці науково-дослідних установ, докторанти, аспіранти, представники органів державної влади та місцевого самоврядування,...
В ххі-му столітті найбільшою цінністю є інформація iconВчителя-логопеда: вимога часу
Конституція України (ст. 53), Національна доктрина розвитку освіти України у ххі-му столітті, проекти концепції гуманізації загальної...
В ххі-му столітті найбільшою цінністю є інформація iconФормула успіху мо учителів суспільно-гуманітарного циклу Професійна, творча, компетентна адміністрація, “ плюс “
Національної доктрини розвитку освіти у ХХІ столітті по формуванню І розвитку соціально зрілої, творчої особистості з усвідомленою...
В ххі-му столітті найбільшою цінністю є інформація iconПрограма вступного випробування з української мови І літератури для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня
Офіційного проекту Національної доктрини розвитку освіти України у ХХІ столітті // Освіта України. – №29. – 8 липня 2001 р.; Чинних...
В ххі-му столітті найбільшою цінністю є інформація iconІнформація про конкурс II. Інформація про crdf global III. Загальна інформація про конкурс 3 IV. Вимоги до учасників 4
Кінцевий термін подання заявок: Вівторок, 15 червня 2016 р. (23: 59) за східним літнім часом США
В ххі-му столітті найбільшою цінністю є інформація iconФормування навичок ХХІ століття у процесі навчання світової літератури розділ І значення навичок ХХІ століття у розбудові шкільної освіти
Загадка успіху чи невдачі у тому, щоб знати, яких пріоритетів притримуватись, а які відкинути чи замінити, коли змінюються часи
В ххі-му столітті найбільшою цінністю є інформація iconСловник фіксує новостворені І запозичені слова, що з’явилися в періодичних, літературно-критичних, науково-популярних виданнях, художніх творах, засобах масової інформації, усному мовленні кінця ХХ початку ХХІ ст
Словник новотворів української мови початку ХХІ століття / Упорядники. – Кривий Ріг, 2005. – 158 с
В ххі-му столітті найбільшою цінністю є інформація iconРезюме Прізвище, ім’я, по-батькові Контактна інформація
Контактна інформація: вкажіть свій телефон, адреса електронної пошти та домашньої сторінки (якщо є). Вказувати домашню адресу бажано,...
В ххі-му столітті найбільшою цінністю є інформація iconІнформація про наукову та науково-технічну діяльність кафедри за 015 р. І узагальнена інформація щодо наукової та науково-технічної діяльності кафедри ІІ
Визначні результати фундаментальних досліджень у галузі природничих, суспільних І гуманітарних наук, зокрема наукові досягнення світового...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка