Вічна історія кохання. Трагедія В. Шекспіра «Ромео І Джульєтта» Мета: розкритиСкачати 89,52 Kb.
Дата конвертації08.02.2018
Розмір89,52 Kb.

Вічна історія кохання.

Трагедія В.Шекспіра «Ромео і Джульєтта»

Мета: розкрити сенс авторського задуму трагедії Вільяма Шекспіра "Ромео і Джульєтта" як втілення ренесансної ідеї права людини на кохання і земне щастя;

з'ясувати особливості вирішення теми трагічного кохання В.Шекспіром;

дослідити композиційно-смислові особливості трагедії "Ромео і Джульєтта", з'ясувати специфіку конфліктів;

розвивати в учнів комунікативні уміння та навички, удосконалювати вміння аналізувати драматичний твір, вчити орієнтуватись у життєвих ситуаціях, оцінювати вчинки та дії інших людей та свої, розвивати творчі здібності;

сприяти формуванню особистої гідності, розуміння цінності людських почуттів і життя загалом;

виховувати здатність до сильних і щирих почуттів, оптимізм.
Завдання: розглянути історію створення трагедії Шекспіра;

виявити вплив оточуючих на головних героїв;

розвинути вміння давати оцінку прочитаного тексту, систематизувати матеріал, зіставляти, аналізувати, творчо осмислювати матеріал;

створювати мотивацію для подальшого вивчення творчості Шекспіра, виховувати інтерес до творчості і особистості;

виховувати естетичні почуття через сприйняття класичної музики, творів мистецтва; вміння спілкуватися при роботі в групах.
Методичні прийоми: розповідь учителя, повідомлення учнів, виразне читання фрагментів трагедії (англійською та російською мовами) з елементами бесіди, читання напам'ять, інсценування (англійською і російською мовами).
Обладнання: портрет У.Шекспіра, репродукції картин «Сикстинська мадонна» Рафаеля, «Мона Ліза» Леонардо да Вінчі, «Каяття Марії Магдаліни» Тиціана. Музичний супровід: класичні твори («Менует», музика до балету С.Прокоф'єва «Ромео і Джульєтта», інструментальна музика Річарда Клайдермана «Ромео і Джульєтта»).
Епіграф: For never was a story of more woe

Than this of Juliet and her Romeo.

W. Shakespeare
Сумніших оповідей не знайдете,

Ніж про любов Ромео і Джульєтти.

У.Шекспір Переклад Ірини Стешенко
Нет повести печальне на свете,

Чем повесть о Ромео и Джульетте.

В.Шекспир Перевод Татьяны Щепкиной-Куперник
Хід уроку


  1. Організаційний момент (емоційний настрій)

Учитель Юні герої У.Шекспіра радісно зустріли свою любов, яка увійшла в їхнє життя несподівано. Вони не змогли жити одне без одного, вважаючи за краще смерть, але їх загибель відкрила очі їх батькам на безцільність ворогуючих; Шекспір ​​показав, що любов справді сильніша за смерть.

ІІ. Вступне слово

Велична і лірично-трагічна мелодія ніби підноситься над землею і йде у вічність, туди, де назавжди оселились образи юних шекспірівських героїв Ромео і Джульєтти, чия сумна і водночас велична історія кохання ось вже понад чотириста років бентежить серця людей в усьому світі. Є в літературі імена героїв, які знайомі всім, навіть якщо людина не читала самого твору. Ці імена стали символами вічних цінностей. Сьогодні ми будемо говорити про шедевр у жанрі трагедії "Ромео і Джульєтта", що став одним із найдорогоцінніших перлин світової драматургії.ІІІ. Мотивація навчальної діяльності, робота над темою

Маємо зрозуміти, чим ця трагічна історія кохання близька і зрозуміла вам, юним читачам ХХІ століття, які за своїм віком є майже ровесниками шекспірівських героїв.

В. Шекспір ​​- великий англійський поет драматург епохи Відродження. Про його життя збереглося мало відомостей, так як в очах сучасників він не був такою великою людиною, якою його визнали наступні покоління. Його життя і творчість обросли легендами. Багато вчених по крупинці збирали дані про Шекспіра, будували здогади, перевіряли гіпотези, заповнювали прогалини в його біографії.

Презентація про Шекспіра англійською мовою


  • Завдання: уважно подивитися роботу учениці та зробити творчий переклад

Для плідної роботи ми об’єднались у групи:


1 – образ Джульєтти

2 – образ Ромео

3 – перекладачі

І перенесемося ми до прекрасної Верони, південної запашної, здається, тільки й створеної для любові, радості і щастя людей. Ромео і Джульєтта виросли і живуть в обстановці вікової ворожнечі їх родин, будь-яка дрібниця є приводом для сутичок. Незважаючи на це, саме в домі Капулетті, на балу, зародилося кохання юних Ромео та Джульєтти.

Під фільм учень читає баладу англійською мовою

Сюжет п’єси трагічний, вічний. Але ми повинні мати на увазі, що перед нами не реальна історія двох молодих людей, а цілком умовні поетичні образи героїв, тобто, як в будь-якому художньому творі, є художній вимисел. Але автор так майстерно створив твір, що ми їх сприймаємо як живих реальних людей.Релаксація. Закрийте на хвильку очі й уявіть під музику сцену освідчення Ромео і Джульєтти.

Монолог Джульєтти. Учень читає англійською мовою

Інсценізація сцени на балконні 2 учні
Виступ груп із обгрунтуванням своїх висновків:

Учні зачитують цитати, які підтверджують силу кохання Ромео и Джульєтти.

1 група за образом Джульєтти

висновок :

Джульєтта по-дитячому безпосередня й відверта. Її почуття ще дрімають. Покохавши Ромео, вона починає краще розумітися на людських взаєминах — краще, ніж її батьки, які бажають бачити нареченим Джульєтти вельможного Париса. Адже ще деякий час тому вона була ладна придивитися до Париса. І, можливо, якщо б не сталася зустріч із Ромео на балу, відбувся б ще один шлюб, досить щасливий, на підставі доччиної слухняності перед бажанням батьків. Але Джульєтта визнає за краще вмерти, ніж одружитися з нелюбим. Дівчина першою починає розмову про одруження, у її словах, звернених до обранця, відчувається душевна зрілість і гідність люблячої жінки: Повір мені, і я вірніша буду,


Ніж ті, що хитро удають байдужість.
Те, що Джульєтті лише тринадцять років, ще раз доводить: великі почуття доступні й юним душам. «Любви все возрасты покорны»,— скаже про це пізніше геніальний російський поет. Відданість коханому, віра в Ромео, рішучість, горде усвідомлення власної правоти — усе це робить Джульєтту найяскравішим символом найпрекраснішого людського почуття.
Для Джульєтти любов - подвиг. Вона виступила проти встановлених правил, кинула виклик законам кровної помсти. Сміливість і мудрість Джульєтти проявилися в тому, що вона стала вище вікової чвари двох сімейств. Полюбивши Ромео, вона відкинула жорстокі установки суспільних традицій. Повага і любов до людини для неї вище умовностей. Вона не боїться піти проти волі своїх батьків, які пророкують їй в женихи блискучого Паріса. Нею рухає щире і глибоке почуття до вигнанця Ромео. Їй далекий практицизм, вона не хоче слухати поради годувальниці. З наївною дівчинки, полюбивши Ромео, вона виростає в прекрасну у своїй відданості жінку. У любові розкривається краса душі героїні, Джульєтта приваблює своєю щирістю, розумом і ніжністю.
Учні зачитують цитати, які підтверджують силу кохання Ромео і Джульєтти.

  • 2 група за образом Ромео

висновок :

Кохання перетворює героїв. Ніколи не вибачив би дотеперішній Ромео пихатому Тібальду в’їдливість і грубість. Люблячий Ромео стає терплячим. Кохання робить його розсудливим і по-своєму мудрим. Тільки коли Тібальд накидається на добродушного Меркуціо, Ромео береться за зброю. Ромео виростає в п'єсі на наших очах. Спочатку, до зустрічі з Джульєттою, це наївний юнак, що сам не розуміє своєї натури і своїх душевних запитів. Він вселяє собі, що закоханий у чорнооку Розалінду, за якою томно зітхає. Насправді це надумане захоплення, яке не торкається по-справжньому його серця. Але, побачивши Джульєтту, Ромео відразу перероджується. Він миттєво відчуває, що вона - його обраниця, що з нею пов'язана його доля. Ромео стає дорослим, зрілою людиною, яка не просто мріє, але вже діє, бореться за своє живе почуття. З цієї хвилини всі його слова і вчинки сповнені енергії і рішучості, а разом з тим великою внутрішньою простоти і щирості.

Нарешті, коли Ромео отримує помилкову звістку про смерть Джульєтти, він ще раз перетворюється. Він відчуває, що для нього життя скінчилося; він ніби піднімається над собою і всім оточуючим, щоб подивитися на світ ззовні, з великої висоти. Ромео набуває ту проникливість і мудрість, ту відчуженість і об'єктивність, які властиві іноді старим людям, багато чого пережили.

Учні кріплять на дошку риси характеру героїв, а 3 група перекладачів поряд переклад англійською мовою.
ХВИЛИНКА ВІДПОЧИНКУ
Ми побачили багато гідних рис характеру наших героїв. Незважаючи на це, молоді люди гинуть. Спробуємо розібратися, чому так сталося?

Мозковий штурм.  Чому гинуть герої?

Світ, в якому вони живуть, ще не готовий до гармонії, примирення, доброти і любові. Їх загибель обумовлена причинами.1.Об'єктивна - це старовинна ворожнеча родин.

2. Причина пов'язана з характерами самих закоханих. Вони занадто молоді, обидва істинні італійці за темпераментом: вони поривчасті, нетерплячі, гарячі, схильні до поспішних рішень і вчинків.

3.Збіг обставин.

Фільм «Смерть Джульєтти»

Давайте звернемося до тексту: прочитайте розв'язку (з розповіді ченця Лоренцо).Учень зачитує

Кохання Ромео і Джульєтти — нестримне, чисте — триває лише декілька днів і протистоїть давнім поглядам і відносинам середньовічної закляклості, під владою якої перебувають Капулетті й Монтеккі. Це справжній бій за вільне життя й права людини. Трагічна загибель дітей примирила нарешті ворогуючі родини, але якою ціною! Своєю смертю закохані немовби купують перемогу нового життєвого принципу — принципу миру, дружби, кохання. Горе втрати примушує Монтеккі і Капулетті зрозуміти, що безглуздою ворожнечею вони знищили власне майбутнє. У загибелі закоханих народжується нова істина: людські почуття святіші й значніші за вікові станові забобони. Так було й так буде завжди, доки живе людина.

У цьому гуманістична ідея трагедії: любов повинна з'єднувати людей, вона сильніша ворожнечі, злоби і ненависті.

Випереджувальне завдання. Учні зачитують свої твори-мініатюри, які готували вдома на тему “Сила справжнього кохання”.

Великий драматург і не підозрював, яке довге життя буде у його трагедії. «Ромео і Джульєтта» належить до тих творів мистецтва, які поза часом, кожне покоління знаходить у них щось для себе, свідчення тому численні театральні постановки, художні фільми, музичні твори, твори образотворчого мистецтва.

Ми наближаємося до кінця нашої розмови. Тепер здійснимо віртуальну подорож до Верони, до наших безсмертних героїв. Слово екскурсоводам.

Актуальність п’єси

Протягом усього часу існування людства взаємини між людьми відігравали визначальне значення у житті особистості. Людина не могла відчувати себе по-справжньому щасливою, якщо не складалися її стосунки з друзями, у родині, в особистому житті. Тож дружба, любов, кохання супроводжували наших пращурів так само, як супроводжують і сучасну людину. Люди будь-якого віку та соціального статусу, безумовно, замислюються над питанням: що таке кохання? І як і раніше - тільки любов і розуміння один одного цінуються.

Закоханим потрібно допомагати, а не вбивати їх бездушністю ... Це - завжди актуально ....

А ще - закоханому все одно - з якого клану його обранець, коли любов - справжня ... Для того, щоб бути разом люди люблячі здатні на все ... в усі часи ...

Вічно юні і безсмертні Ромео і Джульєтта назавжди залишаться в наших серцях як символ нескінченної вічної любові! Вони назавжди разом. Ми знову і знову будемо згадувати цю дивовижну історію про вічну Любов!

Слайд-шоу

Перша любов, нехай безрозсудна, наївна і смішна! Це найчарівніше, неземне почуття, коли не чуєш під собою землі і линеш назустріч вітру! Це почуття, що змушує тебе тремтіти і ні про що інше не думати! Не важливо, наскільки молодий ти, головне - наскільки серце твоє відкрито. Кохання змінює людей, робить їх щасливими, очі в них сяють, вони стають ніби яскравішими. Не так легко знайти справжнє кохання, але це можливо, треба тільки вірити.


Я бажаю вам усім здобути в житті справжню, світлу, чисту любов. А хто має її – берегти.

Прийшов час розлучитися з вічно юними і безсмертними Ромео і Джульєттою. Але ми не прощаємось з ними ... Вони назавжди залишаться в наших серцях як символ нескінченної любові! Вони назавжди разом. Поет Н.Оболенський писав про цих героїв: «Нас двоє в світі: ти і я ...» Ми знову і знову будемо згадувати цю дивовижну історію про вічне Кохання!(Звучить музика Ніно Рота)


Каталог: resources
resources -> Комплексне країнознавство
resources -> Почесні члени та почесні доктори університету: І. Гете, О. Гумбольдт, І. Франко, Л. Толстой
resources -> Міжнародні відносини – країнознавство
resources -> Методичні рекомендації щодо організації роботи гуртків з художньо-естетичного напрямку Методист Солонцова І. О
resources -> Відділ мистецтв Мистецький вісник
resources -> Орієнтовний перелік вебінарів у рамках Всеукраїнського педагогічного інтерактивного марафону «Суспільний діалог: актуальні питання освіти»
resources -> Німецька служба академічних обмінів (daad)
resources -> Пояснювальна записка Модуль складається з 2-х розділів які містять тем, зв’язаних між собою змістовими складовими розділ
resources -> Урок №32 В. Сосюра. Патріотичний пафос поезії "ЛюбітьУкраїну!" 1898 1965 Мета І завдання уроку


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Вічна історія кохання. Трагедія В. Шекспіра «Ромео І Джульєтта» Мета: розкрити iconІ трагедії В. Шекспіра „Ромео та Джульєтта
Навчитися робити компаративний аналіз творів української літератури та зарубіжної літератури
Вічна історія кохання. Трагедія В. Шекспіра «Ромео І Джульєтта» Мета: розкрити iconМіністерство освiти І науки, молоді та спорту України
Тема уроку. Михайло Коцюбинський «Дорогою ціною», Райнер Марія Рільке «Пісня про правду», В. Шекспір «Ромео І джульєтта»: діалог...
Вічна історія кохання. Трагедія В. Шекспіра «Ромео І Джульєтта» Мета: розкрити iconФормула кохання
Мета: Поглибити знання учнів про відомих поетів зарубіжної літератури,в творчості яких звучить тема кохання. Розкрити взв’язок між...
Вічна історія кохання. Трагедія В. Шекспіра «Ромео І Джульєтта» Мета: розкрити iconДипломна робота "Філософські аспекти кохання, Часу І вічності, смерті та безсмертя в сонетах Шекспіра"
Філософські аспекти кохання, Часу І вічності, смерті та безсмертя в сонетах Шекспіра
Вічна історія кохання. Трагедія В. Шекспіра «Ромео І Джульєтта» Мета: розкрити iconТема. Літературна година «Минуще все, любов лиш вічна…» Мета
Василя Симоненка; активізувати естетичні переживання учнів; сприяти вираженню ними власних думок, вдосконалювати навички виразного...
Вічна історія кохання. Трагедія В. Шекспіра «Ромео І Джульєтта» Мета: розкрити iconЛекція Тема. Григір Тютюнник. Загальний огляд творчості. Новела «Три зозулі з поклоном»: вічна тема краси кохання, роль художньої деталі в розкритті характеру, ідеї твору
Допомогти розкрити «секрети» майстерності письменника; розвивати навички визначення теми твору, його жанру, провідної думки, вміння...
Вічна історія кохання. Трагедія В. Шекспіра «Ромео І Джульєтта» Мета: розкрити iconТема. Шекспірівський театр. Трагедія «Гамлет»: її філософсько-етична проблематика. Особливості конфлікту, зображення світу у творі. Мета
Мета: схарактеризувати особливості шекспірівського театру, розкрити особливості побудови та конфлікту в трагедії; розвивати навички...
Вічна історія кохання. Трагедія В. Шекспіра «Ромео І Джульєтта» Мета: розкрити iconАнглійська література епохи відродження
Мета уроку: познайомити учнів з особливостями доби Відродження в Англії; поглибити їхні знання про життя та творчість В. Шекспіра;...
Вічна історія кохання. Трагедія В. Шекспіра «Ромео І Джульєтта» Мета: розкрити iconУрок Методы : демонстрація, бесіда, гра, змагання Мета
Портрет У. Шекспіра І твори Шекспіра, аудіозапис лютневої музики 16 століття, магнітофон, екран, мультимедійний проектор, комп'ютер,...
Вічна історія кохання. Трагедія В. Шекспіра «Ромео І Джульєтта» Мета: розкрити iconВеб-квест із зарубіжної літератури «Вільям Шекспір Трагічне кохання Ромео І Джульєтти»
Доброго дня, шановні восьмикласники ! Я, Вороніна Лариса Анатоліївна,учитель зарубіжної літератури Глибоцької гімназії запрошую вас...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка