Вічне і живе Шевченкове слово : веб-список / Зарічненська ЦРБ. – Зарічне, 2014
Веб-список «Вічне і живе Шевченкове слово» присвячений 200 -річчю від дня народження Т. Г. Шевченка.
Список включає веб-адреси про літературну спадщину Тараса Шевченка, куди включені видання поетичних, прозових і мистецьких творів Т. Г. Шевченка, а також Літопис життя і творчості, спогади про Шевченка, його біографія за спогадами сучасників.
Веб-список «Вічне і живе Шевченкове слово» має на меті дати вичерпну інформацію про Тараса Шевченка
Даний список адресований викладачам, бібліотечним та музейним працівникам, краєзнавцям, студентам, учням, а також всім, кого цікавить життєвий і творчий шлях великого Кобзаря, з метою використання інформації в роботі, освіті та самоосвіті.
- Тарас Григорович Шевченко
http://litopys.org.ua/
Електронна бібліотека давньої української літератури. Українські літописи, хроніки, житія, апокрифи, граматики, лексикони, історично-мемуарна проза, перекладні та поетичні твори. Історія України IX-XVIII ст. Першоджерела та інтерпретації. Повне зібрання творів Тараса Шевченка. Літопис життя і творчості. Спогади про Шевченка. Біографія Т. Г. Шевченка за спогадами сучасників.
- Відомий – невідомий Тарас Шевченко
http://www.nibu.kiev.ua/
У каталозі книжкової виставки "Відомий і невідомий Шевченко" відображено видання поетичних, прозових і мистецьких творів Т.Г.Шевченка, а також зібрання графічної Шевченкіани в колекції Музею книги і друкарства України. Окрім того, у каталозі представлені фундаментальні новаторські монографії видатних істориків, критиків, культурно-громадськіх діячів української літератури з даної проблеми.
- Національний музей
http://museumshevchenko.org.ua/
Національний музей Тараса Шевченка презентує творчий доробок та життєвий шлях академіка Імператорської академії мистецтв, українського художника, поета, філософа, громадського діяча.
- Енциклопедія життя і творчості Тараса Шевченка
http://www.t-shevchenko.name/
Даний проект має на меті дати вичерпну інформацію про Тараса Шевченка. В основу проекту покладено повне зібрання творів поета, видане в Києві видавництвом «Наукова думка» в 2001 – 2003 рр., використовуються також інші видання, в першу чергу «Повне зібрання творів в 10 томах» (К. : 1961 – 1963 рр., тт. 7 – 10, присвячені мистецькій спадщині).
- Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка Національної академії наук України
http://www.ilnan.gov.ua/
Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка Національної академії наук України має відділ шевченкознавства, основний напрям роботи якого — вивчення літературної спадщини Тараса Шевченка, основних проблем його творчого мислення; монографічний аналіз його творів у їх цілісності. У роботі акцентуються націологічні моменти — роль Шевченка в становленні національної ментальності, у творенні національної літературної мови, нової української літератури, нових модифікацій літературних жанрів, як творця унікальної поетики. Досліджуються також рецепція постаті й творів Шевченка різними видами мистецтва.
- Кобзар
http://kobzar.info/
Цей портал - це спроба через призму Шевченківського віщого слова та на прикладі його життя показати найвищу академію українського народу, у якій сконцентровано все - наша мова, історія, звичаї та традиції; наша етика та естетика; національна філософія та духовність.
Поділіться з Вашими друзьями: |