Відділ освіти Володарської райдержадміністрації Володарська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Організація системи виховної роботи з класним колективом як умова особистісного зростання учня Досвід Кропивки Наталії Андріївни, класного керівника 7-аСторінка1/5
Дата конвертації19.10.2017
Розмір1,06 Mb.
  1   2   3   4   5


Відділ освіти Володарської райдержадміністрації

Володарська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1

Організація системи виховної роботи

з класним колективом

як умова особистісного зростання учня

Досвід Кропивки Наталії Андріївни, класного керівника 7-А класу ,

вчителя української мови та літератури Володарської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1


2007
З м і с т1.Персоналія

2.Відгук – характеристика

3.Опис досвіду роботи

4.Письмове завдання

5.Виховні справи

6.Фотографії

3

4

5-5758-62

63-98


99


П е р с о н а л і я

Кропивка Наталія Андріївна
Освіта

Місце роботи


Стаж роботи за спеціальністю та класним керівником


Кваліфікаційна категорія

Педагогічні звання


Нагороди та відзнаки

25 грудня 1962 року


вища

Полтавський державний педагогічний інститут

ім. В.Г.Короленка , 1985 рік , російська мова та література;

Національний педагогічний університет ім. М.П.Драгоманова, 2001 рік, українська мова та література


Володарська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 вул. Коцюбинського, 44 ,

тел. 5-12-52 ( 269 )


23 роки

17 років
учитель української мови та літератури


старший учитель
Подяки Управління освіти та райдержадміністрації


Відгук – характеристика

про роботу класного керівника 7-А класу,

вчительки української мови та літератури, старшого вчителя

Володарської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1

Кропивки Наталії Андріївни

1962 року народження ,

кваліфікаційна категорія - вища

Кропивка Наталія Андріївна працює вчителем словесності та класним керівником з 1989 року. Загальний трудовий стаж - 23 роки.

Талановитий педагог Н.А.Кропивка у процесі навчально-виховної роботи вміло забезпечує умови навчання і розвитку своїх учнів. Традиційні форми , методи і прийоми роботи з дітьми наповнені сучасним змістом. Високий професіоналізм , ініціативна творчість дають можливість вчительці ефективно реалізувати виховні завдання , поставлені суспільством перед сучасною українською національною школою, досягти відповідного рівня вихованості дітей, розвивати їхні життєві компетенції , особисте зростання кожного вихованця.

Наталія Андріївна багато уваги приділяє інтерактивним методам і прийомам навчання. Вона постійно працює над удосконаленням своєї майстерності . Уроки добра, поваги до родинних традицій і свят, до рідної землі і рідного слова, до батька і матері – є тим невичерпним джерелом для виховання у дітей людяності , чуйності і уміння співпереживати.

Години класного керівника , інтелектуальні ігри , походи, екскурсії – це далеко не весь перелік роботи класного керівника Н.А.Кропивки. Вона постійно в творчому пошуку і зростанні.

Захоплення предметом, висока духовність, чітка громадянська позиція - ось головні грані особистості цієї вчительки. Наталія Андріївна бере активну участь у роботі районних методичних об'єднань , обласних семінарів, виступає з доповідями перед колегами.

Людина сумлінна, працьовита, творча. Знаходить час і на активну участь у художній самодіяльності вчителів школи.

У 2002 році стала переможцем районного конкурсу " Учитель року " в номінації "Українська мова і література". За щедрість душі і високий професіоналізм, за світло і добро , подароване людям , Н.А.Кропивку поважають дорослі і діти , рідні і близькі , знайомі і колеги.

Кандидатура Н.А.Кропивки рекомендована педагогічною радою школи на районний конкурс " Класний керівник – 2007 ".
Директор школи М.П.Кондратюк
Заступник директора

з виховної роботи З.Б.Дубок


Опис досвіду роботи класного керівника 7-А класу

Володарської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1
Сучасна школа, продовжуючи традиції Я. Коменського, побудована на класно-урочному принципі освіти. У такій системі стосунки учня і класного керівника є однією з головних умов розвитку класного колективу. Згуртованість учнівського колективу, на нашу думку, значною мірою залежить від особистісних якостей класного керівника, його освіченості, рівня інтелекту, культури, уміння спілкуватися з учнями, вчителями-предметниками, батьками, адміністрацією тощо (додаток 1) . Вважаємо , що класний керівник повинен бути: по-перше, організатором цікавого та змістовного життя учнів, по-друге, кваліфікованим консультантом на різних етапах створення колективу по-третє, захисником дитячих сподівань.

В умовах сучасного гуманістичного виховання завжди намагаємося зрозуміти внутрішній світ учня, створити психологічний комфорт для дітей (любов і повагу вони повинні відчувати постійно), зрозуміти їхні проблеми, співпереживати, бути доброзичливим і тактовним . У побудові виховного процесу в класі за основу беремо :

1) орієнтацію на загальнолюдські цінності;

2) розвиток моральних, інтелектуальних, мовних, естетичних здібностей у процесі творчої діяльності на основі вивчення потреб, інтересів та запитів учнів ;

3) ставлення до дитини як до особистості;

4) захист прав і свобод дитини.

Підлітковий період - етап дорослішання . І в цьому віці у дітей з’являється потреба бути учасником, а не лише свідком подій, прагнення заявити про себе вчинком. Тому за мету виховання ставимо :

- формувати освічену, здатну до самовизначення, самовдосконалення, самореалізації, особистість ;

- створити умови для розвитку творчого потенціалу особистості;

- виховувати цілісну особистість, якій притаманні доброта, гуманність, милосердя ,толерантність ,совість ,чесність ,порядність , правдивість, скромність, сміливість, повага й любов до людей.

У своїй роботі ставимо за мету реалізувати такі завдання :

- збереження соціального, духовного, психічного та фізичного здоров’я дитини;

- розвиток індивідуальних здібностей учнів шляхом організації колективних творчих справ ;

- залучення вихованців до активної дозвіллєвої ігрової діяльності ;

- формування згуртованого колективу та громадської думки в ньому.

Насамперед велику увагу приділяємо національному вихованню учнів. Його головною метою є набуття учнями класного колективу досвіду, успадкування духовних надбань українського народу, формування в них особистісних рис громадян Української держави – розвиненої духовності, фізичної досконалості, моральної, художньо-естетичної, правової, трудової, екологічної культури . Проведені виховні справи ( " Вона на світі одна - єдина ненька Україна ", " За що шанують українців " ( 5 клас ); " Державні символи України ", " Що в Україні найвизначніше ( люди, місця, події ) ? " ( 6 клас );

" Україно моя, мені в світі нічого не треба…" (7 клас)) сприяли виконанню означених вище завдань. Продовжуючи засновані у початковій школі традиції, були проведені свята :" На рушнику хай доля квітне " (5 клас) , " Ми – козацького роду " (6 клас) . Учні класу брали участь у загальношкільному святі " Веселий ярмарок українських страв " (7 клас), відвідували музеї, виставки народної творчості (м.Київ), Володарський краєзнавчий музей, Покровську церкву (с.Пархомівка ), пам’ятник жертвам німецько – окупаційного режиму (с.Нове Життя ),брали участь у проведенні районного вечора – реквієм, присвяченого пам’яті жертвам Голодомору.

У процесі організації різнопланових видів діяльності керуємося сучасними концептуальними підходами до організації виховної роботи з учнями ( додатки 2, 3 ).

Велику увагу приділяємо організаційній діяльності та роботі з органами учнівського самоврядування. Саме учнівське самоврядування має особливе значення в організації та згуртованості колективу, у вихованні в учнів ініціативності. Починаючи з 5 класу, вибори активу класу, розподіл доручень проводяться на демократичних засадах . Спочатку (5-6 класи ) президент класу обирався таємним голосуванням, а види доручень пропонувалися класним керівником.Умови цьогорічних виборів були ускладнені. Кожному претенденту на посаду президента потрібно було скласти програму життя класу, набрати команду. Відповідно обраний актив класу (президент і його команда)формулюють доручення ( додаток 4), а учні самі їх вибирають. Класна система самоврядування виховує потребу в учнів у навчальній, спортивно-оздоровчій та суспільно-корисній діяльності (чергування кожної дитини в класі, догляд за кімнатними рослинами ,збереження меблів , робота з упорядкування шкільного подвір’я). Тому діти живуть і працюють під девізом : " Працюючи сам – навчися поважати працю іншого ".

Планування роботи класного колективу (додаток 5) здійснюється на основі результатів діагностики (додаток 6) виявлення потреб, інтересів учнів з урахуванням загальношкільних виховних справ та традиційних класних свят складається на основі шкільних заходів та традиційних класних свят

(додаток 7).

На нашу думку, класні традиції – це те, що об’єднує колектив. У процесі підготовки та проведення Дня іменинника , Дня святого Валентина, свята захисника Вітчизни й 8 Березня кожен учень класу знаходить справу до душі, має змогу виявити свої здібності.

Усі творчі справи готуємо , проводимо та аналізуємо колективно. У класі створено творчу групу з 10 учнів, які є ініціаторами цікавих справ. Сюди входить і президент – дівчинка творча, відповідальна. Вона – Любомська Альона - користується авторитетом серед однокласників і вже втретє перемагає на виборах. Для окремих виховних справ пропонує і свої, власне складені сценарії. Цього року вона запропонувала ввести годину спілкування

" Розповідь про батьків ". З метою заохочення учнів до читання художньої літератури, було запропоновано однокласникам прочитати книгу Дж.К.Ролінг

" Гаррі Поттер " і вибрати уривок для інсценізації. Так виникла ідея проведення Свята книги.

Постійно здійснюємо контроль успішності учнів, підтримуємо тісний зв’язок із учителями - предметниками. Якщо й виникають проблеми, намагаємося з’ясувати причини і допомогти подолати перешкоди у навчанні. У кінці кожного місяця відповідальні за навчальну діяльність виписують отримані учнями бали ( окремо на аркуш паперу, який вклеюють у щоденник вихованця ). Це дозволяє школярам і батькам звертати увагу на те , з яких предметів потрібно підвищити успішність. З метою контролю відвідування учнями навчального закладу ведеться класний щоденник. Учні, які надто активно поводять себе під час навчальних занять, є учасниками трудових рейдів. Проводяться виховні справи , пов’язані з навчанням ( бесіди :

" Учитися – твій обов’язок ", " Мій робочий день "; диспут " Чи потрібно сьогодні бути освіченою людиною?").На початку - невеликі експрес-нформації.

Учні класу (додаток 8)- ініціативні , активні, емоційні. Представники класу ( Клименко Т., Бондаренко О.), які брали участь у загальношкільних виборчих перегонах, досить грамотно у програмах виклали своє бачення роботи шкільного самоврядування. Вони стали членами учкому школи.

Атмосфера в класі дружня, доброзичлива. Усі учні рівні між собою, неповаги до інших немає. Виховуємо їх бути чесними, справедливими, об’єктивними, доброзичливими, ввічливими. Думка інших для них є дуже важливою. З іншого боку, кожен – особистість зі своїм характером. Часом бувають впертими, непоступливими. Інколи особисте "я" бере верх, і тоді ці діти забувають про інших учнів класу. Найчастіше це спостерігається, коли відповідають на уроках. На початку формування учнівського колективу в 5-му класі мала місце нездорова конкуренція у навчанні .Протягом кількох місяців була проведена велика робота, доки учні стали адекватно оцінювати свої можливості. З цією метою було організовано проведення годин спілкування : " Я та мій клас ", " Хто я ? Який ? " ; бесід : " Товариші чи друзі" , " Правила поведінки на перерві, уроці ". Проводилася рольова гра " Чарівний стільчик "

(5 клас: говорилося про учня тільки хороше), " Правдиве люстерко"(6 клас: говорилося, яких позитивних рис бракує кожному ).

Деякі учні класу неврівноважені, особливо окремі хлопчики. Буває, на образливе слово товариша відповідають силою. В таких випадках стараємося залагодити конфлікт без втручання батьків. Особливо допомагає випуск класної газети в гумористичній формі . Є в класі незначна кількість неактивних дітей. Розмовляємо з ними індивідуально, переконуємо, залучаємо до різних видів діяльності, намагаємося навчити адекватно оцінювати власні вчинки та вчинки інших.

У класі навчаються обдаровані діти. Вони - активні учасники шкільних олімпіад з математики , конкурсу імені П.Яцика , Всеукраїнського конкурсу з біології. Ці діти наділені талантами танцювати, співати, малювати, майстерно грати у футбол і баскетбол (команда дівчат і хлопчиків) . Вони не один рік займаються в гуртках центру творчості дітей та юнацтва ( танцювальний, живопису ), школі мистецтв, у дитячій спортивній школі. Активними членами поетичного гуртка " Паростки ", який працює в школі (керівник Кропивка Наталія Андріївна), є Романовська Евеліна, Трохимчук Тетяна . Навчаємо уміло володіти рідним словом , сприяємо розвитку почуття прекрасного (додаток 9) .Інші діти, які відвідують гурток навчаються виразного читання, декламування. Вони готуються бути ведучими урочистих свят. Так, наприклад, учні класу Любомська А., Клименко Т., Шандурський Є. були учасниками свята " Випускний вечір - 2007" . Для поліпшення роботи і розквіту таланту завжди в сценарій включаємо поетичні рядки, танцювальні номери, пісні наших вихованців. Вони - активні учасники загальношкільних свят ( День учителя, Новий рік, 8 Березня ).

Навчаємо учнів бачити у всьому красу : в житті, довкіллі , поведінці людей, їхній зовнішності. Проводимо багато бесід про культуру поведінки, спілкування, зовнішній вигляд, красу взаємин з однолітками, друзями, батьками. Обов’язково в ході проведення виховної справи звертаємо увагу на естетичну сторону підготовки. Щоб прилучити учнів до різних видів мистецтва, відвідуємо концерти, вистави, організовуємо екскурсії

(дендропарк "Софіївка"(м.Умань),"Олександрія "(м.Біла Церква), Андріївський узвіз, природничий музей, музей води, театр оперети , Києво-Печерська лавра

( м.Київ )). З метою цілеспрямованого формування ціннісного ставлення до мистецтва, формування художньо-естетичної культури особистості нами розроблено програму виховання в учнів почуття прекрасного, розвитку вміння вирізняти красиве і потворне, творити прекрасне, яку назвали " Джерела гармонійної краси " (додаток 10). Її реалізацію розпочато в цьому навчальному році.

Вважаємо , що здоров’я дитини – найголовніше. Тому на кожній перерві провітрюється клас, на великих перервах чергові роблять вологе прибирання, керуючись девізом : " Чиста - запорука здоров’я". Діти проходять обов’язкове медичне обстеження. Контролюємо разом з учителями фізичне та трудове навантаження на дітей, які звільнені від цих занять , а також - ослаблених

внаслідок хвороби.

Організовуємо прогулянки з дітьми до річки, в парк, обов’язково ходимо в походи весною і восени. Відпочиваємо, граємо в різні ігри. Традиційною для класу є гра " Знайди скарб ". Тепер , коли діти купляють шкідливу для організму їжу, регулярно проводимо бесіди : " Корисна їжа і здоров’я ",

" Здоровим будь !". Планується проведення таких виховних справ : " Дія нікотину на організм людини " , " Про шкідливість алкоголю ", тренінги за програмою "Діалог " , зустріч з лікарем – наркологом.

Глибоко переконані, що творчу особистість виховує все : і стіни, в яких вона перебуває, і люди, з якими спілкується. Вважаємо, що якщо навколо дітей квіти, картини, красиві меблі, чистота, то не захочеться штовхнути ногою двері, кинути сміття, щось поламати – адже до створення всього цього долучився кожен. Тому, зустрічаючись з батьками на зборах, у процесі індивідуальної роботи завжди стверджуємо : маємо спільно зробити клас таким, щоб він став для дітей другою домівкою. І дійсно це так. Наша класна кімната – затишна, світла, озеленена, чиста, сучасно відремонтована, із сучасними меблями. І все це завдяки спільній роботі класного керівника, батьків та дітей. Один раз на семестр (за потреби – більше) проводяться батьківські збори, щомісячно – зустрічі з батьківським комітетом, постійно – індивідуальні бесіди. Щорічно обирається (або залишається) батьківський комітет, представники громадської та шкільної ради. Батьки класу беруть активну участь у загальношкільних зборах. Крім питань про успішність та поведінку, організаційних, проводяться бесіди та лекції на такі теми :

" Підліток, його емоції та почуття ", " Спілкування підлітків з дорослими й однолітками ", " Батьківський авторитет – могутня сила виховання ". Обов’язково проводимо опитування батьків (усно і письмово) (додаток 11). Спільно з батьками було організовано такі цікаві колективні творчі справи :

- концерт з нагоди перших батьківських зборів (5 клас) ;

- інсценізація вистави " Кирило Кожум’яка" (5 клас) ;

- мамине свято (6 клас) ;

- виставка дитячих робіт (6 клас).

У І семестрі 2007 року плануємо провести родинне свято " Моя сім’я ".

У роботі класного керівника виходимо з того, що дитинство – це не підготовка до життя, а саме життя. Намагаємося допомогти вихованцям пізнати самих себе, розвивати життєві компетенції. З цією метою використовуємо різні засоби психолого-педагогічної діагностики (додаток 12).
Додаток 1

Схема взаємодії класного керівника з учасниками виховного процесу
АДМІНІСТРАЦІЯ

КЕРІВНИКИ ГУРТКІВ, СЕКЦІЙ

Додаток 2Сучасні концептуальні підходи до визначення змісту виховання у підлітковому віці

Сучасний зміст виховання в Україні складає науково обґрунтована система загальнокультурних і національних цінностей та відповідна сукупність соціально значущих якостей особистості, що характеризують її ставлення до суспільства і держави , інших людей, самої себе, праці , природи , мистецтва. Система цінностей і якостей особистості розвивається і виявляється через її власні ставлення. Цей процес передбачає поєднання інтересів особистості , суспільства, держави, нації.

1. Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави виявляється у таких якостях, як патріотизм, національна свідомість, правосвідомість , політична культура та культура міжетнічних стосунків.

У підлітковому віці виховується духовно осмислений , рефлексивний патріотизм, який поєднує любов до свого народу, нації, Батьківщини з почуттям поваги до інших народів, своїх і чужих прав і свобод.

2. Ціннісне ставлення до людей виявляється у моральній активності особистості, прояві чуйності , чесності, правдивості, працелюбності, справедливості, гідності, милосердя, толерантності, совісті, миролюбності, доброзичливості, готовності допомогти іншим , тактовності, ввічливості; здатності прощати і просити вибачення , протистояти проявам несправедливості, жорстокості.

У підлітковому віці зростає цінність дружби з однолітками , розширюється сфера соціального спілкування , засвоюються соціальні цінності , формуються соціальні мотиви поведінки, виникає критичне ставлення як регулятор поведінки.

3. Ціннісне ставлення до себе виступає важливою умовою активної життєвої позиції і передбачає сформованість у зростаючій особистості вміння цінувати себе як носія фізичних , духовно – душевних та соціальних сил.

а) Ціннісне ставлення до свого фізичного " Я " .

Основними завданнями виховання учнів середнього шкільного віку є формування свідомого ставлення до власного здоров’я та здорового способу життя , розвиток зібраності , фізичної готовності до навчання , вміння позитивно оцінювати свою зовнішність, поставу, розвиток рухових здібностей, вміння цікаво проводити вільний час , формування високої рухової активності , позитивних звичок .

б) ціннісні ставлення до свого психічного " Я ".

У підлітковому віці в учнів виховується вміння спостерігати за собою , аналізувати перебіг своїх думок і переживань , зіставляти з ними свої вчинки. У цьому віці інтенсивно розвивається прагнення до самоствердження , з’являється хворобливе переживання неуспіху, зростає роль самооцінки в регуляції поведінки.

4. Ціннісне ставлення до природи формується у процесі екологічного виховання і виявляється у таких ознаках : усвідомлення цінності природи в житті людини, самоцінності природи ; почуття особистої причетності до збереження природних багатств , відповідальності за них ; здатність особистості гармонійно співіснувати з природою ; поводитися компетентно , екологічно безпечно.

У молодшому підлітковому віці природа розглядається як об’єкт охорони, а не користі , ступінь психологічної близькості з об’єктами природи вищий , ніж з усіма "значущими іншими " .

5.Ціннісне ставлення до праці - це усвідомлення дітьми соціальної значущості праці , розвинену потребу в трудовій активності , ініціативність, схильність до підприємництва , готовність до творчої діяльності . У підлітковому віці формується свідоме ставлення до власних інтересів, здібностей, суспільних цінностей, пов’язаних з вибором професії та свого місця у суспільстві .

6.Ціннісне ставлення до мистецтва формується у процесі естетичного виховання і виявляється у відповідній ерудиції , широкому спектрі естетичних почуттів , в діях і вчинках , пов’язаних з мистецтвом. У підлітковому віці мистецтво використовується як засіб духовного становлення, пізнання свого внутрішнього світу.

ЗМІСТ ВИХОВАННЯ
СУСПІЛЬСТВА, ДЕРЖАВИ

МИСТЕЦТВА

Додаток 3

Сучасні концептуальні підходи до визначення засобів виховання


Н А В Ч А Н Н Я


ТРУДОВА ДІЯЛЬНІСТЬ

(прибирання класу, території школи )

ТВОРЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

( складання сценаріїв )СУСПІЛЬНО – ГУМАНІСТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ

( збір коштів, речей)Робота з обдарованими дітьми

ІГРОВА ДІЯЛЬНІСТЬ


ФІЗКУЛЬТУРНО – ОЗДОРОВЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

ОРГАНІЗАТОРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

Додаток 4

ОРГАНИ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ

Президент класу – Любомська Альона


Секретаріат

Класний фінансист

Казначей

Член учкому школи

Клименко Тетяна

Романовська Евеліна

Бондаренко Олександра

Колдашова Анастасія

М І Н І С Т Е Р С Т В А


Освіти та науки

(навчальна діяльність )
допомога у навчанні , консультації з навчальних предметів, організація участі у предметних тижнях, конференціях, диспутах

Кохан Є, Постельга І., Федоров М., Романовська Е., Клименко Т.


Культури і дозвілля

( художньо-естетична діяльність )
Організація і проведення концертів, конкурсів , свят, інсценізацій

Венгер В., Золотаревич Б., Іванько Б., Постельга І., Шандурський Є, Берегова Т., Горобець В.

Правопорядку

( відповідальна діяльність )

дисципліна в класі, контакти з батьківським комітетом

Міняйло І., Трохимчук Т.
Інформації

( інформаційна діяльність )

випуск класної газети, організація репортажів, інтерв’ю, політінформацій

Кучер М., Гордієнко Т., Луцак В.. Романовська Е., Клименко Т., Любомська А.

Праці та піклування( трудова діяльність )

порядок, чистота в класі ,благоустрій шкільної території, організація чергування, піклування про збереження підручників, класного майна, догляд за кімнатними рослинами

Костюк Т., Любомська А., Колдашова А., Куян О., Іванько Б., Марчук А.


Здоров’я та фізкультури

( спортивно- оздоровча діяльність )

Організація та участь у спортивних змаганнях, походах

Золотаревич Б., Замачківський В., Федоров М., Берегова Т., Куян О.Додаток 5

План роботи

учнівського колективу 7-А класу

на І семестр

Основні виховні справи
Індивідуальна роботаРобота з органами учнівського самоврядування
Робота з батьками
вересень

Свято першого дзвінка.

Урок книги.Перевірити відомості про учнів для оформлення класного журналу.
Проведення опитування " Ідеї, пропозиції виховних справ у класі ".


Перевірка наявності підручників.


Бесіда з відповідальним за чергування в класі про складання графіка.
Бесіда про вибір шкільної форми.
Зустріч з батьківським комітетом для ознайомлення з планом проведення батьківських зборів на І семестр.
Організація чергування учнів у класі та прибирання шкільної території
Зустріч з претендентами на посаду президента.


Повторити правила поведінки у школі, права та обов’язки учнів.


Організація участі у виборах шкільного самоврядування.
Організація проведення експрес-хвилинок.

Проведення діагностики особистості

" Наскільки твердий твій характер ".
Класні збори. Вибори органів самоврядування, розподіл доручень.
Бесіда про підготовку домашніх завдань з англійської мови, історії, географії.
Година спілкування

" Виконуй обов’язки, поважай правопорядок і закон ".
Основні виховні справи
Індивідуальна роботаРобота з органами учнівського самоврядування
Робота з батьками
Оформлення класного куточка.

Розподіл підручників між учнями класу.
Засідання активу класу : затвердження плану роботи.
Індивідуальні зустрічі з батьками.
Залучити учнів класу до шкільних гуртків художньої самодіяльності, малювання, туризму.
Проведення опитування " З ким я хочу сидіти за однією партою".

Організувати колективне придбання робочих зошитів з певних предметів.
Підтримувати постійний зв’язок з батьками учнів, які мають проблеми зі здоров’ям.
Підготовка та участь у загально шкільному святі квітів.


Підготовка сценарію проведення Свята книги. Підбір матеріалу.


Складання плану роботи на І семестр.


Підготовка вітань до Дня учителя.


жовтень

Привітання вчителів з Днем учителя. Святковий концерт.
Перевірка ведення учнями щоденників.
Індивідуальний контроль успішності учнів навчальною комісією.


Систематично стежити за станом закріпленої території, організувати її прибирання.
Бесіда " Не роби іншому того, чого не бажаєш для себе ".
Контроль за станом підручників.
Зустріч з головою батьківського комітету для обговорення організаційних питань.
Участь у проведенні свята українського козацтва.
Індивідуальна розмова з учнями про негативну поведінку на уроках.
Проведення діагностики

" Стан здоров’я і почуття "
Основні виховні справи
Індивідуальна роботаРобота з органами учнівського самоврядування
Робота з батьками
Систематично контролювати за якістю чергування учнів у класі.
Бесіда медпрацівника про дотримання гігієни, особливості розвитку підлітка
Підготовка школярів до шкільних олімпіад.
Постійний зв’язок із батьками дітей, які не відвідують школу через хворобу.
Проведення зустрічі з лікарем-дерматологом " Профілактика та лікування педикульозу ".
Покращити озеленення класної кімнати.
Година спілкування

" Дружба і побратимство ".
Свято врожаю. Художнє оформлення композицій.
Бесіда

" Подивись на себе очима товаришів ".


Організація і проведення традиційного свята – Дня іменинника.
Батьківські збори

" Моральне виховання в сім’ї ". Анкетування.


Участь у шкільному конкурсі " Наші господарочки ".
Підсумок навчальної діяльності учнів.
Випуск класної газети.


Організація походу в ліс.


листопад

Залучення учнів класу до проведення олімпіад, турнірів, предметних тижнів.
Індивідуальні зустрічі з батьками

" Вікові та індивідуальні особливості дітей

12-13 років "
Основні виховні справи
Індивідуальна роботаРобота з органами учнівського самоврядування
Робота з батьками
Участь у шкільних урочистостях до Дня Писемності.
Індивідуальна робота з учнями, які мають низький рівень знань.
Бесіда про шанобливе ставлення до батьків.


Підготовка до шкільного свята

" Веселий ярмарок ".


Індивідуальні бесіди " Родинні цінності ".
Проведення тесту " Вивчення самооцінки ".
Обговорення проблем класу з батьківським активом.
Відвідування уроків учителів -предметників у своєму класі.
Контроль виконання доручень.
Участь у конкурсі " У країні ввічливості ".


Свято " Веселий ярмарок ".
Індивідуальна розмова з дівчатками

"Гігієна дівчини" .


Година спілкування

" Розповідь про батьків ".
Участь у конкурсі " Барви рідного краю ".
Бесіда на тему

" Чому шкідливе паління ? "


Підготовка і проведення класного свята

" Свято книги ".
Консультація психолога " Як розвивати пам’ять ".
Перевірка успішності окремих учнів.
Проведення психологічного тренінгу " Як стати вільним і улюбленим "

( за програмою

" Діалог " ).Засідання штабу по профілактиці. Визначення правопорушників.
Виявлення бажань і можливостей учнів у додаткових заняттях з певних предметів.
Дискусія

" Навчання – це обов’язок ? "


Організація участі батьків у проведенні родинного свята .
Участь у шкільній грі –екскурсії " Українська минувшина ".


Розробка сценарію , присвяченому Дню захисника Вітчизни.


Основні виховні справи
Індивідуальна роботаРобота з органами учнівського самоврядування
Робота з батьками
Підведення підсумків на краще виконання доручення.


Обговорення і матеріалу до Батьківського свята.


грудень

Організація підготовки до участі в КВК

" Кращі захисники Вітчизни ".


Індивідуальні бесіди " Корисна їжа і здоров’я ".
Провести анкетування " Я і мої батьки ", " Моя сім’я ".


Контроль успішності учнів.
Контроль роботи міністерств.
Засідання міністерства культури і дозвілля.


КВК " Кращі захисники Вітчизни "

( свято хлопців ).


Розмова з учнями " Що таке здоров’я ".
Екскурсія в зимовий парк з метою налагодження роботи

" пташиних їдалень ".


Зустріч з батьківським активом для обговорення питання організованого проведення дітьми зимових канікул.
Конкурс малюнків

" Ми живемо в Україні ".


Допомога учням у вирішенні проблем з навчальною діяльністю.

Анкетування

" Я прошу у Миколая…".


Проведення святкування Калити .

Бесіда " Як запобігти захворюванням на грип, ГРЗ тощо ".

Батьківське свято " Родина,

родина …"

(літературно-музична композиція ).

Індивідуальні зустрічі з батьками, розмови.

Основні виховні справи
Індивідуальна роботаРобота з органами учнівського самоврядування
Робота з батьками
Підведення підсумків навчання і відзначення відмінників у

День Наума.


Перевірка ведення учнями щоденників, користування підручниками.
Година спілкування " Проблема алкогольної залежності "

( за програмою "Діалог " ).
Розваги у день святого Миколая .
Бесіда - розмова " Я і моє внутрішнє Я ".
Участь у роботі фабрики Діда Мороза
" Що радять дорослі ? Чи треба прислухатися ? "

( Індивідуальні розмови ).


Конкурс новорічних букетів, листівок, газет, ескізів костюмів.
Ознайомлення з правилами поведінки біля ялинки.
Підготовка до святкування Нового року

( прикрашання класу , виготовлення костюмів ).


Бесіди про збереження здоров’я , обережне поводження на льоду, під час ожеледиці.
Новорічна сценка, концерт. Участь у новорічному карнавалі.
Батьківські збори

" Виховання в підлітків естетичної культури ".


Проведення підсумків роботи за І семестр
Підсумки успішності , виховної роботи за І семестрДодаток 6


Опитувальник " Ідеї, пропозиції виховних справ у класі "

Щоб врахувати бажання і пропозиції учнів щодо організації й проведення виховних справ, класний керівник пропонує школярам висловити свої думки, продовживши речення.

1. Я люблю займатися …

2. У минулому році я із задоволенням брав(ла) участь у проведенні таких виховних справ : …

3. Я не брав(ла) участі у …

4. Цього року із задоволенням узяв(ла) би(б) участь у …

5. Я міг(ла) сам(а) провести такі цікаві справи : …

6. Хотів(ла), щоб у класі постійно проводились…

7. Маю бажання поспілкуватися з однокласниками на тему …

8. Мої пропозиції, ідеї стосовно

а) оформлення класного куточка;

б) озеленення, естетичного вигляду класу;

в) придбання предметів ігрової діяльності;

г) проведення організованого дозвілля (екскурсій, походів, зустрічей);

д) щорічного проведення свята для батьків;

е) проведення інтелектуальних, художньо-естетичних програм.

Додаток 7

Традиційні свята 7-А класу
ТЕТЯНИН ДЕНЬ


ДЕНЬ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНАПОЇЗДКИ

ПОХОДИ


ЕКСКУРСІЇ

СВЯТО


ДЛЯ БАТЬКІВ

Додаток 8Соціальний паспорт учнів 7-А класу

Усього учнів – 23

Серед них дівчат – 12 , хлопців – 11

Успішність за попередній навчальний рік :

Високий рівень навчання : Клименко Т., Колдашова А., Любомська А., Кохан Є., Трохимчук Т., Романовська Е..

Достатній рівень навчання - 12 учнів

Середній рівень навчання - 5 учнів

Соціальні дані :

діти сироти –

напівсироти –

багатодітні –

неповні сім’ї – Іванько Б., Романовська Е., Луцак В..

неблагополучні –

педагогічно "важкі" учні – Золотаревич Б., Кохан Є., Постельга І.

перебувають на обліку –

мають шкідливі звички –

діти , які потребують особливої уваги , інваліди ( за станом здоров’я ) - Трохимчук Т., Луцак В., Бондаренко О.

Обдаровані діти :Берегова Т., Колдашова Н. , Клименко Т.

Романовська Е.

Трохимчук Т.

Любомська А.

Гордієнко Т.

Бондаренко О.

Луцак В.

Кохан Є.


Золотаревич Б., Постелька І., Замачківський В.

Куян О.


Танці, малювання

танці, малювання,спів, поезії

складання поезій

малювання, танці, біологія

малювання , танці

танці, співи

танці, література

танці, інтелект класу

спортсмени (футболісти )

легка атлетикаАктив класу :

Любомська Альона

Клименко Тетяна

Романовська Евеліна

Гордієнко Тетяна

Кохан Євгеній

Золотаревич Богдан

Трохимчук Тетяна

Венгер Владислав

Бондаренко Олександра

Колдашова Анастасія

Кучер Мирослава

президент класу

секретар класу

фінансист класу

редактор, художник класної газети

консультант з навчальних предметів

організатор спортивних змагань

відповідальна за громадські зв’язки

організатор концертів, виступів

організатор експрес-хвилинок

член учкому школи

відповідальна за збір матеріалу для класної газетиДодаток 9

Творчість членів поетичного гуртка " Паростки "
Романовська Евеліна , 6-А класМамі

Подарую мамі квіти польові,

Щоб могла віночок сплести вона собі.

Подарую мамі озеро прозоре,

Щоб, мов в дзеркалі, могла дивитись

на водяні простори.

Подарую мамі місяць, небо й зорі,

Щоб могла щоночі вона дивитись

на краї неозорі.

Подарую мамі сонечко та й ясне,

Щоб могла вона дивитись,

яке воно прекрасне.

У моєї мами кароокі очі

І вони незвичні навіть проти ночі.

У моєї мами усмішка красива.

Та така хороша, лагідна та мила.

У моєї мами серце та й велике,

Добре, ніжне, та для всіх відкрите.

Душа мамина ясна,

Мов небо прекрасне,

А погляд перлинний,

Мов світ весь єдиний.

Зачаровує всіх краса моєї мами

І ось вона-яка красуня незрівнянна !

Сон про море


Каталог: doc
doc -> Адам міцкевич (1798—1855)
doc -> Урок позакласного читання в 2 класі за повістю-казкою В. Нестайка
doc -> Дубовенко Ірина Володимирівна, Скремінська Світлана Миколаївна, класні керівники днз «Житомирське вище професійне технологічне училище»
doc -> Конспект уроку української літератури у 9 класі Мистецтво бачити слово. Візуальна (зорова) поезія сьогодні
doc -> Куп’янська гімназія №1 Куп’янської міської ради Харківської області мій рідний край – моя земля
doc -> Остроградський Михайло Васильович


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5

Схожі:

Відділ освіти Володарської райдержадміністрації Володарська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Організація системи виховної роботи з класним колективом як умова особистісного зростання учня Досвід Кропивки Наталії Андріївни, класного керівника 7-а iconВідділ освіти Тальнівської райдержадміністрації Районний методичний кабінет Тальнівський нвк «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1-гімназія»

Відділ освіти Володарської райдержадміністрації Володарська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Організація системи виховної роботи з класним колективом як умова особистісного зростання учня Досвід Кропивки Наталії Андріївни, класного керівника 7-а iconВідділ освіти Широківської райдержадміністрації Широківська середня загальноосвітня школа №2 І – ІІІ ступенів Твердохлєбова Т. В
Посібник пропонує ігрові форми роботи як в навчальній, так І в позакласній роботі, що сприяє поглибленню знань учнів із світової...
Відділ освіти Володарської райдержадміністрації Володарська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Організація системи виховної роботи з класним колективом як умова особистісного зростання учня Досвід Кропивки Наталії Андріївни, класного керівника 7-а iconВідділ освіти Маневицької райдержадміністрації Загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів с. Четвертня «Чарівний світ книги»
Назва навчального (навчально – методичного) видання цикл уроків з позакласного читання для учнів 5 класу
Відділ освіти Володарської райдержадміністрації Володарська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Організація системи виховної роботи з класним колективом як умова особистісного зростання учня Досвід Кропивки Наталії Андріївни, класного керівника 7-а iconВідділ освіти, сім’ї та молоді глобинської райдержадміністрації глобинська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №3 Галига В. О
Розвиток інтелектуальних та творчих здібностей учнів у умовах особистісно зорієнтованого навчання
Відділ освіти Володарської райдержадміністрації Володарська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Організація системи виховної роботи з класним колективом як умова особистісного зростання учня Досвід Кропивки Наталії Андріївни, класного керівника 7-а iconПрограма національного виховання учнівської молоді
Млинівської райдержадміністрації, В. Сорочук, методист з виховної роботи відділу освіти Гощанської райдержадміністрації, Н. Тарасюк,...
Відділ освіти Володарської райдержадміністрації Володарська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Організація системи виховної роботи з класним колективом як умова особистісного зростання учня Досвід Кропивки Наталії Андріївни, класного керівника 7-а iconРоботи класного керівника
У роботі кожного вчителя є важка, але дуже важлива комісія бути класним керівником
Відділ освіти Володарської райдержадміністрації Володарська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Організація системи виховної роботи з класним колективом як умова особистісного зростання учня Досвід Кропивки Наталії Андріївни, класного керівника 7-а iconВідділ освіти Березанської районної державної адміністрації Районний методичний кабінет Березанська загальноосвітня школа І- ііі ступенів Березанської районної ради Миколаївської області
Березанської зош І – ІІІ ступенів. Кваліфікаційна категорія – «спеціаліст вищої категорії»
Відділ освіти Володарської райдержадміністрації Володарська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Організація системи виховної роботи з класним колективом як умова особистісного зростання учня Досвід Кропивки Наталії Андріївни, класного керівника 7-а iconОпис досвіду роботи класного керівника
Проблема, над якою працює класний керівник в системі виховної роботи класного колективу: «Всебічне забезпечення соціального розвитку...
Відділ освіти Володарської райдержадміністрації Володарська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Організація системи виховної роботи з класним колективом як умова особистісного зростання учня Досвід Кропивки Наталії Андріївни, класного керівника 7-а iconВідділ освіти Ратнівської райдержадміністрації Районний методичний кабінет Загальноосвітня школа І – ІІІ ступеня №2 смт Ратне Літературна скарбничка Довідник Ратне – 2014
Літературна скарбничка. – Довідник. – Загальноосвітня школа І – ІІІ ступеня №2 смт Ратне, 2014. – с


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка