Відгуки, зауваження та пропозиції надсилайте на адресуСторінка1/3
Дата конвертації13.08.2017
Розмір0,54 Mb.
  1   2   3


Через книгу і серце моє я дарую любов тобі – Київ: (книги членів клубу «Кияни») : бібліогр. покажч. літ. / ЦБС Поділ. р-ну, б-ка ім. О. Грибоєдова; уклад. Кононюк Д. О., Мусієнко Т. М.; ред. Іоаніді О. В.; відп. за вип. Брагарник Г. А. – Київ, 2016. – 67 с.


Учасники клубу на першому засіданні. Фото з сайту : www.kievgrad.org

Відгуки, зауваження та пропозиції надсилайте на адресу :04074, м. Київ,

вул. Вишгородська, 29

Бібліотека імені Олександра Грибоєдова

тел. 430-00-04

e-mail : griboedovbibl@ukr.net

ВІД УКЛАДАЧА

Києвознавчий клуб «Кияни» був започаткований 2 листопада 2013 року. Його діяльність спрямована на вивчення і популяризацію історії та культури Києва. На кожному засіданні, що проходять у стінах бібліотеки ім. О. С. Грибоєдова (вул. Вишгородська, 29), ведуться дружні дискусії різної тематики, присвячені нашому місту; лунають повідомлення корінних киян, людей, що вже довгі роки досліджують історію міста, колекціонують рідкісні фото та книги. Така інформація унікальна, адже її розповідають ті, хто любить та постійно досліджують Київ.

Посібник містить стислу біографію учасників клубу, що друкуються і беруть активну участь в обговорені піднятих на засіданнях тем. Всі вони докладають великих зусиль, аби розкривати маловідомі факти з життя киян та історії столиці України. Їх книги на київську тематику представлені у даному посібнику в зворотньо хронологічному порядку. Покажчик містить розділ «Про клуб «Кияни» у ЗМІ» та розділ «Поетичні рядки про Київ від учасників клубу», де зібрані вірші, через які києвознавці виражають своє захоплення та любов до міста. Даний посібник добре проілюстрований та має окремий розділ «Фотогалерея».

У тематичних рубриках витримано алфавітний порядок переліку прізвищ авторів і назв документів. Добір інформації завершено 1 березня 2016 року.

Бібліографічний опис документів та скорочення слів у бібліографічному описі здійснено відповідно до ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 «Бібліографічний запис. Бібліографічний опис. Загальні вимоги та правила складання» та ДСТУ 3582:2013 «Бібліографічний опис скорочення слів і словосполучень українською мовою: загальні вимоги та правила» та ГОСТ Р 7.012 – 2011 «Библиографическая запись. Сокращение слов и словосочетаний на русском языке: общие требования и правила».

Адресується киянам та гостям нашого міста, краєзнавцям, екскурсоводам, бібліотекарям, студентам та учням навчальних закладів, усім, хто цікавиться історією й сьогоденням столиці України – Києвом.

Укладач : Кононюк Д. О.; Мусієнко Т. М.

Редактор : О. Іоаніді

Відп. за вип. : Г. Брагарник


© Централізована бібліотечна система

Подільського району м. Києва

Бібліотека імені Олександра ГрибоєдоваВЕРЕНИЦА ЖУРАВЛИНЫХ ОБЛАКОВ

НАД ДНЕПРОМ ВИДНЕЕТСЯ В ТУМАНЕ,

ПРОБУДИЛИСЬ КУРЕНЕВКА, ВЕСЬ ПОДОЛ, -

В КЛУБ СПЕШАТ НА ВСТРЕЧУ «КИЕВЛЯНЕ».

ДЕМИУРГ-ЗНАТОК ОКРЕСТНЫХ СТАНОВ,

ПОДОЛЯНИН ПО СУДЬБЕ И НРАВУ,

ОГЛАШАЕТ ВЗВЕШЕННО БАКАНОВ

СПИЧ РОДНОМУ ГОРОДУ ВО СЛАВУ…
БОРИС ФЕСЕНКО

БІБЛІОГРАФІЧНИЙ ВСЕСВІТ КИЄВОЗНАВЦІВБ

аканов
Віталій Андрійович (народився 22 жовтня 1948 р., м. Київ) – києвознавець, літератор, журналіст, голова клубу «Кияни». Дитинство пройшло на Подолі в Києві. З початку 1970-х рр. почав цікавитися історією свого міста. Спілкуючись з корінними киянами, Віталій Баканов неодноразово відчував радість відкриття завдяки дослідженню історії будинків, вулиць, площ міста та життя відомих киян. З 1997 р. зібрані матеріали, переважно про післявоєнний Київ, лягли в основу цілої низки статей. Віталій Андрійович активно друкується у журналах і газетах центральної преси України (в період з 1997 – 2012 рр. вийшли друком понад 240 статей). Влаштовує творчі зустрічі у школах та бібліотеках міста Києва, співпрацює з телеканалами «Київ», «Гамма» та «Інтер +». Автор 17 книжок про Київ.

2016

 1. Дети Подола : книга воспоминаний / Виталий Баканов. – Киев : Комприт, 2016. – 79 с. : фото.

У книзі читач знайде 12 статей, які носять ностальгічний характер і розповідають про життя повоєнного Києва. Видання містить фотографії міста та її мешканців із сімейних альбомів, які раніше ніде не публікувалися.

2015

 1. «Мелочи» киевской жизни / Виталий Баканов. – Киев : «КОМПРИНТ», 2015. – 76 с.Як безпосередній  свідок подій  другої половини ХХ ст. Віталій Баканов ознайомив читача із особливостями суспільного життя столиці, привернув  увагу до таких важливих сторінок вітчизняної історії, як поява повоєнних артілей для відновлення зруйнованого війною господарства без державних інвестицій, реформування системи освіти, початок розбудови нових житлових масивів, перейменування вулиць тощо.

2014

3. В Киеве так бывало... : воспоминание о городе / Виталий Баканов. – Киев : «Киев», 2014. – 72 с.

Книга складається з окремих оповідань, присвячених старому Києву. Куренівка, Поділ, Пріорка, Коноплянка, Вітряні гори... Якими вони були у воєнні та повоєнні роки? Чим жили люди того часу? На ці та багато інших питань, які піднімаються в книзі, відповідають самі кияни. Книга написана на основі спогадів автора – корінного подолянина і киян, які пережили страшний час війни і будували нове післявоєнне життя.

2013

 1. Благодать Божия / Виталий Баканов. – Киев : «Герб», 2013. – 48 с.

Це видання присвячене християнській літературі – згадки про чудесні прояви сили Божої. В основі даної книги лежать конкретні факти. Описані випадки Божих чудес, що відбувалися з 90-х років минулого століття до часу написання цієї книги. Книга була видана не для продажу. Тираж переданий київським монастирям і храмам для розповсюдження серед парафіян.
5. Киев пятидесятых... : книга воспоминаний  / Виталий Баканов. – Киев : Герб, 2013. – 95 с.

Це книга-спогад про життя киян у перші повоєнні роки, заснована на спогадах автора і людей, з якими він спілкувався.

6. Киев пятидесятых... : книга воспоминаний : второе изд., доп.  / Виталий Баканов. – Киев : Герб», 2013. – 105 с.

Доповнена книга про київське післявоєнне життя.

20127. Детство 50-х–60-х : воспоминание киевлянина / Виталий Баканов; общ. ред. и текст в иллюстр. прилож. Владимира Невзорова; рис. Анатолия Васильченко. – Киев : SkyHorse, 2012. – 128 с. : ил.

Книга складається з трьох частин: авторські спогади про своє київське дитинство, опис дитячих ігор того часу, а також кольорові додатки з фотографіями предметів 50-х – 60-х років минулого століття (побутової техніки, значків, поштових марок тощо).

8. Киевская ностальгия : воспоминания о городе / Виталий Баканов. – 2-е изд., доп. – Киев : SkyHorse, 2012. – 108 с.

Побутові нариси про київське післявоєнне життя. Ностальгія – це коли віддав би все, щоб пробігти вуличками дитинства, коли розумієш, що і переповнені трамваї, і черги за продуктами, і поганий одяг – усе це час твоєї молодості, твого життя, коли ти, не дивлячись ні на що, відчуваєш щастя… Час був драматичним , але й цікавим. Автор ділиться тим, що бачив і запам’ятав.

2011

9. Забытые страницы киевского быта / Виталий Баканов. – Киев : SkyHorse, 2011. – 252 с. : фотоил.

Збірник коротких нарисів і есе, присвячених післявоєнному Києву. Як безпосередній свідок подій того часу, Баканов з найтоншою деталізацією і емоційністю описує побутові особливості, яскраві типажі старого Подолу. Описи вулиць і районів колишнього Києва, повиті легким ностальгічним сумом, надзвичайно достовірні і пробуджують спогади. Книга Віталія Баканова, безсумнівно, несе цінну пізнавальну інформацію, вона добре ілюстрована для повного сприйняття і занурення в прекрасний світ дитинства старшого покоління киян.

10. Киевская ностальгия : воспоминания о городе / Виталий Баканов. – Киев :

[ б.м.в.], 2011. – 100 с. : 93 ил.Побутові нариси про київське післявоєнне життя.

2010

 1. Киевские огни / Виталий Баканов. – Киев, 2010. – 100 с. : 61 ил.

Книга про драматичне київське післявоєнне життя, яке кияни згадують, до деталей пам’ятають, бо це був час їхньої молодості та надій. У книзі автор прагне, щоб читач відчув приємне відчуття ностальгії, а також радість нових відкриттів післявоєнної історії Києва.

2009

 1. Киевские хроники / Виталий Баканов. – Киев : Old. Kiev.., 2009. – 116 с. : 62 ил.Проходять роки, змінюються покоління. А чи багато ми знаємо про життя своїх батьків та дідів? У книзі автор намагається розповісти про життя і побут киян післявоєнної епохи.

2008

 1. Записки киевского обывателя : воспоминание о послевоен. времени / Виталий Баканов.Киев : Old. Kiev, 2008.88 с. : 34 ил.

Путівник київським життям 50 - 60-х рр. ХХ ст.: старі назви вулиць і місць, яких уже немає на карті, забуті маршрути трамваїв, радянські анекдоти...

2007

 1. Киевская жизнь / Виталий Баканов. – Киев : Old. Kiev, 2007. – 96 с. : 53 ил.

Книга про те, хто такі «стиляги» і чому їх не долюблювали? Як Хрещатик перетворився на Бродвей, і де знаходились найпопулярніші дискотеки того часу? Про життя київських комуналок і дворів, про «рибні» дні і безкоштовний хліб у київських їдальнях, а також про те, що можна було купити в київських гастрономах – все це у спогадах Віталія Баканова про київське життя у книзі «Киевская жизнь».

2006

 1. Мой Киев / Виталий Баканов.Киев : Old. Kiev, 2006. 102 с. : 51 ил.

Побутові нариси про київське життя 50-х рр. ХХ ст. Безпосередній свідок того часу, автор відтворює побутові особливості, яскраві типажі післявоєнного Подолу. Легкий ностальгічний сум, з яким ведеться розповідь, підкреслює її достовірність та пробуджує спогад.

2005

 1. Киевский ветер / Виталий Баканов.Киев : [б.м.в.], 2005. 103 с.

Історія Києва в оповіданнях і побутових нарисах про київське життя післявоєнних років сходить зі сторінок книги легко і невимушено.

2002

 1. Киев. Подол / Виталий Баканов.Киев : НДПП «Вартість», 2002. 44 с. : 12 ил.

Книжка розкриває історію післявоєнного Києва в побутових барвах і відтінках.


Фото з сайту:

www. Kiekray-nadin.blogspot.com


Галайба Василь Васильович (народився 9 червня 1939 р. в м. Батурин) києвознавець, краєзнавець, фаховий  інженер, журналіст, який  присвятив своє життя вивченню історії Києва. З середини 1960-х рр. займається києвознавством, дуже прискіпливо опрацював історичну київську пресу, склав величезну добірку виписок, на основі якої з 1980-х рр. написав безліч статей – про найвідоміші архітектурні пам’ятки, про храми, монастирі,

навчальні заклади, лікарні, благодійність і т. п. Василь Галайба – автор понад 500 публікацій в різних виданнях: у газетах «Вечірній Київ», «Київський вісник», журналах «Україна», «Пам’ятки України», у відомих культурологічних путівниках видавництва «Амадей». З під його пера вийшли: брошура про київські храми в ім’я Святого Миколая та чимало книжок київської тематики, зокрема фотоальбоми. Абсолютно унікальна заслуга Василя Васильовича – те, що в 1970-ті–1980-і рр. він наполегливо і методично ходив вулицями Києва і фотографував малоповерхову стару забудову. Незабаром будівлі масово почали зносити, так що фотографії Василя Галайби іноді – єдина можливість уявити собі, якими вони були. Василь Васильович є одним з авторів Інтернет-проекту «Київський календар», одним із авторів сайту «Прогулянки по Києву» та разом з Євгеном Леонідовичем Маковським створював сайт www.oldkiev.ho.ua, де зібрані фотографії, розповіді та документи про Поділ.2015

 1. Каталог: wp-content -> uploads -> 2016
  2016 -> Рекомендована література
  2016 -> Літературна вікторина Т. Г. Шевченко – великий син України Коли І де народився Т. Г. Шевченко?
  2016 -> Тема. Життєвий І творчий шлях французького письменника Альбера Камю; його філософські та естетичні погляди. А. Камю й екзистенціалізм
  2016 -> Поетика національного міфу в романній творчості Пола Остера
  2016 -> Програма комплексного фахового випробування при вступі на навчання за програмами освітнього ступеня "магістр"
  2016 -> Замилування переплітається зі смутком. Ганна Чубач «Зупинюся над рікою» Мета
  2016 -> Програма комплексного фахового випробування при вступі на навчання за програмами освітнього ступеня "магістр"
  2016 -> Програма комплексного фахового випробування при вступі на навчання за програмами освітньо-кваліфікаційного рівня "спеціаліст"


  Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3

Схожі:

Відгуки, зауваження та пропозиції надсилайте на адресу iconВідгуки, зауваження, пропозиції щодо розміщення, добору літератури, оформлення просимо надсилати на адресу
Березнівщина – перлина українського Полісся : краєзнавчий бібліографічний посібник, випуск 3 /матеріал підготували О. Гурин, С. Пономаренко....
Відгуки, зауваження та пропозиції надсилайте на адресу iconУрок № Українська мова 10 клас тема рм відгук на книжку
Мета: ознайомити десятикласників з визначенням відгуку як жанру публіцистики; вчити аналізувати відгуки та самостійно складати відгуки...
Відгуки, зауваження та пропозиції надсилайте на адресу iconКомерційнІ пропозиціЇ суб’єктів підприємництва Чернівецької області

Відгуки, зауваження та пропозиції надсилайте на адресу iconРішення 11 лютого 2014 року Київ №82/0/15-14 Про відхилення пропозиції про внесення подання про звільнення Лясковської В.І., Журавля О. О. з посад суддів апеляційного суду м. Києва за порушення присяги
Про відхилення пропозиції про внесення подання про звільнення Лясковської В.І., Журавля О. О. з посад суддів апеляційного суду м....
Відгуки, зауваження та пропозиції надсилайте на адресу iconІнформації Година цікавої інформації Моя любов Україна і математика
На сцені — портрет М. Кравчука, стенд з фотографіями, висловлювання вченого, відгуки сучасників про його вплив на розвиток науки
Відгуки, зауваження та пропозиції надсилайте на адресу iconМ. М. Корінний кандидат історичних наук, доцент кафедри
Зауваження враховані. Комплекс навчально-методичного забезпечення дисципліни відповідає стандартам вищої освіти, вимогам мон молодь...
Відгуки, зауваження та пропозиції надсилайте на адресу iconШляхи Христа
Додаток: стислі зауваження про сучасні викривальні історії типу «Вся правда про Ісуса Христа»
Відгуки, зауваження та пропозиції надсилайте на адресу iconМетодичні рекомендації Винахідницька та інноваційна діяльність Пропозиції до Реєстру галузевих нововведень
Конференції, організаторами та співорганізаторами яких були кафедри Університету
Відгуки, зауваження та пропозиції надсилайте на адресу iconТема. Пошук інформації в Інтернеті
У вікні Адреса введіть з клавіатури адресу. Завершіть роботу клавішею Enter. Якщо така адреса є у списку, виберіть її І натисніть...
Відгуки, зауваження та пропозиції надсилайте на адресу iconЛеонід Кононович
Отже отже-е-е, протягнув Мурат, зціпивши пальці рук І замислено розглядаючи нігті, нашу адресу І телефон І те, що ми начебто займаємось...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка