Виховний захід «планета захворіла» (екологічний журнал) Мета



Скачати 124,11 Kb.
Дата конвертації14.10.2017
Розмір124,11 Kb.

ВИХОВНИЙ ЗАХІД «ПЛАНЕТА ЗАХВОРІЛА» (екологічний журнал)

Мета: узагальнити та розширити знання дітей про те, що обов'язком кожної людини є охорона рідної природи, про вплив людини, її поведінки на природу, підвести дітей до усвідомлення необхідності зберігати і примножувати природні багатства, раціонально їх використовувати; розвивати естетичне сприйняття навколишнього, пізнавальний інтерес, логічне мислення, увагу, уяву, пам'ять, почуття колективізму; виховувати бережливе господарське ставлення до природи як до рідного дому, бажання зберегти нашу планету Земля для нащадків.

Обладнання: глобус – модель Землі, плакати «Природа – наш спільний дім»; вислів М.Пришвіна про природу «Рибі – вода, птиці – повітря, звірю - ліси, степи, гори. А людині потрібна Батьківщина. І охороняти природу – значить охороняти Батьківщину», книги про природу, блюдце, свічка, склянка з водою, таблиці, маска рибки, квітки.

ХІД ЗАХОДУ:

Учитель. Добрий день, діти, вчителі, гості! Ми радо вітаємо вас на нашому святі, присвяченому збереженню навколишнього середовища, і пропонуємо зазирнути на сторінки нашого екологічного журналу. Слово надається учням.
Учень1. Гарна, чудова планета Земля!

Є в ній озера, річки і моря,

Гори високі, степи та ліси, -

Скільки багатства і скільки краси!



Ведучий 1. Так, це все наше багатство, але його треба берегти, щоб воно дійсно було багатством. Наші далекі предки схилялися перед силою природи, гостро відчували свою залежність від неї. Але поступово дещо змінилось. Людина навчилася добувати вогонь, приручила тварин, навчилася захищатися від хижих звірів, будувати житло, знаходити і готувати собі їжу. Тоді людям стало здаватися, що вони вже не залежать від природи, що вони сильніші за неї.

Ведучий 2. Людина стала намагатись «полонити» природу, зробитися її господарем. Вона вважала себе велетнем, якому все на планеті можна. Але це не так. «Полонення» природи призвело до забруднення повітря й води, руйнування ґрунту, загибелі лісів, знищення рослин і тварин. Люди почали розуміти, що вони не «панують» над природою, а просто знищують її. А знищивши навколишню природу, вони й самі не виживуть.

(Виходить дівчинка – планета Земля із лялькою).



Земля. Я – Земля! Я тримаю тебе в долонях, людино. Без мене ти не можеш існувати! По мені ступають твої ноги. З моїх джерел ти п'єш воду, дихаєш повітрям. Я одягаю і обігріваю твої покоління. А що ж ти зробила зі мною, людино?

Учитель. Справді, на сьогодні наша планета «захворіла», природа в небезпеці. Про всі ознаки небезпеки, які висять над нашою планетою, звичайно, розказати неможливо, бо їх дуже багато. Ми зупинимося на деяких.

Отже, перша сторінка журналу – «Забруднення водойм».



Учень 1. Рятуємо чисте повітря,

Рятуємо воду – в морях, океанах,

В малих і великих річках.

Рятуємо Землю. Рятуємо небо.

Від кого рятуєм? Від себе.

Поки не пізно і можна хоч щось зробити.



Учень 2. (Зі склянкою води) Вода – прекрасна рідина,

Життя без неї неможливе.

Без запаху й смаку вона,

Корисна і завжди важлива.

Оазис там, де є вода,

А де нема – пустеля дика,

Там, де волога пропада,

У тім краю біда велика.



Учень 3. Жива вода дає життя

Всьому живому на світі.

Якщо живе жива вода,

Тоді Земля у квіті.



Ведучий 3. Від забруднення страждають «жителі» океанів, морів, річок. Відомі випадки, коли морські черепахи ковтали плаваючі у воді поліетиленові пакети, думаючи, що це медузи, і гинули. А скільки мальків

риб гине від забруднення річок, морів, океанів нафтою! Це веде до знищення рибних запасів, до зниження уловів.



Ведучий 4. Подивіться влітку, які забруднені наші річки. Багато людей поспішають в спеку до води, але й багато з них залишають сміття після себе, кидають розбиті пляшки в річки, а потім самі ж на них потрапляють. Багато фабрик, заводів не побудували очисних споруджень, і тому всі відходи йдуть прямо в річки. Більшість джерел тепер забруднені, засипані сміттям.

Сценка 1 «Хлопчик і карась».

Учитель. Підемо, діти, до ставка.

Він був такий чудовий!

Кругом татарник, осока,

І риби був він повний.



Виходить хлопчик з вудкою і відерцем.

Хлопчик. Що це сталося, агов!

Цей ставок немов загинув.

Вудочку таки закину –

Недарма ж сюди прийшов. (Витягає карася.)

Звідкіля це ти узявся?

Як ти й досі не пропав?

Я побачив і злякався,

Як ти в ньому існував.



Карась. Не кажи, бо я заплачу,

Страх бере мене й тепер.

Повно банок і лахміття.

Трохи-трохи я не вмер.



Хлопчик. Цим ставком колись хвалився.

А тепер ставок пропав.

Як крізь землю провалився,

Наче дідько його взяв.



Карась. Люди дбати перестали

І про рибу й про ставки.

Пляшки і сміття накидали,

І не стало в нім води.



Хлопчик. Ой, карасю, годі буде,

Перестань – бо вже кричать!



Карась. Ні, хай чують риби й люди!

Ні, не буду я мовчать!

Як можна знищити красу,

Спаплюжити саму природу?



Хлопчик. Напевно, розважались тут

Злі вороги людського роду?!

(Учні вдягають на дівчинку – Землю порожні металеві пляшки, кланяються і виходять.)

Учитель. Отже, як бачимо, слід всім постійно стежити за станом водойм. Ми рухаємося далі.

Друга небезпека для планети і друга сторінка нашого журналу– «Знищення лісів».

Ведучий 5. В жарких країнах знищують гарні ліси – джунглі. Ці ліси - одне з чудес природи. Там є дві третіх всіх видів рослин, тварин, грибів, які є на Землі. Густа, пишна рослинність джунглів виділяє в повітря багато кисню. Саме ці ліси називають «легенями» нашої планети. А люди знищують їх заради деревини, заради того, щоб звільнити місця для доріг, будівель. Кожен день в джунглях під пилкою падає…5 мільйонів дерев!

Ведучий 6. Така сама загроза і в українських лісах. Вирубують гарні дерева, виробляють меблі. Також дуже багато лісів знищується пожежами. Тому треба бути дуже обережними в лісі, коли відпочиваєте, не палити вогнища.

Учень 4. Ліс – то сила для людини,

Ліс – окраса всіх країн.

Ліс – безсмертний!

Але ж люди берегти Повинні ліс!



Учитель. Отже, треба берегти ліси! Діти, що дають нам ліси? Правильно, кисень, яким ми дихаємо. А де нам буде краще дихатися, в лісі чи в місті? Зараз ми на досліді розглянемо, чому нам важко дихати в місті.

Дослід.

Запалюємо свічку і тримаємо над нею блюдечко. Гасимо свічку. Перевертаємо блюдечко. Що ми бачимо на дні? Чорний наліт (кіптява) від диму. Це двоокис сірки. Багато заводів, фабрик спалюють нафту, вугілля. А після спалювання утворюється дим, в якому є двоокис сірки. Люди можуть захворіти, якщо в повітрі є багато двоокису сірки. Бо ця кіптява, що ви бачите на блюдечку, осідає в легенях і перешкоджає диханню.



Учитель (віддає блюдце дівчинці - Землі) Отже, третя небезпека для планети і третя сторінка журналу– «Забруднення повітря». Як люди можуть запобігти забрудненню повітря?

(Виходять учні із таблицями, стають в шеренгу один за одним)



  • Будувати очисні споруди на фабриках і заводах.

  • Не розводити багаття.

  • Опале листя збирати на купи і готувати з нього компост, необхідний для підживлення ґрунту.

  • Більше ходити пішки, не їздити, щоб не забруднювати повітря вихлопними газами.

  • Не використовувати гігієні аерозолі. Користуватися водою та милом.

  • Позбутися шкідливих звичок, а саме, паління цигарок.

Учитель. Діти, а що треба робити, щоб повітря в наших приміщеннях було чистим? Зараз ми пограємо. В цій грі я перевірю, як ви дбаєте про чистоту повітря. Залежно від ситуації, вам треба вибрати правильну відповідь: «Це все я», або «Це не я».

  • Хто про чистоту не дбає, до класу взутий забігає?

  • В класі хто із вас стрибає і пилюку піднімає?

  • Хто із вас такий завзятий – топче зелені багато?

  • Віник хто в руках тримає, бруд з кімнати вимітає?

  • Хто цигарку запалив, дим колечками пустив?

  • Хто віконечко відкрив? І повітря хто впустив?

Учитель. Молодці! Сподіваюсь, ви запам'ятали, як запобігти забрудненню повітря.

Ведучий 7. Відомий російський вчений В.Докучаєв говорив, що ґрунт дорожчий за золото. Без золота людина може жити, а без ґрунту – ні. Кажуть, що земля – годувальниця, ось чому необхідно берегти ґрунт: один сантиметр ґрунту створюється за 250 – 300 років, а 20 сантиметрів – за 5 – 6 тисяч років.

Ведучий 8. Ґрунт дуже боїться отруйних речовин, які дуже часто використовують на полях і городах. Від цього гинуть черви, різні мікроорганізми, без яких ґрунт втрачає родючість. За останні 100 років на планеті знищено близько чверті всіх родючих земель!

Учитель. Отже, четверта небезпека для планети і наступна сторінка – «Знищення ґрунту».

Ведучий 9. А куди дівати сміття? Це також проблема. В кожній сім'ї кожен день щось викидають. А в рік на кожного жителя міста приходиться ціла тонна сміття! В одній країні підрахували, якщо все сміття зсипати в одну гору, то потрібно майже 3 мільйони вантажних машин, щоб цю «гору» вивезти.

Ведучий 10. Частину сміття спалюють, частину закопують. Але і те, і друге – не кращий вихід з цього становища. При спалюванні сміття нерідко утворюються шкідливі речовини, забруднюючи повітря. А коли закопують – знищують ґрунт і підземні води. Сьогодні частину сміття переробляють. Вчені знаходять нові способи переробки сміття. Адже, не можна допустити, щоб на Землі виросли цілі гори відходів.

Учитель. Отже, п'ята небезпека для планети Земля – «Накопичення сміття».

Учень 5. Кущик, пташка і травичка

Не зуміють захиститься.

Якщо будуть знищені вони,

На планеті ми залишимось самі.



Сценка 2 «Дівчинка і квітка».

Дівчинка (вибігає, бачить квітку, хоче її зірвати).

Мені дуже сподобалася ця квітка.

Принесу її додому з зеленого гаю.

Розпушу їй чорнозему, добрив підшукаю.

Квітку посаджу в відерце, буду поливати.

Квітка. Хоч мене і пересадять в золоте відерце,

Та в неволі гнеться спина, в'яне моє серце.

Бог створив мене для щастя й чарівного дива.

Хто ж порве моє коріння, буде нещасливим.



Дівчинка. Я так більше не робитиму. Ти, квіточко, вибач мені, залишайся в лісі і даруй всім радість.

(Учні кланяються і виходять.)



Сценка 3 «Хлопчик і пташка».

Вилітає пташка, а хлопчик ловить її.



Хлопчик. Піймав я пташку, лагідно тримаю.

Я дам тобі зерняток і води.

У кліточці про тебе я подбаю,

Моя пташино, тільки не тремти!



Пташка. Пусти мене. В неволі я загину.

Водичку і зерно сама собі знайду.

Страшна неволя, добрая дитино.

А буде воля – я не пропаду.



Хлопчик. Лети, співай у небі гомінкому.

Хоч і маленький, зрозумів я все.

Моя рука нікому і ніколи

Ні кривди, ні біди не принесе.



Учитель. Молодець, хлопчику, ти справжній друг природи.

(Учні кланяються і виходять.)

Ведучий 11. Зникаючі види живих істот. Це ще одна біда! Під загрозою знищення зараз близько тисячі видів тварин і майже 25 тисяч видів рослин! Багато з них занесено в «Міжнародну Червону книгу».

В Червону книгу вчені занесли

Світ неповторний та чудесний,

Що поступово вимирає,

Давно рятунку в нас благає.

Ведучий 12. «Червона книга» - це документ совісті людини. Кожна нація перед світом несе відповідальність за збереження скарбів природи.

До «Червоної книги України» занесено 923 види рідкісних і зникаючих тварин і рослин.



Учитель. Отже, шоста небезпека – «Знищення тварин і рослин (флори і фауни)».

Дівчинка – Земля. Зупиніться, люди, останній є шанс!

Оберніться, люди, благаю я вас!

Все задумано мудро в природі –

Жити всьому в мирі і згоді.



Учень 6. Новий день над землею встав.

Вітерець повіває в віконце.

І якщо ти байдужим став,

Може стати і іншим сонце.

Чорні трави народить земля.

Ріки всохнуть, засиплються гравієм.

Біль планети – турбота твоя.

Це твоя і моя біографія!



Учень 7. Дивлюсь я на небо

Та й думку гадаю,

Що ми після себе

На світі лишаєм?

Брудне в нас повітря,

У ґрунті нітрати,

І слово «Чорнобиль»

Нам страшно згадати!



Дівчинка – Земля одягає чорний одяг.

Учень 8. Не шелестять трави,

І щебету в лісі не чутно!

Чорна планета, мертва!

Завмерли дерева в муках.

Ні річок, ні гаїв, ні криниць!

Ні комах, ані звірів, ні птиць!

Ані квітів, ні трав, ні повітря.

Ні людей…Як це страшно, повірте!!!



Учитель. Так, наша планета захворіла, і сталося це з вини людей. Бездумна діяльність людини може спричинити загибель життя на Землі. У статті 66 Конституції України записано: «Кожен зобов'язаний не заподіювати шкоду природі, культурній спадщині, відшкодовувати завдані ним збитки».

Дівчинка – Земля. Тому, діти, усіх вас закликаю:

Нащадкам збережіть природу,

Її степи, ліси, джерельну воду,

Дерева не рубайте, не вбивайте звіра,

І у природі буде хай довіра.

Учитель. Отже, якщо ми хочемо вилікувати планету, треба знати правду про її хвороби. Якою б страшною ця правда не була. Людина повинна бути лікарем Землі!

Дівчинка – Земля. Тож мудрість хай керує вами,

Коли ступаєте зеленими стежками.



Учитель. Бачите, діти, природа чекає від нас не черствості і зла, а мудрості і доброти. Сьогодні ви ще малі, а мине декілька років, і від вашої уважної, мудрої діяльності буде залежати життя на Землі. Для захисту світу потрібно об'єднання всіх людей нашої планети. Якщо кожен з вас переконаний, що треба піклуватися про природу, про все живе – простягніть руки своїм сусідам і візьміть їх за руки. Давайте ось так, як ви дружно взялися за руки, ми будемо єдині у прагненні зберегти нашу природу і всю планету Земля!

Всі учні класу разом із дівчинкою – Землею беруться за руки і співають пісню. Сл.О.М.Іванової, муз. М.О. Ведмедері «Природа просить порятунку».

Виконується пісня „ Природа просить порятунку”, сл. О.Іванової, муз. М.Ведмедері

Природа просить порятунку

Зеленим шепотом лісів.

Тривожним лебединим криком,

Змілілим плесом рік, морів.

Вона до нас із щемом в серці

Зболілі руки простягає,

Надіючись на кращу долю.

Про милосердя нас благає.

           Приспів.

Не ламайте, не знущайтесь,

Не руйнуйте, не губіть…

Пожалійте, приголубте,

Нагодуйте, оживіть.

 

Від споживацького безглуздя



Довкілля треба берегти –

То ж маємо навчитись жити

Лиш за законами краси.

Ми – люди, а тому повинні

Розумне й вічне в світ нести

У серці кожної людини

Зростити пагін доброти.

           Приспів.

Не ламати, не вбивати,

Не рубати, не губити.



Пожаліти, захистити,

Напоїти, оживити


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Виховний захід «планета захворіла» (екологічний журнал) Мета iconВолодимир Сосюра (1898-1965) Виховний захід «Любіть Україну, як сонце, любіть» Виховний захід «Любіть Україну, як сонце, любіть…» Мета
В. Сосюри, що не ввійшли до програмового вивчення; навчати естетично сприймати тонкощі поезій українського поета; розвивати в учнів...
Виховний захід «планета захворіла» (екологічний журнал) Мета iconФітобар «планета здоров’Я» 1-й ведучий. Шановні гості! Запрошуємо вас на презентацію фітобару «Планета здоров’я»
«Планета здоров’я». право перерізати стрічку надається…
Виховний захід «планета захворіла» (екологічний журнал) Мета iconВиховний захід “Уклін та шана Кобзарю” (Звучить гімн України) Мета
Мета: виховувати в учнів любов І шану до геніального сина України, розвивати інтерес до життя І творчості народного поета
Виховний захід «планета захворіла» (екологічний журнал) Мета iconВиховний захід з англійської мови «Передзвони Біг Бену»
Мета: розширити знання учнів про Сполучене Королівство Великобританії та Північної Ірландії
Виховний захід «планета захворіла» (екологічний журнал) Мета iconВиховний захід (10 клас): Мій музичний вибір Мета
Обладнання. Зал святково прикрашений рушниками, виставками композиціями українських пісень, вишиванок
Виховний захід «планета захворіла» (екологічний журнал) Мета iconВиховний захід «Добро починається з тебе» Мета
Обладнання. Картки для гри,музичні записи,уривок з української народної казки «Названий батько»
Виховний захід «планета захворіла» (екологічний журнал) Мета iconВиховний захід «У пісні нашій наша сила» Мета
Мета. Виховувати в учнів почуття патріотизму, національної гордості, любові до рідного краю, розуміння своєї причетності до всіх...
Виховний захід «планета захворіла» (екологічний журнал) Мета iconПереглядів: 590 Фото: bugaga ru Свято української кухні Бінарний виховний захід. Розробка учасника І всеукраїнського конкурсу "Творчий учитель обдарований учень". Звучить віночок українських народних пісень
Бінарний виховний захід. Розробка учасника І всеукраїнського конкурсу "Творчий учитель обдарований учень"
Виховний захід «планета захворіла» (екологічний журнал) Мета iconВиховний захід «Знати сьогодні, щоб жити завтра»

Виховний захід «планета захворіла» (екологічний журнал) Мета iconВиховний захід Пам'ять Героїв у полум’ї свічок Підготувала: Кл керівник групи в 14 1/9 Ганжа А. Г
Мета: вшанувати пам’ять героїв Небесної сотні, прищеплювати любов до Батьківщини, виховати патріотичну свідомість, розвивати бажання...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка