Використання інформаційних технологій на уроках музичного мистецтваСкачати 72,99 Kb.
Дата конвертації07.07.2017
Розмір72,99 Kb.

Використання інформаційних технологій на уроках музичного мистецтва


(Слайд № 1) Добрий день, шановні гості! ( Слайд № 2) Я є керівником кафедри вчителів фізично-естетичного циклу. Тема, над якою працює наша кафедра: ( Слайд № 3) « Розвиток творчих та фізичних здібностей, формування пізнавальної активності учнів під час викладання предметів фізично-естетичного циклу в умовах впровадження нових державних стандартів початкової, базової та повної загальної середньої освіти»


( Слайд № 4) Тому тема, яку я обрала для себе, над якою я працюю та познайомлю Вас сьогодні – це « Сучасна музично-пізнавальна діяльність на уроках музичного мистецтва в умовах впровадження нових державних стандартів з використанням ІКТ».
( Слайд № 5) Двадцять перше століття-це століття інформаційних технологій. Інформаційні технології зараз активно проникають в різні сфери життя, серед них є й народна. В наш час велика кількість інформаційних технологій застосовується в навчальному процесі. Використання інформаційних технологій в освітньому процесі дає вчителеві великі можливості під час проведення уроку, робить урок більш цікавішим, незабутнім, наочним, дозволяє по-новому використовувати текстову, звукову, й відеоінформаційну частину, збагачує методичні можливості уроку музики, надають йому сучасний рівень. ( Слайд № 6) На уроці музики використання інформаційних технологій вирішує низку важливих завдань, насамперед - це підвищення інтересу до музики й до навчально-пізнавальної діяльності на уроці, сприяє засвоєнню навчального матеріалу, активізації пізнавальної діяльності, реалізації творчого потенціалу учнів.

Найбільш доступний спосіб застосування інформаційних технологій на уроці музичного мистецтва - ( Слайд № 7) це використання мультимедійної установки. Одним із інструментів упровадження інформаційних технологій є педагогічна програма " Музичне мистецтво" в 1-8 класах, комп'ютерна програма Power Point, яку дуже ефективно та творчо можна використовувати у викладанні музики. ( Слайд № 8) В даній програмі складаються презентації, які дозволяють створити інформаційну підтримку при проведенні уроків музики, також, з більшим успіхом, цю програму можна використовувати і в позакласній роботі. Презентація дозволяє учителеві ілюструвати свою розповідь, робить її більш цікавою, а головне, концентрує увагу учнів на учителя, що дуже важливо.

Презентації можна застосовувати на різних етапах уроку, зорове сприйняття матеріалу, що вивчається, дозволяє учням ефективніше сприймати матеріал, що викладається. Під час створення слайдів можна використовувати анімацію, це зручно для послідовного викладу матеріалу. За допомогою анімації можна сконцентрувати увагу учнів на головному у матеріалі, що викладається, проводити групове та індивідуальне опитування дітей

( тестування, кросворди).

В багатьох школах уроки музичного мистецтва проводяться в актовій залі, де немає відповідних умов для проведення уроку музичного мистецтва, в такому випадку дуже виручає використання кмп'ютерних технологій, а особливо мультимедіа проектора.

Можна застосовувати мультимедіа в різних видах навчально-пізнавальної діяльності на уроці музики. ( Слайд № 9) Це так звані структурні компоненти: слухання музики, вокально-хорова діяльність, гра на дитячих музичних інструментах, творча діяльність, вивчення нотної грамоти, ігрова діяльність.( Слайд № 10)

Сприйняття музики:

 • Учитель створює фонотеку до уроку;

 • Оновлення якості звуку;

 • Учні допомагають поповнювати фонотеку;

( Слайд № 11)

Пісенна творчість:

 • Використання караоке;

 • Самим створювати фонограми;

 • Регулювати темп і тональність пісні;

( Слайд № 12)

Музикування на музичних інструментах:

 • Виконання ритмічних вправ на ударних музичних інструментах;

 • Фортепіанна клавіатура може звучати як будь-який інструмент симфонічного оркестру ;

( Слайд № 13)

Розкриття творчого потенціалу учнів:

 • Учні створюють музичні твори із готових семплів;

 • Створюють власні відеокліпи;

 • Можуть бути діджеями;

( Слайд № 14)

Ознайомлення з елементами музичної грамоти:

- Учитель друкує нотні завдання до уроку;

- Діти вивчають ноти, використовуючи спеціальні програми;
( Слайд № 15)

Ігрова діяльність:

- Проведення гри “Караоке в класі”;

- Проведення гри “Вгадай мелодію”;

- Інтерактивні музичні ігри;

Персональні комп'ютери давно вже стали повсякденним і звичним інструментом в житті людини, широке розповсюдження мережі Інтернет надає нам можливості широко її використовувати в освітньому процесі. Сучасний учитель, завдяки мережі Інтернет, має можливість знайти той матеріал, який знадобиться для нього і надасть широку інформацію школярам щодо його предмету.

Таким чином, якщо проаналізувати різні підходи до застосування комп'ютерних технологій в галузі музичної освіти в загальноосвітніх навчальних закладах, ( Слайд № 16) можна виділити декілька напрямків, серед них:

– прослуховування і аналіз музичних творів (слухацька діятельність) ;
– вокально-хорова робота (використання мінусовок, візуального ряду для розучування пісень) 
– вивчення історії та теорії музичного матеріалу
– позакласна робота
– отримання різної музичної інформації з використанням мережі Інтернет.

Я в своїй практиці часто даю учням завдання знайти певний матеріал в Інтернеті. Зараз є багато сайтів, де представлені біографії композиторів та багато класичної музики, музики різних стилів та напрямків, а також тексти, історія створення, аудіо-записи різних пісень.

Наприклад, якщо учням сподобалася та чи інша пісня, я даю їм завдання зайти на певний сайт, де вони можуть послухати кілька варіантів виконання цієї пісні, скачати її текст, і даю завдання вдома порівняти декілька варіантів виконання цієї пісні. Подібне завдання даю і на прослуховування класичної музики. Отримання і обробка через Інтернет різноманітної музичної інформації стає новим напрямком в розвитку пізнавального інтересу учнів до музики, а також однієї з форм вивчення світового музичного мистецтва.

( Слайд № 17)

Для подібних завдань я рекомендую наступні сайти: http://www.sovmusic.ru/; \www.classic-music.ru; www.tchaikov.ru;   www.vkontakte.ru, та інші.

Подібні завдання я вважаю важливими тому що, потік інформації, що виходить зараз з усіх засобів масової інформації, серед яких й Інтернет, необмежений. І я вважаю важливим, що задача учителя – спрямувати цей потік в потрібне русло, звернути увагу учнів на корисні сайти, навчити правильно добувати та обробляти інформацію.

Все вищеперераховане дозволило мені органічно включити ІКТ у всі уроки музичного мистецтва. Це й демонстрація на уроках презентацій, розроблених мною до тем, що вивчаються та використання CD, DVD, MP3-дисків із записами кращих зразків класичної музики, оперних і балетних спектаклів, мюзиклів і рок-опер. Інформація, яка надається на комп'ютерных дисках, дозволяє проводити віртуальні екскурсії по музею музичних інструментів, мандрувати по країнам і епохам, знайомлячись зі зразками музичного мистецтва, з кращими виконавцями світу, з різноманітними стилями й напрямками в музичному мистецтві. Все це допомагає реалізувати на практиці ті ідеї, які сприяють ефективному вирішенню освітніх завдань, досягненню нової якості навчання.

Одним із видів домашнього завдання є підготовка повідомлень за певними темами, іноді прошу підкріпити своє повідомлення презентацією. За повідомлення з використанням презентації я ставлю дві оцінки. Такий вид завдань дуже корисний, тому що, для підготовки презентації учні залучаються до індивідуальної творчості. В процесі демонстрації презентаці учні здобувають досвід публічних виступів, який буде в нагоді в їх подальшому житті, т.я. уміння працювати з комп'ютером є одним з елементів сучасної молодіжної культури.

( Слайд № 18) Оцінювання знань на уроках музичного мистецтва може проводитися також з використанням ІКТ:

- Використання спеціальних тестерів для створення тестових завдань;

- Розробка кросвордів і тестів за вже вивченим матеріалом за допомогою офісних програм;

- Використання ігри " Пазли".


Слайд № 19

Використання ІКТ на уроках музичного мистецтва дає можливість досягненню наступних педагогічних цілей:

 • підтримка групових і індивідуальних форм навчання в умовах класно-урочної системи організації навчального процесу;

 • створення комфортних умов комп'ютерної підтримки традиційних і новаторських технологій навчання;

 • підвищення інтересу учнів до творчої і пізнавальної діяльності;

 • забезпечення диференційованого підходу до вичення предмету;

 • структуризація змісту навчання і активізація опорних знань;

 • формування в учнів основ теоретичного мислення;

 • особистісний розвиток учнів;

 • виховання активності і самостійності.

Заключення

Сучасна школа не повинна відставати від потреб часу, а значить, сучасний учитель повинен використовувати комп'ютер в своїй діяльності. Застосовуючи інформаційні технології на уроці музичного мистецтва, не можна забувати про те, що це урок спілкування з мистецтвом. Дуже важливо не перетворити урок музики в спілкування з комп'ютером, не зробити урок музики схожим на будь-який інший урок. Використовуючи інформаційні технології необхідно використовувати тільки ті їхні досягнення, які допоможуть розкрити, розвити та реалізувати здібності учнів. Застосовуючи інформаційні технології на уроці необхідно пам'ятати про здоров'язберігаючі технології, т.я. під час використання відео-інформації йде велике зорове навантаження.Слайд № 20

Я хочу показати презентацію, яку я використовую як наочність при вивченні " Дитячого альбому П.І. Чайковського в початковій школі в розділі " Слухацька діяльність".Показ презентации.


Каталог: Files -> downloads
downloads -> «Це склад книжок» так скептик говорив, «Це храм душі» естет йому відмовив, Тут джерело всіх радощів земних, І їх дарують нам без цінним словом…»
downloads -> Для вчителів зарубіжної літератури
downloads -> Методичні рекомендації щодо викладання світової літератури в загальноосвітніх навчальних закладах у 2013-2014 навчальному році // Зарубіжна літератури в школах України. 2013. №7-8
downloads -> Талант людини це божий дар
downloads -> Василь Стус постать,що єднає
downloads -> Антон павлович чехов
downloads -> Остап Вишня. Трагічна доля українського гумориста. Моя автобіографія
downloads -> Урок 1 т ема. Вступ. Роль художньої літератури у формуванні життєвих цінностей людини


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Використання інформаційних технологій на уроках музичного мистецтва iconУрок музики має бути творчим та водночас відображати специфіку предмета
Використання комп'ютерних технологій та інтерактивних форм І методів роботи на уроках музичного мистецтва
Використання інформаційних технологій на уроках музичного мистецтва iconСтруктура портфоліо Професійний портрет учителя
«Використання сучасних технологій та інтерактивних методів роботи на уроках музичного мистецтва, як засобу підвищення рівня естетичного...
Використання інформаційних технологій на уроках музичного мистецтва iconВикористання інформаційних технологій на уроках математики І фізики
...
Використання інформаційних технологій на уроках музичного мистецтва iconВикористання інтерактивних та мультимедійних технологій на уроках світової літератури та в позаурочній роботі в системі особистісно орієнтованого навчання
Хочу звернути увагу на використання інноваційних технологій на уроках світової літератури
Використання інформаційних технологій на уроках музичного мистецтва iconВикористання інформаційних комп'ютерних технологій на уроках світової літератури
З досвіду роботи вчителя світової літератури Мізоцької школи-інтернату Федоркович Н.І
Використання інформаційних технологій на уроках музичного мистецтва iconУроки музичного мистецтва. 5 клас Навчально-методичний посібник для вчителів музичного мистецтва
Шляхтової Т. В., учителя музичного мистецтва Смілянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №11 Смілянської міської ради, під...
Використання інформаційних технологій на уроках музичного мистецтва iconТема використання додаткових джерел інформаційних та інтерактивних методик на уроках історії з метою розвитку пізнавальних інтересів учнів на основі інформаційно-комунікативних технологій мета
Висвітлити методичні принципи організації І проведення уроків історії, використовуючи інтерактивно-комунікативні технології
Використання інформаційних технологій на уроках музичного мистецтва iconЗастосування інформаційно-комунікаційних технологій на уроках світової літератури як складової особистісно орієнтованого навчання
Застосування інформаційних І комп’ютерних технологій – необхідна умова розвитку сучасної освіти
Використання інформаційних технологій на уроках музичного мистецтва iconУроки музичного мистецтва. 6 Клас навчально-методичний комплекс для вчителів музичного мистецтваБаза даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка