Випуск 1 Джон Уїнслоу ІрвінгСкачати 271,85 Kb.
Дата конвертації22.02.2018
Розмір271,85 Kb.Централізована бібліотечна система Подільського району міста Києва

Бібліотека імені Андрія Головка

Інтелектуальний бестселер

Випуск 1


Джон Уїнслоу Ірвінг

Київ * 2016


Джон Ірвінг : рек. список літ. / уклад. Моцак В. І.; ред. Іоаніді О. В.; ЦБС Поділ. р-ну, б-ка ім. А. Головка. – Київ, 2016. – 23 с. – (Інтелектуальний бестселер. – Вип.1).

Відгуки, зауваження та пропозиції надсилайте на адресу:

04208, Київ, проспект Правди, буд. 96,

тел.: 434-37-00

e-mail: biblioteka_golovka@ukr.net

© Централізована бібліотечна система Подільського району міста КиєваБібліотека імені Андрія Головка
Від укладача

Джон Уїнслоу Ірвінг – відомий американський письменник, сценарист, володар двох премій «Оскар», безперечний класик сучасної літератури Заходу і один з її безсумнівних лідерів. Практично всі його твори – світові бестселери. Характерною особливістю творів Джона Ірвінга є органічне поєднання трагічного і комічного, коли навіть важко відділити одне від одного. Ірвінг створює тим самим свій абсурдний та ірраціональний світ, в якому діють його персонажі. Це характерно для всієї творчості романіста і забезпечує велику популярність його книг у читачів.

Критики порівнюють його твори з такими майстрами слова, як Гюнтер Грасс і Габріель Гарсіа Маркес. Його книги перекладені на тридцять п’ять мов світу, разом з тим його творчість залишається майже невідомою українському читачеві.

Пропонований бібліографічний список включає перелік творів письменника, а також подає біографію, огляд творчості, кінороботи Джона Ірвінга.

Мета списку – допомогти читачеві зорієнтуватися в безмежному книжковому морі. Він може бути корисним усім, хто любить читати.

Цей світ комічний для тих, хто думає,

і трагічний для тих, хто відчуває.

Джон Ірвінг


Джон Ірвінг і його романи


Якщо тобі настільки повезло, що ти зумів вибрати свій життєвий шлях, доведеться знайти в собі краплю хоробрості жити у відповідності з цим

вибором

Джон Ірвінг


Джон Ірвінг (Джон Уїнслоу Ірвінг / John Winslow Irving) народився в Ексетері, штат Нью-Гемпшир, 2 березня 1942 року. В цей час його батько служив в армії і перебував на Тихому океані. Коли Джону було всього два роки, його батьки розвелись, а в 1948 році його мати удруге вийшла заміж, взявши прізвище Ірвінг, яке отримав і Джон, ставши Джоном Уїнслоу Ірвінгом замість Джона Уолласа Бланта-молодшого. Письменник виріс, жодного разу не зустрівшись зі своїм біологічним батьком. Його мати була письменницею, а вітчим – викладав історію Росії в престижній приватній Академії Філіпса в Ексетері.

Джон ріс відлюдною дитиною, проте вроджену любов до самотності він сам вважає рисою характеру, яка і зробила його письменником. В дитинстві він страждав від дислексії (нездатність оволодіти навичками читання текстів), і навіть просте читання давалось йому з великим трудом. Незважаючи на це, він став завзятим читачем і вступив на факультет літературознавства Академії Філіпса. Сім'я і оточення сприяли тому, що Джон отримав хорошу освіту, багато читав. Навчаючись в Академії, Ірвінг захопився спортивною боротьбою і захищав честь Академії в цьому виді спорту. Він впевнений, що саме завдяки спорту навчився дисципліні і наполегливості. Надалі боротьба займала значне місце в його творах.

Закінчивши Академію в Ексетері в 1961 році, Ірвінг вчився в Піттсбургському університеті, але після одного року навчання він залишив університет Піттсбурга і переїхав в столицю Австрії – Відень. Він вчився у Віденському університеті і об’їздив всю Європу на мотоциклі. Отримані враження пізніше знайшли своє відображення в його творах. Після повернення до Сполучених Штатів Ірвінг вступив до університету Нью-Гемпшира, який закінчив в 1965 році, отримавши ступінь бакалавра.

Цього ж року, твердо вирішивши стати письменником, Джон Ірвінг опублікував в журналі «Редбук» своє перше оповідання «Гілка зими» і був прийнятий у відомий в той час Письменницький гурток в університеті штату Айова, в якому серед викладачів був Курт Воннегут, і отримав грант на навчання в цьому університеті.

Ще будучи студентом, він одружився, а в 23 роки став батьком.

В 1967 році Ірвінг отримав ступінь доктора філософії. Цього ж року він повернувся в Нову Англію зі своєю сім'єю і отримав посаду асистента кафедри англійської мови в Windham College в Вермонті.

В 1975 році Ірвінг став асистентом кафедри англійської мови в коледжі Маунт-Холіоук, розташованому в штаті Масачусетс. Цього ж року він отримав грант від фонду Гуггенхейма.

Його письменницька кар’єра почалась у 26 років: тоді світ побачила його перша книга «Свободу ведмедям». Вражений реальними подіями останніх днів Другої Світової війни, в своєму романі письменник розповів трагікомічну історію двох студентів, які намагалися звільнити всіх тварин із Віденського зоопарку. В книзі є декілька сюжетних ліній, які надають особливого драматизму нещастям, що просто валяться на голови героям. Надалі цей спосіб оповіді стане візитівкою Ірвінга. Критику твір отримав хорошу і навіть доброзичливу оцінку Курта Воннегута, та особливої популярності не набув. Цю книгу називали непослідовною та наївною, проте сьогодні, проаналізувавши всі наступні романи письменника, критики вважають, що вже в першому романі наявні всі ті характерні особливості творчості автора, які й зробили його одним з найуспішніших сучасних американських прозаїків.
Не існує в світі нічого такого,

до чого двоє ставились би однаково.

Джон Ірвінг


Разом з режисером І. Кешнером Ірвінг намагався написати сценарій для екранізації цього роману. І хоча спроба виявилася відверто невдалою, це був не останній досвід роботи автора з Голлівудом.

В цей же час Ірвінг отримує академічний грант від фонду Рокфеллера.

Другий і третій його романи – «Людина води» та «Сімейне щастя вагою в 158 фунтів» – були сприйняті теж непогано. В «Людині води» автор вдосталь поіронізув над звичаями академічного співтовариства США; наступна книга була присвячена непростому інтимному життю двох сімейних пар в одному з університетських кампусів США.

Розчарований неефективною рекламою своїх творів, Ірвінг вирішив відмовитися від послуг свого першого видавця, «Random House», і запропонував четверту книгу – «Світ очима Гарпа» – компанії «Dutton», яка пообіцяла йому більш активне просування на ринку. Книга майже зразу стала міжнародним бестселером і ввійшла до числа фіналістів премії Американська книга (зараз відома як Національна книга) серед художньої літератури в твердій палітурці. Також роман отримав премію Національної Книжкової Академії як «краща художня книга в паперовій обкладинці» в 1980 році. За цією книгою режисер Джордж Рой Хілл поставив фільм з Робіном Уільямсом і Глен Клоуз в головних ролях. Картина номінувалась одразу на декілька Оскарів, в тому числі для Глен Клоуз і Джона Літгоу. Сам Ірвінг отримав в фільмі невелику роль: офіційної особи на одному з бійцівських турнірів Гарпа.Завдяки цьому роману Ірвінг із нудного академічного письменника перетворився на достатньо популярного белетриста; всі його наступні твори стали бестселерами. Він став американською літературною іконою – феноменом, який журнал «Тайм» назвав "Гарпоманія". Книга лякала і одночасно була привабливою в очах критики. Відмічалось, що жорстокість сучасного життя розкрита автором в усіх її проявах, роман насичений сценами насилля, вбивств, самовбивств, проте межа трагічного і комічного розмита, на думку рецензентів. Сам автор в одному інтерв’ю визнав, що який би похмурий сюжет він не створив, у нього все одно вийде комедія. Печальний фінал письменник коментував в одному інтерв’ю такими словами: «Щасливих фіналів не існує, смерть наздоганяє нас повсюди, проте це не може бути основою для непроглядного цинізму або відчаю, викликаного в основному незрілістю власної свідомості».

Після публікації «Світу очима Гарпа» Ірвінг зміг повністю віддати свої сили творчості, лише зрідка влаштовуючись викладачем у різні університети США (одного разу він попрацював також в своїй alma mater). Ще Ірвінг виконує роль асистента тренера в команді з боротьби університету, в якому вчиться його син. Першим успіх «Гарпа» повторив «Отель Нью-Гемпшир», на чиї продажі зовсім не вплинули неоднозначні рецензії критиків. Як і «Світ очима Гарпа» ця книга доволі швидко була екранізована: цього разу режисером став Тоні Річардсон, а головні ролі зіграли такі зірки як Джоді Фостер, Роб Лоу і Бо Бріджес. Проте екранізація не була цілком вдалою: роман був занадто складним для того, щоб перенести його на екран без втрати багатьох сюжетних ліній і смислових пластів.

Якщо ти письменник, твоя біда в тому, що, як би ти не

намагався зупинити потік думки, пов’язаний із

задуманим тобою романом, твоя уява продовжує

працювати; ти не в змозі її відключити. Джон Ірвінг
1985 року Ірвінг опублікував «Правила виноробів»; цей епічний твір був присвячений життю менського притулку. Багато хто проводив паралелі між цією книжкою і романом «Олівер Твіст» Чарльза Діккенса. Дія відбувається на початку ХХ століття. Благородний мрійник доктор Кедр і його медсестри зворушливо піклуються про мешканців свого сирітського притулку. Знаючи, в яких важких умовах, незважаючи на всі його старання, живуть покинуті діти, він поряд з тим ніколи не вмовляє незаміжню жінку зробити аборт, хоча і не відмовляє їй в цьому, якщо вона сама так вирішила.

Роман викликав полеміку в пресі, в ньому справедиво побачили заклик повернутися до традиційних моральних цінностей. Не дивлячись на різноманіття правил і моральних кодексів, які досліджує Ірвінг, критики вважали, що автор хоче привернути увагу до проблеми абортів. Завдячуючи цій книзі Ірвінг опинився в самому пеклі дискусії прихильників і противників абортів, що вирувала тоді в США. На позицію самого автора, який є прихильником легалізації абортів, вплинув досвід його прийомного діда, що був акушером-гінекологом.

Наступною була « Молитва за Оуена Міні », ще один сімейний епічний твір, присвячений питанням релігії. Центральна тема твору – віра і релігійність, а головний герой – зворушливий і трагічний хлопчик, який виявляється людиною, що заздалегідь знає про своє призначення, і все його життя, власне, – це підготовка до того головного, що чекає його в кінці. В цій книзі менше, ніж звичайно, трагікомічних ситуацій, в чомусь вона нагадує кращі романи Стівена Кінга. Як це зазвичай буває у Кінга, в житті головного героя «Молитви за Оуена Міні» час від часу трапляються містичні, незрозумілі випадки, і сам він – як розуміє в кінці і читач, – є черговим втіленням Христа. В усякому разі, ніякими раціональними поясненнями те, що відбувається в романі, не «виправдати».

Книга була написана під впливом творів Гюнтера Грасса і Натаніеля Готорна. В «Молитві за Оуена Міні» Ірвінг вперше в своїй творчості торкнувся теми В’єтнамської війни та її наслідків для американського суспільства – особливо обов’язкового призову, якого сам автор уник як одружений батько маленької дитини і шкільний учитель. Описуючи те, що відбувається з країною в 1960-ті роки, Ірвінг неодноразово підкреслює «необов’язковість» цієї війни і заявляє в своєму романі, що переможців у ній нема, є тільки постраждалі. В’єтнамська війна є кульмінаційним моментом формування головного героя роману. Зараз цей роман часто включають в списки книг, рекомендованих для шкільного читання у Великобританії.

Джон Ірвінг – один з небагатьох письменників, які завжди дотримуються одвічних романних цінностей: у нього завжди був сюжет, що розвивався в часі, і герой, чий характер змінюється з розвитком сюжету. Саме цією прихильністю до діккенсовської манери Ірвінг пояснює, чому всі його романи такі довгі: «Читачі люблять довгі романи з цікавим сюжетом та інтригуючими персонажами. Я завжди вважав ідеальною моделлю роман ХІХ ст., а більшість з них довгі. Для мене головне в романі – це можливість вловити рух часу. Мій предмет – не короткі вихідні, а тридцять років чийогось життя або довгий перехід з дитинства в дорослість. Для того щоб розповісти ті історії, які мене цікавлять, мені потрібно багато сторінок».

Не зважаючи на те, що Джон Ірвінг є сучасним романістом, проблеми його героїв традиційні. Він розглядає в своїх творах проблематику життя і культури американців, піднімає такі теми, як криза сім’ї, деморалізація і розклад суспільства.

Саме ця характерна особливість і приваблює увагу читачів до його творчості.Якщо припустити, що іще щось

здатне утримати людство на плаву, то це сім’я, а не держава і релігія. При тому, що саме сьогодні як ніколи людство потребує терпимості, держава і релігія проявляють страшенну нетерпимість. А сім’я уміє пробачати, тому длянеї все ще існує надія. Джон Ірвінг

Із своєю наступною книгою «Син цирку» (1995) Ірвінг повернувся у видавництво Random House. Можливо, це його найпохмуріша, складна і важка книга, яка лежить осторонь від магістральних тем його попередніх романів. У центрі сюжету – спогади індійського лікаря, який живе в Канаді: про дитинство, що минуло у мандрівному цирку в сільській Індії, про чарівний світ таємничих диваків і магів. Незважаючи на суперечливі відгуки критиків, «Син цирку» став національним бестселером, можливо, проте, тому, що автор на той час вже мав славу модного літератора.

В 1996 році світ побачив збірник «Рятуючи Пеггі Снід», до якого увійшли не опубліковані раніше оповідання і спогади письменника. В тому ж році була опублікована «Уявна подружка», де докладно і з гумором розповідається про його заняття боротьбою і про деякі моменти його письменницької кар’єри. Ірвінг присвячує цю книгу пам’яті двох своїх тренерів і друзям по письменницькій праці, які зіграли важливу роль в його становленні. В цьому ессе Джон Ірвінг вивів просту і точну формулу хорошого роману: «На трьохсотій сторінці повинно бути в десять разів цікавіше, ніж на тридцятій».

В 1998 році вийшов дев’ятий роман Ірвінга «Вдова на рік» (або в іншому перекладі «Чоловіки не її життя») і отримав таку ж популярність, як і «Світ очима Гарпа». Газета «Нью-Йорк Таймс» назвала цей роман «помітною книгою». Була відзначена особлива привабливість цієї «багатошарової», життєво мудрої любовної історії, сповненої, як і завжди у Ірвінга, комізму. Книга отримала схвальні відгуки рецензентів.

В 1999 році, після довгих років інтенсивної праці, виходить фільм за романом «Правила виноробів», режисером був Лассе Халльстрем, а в головних ролях знімались Тобі Магуайр, Шарліз Терон, Делрой Ліндо, Майкл Кейн. У фільмі знайшлось місце також і для автора. Шлях на кіноекран для цієї книги був нелегким. Пізніше Ірвінг з іронією буде згадувати, що робота над фільмом коштувала «двох продюсерів, чотирьох режисерів, тринадцяти років і незліченну кількість переписувань сценарію». Старання себе виправдали: «Правила виноробів» принесли автору «Оскар» за кращий cценарій, а також номінувались на премію за кращий фільм.

Тільки почни хвилюватися – причин

для хвилювання не обберешся.

Джон Ірвінг

Незабаром Ірвінг випустив книгу «Мій кінобізнес», в якій розповів про свої враження від роботи над екранізацією «Правил виноробів».

Дія наступного роману – «Четверта рука» – частково відбувається в Індії. Головний герой, фотожурналіст, в результаті нещасного випадку втрачає руку і після трансплантації стає першою людиною з пересадженою кінцівкою. Проблеми починаються через вдову донора, яка наполягає на зустрічі з рукою свого померлого чоловіка. Як і попередні книги Ірвінга, «Четверта рука» традиційно стала бестселером. Автор разом з режисером Лассе Халльстремом працюють над екранізацією цього роману. Передбачається, що на головну роль буде запрошений Джордж Клуні.

Джон Ірвінг не є фантастом, проте містичний елемент в романах «Молитва за Оуена Міні» і «Четверта рука» має визначальне значення для сюжету твору.

В 2005 році виходить його роман «Допоки я тебе не знайду» – найбільш автобіографічна, за власним зізнанням Ірвінга, книга. Герой роману, успішний голівудський актор Джек Бернc, ріс, як і автор, не знаючи свого біологічного батька. Мати огорнула його образ мовчанням і містифікаціями. Пошуки батька, якими починається і завершується ця епопея, визначають все життя Джека. Під час роботи над цією книгою письменник почав спілкуватися зі своїм зведеним братом і нарешті дещо дізнався про життя і характер свого справжнього батька.

Дванадцятий роман письменнника – «Остання ніч на Звивистій річці» – американська читацька аудиторія прийняла дуже тепло, відмічаючи майстерність автора і достовірність людських почуттів.

Останній твір Джона Ірвінга ( його ще нема в російському перекладі) – роман «В одній особі» подає історію, викладену від імені літнього чоловіка бісексуальної орієнтації. Все своє життя він намагається перемогти в собі потяг до чоловіків, жінок і транссексуалів. Автор зізнався, що твір був написаний завдяки людям, яких суспільство осуджує. Письменника зацікавила їх доля, думки і вчинки. Цей твір відвертий і скандальний.

Проте, якщо відкинути забобони, то «In one person» – це роман про боротьбу і, насамперед, про боротьбу із забобонами. Саме цей мотив об’єднує всіх персонажів, і саме психіка головного героя тут є об’єктом дослідження: його стосунки з матір’ю, почуття провини, самотність, комплекси і, головне, їх подолання.

В своїй творчості письменник категорично не приймає установку на створення «літератури для вибраних», нарікає на те, що в сучасних романах перевага надається, в першу чергу, формі, а не змісту, і що автори акцентують увагу на ускладненні структури своїх творів, а не на характерах героїв. Ірвінг виступає за максимальну простоту і ясність стилю, обстоюючи тим самим принципи класичного реалістичного твору.

Я ненавиджу елітарність, манірність, ускладненість такої великої кількості сучасної літератури. Я ненавиджу те, що перетворює

роман – одну з найбільш загальнодоступних форм – в щось, що нагадує сучасну поезію чи сучасний живопис, значною мірою

призначений іншим художникам і поетам.

Джон Ірвінг


Кожен, хто прочитав хоч один роман Джона Ірвінга, знає, чого чекати – суміші розуму, гумору і насилля. В своїх творах Ірвінг висловлює свою глибоку прихильність до людства в усьому його вражаючому різноманітті, а також непідробне захоплення мужністю і почуттям гумору людей, які борються із життєвими негараздами.

Перший шлюб письменника завершився в 1981 році і після цього в 1987 році він одружився вдруге — на своєму літературному агенті Джанет Тернбулл. На честь цієї події, щоб зробити подарунок дружині, Ірвінг зробив татуювання на лівому плечі в формі кленового листка (його дружина – канадка). У Ірвінга троє дітей: сини Брендан і Колін від першого шлюбу і Еверетт від другого.

Сьогодні Джон Ірвінг зі своєю сім’єю живе в Вермоні і в Торонто. Він продовжує писати романи і адаптувати свої попередні роботи для екранізацій. В даний момент письменник працює над новим, чотирнадцятим романом, який буде називатися «Алея таємниць». А читачі всього світу з нетерпінням чекають нових книг цього визнаного автора інтелектуальних бестселерів.Жорстокий добрий світ романів Джона Ірвінга

Мир глазами Гарпа : романДжон Ирвинг; пер. с англ. И. Тогоевой. – Москва : Иностранка, 2005. – 751 с. – ( Серия: The Best of Иностранка ).

Це роман, який миттєво затягує читача в багатогранний і яскравий світ, а розгалужений сюжет залишить бажання повертатися до книги знову і знову.

«Світ очима Гарпа» – найкращий роман Ірвінга. Книга вже видана мільйонами примірників практично в усіх країнах Європи й Америки. Це сучасна сага про сім’ю, яка живе в нашому немилосердному світі, члени якої намагаються, кожен по-своєму і не завжди успішно, знаходити гармонію. Головна проблема роману: чи можливо поєднати одну з найважливіших цінностей цивілізації – сім’ю – і прагнення до свободи сексуальних стосунків. Побудова сюжету, послідовність життєвих перипетій

героїв однозначно показують позицію автора: хочеш спокійного життя – гамуй пристрасті. Сам автор найточніше означив ставлення майбутніх читачів до книги: «Вона, можливо, викличе часом посмішку навіть у найпохмурішого типа, проте розіб’є чимало занадто ніжних сердець».Молитва об Оуэне Мини : роман / Джон Ирвинг; пер. с англ. В. Прахта.Москва : Иностранка, 2006. – 827 с. – ( Серия:  The Best of Иностранка ).
Ця історія про хлопчика, який набуває дивної влади над людьми і подіями, наповнена містичними випадками і майже детективними загадками, незрозумілими збігами і дзеркальними повторами, які своєю чергою повторюють – інколи іронічно – сюжет Євангелія. Як трапилось, що Оуен Міні, який випадково спричинив смерть матері свого кращого друга, приводить його до Бога? Чому хирлявий капловухий хлопчик, подібно Христу, передбачає свою долю: йому точно відомо, коли і як він помре? На думку Стівена Кінга, «ніхто ще не показував Христа так, як Ірвінг у своєму романі». Віртуозна майстерність оповідача і фантастична винахідливість сюжету роблять книгуДжона Ірвінга справжньою подією великої літератури.


Мужчины не ее жизни : роман / Джон Ирвинг; пер. с англ. Г. Крылова. – Санкт-Петербург :  Домино ;  Москва : Эксмо, 2009. – 763 с. – ( Серия: Интеллектуальный бестселлер. Читает весь мир).
Автор вводить читача в дзеркальний лабіринт відображень: страхи з дитячих книжок колись популярного письменника Теда Коула несподівано обростають плоттю, і ось уже казковий персонаж перетворюється в реального маніяка-вбивцю, щоб майже через сорок років Рут Коул, дочка письменника і сама письменниця, збираючи матеріал для роману, стала свідком його жорстокого злочину.

Але в першу чергу це роман про кохання. Атмосфера чуттєвості, любові без берегів і обмежень наповнює його сторінки якоюсь магічною силою, перетворюючи читача в учасника чарівного дійства...


Отель "Нью-Гэмпшир" : роман / Джон Ирвинг; пер. с англ. С. Буренина под ред. А. Гузмана, В. Шубинского.Москва : Эксмо ; Санкт-Петербург : Домино, 2007. – 623 с. – ( Интеллектуальный бестселлер. Читает весь мир).
Трагікомічна історія великої американської сім'ї з п'ятьма дітьми, що охоплює період з 40-х до 80-х років минулого століття, розповідає про «пригоди» її ексцентричних членів по обидві сторони Атлантики – від містечка штату Мен до післявоєнного європейського Відня. Ведмідь-мотоцикліст, покоївка-німфоманка, негр-законник, футболісти-насильники, терористи, сліпий єврей-дресирувальник – все це і багато іншого читач знайде на сторінках цього фантасмагоричного дійства під назвою «Готель Нью-Гемпшир».
Покуда я тебя не обрету : роман Джон Ирвинг; пер. с англ. И. Свердлова.Москва : Иностранка, 2008. – 879 с. – ( Серия: The Best of Иностранка ).
Герой роману – відомий актор Джек Бернс – ріс без свого батька. Мати Джека переконала сина, що його батько справжній негідник і розпусник. Так хлопчик і ріс, лякаючись думки, що він схожий на батька, і соромлячись зізнатися оточуючим, хто його батько. До того ж, хлопець був наділений надзвичайною привабливістю і вмінням з малих років притягувати до себе жінок і неприємності. З часом все виявляється не так, як йому здавалося. Пошуками батька починається і завершується ця епопея. Красень, улюбленець жінок, талановитий артист, всі свої ролі Джек грає для одного-єдиного глядача.

Цей роман автор назвав найбільш автобіографічним із своїх романів. Мабуть, саме так і є, адже дуже вже проникливі емоції, іноді здається, що неможливо таке придумати.Последняя ночь на Извилистой реке : роман / Джон Ирвинг; пер. с англ. Иванов И. – Москва: Эксмо, 2011. – 640 с. – ( Серия: Global Book ).
Новий роман «Остання ніч на Звивистій річці» мало схожий на попередні книги письменника. Початок – цілком в дусі Ірвінга: гранично ризикова ситуація, екзотична, одночасно вона викликає співпереживання. Поступово автор знайомить нас з головними героями роману: кульгавим кухарем Домініком Бачагалупо, його сином Денні та їхнім приятелем, грубуватим сплавщиком Кетчумом. Через безглуздий, трагікомічний випадок кухареві із сином доводиться виїхати із Нью-Гемпшира, міста лісорубів і сплавщиків, оточеного глухими північними лісами, і майже півстоліття переховуватися від шерифа на прізвисько Ковбой. За цей час Денні виросте і стане письменником, та ні він, ні його батько, ні Кетчум так і не знайдуть спокою і щастя...

Правила виноделов : роман / Джон Ирвинг; пер. с англ. М. Литвинова. – Москва : Амфора. – 2007. – 766 с.
Головний герой роману Гомер Уеллс народився в притулку. Лікар-акушер Уілбер Ларч став для хлопчика прийомним батьком і учителем. Він навчив Гомера всьому, що знав сам. Він передав йому доброту, здатність співпереживати чужому болю і горю. Хлопчик-сирота знайшов свій сімейний дім, та дім цей уже не є тією фортецею, за стінами якої можна сховатися від бур і катаклізмів нашого жорстокого світу.
Свободу медведям : роман Джон Ирвинг; пер. с англ. О. Лапиковой. – Москва : Центрполиграф. – 2003. – 464 с.
Роман подає своєрідну історію пригод двох друзів – Ганнеса Граффа и Зіггі Явотника, під час яких один з них знайде кохання, а другий – смерть. Зіггі Явотник поет, мотоцикліст, анархіст, він мріє дати свободу диким звірям – невинним жертвам людського свавілля. Вітер пригод дме їм у спину, штовхаючи їх на неймовірні вчинки...
Семейная жизнь весом в 158 фунтов :  роман / Джон Ирвинг; пер. с англ. Е. Боярской.Москва :  Эксмо,  2014. – 349 с. – (Интеллектуальный бестселлер. Читает весь мир ).

Складні, заплутані історії двох подружніх пар в центрі уваги Джона Ірвінга. Саме у відносинах з близькими людина проявляється в повній мірі. Рани минулого, страхи, невпевненість в собі – те, що «на людях» успішно приховується за маскою зовнішнього благополуччя, в сімейному житті виявляється. Тут нема необхідності й можливості все це приховувати. Герої Ірвінга зважуються на сміливий сексуальний експеримент. Проте, звісно, ними рухає не тільки – і не стільки – бажання гострих еротичних відчуттів.


Сын цирка : роман / Джон Ирвинг. – Москва : Эксмо. – 2009. – 832 с. – ( Интеллектуальный бестселлер. Читает весь мир ).
Коли гриф-стерв’ятник з’явився високо в небі над майданчиком для гольфа елітного клубу, ніхто не розпізнав у ньому провісника смерті. Та хижого птаха привабив запах крові...

Таємниче вбивство виявилось не першим і не останнім в ряду лиховісних злочинів Коріння цього злочинства так глибоко проросли в минуле, що доктору Даруваллі довелось переосмислити все своє життя, щоб дійти до витоків трагедії. А в його житті чого тільки не було: карлики і слони, блискуче навчання у Відні і старанно законспіроване написання сценаріїв для хітів Боллівуду, і навіть таємничий нічний укус в ногу, який призвів до релігійного навернення...Человек воды : роман / Джон Ирвинг; пер. с англ. О. И. Лапиковой.Москва :  Центрполиграф, 2003. – 476 с. – (Серия: Alter Ego).

Трагікомічна історія про Фреда Трампера на прізвисько Богус, який не зумів врятувати найближчого друга, втратив своє кохання, чарівну Біггі, і не знайшов порозуміння з єдиним сином. Трампера обсідають невирішені проблеми, проте він навчився жити із клятими питаннями, на які нема однозначних відповідей...


Четвертая рука : роман / Джон Ирвинг; пер. с англ. И. Тогоевой.Москва : Иностранка, 2005. – 463 с. – ( The Best of Иностранка )
Герой книги Ірвінга – красень, улюбленець жінок – успішно піднімався кар’єрними сходами, коли з ним трапилась ця прикра історія: під час телерепортажу із індійського цирку лев відгриз йому руку… Репортаж бачили мільйони телеглядачів, і журналіст став знаменитістю. Його буде оперувати кращий лікар-трансплантолог, а нікому не відома вдова віддасть для пересадки руку свого чоловіка, який загинув, з однією умовою, – але якою!...

Чужие сны и другие истории роман Джон Ирвинг; пер. с англ. И. Иванов – Москва : Эксмо. – 2012. – 576 с. – ( Интеллектуальный бестселлер. Читает весь мир ).
Ця книга – єдина в творчій біографії Джона Ірвінга збірка творів малої форми. Попри всю їх жанрову різноманітність – оповідання і повісті, роздуми про життя, спогади, розгорнута данина поваги до улюблених письменників (Чарльза Діккенса і Гюнтера Грасса) – Ірвінг залишається вірним собі: цей майстер психологічної прози, який за глибиною володіння матеріалом не поступається великим класикам, має дивовижну здатність висловлюватися притчами, і будь-яка книга його не про те, про що здається…
***
Двері в підлозі : казка / Джон Ірвінг; пер. з англ. В. Баняс // Всесвіт. – 2015. – №5 – 6. – С. 295—296.

Казка-притча "Двері в підлозі" не виходила окремим виданням: цей невеличкий текст є частиною відомого роману «Чоловіки не її життя», за яким був знятий фільм. Ключовий момент кінострічки – читається маленький твір про малюка, котрий боявся відчинити таємничі двері в підлозі. Похмура казочка про людський страх перед життям здійснила на глядачів настільки потужний вплив, що відтоді, без перебільшення, "живе" окремо від роману, частиною якого є.

Екранізації творів Джона Ірвінга


Отель Нью-Гемпшир / The Hotel New Hampshire (США, реж. Тоні Річардсон, сценарій Тоні Річардсон і Джон Ірвінг, 1984). В ролях: Роб Лоу, Джоді Фостер, Пол МакКрейн, Бо Бріджес, Ліза Бейнс.

Режисер Тоні Річардсон чудово передав в своєму фільмі придуману Ірвінгом атмосферу життя незвичайної і ексцентричної американської сім’ї. Пригоди членів сім’ї, незважаючи на драматичні і не завжди веселі моменти, пов’язані з особистісним, сексуальним і психологічним самовизначенням, показані з елегантним гумором.Саймон Бирч / Simon Birch (США, реж. Марк Стівен Джонсон, за романом A Prayer For Owen Meany, сценарій М. С. Джонсон і Джон Ірвінг, 1989). В ролях: Джозеф Маццелло, Ешлі Джадд, Олівер Платт, Девід Стретейрн, Дена Айві.
Джон Ірвінг вважав, що фільм за його романом «Молитва за Оуена Міні» не може бути успішним, тому продав права на екранізацію за умови, що його назву буде змінено. Альтернативний варіант «Саймон Бірч» був запропонований самим автором. Тонкий і добрий фільм розповідає про дружбу, про дорослішання, про віру і про те, що мрії маленької людини про великі подвиги можуть стати реальністю.

Мир по Гарпу / The World According to Garp (США, реж. Джордж Рой Хилл, сценарій Стів Тесіч і Джон Ірвінг, 1982). В ролях: Робін Уїльямс, Мері Бет Хьорт, Глен Клоуз, Джон Літгоу, Хьюм Кронін.

Цей фільм – повна дотепного гумору, чарівного абсурду, сатиричних роздумів замальовка про життя молодого письменника, який намагається розібратися в собі самому. На тлі кипучих 60-х, непевності і фальшивої моралі суспільства, він намагається побудувати свою ідеальну модель світу. Фільм небезпідставно порівнюють з культовою картиною «Форест Гамп».

Дверь в полу / The Door in the Floor (США, реж. Тод Вільямс, по роману A Widow for One Year, сценарій Тод Вільямс і Джон Ірвінг, 2004). В ролях: Ель Фаннінг, Джеф Бріджес, Кім Бейсінгер, Джон Фостер, Ларрі Пайн.

Складна історія відносин дитячого письменника і його дружини, які ведуть жорстоку і приховану від сторонніх очей психологічну війну, ускладнену проблемами дорослішання дочки.

Правила виноробів (англ. The Cider House Rules) —реж. Лассе Халльстрем, по однойменному роману Джона Ірвінга, 1985 р. Автор сценарію Джон Ірвінг. Знято кінокомпанією Miramax. В ролях: Тобі Магуайр, Шарліз Терон, Делрой Ліндо, Майкл Кейн, Пол Радд.

Красива історія кохання і зради, яка розгортається на тлі війни. Історія двох молодих чоловіків і дівчини із сирітського притулку, які роблять перші кроки в самостійному житті.


Нагороди:


2000 р. – дві премії «Оскар»: краща чоловіча роль другого плану (Майкл Кейн), кращий адаптований сценарій (Джон Ірвінг), а також 5 номінацій: кращий фільм, кращий режисер, краща робота художника-постановника, кращий монтаж, краща музика

2000 р. – дві номінації на премію «Золотий глобус»: краща чоловіча роль другого плану, кращий сценарій .

2000 р. – номінація на премію BAFTA за кращу чоловічу роль другого плану.

2000 р. – премія Гільдії кіноакторів США за кращу чоловічу роль другого плану, а також номінація за кращий акторський склад.
Інтернет-ресурси

Биография Джон Ирвинг [ Електронний ресурс ] // Знаменитости : [ сайт ]. – Джерело доступу: http://www.peoples.ru/art/literature/prose/roman/john_irving/movie.shtml ( 29. 03. 2016 ). – Назва з екрану.

Джон Ирвинг [ Електронний ресурс ] // Лаборатория Фантастики : [ сайт ]. – Джерело доступу: https://fantlab.ru/autor7612 ( 29. 03. 2016 ). – Назва з екрану.
Ирвинг, Джон Уинслоу [ Електронний ресурс ] // Вікіпедія : вільна енциклопедія. – Джерело доступу: https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D1%80%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B3,_%D0%94%D0%B6%D0%BE%D0%BD_%D0%A3%D0%B8%D0%BD%D1%81%D0%BB%D0%BE%D1%83 ( 29. 03. 2016 ). – Назва з екрану.
Лучшие книги Джона Ирвинга [ Електронний ресурс ] // LiveLib : [ сайт ]. – Джерело доступу: https://www.livelib.ru/author/19072/top ( 29. 03. 2016 ). – Назва з екрану.
Зміст

Від укладача - 5


Джон Ірвінг і його романи - 6
Жорстокий добрий світ романів Джона Ірвінга - 14
Екранізації творів Джона Ірвінга - 20
Інтернет- ресурси - 21
Зміст - 23


Каталог: wp-content -> uploads -> 2016
2016 -> Рекомендована література
2016 -> Літературна вікторина Т. Г. Шевченко – великий син України Коли І де народився Т. Г. Шевченко?
2016 -> Тема. Життєвий І творчий шлях французького письменника Альбера Камю; його філософські та естетичні погляди. А. Камю й екзистенціалізм
2016 -> Поетика національного міфу в романній творчості Пола Остера
2016 -> Програма комплексного фахового випробування при вступі на навчання за програмами освітнього ступеня "магістр"
2016 -> Замилування переплітається зі смутком. Ганна Чубач «Зупинюся над рікою» Мета
2016 -> Програма комплексного фахового випробування при вступі на навчання за програмами освітнього ступеня "магістр"
2016 -> Програма комплексного фахового випробування при вступі на навчання за програмами освітньо-кваліфікаційного рівня "спеціаліст"


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Випуск 1 Джон Уїнслоу Ірвінг iconДжон Фітцджеральд Кеннеді Життєвий шлях Біографія
Джон Фітцджеральд Кеннеді народився 29 травня 1917 р у місті Бруклайн, штат Массачусетс. Він походив з багатої ірландської сім'ї,...
Випуск 1 Джон Уїнслоу Ірвінг iconДжон Кітс (1795 1821) Вірш про коника та цвіркуна
Кітс, Джон (Keats, John 31. 10. 1795, Лондон 23. 02. 1821, Рим) — англійський поет
Випуск 1 Джон Уїнслоу Ірвінг iconОзнайомитися з біографією Джона Кітса; Ознайомитися з біографією Джона Кітса
Дж. Кітс Джон Кітс був найстаршим із чотирьох дітей Томаса та Френсіс Дженнінгс Кітсів. Джон народився у центральному районі Лондона,...
Випуск 1 Джон Уїнслоу Ірвінг iconМетодична «Швидка» (Бібліоквілт) Випуск №5
П’ятий випуск бібліоквілту пропонує характеристику 2016 року у світі та важливі для організації роботи бібліотекаря матеріали
Випуск 1 Джон Уїнслоу Ірвінг iconВипуск 4 Івано-Франківськ
Методичний вісник: портфоліо як засіб підвищення якості освіти. (випуск 2) / Упорядники Л. Скальська, О. Нижник, А. Дутчак, С. Клімковська....
Випуск 1 Джон Уїнслоу Ірвінг iconДжон Боулби. Привязанность
Общая редакция и вступительная статья кандидата психологических наук Г. В. Бурменской
Випуск 1 Джон Уїнслоу Ірвінг iconДжон Голсуорсі ( 1867-1933) представник реалістичного мистецтва. Трилогія «Сага про Форсайтів». Тематика сімейної хроніки
Джон Голсуорсі ( 1867-1933) – представник реалістичного мистецтва. Трилогія «Сага про Форсайтів». Тематика сімейної хроніки
Випуск 1 Джон Уїнслоу Ірвінг iconФранка Ліна Костенко Біобібліографічний покажчик укладач А. І. Мартинюк відповідальна за випуск Т. Є. Клименко за редакцією Т. Є. Клименко Житомир 2012
А. І. Мартинюк відповідальна за випуск Т. Є. Клименко за редакцією Т. Є. Клименко
Випуск 1 Джон Уїнслоу Ірвінг iconУрок №22. Дата 24. 11. 14. Клас Світова література
Тема. Джон Кітс «Про коника та цвіркуна». Поетизація образу природи у вірші, його ідея
Випуск 1 Джон Уїнслоу Ірвінг iconДержавної адміністрації рекомендаційний список літератури Із циклу «Країни І народи» Випуск ХІІІ
Білорусь: рек список літератури із циклу «Країни І народи». – Вип. ХІІІ / [Є. А. Шевченко; відповід за випуск М. В. Жарова] : окз...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка