Всесвітній День Авіації та Космонавтики 12 квітняСкачати 59,79 Kb.
Дата конвертації03.11.2017
Розмір59,79 Kb.

Всесвітній День Авіації та Космонавтики 12 квітня

 

c:\users\asus\pictures\20110325_2_1.jpg 
В цей день, 12 квітня, у 1961 році громадянин СССР старший лейтенант Юрій Олексійович Гагарін на космічному кораблі "Восток" вперше в світі здійснив орбітальный політ навколо Землі, відкривши епоху пілотуємих космічних польотів. Він здійснив один виток довкола земної кулі, який тривав 108 хвилин.
 

 

Розвиток польотів в колишньому союзі проходило поетапно. Від перших пілотуємих кораблів та орбітальних станцій до багатоцільових космічних, які пілотували орбітальні комплекси.За рішенням Міжнародної авіаційної федерації (ФАІ) 12 квітня святкується як "Всесвітній день Авіаціїї та Космонавтики".

 

 "12 квітня 1961 року в Радянському Союзі виведений на орбіту навколо Землі перший у світі космічний корабель-супутник” Восток "з людиною на борту.
Пілотом-космонавтом космічного корабля-супутника "Схід” є громадянин Союзу Радянських Соціалістичних Республік льотчик майор ГАГАРІН Юрій Олексійович.

Старт космічної багатоступеневої ракети пройшов успішно, і після набору першої космічної швидкості і відділення від останньої ступені ракети-носія корабель-супутник почав вільний політ по орбіті навколо Землі.


За попередніми даними, період обертання корабля-супутника навколо Землі состовляет 89,1 хвилини; мінімальне видалення від поверхні Землі (в перигеї) дорівнює 175 кілометрам, а максимальна відстань (в апогеї) состовляет 302 кілометри; кут нахилу площини орбіти до екватору – 65 градусів 4 хвилини.

Вага космічного корабля-супутника з пілотом-космонавтом состовляет 4725 кілограмів, без урахування ваги кінцевому ступені ракети-носія.


З космонавтом товаришем Гагаріним встановлена і підтримує двосторонній радіозв’язок. Частоти бортових короткохвильових передавачів складають 9,019 мегагерца і 20,006 мегагерца, а в діапазоні ультракоротких хвиль 143,625 мегагерца. За допомогою радіотелеметричної і телевізійної систем здійснюється спостереження за станом космонавта у польоті.
Період виведення корабля-супутника "Схід” на орбіту товариш Гагарін переніс задовільно і в даний час відчуває себе добре. Системи, що забезпечують необхідні життєві умови в кабіні корабля-супутника, функціонують нормально.

Політ корабля-супутника "Восток” з пілотом-космонавтом товаришем Гагаріним на орбіті триває.


9 год 52 м. За отриманими даними з борту космічного корабля "Восток”, о 9 годині 52 хвилини за московським часом пілот-космонавт майор Гагарін, перебуваючи над Південною Америкою, передав: "Політ проходить нормально, почуваю себе добре”.


10 ч. 15 м. О 10 годині 15 хвилин за московським часом пілот-космонавт майор Гагарін, пролітаючи над Африкою, передав з борту космічного корабля "Схід”: "Політ протікає нормально, стан невагомості переношу добре”.


10 ч. 25 м. О 10 годині 25 хвилин московського часу, після обльоту земної кулі відповідно до заданої програми, була включена гальмівна рухова установка і космічний корабель-супутник з пілотом-космонавтом майором Гагаріним почав знижуватися з орбіти для приземлення в заданому районі Радянського Союзу. "c:\users\asus\pictures\icabghg1t.jpg

Гагарін Юрій Олексійович

http://pank-vorobey.narod.ru/ref030.files/image001.jpg

Юрій Олексійович Гагарін (9 березня 1934 — 27 березня 1968) — перший у світі космонавт, Герой Радянського Союзу (1961), полковник.

 

БІОГРАФІЯНародився 9 березня 1934 року у селі Клушино Гжатського району Смоленської області, недалеко від міста Гжатськ, яке нині перейменоване в Гагарін. За походженням є вихідцем з селян: батько — Олексій Іванович Гагарін (1902—1973) тесляр, мати Ганна Тимофіївна Матвєєва (1903—1984) — свинарка.

Дитинство прожив в селі Клушино. 1 вересня 1941 року пішов в школу, але 12 жовтня село зайняли німці і навчання урвалося. Два роки село було окуповане німцями. 9 квітня 1943 року село звільнила Червона армія і навчання в школі поновилося.

24 травня 1945 року сім'я Гагаріних переїхала в Гжатськ (нині Гагарін). У травні 1949 року Гагарін закінчив шостий клас Гжатської середньої школи і 30 вересня поступив в Люберецьке ремісниче училище №10. Одночасно, поступив у вечірню школу робочої молоді, сьомий клас якої закінчив в травні 1951 року, а в червні закінчив на відмінно училище за фахом формувальник-ливарник.

У серпні 1951 Гагарін поступає в Саратовський індустріальний технікум і 25 жовтня 1954 роки вперше прийшов в Саратовський аероклуб. У 1955 році, Юрій Гагарін добився значних успіхів, закінчив на відмінно навчання і зробив перший самостійний політ на літаку Як-18.

27 жовтня 1955 роки, Гагарін був покликаний в армію і відправлений до Оренбургу в 1-е військово-авіаційне училище льотчиків імені К. Є. Ворошилова. 25 жовтня 1957, Гагарін училище закінчив.

У 1959, одружувався на Валентині Іванівні Горячевій.

9 грудня 1959 роки Гагарін написав заяву з проханням зарахувати його в групу кандидатів в космонавти. Вже через тиждень його викликали до Москви для проходження всестороннього медичного обстеження в Центральному науково-дослідному авіаційному госпіталі. На початку наступного року була ще одна спеціальна медкомісія, яка визнала старшого лейтенанта Гагаріна придатним для космічних польотів. 3 березня 1960 роки наказом Головнокомандувача ВВС К. Вершиніна зарахований до групи кандидатів в космонавти, а з 11 березня приступив до тренувань.

 

ПОЛІТ В КОСМОС

Окрім Гагаріна, були ще претенденти на перший політ в космос, всього було двадцять чоловік. Вони не були кращими пілотами країни, претендентів відбирав Сергій Корольов, важливе було зріст, вага і здоров'я. Ракета, на якій належало летіти, була спроектована для відправки ядерної боєголовки до США.  Марк Галлай — людина, яка готувала їх до польоту, — одного разу казав дуже точно: «У будь-якому авіаційному полку можна було набрати двадцять таких льотчиків» З двадцяти претендентів відібрали тільки шестеро, Королев поспішав, оскільки були дані, що 20 квітня 1961 роки свою людину в космос відправлять американці. І тому старт планувалося призначити між 11 і 17 квітня 1961 року. Того, хто полетить в космос, визначили в останню мить, на засіданні ГК, ними стали Гагарін і його дублер Тітов. Було підготовлено три повідомлення ТАРС про політ Гагаріна в космос. Перше — «Успішне», друге на випадок, якщо він впаде на території іншої країни або в Світовому океані - «Звернення до урядів інших країн», з проханням допомоги в пошуку, і третє - «Трагічне», якщо Гагарін не повернеться живим.

Політ

Старт корабля «Восток» був проведений в 09:07 за московським часом з космодрому Байконур. Виконавши один оборот навколо Землі в 10:25:34 на 108 хвилині, плановий політ був завершений (на одну секунду раніше, ніж був запланований). Через збій в системі гальмування спусковий апарат з Гагаріним, приземлився не в запланованій області за 110 км від Сталінграду, а в Саратовській області, недалеко від Енгельса. О 10.48 радар в місцевому військовому аеропорту виявив невідому ціль, це був спусковий апарат, а трохи пізніше за 7 км до землі, у відповідності з планом польоту, Гагарін катапультувався і цілей на радарі з'явилося дві.

Першими землянами, які зустріли космонавта після польоту, опинилися дружина лісника Ганна Акимовна Тахтарова і її шестирічна внучка Ріта. Незабаром до місця подій прибули військові з довколишньої частини. Одна частина військових узяла СА під охорону, а інша повезла Гагаріна в розташування. Звідти Гагарін по телефону відрапортував командирові дивізії ППО: «Прошу передати головкому ВПС: завдання виконав, приземлився в заданому районі, відчуваю себе добре, ударів і поломок немає. Гагарін».Зустріч на землі

Тим часом з Енгельcького аеропорту вилетів вертоліт Мі-4, в його завдання входило знайти і підібрати Гагаріна. Першим виявили СА, але Гагаріна поряд не було, ситуацію прояснили місцеві жителі, вони сказали, що Гагарін виїхав на вантажівці в Егельськ. Вертоліт злетів і узяв курс на місто. По дорозі з нього побачили вантажівку, з якої махав руками Гагарін. Його підібрали і вертоліт полетів на базу в Енгельcький аеропорт, повідомивши радіограму «Космонавт узятий на борт, слідую на аеродром».У Енгельcьком аеропорту, Гагаріна вже чекали, у трапа вертольота було все керівництво бази, йому вручили вітальну телеграму радянського уряду. На «Перемозі» Гагаріна повезли в диспетчерський пункт, а потім в штаб бази, для зв'язку з Москвою.

До полудня на Енгельcький аеродром, з Байконура прибули два літаки Іл-18 і Ан-10, на ньому був сам заст. ВПС генерал лейтенант Агальцов і група журналістів. У перебігу трьох годин, поки встановлювали зв'язок з Москвою, Гагарін давав інтерв'ю і фотографувався. З появою зв'язку особисто доповів Брежнєву і Хрущеву про виконання польоту. Після доповіді Гагарін сів на літак Іл-14 і полетів до Самари (тоді Куйбишев). Було ухвалено рішення щоб уникнути галасу сісти де-небудь подалі від міста. Але поки глушили двигун і вмонтовували трап, народу зібралося неймовірно, під'їхало місцеве партійне керівництво. Коли змонтували трап, першим вийшов з літака Гагарін, він привітав присутніх. Гагаріна відвезли на обкомівську дачу на березі Волги. Там він прийняв душ і нормально поїв. Через три години після Гагаріна в Самару прилетіли Королев і ще декілька чоловік з Держкомісії. О 9 годині вечора, накрили святковий стіл і відзначили вдалий політ Гагаріна в космос. А вже в 11 всі спали, позначилася втома, що накопичилася.


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Всесвітній День Авіації та Космонавтики 12 квітня iconОрієнтовний план заходів для відзначення Дня авіації та космонавтики
Дню авіації та космонавтики «Вперед у майбутнє: відкриваємо таємниці космосу» (1-11кл.), «12 квітня – Всесвітній День Космонавтики...
Всесвітній День Авіації та Космонавтики 12 квітня iconУсний журнал «Всесвітній день авіації І космонавтики»
Мета: познайомити з історією святкування Всесвітнього дня авіації І космонавтики,ознайомити з біографією першого космонавта України...
Всесвітній День Авіації та Космонавтики 12 квітня iconСценарій свята присвячений Дню космонавтики, а також вірші І веселі конкурси для проведення та святкування Дня космонавтики та авіації

Всесвітній День Авіації та Космонавтики 12 квітня icon40-й день народження Житомирського музею космонавтики ім. С. П. Корольова

Всесвітній День Авіації та Космонавтики 12 квітня iconВ 29 квітня 1918р.; Г 31 квітня 1918р Виберіть правильне твердження: а брест-Литовський мирний договір з Німеччиною підписав С. Петлюра; б денікінський режим утвердився на більшій території України навесні 1919р
А 9 квітня 1918р.; Б 21 квітня 1918р.; В 29 квітня 1918р.; Г 31 квітня 1918р
Всесвітній День Авіації та Космонавтики 12 квітня iconІнформаційні листи: Міжнародний день дитячої книги
Міжнародної ради дитячої книги. Відзначається щороку (починаючи з 967) квітня — в день народження великого казкаря Ганса Крістіана...
Всесвітній День Авіації та Космонавтики 12 квітня iconВнесок українських вчених у розвиток космонавтики
Розвивати пізнавальні здібності учнів І зацікавленість історією космонавтики та її майбутнім;
Всесвітній День Авіації та Космонавтики 12 квітня iconРішення міської ради від 07 квітня 2011р. №215 "Про День міста Сарни", виконком міської ради виріши в: Утворити організаційний комітет з підготовки та відзначення 131-ї річниці міста Сарни у складі, згідно додатку
Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", відповідно до рішення міської ради від 07 квітня 2011р. №215 "Про День міста...
Всесвітній День Авіації та Космонавтики 12 квітня iconУрок-занурення «реактивний рух. Розвиток космонавтики. ВНЕСОК УКРАЇНСЬКИХ УЧЕНИХ У Розвиток космонавтики.»
К. Е. Ціолковського та українських учених про використання ракет для космічних польотів


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка