Як виникла музика



Сторінка1/4
Дата конвертації28.07.2017
Розмір0,77 Mb.
  1   2   3   4

Розділ І. МУЗИКА  ЯК  ВИД   МИСТЕЦТВА.

Урок 1.

Тема: Як виникла музика.

Мета:

Навчальна: поглиблювати знання учнів про виникнення музичного мистецтва та народних музичних інструментів;

-  навчати висловлювати судження щодо специфіки інтонаційно-образної мови музики;

-  повторити визначення музичного поняття «ритм»;

Розвиваюча:розвивати вміння логічно мислити, інтерпретувати та виразно виконувати музичні твори;

Виховна: прищеплювати зацікавленість історією музичного мистецтва.

Музичний матеріал: П.Нергард «Образ шуму»; Г.Струве «Музика».

Наочні посібники: нотна хрестоматія; зображення музичних інструментів.

Обладнання: ТЗН; фонохрестоматія.

Тип уроку: комбінований.
Хід уроку

         Учні входять до класу під музичний супровід (Г.Струве «Музика»)



1.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Перевірка готовності класу до уроку. Музичне вітання

2.     МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Учитель. З давніх-давен люди намагалися з’ясувати, що таке музика. Чи потрібна нам вона? Як виник цей вид мистецтва? З чого він почався? Що надихнуло людину на перші музичні спроби? Бачите, як багато питань для розмірковування! Сьогодні ми спробуємо їх розв’язати.

3.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Бесіда

 На які групи можна поділити звуки, що нас оточують?

 Чим різняться звуки шумові та музичні?

 Які ви знаєте музичні інструменти?

 Чи можна звучання голосу людини вважати подібним до звучання музичних інструментів?
4.     ОСНОВНА ЧАСТИНА

Розповідь вчителя

-                Слово «музика» у перекладі з грецької означає «мистецтво муз». Ще за давніх часів було складено чимало легенд про походження музики.

 (Учитель розповідає про різні припущення щодо історії виникнення музики.)

У багатьох народів складено легенди про походження музики, про богів і героїв, які відкрили її людям. Людина в давнину приписувала виникнення звуків природи надприродним силам. їй здавалося, що звуки утворюють якісь таємничі і невидимі істоти. На кожному кроці людина зустрічалася з музикою природи - співом птахів, ревом тварин, гуркотом грому, шумом дерев, звуками моря, дзюрчанням струмків. Спілкування з природою було основним джерелом, з якого виникала створювана людиною музика.
-                     Який музичний інструмент з’явився на світі першим?

Перший музичний інструмент з’явився водночас із людиною. І цим інструментом була… сама людина, адже в людини є голос, яким вона може видавати різні за висотою звуки. Отже, першу в світі мелодію відтворив людський голос. Голосом первісна людина передавала інформацію одноплемінникам і повідомляла про свої емоції: страх, радість, любов. Для того щоб це повідомлення було цікавішим, давня людина тупотіла ногами й плескала в долоні, стукотіла каменем по каменю або вдаряла по натягнутій шкірі мамонта. Так предмети, що оточували людину, почали перетворюватися на музичні інструменти.

(Учитель розповідає про зв'язок музики давніх людей з їхнім повсякденним життям, про звуконаслідування прадавньої музики)

Придивившись до перших музичних інструментів, можна помітити, що вони мало чим відрізнялися від звичайних знарядь праці. Звичайна ступа, в якій товкли зерно, глиняний горщик чи гарбузова сулія обтягувалися шкірою, утворюючи примітивні ударні інструменти. Струнні музичні інструменти з'явилися за зразком лука. Духові інструменти також не були винятком: щоб передати сигнал на дальшу відстань, первісний музикант кричав у мушлю або в очеретяну трубку, посилюючи таким чином звук свого голосу. Так людина відкривала музику в навколишній природі і праці.

        

Головним елементом первісної музики був ритм.

Пригадайте, що таке ритм.

Ритм допомагав людям чітко виконувати рухи під час роботи. Співаки підкреслювали ритм плесканням у долоні або притоптуванням. Під час виконання танцю людині потрібний акомпанемент. Пізніше люди помітили: якщо вдарити по плоских каменях, шматках дерева, мушлі, то вони видають гучні ритмічні звуки. Вони  і стали першими музичними інструментами.

         Якщо розподілити інструменти за способом видобування з них звуку, то матимемо три групи – ударні, духові, струнні. Ми не знаємо, якими саме були перші музичні інструменти, проте ми можемо це припустити.

         Під час розкопок стоянки первісних мисливців в Україні знайшли цілий «оркестр». Із кістяних трубочок були зроблені дудки і свистки. Із кісток мамонта вирізали брязкальця та тріскачки. Сухою шкірою обтягували бубни, які гуділи від ударів калаталом. Такими були первісні музичні інструменти.

(Учитель розповідає про матеріали, з яких давні люди виготовляли музичні інструменти, та застосування цих музичних інструментів під час ритуалів та військових дій.)

         Поміж багатьох ударних інструментів можна виокремити дві групи: народні та класичні ударні інструменти.

    Де можна почути ударні народні інструменти, а де - класичні?

    Чим  вони схожі, а чим – різняться?

(Учитель розповідає, як із часом музичні інструменти зазнали змін.)



Слухання музики

Учитель.Послухайте композицію «Образ шуму» сучасного данського композитора П.Нергарда та дайте відповідь на запитання.

    Чи відповідає ця музика нашим уявленням про музикування первісної людини?

    Які ударні інструменти виконують цю композицію?
Слухання твору «Образ шуму» П.Нергарда
Вокально-хорова робота

Учитель. Із чого ж виникає музика? Чи доводилося вам гуляти лісом і знайти маленький струмочок, що весело дзюркотить уздовж стежки? Він звучить як музика, чи не так? Коли дощ тарабанить по даху, ніжно співає птах – чи це не музика? Саме про це йдеться у пісні російського композитора Георгія Струве.
Слухання пісні «Музика» Г.Струве
Розспівування
Розучування пісні «Музика» Г.Струве
5.     ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

Бесіда

Учитель. Музика, її ритм, мелодія, рівномірне чергування й повторення награвань, по співок в усі часи емоційно впливають на людину, можуть змусити  її плакати або сміятися, наполегливо працювати або хоробро долати ворога.

   Про які первісні інструменти ви дізналися на уроці?

   Які види первісних музичних інструментів знайшли археологи?

   Вигадайте свій варіант історії виникнення музики.


6.     ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Вигадати казку про історію виникнення барабана.



Учні виходять із класу під музичний супровід (Г.Струве «Музика»)


Урок 2.

Тема: Як виникла музика (продовження)

Мета:

Навчальна: поглиблювати знання учнів про виникнення    духових музичних інструментів;

-         Ознайомити учнів із поняттям «інтонація»;

-       Навчати виражати та обґрунтовувати власне емоційно – естетичне ставлення до музичних та літературних образів;

Розвиваюча:розвивати вміння логічно мислити, інтерпретувати та виразно виконувати музичні твори;

Виховна:прищеплювати зацікавленість історією музичного мистецтва.

Музичний матеріал: Д.Кабалевський «Труба і барабан»; Л.К. Дакен «Зозуля»; Г.Струве «Музика»

Наочні посібники: нотна хрестоматія; репродукція картини М.Врубеля «Пан»; зображення музичних інструментів.

Обладнання: ТЗН; фонохрестоматія.

Тип уроку: комбінований урок.

Хід уроку:

(Учні входять до класу під музичний супровід Д.Кабалевський «Труба і барабан»)

1.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Перевірка готовності класу до уроку. Музичне вітання

2.     МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Учитель.

    Пригадайте назву твору, під музику якого ви входили  до класу.

    Які музичні інструменти наслідує фортепіано?

    До яких груп належать ці  інструменти?


Попереднього уроку ми ознайомилися з первісними ударними інструментами. А як виникли духові інструменти?

Про це ми дізнаємося сьогодні на уроці.


3.     ОСНОВНА ЧАСТИНА

Розповідь учителя

-                     Невідомо, навіщо давня людина подула у шматок бамбука, очеретяну тростинку, ріг або порожнисту кістку тварини, але всі ці речі згодом перетворилися на музичні інструменти. Найдавнішим інструментом уважають флейту, яку було знайдено на південному заході Німеччини. Точніше. Це частина інструмента, що нагадує флейту, зроблену з кістки лебедя, вік якої перевищує 35 тисяч років! Наскальний живопис також містить зображення перших духових інструментів.

Саме в ті далекі часи первісна людина, за припущеннями вчених, почала розуміти, що чим довшою є трубка, тим нижчою буде звук, і навпаки, чим трубка коротша, тим звук вище.  Згодом людина згрупувала кількість трубочок, різних заввишки, і таким чином на світ з’явився один  з  найдавніших інструментів.

Флейта Пана – назва давнього  духового музичного інструмента, що являє собою паралельно розташованих, скріплених  між собою поздовжних  одиночних флейт різного розміру. Флейта Пана зустрічається під різними назвами у багатьох  народів світу: грецька – сирина, російська – кувікли, грузинська – ларчемі, литовська – скудучай, англійська – panpipesта ін..

Про флейту Пана йдеться  у старовинній легенді. Послухайте її.

У  Гермеса, бога скотарства, і німфи  Дріопи народився син – волохатий, із цапиними ногами і ріжками на голові. Хлопчик був дуже смішний і сподобався богам. До того ж він виявися  веселим і йому дали  ім’я  Пан – «уподобаний усіма».

Пан став,  як  і  його  батько, покровителем пастухів. Однак він був легковажним богом: не стільки стежив  за своїми підопічними, скільки  розважався з німфами. Беручи участь у нічному  хороводі німф, Пан побачив  юну чарівну  Сирингу  і  закохався  в  неї, але німфа злякалася  його вигляду та втекла. На її шляху трапилася річка. «Як урятуватися?» - заридала юна красуня. І бог річки відгукнувся на її благання, урятував її, перетворивши на очерет. Невтішний  Пан не міг  забути  Сирингу і, сидячи на березі, зрізав кілька  тростинок  очерету. Потім він скріпив їх воском – і  утворилася флейта, що збереглася до наших днів та отримала назву флейта Пана.
Споглядання репродукції творів мистецтва

Учитель. На картині М. Врубеля (учитель демонструє репродукцію картини М.Врубеля «Пан») Пан зображений ніби тієї миті, коли він  щойно  пограв на сопілці та замислився  про життя. Навіщо Сиринга перетворилася на очерет? Жили б у мирі та злагоді – удвох та веселилися. То й що з того, що він потворний зовні, проте серце у нього  добре. Німфо, німфо, нічого ти не зрозуміла!

         Михайло Олександрович зобразив Пана по – своєму. Міфічний Пан у нього  більше походить на російського лісовика з круглим обличчям і волошковими безтурботними очима: хитрун і лукавець. Древній, як природа, химерний… Добродушні очі Пана запитливо дивляться  на світ. І  ліс навколо  таємничий, передвечірній, коли народжуються найрізноманітніші  образи – то світлі, то сумно-ніжні, то такі, що лякають або насторожують.

         Сьогодні для виготовлення флейти Пана в різних країнах використовуються очерет, гілки бузини, деревина клена, витриманий бамбук, іноді червоне дерево або звичайна пластмаса.

         Мабуть, подібні музичні інструменти існували в усіх первісних людей.



Слухання музики

Учитель. Враження, настрій та свої відчуття наші пращури передавали, наслідуючи звуки навколишнього світу, звуки природи: шум вітру, хвиль, спів пташок.

         Послухайте твір  Луї Клода Дакена.

 Які саме звуки природи ми чуємо у цій п’єсі?

Слухання твору Луї  Клода  Дакена «Зозуля»

Учитель. Так, цей  твір  має  назву  «Зозуля».

   Порівняйте  музику  природи  з  музичним  твором. Якими  музичними засобами можна імітувати  звуки дозвілля?



Вокально-хорова робота

Розспівування

Продовження роботи над піснею «Музика» Г.Струве

4.     ПІДБИТТЯ  ПІДСУМКІВ УРОКУ

Бесіда

 Чим відрізняються давні духові музичні інструменти від сучасних?

 Чому духові інструменти мають саме таку  назву?
5.     ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Знайти цікаву казку про музичні інструменти.



(Учні виходять із класу під музичний супровід Г.Струве «Музика»)

Урок  3

Тема: Мова музики

Мета:

Навчальна: навчати учнів спостерігати  за інтонаційно-образним розвитком музики, висловлювати судження про специфіку інтонаційно-образної мови музики;

-         Навчати розпізнавати основні засоби виразності, основні музичні жанри та їх особливості у втіленні життєвого змісту;

-         Ознайомити учнів із поняттям «засоби музичної виразності», «мелодія», «гармонія», «темп», «лад», «динаміка»;

Розвиваюча: розвивати вокально-хорові навички;

-         Навчати дотримувати правил фразування і дихання під час виконання музики;



Виховна: виховувати почуття співпереживання та кращі якості особистості.

Музичний  матеріал: П.Чайковський «Італійська пісенька», «Старовинна французька пісенька» (із «Дитячого альбому»); О.Янушкевич «Веселкова»

Наочні посібники: нотна хрестоматія; портрет П.Чайковського; схеми засобів музичної виразності; зображення музичних інструментів; ребус.

Обладнання: ТЗН; фонохрестоматія.

Тип уроку: комбінований урок.

Хід уроку

         (учні входять до класу під музичний супровід О.Янушкевич «Веселкова»)



1.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Перевірка готовності класу до уроку. Музичне вітання

         2. ОСНОВНА ЧАСТИНА


ЗАСОБИ МУЗИЧНОЇ ВИРАЗНОСТІ



Учитель. (під час пояснення вчителем нового матеріалу учні складають схему «Засоби музичної виразності»). Для музики є характерною особлива мова – мова звуків. Також у музики є власні  виражальні засоби.

мелодія





темп




динаміка




лад




ритм

         Якщо ви розв’яжете ребус, то дізнаєтеся, як називається один із головних засобів  музичної виразності – основа  будь-якого музичного твору, його сенс. Його душа, без якої музику взагалі неможливо уявити.
























3

7

10

5

4

9

12

1-А         2-Р          3-М            4-Д             5-О                  6-В

7-Е            8-У          9-І               10-Л           11-Ж         12-Я

Відповідь: Мелодія

МЕЛОДІЯ – музична думка, образний зміст якої виражений одним голосом. Мелодія може бути різною – плавною або переривчастою, веселою або сумною.

РИТМ –це послідовність звуків різної  або однакової тривалості. Ритм має  велику виражальну силу і настільки чітко характеризує  мелодію, що інколи  її вдається розпізнати  за тривалістю звуків і ритмічним рисунком.


РИТМ

рівномірний

Чіткий

Виразний

Упевнений

Стриманий

Маршовий

Нерівномірне

Легкий

Танцювальна

поривчастий

Ритмічний рисунок кожної пісні  можна простукати олівцем  або проплескати в долоні. Крім  звуків різної  тривалості у нотному тексті використовується також  пауза, що позначається 



Завдання. Проплескайте ритмічну вправу.

Робота з поняттями

         Швидкість виконання музичного твору називають темпом. Темп буває швидким, повільним і помірним. Для позначення темпу використовують італійські слова: швидкий темп – алегро, престо; помірний темп – анданте; повільний – адажіо.

Настрій, що ми відчуваємо у музиці, залежить від ладу.

         Лад – це об’єднання звуків, різних за висотою, що тяжіють один до одного. У музиці існують два контрастних лади мажор і мінор. Мажорна музика сприймається як світла, яскрава, радісна; а мінорна – як сумна та мрійлива.

-                Проспівайте мелодії відомих пісень «Щедрівочка щедрувала», «Шпачок прощається». У яких ладах їх написано?

-                Послухайте та пригадайте знайому вам п’єсу Л.ван Бетховена «Весела. Сумна» Який лад у першій частині, а який – у другій?


Неможливо передати всю красу музику, не використовуючи  динаміки, яка  надає їй виразності та емоційності. У перекладі з грецької слово «динаміка» означає «сила». Отже, динаміка – це гучність звучання.

Згадані засоби  музичної виразності ми можемо почути у будь-якому творі.



Слухання музики

Робота в парах

    Послухайте «Італійську пісеньку» російського композитора П.Чайковського  та, користуючись схемою,  охарактеризуйте музику цього твору.


Слухання «Італійської пісеньки» П.Чайковського

         (Учитель розповідає історію створення П.Чайковського «Італійської пісеньки» з «Дитячого альбому».)

         Цікавими є сторінки збірки, присвячені музиці різних народів. «неаполітанська пісенька» - цей твір присвячений італійському місту Неаполю. В Неаполі дуже багато каналів. Люди плавають по них в човнах – гондолах. Італійці – дуже музикальний народ, вони часто співають прямо в човнах. «Італійська пісенька» оспівує красу південного міста.
   Послухайте «Старовинну французьку пісеньку» з «Дитячого альбому» П.Чайковського та складіть невеличку історію за змістом цієї п’єси

Слухання «Старовинної французької пісеньки» П.Чайковського

   Які засоби музичної виразності допомогли вам створити свої історії?


Вокально-хорова робота

Слухання пісні «Веселкова» О.Янушкевича

Розспівування та розучування пісні «Веселкова»
3. ПІДБИТТЯ  ПІДСУМКІВ  УРОКУ

Бесіда

 Що таке засоби музичної виразності?

   Про які засоби музичної виразності ми згадували сьогодні на уроці?

4. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

         Прослухати будь-який твір із «Дитячого альбому» П.Чайковського та проаналізувати його за створеною сьогодні на уроці схемою.

         Учні виходять із класу під музичний супровід О.Янушкевич «Веселкова»

Урок  4

Тема: Мова музики (продовження)

Мета:

Навчальна:допомогти учням усвідомити багатство та розмаїття народного мистецтва;

-       Розглянути можливість вокального виконання музики за відсутності  слів;

-       Ознайомити учнів із поняттям «вокаліз», «тембр голосу»;

Розвиваюча: формувати в учнів уміння виражати власну точку зору, інтерпретувати  зміст музичних та художніх творів, використовуючи спеціальну термінологію;

Виховна: виховувати культуру слухання музики, зацікавленість музичним мистецтвом.

Музичний матеріал: С.Рахманінов «Вокаліз», О.Янушкевич «Веселкова».

Наочні посібники: нотна хрестоматія; портрет С.Рахманінова; схема засобів музичної виразності.

Обладнання: дзвіночки; ТЗН; фонохрестоматія.

Тип уроку: комбінований урок.

Хід уроку

         Учні входять до класу під музичний супровід О.Янушкевич «Веселкова»



1.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Перевірка готовності класу до уроку. Музичне вітання

2. МОТИВАЦІЯ  НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

   Пригадайте засоби музичної виразності та складіть схему.



ЗАСОБИ МУЗИЧНОЇ ВИРАЗНОСТІ




Мелодія




Ритм




Темп




Лад




Динаміка




?

    У нас залишилась одна незаповнена  клітинка. Пригадайте, як називають у музиці особливе забарвлення звука.

3. ОСНОВНА ЧАСТИНА

Робота з поняттями

         Особливе забарвлення звука, властиве певному інструмента чи голосу, називають тембром (у перекладі з французької – «мітка», «ознака»). Кожен музичний інструмент має власний неповторний  тембр.

         Учитель проводить гру «Упізнай дзвіночок»

Учитель. Отже, навіть прості дзвіночки можуть мати власні голоси.

         Учитель розповідає про різні тембри голосу, притаманні людям.

За тембром людські голоси розрізняють таким чином:

ДИТЯЧІ


СОПРАНО

  АЛЬТ

ЖІНОЧІ


СОПРАНО

 МЕЦО-СОПРАНО

    КОНТРАЛЬТО

ЧОЛОВІЧІ


ТЕНОР

                БАРИТОН

                                        БАС



Слухання музики

Учитель. У прадавні часи поезія і музика були поєднані в єдиному мистецтві – пісні. Із плином віків музика й література стали  окремими видами мистецтва, проте спорідненість між ними  збереглася й досі. Зокрема вокальна музика – це співзвуччя музики й поезії. Їх поєднує ритм як поетичної, так і музичної мови.

    Чи можна співати без слів? Звісно, можна. Кожен із вас, мабуть, наспівував мелодію пісні на якийсь склад.

    Проспівайте мелодію улюбленої пісні на голосну «А».

Це означає, що ми співали вокалізом. Вокальна  музика – це не тільки пісня чи романс, а й твори для вокальних ансамблів та хорів. А ще до вокальної  музики належать твори, у яких є вокально-мелодійний розвиток, але не має віршованого  тексту. Прикладом такої музики є вокаліз.


Робота з поняттями
         Вокаліз – це музичний твір для виконання голосом (солістом або хором) без слів у супроводі музичного інструменту або оркестру.
         Учитель розповідає про історію створення «Вокалізу» С.Рахманіновим. Біографія композитора (стор.24)
         Свій  твір «Вокаліз» він присвятив видатній співачці Антоніні Неждановій. Вслухаймося у цю виразну  мелодію, яку задумливими  ніжними акордами  огортає фортепіанний супровід.

   Прослухайте «Вокаліз» С.Рахманінова і скажіть: чи має ця музика інтонаційний розвиток, чи, може, звучить одноманітно?

   Слухання «Вокалізу» Сергія Рахманінова
   Яким є характер музики цього «Вокалізу»? Допоможе вам  у відповіді на це запитання словничок.


ХАРАКТЕР  МУЗИКИ

Бадьорий

Вольовий

Спокійний

Радісний

Героїчний

Схвильований

Ліричний

Граційний

Енергійний

Таємничий

Ніжний

Трагічний

Революційний

Грізний

Поетичний

Сумний

Пристрасний

Важкий

Ласкавий

Жартівливий

Величний









   Чи весь час головна мелодія  належить голосу? (Спочатку головну мелодію виконує голос, а далі акомпанемент набуває більшої самостійності, щоби потім знову відступити перед мелодійною лінією.)



Вокально-хорова робота

Розспівування

Продовження розучування пісні «Веселкова» О.Янушкевич
4. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ  УРОКУ

Бесіда

   Про який засіб музичної виразності ми дізналися сьогодні докладніше?

   Що таке тембр та якими бувають тембри?

   Від чого залежать тембр голосу людини та тембр музичних інструментів?


5.ДОМАШНЄ  ЗАВДАННЯ

         Прислухайтеся  до тембрів голосів членів своєї родини та поміркувати, що можна розповісти про ці тембри.

         Учні виходять із класу під музичний супровід О.Янушкевича «Веселкова».

Урок 5.


Каталог: document -> konspekti
document -> Надія, яка, за легендою, впродовж всього життя допомагає людям терпіти страждання та турботи на шляху до досягнення поставленої перед собою мети. І хоча Пандора добре ставиться до надії, в інших джерелах її характеризують І як благословіння
document -> Видань утос
document -> Атестація з української літератури за курс 5 класу (ІІ семестр)
document -> Українська література, 5-12 кл
document -> 11 клас. Профільний рівень
document -> Тема. Життєвий І творчий шлях М. Петренка. Поезія Петренка. Мета
konspekti -> Іі семестр музичне мистецтво в нашому житті. Урок 17 Тема: Джаз Мета: Ознайомити з особливостями сучасних музичних явищ (джазом),розглянути особливості понять «імпровізація»
konspekti -> Урок №1 камерно-вокальний жанр (пісня) Мета уроку
konspekti -> Урок №17 прелюдія. Мета уроку


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4

Схожі:

Як виникла музика iconУрок Відлуння бахівських образів
Музика весь час з нами. А чи могли б ви, колеги, уявити своє життя без музики? Що означає музика у вашому житті? Музика існує для...
Як виникла музика iconКонспекти уроків музичне мистецтво 5 клас І семестр за новою навчальною програмою
Мета: ознайомити дітей з тим, як виникла музика. Розвивати естетичні смаки дітей, прививати їм любов до слухання музики, вміння аналізувати...
Як виникла музика iconЛебедія як І коли виникла Україна есе івано-Франківськ «Місто нв» 012 ббк 84 (4укр) п 37 плачиндас. П. п 37 лебедія. Як І коли виникла Україна
Ня української націїяк палили нашу пам'ятьяк І коди виникла україна?Орана — першодержава давніх українцівзолота доба україниоріана...
Як виникла музика iconЩо таке непрограмна музика?
Прикладами «популярної» барокової музики можуть слугувати «Музика на воді» (1717) та «Королівський феєрверк» (1749), написані на...
Як виникла музика iconКонцерт до 8 березня у школі. Звучить легка, весняна музика. Ведечий 1
Діти вручають жінкам листівки з квітами. Звучить музика На сцену виходять 5 учнів 8класу з білими шарфиками на плечах
Як виникла музика iconАвангардизм
В двічі: в 20-х роках, коли виникла потреба оновлення народницької літератури
Як виникла музика iconТелебачення. Кіно. Музика клас Мазур О. Г. с. Покутинці,2014. – 69с. Посібник являє собою плани-конспекти уроків до теми
Посібник являє собою плани-конспекти уроків до теми «Мистецтво». (Телебачення. Кіно. Музика) до підручника А. М. Несвіт (Підручник...
Як виникла музика icon1 Проблема праісторії та витоків української культури
Ця культура характеризується цілісністю й самобутністю. На її основі виникла культура Київської Русі
Як виникла музика iconКонспект уроку з музичного мистецтва в 6 класі Тема. Музика як мова почуттів. С. Рахманінов блискучий майстер російського піанізму
Тема. Музика як мова почуттів. С. Рахманінов – блискучий майстер російського піанізму


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка