З цього й розпочалася наша розмоваСкачати 52,57 Kb.
Дата конвертації03.06.2017
Розмір52,57 Kb.

Аскольд Пекарський

Із діда-прадіда патріотіз діда-прадіда патріотДепутат Луцької міської ради – бютівець Аскольд Пекарський – розповідає, що його так оригінально назвали на честь князя давноруської держави. А ще він із діда-прадіда – патріот.

З цього й розпочалася наша розмова.

Завжди було цікаво, а тепер врешті отримала нагоду запитати: звідки у вас, корінного лучанина, таке ім’я?

– Почну розповідь здалека: мій дідусь Пекарський Павло Леонтійович був проукраїнським громадським діячем, членом «Просвіти» в 30-х роках 19 століття, за що пройшов польські каземати. Родом він із Рівненщини, містечка Демидівка, там народився і мій батько Георгій Павлович. Дідусь був місцевим ветеринаром та бджолярем. Користувався повагою серед односельчан. Я майже всі літні канікули проводив там, де і почув правду про наше героїчне минуле, про тисячолітню боротьбу української нації за незалежність. 

Мій світогляд формувався під впливом книжок Михайла Старицького, Зінаїди Тулуб, Дмитра Яворницького, Андрія Чайковського, Тараса Шевченка та багато інших, які були у приватній бібліотеці дідуся. А «Ілюстрована історія України» Михайла Грушевського була вручну, гарним почерком переписана Павлом Пекарським із копіюванням всіх ілюстрацій (як памятаєте, вона була під забороною в радянські часи). Ця книга вдома майже ніколи не затримувалась, її з великою конспірацією дідусь давав читати однодумцям. Звичайно, я її теж прочитав.

Відповідно мій тато теж був патріотом, знав історію України. І назвав мене на честь правителя давньоруської держави князя Аскольда. 

Дружина мені подарувала трьох синів, і традиційно ми їх теж назвали не дуже поширеними іменами. Це – Левко, Орест та Маркіян.

У політику я прийшов у 2004 році під час Помаранчевої революції. У 2005-му вступив у партію «ВО «Батьківщина». Від цієї політичної сили став депутатом міської ради. 

В офіційній біографії сказано, що ви надаєте послуги з ремонту взуття. То де у Луцьку можна відремонтувати взуття, давши виручку Аскольдові Пекарському?

– Так, у мене є майстерня з ремонту взуття, це кіоск за адресою проспект Молоді, 19. Якось бачив рекламу, що пропонують послуги непитущі електрики. То хочу сказати, що в майстерні у нас теж сухий закон. А майстер, який там працює, – один із кращих у місті. Можете перевірити.

Колеги звертаються за послугами чи депутати міської ради взуття не ремонтують?

– Так, серед моїх колег-депутатів є постійні клієнти.

Перейдемо до вашої громадської роботи, тобто депутатської. Одразу запитаю про те, що вже запитувала (пробачте за тавтологію): чи ви цікавилися, як там справи на пляжі міста? Сезон уже, як не як…

– Із початком купального сезону на центральному пляжі біля річки Стир зосереджується багато людей. Пляж, звісно, потребує благоустрою. Проблеми старі, які переходять із року в рік: це заміна східців, що забезпечують спуск людей до води, очистка води від очерету та іншої порості, особливо не вистачає невеличкої, огородженої сіткою затоки з навезеним піском для купання дітей та людей похилого віку. Якби ви побачили картину, коли мами окунають у воду дітей із бетонних східців, то коментарі тут були б зайві... Я щороку перед початком купального сезону (і не тільки) робив із цього приводу депутатські запити та отримував відповідь, що пляж готовий до купального сезону і вода відповідає санітарним нормам. Не достукався я й до керівництва міста, щоб вирішити це питання. А шкода. На мій погляд, за невеликі кошти можна було би зробити гарне місце відпочинку для лучан. Цього року теж зробили тільки косметичне фарбування лавочок, кабінок для переодягання, перил. 

Що вдалося вирішити завдяки депутатству? Розкажіть про свої запити і результати їх озвучення в сесійній залі.

– Запитів було чимало, всіх і не пригадаєш. Наприклад, допоміг інваліду-візочнику у вирішенні питання про створення пандуса для доступності в будинок, ставав на захист працівників освіти і культури щодо недопущення скорочення обсягів фінансування, проведення поточних ремонтів покрівель, ремонт шляхового покриття вулиць Садовського та Надрічної, Марцинкевича, встановлення лавочок у парковій зоні, що за Палацом урочистих подій, вирішення проблем ОСББ «Віра», порушення графіку руху маршрутних автобусів, ремонт тротуару від проспекту Відродження, 55 до будинку по проспекту Молоді, 14; облаштування пішохідного переходу на проспекті Молоді, ремонт даху ДНЗ №9, зменшення напруги в електромережах, ремонт історичної будівлі Луцького Хрестовоздвиженського братства на вулиці Кондзелевича, 5; порушення тиші і громадського порядку біля бару «Колізей», щодо руху тролейбуса за маршрутом №4,відновлення зовнішнього освітлення на Соборності, 1, 1а, 3 та пішохідної доріжки від Соборності, 1 до садочків №3, №9, встановлення твердого покриття на проміжних зупинках маршрутних таксі, роботи громадської вбиральні на Театральному майдані та багато-багато інших. Зараз також є нагальні проблеми, які просять вирішити мешканці: це припинення реконструкції споруди на проспекті Молоді, 10, наведення громадського порядку в напівзруйнованому приміщенні колишнього «Альфа-казино» та інші.

Які питання останнім часом піднімала ваша комісія? До речі, скажіть, будь ласка: депутати самі обирають, у яку комісію їм піти, чи є правила? 

– На засіданнях постійної комісії з питань освіти, науки, культури і мови, де я заступник голови, розглядаються всі питання, що стосуються освіти і культури, виносяться на чергову сесію також звіти чиновників, зміни Статутів, звернення громадських організацій, скарги та інше.

Згідно з Регламентом, депутати самі мають визначитися, в якій комісії хочуть працювати. Але є, як ви кажете, і певні правила.

От уже чималий період майже весь багатоквартирний Луцьк приречений на «загартовування», бо гарячої води просто нема. Як гадаєте, ситуація така, що дійсно інакше не можна?

– Звичайно, мене теж турбує припинення подачі гарячої води в оселі. Наскільки мені відомо, ПАТ «Волиньгаз» припинив подачу газу у ДКП «Луцьктепло» через заборгованість. У свою чергу споживачі мають заборгованість перед «Луцьтеплом». У складовій боргу 67% недоплата населення. Загалом 85% населення платить справно, але 15% створюють ці великі суми боргу. Подача газу поновиться, якщо хоча б наполовину погасити борг. Не відключили тільки котельні, що обслуговують лікарні. Комунальники креативно підійшли до вирішення цього питання: розклеюють листівки, де вказані боржники, з надією, що громадський осуд підштовхне таких людей до проплати. Певний позитив у цьому напрямку вже є.

Також мене як громадянина та депутата турбує підняття тарифів на комунальні послуги. Процедура оформлення субсидій не до кінця продумана і, на мій погляд, принизлива. Треба доказувати, що ти бідний, і, не дай Боже, щось забути. А як бути підприємцям-єдинщикам, які покаують тільки валовий дохід, де частка чистого прибутку може бути зовсім мізерною? Або чи варто вважати прибутком гроші від процентів у банку, який не тільки не видає їх, а ще й «заморозив» кошти клієнта? А людина, котра взагалі все життя збирала кошти на житло чи машину, придбала це за останні гроші або й навіть узяла позику, субсидію оформити не може!

Тарифи мають бути обґрунтованими, доступними і справедливими. З цього приводу у міській раді створена тимчасова контрольна комісія щодо перевірки обґрунтованості тарифів на комунальні послуги, головою якої обрано мого однопартійця Василя Гриба. Надіюсь на їхню плідну роботу.

Таке враження, що у нас усюди війна: тут за виживання, на Сході взагалі за життя…

– Так. Ви торкнулися важкого питання… 

Щодо АТО… Вважаю, та війна триватиме доти, поки ми не перейдемо в наступ, а для цього потрібна політична воля керівництва держави, модернізована сильна армія, патріотичний, фаховий командний склад.

Схиляю голову перед захисниками нашої Вітчизни та волонтерами, молюся Богу за збереження їх здоровя та життя. 

Щиро люблю місто і лучан.

Вірю в Україну! Україна переможе!

Слава Україні!

Героям слава! І дякую за відвертість.Запитувала Світлана ДУМСЬКА.
Каталог: sites -> default -> files -> u107
files -> Інформація про готелі для учасників конференції Адреса, контактні телефони 12 жовтня (вівторок) 10 00 13 00 Пленарне засідання
files -> Худзік Марта
u107 -> Ігор Поліщук: «Єдине, чим повинен займатися депутат, – це вирішення проблем виборців та господарських проблем міста»
u107 -> Бєлкіна Алла Василівна
u107 -> Ім’я цього послідовного представника «Батьківщини», а віднедавна – секретаря Луцької міської ради Сергія Григоренка – пов’язане з чималою кількістю галузей: журналістика, природоохоронна робота, комерційна діяльність, звісно, політика
u107 -> Депутата-свободівця Луцької міської ради Олександра Магеровського по праву можна вважати основоположником партійних засад. Він має понад двадцятирічний стаж членства у цій політичній структурі
u107 -> Антон Сосновський: «Аби потім не казали, що не така міська рада, – ходіть на вибори» Сторінки з біографії Антон Сосновський народився 18 лютого 1982 року. У 17 років створив «Асоціацію Молодих Реформаторів (АМоРе)»
u107 -> Штрихи з біографії
u107 -> Руслан Ніколайчук: «Наше місто не бідне й не обділене, тут є усі можливості для розвитку» Штрихи з біографії


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

З цього й розпочалася наша розмова iconО. Олесь «Згадую: так я в дитинстві любив »; «Степ». М. Рильський «Розмова з другом»; «Зимовий ранок» Мета
Тема О. Олесь «Згадую: так я в дитинстві любив»; «Степ». М. Рильський «Розмова з другом»; «Зимовий ранок»
З цього й розпочалася наша розмова iconГра – вікторина “Наш Кобзар ” Для учнів – класів Дай відповідь!
«Цвітуть сади, біліють хати,А на горі… «Наша дума, наша… Не вмре, не загине»
З цього й розпочалася наша розмова iconАгара просить серйозно в i дноситись до вимог цього райдеру, від цього
Команда Нiагара просить серйозно вiдноситись до вимог цього райдеру, від цього залежить якiсть виконання та роботи нашого колективу....
З цього й розпочалася наша розмова iconНаша дума, наша пісня – не вмре, не загине
В сценарії висвітлено роль, значення І невичерпну силу пісні в житті людини від прапрадівських часів до наших днів. Він може бути...
З цього й розпочалася наша розмова iconСлово вчителя
Я – українка. І мені здається, що для кожного з нас, в Україні, найдорожчим І найсвятішим є Тарас Шевченко. Це наше серце, наша любов,...
З цього й розпочалася наша розмова iconТема уроку українські історичні пісні. Пісні про звитяжну боротьбу козаків з турецько-татарськими нападниками
По горизонталі: Літературний жанр. (Казка) Функція літератури. (Естетична) Різновид образу (Символ) Розмова двох персонажів
З цього й розпочалася наша розмова iconМоральне приниження чи моральна велич жінки? Урок-пошук за поемою Т. Шевченка Катерина
Тараса Шевченка, то починаєш бачити, як той образ жінки-страдниці, матері-великомучениці Оксани, зорі вечірньої виростає до велетенського...
З цього й розпочалася наша розмова iconДоктор філологічних наук, Луганський національний
Певний час був студентом філологічного факультету Луганського педагогічного інституту імені Т. Г. Шевченка. Його трудова біографія...
З цього й розпочалася наша розмова iconВідзначав свій двадцятирічний ювілей. Розпочалася його біографія у 1991 році
У 2011році творчий колектив – Муніципальний Галицький камерний оркестр – відзначав свій двадцятирічний ювілей
З цього й розпочалася наша розмова iconЕпіграф Наша мова Кожне слово нашої мовиБаза даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка