З російської переклав: Глушак Д. ДСторінка1/17
Дата конвертації13.03.2018
Розмір4,29 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   17


Стівен Хассен

Звільнення від

психологічного

насильстваЗ російської переклав: Глушак Д.Д.2017 р.

У будь-якій області, пов'язаній з впливом на людину — від політики до засобів масової комунікації, від педагогіки до психотерапії, існує зростаюча небезпека замаскованих і інтенсивних форм маніпулювання й психологічного насильства. Провідний експерт по культах і професійний консультант-психотерапевт з майже двадцятип'ятилітнім досвідом Стівен Хассен представляє інноваційний підхід, який допоможе звільнити мільйони людей від влади деструктивного контролю свідомості. Тепер усі, хто прагне розібратися в поняттях «зомбування», "промивання мізків", "контроль свідомості", "тоталітарна секта", "психологічне насильство" або хто реально зіштовхнувся з перерахованими явищами, отримують можливість довідатися суттєво більше про досягнення сучасної психології в поясненні реального змісту цих термінів.

Особливу цінність надає цій книзі з подробицями виклад новітніх методів допомоги тим, хто постраждав від найбільш важких і витончених форм психологічного насильства.

Для психологів, психотерапевтів і психіатрів, педагогів і соціальних працівників, юристів і працівників правоохоронних органів, політичних діячів, духівництва, родичів й друзів тих, хто залучений у контролюючі свідомість психокульти (тоталітарні секти, лжетренінги й подібні їх утвори), і для кожного, хто прагне підтримати основні права людини й зберегти волю.


ru

Волков


Стівен Хассен

Звільнення від психологічного насильстваЗміст

Відгуки про книгу……………………………………………………………4

Про автора……………………………………………………………………7

Психоекологія і організованість добра……………………………….8

Передмова……………………………………………………………………13

Розділ 1. У нас проблема!...................................................................19

Розділ 2. Що таке деструктивний контроль свідомості?..............39

Розділ 3. Підхід стратегічної взаємодії………………………………..57

Розділ 4. Оцінка ситуації………………………………………………….72

Розділ 5. Створення команди……………………………………………85

Розділ 6. Підготовка учасників команди……………………………...100

Розділ 7. Як розібратися у віруваннях і тактиці культів…………..116

Розділ 8. Взаємодія з подвійною особистістю………………………126

Розділ 9. Прийоми спілкування………………………………………….140

Розділ 10.Зняття фобій……………………………………………………..162

Розділ 11. Сприяння свободі свідомості……………………………….182

Розділ 12. Планування й здійснення впливу…………………………..199

Висновок…………………………………………………………………………220

Заключне звернення………………………………………………………….229Відгуки про книгу "звільнення від психологічного насильства"

"Нова книга Хассена ясно, точно, з великими особистими прикладами й без усякої істерії викладає кращий аналіз контролю свідомості, використовуваного всіма деструктивними релігійними групами. Він пропонує родинам і професіоналам чіткі рекомендації, показуючи, як вони можуть отримати допомогу й упоратися з цими людськими трагедіями. Абсолютно необхідний інструмент для тих, хто працює з студентами, для духівництва й інших людей, що зустрічаються з деструктивними культами".

Роберт Уотте Торнбург, декан, церква Марш, Бостонський університет

"Сутність роботи Стіва Хассена — звільнення людського потенціалу кожного з нас. Чи може бути дійсно вільним хто-небудь з нас, коли інші поневолені? Рішуче «ні» Стіва у відповідь на це болюче питання робить книгу "Звільнення від психологічного насильства" живим інструментом для дуже багатьох з нас, що займаються наданням допомоги. Як рабина й викладача мене завжди надихають чесність і рішучість Стіва Хассена. Нехай це триває довгі роки".

Рабин Моше Валдокс, доктор філософії (Ph. D.), автор книги The Big Book of Jewish Humor ("Велика книга єврейського гумору")

"Опублікувавши книгу "Звільнення від психологічного насильства", Стів Хассен постачив усіх аргументованим, принциповим і надзвичайно добре написаним підходом до енергійного вирішення серйозної соціальної проблеми. Нам необхідна ця книга!"

Роберт Б. Чалдіні, доктор філософії, державний університет Арізони, автор книги Influence: The New Psychology of Modem Persuasion ("Вплив: Нова психологія сучасного переконання". У російському перекладі: Чалдіні Р. Психологія впливу / Пер. Е. Волкова, І. Волковой. Спб.: Пітер Ком, 1999),

"Коли Стів Хассен ще був високопоставленим членом Церкви Об'єднання, я брав участь у невдалому добровільному депрограмуванні моєї дочки Барбари. Протягом двох днів керівник команди бомбардував її і її групу. Він навмисно ображав їх, використовуючи мову вбиралень, виходячи з теорії, що культист «зламається». Ми зазнали невдачі. Коли вона повернулася у свою групу, то замітила: "Де ж була любов?" Якби керівник групи й член культу мали можливість прочитати книгу Хассена "Звільнення від психологічного насильства", результати могли бути зовсім іншими. Хассен уміло й стисло виклав свій двадцятип'ятилітній досвід по звільненню членів деструктивних груп у вигляді коштовного навчального посібника для консультантів, членів культів і їх родин і психологів і психотерапевтів. Його рецепт, підхід стратегічної взаємодії, підкреслює любов, повагу, свободу вибору, дії, сплановані по індивідуальному замовленню, що підходять для даного індивідуума з його родиною в якості ключових учасників, психотерапію й прикладну соціальну психологію".

Артур А. Доул, доктор філософії, АВРР, редакційна консультативна рада журналу Cultic Studies Journal, Американський сімейний фонд (American Family Foundation)

" При шістнадцятигодинному робочому дні й зарплаті, що становить у середньому $40 у тиждень, я віддала більше десятиліття своєї юності культу. Хоча з тих пір, як я покинула культ, пройшло вісімнадцять років, книга Стіва Хассена "Звільнення від психологічного насильства" забезпечила мене новим розумінням і додатковим зціленням. Його книга пропонує нові перспективи й інструменти, що дозволяють позбутися сорому, визнати власну особисту досконалість і оцінити свою силу й цілісність. Я дуже рекомендую всім колишнім членам культу прочитати "Звільнення від психологічного насильства". Книга Хассена буде також втішливим одкровенням для родин і друзів, які перенесли втрату близької людини, що пішла в культ, разом з тим пропонуючи базове введення в культові проблеми".

Джінджер Росс Бреггін, виконавчий директор Міжнародного центру вивчення психіатрії й психології

"Книга "Звільнення від психологічного насильства" — жалісливе й розумне керівництво для всіх, хто коли-небудь виявився залученим у культ або культоподібну організацію. Хассен пропонує проникливе й ненасильницьке керівництво для родин і друзів тих, чий ідеалізм або уразливість зробили їх членами культу. Більше того, книга забезпечує цінне розуміння контролю й маніпулювання, можливих при насильницьких особистих відносинах, подібних до тих, які переживають, що зазнають побоїв жінки. Це — життєво важливий інструмент як для професіоналів, так і для неспеціалістів".

"Пітер Р. Бреггін, доктор медицини, автор книги Your Drug May Be Your Problem: How and Why to Stop Taking Psychiatric Drugs ("Ваші ліки можуть виявитися вашою проблемою: Як і чому припиняти приймання психіатричних ліків").

"Стів Хассен — один з далеко не всіх людей, що розуміють механіку маніпулювання. Він проливає виняткове світло на таємничі процеси, використовувані для придушення незалежного мислення й поведінки в тоталітарних групах. Стів — коментатор, що по-справжньому прояснює, чия робота завжди стимулює. Його досвід великий, а проза — ясна. Робота Стіва — це обов'язкове читання для всіх, хто прагне осягнути індоктринацію й зрозуміти, як від неї позбутися".

Джон Атак, автор книги A Piece of Blue Sky: Scientology, Dianetics and L. Ron Hubbard Exposed ("Шматочок блакитного неба: Сайєнтологія, діанетика й Л. Рон Хаббард без маски").

У той момент, коли я покинув штаб-квартиру Свідків Ієгови в Нью-Йорку, працюючи за 14 доларів на місяць протягом шести років, то був здатний за допомогою великої внутрішньої переоцінки цінностей звільнити себе без сторонньої допомоги. Якби я мав інформацію, наявну в книзі "Звільнення від психологічного насильства", більш ніж імовірно, що час, витрачений на пошуки відповідей, досить сильно зменшився б. Коли вами маніпулюють контролюючі вас керівники, найменше ви здатні зрозуміти мотиви, що рухають цими керівниками, оскільки вони ретельно сховані за доктриною, страхом і провиною. Тепер можна значно скоротити цей процес і зцілюватися, не побоюючись повернення в групу або можливості виявитися залученим в іншу групу з сильним контролем".

Рендалл Уотгерс, автор книги Thus Saith the Governing Body of Jehovah's Witnesses ("Так вирікає керівництво Свідків Ієгови").

"Мої поздоровлення, Стів! Тут у тебе унікальне керівництво-путівник, який, якщо за ним ретельно слідувати, повинне привести до звільнення багатьох членів культу від рабства контролю свідомості. Це дасть надію й мотивацію безлічі з родичів й друзів, що почувають себе безпомічними, що втратили всяку надію, що й запекло намагаються виявити хоч якісь засоби дотягнутися до своїх близьких. Я пам'ятаю темну депресивну хмару розпачу, що охопив мене, коли вперше почула про причетність мого сина Пітера до сайєнтології. Яким величезним полегшенням було, коли його дружина Мері Джо запевнила нас, що він позитивно відреагував на твоє консультування й знову повернувся в реальний світ. Це добре, що ти послідовно підтверджуєш важливість віри індивідуума — ти ясно даєш зрозуміти, що жодному християнинові не слід побоюватися, що твої методи або технічні прийоми негативно вплинуть на релігійні вірування члена культу. Ти безкорисливо ділишся з іншими тим, що знаєш, заохочуєш їх випробувати це. Муністи, безсумнівно, залишили б тебе в спокої, якщо хоча б запідозрили, до чого в кінцевому підсумку приведе твоя індоктринація! Бог діє незбагненним чином".

Джойс Фаррелл

"Після двадцяти трьох років нагромадження спеціальних знань в області культів Стівен Хассен відчув потребу написати це чудове, дуже цікаве й надзвичайно практичне керівництво. Читання цієї книги й здійснення порад Хассена, треба сподіватися, допоможе будь-якій підданій контролю свідомості людині розуміти й переоцінювати нездорове захоплення".

Марта Р. Рудін, директор-засновник, International Cult Education Program of the American Family Foundation (Міжнародна освітня програма по культах Американського сімейного фонду).

"Стівен Хассен — один з наших найбільш красномовних захисників волі мислення. Десятиліттями він могутньо трудився від імені його величності людського духу. Його гарна робота принесла психологічне й духовне полегшення незліченним жертвам і родинам тих, хто несвідомо потрапив у пазурі злочинців, що займаються контролем свідомості. Як представник, що виступає за право індивідуума бути хазяїном власних думок і вибору, Хассен вчинив опір небезпекам і погрозам, сфабрикованим маніпуляторами, що мали намір змусити замовчати його мужність. Його нова книга принесе особливу надію нинішнім жертвам, але її слід прочитати всім, хто цінує індивідуальність".

Алан У. Шефлян, професор права, університет Санта-Кларі, співавтор книги The Mind Manipulators ("Маніпулятори свідомістю"), власник семи нагород по психології й психотерапії.

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   17

Схожі:

З російської переклав: Глушак Д. Д iconЗ російської переклав: Глушак Д. Д. 2018р. Зміст
Ед Йонг, чий гумор настільки ж очевидний, як І його ерудиція, спонукує нас подивитися на себе й наших живих супутників усередині...
З російської переклав: Глушак Д. Д iconПереклав Віктор Ружицький дійові особи

З російської переклав: Глушак Д. Д iconТест 13. Українські землі у складі Російської імперії наприкінці ХVІІІ – у першій половині ХІХ ст. У завданнях 1—4 вкажіть одну правильну
Вкажіть, яке з українських міст Російської імперії мало статус вільного порту
З російської переклав: Глушак Д. Д iconФранц кафка оповідання з німецької переклав Іван кошелівець вирок
Він саме закінчив писати одному другові юності, що перебував тепер на чужині, листа, повільно, ніби граючися, заклеїв його І потім,...
З російської переклав: Глушак Д. Д iconКвнз «Харківська академія неперервної освіти» Рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з російської мови І літератури у 2010-2011 навчальному році
Аналіз виконання завдань учасниками ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з російської мови та літератури у 2011/2012...
З російської переклав: Глушак Д. Д iconСтан школи, освіти та педагогічної думки України у складі Російської держави
Тема: Стан школи, освіти та педагогічної думки України у складі Російської держави
З російської переклав: Глушак Д. Д iconКонспект уроку історії України у 9 класі на тему: «Узагальнення вивченого матеріалу за темою «Українські землі у складі Російської та Австрійської імперій наприкінці XVIII у I третині XIX ст.»
«Узагальнення вивченого матеріалу за темою «Українські землі у складі Російської та Австрійської імперій наприкінці XVIII у I третині...
З російської переклав: Глушак Д. Д iconВчитель російської мови та світової літератури Гришівської зошБаза даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка