За повідомленнями преси та неопублікованими матеріалами у жовтні 2009 р. Культура. Загальні питання. В інформаційній агенції «Новий міст»Скачати 103.25 Kb.
Дата конвертації15.03.2018
Розмір103.25 Kb.


Управління культури

Дніпропетровської обласної державної адміністрації

Дніпропетровська обласна наукова бібліотека
Хроніка культурного життя області

(за повідомленнями преси та неопублікованими матеріалами)
у жовтні 2009 р.

Культура. Загальні питання.

В інформаційній агенції «Новий міст» відбулася прес-конференція, на якій говорили про проблеми молодих художників. На запитання журналістів відповіла заступник директора Дніпропетровського художнього музею Людмила Тверська. За словами Л. Тверської, підтримка, яку надає художній музей, дуже важлива для молодих обдарувань: їх виставки допомагають їм досягти визнання та вселяють впевненість, адже мистецтво зараз не підтримується державою.


Театрально-концертне життя.

Новий балетний сезон відкрив академічний театр опери та балету. Глядачі побачили «імператорський» балет «Дон Кіхот».


***
В Міжнародний день музики в залі філармонії зібралась музично-виконавча та педагогічна еліта Дніпропетровська. Наше місто стає міжнародним центром музичного життя : тут проводяться вокальний конкурс імені Б. Гмирі, конкурси юних піаністів ім.. Ф. Шопена та юних баяністів – ім. М. Різоля.
Грандіозне свято музики пройшло в Будинку органної та камерної музики. В Міжнародний день музики 1 жовтня відкрився ХХІІІ концертний сезон та Х Міжнародний Бахівський фестиваль органного мистецтва, що тривав з 1-го по 25 жовтня. Гостями фестивалю були видатні піаністи із світовими іменами: С. Плюйо, А. Шмітов, А. Степиньш, Д. Лібертучі, Т. Гебель та ін.

Вперше в Україні виступив органіст із Ватікану Джанлука Лібертуччі – два концерти він дав у Дніпропетровську.


7 жовтня в обласній філармонії відкрився 70-й, ювілейний сезон Дніпропетровського академічного симфонічного оркестру. В програмі прозвучали твори С. Рахманінова. Соліст – лауреат міжнародних конкурсів А. Баришевський. Диригент – заслужений діяч мистецтв України Н. Пономарчук.
9 жовтня в концертній залі Дніпропетровського академічного театру російської драми ім.. М. Горького відкрився новий концертний сезон музичного проекту «Место встречи – «Остров классики». Центр православної культури «Лествица» представив ІХ концерт цього музично-культурологічного проекту. Темою прем’єрного концерту став твір «Любовь и Апокалипсис» у виконанні Академічного симфонічного оркестру обласної філармонії під керуванням головного диригента – заслуженого діяча мистецтв України Н. Пономарчук (М. Київ).
В театрі одного актора «Крик», вперше після березневої презентації нового альбому «Віршоспіви», провела великий концерт музична група «Вертеп». Дебютом концерту стала гра на бандурі та спів Олени Завгородньої – актриси Дніпропетровського театру ім. Т. Г. Шевченка. Цього разу музиканти представили на суд глядачів збірник найвідоміших українських народних пісень «Співаник».
Образотворче мистецтво. Музейна справа.
11 жовтня в Україні відзначають День художника. !0 жовтня заступник міського голови О. Зайцева провела прес-конференцію разом із головою Дніпропетровської організації Національної спілки художників, заслуженим діячем мистецтв України Василем Мірошниченком та головою секції монументального мистецтва художньої ради при міськраді Л. Тверською. 9 жовтня відбулася найголовніша подія – закриття Всеукраїнської виставки «Чарівні барви Дніпра», нагородження її переможців.

11 жовтня відбулися також ряд заходів , присвячених Дню художника.


У Дніпропетровському художньому музеї відкрилась виставка чудового дніпропетровського пейзажиста Василя Філоненка. Цього року йому б виповнилося 80.

В музеї також відбулося урочисте відкриття виставки робіт відомого українського художника Якова Басова. На ньому були присутні близькі друзі та його син, який презентував Художньому музею роботи батька.


У дніпропетровському музеї «Літературне Придніпров’я» відкрилась експозиція автопортретів «Рефлексія». Це другий тур виставки автопортретів, яку організувала Міжнародна спілка художників «Мистецтво без кордонів». На виставці свої роботи представили майже півсотні художників з України, Польщі та Франції. Роботи відрізняє розмаїття стилів, манер і технік виконання – від класичного живопису до експресивного романтизму та епатажного авангарду.

Тут відкрилась також виставка молодих художників під назвою «Инстинкт: творить». Представлені пейзажі, натюрморти, пейзажі. Вона пройшла за підтримки міського голови І . Куліченка.


В Будинку вчених уже вп’яте відкрилась виставка вишитих картин вишивальниці-аматорки, лікаря-кардіолога, кандидата медичних наук Елеонори Єгорової. Майстриня вишиває квіти, створюючи повноцінні образи, побудовані на тих чи інших асоціаціях. За десять років вона створила більше сотні картин.

Також у виставковому залі Будинку вчених відкрилась виставка робіт дніпропетровського фотожурналіста Володимира Рязанова. Ця експозиція – своєрідна «машина часу», де зафіксовані миттєвості із життя простих людей, що жили в країні під назвою СРСР.


«Моє життя – це творчість» – під таким гаслом у Криворізькій міській виставковій залі відкрилась виставка робіт криворізьких майстрів пензля, присвячена Дню художника. До уваги глядачів криворізькою організацією Національної спілки художників України було представлено 40 робіт двадцяти восьми митців.
У музеї «Літературне Криворіжжя» Криворізького педагогічного університету відкрилась виставка робіт відомого криворізького барда, поетеси та художниці Оксани Зорі. В експозиції також представлені картини її учнів – вихованців першої художньої школи.
***
Дніпропетровський історичний музей ім. Д. Яворницького відсвяткував 160-річний ювілей. 21 та 22 жовтня в актовій залі діорами та театрі ім.. Т. Г. Шевченка пройшли урочистості. Згідно з указом Президента України кращим співробітникам за вагомий особистий вклад були вручені державні нагороди.

В інформаційній агенції «Новий міст»пройшла презентація книги «Віхи музейної біографії: До 160-річчя заснування Дніпропетровського історичного музею ім. Д. І. Яворницького». Книга розповідає про значимі події, які супроводжували зародження, становлення, розвиток епохи ренесансу та сучасний стан музею.

До ювілею в музеї відкрилась виставка годинників «Свідки вічності», на якій представлено більше 100 раритетів відомих фірм: «Густав Бекер», «Павло Буре», «Генріх Боре» та ін. Колекцію, яка зараз нараховує 300 одиниць, почав збирати ще Д. Яворницький. Частина з них уже відреставрована музеєм. В його залах також відкрилась виставка ювілейних та пам’ятних монет із нумізматичної колекції.
У Дніпропетровському художньому музеї відкрилась виставка раритетних книг з колекції історичного музею ім.. Д. Яворницького. Найстаріша з них – «Кобзарь»– видана у 1860 р. Представлені унікальні видання Лесі Українки, Івана Манжури, Павла Тичини. На виставці також представлено рукопис другої частини роману «Прапороносці» Олеся Гончара – «Голубий Дунай».

Виставки, що відкриваються у Дніпропетровському художньому музеї, викликають щиру зацікавленість мешканців міста. Ось і нещодавно колектив музею порадував нас новою виставкою відомого фотохудожника Марлена Матуса. Вона має назву «Екатеринослав-Днепропетровск 1900-2009». Майстер представив тут фото також і своїх колег, знаменитих, міжнародного рівня, митців та фотоаматорів М. Розова, О. Шпака, В. Шеховцова та ін..

«Перезагрузка» – таку назву має нова виставка, відкрита в ДХМ. Її автори – п’ять молодих фотохудожників, що в різні часи були членами фотоклубу «Автор» (куратор – О. Шпак). Зараз він є також і куратором виставки. Представлені фото, зроблені в різні роки.

Культосвітня робота. Бібліотечна справа

В театрі ім. М. Горького обласного центру відбувся гала-концерт восьмого обласного фестивалю народного мистецтва «Красою повниться душа». У ньому взяли участь люди з обмеженими фізичними можливостями. У відбірковому турі демонстрували свої досягнення близько 70 представників різних регіонів області.

В залі Палацу студентів ДНУ протягом трьох днів проходив традиційний дніпропетровський фестиваль авторської пісні «Вагант-2009». У ньому взяли участь представники України, Росії, Білорусії.

У Кривому Розі відбувся ХІХ Міжрегіональний фестиваль дитячої та юнацької творчості «Срібне джерельце», який зібрав юні таланти з усієї країни. У ньому взяли участь солісти та творчі колективи з 18 міст України. Діти змагалися у двох напрямках: спів – народний, академічний і естрадний та хореографія – бальна і сучасна.


«Дзвінкі голоси» – під такою назвою в Покровському районному будинку культури вперше було проведено регіональний співочий конкурс аматорів сцени Межівського, Покровського, Васильківського, Синельниківського районів і міста Синельникового. Переможцям були вручені цінні подарунки.
У Надеждівському будинку культури, що у Криворізькому районі, відбувся 4-й міжрегіональний фестиваль «Криворізька осінь-2009». Він проводився під патронатом голови районної ради та голови райдержадміністрації. Участь у ньому взяли аматори художньої самодіяльності Криворізького, Широківського, Софіївського районів, а також виконавці Дзержинського району Кривого Рогу.
***
24-26 в Дніпропетровську відбувся Міжнародний літературний фестиваль «Осеннее многоточие». Його гостями стали поети Києва, Харкова, Миколаєва, Москви, Санкт-Петербурга, Росії, Білорусі. В обласній бібліотеці для юнацтва ім.. М. Свєтлова був представлений 2-й випуск дніпропетровського альманаху «Арт-ШУМ».

В центральній міській бібліотеці відбулася презентація різних видань.

Мета Міжнародного фестивалю – включення Дніпропетровська до широкоформатного літературного процесу. У майбутньому фестиваль стане площадкою, де народжуватимуться спільні проекти – видавничі, творчі, культурні – авторів та видавців з різних країн.
1 жовтня – Міжнародний день людей похилого віку. В цей день у відділі абонементу ДОУНБ розпочалася тижнева акція «Золота осінь життя» – тиждень безкоштовного запису людей похилого віку до бібліотеки.

24 жовтня у відділі пройшов літературний вернісаж «Про все, чим переповнена душа», присвячений українським письменникам. Захід був організований у розрізі чергового засідання клубу «Захопленість».


15 жовтня у відділі краєзнавства ДОУНБ пройшло засідання клубу «Ріднокрай» – «Катеринославський Ришельє»: губернатор Андрій Фабр та становлення міста на Дніпрі». На заході виступив доцент ДНУ М. Кавун.
Працівники патентно-технічного відділу ДОУНБ 6 жовтня взяли участь у заході, що відбувся в університеті економіки та права і мав на меті обговорення шляхів поліпшення умов у сфері патентування, створення ринку продажу інтелектуальної власності та її захисту в Україні. З доповіддю виступила завідуюча відділом патентно-технічних документів Міщенко Т. М.

15 жовтня у цьому відділі пройшло засідання клубу «Еколог», де висвітлювалась тема «Шляхи зменшення екологічних ризиків у харчуванні людини». У заході взяли участь науковці, фахівці в сфері екології, викладачі та студенти вузів.

22 жовтня у відділі патентно-технічної документації пройшло засідання «Академії досліджень та винахідництва», де висвітлювалась тема «Товарні знаки і промисловий дизайн». В обговоренні взяли участь науковці, фахівці у сфері промислової власності, патентознавці, патентні повірені, викладачі та студенти вузів, які ознайомилися з історією товарного знаку, його юридичним та правовим захистом.
21 жовтня у відділі літератури з питань мистецтв ДОУНБ відбулася презентація книги аспірантки Державної академії керівних кадрів культури і мистецтв Тетяни Чернети «Лідія Воріна», яка була присвячена «королеві бандури» та приурочена до її 80-ліття. В презентації взяли участь члени міського клубу книголюбів «Літературна вітальня», викладачі та студенти Дніпропетровської консерваторії ім.. М. Глінки, а також ансамбль «Чарівниці» Дніпропетровської державної консерваторії.
В читальній залі ДОУНБ розпочав свою роботу кіноклуб. 20 жовтня пройшла прем’єра показу документальної кінострічки з проекту Є. Шевченка «Кінолітопис рідного краю», присвячена Дніпропетровській області. Також відбулася зустріч з режисером-початківцем С. Лещенком та майстер-клас.

22 жовтня в читальній залі пройшло засідання клубу «Екософія людини» на тему «Розум і якість життя».


У вихідні дні у Дніпропетровській центральній міській бібліотеці завжди людно. Тут втілюється в життя літературно-музичний проект Людмили Некрасовської «Современная русская поэзия мира». Останньою стала зустріч з поетами та артистами «А судьи кто?», присвячена творчості учасників міжнародного фестивалю «Славянские традиции-2009», що проходив влітку в Криму. Перед дніпропетровською публікою дебютував Євген Гаркуша, переможець Всесвітнього фестивалю поезії імені Марії Конопницької. Першу перемогу він привіз цього року з Польщі.
У м. Дніпродзержинську, на площі Дзержинського, відбувся загальноміський книжковий фестиваль «Час читати», організований централізованою бібліотечною системою. Фестиваль проходив під гаслом «Читаю я, читаємо ми, читають усі» і мав на меті проведення ідеї цінності книги та читання, підвищення престижу читання, залучення городян до бібліотечних програм.

Кіномистецтво.
На Міжнародному фестивалі непрофесійного кіно «Кинокиммерия-2009» Дніпропетровська область завоювала почесні нагороди. Спецномінація за «філософське осмислення життя» дісталась фільму «Альбом», автор якого – журналіст газети «Левый берег» (м. Дніпропетровськ). Нагороди фестивалю привезли також представники верхньодніпровської студії «Ракурс» та дніпропетровського кіноцентру «Веснянка».

Кіномистецтво у Дніпропетровську одержить свій подальший розвиток. 29 жовтня в Палаці піонерів відкрилась «Кіномайстерня». Будуть проводитись майстер-класи, створюватись ролики за різними жанрами та стилями.


Підготувала Т.Я.Зайцева.

Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

За повідомленнями преси та неопублікованими матеріалами у жовтні 2009 р. Культура. Загальні питання. В інформаційній агенції «Новий міст» iconЗа повідомленнями преси та неопублікованими матеріалами у грудні 2009 р. Культура. Загальні питання
Обласна універсальна наукова бібліотека, яка представила виставку книг. Указом Президента за участь у звіті почесними грамотами та...
За повідомленнями преси та неопублікованими матеріалами у жовтні 2009 р. Культура. Загальні питання. В інформаційній агенції «Новий міст» iconЗа повідомленнями преси та неопублікованими матеріалами
Хк, художніх шкіл, вузів, а також художники. Проект реалізували на восьми площадках, де представлені більше 500 художніх робіт: у...
За повідомленнями преси та неопублікованими матеріалами у жовтні 2009 р. Культура. Загальні питання. В інформаційній агенції «Новий міст» iconХроніка культурного життя Сумської області за травень 2015 року (За матеріалами преси та неопублікованими документами) Театрально-концертне життя «Незвичайні пригоди лікаря Айболитя та його друзів»
«Незвичайні пригоди лікаря Айболитя та його друзів» – так називалася прем’єра балету-казки в Сумському обласному академічному театрі...
За повідомленнями преси та неопублікованими матеріалами у жовтні 2009 р. Культура. Загальні питання. В інформаційній агенції «Новий міст» iconХроніка культурно-мистецького життя області за грудень 2009 р. Загальні питання
Дня благодійництва Президент України Віктор Ющенко указом №1021/2009 присвоїв почесне звання: “Заслужений майстер народної творчості...
За повідомленнями преси та неопублікованими матеріалами у жовтні 2009 р. Культура. Загальні питання. В інформаційній агенції «Новий міст» iconРенесанс Новий час. Бароко. Класицизм. Романтизм. Імпресіонізм
Культура прадавніх цивілізацій. Єгипет. Месопотамія Антична культура. Стародавня Греція. Стародавній Рим Середньовічна культура....
За повідомленнями преси та неопублікованими матеріалами у жовтні 2009 р. Культура. Загальні питання. В інформаційній агенції «Новий міст» iconНа сторінках преси
Бібліотеки Чернігівщини на сторінках преси. Вип. 13. Бібліогр покажч публ за 2009 рік / Уклад. А. В. Матюшенко; відп за вип. О. А....
За повідомленнями преси та неопублікованими матеріалами у жовтні 2009 р. Культура. Загальні питання. В інформаційній агенції «Новий міст» iconНа сторінках преси
Бібліотеки Чернігівщини на сторінках преси. Вип. 10. Бібліогр покажч публ за 2006 рік / Уклад.: Т. Г. Осадча, А. М. Мальована; Ред.,...
За повідомленнями преси та неопублікованими матеріалами у жовтні 2009 р. Культура. Загальні питання. В інформаційній агенції «Новий міст» iconМетодичні вказівки до вивчення курсу " Історія виникнення преси"
Курс “Історія виникнення преси” – відносно новий в ряду учбових предметів, що пропонуються за планом з журналістських спеціальностей....
За повідомленнями преси та неопублікованими матеріалами у жовтні 2009 р. Культура. Загальні питання. В інформаційній агенції «Новий міст» iconХроніка культурно-мистецького життя області за березень 2009 р. Загальні питання До 60-ої річниці від дня народження
До 60-ої річниці від дня народження поета та композитора Володимира Івасюка відбулися пам’ятні заходи
За повідомленнями преси та неопублікованими матеріалами у жовтні 2009 р. Культура. Загальні питання. В інформаційній агенції «Новий міст» icon2009 року Бібліографічний покажчик
Поточний бібліографічний покажчик «Сумщина за IIІ квартал 2009 року» вміщує статті з періодичних видань (крім місцевої преси), книги...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка