Загальноосвітня школа-родина №2 «портрет лідера»Скачати 117,07 Kb.
Дата конвертації16.01.2018
Розмір117,07 Kb.

Загальноосвітня школа-родина №2

«ПОРТРЕТ ЛІДЕРА»

Позакласний виховний захід для учнів 7-8 класів

Захід розроблено:

класний керівник 7 класу,

Морозова А.А.,

педагог-організатор,

Чернюк І.О.
м. Дебальцеве

2014 р.


Мета заходу:

 1. На підставі аналізу біографій відомих особистостей визначити їхні основні лідерські якості, визначити риси характеру, які притаманні лідеру, неординарній особистості.

 1. Розвивати зв’язне мовлення учнів, логічне мислення, вміння послідовно й методично працювати над завданням; доводити свої думки, спираючись на наведені факти та колективну роботу, закріплювати навички спільної роботи у колективі;

 2. Виховувати цілеспрямованість, наполегливість, організаторські здібності.

Обладнання:

Картки з завданням, портрети відомих людей: В. Путін, В.Ф. Янукович, А. Пугачова, Руслана, Т. Шевченко, І. Франко, А.Чехов, Б.Обама.Методика проведення гри:

 1. Учасники об’єднуються в групи, кожній з яких пропонується ознайомитися з біографією одного історичного діяча і проаналізувати, які якості допомогли йому стати лідером. Групи не знають, чиї портрети розглядають їхні опоненти. Кожна група записує виокремлені якості і презентує лідера, після чого всі інші учасники намагаються відгадати, хто був героєм біографічного нарису.

 2. Після презентації результатів роботи ведучий у своїх коментарях порівнює риси, властиві різним лідерам, і звертає увагу на те, що вирізняє того чи іншого героя. Доречно зупинитися на тому, чим лідери минулого відрізняються від лідерів сучасного та майбутнього. Лідеру важливо вміти приймати рішення у різних ситуаціях, що вимагає вміння роботи вибір і брати за нього відповідальність.

 3. У картках завданням поданий текст з зазначенням лідерських якостей історичного діяча. Текст поділений на блоки. Задля зручності збереження таємниці прізвище не вказано, замість нього стоїть знак питання. Ведучий пояснює групам, що текст для групи-опонента потрібно читати частково (блоками). Дати можливість групі поміркувати, посперечатися, висловити свою думку. Текст потрібно зачитати весь, після цього потрібно висловити кінцеву думку. Якщо відповідь вірна, то інша група підтверджує або спростовує відповідь. (При цьому потрібно показати портрет лідера).

 4. Після виконання завдання учасникам роздаються робочі матеріали «Риси лідера» (пам’ятка).

ХІД ЗАХОДУ:

 1. Вступне слово вчителя.

 • Доброго дня, діти! Сьогодні у нас незвичайний захід – ділова гра «Портрет лідера». Чому ми звернулись до теми лідерства, ролі неординарної особистості у формуванні світогляду нації та громади? У кожну історичну епоху, за різних обставин завжди знаходились люди, які несли відповідальність не тільки за своє життя, а й за життя інших, які вели за собою групи людей, навіть цілі народи та держави.

Роль лідера у суспільстві вагома. Він надихує інших, веде за собою, показує шлях. Але лідерами не народжуються – ними стають завдяки вихованню, правильно поставленій меті та розумінню сенсу свого існування. Мета формує у людині почуття відповідальності та власної духовної гідності. Усвідомлення свого призначення надихує людину, допомагає не втратити духу пошуку, сприяє самовдосконаленню особистості.

Аудиторія розділяється на дві групи.

Ведучий пояснює правила гри.

Роздається матеріал.Вміст роздаткового матеріалу.

Поети, письменники.

? український поет, письменник (драматург, прозаїк), художник (живописець, гравер), громадський діяч, філософ, політик, фольклорист, етнограф, історик, з точки зору багатьох українців — духовний батько сучасного українського народу, людина, яка присвятила своє життя збереженню ї поширенню самобутньої народної мудрості, ? тісно пов'язаній з стародавньою православною козацькою культурою і звичаями України.

Народився ? (9 березня 1814)

? Член Кирило-Мефодіївського братства. У творах на історичну тему показав боротьбу українського народу проти соціального й національного поневолення. Всіх страдників і борців називає братами і сестрами, з якими його єднає ненька-Україна.

Т.Шевченко

********************************************************************Уже навчаючись у гімназії. ? виявив феноменальні здібності: міг майже дослівно повторити товаришам годинну лекцію вчителя: знав напам'ять усього «Кобзаря»: домашні завдання з польської мови нерідко виконував у поетичній формі: глибоко й на все життя засвоював зміст прочитаних книжок.У багатьох автобіографічних оповіданнях ? художньо відтворено атмосферу тогочасної шкільної освіти з її схоластикою, тілесними покараннями, моральним приниженням учнів. З них довідуємося, наскільки важко було здобувати освіту обдарованому селянському хлопцеві. В одній з казок для дітей ? описує пригоди незвичайної за кольором тварини в українському лісі. Зображення цього письменника є на одній з грошових купюр.

І. Франко

********************************************************************

Як і всякий письменник-гуморист, ? користувався десятками різноманітних псевдонімів. Досі вони розкриті далеко не повністю, оскільки і сам ? при підготовці зібрання творів для не міг пригадати приналежності всіх своїх ранніх оповідань. Функція псевдоніма гумориста полягала не стільки в приховуванні справжнього авторства, скільки в «забавленії» читача, бажанні його заінтригувати (звідси варіативність, навмисна заплутаність — читач повинен був спробувати сам вгадати авторство розповіді). Найчастіше псевдонім необхідний елемент композиції конкретного оповідання, частина літературного фарсу і не може бути правильно розкрито поза його контексту.

Деякі з псевдонимів:

Анче,

Гайка № 6,

Врач без пациентов,

Ч.Хонте, А.,

В своїх оповіданнях ? висміював негативні риси людського характеру: підлабузництво, підлість, хитрість.

Назва одного з його оповідань пов'язана з різновидом тварини класу плазунів, що здатна змінювати свій колір.
А Чехов

********************************************************************
Актори, співаки

В її репертуар входить понад 500 пісень російською, англійською, німецькою, французькою, івриті, фінською, російською мовами, а дискографія налічує більше 100 сольних платівок, CD і DVD дисків. Крім Росії і країн колишнього СРСР альбоми ? видавалися в Японії, Кореї, Швеції, Фінляндії, Німеччини, Польщі, Чехословаччини та Болгарії. Загальний тираж дисків перевищив 250 мільйонів примірників.

? жінка багатьох голосів: витончене поп-щебетання, чисте рок-меццо-сопрано, гарчання і ридання драматичного кабаре. ? стала співаючою акторкою з повною театральною присутністю; вона може прийняти солодкість інженю або жартівливість кокетки або втомлений від життя погляд і хрипкий тон. Більшість глядачів, здавалося, говорять по-російськи, але навіть ті, хто не говорять, опинилися під враженням від її сценічности, різнобічності і вокальної витонченості.

? взяла участь у величезній кількості телевізійних передач як на російському, так і на зарубіжному телебаченні. Серед них: «З добрим ранком», «Будильник», «Блакитний Вогник», «Пісня Року», «Фактор А».


Державні нагороди та звання:


Президент Росії Дмитро Медведєв особисто вітає ? з днем народження. Президент також нагородив ? орденом «За заслуги перед Вітчизною» III ступеня. (15 квітня 2009 року, Москва, Кремль.)
• «Заслужений артист РРФСР» (8 липня 1980)
• «Народний артист РРФСР» (11 січня 1985)
• «Народний артист СРСР» (20 грудня 1991 року) - за великі заслуги в розвитку радянського естрадного та сценічного мистецтва
• Державна премія Російської Федерації в області естрадного мистецтва (29 травня 1995) - за концертні програми останніх років.

Носить звання«Краща співачка 2001 року» фестивалю «Пісня Року» (2001)


В даний час відійшла від активної творчої діяльності, оголосила про припинення гастролей. Одружена з Максимом Галкіним. Має двох доньок, сина і трьох онуків.

А. Пугачова

********************************************************************

? українська співачка, автор-виконавець і продюсер.


Почала кар'єру як переможниця фестивалю «Слов'янський базар» у 1996 році. У цьому ж році була номінована як Співачка року на Україні, разом з кліпом на пісню «Дзвінкий вiтep» була номінована як «Найкраще Відео». В цей час її продюсером і автором пісень стає Олександр Ксенофонтов, за якого співачка вийшла заміж 28 грудня 1995 році. Спільно з чоловіком володіє рекламно-продюсерським агентством «Luxen Studio».

Використовує гуцульські мотиви в аранжуваннях, звуки трембіти та інших народних інструментів разом з сучасним танцювальним звучанням.


У травні 2013 року взяла участь у музикальному шоу-проекті «Голос Країни», українського каната «1+1 », в якості зіркового тренера разом з Діаною Арбеніної, Стасом Пьєхой і Aлександром Пономарьовим

Переможниця конкурсу пісні «Євробачення» у 2004 році, за що в тому ж році отримала звання народної артистки України. Як переможець попереднього Євробачення ? відкривала конкурс у 2005 році разом з піснею «Heart ort Fire», а також на правах запрошеного гостя виконала пісню «The Same Star» в Україні


Також у 2006 році пісня «WildDances» була визнана німецьким телебаченням як «Краща пісня Євробачення».
У 2008 році Руслана відкривала національний відбір на Євробачення в країні Азербайджан, яка вперше брла участь у конкурсі.
Руслана
******************************************************************


Політичні діячі

У 2008 році ? оголосили другим у рейтингу найвпливовіших людей світу після духовного лідера буддистів Далай Лами (версія журналу Time).

? з дитинства захоплювався радянськими фільмами про розвідників і мріяв працювати в органах державної безпеки. У 1975 році його мрія збулася - після закінчення юридичного факультету МДУ, ? за розподілом був направлений до Комітету державної безпеки.


? майстер спорту з дзюдо і самбо. Чемпіон Ленінграда з дзюдо. Письменницький досвід
У 1999 році вийшла перша книга ? 8 співавторстві з Василем Шестаковим і Олексієм Левицьким з практичних занять дзюдо - «Вчимося дзюдо з ?»
Хобі
? багато років колекціонує географічні карти і поштові марки із зображеннями видатних людей.
Звички
? носить годинник виключно на правій руці. В кінці минулого року в ефірі програми "Вести" ? пояснив, що тільки коли він носить годинник на правій руці, заводна голівка не
натирає руку.
Фрази, сказані в інтерв'ю:

«для блага всієї країни 4 роки «пахав, як раб на галерах».


? похвалив 12-річного хлопчика, який поцікавився розміром пенсії в Російській Федерації в 2050 році, за те, що він замолоду думає про пенсійне забезпечення, і нагадав сюжет байки «Стрекоза и муравей».
«Пам'ятаєте, коли стрекоза літо червоне проспівала, а потім у неї були взимку проблеми. Так от, щоб їх не було, потрібно влітку подбати про те, що буде взимку», - сказав?

В одному з повідомлень, відправлених ?, йдеться: «останнім часом ми часто бачимо Вас з тиграми, леопардами і китами по телевізору і на фотографіях. У цій компанії Ви виглядаєте більш щасливим, ніж з міністрами. Це тільки так здається, чи так воно і є?». На це ? процитував відомий вислів: «Чим більше пізнаю людей, тим більше люблю собак» і додав: «Але це ніяк не пов'язано з моїми стосунками ні з міністрами, ні з моїми друзями, з колегами. Я просто люблю всяку живність, люблю тварин».


Повідомлення ?: «Шановний ?, чи хотіли б ви жити стільки, скільки забажаєте, якщо ви побажаєте увійти у вічність як громадянин планети Земля, зателефонуйте за контактним номером телефону».
«Я гордий тим, що є громадянином Російської Федерації, цього цілком достатньо, дякую за пропозицію», - відповів ?.

Про порядність політика:
«У житті будь-якого політичного діячі є і, як у нас кажуть, темні смуги, білі, світлі, все йде вгору-вниз, але в незалежності від цього, в незалежності від того який сьогодні рейтинг, який рейтинг на даним момент часу, саме головне для політика бути порядною і чесною людиною» Про свою відповідальність за все, що відбувається в Росії:
«Я розумію, що взяв на себе величезну відповідальність, і знаю, в Росії глава держави завжди був і буде людиною, яка відповідає за все, що відбувається в країні.»

Россиийский державний політичний діяч, має юридичну освіту. Кандидат економічних наук. Голова політичної партії.


В. Путін

*******************************************************************
Літературна творчість.

? є одним з найбільш високооплачуваних українських письменників. У 2011 році в якості авторських гонорарів і авансу за майбутні твори він заробив понад 2 млн доларів. На сьогоднішній день видані такі книги:


• «Рік в опозиції. у політиці не буває остаточних перемог і поразок»
• «...І рік при владі. від кризи - до економічного зростання»
• «Подолати шлях»
• «Як Україні далі жити»
• «Оpportunity ukraine» («україна - країна можливостей» англійською мовою).
Під час першого прем'єрства ? , вперше за десять років уряд України впритул наблизилося до вирішення завдання повного погашення заборгованості у державі по заробітній платі. як зазначив перший президент україни Леонід Кравчук:
кабінет міністрів під керівництвом ? зміг досягти реального зростання доходів українського населення. Його уряд зі всіх урядів на Україні виявилося найбільш успішним в економічному плані.
14 травня 1097 року указом президента ? був призначений головою Донецької обласної державної адміністрації.
Наступні роки на тлі загальної політичної кризи на Україні, виявилися критично важкими для кар'єри ? політик перестає бути актуальним, зникає із заголовків новин, стрімко втрачає популярність - в тому числі і у власній партії.
У травні-червні 2009 року фігура ? знову з'являється на горизонті великої політики. Його партія вступає в переговори про створення широкої коаліції з найлютішими ворогами.

За результатами соціологічного опитування компанії «Социс» та інституту стратегічних досліджень, 2006 ? році був самим популярним політиком в Україні. Йому довіряли 30,3 % опитаних, вважали його здатним змінити життя - 29,7 %, готові проголосувати за нього в разі президентських виборів 31,3 % (при цьому лідеру «бют» Юлії Тимошенко довіряли 18,4 %, президенту Віктору Ющенку - 9,8 % респондентів).


«Останні дані соціологічних досліджень показують, що довіра до ? на його „вотчині" впала до 50 %, тоді як раніше йому довіряли понад 80 % мешканців Донбасу. в цілому ж по Україні рейтинг довіри до ? - 27 %, не довіряють йому 53 %. Якщо згадати минулий рік, то ці цифри виглядали навпаки», - сказала директор фонду «Демократичні ініціативи», старший науковий співробітник інституту соціології Ірина Бекешкіна в інтерв'ю виданню «Україна молода».

В. Янукович

**************************************************************

? зробив відкриття, яке не тільки допомогло йому завоювати увагу гарних дівчат коледжу, але і зробило його в підсумку центром уваги всієї Америки і світу... Формулювалося відкриття просто: дівчатка люблять не просто найбільш красивих, самих відв'язних і крутих. До усього цього необхідно бути ще і розумним! Він повністю змінює імідж і починає активно вчитися в школі права Гарвардського університету. Ось вона, гарантія успіху! Він починає ставати "першим чорним" редактором університетського видання Harvard Law Review, першим чорним президентом гарвардського Клубу юристів.

*****
? показав себе дбайливим онуком. Коли стало відомо, що його бабуся на Гаваях захворіла, він скасував два передвиборних мітинги і першим же рейсом відправився провідати її. Раніше онук не раз зізнавався, що дуже прив'язаний до своєї бабусі. Втім, республіканці відразу засумнівалися у щирості вчинку ? Вони порахували рішення летіти на Гаваї черговим піар-ходом.

****
Жителі африканського континенту дуже пишаються тим, що виходець з їх рядів має реальний шанс стати президентом, та ще й не який-небудь країни, а саме Сполучених штатів, колишньої країни рабовласників. «Обамоманія» спостерігається останнім часом і в Європі. Європейці, пише французька газета Les Echos", очікують появи нової Америки, і насамперед, радикальної зміни зовнішньополітичного курсу США.


Кандидат у президенти США від Демократичної партії показав себе ще й справжнім джентльменом. Він заявив, що допоможе своєї колишній суперниці Хілларі Клінтон розплатитися з боргом у 22 мільйони доларів.

Б. Обама


***************************************************************

Використана література:
 1. Вікіпедія

 2. О.В. Лєбєдєва «Классные часы и беседы по воспитанию гражданственности».

Каталог: attachments
attachments -> Урок-роздум після знайомства з інтимною лірикою Анни Ахматової та Ліни Костенко
attachments -> Вступ Література кінця XIX
attachments -> Усний журнал
attachments -> України Львівський коледж транспортної інфраструктури
attachments -> Проблема особистості людини у творчості А. П. Чехова
attachments -> Уроку : Антон Павлович Чехов «Товстий і тонкий»
attachments -> Позакласний захід із світової літератури На гостину до ювіляра
attachments -> Костенко Ліна Василівна
attachments -> Конспект відкритого уроку в 11 класі


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Загальноосвітня школа-родина №2 «портрет лідера» iconТернопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 Тернопільської міської ради Тернопільської області Заняття «Школи лідера»
Така форма роботи дозволяє відстежувати актуальні проблеми, які є в учасників,,які є в суспільстві сприяє усвідомленню ними своїх...
Загальноосвітня школа-родина №2 «портрет лідера» iconМаловисківська загальноосвітня школа №3 І ііі ст
Обладнання: портрет Ч. Діккенса, виставка книг письменника, малюнки до твору, текст повісті, робоча картка
Загальноосвітня школа-родина №2 «портрет лідера» iconВідділ освіти Уманської міської ради Методичний кабінет Уманський навчально-виховний комплекс Загальноосвітня школа-інтернат імені
Укладач: учитель української мови та літератури Уманського навчально-виховного комплексу Загальноосвітня школа-інтернат І – ІІ ступенів...
Загальноосвітня школа-родина №2 «портрет лідера» iconВідділ освіти виконкому Жовтоводської міської ради Комунальний заклад освіти середня загальноосвітня школа №12 з профільними класами
Жовтоводська середня загальноосвітня школа №12 з профільними класами, спеціаліст вищої категорії
Загальноосвітня школа-родина №2 «портрет лідера» iconКняжицький навчально виховний комплекс: загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад словниковийдивограй княжичі 2014
Княжицький навчально виховний комплекс: загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів
Загальноосвітня школа-родина №2 «портрет лідера» iconКз «Гуляйпільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1» Гуляйпільської районної ради Підготувала: творча група вчителів початкових класів кз «Гуляйпільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1» Гуляйпільської районної ради
Здоров’я – дорогоцінний дар, яким наділяє людину природа. Недарма в народі кажуть: у здоровому тілі – здоровий дух. Щоб надовго вистачило...
Загальноосвітня школа-родина №2 «портрет лідера» iconДитина з особливими потребами: рівний доступ до якісної освіти з досвіду роботи комунального закладу «Навчально-виховне об’єднання спеціальна загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №1 – дошкільний навчальний заклад»
«Навчально-виховне об’єднання спеціальна загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №1 – дошкільний навчальний заклад» Кіровоградської міської...
Загальноосвітня школа-родина №2 «портрет лідера» iconВідділ освіти Рокитнянської районної державної адміністрації Районний методичний кабінет Ольшаницька загальноосвітня школа I-III ступенів
Підсумкові контрольні роботи із зарубіжної літератури (5-11 класи) // Василенко Н. С., Ольшаниця, школа. – 2010. – с
Загальноосвітня школа-родина №2 «портрет лідера» iconУрок «Вічне диво, Ім`я якому Книга. Незвичайні книги світу.»
Комунальний заклад. Навчально-виховне об`єднання №32. «Спеціалізована Загальноосвітня школа» Школа мистецтв. Кіровоградської міської...
Загальноосвітня школа-родина №2 «портрет лідера» iconВідділ освіти Ратнівської райдержадміністрації Районний методичний кабінет Загальноосвітня школа І – ІІІ ступеня №2 смт Ратне Літературна скарбничка Довідник Ратне – 2014
Літературна скарбничка. – Довідник. – Загальноосвітня школа І – ІІІ ступеня №2 смт Ратне, 2014. – с


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка