Заклик всеукраїнський реабілітаційний щомісячний літературно-художній журнал українського товариства сліпих видається з травня 1935 року видання пог «ОБ’єднана редакція періодичних видань утос «заклик» Головний редактор Наталка щербаньСторінка1/3
Дата конвертації01.02.2018
Розмір0,64 Mb.
  1   2   3

ЗАКЛИК

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ

РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ЩОМІСЯЧНИЙ ЛІТЕРАТУРНО-ХУДОЖНІЙ ЖУРНАЛ

УКРАЇНСЬКОГО ТОВАРИСТВА СЛІПИХ

Видається з травня 1935 року
ВИДАННЯ ПОГ «ОБ’ЄДНАНА РЕДАКЦІЯ ПЕРІОДИЧНИХ

ВИДАНЬ УТОС «ЗАКЛИК»

Головний редактор Наталка ЩЕРБАНЬ

Редактор Інесса СИДОРІНА


Коректор Тетяна ВОЛОЩУК

Адреса редакції: вул. Л. Первомайського, 7-а, м. Київ-133, 01133

тел. (044) 234-51-36, 246-79-48, тел./факс 246-79-32

Сайт: www.zaklyk.org.ua E-mail: zaklyk1@ukr.net

Сторінка в facebook: facebook.com/zaklyk

12 грудень 2017 року


ЗМІСТПОСТАТІ

С. Симчук. За що всі люблять Джастіна Трюдо’’’’’’’’’’’’
ЛІТЕРАТУРНА СТОРІНКА

Дж. Бакен. Тридцять дев’ять сходин (детектив. Закінчення)”””””’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’
СУЧАСНА УКРАЇНСЬКА ПРОЗА

Б. Волошин. Львівськ і його львівці’’’’’’’’’’

Правдиві закуски для мурових хлопів від Міська Гітлера, власника мордовні «Під круком» (оповідання)’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’
УКРАЇНСЬКІ МАНДРИ

С. Хміль. 900 кілометрів пішки. Мандрівка двох львів’ян Україною від заходу до сходу’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’”””
ЦЕ ЦІКАВО

К. Барабаш. Цивілізація на ім’я Голлівуд’’’’’’’’’’’’’’’’’
КУЛІНАРНИЙ ЕКСКУРС

К. Гіржева. Найсмачніші страви 24 країн світу, які варто спробувати кожному’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’”””
ПОСТАТІ
ЗА ЩО ВСІ ЛЮБЛЯТЬ ДЖАСТІНА ТРЮДО

Пояснюємо, чому прем'єр-міністр Канади є таким екстравагантним і одіозним.

19 жовтня 2015 року 43-річний Джастін Трюдо став прем'єр-міністром Канади. Трюдо ще раніше всім подобався хоча б тому, що він молодий і вродливий; але вже за перші півроку на посаді глави держави він зміг продемонструвати публіці безліч своїх талантів. Завдяки чому ж нинішній прем'єр-міністр Канади – такий популярний? Без політики.

Знає, що таке квантові комп'ютери


Нещодавно один журналіст запитав Джастіна Трюдо, як працюють квантові комп'ютери. І той розповів!

Причому сказане Трюдо дуже схоже на правду – на це вказав професор з університету Торонто, до якого за коментарем звернувся «Buzzfeed». Колега професора з університету Макгілла був суворішим: «Непогана спроба, але дещо багатослівно і трохи помилково».


Носить кольорові шкарпетки


1 квітня цього року Трюдо виступав у Торговій палаті США у Вашингтоні. На ньому були шкарпетки з різнокольоровими черепами і кістками.

Це не випадковість: прем'єр-міністр Канади часто одягає милі різнокольорові шкарпетки. На форумі в Давосі на ньому були зелені черепи, а на зустріч зі своїм кабінетом міністрів Трюдо вдягнув червоні шкарпетки з білим кленовим листям.


Обіймає панд


Рідкісний випадок, коли не знаєш, хто миліший у кадрі – панди чи людина, яка їх тримає на руках.

Трюдо зустрівся з молодими пандами в той день, коли їм дали імена, і попестив їх.


Займається йогою


На одній з фотографій у Twitter Джастін з посмішкою демонструє стійку на руках. Ця поза в йозі називається «маюрасана» («поза павича») і вважається складною. Знімок старий (сам Трюдо викладав його в 2013 році), але в кінці березня 2016-го фотографія розійшлася Інтернетом. І породила різні фотожаби.

Заразом з'ясувалося, що батько Джастіна, П'єр Трюдо, теж умів вставати в «позу павича» (а ще П'єр Трюдо колись був прем'єр-міністром Канади).


Сперечається з Обамою про хокей


Якось екс-президент США Барак Обама приймав Джастіна Трюдо у Білому домі. Під час вітальної промови Обама згадав добросусідські відносини двох країн, але зазначив, що є такі питання, в яких США і Канада ніколи не зійдуться: чиє пиво краще і хто краще грає в хокей. Присутні почали сміятися, а Трюдо – мотати головою, після чого Обама з усмішкою продовжив: «Де зараз знаходиться Кубок Стенлі? Чи не в моєму він рідному місті, у «Чикаго Блекхокс»?

Але навіть у цій ситуації Трюдо не розгубився: він розповів, що Канада – країна-експортер, після чого згадав про «надзвичайний внесок в американський успіх» канадських хокеїстів, які грають за «Чикаго Блекхокс».


Користується пакетами із супермаркету


«Buzzfeed» виявив на відео, у якому Джастін Трюдо з дружиною і дітьми виходить з літака, ще один привід захоплюватися канадським прем'єром: в руках у його дружини Софі Грегуар виявився «огидний багаторазовий пакет із супермаркету «Metro». Вони подорожують як звичайні люди!

Танцює індійські танці


На одному зі знімків хлопець у білому – це Джастін Трюдо. І він танцює танець бхангра, народний танець Пенджабу.

Жартома падає зі сходів


Під час інтерв'ю канадському телебаченню Трюдо (ще до прем'єрства) просто взяв і жартома скотився зі сходів.

Нарешті, він удостоївся жарту


від королеви

Промовляючи тост на честь англійської королеви Єлизавети II, Джастін Трюдо зазначив, що він – вже 12-й прем'єр-міністр Канади за час її правління, а його батько П'єр був четвертим. Єлизавета II пожартувала: «Спасибі, що змусили мене відчувати себе такою старою».

***

Трохи про життя

Джастін Трюдо народився в Оттаві 25 грудня 1971 року. Він – наймолодший після Джо Кларка прем'єр-міністр Канади. Очолює Ліберальну партію Канади. Відомий своїми ліберально-гуманістичними поглядами, невластивою політику поведінкою і чарівною зовнішністю.

Його батька називають «батьком сучасної Канади» за те, що він зробив Канаду незалежною від Великої Британії. Таким чином, Джастін з дитинства осягав тонкощі мистецтва правління. Трюдо не було й року, коли президент Сполучених Штатів Річард Ніксон під час урочистостей у Національному центрі мистецтв сказав такий тост: «За майбутнього прем'єра Канади, за Джастіна П'єра Трюдо».


Тост виявився пророчим. Проте ніхто не бачив Джастіна (та й він сам) у ролі політика до того часу, поки у 2000 році не помер його батько. На похороні майбутній прем'єр-міністр виголосив промову, яку потім назвуть найбільшим ораторським досягненням Канади за 50 років. Джастін підкорив серця канадців і відтоді почав будувати свою політичну кар'єру.

Керівництво Ліберальної партії вирішило ввести 29-річного Трюдо у велику політику. У 2007 р. він вперше став членом парламенту. 14 квітня 2013 був обраний лідером Ліберальної партії, отримавши на внутрішньопартійних виборах 80% голосів.

Прем'єр-міністр дуже освічений. Закінчивши середню школу, Джастін вступив на бакалаврат в Університет Макгілла за фахом «англійська література». Потім він отримав ступінь бакалавра педагогіки в Університеті Британської Колумбії. У 2002 році він вступив до Політехнічної школи Монреаля, де вивчав інженерію. З 2005 по 2006 рік Джастін продовжив навчання в Університеті Макгілла і отримав ступінь магістра за спеціальністю «географія навколишнього середовища».

Перш ніж стати політиком, Джастін тривалий час викладав французьку мову і математику у середній школі, працював на радіо і навіть знявся в історичному серіалі «Велика війна», що описує роль Канади у Першій світовій війні.

Нині Джастін Трюдо – затятий борець за збереження навколишнього середовища. У 2005 році він виступав проти реалізації проекту видобування цинку, незважаючи на те, що той приніс би до скарбниці країни близько 100 млн доларів. Однак видобуток металу завдав би шкоди річці Саут-Наханні – об'єкту Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Цього Джастін допустити не міг.

Очолювана ним Ліберальна партія Канади обійшла в рейтингу лояльності населення і Демократичну, і Консервативну. А 19 жовтня 2015 року Джастін Трюдо був обраний прем'єр-міністром Канади.

У перші дні, вступивши на посаду, він виконав передвиборчу обіцянку: припинив військові дії Оттави на Близькому Сході. Замість завдавання ракетно-бомбових ударів по «Ісламській державі» прем'єр-міністр запропонував навчити і підготувати іракську армію для протидії ІДІЛ.

«Канада, наприклад, може запропонувати і здійснити перевезення стратегічних вантажів, тренування персоналу, медичну та гуманітарну підтримку», – заявив Трюдо. Ще до обрання прем'єр-міністром політик дотримувався миротворчих поглядів.

Главу Росії Трюдо назвав згубним і безладним. «Путін небезпечний зі своєю інтервенцією в Східну Європу, він безвідповідальний і згубний для світу з його втручанням на Близькому Сході, і його дії в Арктиці є занадто провокаційними. Канада повинна продовжувати міцно стояти разом з міжнародним співтовариством, відтісняючи таку загрозу, як Володимир Путін», – заявив Трюдо.

А ще канадський прем'єр славиться відданістю ідеям гуманізму і лібералізму. Так, він активно підтримує ЛГБТ-спільноти: виступає за скасування заборони для гомосексуалістів ставати донорами, бере участь у гей-парадах. На одному з останніх він виступив на сцені з Леді Гагою з піснею «Born This Way».

Трюдо наполягає на включенні положення про гендерну ідентичність в Закон про права людини і додаванні в КК Канади пункту про «злочини, скоєні на ґрунті ненависті». Також політик підтримує фемінізм і є прихильником права жінки на аборти.

Цікаво, що зі своєю дружиною, колишньою телеведучою і фотомоделлю Софі Грегуар, Джастін Трюдо був знайомий з дитинства: вона – однокласниця його брата. Після школи вони випали з поля зору одне одного, але знову зустрілися на благодійному балу багато років по тому. Тепер у подружжя троє дітей: Ксав'єр Джеймс, Елла-Грейс Маргарет і Адріан.

Один із братів Джастіна, Мішель, загинув, катаючись на лижах під час сходження лавини. Після смерті сім'я Трюдо 2000 р. провела кампанію за безпеку на гірськолижних спусках.


Каталог: document -> pressa -> Zaklik -> 2017
2017 -> Заклик всеукраїнський реабілітаційний щомісячний літературно-художній журнал українського товариства сліпих видається з травня 1935 року видання пог «ОБ’єднана редакція періодичних видань утос «заклик» Головний редактор Наталка щербань
Zaklik -> Заклик всеукраїнський реабілітаційний щомісячний літературно-художній журнал українського товариства сліпих видається з травня 1935 року видання пог «ОБ’єднана редакція періодичних видань утос «заклик» Головний редактор Наталка щербань
2017 -> Заклик всеукраїнський реабілітаційний щомісячний літературно-художній журнал українського товариства сліпих видається з травня 1935 року видання пог «ОБ’єднана редакція періодичних видань утос «заклик» Головний редактор Наталка щербань
2017 -> Видань утос
2017 -> Заклик всеукраїнський реабілітаційний щомісячний літературно-художній журнал українського товариства сліпих видається з травня 1935 року видання пог «ОБ’єднана редакція періодичних видань утос «заклик» Головний редактор Наталка щербань
2017 -> Заклик всеукраїнський реабілітаційний щомісячний літературно-художній журнал українського товариства сліпих видається з травня 1935 року видання пог «ОБ’єднана редакція періодичних видань утос «заклик» Головний редактор Наталка щербань


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3

Схожі:

Заклик всеукраїнський реабілітаційний щомісячний літературно-художній журнал українського товариства сліпих видається з травня 1935 року видання пог «ОБ’єднана редакція періодичних видань утос «заклик» Головний редактор Наталка щербань iconВсеукраїнський реабілітаційний щомісячний літературно-художній журнал
Видання пог «ОБ’єднана редакція періодичних видань утосу «заклик». Головний редактор Наталка щербань
Заклик всеукраїнський реабілітаційний щомісячний літературно-художній журнал українського товариства сліпих видається з травня 1935 року видання пог «ОБ’єднана редакція періодичних видань утос «заклик» Головний редактор Наталка щербань iconВсеукраїнський реабілітаційний щомісячний журнал для дітей
Видання «пог «ОБ’єднана редакція періодичних видань утосу «заклик». Головний редактор Наталка щербань
Заклик всеукраїнський реабілітаційний щомісячний літературно-художній журнал українського товариства сліпих видається з травня 1935 року видання пог «ОБ’єднана редакція періодичних видань утос «заклик» Головний редактор Наталка щербань iconРеабілітаційна газета українського товариства сліпих видається з 7 січня 1989 року. Виходить двічі на місяць. Видання пог «ОБ’єднана редакція періодичних видань утос
Про підсумки звітно-виборної кампанії в обласних, київській міській організаціях утос 4


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка