Закон про спрощення процедури успадкування "Львівська газета", 0. 10. 2014 народні депутати в округах для рожищенських породіль європалати на мільйон тарас Степанюк, "Волинь", 21. 10. 2014 3Скачати 329,62 Kb.
Дата конвертації05.10.2017
Розмір329,62 Kb.
ТипЗаконАПАРАТ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

ІНФОРМАЦІЙНЕ УПРАВЛІННЯ

ВІДДІЛ ІНФОРМАЦІЙНО-БІБЛІОТЕЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ


№ 78

22 жовтня 2014 року

Огляд регіональної преси

ПАРЛАМЕНТСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ 2

НА СОЦЗАЩИТУ И ПРОТЕЗИРОВАНИЕ УЧАСТНИКОВ АТО ИЗ ГОСБЮДЖЕТА ВЫДЕЛЯТ ЕЩЕ 9 МЛН. ГРИВЕН 2

Юлиана Шаповалова, "Объектив", 20.10.2014, Харьковская обл. 2

НАРДЕПИ УХВАЛИЛИ ЗАКОН ПРО СПРОЩЕННЯ ПРОЦЕДУРИ УСПАДКУВАННЯ 3

"Львівська газета", 20.10.2014 3

НАРОДНІ ДЕПУТАТИ В ОКРУГАХ 3

ДЛЯ РОЖИЩЕНСЬКИХ ПОРОДІЛЬ - ЄВРОПАЛАТИ НА МІЛЬЙОН 3

Тарас Степанюк, "Волинь", 21.10.2014 3

ЛІЛІЯ ГРИНЕВИЧ ЗУСТРІЛАСЯ З ОСВІТЯНАМИ НА ЛЬВІВЩИНІ 4

"Львівська газета", 20.10.2014 4

ТЯГНИБОК У ЖИТОМИРІ: МИ МАЄМО ПЕРЕМОГТИ У ВІЙНІ І МАЄМО ДОСЯГТИ МИРУ ВЛАСНИМ ШЛЯХОМ ПЕРЕМОГИ, АЛЕ НЕ ШЛЯХОМ ЗДАЧІ ТЕРИТОРІЇ 5

"Рупор Житомира", 18.10.2014 5

ЕКОНОМІЧНЕ ТА СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНЕ ЖИТТЯ РЕГІОНІВ 6

КВАЛІФІКОВАНИХ МЕДИКІВ-ВОЛОНТЕРІВ ГОТУВАТИМУТЬ НА ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ ЗБОРІ-ВИШКОЛІ У ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ 6

"Свобода", 21.10.2014, Тернопільська обл. 6

У КАРПАТАХ ОБГОВОРЮВАЛИ ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ БІОСФЕРНИХ РЕЗЕРВАТІВ 6

Федір Гамор, "Новини Закарпаття", 21.10.2014 6

СЛУЖБОВЦІ ВЧИЛИСЯ ПРОВОДИТИ АНТИКОРУПЦІЙНУ ПОЛІТИКУ 7

Ірина Мельник, "Прес-Центр", 20.10.2014, Черкаська обл. 7

У ХМЕЛЬНИЦЬКОМУ ВІДКРИЛИ ВИСТАВКУ, ПРИСВЯЧЕНУ 41 БІЙЦЯМ, ЗАГИБЛИМ У ЗОНІ АТО 8

Вікторія Барицька, "Всім", 20.10.2014, Хмельницька обл. 8

ШКІЛЬНЕ СВЯТО СПОРТУ… ЗА 3000 ЄВРО 9

Олена Садовник, "Високий замок", 20.10.2014, Львівська обл. 9

АЛЬТЕРНАТИВА КРЕДИТНИМ РЕСУРСАМ 11

Людмила Даценко, "Зоря Полтавщини", 17.10.2014 11

СКАДОВСК ГОТОВЯТ К ОБОРОНЕ 11

Кирилл Фомин, "Новий день", 17.10.2014, Херсонская обл. 11

ТОЧКИ ЗОРУ 12

ИЛЛЮЗИЯ "СТЕНЫ" 12

Ольга Коваленко, "Комментарии:Донбасс", 21.10.2014, Луганская обл. 12

ОПТИМИЗМА ВСЕ МЕНЬШЕ 14

Аркадий Генкин, "Время", 21.10.2014, Харьковская обл. 14

ЧЕТЫРЕ ДНЯ - ЭТО МАЛО ИЛИ МНОГО? 15

Сергей Чепижный, "Время", 21.10.2014, Харьковская обл. 15ПАРЛАМЕНТСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ
НА СОЦЗАЩИТУ И ПРОТЕЗИРОВАНИЕ УЧАСТНИКОВ АТО ИЗ ГОСБЮДЖЕТА ВЫДЕЛЯТ ЕЩЕ 9 МЛН. ГРИВЕН

Юлиана Шаповалова, "Объектив", 20.10.2014, Харьковская обл.

За соответствующее решение проголосовали 248 нардепов.

Парламентарии поддержали законопроект № 5146 "О внесении изменений в приложение №3 к закону Украины "О государственном бюджете Украины на 2014 год" (относительно социальной защиты инвалидов, ветеранов и участников антитеррористической операции)"

За соответствующее решение проголосовали 248 нардепов.

Как отмечается в пояснительной записке, данный проект закона предусматривает внесение изменений в госбюджет на 2014 г. в части увеличения расходов по бюджетной программе "Руководство и управление в сфере социальной защиты инвалидов и ветеранов" на 2 млн. 184,2 тыс. грн. и введение новой бюджетной программы "Обеспечение протезированием и ортезированием изделиями повышенной функциональности по технологиям изготовления, которые отсутствуют в Украине, отдельных категорий граждан, которые принимали участие в антитеррористической операции и/или в обеспечении ее проведения и потеряли функциональные возможности конечности или конечностей" в объеме 7 млн. грн. за счет соответствующего уменьшения расходов по бюджетной программе "Государственные капитальные расходы, распределяемые Кабинетом Министров Украины".

По мнению авторов законопроекта, принятие данного документа даст возможность оперативно решить вопросы ликвидации Государственной службы по вопросам инвалидов и ветеранов и функционирования новообразованной Государственной службы по делам ветеранов войны и участников антитеррористической операции.

http://www.objectiv.tv/201014/104725.html

НАРДЕПИ УХВАЛИЛИ ЗАКОН ПРО СПРОЩЕННЯ ПРОЦЕДУРИ УСПАДКУВАННЯ

"Львівська газета", 20.10.2014

Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (щодо деяких питань спадкування).

Закон спрощує процедуру оформлення спадщини та реєстрації прав спадкоємців на успадковане ними нерухоме майно (насамперед, у сільських населених пунктах) шляхом надання відповідних повноважень органам місцевого самоврядування. Крім цього, закон також скасовує обов'язкове проведення оцінки майна у випадках спадкування майна спадкоємцями першої та другої черги за законом і за правом представлення, а також у випадку спадкування спадщини, яка оподатковується за нульовою ставкою податку.

Закон, зокрема, зробить послуги щодо оформлення спадщини та реєстрації спадкоємцями права на успадковане ними нерухоме майно більш доступними для громадян, зменшить часові та грошові витрати громадян на оформлення права на спадщину та реєстрацію права на успадковане нерухоме майно; дозволить органам місцевого самоврядування у сільських населених пунктах надавати необхідні послуги мешканцям цих населених пунктів, покращивши комфортність проживання у сільській місцевості тощо.

Відповідний законопроект зареєстровано за №5141.http://www.gazeta.lviv.ua/news/2014/10/20/35538

НАРОДНІ ДЕПУТАТИ В ОКРУГАХ
ДЛЯ РОЖИЩЕНСЬКИХ ПОРОДІЛЬ - ЄВРОПАЛАТИ НА МІЛЬЙОН

Тарас Степанюк, "Волинь", 21.10.2014

Європейські умови для мам і немовлят створили завдяки народному депутату Сергію Мартиняку.

Про те, що українська система охорони здоров'я потребує реформ, говорять багато. Але поки реальні зміни не розпочалися, наші медичні заклади часто перебувають у скрутному становищі. Особливо коли йдеться про районні лікарні.

Палати пологового відділення Рожищенської районної лікарні не бачили капітального ремонту зо тридцять років. Тому і вигляд був не вельми, і пацієнткам було незатишно

Змінити цю ситуацію узявся народний депутат України Сергій Мартиняк.

- Два роки тому я обіцяв, що сприятиму, аби волиняни отримували якісні медпослуги. Бо найцінніше в нашій державі - це люди, а для них головне - їхнє здоров'я. Потрібно дбати про здоров'я кожного, й тоді наша держава буде сильною і зможе подолати всі негаразди, - зазначив Сергій Мартиняк.

Найперше у відділенні замінили старі вікна на енергоощадні, аби берегти тепло. Відтак встановили нові двері, проклали електропроводку, поштукатурили стіни, обладнали нові санвузли. Воду підігріватимуть електричними котлами. Замість дерев'яного настилу підлогу покрили спеціальним лінолеумом, адже важливо, щоб мами та новонароджені не підхопили інфекцію. Під час ремонту будівельники застосували нові технології та використовували сучасні будівельні матеріали, щоб стіни та підлогу було легше тримати в чистоті.

Перепланували й палати коридорного типу. Тепер це просторі одномісні палати з індивідуальним душем та санвузлом, тож можна сміливо стверджувати, що рожищенські породіллі та новонароджені мають комфортні умови.

- Скільки існує акушерсько-гінекологічне відділення, капітального ремонту в ньому не було. У 2007 році ми відремонтували чотири пологові зали. Тож вагітні вже не їдуть народжувати в Луцьк. Стараються і наші медики - запозичують найкращі світові методики і підвищують кваліфікацію. У нас є можливість проводити так звані партнерські пологи, коли біля жінки присутній чоловік або інша близька людина, - розповів головний лікар Рожищенської центральної районної лікарні Віктор Редзій. - Але після пологів мам із малюками доводилося переводити в палати зразка 1982 року, в яких через брак коштів ми змогли зробити тільки косметичний ремонт.

Загалом на ремонт акушерсько-гінекологічного відділення витратили близько мільйона гривень. Європейські умови для мам і немовлят створили завдяки народному депутату Сергію Мартиняку.

- Щоб лікарі могли краще їх обслуговувати, будівельники модернізували не лише палати, а й реанімаційну, операційну, маніпуляційну, оглядову та лікарські кабінети. Євроремонт проведено і в їдальні та коридорі. Усього відремонтовано близько 800 квадратних метрів площі. Тепер мами і дітки перебувають у європейських умовах, - каже завідувач акушерсько-гінекологічного відділення Олег Шевчук. - І додав, що щороку у відділенні приймають близько 500 пологів.

Тим часом головний лікар Рожищенської ЦРЛ Віктор Редзій сподівається, що Сергій Мартиняк допомагатиме медикам і після того, як удруге пройде до Верховної Ради. Розраховуючи на таку співпрацю, вже виготовлено проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт ще одного відділення лікарні.

http://www.volyn.com.ua/?rub=12&article=0&arch=1741

ЛІЛІЯ ГРИНЕВИЧ ЗУСТРІЛАСЯ З ОСВІТЯНАМИ НА ЛЬВІВЩИНІ

"Львівська газета", 20.10.2014

У золочівському будинку просвіти відбулась зустріч Лілії Гриневич з освітянами регіону.

Голова комітету з питань науки та освіти, Лілія Гриневич приїхала до Золочева, аби розповісти освітянам про майбутні реформи в галузі та підтримати лідера громадської ініціативи "Матері мобілізованих" Лідію Котеляк

У золочівському будинку просвіти відбулась зустріч Лілії Гриневич з освітянами регіону. Голова комітету з питань науки та освіти вже встигла впровадити в Україні систему ЗНО та ряд інших важливих реформ. Та аби вдосконалювати галузь й надалі потрібно почути думки практиків.

"Система освіти потребує змін, причому не тільки у програмному викладі, алей змін підручників, змін самого ставлення до освітян і освіти, змін до школи" - зазначилаЛюдмила Бартошик - вчитель української мови та літератури Золочівської школи №2

Голова громадської ініціативи "Матері мобілізованих" Лідія Котеляк стверджує такий діалог між владою та освітянами є надзвичайно важливим.

"Я би сказала, що не стільки важливий, а необхідний такий діалог. І зустрічаючись з освітянами протягом 2-ох останіх років, і тепер і раніше я чую одні й ті самі запитання, про навантаження в 22-і години, про можливість скасування пільг, і тому ця зустріч була просто необхідна. Освітяни почули від перших вуст про основні питання, які їх хвилювали і отримали вичерпну відповідь" - розповіла Лідія Котеляк.

Опісля діалогу з вчителями Золочівщини Лідія Котеляк разом із Лілією Гриневич нагородили найактивніших педагогів регіону подяками за вагомий внесок у розвиток освіти в регіоні.

"Реформувати освіту вкрай необхідно. Я переконана, що саме це шлях до виховання покоління свідомих українців. Тому одне з першочергових завдання майбутнього парламенту - освітня реформа" - запевнила Лілія Гриневич.http://www.gazeta.lviv.ua/news/2014/10/20/35564

ТЯГНИБОК У ЖИТОМИРІ: МИ МАЄМО ПЕРЕМОГТИ У ВІЙНІ І МАЄМО ДОСЯГТИ МИРУ ВЛАСНИМ ШЛЯХОМ ПЕРЕМОГИ, АЛЕ НЕ ШЛЯХОМ ЗДАЧІ ТЕРИТОРІЇ

"Рупор Житомира", 18.10.2014

Таку думку висловив лідер Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олег Тягнибок у Житомирі, під час зустрічі з громадою міста.

За словами політика, прикро, що у свій час влада не дослухалась до "Свободи" та не оголосити одразу після президентських виборів правовий режим воєнного стану.

"Це дало б можливість якнайшвидше навести порядок на східних територіях України, і відповідно, проводити вибори вже у мирній країні. А що маємо сьогодні? Цілу низку обмежень, скомкану виборчу кампанію. Тому "Свобода" виступала проти виборів під час війни, але парламент все таки потрібно змінювати", - заявив Олег Тягнибок та висловив надію, що в нову Верховну раду не потраплять комуністи і буде мінімум представників "московської агентури", членів колишньої Партії регіонів, яка розкидали "своїх" людей в "Опозиційний блок" та "Сильну Україну".

"Залишилася стара мажоритарно-пропорційна система виборів, що є дуже погано. Саме "Свобода" виступала за пропорційну систему за відкритими списками. Але, нажаль, мажоритарно-олігархічне лобі зберегло стару систему. І тому зараз вже маємо купу випадків, коли по мажоритарним округам знову лізуть через "гречку", через "цукор", через підкуп виборців. Ті, хто купує собі місця у парламенті, вони будуть все робити, аби ті гроші повернути і повернути ті гроші сторицею. Я маю мало оптимізму щодо наступного складу парламенту. Більше того, враховуючи ситуацію в Україні, я думаю що цей парламент буде не довговічним", - підкреслив лідер ВО "Свобода".

За словами Олега Тягнибока скоро повернуться військові з фронту, які обов'язково запитають у влади, де ті закони, які потрібно було ухвалювати і чому генерали-зрадники не усунуті від керівництва.

"Хлопці обов'язково запитають, чому генерали-зрадники не пройшли через люстрацію, чому вони не пройшли через детектор брехні, особливо в частині визначення їх можливої співпраці з іноземними спецслужбами, а також корупції при закупівлі військового спорядження, військової техніки для українського війська. І це - буде! І це призведе до недовговічності теперішнього складу парламенту. Але ми, українці, повинні цей період пройти. Ми маємо перемогти у війні і маємо досягти миру власним шляхом перемоги, але не шляхом здачі території", - наголосив політик.

Стосовно ситуації на Сході країни, "свободівець" висловив своє обурення тим фактом, що українська влада веде переговори з терористами.

"Сьогодні є дуже неприємна ситуація, коли українська влада сідає за стіл переговорів з терористами. Це є неприйнятно! Ніде у світі ніхто не говорить з терористами. Бо, сівши з ними за стіл переговорів, їх фактично легітимізують. Вони стають юридично представниками якоїсь когорти, якоїсь частини українського населення. Саме тому ми вважаємо, що потрібно вводити правовий режим воєнного стану. Влада повинна поводити себе більш рішучіше, і тоді допомога з Заходу, допомога з США буде набагато швидшою і ефективнішою", - заявив Олег Тягнибок.

Також, під час спілкування з житомирянами, Олег Тягнибок зазначив, що для того, аби змінити чинну систему влади в Україні, необхідно провести повне очищення влади, а також скасувати недоторканість народних депутатів, суддів, Президента України та дати право громаді відкликати депутатів, чиновників, суддів.

На завершення лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок представив кандидатів в депутати від партії по Житомирщині та нагородив найвищою відзнакою партії - золотим значком свободівця Василя Клюбу, який з перших днів був на Майдані і першим пішов воювати на Схід країни.http://ruporzt.com.ua/topnews/57989-tyagnibok-u-zhitomir-mi-mayemo-peremogti-u-vyn-mayemo-dosyagti-miru-vlasnim-shlyahom-peremogi-ale-ne-shlyahom-zdach-teritoryi.html

ЕКОНОМІЧНЕ ТА СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНЕ ЖИТТЯ РЕГІОНІВ
КВАЛІФІКОВАНИХ МЕДИКІВ-ВОЛОНТЕРІВ ГОТУВАТИМУТЬ НА ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ ЗБОРІ-ВИШКОЛІ У ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ

"Свобода", 21.10.2014, Тернопільська обл.

Всеукраїнський збір-вишкіл медиків-волонтерів триватиме на Тернопільщині з 14 по 16 листопада.

Захід відбудеться з ініціативи громадської організації "Медичний загін спецпризначення "Білі берети" та за підтримки Тернопільської обласної державної адміністрації. Його мета - підготовка кваліфікованих медиків-волонтерів. За попередньою інформацією, для участі уже зголосилися представники Львівської, Полтавської, Харківської областей та м. Києва.

У програмі вишколу - тренінги "Основи евакуації", "Зупинка кровотечі при пораненнях", "Протокол АВС", "Серцево-легенева реанімація", "Відновлення прохідності дихальних шляхів", "Зупинка артеріальної кровотечі за допомогою бинтів і смужок Целокс", "Десмургія" (накладання пов'язок, перев'язування, "Транспортування постраждалих" (Перенесення постраждалих на ношах, стрес-тест (відпрацювання практичних навиків на "умовному", штучно створеному полі бою). Всі учасники вишколу отримають сертифікати проходження медичних навчань та грамоти.

Громадська організація "Медичний загін спецпризначення "Білі берети" створена у квітні 2014 року у Тернополі. Її мета - підготовка фахівців, які б володіли знаннями та навичками у галузях надання першої домедичної допомоги, організації надання медичної допомоги у надзвичайних, екстрених ситуаціях, при введенні військового стану та при масових заходах; забезпечення керування в разі необхідності мобільними медичними пунктами, члени яких мають знання та навички, управління та координація медичною службою на полі бою; в мирний час при потребі підсилення будь-якого підрозділу, бригад швидкої допомоги, міліції, чи МНС кваліфікованою лікарською допомогою; забезпечення долікарської медичної допомоги під час масових заходів, до приїзду швидкої допомоги, повідомили у Тернопільській ОДА.http://svoboda.te.ua/novyny/kvalifikovanyh-medykiv-volonteriv-hotuvatymut-na-vseukrajinskomu-zbori-vyshkoli-u-ternopilskij-oblasti.html

У КАРПАТАХ ОБГОВОРЮВАЛИ ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ БІОСФЕРНИХ РЕЗЕРВАТІВ

Федір Гамор, "Новини Закарпаття", 21.10.2014

В жовтні на території біосферного резервату "Східні Карпати" (Ужанський національний природний парк, село Ужок) пройшов міжнародний науково-практичний семінар.

Цей семінар провело Міністерство екології та природних ресурсів України. Його назва "Розвиток системи біосферних резерватів в Україні".

У роботі семінару взяли участь керівники Департаменту заповідної справи Мінприроди України та Національного комітету України з Програми ЮНЕСКО "Людина та біосфера", представники Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, органів місцевого самоврядування та всіх біосферних заповідників (резерватів) нашої держави, керівники та науковці сусідніх національних парків зі Словаччини й Польщі та провідних наукових установ України тощо.

Відкрив семінар виконуючий обов'язки директора Ужанського національного природного парку Віктор Биркович.

У доповідях та повідомленнях його учасників представлено аналіз реалізації в Україні основних засад функціонування біосферних резерватів, зокрема виконання Статутних рамок про біосферні резервати, Севільської стратегії, Мадридського плану дій та Дрезденської Декларації про біосферні резервати та зміни клімату, окреслено перспективи розвитку мережі біосферних резерватів в Україні. Особливий акцент зроблено на підвищенні ролі біосферних резерватів у розв'язанні проблем сталого розвитку.

Автор цих рядків та в. п. голови райради Михайло Фірка презентували досвід роботи Карпатського біосферного заповідника та органів місцевого самоврядування в забезпеченні соціально-економічного розвитку населених пунктів, що розташовані в зоні його діяльності. Окремо йшлося про перспективи створення українсько-румунського біосферного резервату в Марамороських горах та про поглиблення транскордонної співпраці щодо можливостей, які відкриваються у зв'язку із прийняттям розпорядження Кабінету Міністрів України "Про затвердження плану заходів щодо забезпечення сталого розвитку і благоустрою гірських населених пунктів української частини українсько-словацько-німецького природного об'єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО "Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини".

У рамках семінару обговорювались і практика планування роботи та стан підготовки періодичної звітності біосферних резерватів, проведено робочі наради щодо управління транскордонними біосферними резерватами "Східні Карпати" (Україна - Польща -Словаччина) та "Розточчя "Україна - Польща".

Також обговорено та визначено практичні кроки щодо виконання зауважень Міжнародної координаційної ради Програми ЮНЕСКО "Людина та біосфера" з питань діяльності українських біосферних резерватів та опрацьовано відповідні рекомендації семінару.

Учасники заходу взяли участь у науковій конференції, присвяченій транскордонному біосферному резервату "Східні Карпати" та 15-річчю Ужанського національного природного парку.

На семінарі та конференції досвідом роботи поділилися та висловили власні пропозиції також професор словацького університету Матея Бела із м. Банська Бистриця І. Волощук, директор Розточанського парку народового (Польща) З. Струпенюк, заступник директора Бещадського парку народового (Польща) Т. Вінніцький і директор Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Ю. Шпонтак.

За результатами семінару буде опублікований науково-практичний посібник "Основи управління біосферними резерватами в Україні".

У рамках проекту ЄС "Додаткова підтримка Міністерства екології та природних ресурсів України у впровадженні Секторальної бюджетної підтримки", Мінприроди провело вісім науково-практичних семінарів, на яких обговорено найбільш актуальні питання розвитку природно-заповідної справи в Україні, зокрема: методи та результати моніторингу водно-болотних угідь міжнародного значення (4-6 березня ц. р., Нижньодністровський національний природний парк);, проблеми активного збереження окремих видів флори і фауни та природних середовищ (12-14 серпня ц. р., Гетьманський національний природний парк) тощо.Учасник семінару, заступник директора Карпатського біосферного заповідника

http://transkarpatia.net/transcarpathia/social/38589-u-karpatah-obgovoryuvali-problemi-rozvitku-bosfernih-rezervatv.html

СЛУЖБОВЦІ ВЧИЛИСЯ ПРОВОДИТИ АНТИКОРУПЦІЙНУ ПОЛІТИКУ

Ірина Мельник, "Прес-Центр", 20.10.2014, Черкаська обл.

Черкаський обласний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів провів виїзний семінар.

"Взаємодія органів виконавчої влади й органів місцевого самоврядування у вирішенні регіональних проблем" для 150-ти посадовців Звенигородського району.

Програма виїзного семінару була розроблена з урахуванням потреб району. Представник Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю обласної державної адміністрації провів для слухачів семінару тематичну зустріч на тему "Конституційний процес: децентралізація влади та посилення місцевого самоврядування", під час якої відбулось обговорення перспектив розвитку місцевого самоврядування в країні та регіоні.

Було зазначено, що частина територіальних громад неспроможна виконувати владні повноваження через надмірну подрібненість та слабку матеріально-фінансову базу. На сучасному етапі державотворення необхідно визначити напрямки та механізми формування ефективного місцевого самоврядування, територіальної організації влади для створення і підтримки повноцінного життєвого середовища для громадян, становлення інститутів народовладдя, узгодження інтересів держави та територіальних громад.

У рамках виїзного семінару були проведені практичні заняття щодо виконання основних вимог державної антикорупційної політики та надані рекомендації із проведення антикорупційних заходів в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Представники Держземагентства у Черкаській області, управління містобудування і архітектури Черкаської обласної державної адміністрації, Головного управління державної казначейської служби України в Черкаській області надали консультації для землевпорядників, секретарів, бухгалтерів сільських та селищних рад, під час яких відбулось обговорення практичних питань забезпечення всіх напрямів діяльності територіальних громад.

Ефективність семінару значною мірою залежала від тісної співпраці організаторів заходу з головою Звенигородської районної державної адміністрації Василем Довбушем, який забезпечив необхідні умови для якісної роботи викладачів та слухачів.

За програмою виїзного семінару більше 150 посадовців регіону отримали нові професійні знання і навички, які допоможуть їм приймати ефективні управлінські рішення на місцях, що сприятимуть утвердженню місцевого самоврядування як фундаменту народовладдя, розширенню повноважень місцевих рад шляхом децентралізації функцій органів державної влади, гармонізації загальнодержавних, регіональних та місцевих інтересів.За інформацією Черкаського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.

http://www.pres-centr.ck.ua/politics/45276/

У ХМЕЛЬНИЦЬКОМУ ВІДКРИЛИ ВИСТАВКУ, ПРИСВЯЧЕНУ 41 БІЙЦЯМ, ЗАГИБЛИМ У ЗОНІ АТО

Вікторія Барицька, "Всім", 20.10.2014, Хмельницька обл.

У День відкриття виставки, 20 жовтня, виповнюється рівно 7 місяців, як розпочалася відкрита агресія Росії на Сході нашої держави.

Державний архів у Хмельницькій області відкрив виставку, на якій представлені матеріали про 41 мешканця області, які віддали життя, захищаючи територіальну єдність України.

У День відкриття виставки 20 жовтня, виповнюється рівно 7 місяців, як розпочалася відкрита агресія Росії на Сході нашої держави.

- Наш колектив небайдужий до політичних подій, і протягом цих семи місяців ми допомагали і фінансово, і морально, і через волонтерів підтримати наших бійців, які воюють на Сході, але ми повинні не лише зберігати , а й популяризувати матеріали, які до нас приходять, - розповідає директор архіву Володимир Байдич.

Стенд під назвою "Неоголошена війна" містить вцілілі військові та особисті речі бійців, привезені волонтерами зі Сходу, світлини військових та добровольців, газетні статті про героїв. А стенд "Україна - більше за життя" представляє фото та біографії військовослужбовців з Хмельниччини, що загинули під час буремних подій в історії нашої держави.

- Ми вирішили вшанувати людей, які пішли за межу, загинули на Сході України. На сьогоднішній день у всіх районах нашої області зібрано матеріали про 41 подолянина, який не повернувся з цієї війни, - каже Володимир Байдич.

Виставка є постійно діючою. Хмельничани та жителі області можуть ознайомитись з експонатами у Державному архіві у Хмельницькій області за адресою вул. Грушевського, 99.

http://vsim.ua/Vystavky/u-hmel-nic-komu-vidkrili-vistavku-prisvyachenu-41-bijcyam-zaghiblim-u--10420347.html

ШКІЛЬНЕ СВЯТО СПОРТУ… ЗА 3000 ЄВРО

Олена Садовник, "Високий замок", 20.10.2014, Львівська обл.

Та якщо бракує грошей, на допомогу прийдуть креативні вчителі.

У спортзалі Львівської загальноосвітньої школи №54 на четвертому уроці було як ніколи галасливо. В одному класі урок фізкультури проводило одразу… 34 вчителі. За 45 хвилин ця вчительська команда у білих футболках встигла познайомити вихованців з усіма основними видами легкої атлетики, а наприкінці вручила кожному чемпіонські медалі. Самі ж учителі, які під час перерви з дитячою безпосередністю раділи влучно закинутому спису чи демонстрували дива координованості у "класиках" чи захмарні швидкості у бігу з бар'єрами, одержали сертифікати тренерів. Так заснована у 2005 році програма Міжнародної асоціації легкоатлетичної федерації (ІААФ) "Дитяча легка атлетика", яка чудово прижилася у США, Китаї, Росії, Сінгапурі та країнах Європи, а з 2012-го успішно функціонує у Києві, нарешті побувала і на Львівщині.Єгипетський секрет популярності

Відверто кажучи, у програмі, розробленій експертом ІААФ Абделем Малеком Ель-Хебілом, окрім яскравих атрибутів, немає нічого надзвичайного. Усю специфіку уроку, організованого коловим способом, студенти університетів фізкультури чи факультетів фізвиховання вивчають уже з другого курсу. Та й у багатьох школах діти на власному досвіді знають, як це - на одній "базі" у режимі нон-стоп віджиматися від підлоги, на іншій - качати прес, випереджаючи стрілку вчителевого секундоміра, на третій, будьте певні, чекають й інші "тортури". Подібний урок практично не передбачає часу на відпочинок, якщо не вважати таким перехід від однієї "бази" на іншу. Подібний досвід до душі не кожному. З іншим настроєм виходили на старт кожного нового етапу новоспечені адепти "Дитячої легкої атлетики". Учителі марно намагалися "втиснути" у кількахвилинні перерви дихальні вправи і навіть виміряти своїм підопічним пульс. І дивувалися, коли від такої турботи в нетерпінні відмахувалися навіть завжди обачні дівчата. Мабуть, у єгипетського фахівця Ель-Хебіла все ж таки є якийсь невідомий іншим секрет.

"Мені шкільні уроки фізкультури запам'яталися тим, що бігати нам доводилося розбитими асфальтовими доріжками, - зітхнув переможець командного чемпіонату Європи і почесний гість семінару Дмитро Дем'янюк. - Саме там я вперше травмував ахілли. Тож те, що я побачив на цьому уроці, не могло не припасти до душі. Різні види легкої атлетики на одному шкільному уроці - це направду цікаво. І потрібно навіть не так для пропаганди спорту, як для розвитку дітей. Приємно, що так багато вчителів (протягом трьох днів сертифікати одержали 90 осіб - О. С.) зголосилося взяти участь у цьому семінарі - відійти від звичних догм і спробувати щось новеньке".

"Наша мета - залучити до занять легкою атлетикою якомога більше дітей, - пояснила керівник департаменту розвитку Федерації легкої атлетики України Ольга Аксьонова. - Та "фішкою" цієї програми є не лише розвиток фізичних якостей школярів. Завдяки командному підходу уроки, проведені за програмою ІААФ, сприяють соціалізації дітей, навчають працювати в колективі.

Адже результати змагань навіть в таких індивідуальних видах, як метання чи бар'єрний біг, зараховуються до "скарбнички" всієї команди. У невеличких групах менш здібні діти намагаються не відставати від своїх фізично обдарованих товаришів по команді, святкують разом з ними перемогу, а це чудовий стимул для власного розвитку. А лідери у команді вчаться бути терплячими по відношенню до тих, кому вдається не все, підтримувати одне одного. Це далеко не останній чинник для подальшої міцної дружби. Чому саме легка атлетика? Тому що біг, стрибки чи метання є основою для будь-якого виду спорту. А ця програма дозволяє залучити до роботи велику кількість дітей на доволі обмеженому просторі. До того ж обладнання можна використовувати як у приміщенні, так і на вулиці".

Королева спорту школам не по кишені

Перший львівський "результат" цієї програми я виловила у різноколірній юрбі школярів відразу після завершення уроку. Олег Димчарський, стискаючи у руках медаль, пообіцяв уже у найближчому майбутньому поповнити ряди юних легкоатлетів: "Мені найбільше сподобався біг з бар'єрами і стрибки. Я займався тенісом, але останнім часом вирішив спробувати щось інше. До цього уроку не знав, на чому зупинитися. Та тепер, мабуть, піду на легку атлетику. Цей урок вразив мене неймовірно. Зазвичай на фізкультурі після розминки ми продовжуємо робити різні вправи, бігаємо та граємо в ігри з м'ячем. Теж непогано, але те, що нам запропонували цього разу, сподобалося значно більше".

"Федерація легкої атлетики України має за мету впровадження "Дитячої легкої атлетики ІААФ" до шкільної навчальної програми, - веде далі Ольга Аксьонова. - Наразі ми працюємо над розробкою такої програми для модуля "легка атлетика" уроків фізичного виховання у загальноосвітніх школах". І усе було б гаразд, якби не одне "але": вартість одного комплекту обладнання італійського виробника становить… 3000 євро. "Так, якщо ми хочемо глобально впровадити цю програму, нам потрібно шукати варіанти, як забезпечити кожну з 20 тисяч українських шкіл бодай одним комплектом, - розводить руками Ольга. - Для цього необхідно налагодити виробництво в Україні".

Кожен з учителів, які під час семінару на цьому доволі простому для виготовлення обладнанні встигли вигадати чимало своїх цікавинок, бажав би для своїх уроків такий комплект. Однак ні відсутність ультрасучасного забезпечення, ні навіть недосконала програма фізичного виховання у системі шкільної освіти, яку обговорюють і намагаються поліпшити уже не один рік, не може завадити креативному вчителеві заманити комп'ютерне покоління до спортивної зали. "У школі я працюю уже 19 років і не скаржуся: як би не було важко, мені понад усе подобається щодня спілкуватися з дітьми, - зізналася лауреат конкурсу "Вчитель року-2012" Галина Солтан, яка працює у ЗОШ №83. - Я зрозуміла, як найкраще зацікавити дітей, коли працювала в інноваційній школі "Надія", що славиться особистісно зорієнтованим навчанням.

Тепер у мене на уроках головне завдання - позитивні емоції, які посилюють у дітей бажання займатися фізкультурою. Мені до вподоби той підхід, який пропонують у програмі "Дитяча легка атлетика": це якраз те, що може звичайний урок перетворити на свято. Я також намагаюся мислити нестандартно, дивитися на світ очима дітей, передбачати, що їм може бути цікаво. Тож свої уроки проводжу під музику, використовую різні цікавинки тощо. У нас в школі є предметні тижні. Наприклад, цілий тиждень може бути присвячений козацтву, а кожен вчитель на своєму уроці повинен цю тему якнайширше розкрити. Ми на фізкультурі влаштовуємо для дітей козацькі забави з дотриманням традицій. А от у тиждень, присвячений Іванові Франкові, ми запропонували п'ятикласникам ігри за "Лисом Микитою", якого вони вивчали на українській літературі. Ми згадували казку і відтворювали у грі найцікавіші сценки".

Спортивний ген закладається у школі

"Вчителю не потрібно зациклюватися на шкільній програмі чи гнатися за результатами і в будь-який спосіб намагатися вкластися у нормативи, - переконана Галина Солтан. - Сьогодні практично усі діти належать до підготовчої групи - з певними відхиленнями у стані здоров'я. Цілком здорових, які, займаючись в основній групі, можуть витримувати заплановані навантаження, одиниці. Чому так? Дається взнаки генетика, до того ж у батьків завжди на дітей бракує часу. Неодноразово я пропонувала батькам віддати дитину в ту чи іншу секцію. Але більшість з них не може вирватися з буденного коловороту. Імунітет дитини закладається до трьох років. Чи буде здоровою доросла людина, залежить від її рухової діяльності у шкільному віці. А якщо часу на спорт немає у цілих поколінь, то відсутність здоров'я вписується у гени".

Сьогодні шестикласники, якими курирує Галина Солтан, не лише охоче ходять на фізкультуру, а й почали опановувати різні види спорту. "Не так давно мої діти записалися у секцію веслування, - пишається одна з найкращих учителів країни. - Ми разом поїхали на Наварію, спілкувалися з тренерами. А тепер вони уже здобули перші нагороди. Інші займаються футболом чи гандболом. Хоча на початках, коли я тільки прийшла у цей клас, очками, голами та секундами ніхто з них не переймався. Більш того, ці діти здавалися абсолютно неспортивними. Сподіваюся, мені вдається впливати на особистість та вибір моїх вихованців. Так само, як багато років тому переворот у моєму власному світогляді зробили мої шкільні вчителі та інститутські викладачі".

http://www.wz.lviv.ua/sport/128981

АЛЬТЕРНАТИВА КРЕДИТНИМ РЕСУРСАМ

Людмила Даценко, "Зоря Полтавщини", 17.10.2014

В Україні є ряд чинників, які гальмують реалізацію потенціалу вітчизняного сільського господарства.

Один із них - відсутність ефективних та прозорих інструментів фінансування, доступних для сільгосптоваровиробників. Це стримує розвиток малого й середнього бізнесу, зростання урожайності та підвищення ефективності сільськогосподарського виробництва. Нові можливості для українських сільгоспвиробників мають дати нещодавно запроваджені аграрні розписки.

Аграрна розписка - це по суті кредитна угода між сільгоспвиробником (позичальником) та кредитором, за якою кредит забезпечується майбутнім врожаєм, що вирощується на земельній ділянці, визначеній кадастровим номером. Мета запровадження аграрних розписок - забезпечення для сільгосптоваровиробників ще одного фінансового інструменту, який допоможе отримати додаткові кредити під заставу майбутнього врожаю. Кредит повертається за рахунок майбутнього врожаю (товарні аграрні розписки) або надходжень від його продажу (фінансові аграрні розписки).

Полтавщина першою з українських регіонів із вересня поточного року реалізує пілотний проект із відпрацювання технологій запровадження в обіг аграрних розписок. Досвід, отриманий під час виконання цього проекту, в подальшому буде проаналізовано та використано для впровадження аграрних розписок на всій території країни.

На базі Полтавської державної аграрної академії відбувся "круглий стіл" з передачею програмного забезпечення, за допомогою якого й здійснюватиметься реєстр аграрних розписок.

http://www.zorya.poltava.ua/?p=13819

СКАДОВСК ГОТОВЯТ К ОБОРОНЕ

Кирилл Фомин, "Новий день", 17.10.2014, Херсонская обл.

Охранная рота Скадовска, в которую вступили полсотни горожан, сосредоточится на защите важных объектов в самом городе.

"Вспомнить детство" в ближайшее время придется бойцам батальона территориальной обороны "Полесье", прикрывающим стратегические объекты Скадовского района, и охранной роты, которую сформировали для защиты самого Скадовска. В пределах всего района для них так и не смогли отыскать помещения, которое отапливалось бы в сезон холодов. Поэтому отдали военнослужащим под базу детский оздоровительный центр "Орленок" в райцентре - бывшую собственность ХБК Херсона, которую областная прокуратура отсудила у рейдеров. Здесь есть кирпичные многоэтажные корпуса под жилье, вода и электроэнергия, столовая и баня, место для сооружения полосы препятствий, то есть почти все, что нужно для военного городка. Нет только отопления, поэтому в жилых корпусах собираются ставить печки-"буржуйки". Впрочем, заместитель главы райгосадминистрации Виталий Кулюк говорит, что проблем с топливом не будет. "Для всех воинских частей, расквартированных в районе, созданные запасы дров уже составляют 90-95% от потребности", - заверил Виталий Николаевич.

Скадовский район - это сотни километров черноморского побережья, прикрыть которое от морского десанта российских войск с имеющимися силами немыслимо. Поэтому охранная рота Скадовска, в которую вступили полсотни горожан, сосредоточится на защите важных объектов в самом городе. Это морской торговый порт, банки, предприятия связи и транспорта, здания органов власти и мест­ного самоуправления. Вот только защищать нечем - новехонькие пирамиды оружейной комнаты в райвоенкомате пусты. Однако военком Херсонщины полковник Сергей Кока обещает, что это ненадолго.

"Охранная рота получит легкое стрелковое вооружение - автоматы АКСУ, пулеметы РПК и гранатометы РПГ-7", - пообещал офицер на брифинге с участием руководителя регионального совета обороны - главы облгосадминистрации Андрея Путилова. И наверное, это все, что перепадет охранной роте от "щедрот" украинского государства - со слов все того же Сергея Коки, переодевание охранников в камуфляж не предусмотрено. Согласно указанию Генштаба Украины, их единственным отличительным знаком будет белая повязка на левом рукаве. А каски, бронежилеты и прочую амуницию, видать, придется покупать если не волонтерам, то самим бойцам, отрывая нелегко достающиеся деньги от своих же семей с детьми.

Еще охранникам обещают преподать краткий курс стрелковой и тактической подготовки. И не только им: овладеть стрелковыми навыками помогут даже главам администраций граничащих с оккупированным Крымом районов Херсонщины. "Каждый глава РГА должен уметь стрелять из автомата", - кратко подытожил на встрече с журналистами губернатор Андрей Путилов.

http://www.newday.kherson.ua/component/content/article/4-obwestvo/2277-skadovsk-gotovjat-k-oborone.html?directory=1

ТОЧКИ ЗОРУ
ИЛЛЮЗИЯ "СТЕНЫ"

Ольга Коваленко, "Комментарии:Донбасс", 21.10.2014, Луганская обл.

Инженерные сооружения на границе с Россией - лишние расходы и повод для конфронтации.

В сентябре начался первый этап строительства широко разрекламированного Кабмином проекта "Стена". В правительстве говорят, что на него уже потратили 7 млн. грн. из бюджета Украины и направляют еще 6 млн. евро из бюджета Евросоюза. Однако как общая стоимость, так и внешний вид окончательной постройки пока что только предмет дискуссий. Также как и целесообразность этого строительства.Имя для границы

Нечто надежное и дорогостоящее - именно так украинцы должны представлять себе новую демаркационную инженерную постройку.

"Говоря о стене, не нужно представлять себе бетонную стену, которая будет между Украиной и Россией. Это будет другая стена", - говорит министр Кабинета министров Остап Семерак. Видимо подобным расплывчатым описанием нам и придется довольствоваться, поскольку планы у Кабмина меняются по ходу строительства "Стены". И после начала проекта, власть больше спорит не о ее целесообразности и перспективах, а о статусе и названии.

"Кому не нравится "Стена", может называть этот проект "Европейский Вал". Это обустройство восточной границы Европейского союза", - успокаивает премьер-министр Арсений Яценюк.

Говоря о целях проекта, Кабмин озвучивает абстрактные понятия. Яценюк рассчитывает, что "Стена" убережет Украину от нелегальной миграции, диверсионных групп, контрабанды, перемещения оружия. Однако у любых планов должно быть статистическое обоснование, которое в правительстве не собираются демонстрировать. Там до сих пор не называют и окончательную смету проекта. Речь идет то о 100 млн. грн., то о 66 млн. евро. Но для "Стены", которая по факту таковой не является, любая сумма сейчас выглядит фантастической тратой госсредств.

Средство от беспокойства

Известный педиатр, а в последнее время еще и общественный деятель Евгений Комаровский сравнил инженерные планы власти с лекарством, которое хорошо продается, но ничего не лечит - "фуфломицином". "Это политический фуфломицин, который может обогатить яморазработчиков, но ни одной настоящей проблемы решить не может! - пишет врач на своей страничке в ФБ. - Это имитация активности, это отвлечение (сил, средств, внимания) от действительно реальных и главное решаемых проблем. У нас безвизовый режим со странами, где постоянно обнаруживается дикий вирус полиомиелита, а в поликлиниках острый дефицит вакцин. Так может быть ямокопатели подождут?"

В поликлиниках сейчас проблемы с вакцинами - календарь прививок сорван. Хотя за 100 млн. грн., предложенных на строительство "Стены", можно закупить 20 млн. доз вакцин для профилактики туберкулеза или 22 млн. доз оральной вакцины от полиомиелита. За эти средства можно было бы закупить и 250 тыс. упаковок кровоостанавливающих препаратов, и спасти военнослужащих, больше половины которых погибают из-за кровопотери.

Однако тратить средства на такие проекты никто не собирается. И сейчас на строительство пойдут выделенные из ЕС 6 млн. евро. Вот только не ясно, на какой срок хватит этих денег? Ведь и дата окончания строительства окутана тайной. Премьер говорит о том, что его можно завершить за три года, хотя раньше речь шла о 56 месяцах. Вторая дата выглядит более реальной, ведь первый этап строительства, который собирались закончить в конце сентября, еще не окончен. Его результатов пока что хватило только для того, чтобы премьер смог сфотографироваться на фоне рабицы и колючей проволоки, и дать повод для ухудшения и без того сложных отношений с Россией.Вперед в прошлое

Украинскую стену уже называют малобюджетной "линией Маннергейма". В пользу этого названия может служить пример немалого количества стран, где уже существуют приграничные стены: Израиль и Палестина, США и Мексика, Индия и Пакистан. Как показал конфликта Израиля и Палестины, артиллерийским и авиационным обстрелам она не мешает. В случае с двумя странами в Северной Америке, стена не слишком влияет на снижение нелегального миграционного потока. Индо-пакисанская граница до сих пор не закреплена юридически.

В пользу строительства инженерных сооружений не говорит и опыт времен Второй Мировой Войны, когда армейская техника прорывала оборону за считанные часы. Успешными можно считать только результаты работы древних строителей - римлян и китайцев. Но едва ли современному государству сейчас стоит тратить десятки и сотни миллионов на то, чтобы возвести памятник архитектуры.

Исторические примеры возведения оборонительных стен

Линия Мажино

Построена в 1929-1934 гг. на границы Франции и Германии.

Протяженность - 400 км. Стоимость - 1 млрд. долл. (в ценах того времени). Состояла из противотанковых рвов и ежей, 9 долговременных оборонительных укреплений, 70 бункеров, 500 артиллерийских и пехотных блоков, 500 казематов, блиндажей и наблюдательных пунктов.

Масштабы атак удалось сократить. Однако немецкой армии удалось прорвать оборону линии в нескольких местах за несколько часов даже без использования тяжелой бронетехники.Линия Меннергейма

Построена в 1920-1930 гг. на территории Финляндии на Карельском перешейке между Финским заливом и Ладожским озером.

Протяженность - 135 км. Стоимость - 300 тыс. марок. Использовался рельеф местности, бетонные заграждения, огневые точки, 136 км противотанковых препятствий и около 330 км проволочных заграждений.

В течение одного дня с помощью артиллерии армия СССР пробила брешь в линии. В течение двух последующих дней удалось пройти вторую оборонительную линию.Великая китайская стена

Начало строительства - III в до н.э.

Протяженность - около 20 тыс. км. Материал - каменные блоки и кирпич.

На протяжении более 1 тыс. лет строительство не прекращалось, стена успешно выполняла защитную функцию от слияния китайских народов с кочевыми племенами и обозначала границы экспансии правителей страны.http://donbass.comments.ua/article/104845-illyuziya-steni.html

ОПТИМИЗМА ВСЕ МЕНЬШЕ

Аркадий Генкин, "Время", 21.10.2014, Харьковская обл.

С 14 августа по 8 сентября Нацбанк проводил опрос среди руководителей 952 предприятий в 22 регионах страны.

Без учета временно оккупированной территории Автономной Республики Крым, а также Донецкой и Луганской областей, где проходит антитеррористическая операция. Эти предприятия представляют экономику по основным видам деятельности

В целом, индекс деловых ожиданий руководителей украинских предприятий в III квартале снизился со 101,5 проц. до 93,2 проц. Впервые со времен кризиса 2008-2009 годов респонденты ожидают снижения всех показателей деловой активности своих предприятий в следующие 12 месяцев. В том числе сокращение инвестиций, уменьшение объемов реализации произведенной продукции и численности работников. С 11,8 проц. до 18-20 проц. ухудшились инфляционные ожидания бизнеса. Большинство руководителей компаний, согласно опросу НБУ, уверено в дальнейшей девальвации гривни. Респонденты ожидают рост потребительских цен и связывают его с обменным курсом и ростом затрат на производство. Рост исходных цен больше всего будет обусловливать подорожание энергоносителей (по мнению 67,8 проц. респондентов), сырья и материалов (58,8 проц.) и обменный курс (55,1 проц.). Кроме того, более 80 проц. предпринимателей ожидают усиления девальвации гривни к доллару США в течение года. На ближайшие 12 месяцев они спрогнозировали средний курс гривни на уровне 14 грн/$. 60,6 проц. опрошенных руководителей компаний главным риском назвали политическую нестабильность в Украине, и еще 50 проц. выделили слишком высокие цены на энергоносители.

Кроме того, в отчете говорится, что предприниматели ожидают уменьшение объемов производства товаров и услуг в Украине в ближайший год. В частности, отрицательный баланс ожиданий увеличился до почти 45 проц. по сравнению с 26 проц. во втором квартале. Финансово-экономическое состояние предприятий респонденты уже который квартал подряд считают негативным. Остаток готовой продукции собственного производства - ниже желаемого, а интенсивность использования производственных мощностей - на самом низком уровне.

Разумеется, ежеквартальный опрос руководителей предприятий в III квартале совпал с усилением военных действий в восточных регионах Украины, уменьшением товарооборота с Российской Федерацией и существенными колебаниями курса гривни.

Руководители предприятий Харьковской области также ожидают уменьшение объемов реализации продукции своих предприятий как общих, так и на внешнем рынке, снижение инвестиционной активности и сокращение количества работников на своих предприятиях. Здесь эти прогнозы совпадают с обще­украинскими. В то же время руководители предприятий перерабатывающей промышленности Харьковщины сохранили деловой оптимизм. Они положительно оценивают свое текущее финансово-экономическое состояние, прогнозируют его улучшения в будущем и надеются на рост инвестиций. Рост объемов реализации, как общих, так и на внешнем рынке, прогнозируют респонденты больших по размеру предприятий.

Несмотря на ожидаемое снижение экономической активности респонденты области продолжают прогнозировать рост потребности в заемных средствах для финансирования деятельности своих предприятий. Доля тех, кто ориентируется на гривневое кредитование, составляет 96,6 проц. Наибольшая доля опрошенных, которые планируют брать кредиты, - среди крупных и малых предприятий, предприятий торговли и перерабатывающей промышленности. Отсутствие проблем с проведением операций со средствами, размещенными на банковских счетах, отметили 85,1 проц. Респондентов.

http://timeua.info/211014/87865.html

ЧЕТЫРЕ ДНЯ - ЭТО МАЛО ИЛИ МНОГО?

Сергей Чепижный, "Время", 21.10.2014, Харьковская обл.

В начале октября Международная организация труда (МОТ) предложила перейти на четырехдневную рабочую неделю.

По их мнению, это будет способствовать улучшению условий труда и жизни работающих.Мечты теоретиков

Какие аргументы выдвигают эксперты МОТ? Во-первых, сокращение рабочей недели поправит здоровье населения, поскольку многие заболевания в современном мире вызваны переработками, многочасовым пребыванием в закрытом помещении и стрессом.

Кроме того, некоторые исследования показывают, что люди, которые работают меньше часов, более продуктивны. У тех, кто проводит, например, в офисе долгие часы, эффективность труда снижается, и время проходит бесцельно.

Социологи и психологи также говорят, что люди, которые посвящают работе четыре дня в неделю, чаще чувствуют себя счастливыми и удовлетворенными жизнью.

И, наконец, отмена одного рабочего дня положительно скажется на окружающей среде, потому что на несколько миллиардов уменьшится количество поездок в транспорте.

Есть два варианта перехода на четырехдневную рабочую неделю. Первый из них заключается в распределении рабочего времени "пятидневки" на четыре дня. Согласно Кодексу законов о труде Украины, продолжительность рабочей недели не может превышать 40 часов. Однако 8 рабочих часов при пятидневной рабочей неделе - это достаточно жесткая норма. Поэтому при переходе на "четырехдневку" прибавка двух часов ежедневно к рабочему дню может привести к снижению производительности труда.

Второй вариант - сократить норму продолжительности рабочего времени с 40, например, до 38 часов в неделю, без потерь в оплате. Если брать европейскую практику, то во Франции и Германии продолжительность рабочей недели - 35 часов, Дании - 37 часов, Бельгии - 38 часов.

Суровая практика

В Украине, тем не менее, сокращение рабочих часов без потерь в оплате и эффективности производства маловероятно. Сегодня это напрямую повлияет на снижение объемов производства, а значит, повлечет за собой пропорциональное урезание зарплат.

Корреспондент "Времени" поинтересовался, насколько эта идея популярна в Харькове. Представители рекрутинговых агентств дружно говорят одно и то же: сокращение зарплат при укорачивании рабочей недели неизбежно. А значит, люди будут чаще искать работу по совместительству. Таким образом, реальная рабочая неделя станет не короче для работника, а, возможно, длиннее, и это никак не улучшит ни здоровье, ни психологическое состояние работника. Кроме того, сокращение рабочего времени породит рабочие места с зарплатой ниже минимальной, ведь она рассчитана на полноценную рабочую неделю.

Первый заместитель главы Харьковской областной организации ФПУ Сергей Волков так прокомментировал предложение Международной организации труда: "Надо учесть, что с авторами инициативы мы живем в разных мирах. Там, где они живут и работают, уровень нищеты - это зарплата ниже 17 евро (более 300 грн.) в день. И там нищий - тот, кто не хочет работать. Неполная рабочая неделя в наших условиях приведет к резкому снижению доходов в семье. Как люди будут платить за квартиры, сколько субсидий придется выделять государству? Ведь социальной составляющей, которая была раньше, в структуре заработной платы сейчас нет. Да и повышение квалификации на харьковских предприятиях - большая редкость, а без этого надеяться на увеличение производительности труда не приходится.

У нас более 80% работающих в бедственном положении и при полной рабочей неделе, многие работают на минимальную зарплату. А средняя зарплата - это как средняя температура по больнице, ведь на ином предприятии разница в оплате труда руководителей и рабочих в пятьдесят раз. А теперь представьте, насколько эта разница изменится, если одна часть персонала будет работать меньше времени, а у начальства сохранится ненормированный рабочий день.

Например, представляете ситуацию, если оба супруга работают на заводе "Коммунар", где люди заняты два дня в неделю. Как им содержать себя, воспитывать детей, как им жить? Остальные харьковские предприятия стараются не допускать такого занижения доходов, как и массовых увольнений, но что будет, если идею МОТ действительно поддержат законодатели?"

Инициатива МОТ о сокращенной рабочей неделе наглядно демонстрирует, как история с географией сегодня жестко разделили мир трудового человека, и поиск решения, видимо, будет двигаться одновременно с прогрессом всего общества.

http://timeua.info/211014/87866.html

* * *


Повнотекстовий огляд регіональної преси. До випуску ввійшли матеріали, які з’явилися на шпальтах і сайтах обласних та міських газет, а також регіональних інтернет-видань України по 21 жовтня 2014 року включно.

Зауваження та пропозиції можна надсилати за адресою:ishvets@rada.gov.ua

або телефоном:  255-39-18,


Швець Ірині Борисівні.

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради УкраїниПоділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Закон про спрощення процедури успадкування \"Львівська газета\", 0. 10. 2014 народні депутати в округах для рожищенських породіль європалати на мільйон тарас Степанюк, \"Волинь\", 21. 10. 2014 3 iconШановний Олександрович, шановні народні депутати! Дозвольте вам доповісти закон
Этот закон. Головуючий. Проти ніхто не хоче висловлюватися. Проект у вас на руках. Також мова йде про перше читання. До другого читання...
Закон про спрощення процедури успадкування \"Львівська газета\", 0. 10. 2014 народні депутати в округах для рожищенських породіль європалати на мільйон тарас Степанюк, \"Волинь\", 21. 10. 2014 3 iconЗасідання дванадцяте сесійний зал Верховної Ради України
Головуючий. Шановні народні депутати! Все працює. Шановні народні депутати! Прошу підготуватися до реєстрації. Сідайте, будь ласка,...
Закон про спрощення процедури успадкування \"Львівська газета\", 0. 10. 2014 народні депутати в округах для рожищенських породіль європалати на мільйон тарас Степанюк, \"Волинь\", 21. 10. 2014 3 iconПостанова №16/3 Про реєстрацію кандидатів у депутати в одномандатних мажоритарних округах. 6 жовтня 2010 року м. Херсон
Згідна з ст. 41 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних...
Закон про спрощення процедури успадкування \"Львівська газета\", 0. 10. 2014 народні депутати в округах для рожищенських породіль європалати на мільйон тарас Степанюк, \"Волинь\", 21. 10. 2014 3 iconПостанова №15/3 Про реєстрацію кандидатів у депутати в одномандатних мажоритарних округах. 5 жовтня 2010 року м. Херсон
Згідна з ст. 41 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних...
Закон про спрощення процедури успадкування \"Львівська газета\", 0. 10. 2014 народні депутати в округах для рожищенських породіль європалати на мільйон тарас Степанюк, \"Волинь\", 21. 10. 2014 3 iconЗасідання двадцяте сесійна зала Верховної Ради України
Головуючий. Доброго ранку, шановні народні депутати, запрошені та гості Верховної Ради України! Прошу, шановні народні депутати,...
Закон про спрощення процедури успадкування \"Львівська газета\", 0. 10. 2014 народні депутати в округах для рожищенських породіль європалати на мільйон тарас Степанюк, \"Волинь\", 21. 10. 2014 3 icon72-та студентська науково-технічна конференція збірник тез доповідей секція права та психології 7-10 жовтня 2014 року
«Львівська політехніка». Секція права та психології: збірник тез доповідей. – Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2014 р....
Закон про спрощення процедури успадкування \"Львівська газета\", 0. 10. 2014 народні депутати в округах для рожищенських породіль європалати на мільйон тарас Степанюк, \"Волинь\", 21. 10. 2014 3 iconСлово редактора
Газета Новоолександрівської зош – дитсадка І – ІІІ ступенів січень-лютий, 2014 р
Закон про спрощення процедури успадкування \"Львівська газета\", 0. 10. 2014 народні депутати в округах для рожищенських породіль європалати на мільйон тарас Степанюк, \"Волинь\", 21. 10. 2014 3 iconЗбірник примірних зразків І форм виборчої документації, рекомендованих для використання на проміжних виборах народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі №83
Заява особи, висунутої партією кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі, про згоду балотуватися кандидатом...
Закон про спрощення процедури успадкування \"Львівська газета\", 0. 10. 2014 народні депутати в округах для рожищенських породіль європалати на мільйон тарас Степанюк, \"Волинь\", 21. 10. 2014 3 iconШановний Голово Верховної Ради та народні депутати! Журналісти та представники громадських організацій звертаються до усіх політичних сил у Верховній Раді представників влади та опозиції із закликом ухвалити закон
Журналісти та представники громадських організацій звертаються до усіх політичних сил у Верховній Раді – представників влади та опозиції...
Закон про спрощення процедури успадкування \"Львівська газета\", 0. 10. 2014 народні депутати в округах для рожищенських породіль європалати на мільйон тарас Степанюк, \"Волинь\", 21. 10. 2014 3 iconУкраїнська мова
Лист Міністерства №1/9-303 від 11. 06. 2014 Про навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів та структуру 2014/2015 навчального...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка