Замилування переплітається зі смутком. Ганна Чубач «Зупинюся над рікою» Мета



Скачати 44.85 Kb.
Дата конвертації09.04.2017
Розмір44.85 Kb.

Замилування переплітається зі смутком. Ганна Чубач «Зупинюся над рікою»
Мета: навчати учнів розуміти образність ліричного вірша, відчувати естетичне задоволення від вдало дібраних автором слів, удосконалювати навички свідомого виразного читання; розвивати зв’язне мовлення, образне мислення; виховувати любов до художнього слова.
Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Мовленнєва розминка

1. Робота над скоромовкою

На шипшині шпак співав

Пісеньку-потішку,

І шишкарик йому дав

Щонайбільшу шишку.



Знають навіть малюки —

Не їдять шишок шпаки!

Та не знав шишкар, не відав:

Шпак шовковиці поснідав.



2. Гра «Віднови порівняння»

Добери відсутній склад у порівняннях, читай якомога швидше.

1) Здо_ва, як вода.

2) Ясний, як со_чко.

3) За_би_сь, як голка в сіні.

4) Бе_жи, як ока в лобі.

5) Скучає, як со_ка за києм.

6) Да_ко, як небо від землі.

7) По_же, як мер_му кадило.

8) Со_но, аж вуха в’януть.

9) Ди_ся, як кіт на сало.

10) Полох_вий, як заяць.

11) Чер_ний, як жар.
III. Перевірка домашнього завдання

Гра «Вернісаж»

Учні презентують свої ілюстрації до вірша Ліни Костенко «Шипшина важко віддає плоди». Зачитують рядки, які вони проілюстрували.


IV. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку

— Відгадайте загадку.



  • Все в ній видно дуже гарно:

Синє небо, білі хмари

І дерева, і листок,

Й перевернутий місток. (Річка)

— Які річки України ви знаєте?

— Яка річка є символом України?

— Назвіть річки своєї місцевості.

— Коли останній раз вам доводилося бути біля річки? Розкажіть про це?

— Про свою зустріч з річкою розповіла поетеса Ганна Чубач у вірші, який ми будемо сьогодні читати.



Фізкультхвилинка
V. Сприймання й усвідомлення новогоматеріалу

1. Біографічна довідка

— Народилася Ганна Танасівна Чубач у переддень Різдва, 6 січня 1941 р., в селі Плоске Муровано-Куриловецького району на Вінниччині в сім’ї хліборобів.

У поетеси вийшло понад сорок книжок. Кілька з них адресовані дітям: «Вивчаймо самі», «Сонячна абетка», «Алфавітні усмішки», «Жук малий і волохатий», «Черепаха Аха», «Прикмети — не секрети» та ін. Дітям полюбилися її вірші, скоромовки, лічилки для дошкільнят і молодших учнів. Нині малята залюбки вивчають у садочках і школах літери за її «Абетками» та весело-виразні вірші.

Вірші поетеси перекладено російською, англійською, німецькою, чеською, болгарською, угорською, монгольською та іншими мовами.

Ганна Чубач — лауреат премій ім. П. Усенка, Марусі Чурай, Міжнародної премії «Дружба»; заслужений діяч мистецтв України.

2. Опрацювання вірша Ганни Чубач «Зупинюся над рікою» (с. 107–108)

1) Виразне читання вірша вчителем.

— Які картини ви уявляли, слухаючи вірш?

— Які почуття він у вас викликав?

2) Робота в парі. Підготовка до виразного читання вірша.

— Який основний тон виберете для читання вірша?

— Які рядки вірша прочитаєте з особливим почуттям?

— Які рядки вірша будете виділяти голосом під час читання, тому що вони найбільш важливі?



3) Конкурс на краще виразне читання вірша.

4) Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання.

— Чим милується ліричний герой?

— Опишіть його душевний стан.

— Як поетеса передала красу природи?

— Які художні засоби для цього застосувала?

— Чому поетеса пише, що «вербичка невеличка плаче срібною росою»?

— Які почуття автора передають слова «Не зітхну і не заплачу. Зупинюся і постою»?

— Чи погоджуєтеся ви з думкою, що спілкування з природою і розуміння її краси допомагають людині подолати смуток? Поясніть свою відповідь.



5) Гра «Добери риму».

Рікою — ... (красою);

збирає — ... (співає);

постою — ... (красою).


VI. Підсумок уроку

Гра «Закінчи речення»

  • Сьогодні на уроці я вчився…

  • Мені сподобалося...

  • Найбільше мене вразило...


VII. Домашнє завдання

Виразно читати вірш (с.107–108). Скласти розповідь «Мій улюблений куточок природи».

Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Замилування переплітається зі смутком. Ганна Чубач «Зупинюся над рікою» Мета iconХорол — районний центр Полтавської обла­сті — має багату й цікаву історію. Старовинне місто було свідком визначних історичних подій, бачило на своєму віку багатьох великих людей — І. П. Котляревського, Т
Нарис познайомить читача з чудовим україн­ським містечком над Хорол-рікою, з його мину­лим І щасливим сьогодні, з природними умовами...
Замилування переплітається зі смутком. Ганна Чубач «Зупинюся над рікою» Мета iconТема. „Нічого просто не пишу, бо знаю
Мета. Поглибити знання учнів про життя І творчість Г. Чубач, шляхом дослідження з’ясувати тематичну багатогранність творів поетеси;...
Замилування переплітається зі смутком. Ганна Чубач «Зупинюся над рікою» Мета iconСлайд І. Патріарх української літератури
Бог: "Створімо людину за образом Нашим, за подобою Нашою, І хай панують над морською рибою, І над птаством небесним, І над худобою,...
Замилування переплітається зі смутком. Ганна Чубач «Зупинюся над рікою» Мета iconЛітературні ігри — крок до інтелектуальності, винахідливості, творчості Творча добірка Баб’юк Ганна Андріївна вчитель української мови та літератури Старокостянтинів — 2008
Баб’юк Ганна Андріївна, вчитель української мови та літератури Немиринецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Старокостянтинівської...
Замилування переплітається зі смутком. Ганна Чубач «Зупинюся над рікою» Мета iconТема. Внесок українського народу у перемогу над нацизмом. Мета
Мета. Повідомити учням нові знання; формувати (розвивати) уміння І навички, формувати (виховувати) ціннісні орієнтації, зокрема
Замилування переплітається зі смутком. Ганна Чубач «Зупинюся над рікою» Мета iconДуб,під яким любив працювати Сковорода
Освіту здобув у Києво-Могилянській академії. Переслідуваний світськими та духовними властями, з 1770-х років вів життя мандрівного...
Замилування переплітається зі смутком. Ганна Чубач «Зупинюся над рікою» Мета iconПрофесор Ганна Олександрівна Козачук

Замилування переплітається зі смутком. Ганна Чубач «Зупинюся над рікою» Мета iconДива в природі. Юрій Старостенко «Хто це такий» Мета
Мета: ознайомити учнів із творчістю Юрія Старостенка; вдосконалювати навички свідомого виразного читання прозових творів; вчити уявляти...
Замилування переплітається зі смутком. Ганна Чубач «Зупинюся над рікою» Мета iconБалет «Лускунчик» 1892 Ганна Павлівна Павлова

Замилування переплітається зі смутком. Ганна Чубач «Зупинюся над рікою» Мета iconОсвіта. Виховання. Навчання алєксєєва, Ганна Миколаїівна



База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка