Засідання дев’яте сесійний зал Верховної Ради УкраїниСторінка1/6
Дата конвертації10.03.2018
Розмір0,86 Mb.
  1   2   3   4   5   6

ЗАСІДАННЯ ДЕВ’ЯТЕ

Сесійний зал Верховної Ради України

20 березня 2008 року, 10:00 година

Веде засідання Голова Верховної Ради України ЯЦЕНЮК А.П.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні народні депутати України, прошу займати свої місця, прошу реєструватися.

10:01:52


Зареєструвалося -444

В залі зареєструвалося 444 народних депутата України. Оголошую ранкове пленарне засідання Верховної Ради України відкритим.

Шановні колеги, хотів би почати з привітання Олександра Юрійовича Третьякова з днем народження. Давайте привітаємо нашого колегу.

(О п л е с к и)

І Гордієнка Сергія Володимировича також давайте привітаємо.

(О п л е с к и)

Шановні колеги, вчора була заява фракції Партії регіонів щодо ситуації по місту Харкову. І протягом вчорашнього дня і Президент України, Голова Верховної Ради України і цілий ряд народних депутатів України зайнялись цим питанням. І я хотів би вас поінформувати про те, що Служба безпеки України відправила до міста Харкова уповноваженого заступника з даного питання. Є відповідна заява голови Служби безпеки України. Вчора я мав розмову з Генеральним прокурором та виконуючим обов’язки голови Служби безпеки Наливайченком. Ситуація максимально деполітизована. Зараз проходить відповідна перевірка, і за результатами перевірки у тому випадку, якщо буде відповідне бажання народних депутатів України, ми зможемо заслухати інформацію і Генерального прокурора України, і голови Служби безпеки України, тому що і Медведько, і Наливайченко вчора у телефонній розмові виявили готовність у будь-який момент прибути до Верховної Ради і проінформувати український парламент про ситуацію, яка склалася у Харкові. Але давайте дочекаємося матеріалів відповідного службового розслідування і перевірки, і думаю, що ми отримаємо дуже ґрунтовну інформацію з даного приводу. Так що реакція була зроблена.

Тепер що стосується подальшого порядку денного. Колеги, звернулося дві фракції – це „Наша Україна – Народна Самооборона” та „Блок Юлії Тимошенко” з проханням оголосити 30-хвилинну перерву для проведення внутрішніх консультацій. Я відповідно до Регламенту прошу на 30 хвилин нехай дві фракції коаліції зустрінуться, а ми з вами після цього далі проводимо пленарне засідання.

Дякую.
ПІСЛЯ ПЕРЕРВИ

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні народні депутати України, прошу займати місця. Колеги, відповідно до рішення українського парламенту при затвердженні розкладу засідань я ставлю питання по мірі готовності. В нас поки що немає доповідача по 1375. Переходимо зразу до 1061, а потім будемо повертатися до 1375.

Я оголошую розгляд питання: проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху України. (Ш у м у з а л і) Уже оголошений розгляд питання. (Ш у м у з а л і)

Добре. Хочете з процедури - п’ять хвилин, записуйтесь. Я прошу народних депутатів не кричати в залі, спокійніше, щоб парламент працював у нормальному режимі. Будь ласка, записуйтесь.

Катеринчук Микола Дмитрович, „Наша Україна – Народна Самооборона”.
10:47:11

КАТЕРИНЧУК М.Д.

Європейська партія України, Блок „Наша Україна – Народна Самооборона”. Прошу передати слово Кармазіну.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Юрій Кармазін.
10:47:22

КАРМАЗІН Ю.А.

Юрій Кармазін, Партія захисників Вітчизни.

Я дякую Європейську партію. У нас також європейські підходи, і ми зараз просили би, Арсеній Петрович, щоб сьогодні було внесено постанову про анулювання результатів голосування за проекти законів, які – 1476 – про державну закупівлю, тобто про тендери. Тому що ставилось 32 проекти, але всупереч Регламенту було постановлено тільки один і один проведено. Сьогодні він поставлений до другого читання. Ми не можемо миритися з тим, що допускається порушення Регламенту, Арсеній Петрович. Це не може стати нормою і не має стати нормою.

Тому вимога нашої фракції – Блоку „Наша Україна – Народна Самооборона” – була вчора…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Сулковський.
10:48:23

СУЛКОВСЬКИЙ П.Г.

Прошу передати колезі Лавриновичу.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Лавринович.
10:48:28

ЛАВРИНОВИЧ О.В.

Шановний пане Голово, шановні колеги, найперше, я хотів би спитати, яким чином у нас відбувається зміна тих питань, які вносяться до порядку денного?

Перше. За вашим дорученням регламентний комітет мав розглянути законність повернення сьогодні до розгляду питання по 1375. про внесення змін до Конституції. Ми хотіли б почути звіт регламентного комітету і вашу позицію. Чи вона змінилася? Чи ви будете працювати тільки на коаліцію, чи на весь парламент?

Друге. Те, що сьогодні піднімав питання колега з "Нашої України", скільки будемо знущатися над українським народом з цими державними закупівлями? Чи вже міжфракційне об’єднання, яке створилося на підтримку найбільшої корупційної схеми запрошує і вас до себе?

Ми повинні розглянути питання скасування тих законів і ліквідацію Тендерної палати. А ми включаємо знову вдосконалення цих схем. І ми маємо розглянути питання першим.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Матвєєв Валентин Григорович.
10:49:32

МАТВЄЄВ В.Г.

Прошу передати Кравченку.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Кравченко.
10:49:40

КРАВЧЕНКО М.В.

Кравченко, фракція комуністів.

Ну, вообще-то очень вольное у нас обращение с повесткой дня. Непонятно, почему мы повертаємося до розгляду раніше не підтриманих питань. На основании каких регламентных норм мы сегодня включена в повестку дня этот вопрос?

Второе, значит, что касается по 1061. Мы рассматриваем законопроекты, которые поданы в январе-феврале этого года. Я подал законо… проект постанови номер 116… 1116 от 5.12.07 года про створення робочої групи по выработке Кодекса про дорожный рух.

Вы его не ставите в повестку дня, а рассматриваете те вопросы, которые выгодны вам. Я прошу поставить вопрос этот в повестку дня и сегодня рассмотреть его вместе со всеми.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Сивульський.
10:50:42

СИВУЛЬСЬКИЙ М.І.

Кириленко.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Кириленко Іван Григорович.
10:50:47

КИРИЛЕНКО І.Г.

Шановні колеги, фракція БЮТ підтримає на сьогоднішній день порядок денний з обов’язковим включенням, Арсеній Петрович, звертаємося до вас, ми щойно провели засідання ради коаліції, з обов’язковим включенням Закону „Про скасування депутатських пільг”.

Арсеній Петрович, тоді, коли ми приступимо до розгляду коаліційних законопроектів, ми просимо поставити на голосування до включення до порядку денного цього законопроекту і розгляду в цій сесійній залі наряду з іншими резонансними законопроектами, про які сьогодні йшла мова.

Ми теж категорично наполягаємо на розгляді і остаточному прийнятті рішення про державні закупівлі. Ми також наполягаємо на тому, щоб було розглянуто питання депутатської недоторканності. Ми продовжуємо працювати в тому режимі, як домовилися у вівторок.

Тому, Арсеній Петрович, прошу виконати побажання ради коаліції: перед тим, як розглядати питання, які входять до нашої коаліційної угоди, обов’язково поставити у порядок денний голосування про включення до порядку денного того закону, що я говорив.

Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Гриневецький Сергій Рафаїлович.
10:51:52

ГРИНЕВЕЦЬКИЙ С.Р.

Дякую.

Слово прошу передати Володимиру Михайловичу Литвину.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, передайте слово Литвину.
10:51:58

ЛИТВИН В.М.

Шановні колеги, шановний Арсеній Петрович! Оскільки була перерва за ініціативою двох фракцій, очевидно, після перерви вони повинні поінформувати, чому вони брали перерву, яке вони рішення прийняли. Це перше. Якщо дотримуватися Регламенту.

Друге, вчора Верховна Рада не прийняла ряд рішень, зокрема, щодо оплати праці. Сьогодні цих законопроектів на розгляд уже не виноситься. Я розумію, що пече українському народу прийняття тих рішень, про які щойно говорили, але давайте дотримуватися елементарного порядку.

І ми наполягаємо на тому, щоб зараз так, як у розгляді записано: „Повернення до розгляду раніше не підтриманих питань”, де йдеться про скасування депутатської недоторканості, ставили на голосування про повернення не підтриманих раніше законопроектів і розглядали їх по суті. Нічого чекати, поки піднесуть депутатів до сесійної зали. Я думаю, це велика розкіш – Верховній Раді…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, час на виступи завершився.

Дозвольте коротко прокоментувати.

Перше, що стосується законопроекту про внесення змін і доповнень до Конституції України, це 1375 і 1375-1. На моє прохання регламентний комітет вчора розглядав це питання і голова регламентного комітету при розгляді питання 1375 нас поінформує.

Друге. Що стосується даного пункту порядку денного. Голосуванням за розклад засідань даний пункт був включений. Але при цьому у тому випадку, якщо регламентний комітет проінформує про неготовність розгляду цього питання у форматі повернення до голосування, я як Голова Верховної Ради не зможу поставити на завершення процедури розгляду без голосування щодо питання по поверненню до завершення розгляду даного питання. Це те, про що говорив Володимир Литвин.

Тому, ще раз хочу наголосити, це буде виключно у межах Регламенту. Навіть не дивлячись на те, що депутати вже проголосували за включення до порядку денного даного пункту, я все рівно буду ставити даний пункт на голосування щодо повернення до процедури завершення розгляду 1375 і 1375-1.

Другий пункт. Що стосується Закону про державні закупівлі. Інших законів сьогодні в парламенті, на превеликий жаль, немає. І навіть той законопроект, який вніс народний депутат України Яценюк, відхилений у силу того, що Комітет Верховної Ради України з питань економічної політики прийняв рішення щодо відхилення усіх законопроектів. Регламентний комітет направив відповідного листа.

Таким чином ми сьогодні ставимо на розгляд в обов’язковому порядку, як це було і домовлено, законопроект щодо внесення змін і доповнень до Закону про державні закупівлі. Нагадую усім народним депутатам, які, до речі, голосували за перше читання цього законопроекту і які чомусь, дивно, сьогодні звинувачують, у тому числі і іншу сторону, в іграх. Так треба нагадати, хто голосував за перше читання цього законопроекту.

Тому, тому давайте, колеги, виключно по Регламенту ми домовилися з вами про те, що даний законопроект буде допущений до другого читання за однієї умови і тим більше проголосований, ми це пообіцяли на всю країну, якщо там не буде Тендерної палати і якщо там не буде міжвідомчої комісії. Ми фактично, комітет півтора місяця не розглядав це питання.

Після тиску ми сьогодні отримали порівняльну таблицю. У нас є час зараз на вивчення цієї порівняльної таблиці. Якщо там залишається відповідно Тендерна палата і залишається міжвідомча комісія, то після цього я поставлю на голосування скасування результатів голосування за прийняття в першому читанні відповідного законопроекту. От такий підхід. Тому давайте будемо чесні перед народом і перед самим собою. Я прошу, щоб все було виключно по Регламенту.

Третє. Що стосується законопроекту „Про дорожній рух”. Форматується порядок денний, і ви це знаєте, виключно за пропозиціями комітетів Верховної Ради України. Все, що подав відповідний комітет, все розглянуто Погоджувальною радою, і все включено парламентом. Тому, буде наступна Погоджувальна рада, будемо відповідним чином приймати законопроекти.

Ви ще хочете виступити? Да, будь ласка. Ще дві хвилини, запишіться. Ще народні депутати хочуть виступити. Після цього… Олег Ляшко.
10:57:06

ЛЯШКО О.В.

Прошу передати слово лідеру фракції Івану Кириленку.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Іван Кириленко.
10:57:11

КИРИЛЕНКО І.Г.

Дякую, Олег Валерійович.

Шановні колеги, прозвучала пропозиція одного з лідерів депутатської фракції проінформувати парламент, у зв'язку з чим ми брали перерву. Ми саме у зв'язку з цим перерву і брали. У вівторок ми не дорозглянули питання, які стосувалися нашої коаліційної угоди, тому ми розглянули на засіданні ради коаліції, як ми будемо розглядати і пропонувати розгляд питань сьогодні. І я проінформував у попередньому виступі, як ми домовилися.

Ми хочемо, щоби сьогодні було розглянуто в обов'язковому порядку: державні закупівля, депутатська недоторканність і депутатські пільги, в обов'язковому порядку, з включенням до порядку денного, розгляду і голосування. Саме з цим ми йшли, колеги, на вибори. Саме це ми обіцяли виборцям, тому ми повинні дотримуватися свого слова.

Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Бондик Валерій Анатолійович.


10:58:04

БОНДИК В.А.

Шановний Голово, прошу передати слово Олександру Лавриновичу.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Олександр Лавринович.
10:58:10

ЛАВРИНОВИЧ О.В.

Шановний пане Голово, шановні колеги, насамперед хочу сказати, що стосується державних закупівель. Ми прийняли абсолютно неправомірне рішення, коли мали проектів законів з різних питань. Вони не могли розглядатися як альтернативні, оскільки частина проектів була скерована на внесення змін до чинного Закону про вдосконалення корупційної схеми, яка сьогодні пропонується до наступного вдосконалення. Вам треба тільки назви цих органів чи потрібно ліквідувати зрештою висмоктування коштів з державного бюджету і зупинення закупівель всіма, хто працює з коштами місцевих і державного бюджету.

Друге питання. Хочу сказати, що прийняття рішень сьогодні хотілось б, щоб вони були відповідно до Конституції, щоб ті п’ять людей, які сьогодні хворіють, поїхали у відрядження, сьогодні не голосували за важливі проекти законів.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Джоджик.
10:59:09

ДЖОДЖИК Я.І.

Прошу передати слово лідеру фракції Кириленкові В’ячеславу.
ГОЛОВУЮЧИЙ. В’ячеслав Кириленко.
10:59:15

КИРИЛЕНКО В.А.

В’ячеслав Кириленко, "Наша Україна – Народна Самооборона".

Шановні колеги! Шановні виборці! Ми сьогодні мусимо виконати те зобов’язання, яке на себе взяли. Тому депутатську недоторканність сьогодні ми повинні скасувати і Тендерну палату та міжвідомчу комісію з питань державних закупівель також. Але нас вже турбує те, що в таблиці для другого читання Тендерна палата і міжвідомча комісія номінально скасовується, інші негативні явища у тексті зберігаються, і створюється інший орган – Державна колегія з питань державних закупівель, яка буде робити те ж саме, що міжвідомча комісія і Тендерна палата.

Тому, пане Голово, ми просимо вас поставити сьогодні законопроекти, внесені депутатами фракцій "Наша Україна – Народна Самооборона" про скасування результатів першого читання і повернення до тієї системи закупівель, яка діяла до Тендерної палати. І ці два рішення сьогодні прийняти.

Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Ще раз хотів би наголосити і звернутися до колеги Олександра Володимировича. Олександр Володимирович, я, наприклад, не голосував за прийняття в першому читанні законопроекту. А ваша фракція голосувала, шановний. Тому, вибачте, а ми дискусії проводимо не на ту тему, тому все буде по Регламенту.

Ще раз кажу, у тому випадку, якщо Тендерна палата чи міжвідомча комісія в тій чи іншій формі чи у прихованій, чи у видозміненій буде присутня в законі, я поставлю на голосування вимогу цілого ряду фракцій, в першу чергу "Нашої України – Народної Самооборони" і, до речі, Партія регіонів: скасування результатів голосування. Я повинен діяти по Регламенту. Після цього ми будемо фактично вимагати негайного засідання Комітету з питань економічної політики для того, щоб у нас було рішення комітету про скасування закону в цілому і відновлення того закону, який був у 2004 році. Іншого формату не буде. Але давайте все пройдемо по процедурі, по тому, як передбачено регламентом.

Колеги, я прошу перейти до розгляду питань порядку денного. Я оголосив питання щодо безпеки дорожнього руху. Зараз я отримав проект Постанови Верховної Ради про створення робочої групи з розробки проекту Кодексу України про дорожній рух. Він буде включений, якщо ми пройдемо відповідну процедуру з початку розгляду даного законопроекту. Якщо не проголосуємо, тоді підемо на відповідну робочу групу.

Я прошу, Мойсик Володимир Романович, на трибуну. Володимир Романович, вибачте, я дещо помилився, вибачте.

Фракція Партії регіонів і Комуністична партія України просили перерву. Але за той час, доки вони попросили перерву, вони вже провели її фактично, засідання і вони зараз просять зробити заяву за результатами майже не оголошеної перерви.

Олександр Сергійович Єфремов, будь ласка. Ганна Герман, будь ласка. От заява про перерву.


11:02:27

ГЕРМАН Г.М.

Дорогі друзі, дозвольте перш за все попросити вас тут всіх у залі чисто по-людські помогти родині хлопця з Тернопільської області, який загинув в Косово за натовські інтереси. Я прошу вас також зробити все для того, щоб тим дітям, які там гинуть і які там поранені, ми надали статус людей, котрі приймали участь у бойових діях. Це мусимо зробити ми тут, бо керівники держави про це не дбають, бо керівники держави натомість скерували до НАТО вже другий лист з вимогою приєднати Україну до ПДЧ. Ми знаємо, що цей другий лист свідчить про те, що вищі керівники держави свідомо йдуть на чергове загострення внутрішньополітичної ситуації в країні. Вони порушують домовленості, досягнуті у стінах Верховної Ради.

Ви знаєте, що в результаті компромісу було узгоджено, що рішення про вступ України до НАТО може прийматися лише за результатами всенародного референдуму і це розповсюджується і на ПДЧ, оскільки план однозначно торкається вступу України до Північноатлантичного альянсу, а не співробітництва в тих, чи інших формах.

Другий лист до НАТО, підписаний Ющенком і Тимошенко, містить зав відомо неправдиву інформацію про те, що нібито найбільша опозиційна фракція у Верховній Раді України за вступ України до НАТО. Така інформація дезінформує країни-члени альянсу стосовно наявності в Україні нібито внутрішньополітичного консенсусу з цієї проблеми.

Дезінформує світову спільноту і вчорашня заява чиновника Секретаріату Президента, який стверджує про нібито відсутність будь-яких перешкод, в тому числі і внутрішніх, на шляху приєднання України до ПДЧ.

Партія регіонів заявляє, що такі дії ведуть до чергової дестабілізації роботи Верховної Ради. Відновлена з такими труднощами робота парламенту знову опиняється під загрозою зриву. Це означає, що євроатлантичні зобов’язання свої керівники нашої держави ставлять вище за турботу про наш народ і про наших дітей.

Шановні друзі, у Косово, я вже казала, загинув юнак з Тернопільської області, ще один перебуває в критичному стані, двадцять один хлопець поранений. Україна ще не вступила до НАТО, а наші діти вже гинуть за натовські інтереси.

Ми заявляємо про право знову звернутися за підтримкою до своїх виборців для того, щоб захистити Україну від насильницького втягування її у чужі конфлікти. Якщо Президент і Прем’єр-міністр не бажають дослухатися до вимог…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Дайте завершити.
ГЕРМАН Г.М. Якщо Президент і Прем’єр не хочуть дослухатися до вимог опозиції, то наш народ примусить їх дослухатися до вимог народу.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Володимир Романович, прошу на трибуну.

( Ш у м у з а л і)

Зал наполягає на тому, щоби міністр внутрішніх справ України? Наполягаєте зал на тому, щоби… ( Ш у м у з а л і)

Я ставлю на голосування... У нас запрошений офіційно міністр внутрішніх справ України, стаття 6 і 34 Регламенту, процедурне рішення – 150 голосів для того, щоб йому дати право слова. Тому я ставлю на голосування питання щодо надання слова міністру внутрішніх справ України Луценку Юрію Віталійовичу. Прошу голосувати.


11:06:55

За-244


Юрій Віталійович, прошу вас на трибуну українського парламенту.
ЛУЦЕНКО Ю.В.

Шановні народні депутати, я просив би дати можливість без паперів, але надати вам інформацію про ситуацію нашого контингенту у складі миротворчих військ ООН, підкреслюю, миротворчих військ ООН, які знаходяться в Косово з 2000 року згідно указу тодішнього Президента Кучми.

Дійсно, ситуація надзвичайно складна і привела до росту екстремістів – противників незалежності Косово. Справа в тому, що операція, в якій були задіяні міжнародні контингенти миротворчих сил під егідою ООН з числа українських, польських, румунських та французьких бійців запланована була, на жаль, на 17 березня. 17 березня в історії краю Косово є важкою датою. Саме в цей день в 2004 році масово були знищені православні храми та відбулися сутички між етнічними групами цього краю, у 2004 році. Саме 17 березня минулого року було проголошено незалежність Косово в односторонньому порядку. Саме тому участь наших бійців у одній із миротворчих операцій в місті Косовська Митровиця в цей день було не бажаним, про що заявляло керівництво нашого підрозділу командиру місії ООН.

Тим не менше, не дивлячись на це, місія ООН прийняла рішення про проведення спеціальної поліцейської операції силами українського, польського, румунського та французького підрозділів. Згідно статусу наших військ такі операції не підлягають узгодженню МВС України. Друга позиція: згідно статусу поліцейського підрозділу в складі місії ООН, вони не мають права на використання стрілецької зброї, хоча і мають її в наявності.

Зранку, о другій годині ночі, цей план був доведений до керівника нашого підрозділу і задача була поставлена на виконання її в будь-якому разі. В чотири ранку приміщення суду, в якому забарикадувалися сербські колишні судді, було взято міжнародними підрозділами, судді були доправлені до автобусів, але, як і попереджували наші спеціалісти, саме в цей день при повній готовності масових демонстрацій сербського населення автобуси були заблоковані, підпалені, і екстремісти оточили наш і інші підрозділи, які були зосереджені в приміщенні суду.

Після цього чисельність агресивно налаштованих пікетувальників зросла стрімко – від ста до півтори тисячі чоловік, спереду стояли жінки і діти, які закидали камінням та пляшками із запалювальною сумішшю БТРи і наших бійців. На щастя, командир нашого підрозділів встиг розвести бійців, розосередити їх на зоні відповідальності, а нашою зоною була охорона центральних воріт до суду, польський підрозділ – задні ворота, румунські допоміжні – бокові фланги. І в цей момент відбулося закидання нашого підрозділу бойовими осколочними гранатами. Всього в ході чотирьохгодинного протистояння від 35 до 40 осколочних гранат було кинуто в наш підрозділ, сотні каміння також летіли в наших бійців. Загальна чисельність поранених в українському підрозділі – 22 чоловіки, один загинув. Взагалі всі миротворці мають на рахунку 102 поранених. Це перший прояв такого масового екстремізму за всі роки місії, починаючи від 2004 року.

Я вчора мав зустріч із керівниками місії ООН і заступником керівника поліцейської місії в рамках ООН, спілкувався з ними і поставив їм претензії: перше – непідготовленість операції з точки зору політичної, бо саме в цей день, саме в цьому місті, саме в такий спосіб вирішувати це питання було явно, з нашої точки зору, недоцільно.

Позиція друга – з нашої точки зору, була слабо підготовлена операція, була відсутня координація між поліцейськими підрозділами і підрозділами Кейфор, які є військовими і мали би охороняти, в тому числі і стрілецькою зброєю, наших миротворців.

Позиція третя – ми вважаємо, що недостатньо приділено уваги питанням лікування наших бійців, у зв’язку з тим що шість чоловік сьогодні знаходиться в лікарні, і в зв’язку з перенавантаженням німецької і французької лікарні вони до сих пір не прооперовані, а багаточисельні осколки можуть окислитися з усіма наслідками для здоров’я. Тому, якщо до кінця сьогоднішнього дня медична допомога їм не буде надана, літак Міністерства внутрішніх справ забере бійців на лікування додому. Позиція третя, найтрагічніша: під час початку цих сутичок, прикриваючись від граду каміння, один із наших бійців, уродженець Тернопільської області, був смертельно травмований ручною гранатою. Фактично вона була підкочена через палаючі БТРи йому під ноги і взірвалася прямо під них, і боєць прийняв на себе весь удар, який міг вразити набагато більше людей. Румунські медики надали йому першу допомогу, прорвалися через заслони екстремістів і привезли його в лікарню, йому була надана перша медична допомога, він був виведений із стану клінічної смерті, але, на жаль, після розтину було зрозуміло, що при таких пораненнях, а, фактично, весь боєзаряд гранати він взяв на своє тіло, він вижити не зміг. Тому вчора я доправив „груз 200” – труну із тілом загиблого в Україну. Сьогодні з ним прощається особливий склад внутрішніх військ Тернопільської області. Завтра ми плануємо, я особисто, відбути в Тернопіль для прощання під час церемонії поховання близькими.


Каталог: zakon -> skl6 -> 2session -> STENOGR -> DOC
skl6 -> Засідання дванадцяте сесійний зал Верховної Ради України
skl6 -> Засідання тридцять перше сесійна зала Верховної Ради України
skl6 -> Засідання тридцять сьоме сесійна зала Верховної Ради України
DOC -> Засідання десяте сесійний зал Верховної Ради України
skl6 -> Засідання сорок четверте сесійна зала Верховної Ради України
skl6 -> "Підготовка до проведення в Україні фіналу чемпіонату Європи 2012 року з футболу". Доповідає народний депутат України Віктор Петрович Корж


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6

Схожі:

Засідання дев’яте сесійний зал Верховної Ради України iconЗасідання четверте сесійний зал Верховної Ради України
Головуючий. Доброго ранку, шановні депутаті, інші учасники нашого засідання, гості Верховної Ради!
Засідання дев’яте сесійний зал Верховної Ради України iconЗасідання тридцять третє сесійний зал Верховної Ради України
Головуючий. Доброго ранку, шановні народні депутати І гості Верховної Ради України!
Засідання дев’яте сесійний зал Верховної Ради України iconЗасідання дев‘ятнадцяте сесійний зал Верховної Ради України
Головуючий. Доброго ранку, шановні народні депутати, представники засобів масової інформації, запрошені! Прошу колег підготуватися...
Засідання дев’яте сесійний зал Верховної Ради України iconЗасідання десяте сесійний зал Верховної Ради України
В залі зареєстровано 427 народних депутатів України. Вечірнє пленарне засідання оголошується відкритим
Засідання дев’яте сесійний зал Верховної Ради України iconЗасідання сьоме сесійний зал Верховної Ради України
Головуючий. Доброго ранку, шановні народні депутати, гості Верховної Ради. Прошу підготуватись до реєстрації. Увімкніть, будь ласка,...
Засідання дев’яте сесійний зал Верховної Ради України iconЗасідання сімнадцяте сесійний зал Верховної Ради України
Голова. Доброго ранку, шановні народні депутати, запрошені та гості Верховної Ради України! Прошу, шановні колеги, підготуватися...
Засідання дев’яте сесійний зал Верховної Ради України iconЗасідання сорок сьоме сесійний зал Верховної Ради України
Головуючий. Доброго ранку, шановні народні депутати, запрошені та гості Верховної Ради України. Прошу, шановні колеги, підготуватися...
Засідання дев’яте сесійний зал Верховної Ради України iconЗасідання сорок третє сесійний зал Верховної Ради України
Голова. Доброго ранку, шановні народні депутати, запрошені та гості Верховної Ради України! Прошу, шановні колеги, підготуватися...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка