Зітканий із суперечностей поет Шарль БодлерСкачати 55,03 Kb.
Дата конвертації20.05.2017
Розмір55,03 Kb.
ТипУрок

ПОЛТАВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ІМЕНІ В. Г. КОРОЛЕНКА

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА


Інформаційно-бібліографічний відділ

Зітканий із суперечностей поет
Шарль Бодлер
Укладач: Захарова О. А.

Полтава, 2011
Поет, як Альбатрос - володар гроз та грому,

Глузує з блискавиць, жадає висота,

Та, вигнаний з небес, на падолі земному

Крилатий велетень не має змоги йти.

Шарль П’єр Бодлер народився в Парижі 21 квітня 1821 року. У дев'ять років Шарль пішов у коледж у Ліоні. Допитливий і здатний, він мав украй живий, неспокійний розум, що заважав посидючості й уважності, і успіхи його в коледжі були посередні. Вже в ті ранні роки майбутній письменник відрізнявся незалежним і оригінальним характером.


Шарль Бодлер належить до тих поетів, які не знайшли розуміння і визнання у сучасників. Читачі вважали його небезпечним аморальним богохульником, анархістом, напівбожевільним. Лише окремі, переважно діячі мистецтва, вбачали в Бодлерові великого поета. Таке ставлення до нього пояснюється насамперед тим, що з ранньої юності і до самої смерті Бодлер перебував у стані конфронтації з тогочасним суспільством. Цей конфлікт був непримиренним, що й зробило неможливою будь-яку іншу розв'язку, крім трагічної, для поета.
Доля подарувала Шарлю Бодлеру лише 46 років, але він назавжди увійшов до еліти світової класики.


Гузь, О. Урок 1. Між "захватом" та "жахом життя". Система відповідностей у

поетичному спадку Ш.Бодлера : аналітичне дослідження віршів "Відповідності" та "Вечорова гармонія" / О. Гузь // Зарубіжна література. – 2011. – № 3–4. – С. 3–18.
Гузь, О. Урок 2. Краса як центр філософсько-естетичної концепції Ш.Бодлера : аналітичне дослідження вірша "Гімн Красі" / О. Гузь // Зарубіжна література. – 2011. – № 3–4. – С. 19–26.


Гузь, О. Урок 3. Традиції і новаторство Ш.Бодлера у розв'язанні проблеми "поет і натовп" у поезії "Альбатрос" / О. Гузь // Зарубіжна література. – 2011. – № 3–4. – С. 26–34.Гузь, О. Урок 4. Співвідношення Життя і Смерті в художній моделі світу Бодлера : підготовка до написання есе за віршами Бодлера / О. Гузь // Зарубіжна література. – 2011. – № 3–4. – С. 34–43.Гузь, О. У пошуках єдності світу та самого себе : методичні рекомендації до вивчення творчості Шарля Бодлера в загальноосвітніх начальних закладах / О. Гузь // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. – 2011. – №  2. – С. 2–40.


Дітькова, С. Ю. Блакитна квітка і "Квіти зла" / С. Ю. Дітькова // Зарубіжна література в школах України (Київ). – 2009. – № 1. – С. 6–10.

Про творчість німецького письменника Фрідріха фон Гарденберга (Новаліса) (1772-1800) і французького поета Шарля Бодлера (1821-1867).

Довгань, А. "Видобувати красу їз зла" / А. Довгань // Зарубіжна література: Додаток до газ. "Шкільний світ". – 2007. – № 2. – С. 8–10.

Творчість Шарля Бодлера крізь призму його світогляду та естетичних принципів. Урок-презентація в 10 класі.

Куцінко, О. Г. Французька поезія середини ХІХ століття. 10 клас / О. Г. Куцінко // Зарубіжна література в школі. – 2008. – № 21–22. – С. 2–29.

Творчість Шарля Бодлера, Поля Верлена, Артюра Рембо.

Кучмай, Л. П. Шарль Бодлер - французький лірик XIX ст. Збірка поезій "Квіти зла" / Л. П. Кучмай // Зарубіжна література в школі. – 2009. – № 22. – С. 22–24.


Лепьошкіна, О. І в пеклі можна марити білосніжними вершинами... : урок-дослідження за збіркою Ш. Бодлера "Квіти зла", 10 клас / О. Лепьошкіна // Зарубіжна література: Додаток до газ. "Шкільний світ". – 2009. – № 4. – С. 18–21.


Малитіна, Л. "Це байдуже, хто ти, чи Діва, чи Сирена" : підходи до аналізу поезії Ш. Бодлера "Гімн Красі" / Л. Малитіна // Зарубіжна література. – 2010. – № 9. – С. 17–20.


Мащенко, Є. М. Поет без болю в серці не поет : зустріч в літературному кафе "Перехрестя", присвячена творчості П.Верлена, А.Рембо, Ш.Бодлера / Є. М. Мащенко // Всесвітня літ-ра в серед. навч. закладах України. – 2006. – № 12. – С. 4–7.

Межанов, К. Альбатрос на крыльях духа, или Садовник в саду "цветов зла" : эссе о Шарле Бодлере [Текст] / К. Межанов // Зарубіжна література в навчальних закладах. – 2004. – № 2. – С. 54–59.


Мележик, В. О. "Вірші у прозі" Шарля Бодлера : позакласне читання для класів філологічного та художньо-естетичного профілю. 10 кл / В. О. Мележик // Зарубіжна література в школах України (Київ). – 2005. – № 3. – С.61–64.


Николин, М. Формування духовно-естетичної компетентності учнів у профільному класі : уроки різнорівневого вивчення поезії Шарля Бодлера / М. Николин // Всесвітня література в середніх навчальних закладах України. – 2010. – № 3. – С. 18–25.

Вивчення творчості французького поета Шарля Бодлера в школі..

Ніколенко, О. Шарль Бодлер / О. Ніколенко // Тема. – 2005. – № 3–4. – С. 140–164.


Ніколенко, О. "Падло" / О. Ніколенко // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. – 2011. – № 2 . – С. 37–38.

Про вірш французького поета Шарля Бодлера "Падло".

Ніколенко, О. М. Поезія французького символізму. Шарль Бодлер. Поль Верлен, Артюр Рембо  : посіб. для вчителя / О. М. Ніколенко. – Х. : Веста: Ранок, 2003. – 144 с.  – (Скарбниця словесника).


Ніколенко, О. М. Відчути пульс життя через "оголене серце " поета : до вивчення збірки Ш.Бодлера "Квіти зла" / О. М. Ніколенко, Л. В. Шаповалова // Всесвітня літ-ра в середн. навч. закладах України. – 2006. – № 1. – С. 21–32.


Савкова, Н. Відкриття чарівного світу французьких поетів Шарля Бодлера і Поля Верлена / Н. Савкова // Зарубіжна література: Додаток до газ. "Шкільний світ". – 2007. – № 2. – С. 3–4.


Скобельская, О. И. Скандальные произведения мировой литературы : литературный кружок для учащихся 10-11классов / О. И. Скобельская // Зарубіжна література в школах України (Київ). – 2009. – № 1. – С. 36–38.

Заседание литературного кружка на тему: странствие в поисках Красоты ("Цветы зла" Ш.Бодлера).

Тригуб, І. А. Вплив світогляду митця на його творчість : урок дослідження за поезіями Ш.Бодлера / І. А. Тригуб // Всесвітня літ-ра в середн. навч. закладах України. – 2004. – № 1. – С. 17–18.


Тригубенко, О. М. "Світло дедалі яскравіше, чим глибше тіні / О. М. Тригубенко // Все для вчителя. – 2009. – № 9–10. – С. 123–124.

Конфлікт між ідеалом та дійсністю в поезії Шарля Бодлера "Сліпці".

Тур, В. Шарль Бодлер як пізнаний романтик і предтеча символізму. Збірка "Квіти зла" : структура, основна ідея. Проблема відносин краси і зла, роль "Діалогу з Данте", трактування предметних образів / В. Тур // Зарубіжна література. – 2009. – № 44. – С. 9–10.


Фурсова, Л. Уроки за Бодлером : пошук методичних варіантів / Л. Фурсова // Всесвітня література в середніх навчальних закладах України. – 2011. – № 2. – С. 51–52.


Хроменко, І. "Квіти зла" Бодлера - аморальна книжка чи "жорстокий моральний урок" людству? / І. Хроменко // Зарубіжна література в школах України. – 2008. – № 1. – С. 23–31.


Штанько, Л. Поезія середини XIX-XX ст. / Л. Штанько // Всесвітня літ-ра в серед. навч. закладах України. – 2008. – № 2. – С. 44–49.

Розробки уроків за творами Ш. Бодлера та П. Верлена.

Каталог: files -> tem
tem -> Йоган Вольфганг Гете. Трагедія «Фауст» -вершина творчості Гете й один з найвидатніших творів світової літератури
tem -> Періодизація української літератури. Перекладна світська література
tem -> Шлях у космос починався у Полтаві
tem -> Жанрово тематичне розмаїття лірики О. С. Пушкіна
tem -> Він гранив слово рідне Творчий спадок Миколи Вінграновського
tem -> Українська література ренесансу І бароко. Роль православних братств, острозької та києво-могилянської академій у розвитку української культури


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Зітканий із суперечностей поет Шарль Бодлер iconШарль П'єр Бодлер Розмаїтого Дмитра, 10-а клас Шарль П'єр Бодлер
Париж † 31 серпня 1867, Париж французький поет, літературний критик та перекладач, один з найвпливовіших представників французької...
Зітканий із суперечностей поет Шарль Бодлер iconШарль Бодлер французький поет другої половини ХІХ ст., пізній романтик І один із зачинателів символізму

Зітканий із суперечностей поет Шарль Бодлер iconШарль П'єр Бодлер Один із “проклятих поетів”?

Зітканий із суперечностей поет Шарль Бодлер iconШарль Бодлер пізній романтик І предтеча символізму

Зітканий із суперечностей поет Шарль Бодлер iconТема: Шарль Бодлер – французький поет другої половини ХІХ ст., пізній романтик І один із зачинателів символізму. Поетична збірка
Естетичними поглядами, втіленими у зб. «Квіти зла»; розкрити роль поета у формуванні мистецтва символізму; розвивати навички виразного...
Зітканий із суперечностей поет Шарль Бодлер iconШарль Бодлер 1821-1867 Зміст
Заміжжя матері наклало важкий відбиток на характер Шарля, який в підлітковому віці І в юності в піку думкам вітчима та матері часто...
Зітканий із суперечностей поет Шарль Бодлер iconУрок зарубіжної літератури у 10 класі Шарль Бодлер пізній романтик І предтеча символізму
Квіти зла" й проаналізува­ти вірш "Альбатрос"; розвивати навички виразного читання, усного мовлення, кри­тичного мислення, аналізу...
Зітканий із суперечностей поет Шарль Бодлер iconШарль Перро (Perrault Charles 1628 – 1703)
Академік, французький письменник, поет, критик, основоположник жанру літературної казки
Зітканий із суперечностей поет Шарль Бодлер iconРеферат на тему: " Порівняльна характеристика творів Ш. Бодлера, П. Верлена, А. Рембо"
Тогочасна Францiя здавалась йому нудним порожнiм царством буржуа. Це поняття означало для поета не класову, а духовну категорiю....
Зітканий із суперечностей поет Шарль Бодлер iconЕ. М. Хемінгуей. «Старий І море». Показ драматичних суперечностей людського буття
Тема: Е. М. Хемінгуей. «Старий І море». Показ драматичних суперечностей людського буття


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка