Зміни в чинному законодавстві, що відбулися у лютому 2016 рокуСкачати 128.17 Kb.
Дата конвертації22.10.2017
Розмір128.17 Kb.


Зміни в чинному законодавстві, що відбулися у лютому 2016 року

02.02.2016 у Міністерстві юстиції відбулась зустріч заступника Міністра юстиції з питань європейської інтеграції Сергія Петухова із Головою Відділу впровадження прав людини на національному рівні  Директорату з прав людини Генерального Директорату з прав людини і верховенства права Ради Європи Тетяною Термачіч.

Це чергова зустріч, на якій обговорювались питання реформи у сфері юстиції, а саме, внесення змін до Конституції України в частині правосуддя, які отримали схвальну оцінку експертів Венеціанської Комісії.

Сергій Петухов повідомив, що наразі схвалена Стратегія реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015 -2020 роки, а також також взято до відома схвалений Радою з питань судової реформи План дій щодо реалізації положень Стратегії.

Наразі здійснюється робота з підготовки Річного плану дій на 2016 рік по кожному з 12 розділів.  Міністерство юстиції визначено відповідальним органом за виконання низки розділів. Після схвалення Радою з питань судової реформи Річного плану реалізації Плану дій на 2016 рік Міністерство юстиції прийме власний Річний план роботи.

Одночасно заступник Міністра відзначив важливість питання посилення гарантій здійснення адвокатської діяльності, забезпечення доступності безоплатної правової допомоги, яке є частиною схваленої Стратегії.
В. Гройсман: Відкликання депутатів місцевих рад партійними організаціями – це узурпація влади

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман вважає реальною узурпацією влади положення Проекту Закону №3693 "Про внесення змін до Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" (щодо відкликання депутатів місцевих рад)".

За словами Голови Верховної Ради, відкликання обраних депутатів партійними органами є недопустимим.

Разом з тим, говорячи про Проект Закону №3700 щодо виключення кандидатів у народні депутати України з виборчого списку у багатомандатному окрузі, В. Гройсман наголосив, що йдеться лише про його включення до порядку денного, на чому наполягають п'ять голів фракцій, які підписали даний законопроект. "Як голосувати - кожен голосує так, як йому совість підкаже, вважає він правильно чи неправильно", - зазначив він.


04.02.2016 Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України щодо встановлення факту народження або смерті на тимчасово окупованій території України".

 Законодавчим актом визначаються особливості провадження у справах про встановлення факту народження або смерті фізичної особи на тимчасово окупованій території України.

Законом доповнено Цивільний процесуальний кодекс України статтею 2571 такого змісту:

"1. Заява про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, може бути подана батьками, родичами, їхніми представниками або іншими законними представниками дитини до будь-якого суду за межами такої території України незалежно від місця проживання заявника.

Заява про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, може бути подана родичами померлого або їхніми представниками до суду за межами такої території України.

2. Справи про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, розглядаються невідкладно з моменту надходження відповідної заяви до суду.

3. Ухвалене судом рішення у справах про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, підлягає негайному виконанню.

Рішення у справах про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, може бути оскаржено в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. Оскарження рішення не зупиняє його виконання.

4. Копія судового рішення видається особам, які брали участь у справі, негайно після проголошення такого рішення або невідкладно надсилається судом до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для державної реєстрації народження або смерті особи".

Законопроект зареєстровано за №3171.


В Україні буде створено Представництво НАТО

У четвер, 4 лютого, угоду між Кабінетом Міністрів та Організацією Північноатлантичного договору про статус Представництва НАТО в Україні ратифікувала Верховна Рада України.

Згідно з угодою, НАТО засновує в Україні своє представництво на правах дипломатичної установи. Воно складатиметься з Офісу зв'язку НАТО та Центру інформації та документації.

Представництво сприятиме розширенню та посиленню участі України у всіх заходах співробітництва в рамках укладених з Організацією Північноатлантичного договору угод.


Міграційна служба запустила пілотний проект з організації онлайн-черги.

4 лютого 2016 року на офіційному веб-сайті Державної міграційної служби України започатковано новий сервіс – онлайн-черга до підрозділів. Послуга працює в тестовому режимі та доступна лише для отримання двох послуг – оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон та паспорта громадянина України у формі картки (для осіб, які досягли 16-річного віку та оформлюють паспорт вперше).

Такий пілотний проект запущено у Дніпровському районному відділі ДМС у місті Києві (вул. Миколи Лебедєва, 14-А), але найближчим часом кількість таких відділів у м. Києві збільшуватиметься.

У ході тестування електронна система буде удосконалюватися з урахуванням побажань громадян, після чого запровадження електронної черги буде започатковано у всіх підрозділах на території України.


Президент Петро Порошенко назвав історичним 02.02.2016, коли Верховна Рада зробила перший і дуже важливий крок щодо побудови незалежної системи правосуддя, проголосувавши в першому читанні відповідні зміни до Конституції.

Рішення Парламенту Президент прокоментував на зустрічі з делегацією голів парламентів Данії, Естонії, Ісландії, Латвії, Литви, Норвегії, Фінляндії та Швеції (NB8), яка перебуває в Україні з спільним робочим візитом.

За словами Президента, вперше в історії України сім з половиною тисяч суддів, всі без виключення, пройдуть процедуру оцінювання, і це безпрецедентна акція, яка дозволить виявити корупціонерів, непрофесіоналів.

Глава держави наголосив на важливості довіри суспільства до судової гілки влади і навів приклад зростання довіри до національної поліції, яка, на відміну від міліції, має велику підтримку з боку українців. 

12.02.2016 Міністерство юстиції та Національна поліція підписали меморандум про співпрацю, який забезпечить дотримання прав людини стосовно затриманих правоохоронними органами громадян та гарантує кожному право на захист.

«На рівні двох органів буде організовано постійний щоденний обмін інформацією про затриманих, про факти порушень строків повідомлення про затримання, про факти порушень прав затриманих. При цьому в поліції буде створено нове управління з моніторингу порушень прав людини, якого раніше ніколи не було в правоохоронній системі. Це дасть можливість швидко реагувати на факти порушень прав затриманих», - зазначив очільник Мін’юсту.

При цьому він поінформував присутніх, що обмін інформацією буде здійснюватися через центри безоплатної правової допомоги Мін'юсту, що забезпечить оперативність реагування.

Другим важливим напрямком спільної роботи, за його словами, стане забезпечення затриманих інформацією про їхні права.

«Щоб затримані могли взнати, що вони мають право на державного адвоката і не повинні погоджуватися на адвоката, який нав’язується слідчим, а також знали, яким чином отримати державний захист. Це дуже серйозний крок вперед із захисту прав кожної людини, яка потрапляє до правоохоронних органів», - наголосив Міністр юстиції.

Він нагадав, що захист прав кожної людини і дотримання справедливості - це основне завдання держави. В Україні цей принцип протягом 20 років був закріплений у Конституції, проте залишався декларацією. Лише зараз цю систему почали знищувати.

«Меморандум Мін'юсту та Національної поліції означає, що нова українська поліція, яка створюється за принципами захисту людей, а не тиску на них, і новий український Мін’юст приймають рішення про обмін інформацією по кожному факту можливого тиску чи порушення прав людини слідчими. Маю надію, що цей меморандум і взаємодія адвокатів системи безоплатної правової допомоги та нової поліції буде ще одним запобіжником, щоб кожен українець, який стикається з державою і правоохоронною системою, точно знав, що його права є захищеними», - зауважив Павло Петренко.

Голова Національної поліції Хатія Деканоїдзе у свою чергу зазначила, що нині перед державою стоїть завдання змінити правоохоронну систему так, щоб вона була орієнтована на суспільство та кожного громадянина. Щоб кожен громадянин розумів, що поліція захищає, що поліція відкрита та прозора.

«У демократичній країні всі мають розуміти, що кожний орган влади забезпечує права людини. Адже права людини – це найголовніше досягнення сучасного світу. Нова Україна народжується в такі моменти, коли ніхто, навіть поліцейський, не боїться надати якусь інформацію. Це і є та прозорість яка дасть людям відчуття, що правоохоронні органи дійсно захищають людей», - наголосила вона.

За словами голови Офісу Ради Європи в Україні Владіміра Рістовскі, меморандум забезпечить реалізаціюправ людини, які гарантовані базовими документами Ради Європи. Особливо це стосується забезпечення раннього доступу до правосуддя, а також запобігання застосуванню катувань та нелюдського поводження по відношенню до затриманих осіб.

«Я хочу запевнити, що Рада Європи продовжить надавати комплексну підтримку Національній поліції та Міністерству юстиції з метою підтримання захисту прав людини в Україні», - зазначив він.

Національна поліця та система безоплатної правової допомоги: старі виклики і нові можливості  співпраці 


Міністерство юстиції повідомляє про набуття чинності наказом Міністерства юстиції України від 09 лютого 2016 року № 359/5, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 09 лютого 2016 року  за № 200/28330,  яким затверджено Порядок державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи

Наказом визначено процедуру проведення державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, прав та обов’язків суб’єктів у сфері державної реєстрації під час прийняття документів та здійснення державної реєстрації.

Зокрема, передбачено:


  • можливість подання заяви та документів для державної реєстрації у паперовій або електронній формі до будь-якого суб’єкта державної реєстрації або нотаріуса в межах України (принцип екстериторіальності);

  • заповнення заяви про державну реєстрацію уповноваженою особою суб’єкта державної реєстрації або нотаріусом (за бажанням заявника);

  • визначено порядок прийому документів для державної реєстрації центрами надання адміністративних послуг, акредитованими суб’єктами, що здійснюють повноваження виключно в частині забезпечення прийняття та видачі документів під час державної реєстрації;

  • визначено порядок державної реєстрації громадських формувань.24.02.2016 Кабінет Міністрів у ході засідання підтримав запропоновані Мін’юстом проекти нормативних актів, які забезпечують запуск системи електронного декларування, створення Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, здобутими корупційним шляхом та низку інших документів.

«Парламент прийняв низку законів, які були ініційовані Урядом, щодо посилення антикорупційного законодавства. Тому нині Уряд виконав свій обов’язок і прийняв Постанову про утворення Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, здобутими корупційним шляхом», - зазначив Міністр юстиції Павло Петренко.

За його словами, аналогічні органи існують в усіх без винятку країнах Європейського союзу. Вони мають можливість оперативно за запитом слідчого отримати інформацію про кошти, майно та інші закордонні активи особи, яка підозрюється у вчиненні злочину.

Він також поінформував, що Кабінет міністрів звернувся до Парламенту з проханням якомога швидше подати своїх представників до конкурсної комісії з відбору членів агентства.

З аналогічним проханням Уряд звернувся до Верховної Ради та Президента стосовно призначення членів конкурсної комісії з відбору керівника Державного бюро розслідувань.

«Прийнято закон, Уряд звернувся до Парламенту й Президента близько місяця тому з проханням надати членів конкурсної комісії – по 3 члени. Ми маємо вже пропозицію щодо 3 членів від Уряду. Це перший заступник Міністра внутрішніх справ Ека Згуладзе, перший заступник Міністра юстиції Наталія Севостьянова та секретар профільного комітету ВР Антон Геращенко. Інші органи мають невідкладно надати свої кандидатури, щоб конкурсна комісія оперативно запрацювала і сформувала керівні органи ДБР, який забере у прокуратуру радянські функції слідства, які були уособленням неефективності та корупції у правоохоронній системі», - наголосив очільник Мін’юсту.

Міністр юстиції також повідомив, що Уряд прийняв проект Рішення про забезпечення надання послуг електронного цифрового підпису державним службовцям І-ІІІ категорії та інших прирівняних до них посад.

«Це потрібно для того, щоб усі державні службовці, передовсім ті, які займають найвідповідальніші посади І-ІІІ категорії були готові з перших днів роботи нової системи заповнювати електронні декларації. Протягом наступного місяця такі службовці зможуть отримати цифрові підписи, пройти навчання із користування програмою і заповнити декларацію за новою формою», - зауважив Павло Петренко.

При цьому, він додав: в середині березня Мін’юст спільно з європейськими партнерами презентує програмне забезпечення електронного декларування, яка розробляється за рахунок європейських партнерів.

Разом з тим, Мін’юст продовжує здійснювати кроки з відкриття реєстрів та забезпечення вільного доступу громадян до інформації із баз даних.

Міністр юстиції повідомив, що Уряд підтримав розроблену Мін’юстом постанову про внесення змін до порядку ведення даного реєстру, якою було запропоновано віднести інформацію з реєстру до публічної.

Даний крок дасть можливість оприлюднювати і регулярно оновлювати дані з реєстру на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних та на веб-сайті Міністерства юстиції. Доступ до цієї інформації буде повністю вільним та безплатним.

За його словами, Кабмін також затвердив Розпорядження про припинення надання адміністративних послуг з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно органами Мін’юсту у зв’язку з передачею цих функцій місцевими органами влади.

«Перші представники місцевих органів влади вже підключилися згідно з новим законодавством до наших реєстрів і почали надавати сервіси з реєстрації. Це 11 місцевих органів влади: Луцька, Рівненська, Сумська й Ірпінська міські ради, а також 6 райдержадміністрацій у Хмельницькій області. В зв’язку з цим Кабмін на сьогоднішньому засіданні прийняв розроблене Мін’юстом розпорядження про припинення надання Мін’юстом реєстраційних послуг у даних регіонах», - заявив очільник Мін’юсту.

Також під час засідання було прийнято розроблені Мін’юстом постанови, які забезпечують удосконалення роботи з ЄСПЛ та діяльності спільних з ЄС комітетів.

Уряд спростив доступ до інформаційного фонду Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, чим забезпечив конституційне право громадян на доступ до правової інформації. Відповідно постанову прийнято Урядом 24.02.2016.

Віднині будь-яка особа може вільно копіювати інформацію з Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, публікувати, поширювати, використовувати, зокрема, в комерційних цілях, у поєднанні з іншою інформацією або шляхом включення до складу власного продукту. На засіданні Кабінету Міністрів прийнято рішення про віднесення інформації з інформаційного фонду Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів до публічної інформації у формі відкритих даних, яка оприлюднюється для вільного та безоплатного доступу до неї.

Документ прийнято в рамках реалізації Закону України "Про доступ до публічної інформації". Інформація з інформаційного фонду Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів у формі відкритих даних підлягає оприлюдненню і регулярному оновленню на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних та на власному веб-сайті Міністерства юстиції.

Також цю інформацію пропонується надавати на запит на інформацію з оплатою відповідно до граничних норм витрат на копіювання або друк документів. В еталонному фонді Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, який формується в Міністерстві юстиції, зберігається 82 тисячі еталонних текстів нормативно-правових актів у контрольному стані та в попередніх редакціях. Щоденно реєстр поповнюється текстами нових нормативно-правових актів.

Нагадаємо, що раніше за надання права доступу, користування та одержання інформації на електронних чи паперових носіях, а також надання інших послуг з інформаційного фонду Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів справлялась плата.
З 1 березня в Україні на 25% дорожчають тарифи на електроенергію для населення – НКРЕ.

Згідно з рішенням Національної комісії з регулювання електроенергетики із 1 березня 2016 року в Україні на 25% зростають тарифи на електроенергію для населення.

Як йдеться в документі регулятора, споживачі, які використовують на місяць до 100 кВт/годину електроенергії, сплачуватимуть 57 копійок за кіловат. Якщо більше 100 кВт/годин – 99 копійок за кіловат (спожитий обсяг не повинен перевищувати при цьому 600 кВт/годину). Якщо ж споживачі будуть використовувати електроенергії більше, тоді ціна кіловата становитиме 1 гривню 56 копійок.

Відповідно до дворічного графіку підвищення тарифів на електроенергію для населення, затвердженого торік у лютому, у 2016 році наступний етап підвищення тарифів буде 1 вересня.

Востаннє комісія переглядала тарифи на електроенергію для населення 1 червня 2014 року, підвищивши їх на 10-40% залежно від обсягів споживання. 

Як заявили раніше в уряді, ціни на електроенергію підвищуватимуться доти, доки не досягнуть ринкового рівня. Загалом до травня 2017 року тарифи збільшаться у три з половиною рази. З 01.03.2016 набрали чинності Закон України від 12.11.2015 № 794-VIII «Про Державне бюро розслідувань», а також постанова Кабінету міністрів України від 11.02.2016 № 99 «Про реформування територіальних органів Міністерства юстиції та розвиток системи надання безоплатної правової допомоги».
Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Зміни в чинному законодавстві, що відбулися у лютому 2016 року iconУкраїна у тренді. Які перспективи експорту українського одягу Саміра Аббасова, для еп
У лютому 2016 року журнал Vogue заявив, що Україна пережила фешн-революцію у 2014 році
Зміни в чинному законодавстві, що відбулися у лютому 2016 року iconПро зміни в законодавстві України
України, виданих актів Президента України та Кабінету Міністрів України, наказів Міністерства внутрішніх справ України, зареєстрованих...
Зміни в чинному законодавстві, що відбулися у лютому 2016 року iconМіністерство юстиції України Головне територіальне управління юстиції у Полтавській області Полтавське міське управління юстциії «Реклама в українському законодавстві»
Л. С., Ємець В. М. Реклама в українському законодавстві – Полтава: Полтавське міське управління юстиції, 2015. –45с
Зміни в чинному законодавстві, що відбулися у лютому 2016 року iconЗвіт ректора Пилатюка І. М. за період з червня 2015 року по червень 2016 року
За звітний період з червня 2015 року по червень 2016 року в Академії проводилась така діяльність
Зміни в чинному законодавстві, що відбулися у лютому 2016 року iconБюлетень нових надходжень літератури у лютому 2015 року
Суспільні науки. Статистика. Політика. Економіка. Торгівля. Право. Управління. Військова справа. Соціальне забезпечення. Страхування....
Зміни в чинному законодавстві, що відбулися у лютому 2016 року iconБюлетень нових надходжень літератури у лютому 2014 року М
Суспільні науки. Статистика. Політика. Економіка. Торгівля. Право. Управління. Військова справа. Соціальне забезпечення. Страхування....
Зміни в чинному законодавстві, що відбулися у лютому 2016 року iconРозпорядження Кабінету Міністрів України від лютого 2016 р. №119-р, де є пункт «Щодо бібліотечної справи та розвитку читання» Стратегія розвитку бібліотечної справи в Україні до 2025 року «Якісні зміни бібліотек задля сталого розвитку
...
Зміни в чинному законодавстві, що відбулися у лютому 2016 року iconЗ віт про роботу облдержадміністрації за січень 2011 року
Про щорічний Всеукраїнський конкурс “Кращий державний службовець” та нововведення у законодавстві про державну службу”, “Про новий...
Зміни в чинному законодавстві, що відбулися у лютому 2016 року iconНаукова бібліотека Бюлетень нових надходжень літератури у лютому 2012 року
Суспільні науки. Статистика. Політика. Економіка. Торгівля. Право. Управління. Військова справа. Соціальне забезпечення. Страхування....
Зміни в чинному законодавстві, що відбулися у лютому 2016 року iconTsunami rt: перші офіційні тести в 2016 році
Відбулися передсезонні тести для учасників серії Porsche Carrera Cup France. Ці заїзди стали першим заходом, в якому Tsunami rt взяла...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка