Звіт міського голови м. Скадовська, виконавчого комітету, міської ради про діяльність за 2013 рік. Шановна громадо!Скачати 351,65 Kb.
Дата конвертації14.04.2018
Розмір351,65 Kb.
ТипЗвіт
Звіт

міського голови м. Скадовська, виконавчого комітету, міської ради про діяльність за 2013 рік.

Шановна громадо!

Завершується третій рік нашої спільної праці в шостому скликанні Скадовської міської ради. Проведена у 2013 році міською владою політика місцевого самоврядування була спрямована, у першу чергу, на підвищення добробуту мешканців міста шляхом поступового економічного росту і розвитку території.

У місті відбулося багато подій - великих і малих, з яких складалося наше повсякденне життя. Але були і такі, що відбулися вперше і заслуговують на особливу увагу. До них можна віднести наступні. В рамках міжнародного проекту “Верховенства права” Міжнародного Фонду “Відродження”, за методологічної підтримки громадської організації “Таврос”, протягом лютого - червня 2013 року робоча група у складі працівників міської ради, Скадовської районної державної адміністрації, районної ради, виконкому, депутатського корпусу Скадовської міської ради, проводила роботу над розробкою стратегічного плану розвитку міста Скадовська. На етапі здійснення досліджень та соціально-економічного аналізу стану міста, було виявлено низку чинників, що змусили розглядати структуру економіки Скадовського району, як систему економічних кластерів з конкуруючими ресурсними складовими. Тому межі планування було розширено до меж куротно-рекреаційного кластеру — території під умовною назвою “Скадовщина курортно-туристична”, що є частиною Скадовського району Херсонської області з населеними пунктами, розташованими уздовж узбережжя Джарилгацької затоки Чорного моря. Це територія, до якої входять м. Скадовськ, сел. Лазурне, с. Красне, с. Володимирівка, які безпосередньо включені в процес надання рекреаційних послуг.

Разом із тим, на території району склався та функціонує транспортно-логістичний кластер, який має опосередкований вплив на стан курортно-рекреаційної території, а також сільськогосподарський кластер.

Необхідність узгодження економічних інтересів, створення умов для розвитку кожного із трьох кластерів обумовило розширення меж планування з урахуванням меж економічних кластерів, включаючи межі юрисдикції Скадовської міської ради, Лазурненської селищної ради, сільських рад с. Красне і с. Володимирівка.

Перелік суб'єктів території “Скадовщина курортно-туристична” є відкритим, до нього можуть долучатися територіальні громади, зацікавлені у співпраці щодо підвищення конкурентноспроможності курортно-рекреаційного кластеру.

Дана Стратегія має актуальне звучання в сенсі державної політики підтримки спільних проектів груп територіальних громад та відкриває широкі можливості щодо залучення донорських ресурсів на розвиток території. У прикладному аспекті це дозволить нам визначити пріоритетні для фінансування питання, розпланувати перспективу міста.

Розуміємо, що зроблено тільки перший крок і попереду багато роботи, але головне, що він зроблений за ради майбутнього нашого міста і району.

Наступною не пересічною подією, стало створення комунальної установи “Центр з надання безоплатної первинної правової допомоги Скадовської міської ради”, яка розпочала свою діяльність з 01 лютого цього року. Центр — це перша і єдина в Україні (у місті районного підпорядкування) комунальна установа такого типу, яка переймається тим, щоб громада міста могла захистити свої права і, що не менш важливо, щоб це було доступно усім верствам населення.За Законом “Про безоплатну правову допомогу”, в Установі повинні надавати лише первинну правову допомогу — консультацію, але сьогодні скадовчанам надається і юридична допомога у підготовці процесуальних документів. Для цього задіяні можливості Скадовського центру правової інформації та консультації”, який діє за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”. Переважна більшість відвідувачів Центру — це малозабезпечені громадяни, безробітні, пенсіонери, багатодітні сім'ї, інваліди, які не можуть оплатити платні консультації у юристів та адвокатів. За період з лютого по грудень послугами Центру скористалася 331 особа, а враховуючи, що для остаточного вирішення окремих питань потрібно декілька зустрічей, то загальна цифра консультацій сягнула 660. Підготовлено 23 процесуальних документа до Скадовського районного суду. Центр також надає правову допомогу працівникам виконавчого комітету міської ради та міським депутатам. Наразі, працівники Центру опікуються тим, щоб до кінця року видати посібник, у якому систематизувати досвід створення Установи, аби ним скористалися й інші міста України. Адже це приклад творчої, плідної співпраці усіх сегментів системи самоврядування на місцевому рівні. (фото 4)

30 квітня поточного року у м. Ялта відбулася Конференція кращих практик місцевого самоврядування в рамках Програми Ради Європи “Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні”. За власну розробку-практику “Розбудова міста спільними зусиллями міської влади та громади”, - Скадовська міська рада відзначена почесною нагородою. (фото 1)

16 травня 2013 року, вперше, у Скадовську було проведено III Міжнародний туристичний форум “Херсонщина — відпочинок, лікування, подорожі в екологічних умовах Таврії”. Посли, консули, вчені, туроператори, журналісти, представники органів виконавчої влади та самоврядування, - знайомилися, а ми мали можливість продемонструвати свою туристичну привабливість та унікальність рідного краю, його величезний оздоровчий та лікувальний потенціал. За підсумками форуму було підписано ряд меморандумів і угод про партнерство та співробітництво у сфері розвитку туризму та курортів, в еколого-виховній і екотуристичній діяльності. Сподіваємося, що плоди цих угод гідно оцінять скадовчани.

Приємно інформувати і про те, що у рейтингу “Найбільше відкритої і прозорої в роботі ради”, який проводить Херсонське обласне відділення Комітету виборців України, Скадовська міська ради посіла перше місце поміж Новокаховської, Каховської, Цюрупинської, Херсонської обласної та міської рад.

Експерти обласного відділення відвідують засідання постійних комісій, спостерігають за ходом проведення сесій, аналізують якість і повноту відповідей на інформаційні запити та актуальність розміщеної інформації на офіційному сайті міської ради.

На вимогу Закону України “Про доступ до публічної інформації”, проекти рішень та прийняті рішення вчасно розміщуються на інтернет сайті ради. Рішення, що належать до регуляторних актів, - публікуються у районній газеті “Чорноморець”.

За період з січня по листопад, до виконавчого комітету надійшло 14 інформаційних запити: 6 від юридичних осіб та 8 від фізичних осіб. Відповіді запитувачам інформації надаються вчасно і у задовольняючих їх обсягах. У приміщенні адмінбудівлі міської ради розміщено “Інформаційний стенд”, із необхідними довідковими матеріалами про діяльність міської ради та її виконавчого комітету. З наступного року розділи інформаційного стенду та офіційний веб-сайт будуть суттєво оновлені і розширені.

Реалізація положень Статуту територіальної громади міста також сприяє відкритості роботи органів місцевого самоврядування, формуванню активної громадської позиції скадовчан та зміцненню громадянського суспільства на теренах міста. Зустрічі членів територіальної громади з депутатами міської ради та посадовими особами на громадських слуханнях, під час місцевих ініціатив, на зборах за місцем проживання, на особистих прийомах, - дозволяють отримувати об”єктивну двосторонню інформацію про реальний стан справ у місті.

Протягом 11 місяців діяльності ради підготовлено та проведено 6 сесій, одна із яких була позачерговою. Розглянуто 212 проектів рішень з різних питань життєдіяльності міста. На постійному контролі знаходилися питання виконання бюджету, програми соціально-економічного та культурного розвитку міста, цільових програм; встановлення і зміна меж міста та коригування генерального плану міста; фінансово-господарський стан комунальних підприємств “Водне господарство”, “Очисні споруди”; стабільне функціонування дитячих дошкільних закладів. Усі пленарні засідання проводяться у відкритому режимі, гласно із запрошенням зацікавлених осіб.

Важливою складовою роботи ради є засідання, утворених нею постійних комісій: “З питань соціально-економічного розвитку міста, планування та виконання бюджету, встановлення місцевих податків та зборів” - голова Кабакова Г.І.; “З питань адміністративно-територіального устрою, врегулювання земельних відносин та будівництва” - голова Шульга І.В.; “З питань депутатської діяльності та етики (мандатна), дотримання Статуту територіальної громади міста Скадовська, регламенту роботи ради, законності та розгляду звернень громадян” - голова Гузенко Т.І.; “З питань підприємництва, організації та діяльності закладів і об'єктів гуманітарної сфери, розвитку курорту, охорони навколишнього природного середовища, по роботі з молоддю, проведення культурно-масових та спортивних заходів” - голова Кулида С.І., “З питань житлово-комунального господарства, розвитку промисловості, транспорту, торгівлі та ефективного використання об”єктів комунальної власності” - голова Ващенко А.В.

При загальній злагодженій роботі комісій, значною продуктивністю відзначається земельна та бюджетна. Їх пропозиції глибокі, змістовні та конкретні. Для з'ясування проблемних питань, депутати практикують виїзди на місце, проводять обстеження об'єктів, готують звернення до міністерств, відомств, профільних комітетів Верховної Ради, вивчають досвід роботи інших міських рад. На протязі 2012 — 2013 років усі постійні комісії відзвітували про свою роботу в раді.

Виконавчим комітетом міської ради проведено 13 засідань, за підсумками яких прийнято 170 рішень. Найбільше рішень стосується питань землевпорядування (50), будівництва (22), житлово - комунального господарства ( 21), бюджету і фінансів (10), розміщення зовнішньої реклами (8), призначення опіки та піклування (7), встановлення відзнак виконавчого комітету (5). Засідання виконкому також проводяться гласно і відрито. Місцеве телебачення та газета “Чорноморець” широко висвітлюють діяльність органів місцевого самоврядування. Робота міської ради та виконавчого комітету була скерована на забезпечення власних та делегованих повноважень.

Державна регуляторна політикана території міста здійснюється відповідно до правових і організаційних засад, визначених Законом України “Про засади державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності” та в межах наданих повноважень. Цього року регулювання господарської діяльності проводилося відповідно до плану діяльності з підготовки регуляторних актів, затвердженого рішенням міської ради від 30.11.2012 р. № 391 (з доповненнями). Стосовно кожного регуляторного акту його розробником підготовлений аналіз регуляторного впливу, здійснюється відстеження результативності та надаються відповідні звіти. З метою отримання зауважень і пропозицій проекти регуляторних актів, разом із відповідним аналізом регуляторного впливу, оприлюднюються в газеті “Чорноморець” та на офіційному сайті міської ради. Загалом, на сьогодні діє 9 регуляторних актів:


 • “Про внесення змін до ставок фіксованого патенту та вартості торгових патентів на здійснення торговельної діяльності та діяльності з надання побутових послуг для суб”єктів господарювання — фізичних осіб”;

 • “Про внесення змін до ставок єдиного податку для суб”єктів підприємницької діяльності — фізичних осіб”;

 • “Про затвердження методики розрахунку і порядку використання плати за оренду комунального майна, що перебуває у власності територіальної громади міста Скадовська”;

 • “Про затвердження проекту “Порядку проведення конкурсу на право оренди майна, що перебуває у комунальній власності територіальної громади м. Скадовська”;

 • “Про порядок встановлення розмірів орендної плати за землю”;

 • “Про внесення змін до ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки”;

 • “Про внесення змін до Порядку визначення розміру платежів за користування місцями, що знаходяться в комунальній власності, для розміщення спеціальних конструкцій, використовуються для встановлення рекламоносіїв”;

 • “Про затвердження “Порядку щодо залучення пайових внесків замовників будівництва у створенні інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Скадовська”;

 • “Порядок надання та зміни адрес об”єктам нерухомості в місті Скадовську Скадовського району Херсонської області”.

На ХХХ сесії міської ради 29 листопада, прийнято рішення № 597, яким затверджено план діяльності Скадовської міської ради з підготовки проектів регуляторних актів у сфері господарської діяльності на 2014 рік.

29.05.2013 р. у газеті “Чорноморець” опубліковано рішення № 479 від 26.04.2013 року “Про оприлюднення рішень міської ради щодо місцевих податків і зборів”, які будуть діяти у 2014 році.

Розглянувши звернення приватних підприємців, 26.07.2013 року було прийнято рішення № 538 “Про внесення змін до Положення “Про порядок встановлення розмірів орендної плати за земельні ділянки” для підприємців, що здійснюють свою комерційну діяльність лише на протязі літнього сезону і зменшено ставки орендної плати за користування земельними ділянками з 12% до 10% від нормативно-грошової оцінки.

Враховуючи вищезазначене можна констатувати, що регуляторні акти Скадовської міської ради та її виконавчого комітету приймаються відповідно до вимог чинного законодавства. При потребі, за відповідними роз”ясненнями, рада звертається до Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва. Застосування регуляторних актів сприяє встановленню цивілізованих відносин між міською владою та суб”єктами підприємницької діяльності, збільшенню доходної частини бюджету і наповненню міської скарбниці.

У звітному році міська рада концентрувала свої зусилля на таких основних напрямках: виконання міського бюджету, забезпечення належного функціонування дошкільної освіти, створення умов для комфортного проживання в місті, комплексний благоустрій міста, безперебійна робота житлово-комунального господарства. Забезпечення їх реалізації напряму залежало від наповнення міського бюджету. Основні цифри, які наочно відображають його стан, наступні.

Доходи міського бюджету за 11 місяців 2013 року збільшились на 1344,2 тис. грн. порівняно аналогічним періодом минулого року та склали 16934,5 тис. грн. Доходи загального фонду становлять 12318,2 тис. грн., в тому числі дотації з державного та районного бюджетів 2248,0 тис. грн., проти 10256,0 тис. грн. за такий же період 2012 року. (Сума дотацій 2298,1 тис. грн.).

В тому числі за видами доходів:


 • сума доходів, отриманих від сплати податку на доходи фізичних осіб за 11 місяців 2013 року становить 4306,4 тис. грн., що на 607,8 тис. грн. більше, ніж у 2012 році.

У зв”язку зі змінами у законодавстві України, сума доходів від сплати державного мита скоротилася у 2013 році у порівнянні з минулим роком на 12,1 тис.грн. і становить 42,97 тис. грн.

Податок на прибуток підприємств комунальної власності становить 35,0 тис. грн., що на 4,5 тис. грн. менше, ніж у минулому році.

Доходи від плати за землю збільшились у зв”язку з затвердженням нової грошової оцінки земель міста Скадовська з 01.04.2012 року та внесенням відповідних змін до договорів оренди землі і склали 4748,7 тис. грн., що на 1478,0 тис. грн. більше доходів минулого року, в тому числі:

доходи від сплати земельного податку — 775,3 тис. грн., проти 471,0 тис. грн. у минулому році; та доходи від оренди земельних ділянок комунальної власності збільшились на 1173,7 тис. грн. і становлять 3973,3 тис. грн. Кількість діючих договорів оренди земельних ділянок комунальної власності, укладених міською радою на даний час становить 167.

Сума доходів від сплати місцевих податків та зборів склала 540,6 тис. грн., що на 15,6 тис. грн. менше, ніж у минулому році, в тому числі, у зв”язку зі змінами у законодавстві України, сума доходів від сплати збору за паркування скоротилася до 3,7 тис. грн. у порівнянні з 10,2 тис. грн. у 2012 році.

Сума доходів від сплати туристичного збору становить 96,6 тис. грн., тоді як у 2012 році — 97,4 тис. грн.

Збір за провадження підприємницької діяльності (плата за торгові патенти) склав 440,2 тис. грн. у 2013 році, що на 8,2 тис. грн. менше суми минулого року.

Орендна плата за приміщення комунальної власності у 2013 році становить 327,8 тис. грн. у порівнянні з 312,7 тис. грн. у минулому році.

Доходи спеціального фонду міського бюджету зменшились на 718,0 тис. грн. у порівнянні з минулим роком та становлять у 2013 році 4616,3 тис. грн., в тому числі отримано субвенцію з державного бюджету на утримання доріг у сумі 361,6 тис. грн.

Так, збір за першу реєстрацію транспортного засобу склав 30, 2 тис. грн. ( у 2012 році — 41,3 тис. грн.).

Кошти від сплати за торгові патенти на торгівлю нафтопродуктами отримані у сумі 23,9 тис. грн., проти — 22 тис. грн. у 2012 році.

У зв”язку зі змінами у законодавстві України, сума доходів від сплати екологічного податку зменшилась на 16,3 тис. грн. і становить у 2013 році 42,9 тис. грн.

До бюджету розвитку спеціального фонду міського бюджету надійшло 3556,3 тис. грн., що на 440,8 тис. більше, ніж за такий же період минулого року, в тому числі від сплати єдиного податку 2957,9 тис. грн. ( у 2012 році 2347,7 тис. грн.) та кошти від продажу землі 598,4 тис.грн. (768,8 тис. грн. у 2012 році).

До цільового фонду розвитку інфраструктури, соціально-економічного і культурного розвитку м. Скадовська надійшло 574,9 тис. грн., що на 919 тис .грн. менше, ніж за такий же період 2012 року.

Основні недонадходження склалися від виносної торгівлі влітку на набережній. Задля приведення у відповідність до чинного законодавства регулювання питань виносної торгівлі, виконавчий комітет розпочав роботу по розробці комплексної схеми міста щодо розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності.

Зважаючи, навіть, на суми недонадходжень, міський бюджет залишається, все ж таки прибутковим і має поступальну позитивну динаміку. Саме ця динаміка дозволила місту надати субвенції районному бюджету на загальну суму 598396 грн., а саме: • на утримання трудового архіву 41232 грн.;

 • на оздоровлення учнів міських шкіл та гімназії в літній період 61777 грн.;

 • на проведення капітального ремонту районного будинку культури 400000 грн.;

 • на придбання низькотемпературних медичних шаф для моргу Скадовської районної центральної лікарні 95387 грн.

У наступному році планується надання субвенції районному бюджету, з подальшою передачею обласному, у сумі 262,9 тис. грн. на співфінансування створення Херсонського регіонального перинатального центру. Центр створюється в рамках Національного проекту “Нове життя”.

Видаткова частина бюджету міста виконана на загальну суму 1405,0 тис. грн., у тому числі по загальному фонду 9855,4 тис. грн., по спеціальному фонду 4194,5 тис. грн., або 68 % відносно уточненого плану. Порівняно з 2012 роком, загальний обсяг видатків звітного року збільшено на 1402,6 тис. грн., або на 11 %.

Видатки на соціально-культурну сферу за 11 місяців проведені у сумі 6072,1 тис. грн., що становить 62% видатків загального фонду бюджету (9855,4 тис. грн), у тому числі:


 • освіта — 5953,4 тис. грн., або 60%;

 • культура — 41 тис. грн., або 0,4%;

 • соціальний захист населення — 58,9 тис. грн, або 0,6%;

 • спортивні заходи — 19,2 тис. грн., або 0,2%.

Впродовж 11 місяців, працівникам бюджетної сфери своєчасно і в повному обсязі виплачувалась заробітна плата. Бюджетні установи не мають заборгованості перед комунальними підприємствами за комунальні послуги та за енергоносії. А рішенням міської ради від 29.11.2013 р. № 634, із вільних залишків, виділено 173,0 тис. грн. на виплату щорічної грошової винагороди педагогічним працівникам, згідно ст. 57 Закону України “Про освіту” та премії технічним працівникам дитячих дошкільних закладів. Бюджетними коштами забезпечено безкоштовне харчування 4-м вихованцям дитячих садочків та 50% оплата вартості харчування — 60 дівчаткам і хлопчикам.

За рахунок коштів міського бюджету проводилося фінансування 12 міських програм; станом на 01.12.2013 р. профінансовано:

1. Міської програми по охороні навколишнього природного середовища на 2013 рік профінансовано близько 47,1 тис. грн.

2. Програми “Проведення робіт, пов”язаних із будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням доріг м. Скадовська” профінансовано 468,3 тис. грн.

3. Міська програма культурно-масової роботи в місті Скадовську у 2013 році профінансовано 41,8 тис. грн.

4. Міська програма по соціальному захисту населення профінансовано 58,4 тис. грн.

5. Міська програма проведення заходів з фізичної культури в м. Скадовську профінансовано близько 19,2 тис. грн.

6. Міська програма розробки містобудівної документації та землеустрою на 2013 рік профінансовано 115 тис. грн.

7. Міська програма розвитку житлово-комунального господарства, утримання майна комунальної власності та благоустрою міста на 2013 рік профінансовано близько 6654,5 тис. грн.

8. Програма використання коштів цільового фонду розвитку інфраструктури, соціально-економічного і культурного розвитку м. Скадовська у складі спеціального фонду міського бюджету профінансовано 534,3 тис.грн.

9. Міська програма центральзованого тимчасового зберігання архівних документів, що не належать до Національного архівного фонду на 2013 рік профінансовано 41,2 тис. грн.

10. Міська програма висвітлення діяльності міської ради засобами масової інформації на 2013 рік профінансовано 61,3 тис. грн.

11. Міська програма запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій та наслідків стихійного лиха, захисту від шкідливої дії вод міста Скадовська у 2013 році профінансовано 42,3 тис. грн.

12. Міська програма надання безоплатної первинної правової допомоги жителям міста Скадовська профінансовано 91,9 тис. грн.

Через відсутність потреби, не проводилося фінансування двох міських програм: “Підвищення кваліфікації членів комітету з конкурсних торгів міської ради на 2013 рік” та “З організації громадських робіт із залученням зареєстрованих безробітних за участю Скадовського районного центру зайнятості населення на 2013 рік”.

Детально розглянемо виконання найбільш капіталоємких програм. В рамках програми “Проведення робіт, пов”язаних із будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням доріг м. Скадовська” проведено капітальний ремонт вул. Горького та Шмідта, загальною вартістю 190,0 тис. грн. Виконано поточний ремонт майже 120 кв.м. дорожнього покриття на суму 48,3 тис. грн. та грейдерування 18 км. грунтових доріг. Встановлено 13 знаків дорожнього руху на суму 15,0 тис. грн. Виконана горизонтальна дорожня розмітка вартістю 24,4 тис. грн. Передбачалося провести капітальний ремонт вул. Поповича за кошти субвенції з державного бюджету, на загальну суму 564,7 тис. грн.

Проблемними питаннями для міста залишаються капітальний ремонт дорожнього покриття по вул. Шмідта (від вул. Пасічника на мікрорайон “Біла акація”), вул. Куйбишева та ділянки вул. Пасічника (від вул. Шевченка до вул. Шмідта). Усі вони знайдуть своє відображення у міських програмах.

Із запланованих заходів Програми розвитку ЖКГ, утримання майна комунальної власності та благоустрою міста реалізовані наступні: капітальний ремонт та обслуговування вуличного освітлення — на суму 358,0 тис. грн; відшкодування витрат на вуличне освітлення — 260,0 тис. грн.; відремонтовані автобусні зупинки на суму 45,0 тис. грн. На очищення міста від стихійних звалищ, смітників, прибирання парків, скверів — виділено 124,0 тис. грн. Оплата послуг з косіння газонів, узбіч доріг, прополювання і рихлення зелених насаджень, обрізка дерев та ін. - склала 129,0 тис. грн. На обслуговування зливової каналізації міста направлено 220,0 тис. грн. Вартість поточного та капітального ремонтів газових, каналізаційних, водопровідних мереж становить 105,0 тис. грн.

Для того, щоб не переглядати вартість тарифів на комунальні послуги, бюджет міста відшкодував різницю тарифів на електроенергію в сумі 58,6 тис. грн. КП “Очисні споруди” та 64,8 тис. грн. КП “Водне господарство”.

Проведено будівельні роботи по житловому фонду (реконструкція покрівель житлових будинків по вул. П. Комуни, 9; Радянська, 10; Радянська, 30; капітальний ремонт І. Франка, 13, капітальний ремонт вимощення та прибудинкової території) на загальну суму 811,0 тис. грн. До кінця року планується замінити покрівлю на житлових будинках по вул. Горького,6 та Комсомольська,147-б. Проведено ремонти у дитячих дошкільних закладах № 3 “Дзвіночок”, № 4 “Чебурашка”, № 6 “Теремок” на загальну суму 140,4 тис. грн.

У місті розширюється водопровідна та каналізаційна мережа. Встановлено перетворювач струму на свердловині № 12 по вул. Горького на суму 140,0 тис. грн. Проведено заміну водогонів, ремонт свердловин та гідрантів на загальну суму 262,0 тис. грн.

Продовжується робота по каналізуванню міста, улаштуванню водопровідних каналів, відновленню зливової каналізації. Проведено капітальний ремонт зливової каналізації по вул. Р. Люксембврг; Пушкіна — Будьонного; К. Лібкнехта на суму 434,7 тис. грн. Реконструйована система каналізації по вул. Володарського на суму 70,5 тис. грн. Капітально відремонтована зливова каналізація по вул. Чкалова на суму 72,0 тис. грн.

На базі комунальних підприємств створено аварійну бригаду, для роботи якої придбано 10 мотопомп та більш ніж 1000 метрів пожежних рукавів, систему для прочищення “Крот” і екскаватор.

Проведено капітальний ремонт тротуару по вул. Пролетарській на суму 158,6 тис. грн. (фото 6)

Ведуться роботи по капітальному ремонту систем газопостачання в дитячих садках “Червона шапочка” та “Чебурашка” загальною вартістю 86,0 тис. грн.

Проведено поточний ремонт аеротенку очисних споруд. Бюджетом міської ради на заміну вторинного відстійника виділено 623,0 тис. грн.

Інститутом водних проблем та меліорації НААН України розроблено ТЕО проекту “Захист від шкідливої дії вод м. Скадовська Херсонської області”. Проведена державна експертиза ТЕО, вартістю 20,0 тис. грн.

Протягом звітного періоду міською радою значна увага приділялася питанням управління та утримання об'єктів комунальної власності територіальної громади міста. Проведена велика робота в напрямку приведення майнових відносин у сфері управління комунальним майном до норм чинного законодавства. Цьому сприяла, вперше проведена у місті, місцева ініціатива. На зборах ініціативної групи членів територіальної громади, 71 учасник проголосував за проект рішення “Про управління майном, що знаходиться в комунальній власності громади м. Скадовська”, у якому першим пунктом містилася пропозиція про не відчуження у будь-який спосіб комунального майна громади, а надавати його в довгострокову оренду на конкурентних засадах. Цю пропозицію власними підписами підтримали 285 мешканців м. Скадовська, та міська рада, прийняла відповідне рішення 26 квітня 2013 року №508. Реалізація цього рішення, вже почала давати позитивні результати.

Станом на 01.12.2013 року міською радою надано в оренду приміщення 31 об'єкту комунальної власності, підписано 40 договір оренди комунального майна, із них:

- 14 договорів укладено з орендарями - державними організаціями, що сплачують орендну плату в сумі 1 грн. на рік;

- 22 договори - з приватними підприємцями та юридичними особами які використовують об'єкти комунальної власності в своїй підприємницькій та господарській діяльності та розміщують аптеки, кафе, бари, офіси, перукарні, магазини;

- 4 договори оренди, підписані між Скадовською міською радою та приватними підприємцями міста, щодо надання в оренду частин приміщень шкіл міста, для торгівлі канцелярським приладдям, орендна плата від яких надходить відділу освіти молоді та спорту Скадовської районної державної адміністрації;- 2 договори оренди комунального майна укладено між приватними підприємцями та комунальним підприємством “Скадовська міська друкарня” та 14 договорів оренди, на комунальне майно, що знаходиться в житловому фонді міста, підписані між приватними підприємцями та організаціями з КП “Водне господарство”, орендна плата згідно яких надходить відповідно вищезазначеним підприємствам.

За 11 місяців 2013 року КП “Водне господарство” отримано майже 101 тис. грн. орендної плати. Кошти витрачаються на проведення ремонтів тих будинків, у яких розташований об'єкт комунальної власності що надається в оренду. Так, кошти від оренди приміщень житлового будинку по вул. 33 Гв. Дивізії, 1/10, були витрачені на ремонт ліфтових шахт та прилеглих до будинку тротуарів, заміну каналізаційного стояку у підвалі, побитого скла у під'їздах, водопровідних труб у підвальних приміщеннях та ремонт освітлення сходових клітин житлового будинку.

У житловому будинку по вул. Радянській, 28, за рахунок орендних коштів, проведено поточний ремонт покрівлі та вхідних козирків у під'їздах, стояку водопостачання в підвалі будинку, замінено насос подачі води, здійснено ремонт освітлення сходових клітин та виконано поточний ремонт під'їздів. Вищезазначені роботи не входять до затвердженого тарифу щодо обслуговування житлового будинку та прилеглої території.

У будинках розташованих в місті по вул. Радянській, 10 та вул. Куйбишева, 36, також проведено ремонти під'їздів, обслуговуючих трансформаторних підстанцій, заміну водопровідних стояків та труб, заміну каналізаційних труб і ремонт каналізаційних люків.

За 11 місяців 2013 року до загального фонду міського бюджету надійшли кошти у сумі 328 тис. грн. Кошти витрачаються на фінансування “Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Скадовська та цільові програми на 2013 рік.”

З метою збільшення надходжень до міського бюджету, ефективного та якісного використання об'єктів комунальної власності, що знаходяться в житловому фонді м. Скадовська, на виконання рішення міської ради, проводиться переоформлення договорів оренди комунального майна які підписані КП “Водне господарство”. Так, у 2013 році, переоформлено 3 договори оренди (по вул. П. Комуни, 9, вул. Радянській, 28 та по вул. Пасічника, 3б).У червні 2013 року конкурсною комісією міської ради проведено конкурс щодо надання в оренду комунального майна — майнового комплексу “Зелений театр” та частини нежитлового приміщення розташованого в підвальному приміщенні житлового будинку по вул. Комсомольська, 278 а. Договір на оренду майнового комплексу “Зелений театр” підписано з приватним підприємцем Ольшевським К.В., який планує проведення реконструкції комплексу, на протязі декількох років, з обов'язковим збереженням цільового призначення. Бажаючих взяти в оренду підвальне приміщення не виявилося.

Дозвіл на суборенду об'єктів комунальної власності міської територіальної громади надає міська рада. Станом на 01.11.2013 року надано один дозвіл на суборенду комунального приміщення в магазині “Якорь”, для розміщення ТОВ “Південьторг-СК”.

Дбаючи про підтримання у належному технічному стані та ефективне використання об”єктів комунальної власності, міська рада на базі кінотеатру створила комунальне підприємство “Скадовський міський кінотеатр “Скадовськ”. У 2014 році планується проведення капітального ремонту майнового комплексу за рахунок коштів міського бюджету, орієнтовною вартістю 160 тис. грн.

На протязі останніх років спостерігається тенденція до збільшення надходжень від надання в оренду об'єктів комунальної власності. Однак, існує і ряд недоліків. Не всі орендарі проводять своєчасно страхування орендованих об'єктів та несвоєчасно розраховуються за оренду. Відповідно, міською радою, проводиться нарахування пені та ведеться претензійна робота.На даний час, виконкомом розроблено та розміщено на офіційному сайті міської ради зміни до існуючого “Порядку проведення конкурсу щодо надання в оренду об'єктів комунальної власності”, що дозволить підтримувати паритет інтересів як орендодавця так і орендаря.

У наступному році планується запровадження окремих положень Закону України “Про державно-приватне партнерство”, що дозволить розраховувати на прихід ефективних орендарів та залучення спільних коштів на зміцнення матеріально-технічної бази об'єктів комунальної власності.

З метою покращення координування діяльності у сфері земельних відносин та будівництва, на виконання рішення міської ради, при виконкомі створено відділ містобудування, архітектури та земельних відносин. Спеціалістами відділу розглянуто 396 звернень із земельних питань. Із них 308 чоловік звернулося про відведення земельних ділянок у власність для обслуговування житлових будинків, господарських будівель та гаражів; 88 суб”єктів підприємницької діяльності (фізичні та юридичні особи) — з питань врегулювання земельних відносин. За результатами їх вивчення, прийнято рішення про укладення 3 нових договорів оренди землі; поновлено строк дії 13 діючих договорів оренди земельних ділянок. Продано 14 земельних ділянок під нерухомим майном площею 5377 кв.м. на суму 731,4 тис. грн.

Продовжено роботу по оформленню земельних ділянок під об”єктами комунальної власності. Також триває робота із суб”єктами, які користуються землею без відповідних правовстановчих документів.

На підставі Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” начальником відділу містобудування, архітектури та земельних відносин виконавчого комітету міської ради, в.о. архітектора міста видано 55 будівельних паспортів на розвиток індивідуальної присадибної забудови; 14 містобудівних умов та обмежень на забудову земельних ділянок; 215 паспортів прив”язки під розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності; підготовлено 92 висновки по землевпорядній документації; 96 ордерів на виконання земляних робіт для облаштування мереж газопостачання, електричного постачання, телефонізації, водопостачання та водовідведення.

Протягом року забудовниками задекларовано введення в експлуатацію на території міста 17 індивідуальних житлових будинків загальною площею 2025 кв.м., житловою площею 996 кв.м.; 24-х квартирного житлового будинку загальною площею 2905 кв.м. Задекларовано введення в експлуатацію 7 об“єктів гро-мадського призначення, з них 5 магазинів, 1 аптека, клуб любителів водних видів спорту та двох об”єктів оздоровчого призначення - туристична база і дитячий оздоровчий табір.

Архіважливими для скадовчан залишаються 3 питання, пов”язані із землею — затвердження відкоригованого генплану Скадовська, встановлення нових меж міста та площа Національного природного парку “Джарилгацький”. Як вони вирішуються.

Київським ДП “Науково-дослідний та проектний інститут містобудування” завершена розробка містобудівної документації із коригування генерального плану міста Скадовська. Після громадських слухань по цій документації буде проведена державна комплексна експертиза. За її результатами міська рада прийме відповідне рішення.

Проектним інститутом ДП “Херсонський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою”, за участю спеціалістів відділу містобудування, архітектури та земельних відносин виконавчого комітету міської ради, виготовлено проект землеустрою щодо встановлення та зміни меж міста Скадовська. Землевпорядна документація погоджена відповідними службами, міською радою, районною радою і знаходиться на розгляді у Херсонській обласній раді. Після отримання погодження обласної ради та позитивного висновку експертизи у Держземагентстві України, землевпорядна документація по встановленню і зміні меж Скадовська буде передана до Верховної Ради України для прийняття відповідного документу.

Встановлення меж Національного природного парку “Джарилгацький”, його зонування та правовий режим використання, - викликали широкий резонанс серед жителів міста і району. Для врегулювання окремих питань, які провокують конфлікти між працівниками НПП та рибалками, мисливцями, судоводіями, міська рада прийняла рішення № 583 від 26.09.2013 р. “Про погодження карти-схеми території НПП “Джарилгацький” та місця розташування земельних ділянок загальною площею 805 га, що підлягають вилученню у ДП “Скадовське ДЛМГ” та № 641 від 29.11.2013 р. “Про робочу групу по контролю за організацією Національного природного парку “Джарилгацький”.

Виконання цих рішень дозволить зменшити кількість гострих питань та відстояти інтереси міської громади.

Активній діяльності міської ради сприяє її виконавчий комітет. Сьогодні він представлений 11 членами, 2 відділами — фінансово-господарським та містобуду-вання, архітектури і земельних відносин; спеціалістами виконкому, які працюють в ньому на постійній основі і громадськими комісіями.

З 21.01.2009 року при виконавчому комітеті міської ради працює комісія з питань захисту прав дитини. З початку року проведено 3 засідання комісії, на яких розглянуто 26 питань з них: - припинення опіки у зв'язку із досягненням повноліття -1;


 • звіти опікунів щодо виконання обов”язків — 22;

 • виконання батьківських обов'язків -3.За підсумками розгляду зазначених питань надіслані клопотання службі у справах дітей Скадовської РДА. На території м. Скадовська проживає 5 прийомних сімей, у яких виховується 7 дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей сиріт. З листопада 2013 року комісією за цими сім'ями закріплено шефів із числа приватних підприємців міста.

Також, проведено 6 засідань ради опіки та піклування при виконавчому комітеті міської ради на яких, розглянуто 35 питань. Це:

 • звіти опікунів над особами, яких за рішенням суду визнано недієздатними та призначено опікунів - 27;

 • щодо висновку доцільності призначення піклувальників (опікунів) - 4;

 • призначення опікунства за рішенням суду, щодо визнання осіб недієздатними - 4.

За підсумками розгляду 4 із зазначених питань надіслано клопотання до Скадовського районного суду та прийнято відповідні рішення виконавчого комітету.

Громадською житловою комісією проведено 6 засідань. За прийнятими рішеннями комісії знято з квартирного обліку 2 сім”ї; 12 сімей поставлено в чергу на отримання житла. Усього на квартирному обліку перебуває 180 сімей, у т.ч. 32 мають право на позачергове отримання житла, 62 — на першочергове отримання житла. За зверненнями, житлово-побутовою комісією складено 175 актів обстеження умов жителів. Ведеться регулярна реєстрація інвалідів війни, учасників бойових дій, учасників війни, сімей загиблих учасників бойових дій та інших категорій, яким адресно надаються пільги на тверде паливо. Здійснюється облік жителів міста, в яких відсутній природний газ, на придбання скрапленого газу.

Спеціалістом І категорії з побутових питань видано 4494 довідки громадянам про склад сім”ї, з місця проживання та ін. для одержання різних видів соціальних виплат, допомог, вирішення побутових питань.

На 2013 рік сума виплат матеріальної допомоги на лікування жителям міста становила: інвалідам І групи загального захворювання до 0,4 тис. грн.; інвалідам І групи по зору — до 0,3 тис. грн.; інвалідам ІІ групи по зору до 0,2 тис. грн. В цьому році матеріальна допомога на лікування була надана 4 інвалідам І групи загального захворювання в сумі 1,6 тис. грн. На часткове відшкодування вартості проїзду пенсіонерам на дачі виділено 56,9 тис. грн.

На розгляд адміністративної комісії було надано 63 протоколи про адміністративне правопорушення. Під час підготовки до розгляду справ 1 протокол був направлений за належністю.

В ході проведених 16 засіданнях комісії, розглянуто 62 протоколи, з них: 21 протокол - за порушення вимог законодавства та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях; 20 протоколів — за порушення правил благоустрою території міст та інших населених пунктів; 8 протоколів — за порушення Правил охорони електричних мереж; 6 протоколів - за порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями та тютюновими виробами; 5 протоколів — за зайняття проституцією; 1 протокол — за доведення неповнолітніх до стану сп”яніння; 1 протокол — за куріння тютюнових виробів у заборонених місцях.

За результатами розгляду протоколів про адміністративні правопорушення адміністративною комісією були прийняті такі рішення:


 • 32 постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу;

 • 9 постанов про накладення адміністративного стягнення у вигляді попередження;

 • 15 постанов про закриття справи про адміністративне правопорушення;

 • 2 протоколи про звільнення від адміністративної відповідальності;

 • 4 адміністративні матеріали направлені на доопрацювання.

До загального фонду бюджету м. Скадовська надійшли штрафи у сумі майже 7,0 тис. грн.

Виконавчий комітет міської ради з належною увагою ставиться до роботи з вхідною документацією, яка надходить від організацій, підприємств, установ та мешканців міста.

Документообіг за звітний період склав 5 349 листів, із них — від організацій, установ, підприємств надійшло - 2431 лист, від громадян — 2918 заяв. Із вказаної кількості вхідної документації найбільш актуальними є: листування із врегулювання земельних відносин, питань містобудування, архітектури, будівництва, реконструкції, благоустрою — 1745 листів; з питань роботи дитячих дошкільних закладів, освіти, культури, спорту, соціального захисту населення, торгівлі — 951 лист; по роботі комунальних підприємств, енергетики, газифікації, транспорту — 660 листів; з питань фінансування, виділення і використання коштів — 627 листів, з житлово-побутових питань — 588 листів; з питань забезпечення законності, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян — 536 листів.

З метою оперативного управління господарськими і соціальними процесами, міським головою видано 178 розпоряджень з основної діяльності та 140 — з кадрової.

Не залишаються поза увагою органів місцевого самоврядування сфери благоустрою, розвитку культури, спорту, духовності.

Статус міста-курорта, це не тільки почесне звання, а й підвищенні вимоги до екологічного, санітарного благополуччя стану території та забезпечення екобезпеки населення і відпочиваючих.

Підготовка Скадовська до оздоровчого сезону розпочалася у лютому місяці нарадою з орендарями пляжів, приватними підприємцями, керівниками комунальних підприємств та оздоровчих закладів. Спільними зусиллями вдалося завезти значну кількість нового морського піску на пляжі, своєчасно вивозити зостеру, перевірити безпечність сходів та морського дна в районах масового купання, упорядкувати зелені зони та газони. Комунальні підприємства ліквідували “острівець”, який утворився у затоці поблизу бази відпочинку “Лазурне”.

26 лютого відбулися збори голів квартальних та будинкових комітетів міста по обговоренню проекту нових правил благоустрою. Представники громадськості внесли варті уваги пропозиції: • про виготовлення пам”яток для жителів міста щодо правил благоустрою та їх поширення серед населення;

 • встановлення дорожніх знаків, що обмежують швидкість, у житловій зоні східного мікрорайону;

 • облаштування “лежачих поліцейських” та світлофорів на небезпечних перехрестях;

 • організація чергування санітарних інспекторів та громадських представників по виявленню осіб, що спалюють сміття і їх притягнення до адміністративної відповідальності;

 • встановити аншлаги з назвами вулиць і номерів будинків та закріпити їх на будівлях та перехрестях доріг;

 • встановити освітлення на спортивному майданчику мікрорайону “Кристал”;

 • придбати обладнання для комунальних підприємств з подрібнення гілок та виготовлення мульчі: опале листя та мульчу компостувати, а перегній використовувати для підживлення міських газонів;

 • безпритульних тварин відловлювати та присипляти у нежитлових районах міста;

 • організувати місця для безкоштовного розміщення оголошень жителями міста (які бажають продати вживані речі, надавати послуги та ін.);

 • встановити у місті дошки для загальноміських оголошень.

У нових правилах також знайдуть відображення питання утримання свійських тварин, великої рогатої худоби; облаштування стоків, вигрібних ям та інші, які породжують значну кількість конфліктів між сусідами і скарг до міської ради.

Протягом року проведено 5 загальноміських суботників з благоустрою, а з липня по вересень — традиційний конкурс “Кращі двори міста”. Комісія визначила 50 переможців — зразкових господарів будинків, організацій, установ, вручила їм подарунки та таблички “Двір зразкового порядку”. (фото 2)

Цьогорічні погодні умови були сприятливими для висадження дерев та кущів. Цим скористалися трудові колективи комунальних підприємств “Водне господарство” і “Очисні споруди”. Ними висаджено 440 саджанців молодих акацій, кленів, абрикосів, аличі, горіхів, 210 кущів бузку, 100 кущів троянд. Вони прикрасять подвір”я підприємств, вул. Комсомольську та вул. П. Комуни. Для центральної площі міста придбано 50 кущів троянд. Вздовж алеї до пам”ятного знака Скадовській авіагрупі замість вигорівших посадили 30 дорослих дерев ялівцю. Дошкільні навчальні заклади розбили нові бузкові алейки біля садочків.

Тринадцятирічна Марійка Скуріхіна подала неабиякий приклад любові до рідного міста і самостійно виростила 30 міцних саджанців каштанів. Разом із своєю бабусею Скуріхіною О.П. молоденькі деревця передали міській раді. Буде зростати Марійка і разом з нею зростатимуть каштани біля пам”ятника Тараса Шевченка.

До участі у благоустрою міста долучаються і осередки органів самоорганізації населення. Квартальний комітет “Джерело” по вул. К. Маркса,157 (голова Серюк П.І.) розбив квіткові клумби, висадив декоративні кущі навколо лав.

Переможцями конкурсу з благоустрою 2013 року визнано будинок по вул. Комсомольській, 286, будинковий комітет “Уют” (голова Карпушенко С.І.) та І під”їзд по вул. Шмідта, 40 (голова квартального комітету “Лідер” Беляченко Р.В.). Новий статус “Двір зразкового порядку” підтверджено спільною працею жителів будинків по створенню затишних дитячих куточків, чудових квітників та вигадливих декоративних оздоблень.

Активісти будинкового комітету “Бригантина”, вул. 33 Гвардійської дивізії, 1/10, активно працюють по залученню дітей та молоді до культмасових заходів, які організовують спільно з міською радою на новорічні свята, День захисту дітей. Проведено акції по збору літератури до бібліотеки мікрорайону, разом з громадськими організаціями і небайдужими до дитячого дозвілля, створено майстерні, де діти отримують цікаві знання та навички з майстрування і творчості.

Активну участь у житті міста приймають голови квартальних комітетів приватного сектору. Їх силами ведеться контроль по дотриманню санітарного стану прилеглих територій, доріг та об”єктів благоустрою. Це Касьяненко Х.В., Синякова Т.М., Кічатов В.А.

Громадська ініціатива, плюс підтримка міської ради, дорівнює позитивний результат. Таку формулу для себе обрали будинковий комітет “Бригантина” та квартальний комітет “Віче”. Перші ініціював питання реконструкції ліфтів у дев”ятиповерхівці по вул. 33 Гв. Дивізії, 1/10. Пропозицію включили до міської програми, профінансували і сьогодні працюють два ліфта. Другий опікувався проблемою освітлення вул. Свердлова (від вул.Чапаєва до вул. Комсомольська). Після перемовин, приватне підприємство “Енергомед” (директор Вербицький С.В.) власним коштом виконав роботи по освітленню, застосувавши сучасні світлодіодні лампи.

Цікаві пропозиції надійшли під час громадських слухань від квартальних комітетів “Віче” (голова Кравчук О.М.) та “Південний” (голова Синякова Т.М.). При прийнятті бюджету та програми соціально-економічного і культурного розвитку міста на 2014 рік вони будуть обов”язково взяті до уваги.

Роботою органів самоорганізації населення Скадовська зацікавився Ресурсний Центр для органів самоорганізації населення громад Херсонської області.

28 травня відбулася фокус-група для голів квартальних та будинкових комітетів міста. Зустріч проводили керівник Ресурсного Центру О. Мошнягул та соціолог Д. Бєлий. Про перспективи розвитку органів самоорганізації населення, досвід та перешкоди говорили учасники фокус-групи. Керівники Центру повідомили про подальшу співпрацю, надання актуальної юридичної інформації, допомоги у організації програм та проектів. Загородний В здобув гран-прі обласного конкурсу ім. Н. Новицької; ансамбль “Веселые ребята” гран-прі обласного хореографічного конкурсу “Таврійське розмаїття”; Баб”як В. І місце у Міжнародному конкурсі юних художників ім. С. Путрі; Грибальова О. та Прокопович І. І місце у обласному конкурсі “Херсонський первоцвіт-дебют”.

Культурно-мистецьку палітру міста представляють 12 художніх колективів районного будинку культури, бібліотеки для дорослих, для дітей, КЗ “Скадовський краєзнавчий музей” та Скадовська школа мистецтв. З усіма ними тісно співпрацює міська рада, фінансово підтримуючи нові та уже ставші традиційними культурно-масові заходи, виділивши на ці цілі 80 тис. грн.

Ціьогорічний фестиваль “Джаз над морем” пройшов під творчим девізом “Джаз — це не просто музика, це спосіб мислення”. Фестиваль значно розширив географію учасників. Наш біг-бенд “Сурма” отримав гран-прі фестиваля.

П”ятнадцять років поспіль Скадовськ проводить відкритий фестиваль зі спортивного танцю “Кубок Чорного моря”, співорганізатором якого є міська рада. 400 пар виборювали головні призи. Учасники народного колективу спортивного бального танцю “Каравела” серед кращих. Багато скадовчан чекали на проведення Міжнародного благодійного дитячого фестивалю “Чорноморські ігри”, але він не відбувся.

Натомість, діти Херсонщини отримали унікальну можливість показати власні таланти на новітньому заході — фестивалі дитячої творчості “Таврійська хвиля”. Сподіваємося, що він буде традиційним, як і спортивне містечко для всієї родини”. (фото 5)

Благодійним концертом у районному будинку культури відзначив своє 75 -річчя від Дня народження народний артист Росії, заслужений артист України Вадим Йосипович Мулерман. За визначений особистий внесок у розвиток і збагачення культури міської громади м. Скадовська йому було вручено відзнаку виконавчого комітету міської ради.

Після трирічної перерви, на Скадовську землю повернувся Всеукраїнський відкритий фестиваль дитячої творчості. Активну участь у пропаганді історії рідного краю приймають міський музей та бібліотеки. В арсеналі їх роботи лекторії, круглі столи, тематичні екскурсії, презентації нових книг, улаштування виставок образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва місцевих майстрів.

На базі бібліотек працюють клуби за інтересами. Провідне місце у галузі культури належить Комунальному закладу “Скадовська дитяча школа мистецтв” (Директор Мавріді М.К.). Контингент школи нараховує 362 учні, а навчальний процес забезпечує 35 досвідчених та високопрофесійних викладачів і керівників.

До 70-річчя визволення Скадовська від німецько-фашистських загарбників, у місті були проведені урочисті мітинги та перепоховання останків невідомого солдата на міський цвинтар.

Усі загальноміські святкові заходи проводяться силами власних творчих працівників та колективів. Виключення складає тільки гала-концерт на День народження Скадовська, для участі у якому запрошуються відомі артисти української естради. Протягом новорічних свят, традиційно оголошено конкурс на краще оздоблену ялинку та прикрашений фасад будівлі. Упевнені, що в ньому прийме участь широкий загал, як підприємств, так і приватних підприємців і органів самоорганізації населення.

Наше місто давно уже здобуло славу регіонального спортивного центру Херсонщини. Цей статус щорічно підтверджують спортивні змагання різного класу та високі результати місцевих спортсменів, які усіляко підтримує та стимулює міська рада.

Рішенням міської ради від 27.02.2013 р. № 465 встановлено та виплачуються щомісячні стипендії у розмірі 0,5 тис. грн. кращим спортсменам-жителям міста: • Гуріновій Світлані, члену Національної збірної України, Майстру спорту України з важкої атлетики, срібному призеру чемпіонату України серед молоді до 23 років, посіла ІУ місце на чемпіонаті Європи серед юніорів до 20 років та молоді;

 • Єфімчук Надії, члену Національної збірної України, Майстру спорту України з важкої атлетики, посіла УІ місце на чемпіонаті Світу серед кадетів до 17 років та ІУ місце на Чемпіонаті Європи серед юніорів до 20 років та молоді ;

 • Пономаренку Олексію, члену Національної збірної України з важкої атлетики, Майстру спорту України, бронзовому призеру чемпіонату Європи серед юніорів до 20 років та молоді;

 • Пустоваровій Ганні, члену Національної збірної України з важкої атлетики, Майстру спорту України, бронзовому призеру чемпіонату Європи серед юніорів до 20 років та молоді;

 • Губарю Олександру, члену Національної збірної України (резерв), який зайняв Іу місце на чемпіонаті України з кульової стрільби.

Сума виплачених стипендій склала 23,9 тис. грн.

Вперше на Херсонщині важкоатлети завоювали медалі на дорослому чемпіонаті Європи. У складі збірної України виступили два випускника Скадовської філії-комплексу — Майстер спорту України Савченко Едуард та Майстер спорту Міжнародного класу Козенко Ганна. (фото 3)

Ганна завоювала одну срібну та дві бронзові медалі, а Едуард у ваговій категорії до 77 кг. У ривку посів п”яте місце.

З нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, 17 лютого шаховий клуб “Ваш хід”, за співорганізації міської ради, провів міський турнір серед воїнів-інтернаціоналістів.

23-24 березня 6 команд району взяли участь у відкритому турнірі з волейболу “Кубок Скадовська”, який організували РСТ “Спартак”, тренер Антонівської команди “Агро-спорт” В. Дудченко та міська рада.

У квітні пройшов районний турнір по футболу серед шкільних команд. Вперше перемогу отримала команда молодшого складу “Інтер” Скадовської школи-інтернату.

Скадовські гандболістки вибороли перемогу на чемпіонаті України (1998-1999 р.н.) та прославили наше місто і Скадовську філію Херсонського вищого училища фізичної культури на всю країну.

Насиченим на спортивні події став місяць травень. 10 травня проведено перший відкритий дитячий чемпіонат з єдиноборств по рукопашному бою, а 15 травня, Федерація ракетно-модельного спорту України організувала Всеукраїнські змагання з ракетного моделювання.

З 20 по 24 травня на УСБ “Колос” проходила Всеукраїнська Універсиада з важкої атлетики. 28 травня Скадовськ став центром пляжного гандболу. У турнірі взяло участь 8 жіночих команд-гандболісток. Друге місце виборола наша команда “Скадовськ — 1”.

17 серпня спілка вітрильників Скадовського району, ТОВ “Скадовськ — Марина” та співорганізатор міська рада, вдруге провели парусну регату “Відродження — 2013” У регаті прийняли участь 16 екіпажів.

12 вересня у спортивному залі Скадовської РК ДЮСШ запалав вогонь спартакіади “Веселі старти”. У змаганнях приймали участь 40 дівчаток та хлопчиків — вихованців старших груп дитячих садочків міста.

До дня народження міста були проведені: відкрита першість з боксу (ФСТ “Спартак”), святковий турнір з шахів (клуб “Ваш хід”), змагання з кульової стрільби, змагання з кінного спорту та показові виступи клубу любителів коней “Терсан”, першість міста з вільної боротьби серед юнаків 2000-2003 р.н. та дівчат 2001-2003 р. н., змагання з волейболу, відкрита першість з футболу на приз — Кубок С.Б. Скадовського. До кінця року буде повністю виконаний календарний план спортивних заходів.

Наведенню порядку в місті сприяє і наведення порядку в душі, а процвітання християнської громади, яка зберігає і проповідує головні людські цінності — сприяє і процвітанню Скадовська. На пожертви вірян та за фінансової допомоги приватних підприємців міста і просто не байдужих людей проводяться ремонтні роботи у Свято - Іллінській парафії. Добігає до завершення будівництва Свято- Сергієвського храму, наразі ведуться внутрішні роботи. А 26 травня відбулося святкове освячення храму “Святого Юрія” УГКЦ.

Завершуючи звіт за минулий рік (газета “Чорноморець” № 95 (14 грудня 2012 р.), передбачалося виконання 3 стратегічних проектів та завдань. Повністю виконано 2-ге завдання. Створена комунальна установа по наданню безкоштовної первинної юридичної допомоги. Затверджені нові цільові програми по запобіганню та ліквідації надзвичайних ситуацій і наслідків стихійного лиха, захисту від шкідливої дії вод м. Скадовська. Прийнято програми по ремонту вулиць і тротуарів.

В процесі виконання залишається завдання № 1 — це встановлення і зміна меж міста Скадовська та затвердження відкоригованого генерального плану міста.

Третє завдання — пошук серйозних інвесторів для розвитку Скадовська, як міста-курорту, не можливо виконати через не завершенність попереднього. Тож, у наступному році встановлення нових меж міста та затвердження відкоригованого плану міста є пріоритетними і першочерговими.

До кінця року залишилося декілька днів, роботи по виконанню цільових програм тривають.

Висловлюю вдячність всім, хто конкретними справами прикрашає свій будинок, двір, вулицю, хто допомагає наповнювати бюджет і розбудовувати Скадовськ.

2014 -й рік ознаменується як ювілейний. Ми будемо святкувати 120-річчя від дня народження Скадовська та 70-річчя створення Херсонської області.

Переконаний, що новими спільними здобутками гідно відзначимо ці знаменні дати.З повагою,

міський голова Олександр Гавриш
Каталог: wp-content -> uploads -> 2014
2014 -> Біографія: Максим Рильський
2014 -> Спортивна слава україни (довідково-інформаційний матеріал для лекторсько-просвітницьких груп народних домів про спортсменів Героїв України)
2014 -> Управління культури, національностей та релігій київської облдержадміністрації київська обласна бібліотека для юнацтва «Світлий шлях духовного прозріння»
2014 -> Святе Письмо Старого та Нового Завіту / перекл о. Івана Хоменка, Львів: «Місіонер» убт «Свічадо», 2007 (1-е вид.: Рим: видавництво оо. Василіян, 1963). Барщевський Т. П’ятикнижжя конспект
2014 -> Тема. Джон Кітс- англійський поет-лірик. Сонет «Про коника та цвіркуна»
2014 -> Програма навчальної дисципліни
2014 -> Конкурсу за обраним фахом Галузь знань 02 «Культура і мистецтво» Спеціальність 025 «Музичне мистецтво»
2014 -> При мзс україни


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Звіт міського голови м. Скадовська, виконавчого комітету, міської ради про діяльність за 2013 рік. Шановна громадо! iconЗвіт начальника управління культури І туризму Ніжинської міської ради Примаченка В. С. /І квартал 2015 року
Управління отримало 4 вхідних документи та підготувало 128 вихідних, підготовлено та прийнято рішення сесії Ніжинської міської ради,...
Звіт міського голови м. Скадовська, виконавчого комітету, міської ради про діяльність за 2013 рік. Шановна громадо! iconЗвіт про діяльність структурних підрозділів соціально-гуманітарної сфери виконавчого комітету Ніжинської міської ради за 1 півріччя 2016 року Звіт про роботу
...
Звіт міського голови м. Скадовська, виконавчого комітету, міської ради про діяльність за 2013 рік. Шановна громадо! iconЗвіт про роботу відділу культури марганецької міської ради за 2014 р
Відділ культури виконавчого комітету Марганецької міської ради діє на підставі «Положення про самостійний структурний підрозділ відділ...
Звіт міського голови м. Скадовська, виконавчого комітету, міської ради про діяльність за 2013 рік. Шановна громадо! iconЗвіт голови Дніпровської районної у м. Херсоні ради про роботу районної ради та її виконавчих органів за 2016 рік
«Про запобігання корупції», іншими законами України, указами і розпорядженнями Президента України, рішеннями і постановами Кабінету...
Звіт міського голови м. Скадовська, виконавчого комітету, міської ради про діяльність за 2013 рік. Шановна громадо! iconРішення 31. 03. 2017 м. Глухів №212 Про затвердження офіційного веб-сайту Глухівської міської ради
Україні засобами масової інформації, з метою реалізації громадянами конституційного права на вільний доступ до інформації про діяльність...
Звіт міського голови м. Скадовська, виконавчого комітету, міської ради про діяльність за 2013 рік. Шановна громадо! iconЗвіт про виконання Плану дій виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки
Запровадження програмно-цільового методу у бюджетному процесі (пцм) в місті Києві, як учасника державного експерименту по запровадженню...
Звіт міського голови м. Скадовська, виконавчого комітету, міської ради про діяльність за 2013 рік. Шановна громадо! iconПротоко л 25 листопада 2010 року м. Вижниця
Судакевич В. Д. – голова міської виборчої комісії по виборах міського голови та депутатів Вижницької міської ради
Звіт міського голови м. Скадовська, виконавчого комітету, міської ради про діяльність за 2013 рік. Шановна громадо! iconУправління освіти виконавчого комітету Марганецької міської ради Методичний кабінет Марганецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5 Використання мультимедійних

Звіт міського голови м. Скадовська, виконавчого комітету, міської ради про діяльність за 2013 рік. Шановна громадо! iconЗвіт директора Мукачівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІ ст. Закарпатської обласної ради про свою діяльність на посаді протягом 2012-2013 навчального року
Шановні присутні! Закінчився навчальний рік І тому ми зібралися сьогодні, щоб зробити певні підсумки роботи колективу школи, оцінити...
Звіт міського голови м. Скадовська, виконавчого комітету, міської ради про діяльність за 2013 рік. Шановна громадо! iconБуринська міська рада Сумської області
Відкрила І вела сесію до визнання повноважень депутатів Буринської міської ради сьомого скликання та міського голови Кохан Надія...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка