Звіт ректора Національного університету «Острозька академія» за 2017 рікСторінка1/8
Дата конвертації22.02.2018
Розмір1,55 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8

Міністерство освіти і науки України

Національний університет «Острозька академія»


ЗВІТ
ректора Національного університету «Острозька академія»

за 2017 рік
щодо виконання умов контракту з Міністерством освіти і науки України, виконання положень статуту закладу вищої освіти, показників ефективності використання державного майна, показників ефективності підготовки науково-педагогічних кадрів через аспірантуру та докторантуру, видання підручників, посібників, науково-методичної літератури та дотримання законодавства у сфері діяльності закладу вищої освіти

м.Острог, 2017 р.
Загальна характеристика навчального закладу
Загальна інформація про вищий навчальний заклад

Національний університет «Острозька академія» – наступник першого в Україні та Східній Європі вищого навчального закладу, заснованого у м. Острозі в 1576 р. відомим меценатом, політичним, культурним діячем князем Василем-Костянтином Острозьким та його племінницею княжною Гальшкою Острозькою. Викладачами в Острозькій слов’яно-греко-латинській академії були визначні учені свого часу: українці Герасим Смотрицький, перший ректор Академії; Василь Малюшицький; Дем’ян Наливайко; Тимофій Аннич; греки Кирило Лукаріс та Никифор Парасхес; поляк Ян Лятош, випускник Краківського та Падуанського університетів, доктор медицини та інші. Із 1576 по 1636 роки Острозьку академію закінчило близько 500 випускників. Серед них – відомі культурні, релігійні, політичні діячі: Іов Борецький і Єлисей Плетенецький – засновники Києво-Могилянської Академії в Києві; Мелетій Смотрицький, автор славнозвісної «Грамматики славенської»; гетьман Війська запорізького Петро Конашевич-Сагайдачний та ін.

12 квітня 1994 року Указом Президента України Леоніда Кравчука № 158 був створений Острозький Вищий Колегіум як правонаступник славнозвісної Острозької академії. Острозький Вищий Колегіум був перейменований в Острозьку Академію згідно з Указом Президента України Леоніда Кучми від 5 червня 1996 року № 402/96; Указом Президента України від 22 січня 2000 р. № 88/2000 – в Університет «Острозька академія», а Указом Президента України від 30 жовтня 2000 р. № 1170/2000 університету надано статус національного.

Постановою Кабінету Міністрів України від 29 липня 2009 р. № 798 «Питання Національного університету «Острозька академія» йому було надано статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу.

Рішенням ДАК від 15 липня 2003 р., протокол № 46 Національний університет «Острозька академія» акредитований за статусом вищого навчального закладу освіти ІV (четвертого) рівня (сертифікат про акредитацію, серія СД-ІУ, № 189440 від 13 листопада 2003 р.). У 2012 році навчальний заклад пройшов процедуру повторної акредитації за ІV рівнем (Рішення Акредитаційної комісії України від 29 листопада 2012 р. № 99, сертифікат РД- ІV № 1856313).

Адреса університету: 35800, м. Острог, вул. Семінарська, 2. Телефон/факс: (03654) 2-29-49.

Підпорядкованість: Міністерство освіти і науки України.

Статут Національного університету "Острозька академія" (нова редакція) затверджено в Міністерстві освіти і науки України 22.09.2017 р., наказ № 1302. Відповідно до Статуту Національний університет «Острозька академія» є юридичною особою, має цивільну правоздатність у повному обсязі для виконання своїх завдань та функцій, має відокремлене майно, веде самостійний баланс, має власні рахунки в банках України, реєстраційні рахунки в органах Державного казначейства, має печатку і штамп, атрибути юридичної особи та власну символіку; діє на підставі  Закону України «Про освіту», Закону України «Про вищу освіту», Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність», інших нормативно-правових актів, та додаткових прав, наданих йому органами державної влади, а також за результатами акредитації.

Національний університет «Острозька академія» є членом Європейської Асоціації Університетів з 2010 року, членом Консорціуму українських університетів та Варшавського Університету, а також член Східноєвропейської мережі університетів. Станом на грудень 2017 року університетом підписано 83 угоди про співпрацю з закордонними партнерами.

В рамках угоди про академічну співпрацю з Варшавським університетом вдало реалізується спільна магістерська програма з видачею дипломів обох сторін з напрямку «Східні студії», а також з напрямку «Міжнародні відносини». Активно реалізується Угода про співпрацю з коледжем Назарет в м. Рочестер (США).

У 2017 році Національний університет «Острозька академія» брав участь у наступних міжнародних рейтингах провідних ВНЗ світу:


  • QS Quaquarelli World University Rankings;

  • Thomson Reuters University ranking (Times Higher Education);

  • U-Multirank;

  • Round University Ranking – Clarivate Analytics

  • Webometrics та ін.

НаУОА втретє потрапив до публічної частини престижного рейтингу університетів країн Європи та Центральної Азії, що розвиваються, QS Quaquarelli EECA та посів 10 сходинку у списку найкращих 150 українських вишів. Також НаУОА посів 3 місце серед українських ЗВО у викладанні Суспільних наук згідно з рейтингом Round University Ranking, і 13 місце серед українських університетів згідно рейтингом U-Multirank.

У 2014 році університет занесений до Книги рекордів Гіннеса у номінації «Найдовший поетичний марафон» за проведення безперервного 456 годинного марафону читання «Кобзаря» до 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка.

У 2017 році Острозька академія двічі потрапила до Книги рекордів України в категорії «Масові заходи».

У Національному університеті «Острозька академія» відкрито Інформаційний центр ЄС — єдиний в межах Рівненщини й Хмельниччини. Мета Центру — поширення інформації про Європейський Союз та його політику, надання допомоги університетам та дослідницьким центрам, сприяння участі студентів у дебатах з європейських питань, отриманні стипендій тощо.

У Національному університеті "Острозька академія"   діє єдиний в регіоні Центр практичної психології та психотерапії. Структурний підрозділ створений з метою підготовки психологів  як практиків, що вміють надавати допомогу у вирішенні психологічних проблем. Унікальними науковими центрами університету, аналогів яких немає в Україні, є Центр юдаїки, Центр ісламознавчих досліджень та Центр релігієзнавства, науково-дослідний центр «Інститут досліджень української діаспори».

У межах роботи Центру юдаїки успішно функціонує єдина в Україні Міжнародна сертифікатна програма з гебраїстики та бібліїстики.

У Центрі ісламознавчих досліджень було здійснено перший в Україні повний переклад Корану українською мовою.

Професор кафедри релігієзнавства і теології, доктор богослов’я отець Рафаїл Торкуняк в Центрі релігієзнавства здійснив перший україномовний переклад Острозької Біблії, за що йому було присвоєно почесне звання лауреата Національної премії України імені Т. Шевченка.

У науково-дослідному центрі «Інститут досліджень української діаспори» редагується і виходить у світ єдиний в Україні журнал «Український історик», а в рамках роботи Центру вивчення спадщини Острозької академії виходить унікальний за своїм змістом також єдиний в Україні науковий журнал «Острозька давнина».

У Національному університеті функціонує віртуальна (електронна) бібліотека.

Національний університет «Острозька академія» активно формує українських патріотів, національно свідомих громадян країни. Колектив університету неодноразово надавав допомогу у матеріально-технічному забезпеченні як Збройних Сил України, так і Острозького райвійськкомату.

У 2017 році колектив НаУОА розпочав реалізацію нового Стратегічного плану розвитку Національного університету «Острозька академія» на 2016–2026 рр. «Острозька академія – 450».


Керівник закладу освіти

Національний університет «Острозька академія» очолює Пасічник Ігор Демидович – ректор університету з 1994 року, професор, доктор психологічних наук, академік Академії наук вищої школи України, заслужений працівник освіти України, Герой України.

Діяльність І.Д. Пасічника як освітянина, науковця та ректора Національного університету «Острозька академія» відзначена високими державними нагородами: відмінник народної освіти (1989), заслужений працівник освіти України (1999), лауреат Державної премії в галузі архітектури (2006), кавалер Ордена Ярослава Мудрого V-ІV ступенів (2006, 2007), Герой України (2009), заслужений діяч польської культури (2013).

Член експертної ради з питань проведення експертизи дисертаційних робіт Міністерства освіти і науки України з педагогічних, психологічних наук, фізичного виховання та спорту; член Міжвідомчої ради з координації наукових досліджень з педагогічних і психологічних наук в Україні; член спеціалізованої вченої ради К 48.125.03 з педагогічної та вікової психології (Національний університет «Острозька академія») голова та член редколегій низки наукових журналів, енциклопедичних видань. Депутат Рівненської обласної ради 6 скликання. Член Конституційної Асамблеї з 2012 року, комісія з питань прав, свобод та обов’язків людини і громадянина.

Пасічник І.Д. - голова ради ректорів і директорів ВНЗ Рівненської області ІІІ-ІУ рівня акредитації, член Президії Спілки ректорів ВНЗ України.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 146 від 30.04.2014 року ректора НаУОА Пасічника І.Д. затверджено у складі Акредитаційної комісії.

Відповідно до наказу МОН України № 1123 від 29.10.2015 р. Пасічник І.Д. є заступником голови Наукової ради МОНУ, секція 19 «Педагогіка, психологія, соціологія, українознавство, проблеми освіти і науки, молоді та спорту».

Організаційна структура та кадрове забезпечення НаУОА

У Національному університеті «Острозька академія» функціонує п’ять факультетів (гуманітарний, політико-інформаційного менеджменту, романо-германських мов, економічний, міжнародних відносин) та навчально-науковий Інститут права імені І. Малиновського. Навчальний процес в університеті забезпечують 23 кафедри. Крім навчально-наукового Інституту права і факультетів, структурними підрозділами є: аспірантура; науково-дослідні центри та лабораторії; навчально-науковий центр довузівського, заочного та дистанційного навчання; Центр соціальних досліджень; науково-дослідний центр «Інститут досліджень української діаспори»; Центр юдаїки; Центр ісламознавчих досліджень; Центр практичної психології та психотерапії тощо; спеціалізовані вчені ради із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата наук; наукова бібліотека, видавничий відділ, інформаційно-рекламний відділ (студентська газета, студентське радіо, інтернет-радіо); відділ міжнародних зв’язків та фандрайзингу; фінансово-бухгалтерська служба; відділ кадрів; юридична служба; адміністративно-господарська частина тощо.Кадрове забезпечення діяльності університету

 

В університеті на 31.12.2017 р. працює  420 осіб, із них:- науково-педагогічних працівників -   206 осіб,

- докторів наук, професорів –   43 особи,

- кандидатів наук, доцентів -   128  осіб,

- адміністративно-керівний персонал -  28  осіб,

- навчально-допоміжний персонал -   93 особи,

- обслуговуючий персонал -   93 особи.

   У науково-дослідних лабораторіях, інститутах фундаментальних наукових досліджень, працювало 22 особи, із них:

- наукових співробітників – 21 особа,

- мають ступінь доктора наук -  9 осіб,

- кандидата наук – 12 осіб.

Аналіз кількісного та якісного складу працівників у наукових підрозділах свідчить, що наукові співробітники складають 95,6% від загальної кількості працюючих, та 4,5% складають допоміжний персонал. Науковці, що мають науковий ступінь доктора наук, вчене звання  професора, складають 40,9%, кандидата наук, доцента –  54,5 %.

          За віком: до 30 років (3 особи) – 13,6%,

                          від 30-40 років (5 осіб) – 22,7%,

                          від 40-60 років (11 осіб) – 54,5%,

                         пенсійного віку (2 особи) — 10%.

 Серед науково-педагогічного складу: викладачі, що мають науковий ступінь доктора наук, вчене звання професора, становлять 20,9% від загальної кількості, а науковий ступінь кандидата наук, вчене звання доцента – 62,1 %.

         За віком: до 30 років ( 34 особи) -  16,5 %,

                         від 30  до 40 років (84 особи) -  40,8 %,

                         від 40  до 60 років ( 72 особи)  -  35%,

                         пенсійного віку ( 16 осіб) –  7,8%.

 У 2017 році  було прийнято  науково-педагогічних працівників 4 особи та звільнено 7 осіб.

Із звільнених штатних науково-педагогічних працівників та наукових:

у зв’язку із закінченням строку трудового договору – 3 особи;

за угодою сторін – 1 особа;

за власним бажанням — 3 особи;

припинено трудові відносини (у зв'язку із смертю) — 1 особа.

Аналіз кількісного та якісного складу сумісників за звітний період з січня 2017 р. по грудень 2017 року засвідчив, що в університеті працювало зі сторонніх організацій:

докторів наук, професорів – 13 осіб;

кандидатів наук, доцентів – 14 осіб;

викладачів-практиків – 6 осіб.

Навчально-допоміжного та обслуговуючого персоналу з січня 2017 р. по грудень 2017 р. було прийнято 21 особа, а звільнено 22 особи, з них:

у зв’язку із  закінченням строку дії трудового договору – 5 осіб (3 особи сезонні);

за власним бажанням - 7 осіб;

за угодою сторін – 10 осіб.

Серед наукових та науково-педагогічних працівників університету працює:

2 академіка АН Вищої школи України;

24 Відмінників освіти України;

2 Заслужених діячів науки і техніки України;

 Заслужених працівників освіти України;

8 Заслужених юристів України;

1 Кандидат в майстри спорту;

1 Майстер спорту;

1 Герой України;

1 лауреат Державної премії в галузі архітектури;

1 лауреат Державної премії ім. Т.Г Шевченка;

1 нагороджено орденом Ярослава Мудрого ІV та  V ступенів;

1 нагороджено орденом Княгині Ольги ІІІ ступеня;

1 нагороджено орденом Кирила та Мефодія;

1 член-кореспондент Академії педагогічних наук України

1 член-кореспондент Академії правових наук України 

Підготовка висококваліфікованих фахівців за напрямами підготовки
Згідно з Відомостями щодо здійснення освітньої діяльності у сфері вищої освіти Міністерства освіти і науки України університет здійснює підготовку фахівців за освітньо-професійними програмами на першому (бакалаврcькому), другому (магістерському) та третьому (освітньо-науковому) рівнях вищої освіти за денною та заочною формами навчання.
Загальна кількість освітніх програм підготовки бакалаврів – 17 із загальним ліцензованим обсягом прийому – 1205 осіб денної та заочної форм навчання.
Таблиця 1

Напрями підготовки та освітні програми підготовки бакалаврів

з/п

Шифр, назва напряму підготовки

(перелік 2010 року)

Назва освітньо-професійної програми


1

6.020101 Культурологія

Культурологія

2

6.020105 Документознавство та інформаційна діяльність

Інформаційна, бібліотечна та архівна справа

3

6.020301 Філософія

Філософія

4

6.020302 Історія

Історія та археологія

5

6.020303 Українська мова і література

Українська мова та література

6

6.020303 Мова і література (англійська)

Германські мови та літератури (переклад включно)

7

6.030102 Психологія

Психологія

8

6.030104 Політологія (за сферами політичної діяльності)

Політологія

9

6.030201 Міжнародні відносини

Міжнародні відносини

10

6.030205 Країнознавство

Країнознавство

11

6.030301 Журналістика

Журналістика

12

6.030401 Правознавство

Право

13

6.030502 Економічна кібернетика

Економічна кібернетика

14

6.030508 Фінанси і кредит

Фінанси, банківська справа та страхування

15

6.030509 Облік і аудит

Облік і оподаткування

16
Громадське здоров'я

17
Національна безпека (за окремими сферами забезпечення та видами діяльності)

Загальна кількість освітньо-професійних програм, за якими здійснюється підготовка магістрів, - 15 із загальним ліцензованим обсягом прийому 550 осіб денної та заочної форм навчання.Кількість спеціальностей, акредитованих за ІV рівнем - 15.
Таблиця 2

Освітньо-професійні програми підготовки магістрів

з/п

Освітньо-професійна програма


Шифр, назва спеціальності

(перелік 2015 року)

1

Культурологія

034 Культурологія

2

Інформаційна, бібліотечна та архівна справа

029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа

3

Релігієзнавство

031 Релігієзнавство

4

Історія та археологія

032 Історія та археологія

5

Українська мова та література

035.01 Філологія. Українська мова і література

6

Германські мови та літератури (переклад включено)

035.04 Філологія. Германські мови та літератури (переклад включно)

7

Психологія

053 Психологія

8

Політологія

052 Політологія

9

Міжнародні відносини

291 Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії


10

Країнознавство

11

Журналістика

061 Журналістика

12

Право

081 Право

13

Економічна кібернетика

051 Економіка

14

Фінанси, банківська справа та страхування

072 Фінанси, банківська справа та страхування

15

Облік і оподаткування

071 Облік і оподаткування

Загальна кількість освітньо-професійних програм у НаУОА – 32: перший (бакалаврський) рівень – 17, другий (магістерський) - 15.Перелік ліцензованих та акредитованих напрямів підготовки і спеціальностей, за якими ведеться навчання в університеті, подано в Таблиці 3.
Таблиця 3

Перелік ліцензованих та акредитованих напрямів підготовки і спеціальностей


з/п

Галузь знань

Спеціальність

Рівень акредитації спеціальності

1.

Культура і мистецтво

Інформаційна, бібліотечна та архівна справа

ІV

2.

Гуманітарні науки

Релігієзнавство

ІV

Філософія

ІІ

Культурологія

ІV

Історія та археологія

ІV

Філологія. Українська мова та література

ІV

Філологія. Германські мови та літератури (переклад включно

ІV

3.

Міжнародні відносини

Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії (Міжнародні відносини)

ІV

Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії (Країнознавство)

ІV

4.

Соціальні та поведінкові науки

Психологія

ІV

Політологія

ІV

Економіка (Економічна кібернетика)

ІV

5.

Управління та адміністрування

Фінанси, банківська справа та страхування

ІV

Облік і аудит

ІV

6.

Право

Право

ІV

7.

Журналістика

Журналістика

ІV

8.

Охорона здоров'я

Громадське здоров'я

ІІ*

9.

Воєнні науки, національна безпека, безпека державного кордону

Національна безпека (за окремими сферами забезпечення та видами діяльності)

ІІ*

10.

Інформаційні технології

Комп'ютерні науки

ІІ*

* Первинна акредитація планується на 2021 рік.


Кількість студентів, які зараз навчаються в університеті, становить 2844 особи, із них на денній формі навчання – 2313, на заочній – 531 особа.

У 2017 році в університеті завершили відповідний цикл навчання 887 студентів. За денною формою – 651 студент (із них 385 бакалаврів, 245 магістрів, 21 спеціаліст) та заочною – 236 студентів (із них 98 бакалаврів, 112 магістри та 26 спеціалістів).Каталог: assets -> files
files -> Книга відразу здобула шалену популярність. Через два тижні після її виходу з'явилося друге видання, через місяць третє, а ще через два місяця четверте. Такої популярності не знала тоді в Англії жодна книжка
files -> Дмитро Іванович Менделєєв народився 8 лютого 1834 року у Тобольську. У сім’ї він був останньою, сімнадцятою дитиною
files -> Програма для загальноосвітніх навчальних закладів класи
files -> Острозька волость у 1565-1608 роках
files -> Лекція №1 Вступ. Історія розвитку мікробіології План
files -> Категорія відмінка іменника
files -> Від упорядника


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8

Схожі:

Звіт ректора Національного університету «Острозька академія» за 2017 рік iconІнформація про наукову діяльність Національного університету «Острозька академія» за 2012 рік
Узагальнена інформація щодо наукової та науково-технічної діяльності Національного університету «Острозька академія» с
Звіт ректора Національного університету «Острозька академія» за 2017 рік iconІнформація про наукову діяльність Національного університету «Острозька академія» за 2013 рік
Узагальнена інформація щодо наукової та науково-технічної діяльності Національного університету «Острозька академія» с
Звіт ректора Національного університету «Острозька академія» за 2017 рік iconКафедра культурології та філософії
Кафедра культурології та філософії Національного університету "Острозька академія" оголошує набір статей до чергового випуску наукового...
Звіт ректора Національного університету «Острозька академія» за 2017 рік iconОстрозька волость у 1565-1608 роках
Центру вивчення спадщини князів Острозьких Національного університету «Острозька академія»
Звіт ректора Національного університету «Острозька академія» за 2017 рік iconІнформація про наукову діяльність Національного університету Острозька академія за 2016 рік
Визначні результати фундаментальних досліджень у галузі природничих, суспільних І гуманітарних наук, зокрема наукові досягнення світового...
Звіт ректора Національного університету «Острозька академія» за 2017 рік iconНаціонального університету «Одеська юридична академія» та 165-річчю Одеської школи права 23-24 листопада 2012 року Миколаїв Іліон 2012
Національного університету «Одеська юридична академія» відповідно до теми «Теоретичні та практичні проблеми забезпечення сталого...
Звіт ректора Національного університету «Острозька академія» за 2017 рік iconМиколаївський комплекс Національного університету «Одеська юридична академія» Новітні наукові дослідження держави І права 2012 Збірник наукових праць Миколаїв Іліон 2012
Відокремлений структурний підрозділ «Миколаївський комплекс Національного університету «Одеська юридична академія»
Звіт ректора Національного університету «Острозька академія» за 2017 рік iconЗвіт про виконання плану розвитку архівної справи За 2017 рік
Програми здійснення контролю за наявністю, станом І рухом документів Національного архівного фонду в архівних установах Донецької...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка