14 (26) жовтня – 80 років від дня народження журналіста, режисера, актора, театрального критика, громадського та культурного діяча Василя Селезінки (1933)Скачати 98,89 Kb.
Дата конвертації27.04.2018
Розмір98,89 Kb.

14 (26) жовтня – 80 років від дня народження журналіста, режисера, актора, театрального критика, громадського та культурного діяча Василя Селезінки (1933)
Народився в селі Спас, тепер Коло­мийського району Івано-Франківської області. У рідному селі закінчив семирічну школу (1949), Коломийську середню школу №1 (1951), в Ковалівській середній школі робітничої молоді загальну середню освіту (1952). Закінчив Київський інститут театрального мистецтва ім. Івана Карпенка-Карого (1956), факультет журналістики Львівського держуніверситету ім. Івана Франка (1967).

У 1956-1963 рр. – працював актором Рівненського обласного музично-драматичного театру. Режисером, актором, ведучим найпрестижніших передач, оглядачем щомісячних мистецько-популярних телепередач “Сяйво” (1967-1979).

У 1963-1995 рр. – головний режисер Чернівецької телестудії. За сумісництвом працював викладачем Рівненського педінституту. Пізніше – в культосвітньому училищі Чернівців, а також художнім керівником Чернівецького музично-драматичного театру ім. Ольги Кобилянської, де
1998 р. вперше поставив на сцені драму раніше замовчуваного письменника С. Яричевського “Лови на ловців”.

Автор та ведучий телевізійної передачі “Місто моєї любові” (1998-2008). Багаторічний керівник та режисер Народного літературного театру при будинку естетики та дозвілля, один із засновників у Чернівцях Товариства української мови ім. Тараса Шевченка і незмінний член його правління.

Автор рецензій на театральні спектаклі, концертні програми, художні виставки; досліджень про творчість композиторів, художників, артистів, громадських діячів, про збереження пам’яток історії, культури, архітектури, прозових гуморесок, книг: “Золотої нитки не згубіть” (Чернівці, 2001), “Місто моєї любові” (Ч. 1. - Чернівці, 2002; Ч. 2. - Чернівці, 2008), “Світло Цецинської гори. Штрихи до історії Чернівецької студії телебачення” (Чернівці, 2002), «Грабовий масаж» (Чернівці, 2006), «Моє житіє та нечиста сила» (Чернівці, 2009), працює над книгою «Моє життіє за четвертою стіною», що буде присвячена театрові.

Лауреат фестивалю молоді (гра на сопілці та дримбі в Києві (1955, 1957) і телевізійного “Музичного турніру міст” (1964), член Національної спілки журналістів України (1973), відмінник радіо і телебачення СРСР (1985), лауреат премії ім. Йозефа Главки (2001), заслужений діяч мистецтв України (2006), лауреат обласної літературної премії ім. Івана Бажанського (2009), член Чернівецького обласного об’єднання ВУТ “Просвіта”. Живе в Чернівцях.Cелезінка В. М.

Місто моєї любові [Текст] / В. М. Селезінка. - Чернiвцi : Крайова освіта, 2002 - 2006.

Ч. 1. - 2002. - 252 с. : іл. - 15.00 грн., 20.00 грн.

У книжці Василя Селезінки "Місто моєї любові" (частина 1) мова йде про Чернівці від початку їх виникнення до наших днів. Це розповідь про історію міста, його площ, вулиць, про неповторні архітектурні шедеври та історичні пам'ятки і пам'ятники, про тих, хто дбав, щоб Чернівці стали "негласною столицею Європи". До книжки ввійшло 38 сценаріїв телепередач, до участі в яких запрошували перш за все фахівців, зосібна, істориків, краєзнавців, архітекторів, мистецтвознавців, колекціонерів, екскурсоводів, різного профілю науковців, дослідників, яким є що сказати про наше місто.

Селезінка В. М.

Місто моєї любові [Текст] / В. М. Селезінка. - Чернiвцi : Крайова освіта, 2002 - 2006.

Ч. 2. - 2006. - 440 с. : іл. - 1000 экз. - (в опр.) : 21.43 грн.

У книзі Заслуженого діяча мистецтв Василя Селезінки «Місто моєї любові» (частина друга) продовжується розповідь про історію столиці Буковини, її вулиць і площі, про неповторні архітектурні пейзажі, ансамблі та окремі шедеври зодчества, про історичні пам'ятки і пам'ятники, а також про тих, хто дбав, щоб Чернівці стали «негласною столицею Європи».


Селезінка В. М.

Моє житіє та нечиста сила. - Чернівці: Прут, 2009. - 232 с.
У художньо-документальній книжці «Моє житіє та нечиста сила» мова йде про дитячі та ранні юнацькі роки автора, що припали на середину бурхливого XX століття.

Про нечисту силу розповідається в буквальному розумінні цих слів, а тоталітарні режими - то також своєрідна нечиста сила, що дуже впливала на життя автора.
Василь СЕЛЕЗІНКА: Біобібліографічний покажчик. -

Чернівці: Буковина, 2008. - 128 с.
Біобібліографічний покажчик містить інформацію про надруковані книги, статті, рецензії, акторську, режисерську та громадську діяльність письменника, режисера, сценариста, актора, журналіста та громадського діяча Василя Селезінку.

Для істориків, мистецтвознавців, учителів навчальних закладів, краєзнавців, працівників бібліотек та студентів.
Селезінка В.

За четвертою стіною / Василь Селезінка. - Чернівці : Друк Арт, 2013. - 368 с. : іл.

Чергова книжка заслуженого діяча мистецтв України Василя Селезінки розповідає про роки його навчання в Київському інституті театрального мистецтва ім. І. Карпенка-Карого та про Рівненський музично-драматичний театр, у якому автор пропрацював 7 років, зігравши понад 30 ролей. Паралельно розвивається тема кохання, одруження і сімейного життя, згадуються інші цікаві події цього періоду. У книжці використано понад 230 фотографій, які добре ілюструють і збагачують розповідь.

.


Письменники Буковини другої половини XX століття:

Хрестоматія. Частина 2. - 2-ге видання, доповнене // Упоряд. Б. І. Мельничук, М. І. Юрійчук. - Чернівці: Прут, 2003. - 752 с.
До другої частини хрестоматії ввійшли твори сорока чотирьох українських письменників Буковини другої половини XX ст., що відповідають потребам сучасної національної школи, програмі курсу літератури рідного краю. Видання призначене для викладачів-словесників, учнів загальноосвітніх шкіл, гімназій та ліцеїв гуманітарного профілю, студентів-філологів, усіх, хто цікавиться літерату­рним процесом на Буковині.

Селезінка Василь Михайлович // Богайчук М. А. Література і мистецтво Буковини в іменах : словник-довідник / М. А. Богайчук. - Чернівці, 2005. - С. 244.

. Словник-довідник „Література і мистецтво Буковини в іменах" у формі коротких статей подає стисло творчі біографії понад 700 діячів культури Чернівеччини, які своїм життям і працею сприяли розвитку духовності буковинського краю.

Книга розрахована на учнівську і студентську молодь, учителів шкіл та викладачів середніх і вищих навчальних закладів. Стане вона в при­годі і краєзнавцям, працівникам засобів масової інформації, музеїв та бібліотек.


Селезінка Василь Михайлович // Засоби масової інформації Чернівецької області : довідник. - Чернівці, 1996. - С. 73.

Селезінка Василь // Іванюк М. Літературно-мистецька Вижниччина : біобібліогр. довідник / М. Іванюк. - Вижниця, 2001. -
С. 162-163.

"Літературно-мистецька Вижниччина" - це біобібліографічне видання, в кому вміщено відомості про літераторів, художників, музикантів, науковців, раєзнавців, життя і творчість яких пов'язані з Вижниччиною. Автор не ретендує на вичерпність відомостей про життя і творчість цих людей, а лише амагається викликати зацікавлення до них у шанувальників нашої історії.mихайловський В. Не раз погамовував спрагу багатьом /
В. Михайловський // Михайловський В. Між страхом і любов’ю : проза / В. Михайловський. - Чернівці, 2006. - С. 281-283.

Книга Володимира Михайловського "Між страхом і любов'ю" - це щиросердні карби українського літопису, своєрідний сплав художньої прози і публіцистики про день учорашній і нинішній з глибокими роздумами над прожитим, над вищими чинниками людської моралі.

На сторінках першої книги читач зустрінеться з багатогранною когортою людей не тільки цікавих, але й з незвичними долями, а деякі з них народжені ще раз...
Василь Селезінка: «У дитинстві я мріяв стати гетьманом» : [інтерв‘ю / вела Ж. Одинська] // Одинська Ж. О. На життєвих вертикалях. Ч. 1 / Ж. О. Одинська. - Чернівці, 2011. - С. 28-33.

«На життєвих вертикалях» - книга члена Національної спілки журналістів України Жанни Одинської. На її сторінках автор разом зі своїми співрозмовниками - найяскравішими особистостями нашого краю, привертає увагу читача до проблем моралі, культури, духовності, людських стосунків і вчинків у нашому сьогоденні.

До цієї книги увійшли також розділи: «На творчих перехрестях», «Про автора», «Люди, події, факти», вміщені світлини із сімейного архіву автора.


Василь Селезінка // Літературно-мистецька Буковиніана : метод.-бібліогр. матеріали. - Чернівці, 2003. - С. 85-101
Методично-бібліографічні матеріали "Літературно-мистецької Буковиніани" роз­кривають життєвий і творчий шлях відомих людей Буковини, які внесли вагомий вклад в її духовну скарбницю: Павла Дворського, Івана Фостія, Левка Дутківського, Андрія Кушніренка, Василя Селезінки. Форми популяризації творчості цих митців, запропо­новані бібліотекою, можуть використати в своїй роботі працівники закладів культури

та освіти, творчі об'єднання, лектори. Матеріали можуть служити і пізнавальною інфор­мацією для широкого кола читачів.


В.С.хайлович // Видатні діячі культури та мистецтв Буковини : біобібліогр. довідник / авт.-уклад. Ю. В. Боганюк,
О. О. Гаврилюк, Г. В. Добровольська, М. М. Довгань, А. С. Іваницька. - Чернівці, 2010. - Вип. 1. - С. 165-167

Біобібліографічний довідник містить біографічні відомості та літературу про видатних діячів культури та мистецтв Буковини, відзначених почесними державними нагородами (1946-2009).

Видання розраховане для науковців, вчителів, викладачів, бібліотекарів, журналістів, краєзнавців, мистецтвознавців, студентів та всіх, хто цікавиться творчістю діячів культури та мистецтв Буковини.

[Василь Селезінка] // Пам’ятаймо! (Знаменні та пам’ятні дати Буковини 2008 році) : бібліогр. покажчик. - Чернівці, 2008. - С. 222-226.

Календар містить інформацію про ювілейні знаменні і пам'ятні дати Буковини (Чернівецької області) в 2008 роді, а також довідки та списки рекомендованої літератури до них. Адресовано працівникам бібліотек, навчальних закладів, широкому загалу користувачів.

Пам'ятаймо! (Знаменні та пам'ятні дати Буковини в 2013 році): бібліогр. покажчик. - Чернівці, 2013. - 300 с.
Календар містить інформацію про знаменні та пам'ятні дати Буковини (Чернівецької області) в 2013 р., а також довідки та списки рекомендованої літератури до них.

Адресовано для працівників бібліотек, вчителів навчальних закладів, краєзнавців, широкого загалу користувачів.Селезінка Василь Михайлович // Інформаційний простір Буковини. - Чернівці, 2004. - С. 167.

Видання "Інформаційний простір Буковини" збагатило тра­дицію, започатковану довідником "Засоби масової інформації Черні­вецької області" ще 1996 року. Воно містить короткі, систематизовані за розділами, відомості з історії журналістики краю, щодо сьогодення чинних періодичних видань та електронних засобів масової інформа­ції, корпунктів, видавництв, друкарень, підприємств книгорозповсю- дження, а також подає окремі біографічні довідки тих, хто належить до творчого потенціалу буковинської преси. Прислужиться не тільки представникам галузі інформаційного забезпечення, а й кожному за­цікавленому читачеві.Селезінка Василь Михайлович (1933) : журналіст, режисер, громадський діяч // Заставнівщина в іменах : літ.-мист. Заставнівщина. - Заставна, 2006. - Вип. 2. - С. 52-53.

Літеуатурно-мистецька Заставнівщина. Випуск 2

Присвячується 15-й річниці Незалежності України

Багата і цікава історія Заставнівщини, її культурне життя, здобутки у сфері духовності, що творили і творять люди, сла­ветні імена яких є гордістю нашого краю. У твоїх руках, чи­тачу, книга, задум видати яку народився декілька років тому. Вона є продовженням першої — „Духовні обрії рідного краю" (2001 р.).

Не претендуємо на абсолютно вичерпну інформацію, ро­бота продовжується. Ми мали на меті насамперед узагальнити наявні відомості про життя і творчість наших талановитих зе­мляків, систематизувати їх і представити читачам.

Васильчук М.М.Коломийський азбуковник: Друкарство, журналістика, література 1939—1999 рр.: Біобібліографічний словник. —Коломия: Вільний голос, 2000. —200 С.+20 с.
У книзі подано майже триста довідок-персоналіи про видавців редакторів періодики} літераторів, науковців, людей, причетних до видавничого процесу в Коломиї й на Коломийщині, а також вихідців з цього регіону. Це - перше видання такого плану; воно задумано як база даних для подаїьшою вивчення друкарства, журналістики, літе­ратури в регіоні як невід \ємних складових української культури.Селезінка В. Червону троянду дарую я вам : [розмова з
В. Селезінкою / вела О. Росинська] // Свобода слова. - 2012. - 6 верес.
(ч. 37). - С. 18.
КАРБУНАР Н. Козак Селезінка поважає Роксолану і не п‘є горілки / Н. Карбунар // Погляд. - 2008. - 10 жовт. (№ 49). - С. 16.
Каталог: wp-content -> uploads -> 2013
2013 -> Бібліотека вищашко ла анотований огляд періодичних видань за 011 рік Випуск київ 2012
2013 -> Вісник київського національного лінгвістичного університету серія Філологія
2013 -> $RR00001,4,1,2,0,2 Поняття "політика" найчастіше вважається похідним від
2013 -> Карпатська Україна: документи І матеріали, хроніка подій”
2013 -> 95 років тому (1918) Українська Центральна Рада прийняла закони про Державний гарб Української Народної Республіки (тризуб), грошову систему, громадянство. 01. 03
2013 -> Анотація Папка призначена для вивчення теоретичного матеріалу за темою: “ Атомне ядро. Ядерна енергетика в 9 кл за програмою “Фізика
2013 -> Бібліотека панорама життя бібліотек збірник методичних матеріалів
2013 -> Йозеф Гайдн (ім'ям Франц сам композитор не називав себе ніколи) народився


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

14 (26) жовтня – 80 років від дня народження журналіста, режисера, актора, театрального критика, громадського та культурного діяча Василя Селезінки (1933) iconВасиль селезінка
Біобібліографічний покажчик містить інформацію про надруковані книги, статті, рецензії, акторську, режисерську та громадську діяльність...
14 (26) жовтня – 80 років від дня народження журналіста, режисера, актора, театрального критика, громадського та культурного діяча Василя Селезінки (1933) iconЧернівці 012 січень січня – 80 років від дня народження театрального діяча Тадея Васильовича Сулятицького (1933)
Чернівецької обласної газети «Зоріле Буковиней» Віорела Васильовича Аірінея (1938)
14 (26) жовтня – 80 років від дня народження журналіста, режисера, актора, театрального критика, громадського та культурного діяча Василя Селезінки (1933) iconУправління культури облдержадміністрації обласна бібліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка
Василя Симоненка – українського поета, Уласа Самчука українського письменника І театрального діяча, Максима Рильського – українського...
14 (26) жовтня – 80 років від дня народження журналіста, режисера, актора, театрального критика, громадського та культурного діяча Василя Селезінки (1933) icon14 грудня – 80 років від дня народження українського поета – “шістдесятника” Петра Палія (1933)

14 (26) жовтня – 80 років від дня народження журналіста, режисера, актора, театрального критика, громадського та культурного діяча Василя Селезінки (1933) icon130 років від дня смерті Миколи Івановича Костомарова
Українського історика, етнографа, письменника, громадського діяча, одного із засновників Кирило-Мефодієвського братства
14 (26) жовтня – 80 років від дня народження журналіста, режисера, актора, театрального критика, громадського та культурного діяча Василя Селезінки (1933) iconСценарій літературного вечора до 80-річчя
Сьогодні літературний вечір присвячений 80-річчю від дня народження відомої української поетеси, громадського діяча І просто сильної,...
14 (26) жовтня – 80 років від дня народження журналіста, режисера, актора, театрального критика, громадського та культурного діяча Василя Селезінки (1933) icon26 жовтня – 65 років від дня народження української письменниці Галини Тарасюк (1948)

14 (26) жовтня – 80 років від дня народження журналіста, режисера, актора, театрального критика, громадського та культурного діяча Василя Селезінки (1933) iconЛ. І. Глібова (Матеріали до класної години в 1-б класі)
Класна година до 190 річниці від дня народження Л. І. Глібова, українського педагога, байкаря, поета-лірика, драматурга, публіциста,...
14 (26) жовтня – 80 років від дня народження журналіста, режисера, актора, театрального критика, громадського та культурного діяча Василя Селезінки (1933) iconЧернівецька обласна універсальна наукова бібліотека імені Михайла Івасюка Серія: «Відомі родини в літописі культури Буковини»
Бажанського (1863-1933) та 80-річчя від дня народження лікаря, письменниці Зірки Колотило (1933-2006))
14 (26) жовтня – 80 років від дня народження журналіста, режисера, актора, театрального критика, громадського та культурного діяча Василя Селезінки (1933) icon19 лютого – 75 років від дня народження поета, перекладача, журналіста, публіциста, вченого філолога і педагога Богдана Мельничука (1937)
Народився в селі Олешків Снятинського району Івано-Франківської області у селян­ській родині


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка