Актуально для платників податків!Сторінка1/9
Дата конвертації04.02.2018
Розмір0,68 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9

Актуально для платників податків!

Звертаємо увагу, що для безкоштовного отримання на електронну адресу повідомлень про зміни у законодавстві з питань оподаткування, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування чи митному законодавстві необхідно направити електронний лист на електронну адресу idd@sfs.gov.ua з обов’язковим зазначенням у полі «Тема»: 6011.

Про це повідомила Державна фіскальна служба України на офіційному веб-порталі (електронний сервіс «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс», розділ «Необхідно знати»).
Особливості застосування РРО платниками єдиного податку

Законом України від 20.12.2016 №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» (далі – Закон №1791), який набрав чинності 01.01.2017, внесені зміни до Податкового кодексу України (далі – ПКУ) у частині єдиного податку.

Так, зокрема, пунктом 31 розділу I Закону №1791 внесені зміни до пункту 296.10 статті 296 ПКУ стосовно порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) платниками єдиного податку.

Слід зазначити, що залишилися незмінними положення зазначеного пункту ПКУ, згідно з якими не застосовуються РРО платниками єдиного податку:

- першої групи;

- другої і третьої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 мільйон гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 мільйон гривень застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку

При цьому, пункт 296.10 статті 296 ПКУ доповнено положенням, відповідно до якого зазначені вище норми не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.

Отже, платники єдиного податку незалежно від обраної групи та обсягу доходу, повинні застосовувати РРО у разі реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.

Визначення терміну «технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту» наведено у Законі України від 12.05.1991 №1023-XII «Про захист прав споживачів» (далі – Закон №1023) з урахуванням змін, внесених Законом №1791.

Відповідно до пункту 251 статті 1 Закону №1023 складні побутові товари  непродовольчі товари широкого вжитку (прилади, машини, устаткування та інші), які складаються з вузлів, блоків, комплектуючих виробів, відповідають вимогам нормативних документів, мають технічні характеристики, супроводжуються експлуатаційними документами і на які встановлено гарантійний строк.

Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування РРО встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Транспортний податок – зміни, внесені Законом №1791

Повідомляємо, що Законом України від 20.12.2016 №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» (далі – Закон №1791), який набрав чинності 01.01.2017, внесені зміни до Податкового кодексу України (далі – ПКУ) з транспортного податку.

Пунктом 23 розділу I Закону №1791 внесені зміни до п.п.267.2.1 п.267.2 ст.267 ПКУ щодо визначення об’єкта оподаткування транспортним податком у частині розміру середньоринкової вартості

Так, відповідно до внесених змін, з 01.01.2017 об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (до внесених змін зазначене обмеження складало 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року).

Нагадуємо, що мінімальна заробітна плата, встановлена Законом України від 21.12.2016 №1801-VIII «Про Державний бюджет України на 2017 рік» на 01.01.2017, складає 3200 гривень.

Сергій Білан: Податкова міліція і надалі виконує свої обов’язки


Податкова міліція продовжує виконувати свої обов’язки щодо захисту економічних інтересів нашої держави. Про це заявив Перший заступник Голови ДФС Сергій Білан на своїй сторінці у мережі Facebook.

«Розчарую тих комбінаторів, які цими днями вже нафантазували собі глобальні плани, аби не платити податки та вести тіньовий бізнес. Ми й надалі продовжуємо працювати, захищаючи економічні інтереси держави», – написав Сергій Білан, додавши фото листа Комітету з питань податкової та митної політики від 12.01.2017 №04-27/10-1226 з роз’ясненням ситуації щодо «технічної помилки» з ліквідацією податкової міліції.

Зокрема, у листі зазначається, що питання набрання чинності положень Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» №1797 від 21 грудня 2016 року врегульоване пунктом І розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення».

Так, зміни набирають чинності з дня набрання чинності законом, який «визначає правові основи організації та діяльності центрального органу виконавчої влади, на який покладається обов’язок забезпечення запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, об’єктом яких є фінансові інтереси держави та/або місцевого самоврядування, що віднесені до його підслідності відповідно до Кримінального процесуального кодексу України та інших осіб, з якими цей орган взаємодіє».

Тобто, за висновком Комітету, «до дня набрання чинності вищевказаним законом, податкова міліція діє у чинному правовому полі, виконує функції, покладені на неї законодавством, та на її діяльність поширюються положення відповідних законодавчих актів».
П’ятірка топових схованок з товарами виявлених сумськими митниками ДФС за 2016 рік

Співробітники Сумської митниці ДФС мають досвід у виявленні незвичних або цікавих схованок при переміщення товарів через кордон. А отже сьогодні представляємо чергову топову п’ятірку схованок з предметами, які намагались провезти повз увагу митників у 2016 році.1. «М’яка» схованка

Cтероїдні препарати сховані м’якій іграшці намагалась вивезти з України до Росії наша співвітчизниця, провідниця потягу сполученням «Київ-Москва».

Знайдені препарати, в кількості 80 шт. таблеток та 13 ампул, це ін’єкційні сильнодіючі анаболічні стероїди на масляній основі, що складаються з різних ефірів тестостерону - «Сустанон 250» та «Сустамед». Як правило, їх виготовляють підпільно. А також, легендарний анаболік «Деканол 200» - найбільш розповсюджена речовина, що займає лідируючу позицію серед йому подібних препаратів.

Стероїдну іграшку виявили На пункті контролю станції «Конотоп» митного поста «Залізничний» Сумської митниці ДФС при проведенні митного контролю потягу. Складено протокол про порушення митних правил, а зовсім не дитячу іграшку вилучено.

Нагадаємо, що згідно з українським законодавством лікарські засобі, сильнодіючі препарати, а також препарати, які містять психотропні речовини мають обмеження при переміщенні і громадянин має мати при собі відповідні документи, які дозволять перемістити препарат чи лікарській засіб. Також нагадуємо, що не сертифіковані на території Україні лікарські засоби чи препарати заборонені до переміщення через митний кордон України.

2. Інтелектуальна схованка

Майже 3000 тисячі друкованих видань, вагою більш ніж 1,5 тонни намагався незаконно перемістити громадянин Молдови до своєї країни.

Книги різного направлення, жанру та цінової політики порушник сховав в міжстелевому просторі робочого і неробочого тамбурів і навіть в проході біля купе провідника потягу сполученням «Москва-Кишинів».

Проте 1,5 тонни сучасного літературного чтива зрештою «обтяжили» своєю присутністю в схованках і були виявлені співробітниками митниці під час митного контролю потягу.

Складено протокол про порушення митних правил. Виявлені книги вилучено.

3.Коштовна «мівіна»

Понад 11 кілограмів бурштину вигадав приховати серед 25 пачок так званої «мівіни», який прямував автомобілем до Росії. Бурштин порушник ретельно сховав серед пачок відомого напівфабрикату, які помістив в картонні коробки.

Ці  коробки при митному контролі особистих речей громадянина на митному посту «Бачівськ» викликали у митників підозру і вже під час більш поглибленого огляду виявили схований бурштин.

Вартість предметів правопорушення склала майже 200 тисяч гривень.

Складено протокол про порушення митних правил. Бурштин вилучено.

4. Небезпечна схованка, або «Не влізай, бо вб’є»

На що тільки не підеш аби сховати від митників товари, навіть вдатися до вигадки зі схованкою в досить небезпечному місці. Яскравий приклад цьому випадок, де електрик потягу у високовольтних ящиках, які знаходяться під вагонами намагався перевезти через кордон України 9 дорогих відеокамер «Панасонік», 7 об’єктивів «Нікон» та 4 весільні сукні.  Вартість предметів склала близько 500 тис. гривень.

Порушення виявили на митному посту «Хутір Михайлівський» під час здійснення митного контролю потягу сполученням «Львів-Москва».

5. Срібна схованка

Майже 7 кг срібних прикрас приховала громадянка України від митників між заднім сидінням і багажним відсіком з газовим балоном автомобіля.

Авто під керуванням нашого співвітчизника прямувало до Росії через митний пост «Бачівськ», а в салоні автівки і знаходилась родичка водія 54-річна громадянка України, яка і приховала прикраси. Срібну схованку виявили при проходженні митного контролю і за словами правопорушниці їй запропонували заробити та провезти срібло з приховуванням від митниці.

Складено протокол про порушення митних правил срібні прикраси вилучено.
Каталог: osxfile


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9

Схожі:

Актуально для платників податків! iconДовідка феденко галина михайлівна
Працює на посаді начальника Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Харкові Міжрегіонального...
Актуально для платників податків! iconПроект cередньостроковий план пріоритетних дій уряду до 2020 року зміс т
Спрощення адміністрування податків, як інструмент залучення інвестицій та створення нових робочих місць
Актуально для платників податків! iconХристиянські традиції в системі дошкільного виховання
Формування всебічно розвиненої особистості зі стійкими моральними устоями – головна мета як дошкільного виховання, так І освіти загалом....
Актуально для платників податків! iconРішення про припинення підприємницької діяльності, поновила реєстрацію протягом поточного року, то така особа вважається платником інших податків і зборів
При цьому, така особа не може повернутись у поточному році на спрощену систему оподаткування, оскільки вже скористалася своїм правом...
Актуально для платників податків! iconПрограм а вступного екзамену з іноземної мови в аспірантуру для вступу на навчання для здобуття ступеня доктора філософії
Запропонована Програма для підготовки І здачі вступних іспитів з іноземної мови до аспірантури призначена для магістрів, спеціалістів...
Актуально для платників податків! iconПрограма співбесіди для осіб, які мають базову або повну вищу освіту з української мови І літератури для громадян України, іноземних громадян та осіб без громадянства, при вступі на навчання для здобуття ступеня
Програму з української мови та літератури для вступників розроблено на основі чинних програм з української мови для 5-11 класів,...
Актуально для платників податків! iconДержавна бібліотека україни для юнацтва хімія – наука для всіх
Рекомендаційний бібліографічний покажчик «Хімія – наука для всіх» є черговим випуском серії «Для тих, хто хоче знати більше». Покажчик...
Актуально для платників податків! iconНевербальні засоби ділового спілкування
Пк; термінологічний словничок з теми (на кожному столі)(див додаток 2); чистий аркуш формату А4 І роздруковані тести (для кожного...
Актуально для платників податків! iconМатеріали з досвіду роботи вчителя світової літератури Теребовлянської загальноосвітньої школи №1
Людина народжена для великої радості, для невпинної творчості, в якій вона – Бог, для широкої вільної любові до всього: до дерева,...
Актуально для платників податків! iconЄвген Гуцало ментальність орди буслаєвщина
Здавалося б, безвихідної приреченості, та коли дочитуєш статтю, то бачиш, ще це начебто не зовсім так, І добре, що не зовсім, точніше,...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка