Ідея створення демілітаризованої економічної зони на Донбасі наразі виглядає надто оптимістично.
Зокрема, в контексті спільної українсько-російської адміністрації. Про це повідомляє Kyiv Independent, посилаючись на українських чиновників та аналітиків.
Видання нагадує, що під час останнього раунду переговорів у Женеві 17–18 лютого Київ і Москва обговорювали концепцію спільної російсько-української цивільної адміністрації для управління демілітаризованою зоною на Донбасі. Цей план передбачає виведення як російських, так і українських військ з Донбасу.
Один із поінформованих співрозмовників Kyiv Independent зазначив, що цю незвичну пропозицію винесли представники американської делегації, котрі продовжують прагнути бути нейтральним посередником. Проте українські чиновники, з якими спілкувались журналісти, не можуть уявити навіть створення демілітаризованої зони на Донбасі, не кажучи вже про спільну цивільну адміністрацію.
Нардеп Олександр Мережко, голова парламентського комітету у закордонних справах, зазначив, що реалізація цього плану означатиме виведення українських військ з Донбасу.
“У цьому і полягає проблема. Для нас це неприйнятно. Ми не можемо віддати укріплені райони Донецької області”, – підкреслив він.
Мережко зазначив, що американці, вочевидь, уявляють собі ситуацію, схожу на демілітаризовану зону між Північною та Південною Кореями. Однак він наголосив, що буферна зона на Корейському півострові в рази коротша за нинішню лінію фронту в Україні.
На думку Мережка, мета американської пропозиції полягає в намаганні задовольнити вимоги Кремля, хоча цього разу спробували замаскувати цю сутність.
Таким чином, у світлі відмови України від усіх варіантів поступок щодо Донбасу, мирні переговори опинилися в безвихідній ситуації, відзначає Kyiv Independent.
Зеленський вважає, що Україна готова до “достойної угоди”, але Росія обирає ракети замість дипломатичних шляхів. На його думку, українська делегація має порушити питання щодо цих атак з американською стороною, яка раніше закликала Київ та Москву утримуватись від ударів під час переговорів.
