Довідка про культурне життя Рівненської областіСкачати 236,32 Kb.
Дата конвертації09.08.2017
Розмір236,32 Kb.
ТипДовідка

Довідка про культурне життя Рівненської області

Вип. 10

2014 р.
Театрально концертне життя


Рівненський академічний український музично-драматичний театр

5 жовтня поетичною містерією за творами Тараса Шевченка «Та не однаково мені...» розпочався театральний сезон 2014–2015 рр.


Зал камерної та органної музики м. Рівне

1 жовтня – відкриття нового 75 концертного сезону Рівненської обласної філармонії. Диригент Г. Куркoв (Вінниця), баяніст В. Козицький (Київ), та академічний камерний оркестр філармонії представили для рівненської публіки нову концертну програму.


5 жовтня cтартує новий проект філармонії – «Музика в Острозькому замку». Старовинна музика у відреставрованій залі надбрамної вежі древнього міста, вражаюча експозиція острозького Музею книги та друкарства, загадки і таємниці замку князів Острозьких подарувала незабутні враження для глядачів.
30 жовтня майстри філармонійної сцени М. Швидків, М. Бобрик , С. Жуковська, І. Криворученко, Л. Лінчук у супроводі камерного оркестру презентували нову програму – «Вокальна палітра».
Музейна справа
Рівненський обласний краєзнавчий музей

1 жовтня відбувся круглий стіл «Некрополі Рівненщини», присвячений проблемам збереження і вивчення кладовищ. Учасників круглого столу привітав начальник відділу охорони культурної спадщини управління культури і туризму Рівненської ОДА Ю. Калітинський. З повідомленнями виступили 12 фахівців.


2 жовтня – наукова історико-краєзнавча конференція, присв’ячена ювілею Великого Кобзаря.

Жовтень 1846-го року ознаменувався для Волині перебуванням тридцятидворічного художника Тараса Шевченка на її теренах. У зв’язку з цим до Рівного завітали і особисто взяли участь у конференції науковці з Рівненщини, Волині, Львівщини, Тернопілля, Закарпаття, Житомирщини, Київщини та Києва. Матеріали конференції включено до «Наукових Записок Рівненського обласного краєзнавчого музею». У збірник увійшли також матеріали, які надіслали Любов Василів-Базилюк, професор соціології і бібліотекознавства (м. Торонто, Канада), представники Чернігівщини та Черкащини.

Пленарне засідання відбулося у Рівненському обласному краєзнавчому музеї, а потім учасники переїхали до Державного історико-культурного заповідника м. Дубно, де продовжили роботу в секціях.
12 жовтня – відкриття виставки «Фотовернісаж на Покрову–2014» та нагородження переможців Дев’ятого Міжнародного Салону Художньої Фотографії. Девіз Салону: «Все, що сприяє культурно-духовному розвитку – працює проти війни».

На заході зібралися любителі фотомистецтва, члени фотостудій, майстри фотографії Рівного, Луцька, Київа, Одеси, мешканці Рівного, гості. Учасників свята привітали О. Харват – організатор конкурсу, член Національної спілки фотохудожників України, Національної спілки журналістів України, Національної спілки краєзнавців України, заслужений художник Міжнародної федерації фотомистецтва, О. Булига – директор Рівненського обласного краєзнавчого музею. Виставку фотографій, на якій експонувалося більше вісімдесяти робіт майстрів із різних країн, оглянули кілька сотень відвідувачів. Відбулося нагородження переможців Дев’ятого Міжнародного Салону Художньої Фотографії. Організатори провели також благодійну лотерею, в якій взяли участь та розіграли призи учасники свята, що прийшли з фотокамерами. Гостей розважали гурти та солісти Рівненського міського Будинку культури «Текстильник». А на площадках та алеях прилеглої до музею території розгорнули свої виставки майстри декоративно-ужиткового мистецтва, вироби яких користувалися великим попитом у гостей свята.


16 жовтня відбувся показ документального фільму «Наша Надія» присвячений мужній українській льотчиці Надії Савченко. Всі бажаючі змогли зробити пожертву на допомогу дітям загиблих бійців батальйону Айдар, бійцем якого є і Надія. Цей фільм – продовження дослідження В. Тихого (головного режисера проекту «ВАВІЛОН’13»), який разом із багатьма однодумцями документально фіксує новітню історію України.
17 жовтня – презентація книги: Пономарьова Т., Булига О. Переправа незабутня. Історія однієї експедиції. / Т. Пономарьова, О. Булига. – Луцьк: «Волинські старожитності», 2014. – 188 с. іл.

Книга присвячена роботі комплексної археологічної експедиції на місці битви під Берестечком 1651 року – село Пляшева Радивилівського району Рівненської області. Незмінним керівником експедиції був І. К. Свєшніков – відомий вчений, археолог. Під його керівництвом молоді науковці Рівненського краєзнавчого віднайшли унікальні предмети XVII ст.

Археологам вдалось виявити та дослідити одну з трьох переправ, якою козаки виходили з оточення. У зв’язку з цим книга і отримала назву «Переправа незабутня… – друга її частина …Історія однієї експедиції».

У книзі на основі великої кількості офіційних документів, образотворчих артефактів – малюнків, фотографій та оригінальних речей XVII ст. розкривається історія археологічної експедиції, яка у 1970-1990 роках досліджувала місце козацько-селянської переправи, спорудженої 10 липня 1651 р. під час Берестецької битви. Видання розраховане на науковців, викладачів, учителів, студентів, учнів та всіх, хто цікавиться історією України.

На презентацію прийшли краєзнавці, викладачі і студенти університетів Рівного, а також велика група тих науковців, які безпосередньо брали участь в археологічних розкопках святого для українців місця, де показали свою звитягу та мужність козаки та селяни в боротьбі за незалежність своєї землі.
30 жовтня у бібліотеці відбулася презентація довідника про музейних працівників Рівненської області – першого видання такого роду в Україні: Музейні фахівці Рівненщини: біобібліогр. покажч. / Рівнен. обл. універс. наук. б-ка ; уклад.: Н. М. Кожан, Л. М. Малишева ; консультант: В. М. Мушировський ; ред.: О. Л. Промська, З. М. Тирак, Л. Г. Сахнюк ; відп. за вип.: В. П. Ярощук. – Рівне : В. А. Лапсюк, 2014. – 208 с. – (Серія «Дослідники Рівненського краю»).

Серію «Дослідники Рівненського краю», започатковано обласною бібліотекою у 2002 році. Представлений покажчик містить короткі довідки про організаторів музейної справи Рівненщини, корифеїв музейної справи та музейних фахівців – наших сучасників, бібліографічні списки їхніх наукових праць та публікацій, а також матеріалів про них.

У вступній статті до покажчика директор Рівненського обласного краєзнавчого музею О. Булига зазначає: «Музейне будівництво на теренах сучасної Рівненщини бере свій початок з кінця ХІХ століття, коли барон Федір Штейнгель заснував перший музей 1896 року в с. Городок. Нині ж у Рівненській області функціонує тринадцять державних музейних закладів. Музеї представляють у своїх експозиціях пам’ятки матеріальноїі духовної культури, проводять освітянську та популяризаторську діяльність».

Бібліотечна справа
Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека

1 жовтня в Інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулася зустріч в рамках партнерства Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки та Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної світи (РОІППО).

Вчителі англійської мови початкових класів, що перебувають на курсах підвищення кваліфікації у РОІППО, відвідали наш центр, де були ознайомлені із новими інформаційними документами з фахової тематики. Їм був запропонований інформаційний огляд методичних матеріалів з питань викладання англійської мови у молодших класах, презентована розробка уроку за підручником Маріо Херрера «Balloons», ознайомлено із електронними базами даних elibraryUSA та educationUSA, повідомлено про проекти, що реалізуються в центрі. Наостанок кожному викладачеві був розданий інформаційний список фахових сайтів для використання в учбовому процесі.
1 жовтня – щоквартальна інтерактивна конференція «Соціальна підтримка малозахищених верств населення». Завдяки співпраці з державними інстанціями, що опікуються правами та пільгами людей з обмеженими можливостями, бібліотека продовжує реалізовувати послугу організації доступу до соціально важливої інформації для людей з інвалідністю.
4 жовтня – літературні читання, присвячені Валер’яну Поліщуку, організовані Рівненською обласною організацією Національної спілки письменників України.

Валер’ян Поліщук – український письменник, поет, літературний критик, яскравий представник «Розстріляного Відродження».

Валер’ян Львович народився 1 жовтня 1897 року в селі Більче Млинівського району на Рівненщині в селянській родині. Навчався у школах села Малево та Мирогоща, гімназіях у Луцьку та Катеринославі, інституті цивільних інженерів у Петрограді, Кам’янець-Подільському університеті. Він заснував в Києві літературно-мистецьку групу «Гроно», був одним з організаторів «Федерації пролетарських письменників», членом спілки пролетарських письменників «Гарт», організатором і провідником літературної групи «Авангард». Протягом 15 років літературної діяльності видав понад 40 книг, з них: «Вибрані поезії», «Дороги моїх днів», а також вірші, поеми, нариси, які вийшли після його смерті. Розстріляний 3 листопада 1937 року в урочищі Сандармох (Карелія). Реабілітований посмертно.

Ім’ям В. Поліщука названо вулиці в Млинові та Рівному, засновано обласну літературну премію. Під час заходу відбулося вручення обласної премії ім. Валер’яна Поліщука цьогорічному лауреату.

У рамках «Літературних читань» відбулася презентація покажчика «Письменники-лауреати літературної премії імені Валер'яна Поліщука», присвяченого 30-річчю від дня заснування премії. Видання презентувавали укладачі – спеціалісти РОУНБ В. Максимчук та Н. Юшкова.
5 жовтня – зустріч вчителів, які мають обмежені фізичні можливості. Мета цієї події, приуроченої до святкування Всесвітнього дня вчителя, полягала не тільки у морально-психологічній їх підтримці, але й у вшануванні вчителів за значний вклад у освіту та виховання підростаючого покоління.

З вітальним словом до педагогів міста звернулася головний спеціаліст управління культури і туризму Рівненського міськвиконкому Ілона Барабаш-Зволь та вручила педагогам квіти від очільника міста Володимира Хомка.

Окрасою заходу стали виступи Рівненського будинку культури, Українського товариства глухих (УТОГ) з жестовою постановкою «Яблука доброти», «Театр рук» під керівництвом К. В. Самчук, вокального ансамблю «Юність», лауреата регіонального Всеукраїнського та міжнародного конкурсів дитячої музичної школи № 1 під керівництвом Н. М. Нікітіної, виступи бандуристів, студентів Рівненського музичного училища, відділу «Народна-інструментальна музика».

Серед присутніх були цікаві гості та наші партнери. Це Т. Ф. Войтович – голова обласної благодійної організації «Обличчям до істини», Л. П. Ярмолюк – поетеса, голова Рівненської міської християнської спілки молоді та сім’ї, Н. А. Колесова – голова РОГО «Громадська Ліга Інвалідів Рівненщини», яка разом зі своїм партнером А. Товстим на завершення свята виконали віденський вальс.


6 жовтня – святковий вечір «Душі твоєї доброта…» до Міжнародного дня людей похилого віку. Захід проведено у співпраці з Рівненським регіональним відділенням Всеукраїнської асоціації пенсіонерів.

Присутні на заході почули теплі слова привітань, вірші та музику, підібрану спеціально до їхнього свята, переглянули електронну презентацію про дозвілля рівненських пенсіонерів та прослухали звіт заступника голови Рівненського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації пенсіонерів Т. Ткач про проведену роботу.


6 жовтня – презентація книги «Шевченкові верстви». До збірника увійшли документальні свідчення про перебування Т. Г. Шевченка на Рівненщині із фондів Державного архіву, публікації Уласа Самчука за виданням часопису «Волинь» 1942 року, документи, твори письменників, краєзнавців, художників та композиторів Рівненщини, присвячені Великому Кобзареві. Упорядник і редактор – Євген Шморгун. Книгу видано за сприяння Рівненської обласної державної адміністрації та обласної ради. Книги (500 примірників) передані бібліотекам області.

6 жовтня у відділі мистецтв відбулися дві зустрічі дизайнера і дослідника Олега Бурячка з Рівного та журналістки з Житомира Олени Галагузи з рівненськими школярами. Олег та Олена провели для учнів уроки патріотичного виховання «Історія України крізь призму видатних імен».

На зустрічах було презентовано виставку постерів Олега Бурячка під назвою «Патріоти України» та «Волинське Полісся». Упродовж останніх років ці роботи презентувалися на фестивалі «Бандерштадт». Для створення постерів «Патріоти України» автор використав фото Д. Донцова, М. Міхновського, С. Бандери, Н. Махна, С. Петлюри, Є. Коновальця, Р. Шухевича, О. Ольжича, П. Болбочана, Т. Бульби-Боровця, Ю. Тютюнника, М. Грушевського, а також найвідомішу цитату кожного із цих борців за свободу і незалежність України. Діти дізналися цікаві факти з біографії цих видатних діячів. Основною ідеєю уроку було те, що потрібно любити рідну державу, знати і пам’ятати власну історію.

Для виставки «Волинське Полісся» було використано фото з інтернету, на якому зображено людей з різних регіонів України у національному вбранні, а також автентичні пісні нашого регіону.

Зустрічі проходили у формі діалогу з дітьми. Учнів залучали до активної участі у розмові. Олег запропонував школярам долучитися до створення наступних серій:«Ви бачите, що у цій виставці представлено 12 робіт. На 13-ій може бути зображена ваша бабуся чи хтось із родичів.
11 жовтня у «Кімнаті сімейного читання» відбулась непересічна зустріч з новими партнерами – першим рівненським слінгоклубом «Матусин слоник», присвячена міжнародному тижню слінгоносіння.

«Слінг» – пристосування для носіння немовлят, виготовлене зі шматка матерії, перекинутого через плече, швидко завоювало популярність серед мам в усьому світі.

На зустрічі мами знайомились з послугами бібліотеки та секретами слінгоносіння, ділилися набутим досвідом, а малюки комфортно проводила час за забавками та книгами, а деякі спокійно спали у слінгах.
16 жовтня спеціалісти бібліотеки Ірина Усович та Юлія Ковальчук взяли участь в семінарі бібліотечних працівників професійно-технічних навчальних закладів (ПТНЗ) області «Використання інформаційно-комунікаційних технологій в роботі бібліотеки професійно-технічного навчального закладу».

Учасники – бібліотекарі ПТНЗ з усієї області. Фахівці познайомили учасників з послугами та ресурсами обласної біблітеки для тих, хто навчає та навчається, та з різними технологіями створення буктрелерів.


22 жовтня – міжнародний науково-практичний семінар на тему: «Сучасні інформаційні системи для українських користувачів з порушеннями зору: перша українська дейзі-бібліотека» в межах започаткованого Міністерством культури України проекту «Взаєморозуміння». Семінар проходив за участю представників академії «Svefi», Швеція, Державної агенції промоції культури України, «Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами» Національного університету «Львівська політехніка» та Української спілки інвалідів. Модератори семінару знайомили учасників з книжковим аудіоформатом «дейзі», його очевидними перевагами, технічним і програмним забезпеченням для виготовлення дейзі-книг, напрацюваннями у ділянці створення першої української дейзі-бібліотеки, унікальними досягненнями у сфері адаптації мультиплікаційних та художніх фільмів для незрячих глядачів тощо. У рамках семінару відбулося представлення першої в Україні художньої аудіокниги в daisy-форматі із захищеними авторськими правами рівненської поетеси В. Самчук «Тобі емоції справжні», створеної П. Поліщуком у межах проекту (керівник – О. Потимко).
20 жовтня засідання клубу «Співрозмовник» на тему «Україна в творчому світі М. Ю. Лермонтова» з нагоди 200-річного ювілея поета. Члени клубу та запрошена студентська молодь спілкувалися з головою клубу про життя та творчість автора. Присутні переглянули відеоуривки з кінофільмів за творами М. Ю. Лермонтова, а також ознайомилися з книжковою виставкою «Сучасність тематики творчості М. Ю. Лермонтова».
19 жовтня до Дня художника у відділі мистецтв відбулася презентація виставки молодої рівненської художниці Наталі Павловської (Шидей) «Експресія».

Наталя закінчила Інститут мистецтв Волинського національного університету ім. Л. Українки за спеціальністю образотворче та декоративно-прикладне мистецтво. Працювала у Рівненському міському палаці дітей та молоді – викладала уроки малювання. Тепер навчає малярству школярів в Острозі.

Живописом художниця займається з дитинства. У її роботах переважає пейзаж та релігійно-філософська тематика. Перша персональна виставка «Любов творить дива» відбулася також у нашій бібліотеці в 2011 році. Приймала участь у виставках при Спілках художників Луцька та Рівного, у мистецькій галереї «Зуза», у Києві. Наталя є частим гостем на «Музейних гостинах». На виставці представлено понад тридцять картин.
21 жовтня – «Голос таланту, мужності й любові» – під такою назвою проведено літературно-музичну композицію, присвячену О. Р. Довженку, за участю студентів та викладачів РДГУ, учнів та вчителів Рівненської української гімназії.

Олександр Петрович Довженко – письменник і кінорежисер, митець і політик, великий патріот свого народу і син свого часу. Всі знають його кінофільми «Арсенал» і «Земля», «Аероград» і «Щорс», «Повість полум’яних літ» і «Мічурін», «Зачарована Десна» і «Поема про море».

Всесвітнє визнання його таланту незаперечне. Ще в 1958 році на спеціальному конкурсі в Брюсселі серед дванадцяти найкращих фільмів усіх часів і народів названо було «Землю» українського режисера.

Студенти 3-го курсу кафедри культурології Марина Павлюк та Юрій Свердлюк розповіли про життєвий та творчий шлях видатного українського письменника і кінорежисера.

У виконанні студентки 1-го курсу кафедри документознавства та інформаційної діяльності Н. Чабан прозвучали вірші про митця, а також уривки з творів письменника.

Під час заходу демонструвались: слайд-презентація, уривки із кінофільмів«Земля», «Щорс», книги та комплект кінофільмів із фонду РОУНБ. Звучали улюблені мелодії та пісні українського письменника і кінорежисера. Захід організовано відділами читальної зали та мистецтва.


21 жовтня у відділі акумуляції краєзнавчих документів та бібліографії відкрито книжкову виставку «В мені дзвенить маленька таємниця», присвячену ювілею письменниці, журналістки, громадській діячці Анні Лимич (Войнарович).

На виставці можна було познайомитися із творчим доробком письменниці та літературою про життєвий та творчий шлях автора.

Анна Андріївна дипломант літературно-мистецького конкурсу імені Івана Франка (2005), лауреат літературної премії імені Валер’яна Поліщука (2007), лауреат конкурсу на кращу книгу Х Всеукраїнського фестивалю української книги «Феодосія-2010», дипломант XIV Міжнародного літературно-краєзнавчого конкурсу імені Мирона Утриска. Член Національної спілки письменників України (1996). Автор шести збірок поезій, прозових книг, краєзнавчого нарису у двох книгах «Квасилів» (2011), віршів для дітей.

Нещодавно пані Анна очолила Рівненську обласну організацію Національної спілки письменників України.


22 жовтня головний бібліотекар Р. Щербан взяла участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції з нагоди 75-річчя заснування Національної історичної бібліотеки України.

На пленарному засіданні вона виступила з доповідю «Бібліотечне краєзнавство в умовах інформатизації», де висвітлено досвід організації краєзнавчої роботи бібліотек Рівненщини системи Міністерства культури, використання Інтернет-комунікацій в підвищенні кваліфікації бібліотечних працівників, моніторингу бібліографічних баз даних, успіхи центральних районних та міських книгозбірень в створенні краєзнавчих бібліографічних баз даних. А ще пані Раїса розповіла про нові здобутки, які реалізуються в рамках проекту «Історична Волинь»: створення спільними зусиллями бібліотекарів області баз даних «Сакральні туристичні об’єкти Рівненщини», «Історія міст і сіл Волині», та ББД газети «Червоний прапор» 1943-1944рр.


23 жовтня відбулася презентація навчального посібника Андрія та Любомира Пастушенків «Вчителю».

До посібника увійшли пісні композиторів Андрія та Любомира Пастушенків на слова відомих поетів: Т. Шевченка, Е. Гущина, П. Велесика, М. Шакури, Н. Шугніла, В. Міроненка, С. Бабія, В. Вихруща, Й. Струцюка, П. Перебийноса, М. Яковчук. Також у книзі вміщені музичні композиції на вірші самого автора.

Андрій Семенович Пастушенко – заслужений працівник культури України, відмінник освіти України, член Національної всеукраїнської музичної спілки, професор кафедри хорового диригування інституту мистецтв РДГУ, художній керівник ансамблю «Живограй», лауреата міжнародних та всеукраїнських фестивалів народної пісні і танцю.

Талановитий композитор, хормейстер, збирач кращих зразків пісенного фольклору, автор більше сорока навчальних посібників та авторських збірників. Написав понад 100 наукових статей, більше 800 пісень, музику до спектаклів, музичних альбомів тощо. Пісні А. С. Пастушенка звучать не тільки в Україні, а й у багатьох країнах світу: США, Канаді, Словаччині, Франції, Австралії, Англії, Естонії, Японії. У 1984 році створив ансамбль пісні і танцю «Живограй». За період свого існування колектив виступав у багатьох країнах Європи, а також є постійним учасником міських та обласних урочистостей.

Любомир Андрійович Пастушенко – син Андрія Пастушенка – молодий музикант і композитор, лауреат міжнародних та всеукраїнських фестивалів як виконавець інструменталіст (скрипка), член Національної всеукраїнської музичної спілки та Всеукраїнського об’єднання «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка, художній керівник народного вокального ансамблю «Гармонія» та дуету «Золота секунда».

Вміщені у збірнику музичні твори, призначені студентам гуманітарних спеціальностей вищих та середніх навчальних закладів, вчителям музики.

Під час презентації прозвучали музичні твори у виконанні заслуженого працівника культури Г. Швидків, солістів Ж. Бичковської, О. Курілко, вокального ансамблю «Сопрано» (худ. кер. О. Дем’янюк), вокального тріо «Роксолана» (худ. кер. В. Піддубник), вокального ансамблю «Лілея» (худ. кер. А. Бондарчук), вокального ансамблю кафедри естрадної музики (худ. кер. О. Сметана), зразкового ансамблю «Лорелей» (худ. кер. Л. Биць), вокального тріо «Живиця» та ін.

До уваги відвідувачів заходу була представлена книжкова виставка «Творчий доробок Андрія Пастушенка», яка дозволила присутнім краще ознайомитися з творчістю композитора.

Бібліотекарі прагнуть завдяки цій та подібним презентаціям популяризувати музичну творчість митців Рівненщини, знайомити студентів та викладачів з новими краєзнавчими виданнями, поширювати знання про музичну культуру України.
28 жовтня провідним бібліотекарем Новіковою М. був підготовлений та проведений майстер-клас по виготовленню підставки для ручок та олівців у стилі техніки декупаж. Присутні – члени благодійної організації «Передзвін» ознайомилася з книжковими виставками, що демонструвалися в читальних залах бібліотеки. Великий інтерес у них викликали книжкові виставки відділу інформації та документів виробничої тематики, зокрема «Стильні штучки, корисні речі – своїми руками» та виставка виробів членів клубу «Майстриня».
28 жовтня вчителі англійської мови ознайомилися із корисними матеріалами ресурсного центру відділу обслуговування документами іноземними мовами. Працівники запрошують їх не тільки до звичної короткої презентації джерел, але й діляться усією найактуальнішою інформацією про послуги та навчання закордоном. На черговій зустрічі гостям презентували також відеоматеріал для навчання дітей молодшого шкільного віку «ABC» та подарували роздатковий матеріал із списком корисних посилань.
30 жовтня – вечір пам’яті «Микола Бешта: золотий баритон» з нагоди 80-річчя від Дня народження відомого рівненського співака і композитора.

Микола Кіндратович Бешта народився на волинській співочій землі. 6 серпня цього року йому виповнилося б 80 років.

Закінчив Чернівецьке музичне училище, вчився у Львівській консерваторії ім. М. Лисенка, у Московській консерваторії, стажувався у Львові в професора П. Кармелюка. Працював художнім керівником у Чернівецькій, Хмельницькій, Тернопільській, Івано-Франківській та Рівненській обласних філармоніях. Учасник республіканських та Всеукраїнських конкурсів і фестивалів. У Рівненській обласній філармонії відбулося п’ять його сольних концертів: «Тобі моя пісня, мій краю», «Золоті ключі», Шевченківський цикл «Думи мої, думи» та інші.

Рівне стало для нього рідним, бо тут його родина, друзі. На сцені Рівненської філармонії багато років лунали у його виконанні найкращі пісні та арії з опер: «Запорожець за Дунаєм» (Карась), «Катерина» (батько) та багато інших.

Микола Кіндратович писав власну музику. В його доробку майже сто пісень на вірші Т. Шевченка, В. Сосюри, І. Гончара, цикл пісень на слова П. Журавльова.

Микола Бешта був легендою рівненського краю. Його голос знають у багатьох куточках області, адже співак з великою кількістю концертів виступав на сценах сіл та містечок Рівненщини.На вечорі були перегорнуті сторінки його життя та творчості.

У заході брали участь: С. Ф. Мельничук – режисер, педагог, диригент, заслужений діяч мистецтв України, народний артист України; Т. І. Денисюк – заслужений артист України; Л. Д. Гурова – заслужена артистка України; Б. Й. Столярчук – письменник, музикант, педагог, краєзнавець; М. Л. Швидків – заслужений артист України; Г. Р. Швидків – заслужений працівник культури України; І. В. Козачук – піаністка, концертмейстер; І. Омелянчук – журналіст; О. Демчик – журналіст, оператор, режисер; В. Романюк – журналіст, ведуча вечора; Г. Споденюк – організатор заходу.
30 жовтня – презентація біобібліографічного покажчика «Музейні фахівці Рівненщини», який вийшов у серії «Дослідники Рівненського краю».

Цей покажчик підготували спеціалістами Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки спільно з музейними фахівцями Рівненщини. Вступна стаття директора Рівненського обласного краєзнавчого музею О. С. Булиги «Музеї Рівненщини: минуле та сучасне».

До покажчика увійшли відомості про 81 особу. Про кожного фахівця подається біографічна довідка, перелік його праць та література про нього. Також зазначена тематика досліджень науковця. У заході взяли участь музейні фахівці Рівненщини, викладачі та студенти Рівненських вищих навчальних закладів, бібліотечні працівники.

До уваги слухачів була представлена книжкова виставка «Науковий доробок музейних фахівців Рівненщини».


Щорічно до Всеукраїнського дня бібліотек Українська бібліотечна асоціація відзначає здобутки бібліотек України та успіхи спеціалістів галузі.

У 2014 році за поданням Рівненського обласного відділення Української бібліотечної асоціації директора Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки, кандидата історичних наук Валентину Ярощук нагороджено відзнакою УБА за відданість бібліотечній справі.

Вона була відзначена Подякою Президента України та Подякою Кабінету Міністрів України, у Рік культури (2003), визнана кращим директором обласних універсальних наукових бібліотек України, за що була нагороджена Дипломом Міністерства культури України. У 2005 році отримала почесну відзнаку Міністерства культури України «За досягнення в розвитку культури і мистецтва», у 2006 році – звання заслуженого працівника культури України.

Під її керівництвом було реалізовано більше 10 проектів, спрямованих на покращення стану автоматизації бібліотек області. Зокрема з 2002 року розпочато інтернетизацію бібліотек області через програму LEAP, яка підтримувалася Посольством США в Україні; у 2003 році запроваджено автоматизовану систему ІРБІС у діяльність обласної бібліотеки та 8-ми бібліотек області. У 2007 році в рамках проекту «Реалізуємо право на інформацію» відкрито центри доступу інтернет в обласній бібліотеці та трьох центральних бібліотеках області; з 2010 року реалізовано низку проектів у рамках програми «Бібліоміст» тощо. У 2012 році обласна бібліотека стала переможцем Всеукраїнського ярмарку бібліотечних ініціатив України.

У 2004 році В. Ярощук брала участь у 70-ій щорічній Генеральній конференції IFLA – 2004, яка відбулася в Аргентині, а також ознайомилася з досвідом роботи бібліотек Бразилії. На запрошення Державного департаменту США, Бюро у справах освіти і культури відвідала Сполучені Штати Америки за програмою Інституту Міжнародної освіти, відділу професійного обміну. Отриманий досвід було впроваджено в діяльність обласної бібліотеки та передано колегам.
Рівненська обласна бібліотека для молоді

У жовтні місяці у відділі читального залу відбувся вечір-зустріч з учасником визвольного руху Української повстанської армії на Рівненщині Стацюком А. Л. «Згадаймо славу ту...». Під час заходу гість розповів цікаві історії з життя вояків УПА та про особливості розміщення криївок на Поліссі. Крім того поділився спогадами про українського художника, графіка – Ніла Хасевича, що мешкав в криївці батьків Анатолія Лаврентійовича.

Розпочався захід урочистим виконанням гімну України та хвилиною мовчання за тих, хто у різні історичні періоди загинув за українську незалежність.

Емоційну атмосферу заходу доповнила поезія присвячена героям УПА у виконанні студенток МЕГУ ім. С. Дем’янчука.

Родзинкою свята стали козацькі та повстанські пісні у виконанні соліста Архієрейського хору «Знамення» Свято-Воскресенського кафедрального собору, ліричного тенора Ю. Яцика.

Захід супроводжувався переглядом книжково-ілюстративної виставки: «Покрова – берегиня роду», де представлена література про героїв УПА.


Рівненська обласна бібліотека для дітей

Відбувся обласний семінар «Дитяча бібліотека та відродження традицій сімейного читання» для заступників директорів ЦСПШБ з питань бібліотечного обслуговування дітей, завідуючих та директорів дитячих бібліотек Рівненщини. У вступному слові Світлана Хомяк, заступник начальника управління культури і туризму Рівненської ОДА, окреслила ряд проблем, характерних нині для галузі культури області в цілому та бібліотек зокрема. Л. Лаврук, провідний методист РОБД, охарактеризувала основні напрямки та форми співпраці дитячої бібліотеки і родини у вихованні читаючої дитини. Н. Назарук розповіла про досвід обласної дитячої книгозбірні у розвитку сімейного читання, навела приклади найбільш цікавих масових заходів та реалізації проектів. Учасники семінару із задоволенням поспілкувались з Л. Давидюк, начальником навчально-методичного відділу РЦ підвищення кваліфікації та перепідготовки працівників культури НАКККіМ та А. Лимич, головою обласного відділення Національної спілки письменників України. Про інноваційні методи популяризації книги за допомогою сервісу LearningApps.org присутні дізнались під час майстер-класу С. Молчанової, провідного бібліографа РОБД.


У бібліотеках регіону:
У Березнівському районі:

7 жовтня в Соснівській міській бібліотеці для найменших читачів бібліотеки проведено «Правознавчий калейдоскоп». Читачі переглянули слайд-презентацію «Права дитини», ознайомилися з важливими законами – «Конвенцією про права дитини» та Конституцією України. Всім дуже сподобалась мульти-вікторина «Права дітей у мультиках». Одноголосно діти вирішили – потрібно знати свої права та додержуватись своїх обов'язків.


9 жовтня – в центральній районній бібліотеці в рамках засідання клубу «Берегиня» відбулася презентація нових книг земляка Бориса Боровця «Поліссям народжене слово» та «65 на 65» у присутності автора – члена Національних спілок письменників, журналістів і краєзнавців, головного редактора Березнівської районної газети «Надслучанський вісник», лауреата літературної премії імені Світочів, а також гостей, друзів та родини автора, що завітали на свято.
Просвітництво. Художня самодіяльність
14 жовтня в урочищі Гутвин (меморіал воїнам УПА) Костопільського району відбувся обласний фестиваль повстанської пісні «Повстанські ночі».

Фестиваль організований управлінням культури і туризму Рівненської ОДА, КЗ «Рівненський обласний центр народної творчості» РОР, відділом культури і туризму Костопільської РДА.

Обласний фестиваль повстанської пісні проводиться з метою сприяння розвитку народного аматорського мистецтва, активізації національно-патріотичного виховання молоді, відродження і пропаганди кращих зразків повстанської пісні та вшанування воїнів УПА.

Фестиваль є основним культурно-мистецьким заходом і проводиться один раз на два роки у жовтні в урочище Гутвин Костопільського району та приурочений до свята Покрови Пресвятої Богородиці, 72-ої річниці утворення Української Повстанської Армії та Дня Українського козацтва.

В урочистій частині фестивалю відбулись панахида священнослужителів по вояках УПА, які загинули за волю України та покладання квітів до меморіалу воїнам УПА представниками влади та громадських організацій.

З вітальним словом виступили: О. Савчук – заступник голови Рівненської ОДА з гуманітарних питань, С. Павлюк – заступник голови Рівненської обласної ради, С. Хомяк – заступник начальника управління культури і туризму Рівненської ОДА, Ю. Кузнюк – голова Костопільської РДА, С. Ткачук – голова Костопільської РР, Л. Король – сільський голова Малостидинської сільської ради.

У фестивалі взяли участь аматорські вокальні ансамблі, ансамблі народної пісні, хорові колективи та окремі виконавці (загалом 15 творчих одиниць) з Березнівського, Дубенського, Здолбунівського, Корецького, Костопільського, Рівненського, Сарненського районів. Всі учасники отримали грамоти .
16 жовтня у приміщенні Рівненського обласного центру інвалідного спорту відбувся Регіональний етап Всеукраїнського фестивалю творчості осіб з обмеженими фізичними можливостями «Барви життя».

Організатори заходу: управління культури і туризму та управління праці та соціального обслуговування населення головного департаменту соціального захисту населення Рівненської ОДА, КЗ «Рівненський обласний центр народної творчості» РОР.

Фестиваль творчості осіб з обмеженими фізичними можливостями «Барви життя» проводиться щорічно з метою розвитку та підтримки творчих здібностей осіб з обмеженими фізичними можливостями. Захід пройшов за такими видами мистецтва: вокально-хоровий та хореографічний жанри, театральне мистецтво, інструментальне виконання, образотворче та декоративно-прикладне мистецтво, авторська поезія.

У регіональному етапі Всеукраїнського фестивалю творчості осіб з обмеженими фізичними можливостями «Барви життя» взяли участь колективи та окремі виконавці обласної організації УТОС та клубу УВП УТОС, клубу «Крок» центру інвалідів з порушенням опорно-рухового апарату (разом 18 виконавців) та 13 вихованців гуртків декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва із загальною кількістю учасників – біля 40 чол. Учасники представили Острозький, Рівненський, Сарненський райони, міста Кузнецовськ та Рівне.

З вітальним словом виступив С. Коваль – заступник начальника управління праці та соціального обслуговування населення, начальник відділу соціального обслуговування населення департаменту соціального захисту населення Рівненської ОДА.

Журі визначило кандидатів, які рекомендовані для участі у заключному концерті Всеукраїнського фестивалю в м. Київ (грудень 2014 р.):

Всі учасники отримали подяки, дипломи, сувеніри від організаторів фестивалю.
У Рівному відбувся міжнародний поетичний фестиваль «Terra poetica».

Фестиваль проводився у форматі Євробачення та мав на меті репрезентувати сучасні тенденції європейської поезії, сприяючи євроінтеграції України.Фестиваль є українським продовженням щорічного Всесвітнього фестивалю поезії, який у 2013 відбувся у Македонії й Албанії, на якому лауреаткою стала українська поетеса Леся Мудрак. Участь у фестивалі «Terra Poetica» в Україні брали поети з різних країн світу: Польщі, США, Македонії, Ірландії, Ізраїлю, Шотландії та ін.
Матеріал підготувала бібліотекар Г. Споденюк


Каталог: sites -> default -> files
files -> Экзамен по литературе 8 класс
files -> Рибкіна Марина
files -> С. Й. Татаринов
files -> Конспект лекцій з курсу " історія зарубіжної літератури" (ХVІІ поч. ХІХ ст.) Для студентів гуманітарного факультету
files -> Феномен свт. Петра могили: ідентичність І вселенськість у духовному досвіді могилянського києва
files -> Бондарчук Андрій Іванович
files -> Тов “Кіноманія” – ексклюзивний дистриб'ютор фільмів кінокомпанії Warner Bros. Pictures в Україні
files -> Інформація про готелі для учасників конференції Адреса, контактні телефони 12 жовтня (вівторок) 10 00 13 00 Пленарне засідання
files -> Худзік Марта


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Довідка про культурне життя Рівненської області iconДовідка бернацька Галина Миколаївна
«Острозька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів» Рівненської обласної ради
Довідка про культурне життя Рівненської області iconДовідка альонов Віталій Петрович Подається на погодження переукладання контракту
Вербська санаторна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів” Рівненської обласної ради
Довідка про культурне життя Рівненської області iconДовідка про населений пункт селище Володарка Київської області
Найменування населеного пункту (якій сільській раді підпорядкований, чи є центром сільради)
Довідка про культурне життя Рівненської області iconРоль гри у розвитку здібностей та обдарувань учнів, які знаходяться на індивідуальному навчанні
Любов Лошкарьова, вчитель зарубіжної літератури та історії Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 імені В. Г. Короленка...
Довідка про культурне життя Рівненської області iconУрок 13. Культурне та церковне життя
Петра Могилу як людину та історичну особу, давати оцінку його діяльності, визначати його роль І місце в історії України
Довідка про культурне життя Рівненської області iconКультурне та церковне життя (8 клас)
Петра Могилу як людину та історичну особу, давати оцінку його діяльності, визначати його роль І місце в історії України
Довідка про культурне життя Рівненської області icon2 клас Моє рідне село Виховний захід Л. Г. Наконечна, старший вчитель Степангородської зош І – ІІІ ст. Володимирецького району Рівненської області Мета
Але давайте перегорнемо кілька сторінок назад із вашого ще зовсім маленького життя. Коли ви народилися, то першим побачили обличчя...
Довідка про культурне життя Рівненської області iconДовідка на фонд № «Полонський районний суд Хмельницької області»
Закону в усіх сферах життя громадян. І тому, хотілося б, зробити екскурс в минуле, переглянувши сторінки історії створення Полонського...
Довідка про культурне життя Рівненської області iconМетодичні рекомендації щодо проведення Дня Знань І Першого уроку в 2008-2009 навчальному році Друкується за рішенням вченої ради Кіровоградського
Духовність І духовна культура особистості це формування її свідомості, світогляду, включення в економічне, політичне й культурне...
Довідка про культурне життя Рівненської області iconМорочненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Зарічненської районної ради Рівненської області Формування критичного
Обдаровані діти – цілий світ, цінна, але досить тендітна частина нашого суспільства


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка