Головне управління культури київської міської державної адміністрації публічна бібліотека імені лесі українки відділ довідково-бібліографічної та інформаційної роботи олійник Борис ІллічСкачати 346,57 Kb.
Дата конвертації16.09.2017
Розмір346,57 Kb.


ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ

КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
ПУБЛІЧНА БІБЛІОТЕКА імені ЛЕСІ УКРАЇНКИ

ВІДДІЛ ДОВІДКОВО-БІБЛІОГРАФІЧНОЇ

ТА ІНФОРМАЦІЙНОЇ РОБОТИОлійник Борис Ілліч -

Патріот, Поет, Політик
До 77-ої річниці від дня народження

Бібліографічний список літератури


Київ, 2012

Бібліографічний список підготовлено до 77-ої річниці від дня народження Героя України, видатного українського поета, перекладача, дійсного члена НАНУ, голови Українського фонду культури, почесного академіка Академії мистецтв України, відомого державного та громадського діяча Бориса Ілліча Олійника.


Список розраховано на наукових працівників, літературознавців, викладачів вищих навчальних закладів, бібліографів і всіх небайдужих до нашої культури і духовності.

Упорядники Вахненко Н. М.

Залепа М. О.

Комп’ютерний набір Вахненко Н. М.

Редактор Громовенко І. О.

Телефон для довідок 486-01-46

e-mail lubibl@mail.ru

© Публічна бібліотека імені Лесі Українки

Від укладачів

Книжковою палатою України імені Івана Федорова спільно з Міжрегіональною академією управління персоналом до 70-річчя від дня народження та 55-річчя початку творчої діяльності Бориса Ілліча Олійника, відомого українського поета, публіциста, громадського й політичного діяча, академіка НАН України, лауреата Державної Премії УРСР імені Тараса Шевченка (Національної премії України імені Тараса Шевченка), Республіканської премії ім. М. Островського, Державної премії СРСР, був підготовлений і виданий біобібліографічний покажчик.

До покажчика включені публікації за 1948-2003 рр.

Пропонований нами бібліографічний список продовжує висвітлення творчості поета і представляє документи про різні грані літературної, публіцистичної і суспільної діяльності Б. І. Олійника, а також про різноманітні форми поваги до його імені : про видання творів, аналіз літературної та громадської діяльності, а також доброчинну та творчу участь поета у роботі нашої бібліотеки.

Добір матеріалів було проведено з січня 2004 року по вересень

2012 року.

Відкриває список нарис про життєвий і творчий шлях поета. На завершення розповіді надано хронологічний звід основних подій у житті Б. І Олійника.

Матеріали у списку розташовані за окремими розділами і викладені за алфавітом авторів або назв.

При складанні бібліографії використано літературу фонду Публічної бібліотеки імені Лесі Українки та бібліографію з електронного каталогу, опрацьовані електронні каталоги Національної бібліотеки України

ім. В. І. Вернадського, Національної Парламентської бібліотеки, а також Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. П. Котля-ревського.Патріот, Поет, ПолітикТи - весь у слові, як у сповиткові,

З колиски до калини при горбі...

І вже коли ти похитнувсь у слові,

Вважай, що похитнувся у собі.

Б. Олійник , «У дзеркалі слова»
Ім'я Бориса Олійника з'явилося на сторінках республіканської преси в середині 50-х років. Пора його літературного початківства припала на той час, коли в радянському письменстві, - поезії, прозі, драматургії, - дедалі інтенсивніше розгорталися творчі шукання, обумовлені новими процесами в житті, зокрема піднесенням громадянської і творчої активності радянських людей.

Борис Олійник, безперечно, унікальна постать в українській культурі, політиці та філософії, один із найбільших поетів другої половини ХХ століття. Він не має аналогів у землях близьких і землях далеких.

Стати великою особистістю, просто надумавшись на певному перегоні життя, неможливо. Усе закладається батьком-матір’ю у таїнах генетичного коду. Але, одержавши генетичні можливості, далеко не кожна людина реалізовує їх у короткому часовому проміжку, що іменується людським життям, де зваба зробити помилку чатує на кожному кроці.

У Бориса Олійника генетичний код, закладений батьками і самим Богом, дивовижно узгоджений з його щоденним вибором дії і вчинку. І це допомогло вигранити таку постать видатного Українця й видатного Поета.

Село Зачепилівка Новосанжарського району Полтавської області. 22 жовтня 1935 року в родині Іллі Івановича і Марфи Никифорівни Олійників народився синок, якого назвали Борисом.

Ілля Іванович замолоду працював на шахтах Донбасу. Це був той час, коли радянська молодь проявляла усі свої найкращі якості: героїзм, мужність, відвагу. Але трапилася біда - юнак попав під обвал. Так закінчився етап романтичної трудової молодості. Рука була травмована. Працювати на повну силу вже не було можливості. Ілля Іванович повернувся в рідні місця. Спочатку працював інструктором у газеті, а перед війною став її редактором.

Коли розпочалася Велика Вітчизняна війна, ніщо не змогло зупинити його. Він полишив свій «білий білет» і домігся відправки на фронт. Пізніше у своїх спогадах Борис Олійник напише: «Я ледь-ледь пам’ятаю батька. Але десь у підсвідомості, на дні мого серця, світиться невеличкий міст через старицю Ворскли. Там ми попрощалися. Невисокий, широкоплечий, він ще раз озирнувся посеред мосту, махнув нам рукою і закрокував на Нові Санжари, до військкомату. За кілька хвилин міст злетів у повітря. Сапери поспішали: наближалися фашистські танки». 1943 року батько загинув під Харковом.

Борис пережив фашистську окупацію під крилом мами Марфи та бабів Катерини й Химки. Люди, які його оточували – рідні, односельці, вчителі, не дали відчути себе сиротою. Від них він набирався сили й розуму, мудрості й любові.

Першу свою школу – початкову – Борис Олійник закінчив в рідній Зачепилівці, середню – в райцентрі. Вчився легко, бо ще з дитинства вабило до книжок, до знання. Починаючи з п’ятого класу він писав нариси і замітки у місцеву газету, де ще пам'ятали його полеглого на війні батька. Тоді ж він вперше побачив своє прізвище у районній газеті, яким було підписано його вірша. Будучи у 8 класі, Олійник почувався рівноправним членом редакції і виконував посильну для нього творчу роботу. Хлопець мріяв піти батьковим шляхом. Таким чином, дорога до факультету журналістики Київського університету стала усвідомленим вибором.

1953 року, після закінчення школи, Борис Олійник стає студентом столичного університету. На факультеті вирує літературне життя і юнак з головою поринув у нього. Хвилюючу мить першого визнання пережив Б. Олійник у 1957 році під час республіканського конкурсу молодих поетів, коли отримав першу премію. Початківця помічають знані майстри -Андрій Малишко називає його одним із кращих молодих поетів, а Павло Тичина допомагає влучними зауваженнями.

Роки навчання залишились позаду. Молодий журналіст починає працювати в редакції газети «Молодь України». Потім був журнал «Зміна», котрий згодом перейменували на «Ранок»… З редакторського крісла цього видання Борис Ілліч перейшов у журнал «Дніпро» заступником до Юрія Мушкетика.

Це був той час, коли Олійника і Мушкетика щоразу по виході чергового номера журналу викликали до високих кабінетів і проробляли за «загравання з творчою молоддю», «оспівування патріархального села», «вияви націоналізму». І вони, які вже були на той час лауреатами престижної комсомольської премії імені Миколи Островського, вислуховували безпідставні докори, отримували догани, відстоюючи своїх колег, рятували в публікаціях молодих і гарячих поетів - паростки національного духу і вільнодумства. Це саме Борис Олійник із впертістю «пробивав» в «інстанціях» право на випуск книжок Василя Симоненка й Ліни Костенко. Коли у московській «Молодій гвардії» опинилося під загрозою зриву видання книги талановитого прозаїка Григора Тютюнника, то знову саме Борису Олійнику пощастило розвіяти чорні хмари: його авторитетна післямова до книжки вберегла її від ідеологічної розправи.

Поетичні збірки Б. Олійника почали виходити у світ на початку 60-х, тільки-но він отримав диплом журналіста: «Б’ють у крицю ковалі», «Двадцятий вал», «Коло». Головні їх теми — єдність батьків і дітей, пам’ять про живих і мертвих фронтовиків - героїв Великої Вітчизняної війни.

Кожна людина обирає собі дорогу сама, так, як диктують її честь і гідність. Борис Олійник, посідаючи певне громадське становище, рятував рідне слово в умовах легальних, на волі, хоч вона часто бувала гіршою за неволю. Моральність цієї безстрашної позиції перевірялася передусім власною творчістю. Саме в цей час поет написав такі широковідомі цикли, як «Сковорода і світ», «При гончарному крузі», «У дзеркалі слова» та інші.

Мужність і принциповість не зрадили Олійника і на початку 70-х років, коли розглядалася персональна справа Івана Дзюби. Тоді він не підкорився партійній дисципліні, проголосував проти виключення опального критика із Спілки письменників і поплатився за свою позицію: був звільнений від обов’язків секретаря правління СПУ, а видавництву «Молодь», де якраз готувалася до друку його поетична збірка, дали вказівку розсипати вже набраний текст. Партія суворо карала за непослух навіть такого вже відомого письменника.

Від самого початку творчість Бориса Олійника не була «лакувальною» і тим більше - одіозною. Утверджуючи в діяннях і почуваннях рідного народу все духовно цінне і морально чисте, він засуджує відступництво від високих гуманістичних ідеалів, дворушництво.

Бурхливі суспільні зрушення в кінці 80-х розкидали письменників по таборах. Творча інтелігенція виявилась нікому не потрібною. Борис Олійник завше був свідомий високої місії поета, завжди обстоював свої моральні принципи і світоглядні позиції. Він міцно стоїть на тому, у що вірить, бо своїх переконань не зраджував ніколи, навіть перед смертельною небезпекою.

Саме Борис Олійник у травні-червні 1986 року бував у «зоні», звідти вів телерепортажі, виступив у «Литературной газете» із викривальною статтею «Испытание Чернобылем», а в 1987 році в Кремлівському палаці, вперше в Союзі, оприлюднив засекречені відомості про наслідки чорнобильської трагедії.

Національно-патріотична, інтелектуально-філософська поезія Бориса Олійника має своє продовження й у його громадській та державній діяльності.

Не хто інший як Борис Олійник – поет і секретар парткому – ще за СРСР в 1988 році на Всесоюзній партійній конференції вперше на весь світ заявив про винищення народів, і, передусім українського, голодомором у 32-33 роках ХХ століття.

І це він, Борис Олійник, створив і очолив «Комісію по вшануванню пам’яті Василя Симоненка з нагоди 50-річчя від дня його народження». Мужньо боровся Борис Ілліч за гідне пошанування пам’яті видатного поета, часто підставляючи себе під удари в ім’я справедливості.

З перших днів нової югославської трагедії Борис Олійник рішуче виступив проти ембарго Сербії. Коли розпочалося бомбардування, постійно бував у Югославії і видав есе «Хто наступний?», в якому вивів на чисту воду суть, дії і справжні наміри агресивного блоку НАТО.

Серед народних депутатів Борис Ілліч виділяється завидним парламентським стажем і досвідом: понад 16 років він був у складі Верховної Ради України плюс, за його власним висловом, «два роки в Кремлі» у високому ранзі заступника голови Ради Національностей Верховної Ради СРСР.

2002 року у складі Парламентської Асамблеї Ради Європи як її віце-президент побував в Іраку і з трибуни Верховної Ради України та в пресі застеріг народи від новітніх колонізаторів, які під маскою миротворництва чинять розбій в колисці світової цивілізації.

Разом з Олесем Гончаром був ініціатором і засновником Міжнародного Шевченківського свята «В сім’ї вольній, новій», першим головою комісії з організації й проведення цього визначного національного дійства.

Різні критики, журналісти, колеги по перу, державні діячі, висловлюючись про Бориса Олійника, по-різному визначають головні риси його характеру, які, звичайно ж, є й головними ознаками характеру творчого. Це – вірність ідеалам, надійність, незрадливість, відповідальність за кожен свій крок.. Але головною - можна назвати ознаку державності його характеру.

Поет вірив і вірить у серйозність і правдивість усіх великих начал, бо міряв і міряє усе своєю міркою, відчуваючи велику власну силу, за якої світ, а особливо - рідну Україну, перебудувати на краще можна!

Борис Олійник - воістину національний художник й академік поетичної думки - належить до найавторитетніших українських митців другої половини ХХ століття, який своїми духовними, інтелектуальними струменями суттєво увиразнює гуманістичні джерела нинішньої доби.

Тісні дружні стосунки багато років пов’язують Бориса Олійника з нашим колективом. Неодноразово він брав участь у заходах, що проходили у бібліотеці, своїм Словом оберігаючи найдорожче - духовні цінності нації, приходив на допомогу у скрутних моментах життя Публічної бібліотеки імені Лесі Українки.
…Я тут родивсь. І просто жив.

І горе знав. І щастя пив.

І в сизу паморозь ожин

За перший полудень ступив.


І так же просто, слід у слід,

За предком звіривши ходу,

Як мій безсмертний, чесний рід, -

Свої натруджені складу.


Скажу лиш: де б ти не ходив,

Та - хай засвідчує перо! -

Що не знайти дивніше з див,

Як Україна і Дніпро…


Б. І. Олійник, «Освідчення»

Основні життєві події


1935 р. Народився в с. Зачепилівка Новосанжарського району

Полтавської області.

1943-1953 Навчання в середній школі .


1953-1958 Навчання у Київському державному університеті ім.

Т. Г. Шевченка (факультет журналістики).


1957 Отримав грамоту КДУ ім. Т. Г. Шевченка за наукову роботу

«Нарис в газеті».


1957 Отримав приз – скульптуру Богдана Хмельницького за вірш

«Б’ють у крицю ковалі».


1958 Літпрацівник, завідувач відділу газети «Молодь України».
1962-1973 Кореспондент журналу «Ранок», завідувач відділу, заступник

відповідального редактора журналу «Дніпро», старший редак-

тор видавництва «Дніпро».
1963 Прийнятий до Спілки письменників України.
1964 Присудження Республіканської премії ЦК ЛКСМУ імені

М. Островського за збірки: «Б’ють у крицю ковалі» і «Двадцятий вал».


1971-1974 Заступник голови правління Спілки письменників України.
1974-1991 Завідувач відділу, член редколегії журналу «Вітчизна».
1974 Отримав премію ЦК ЛКСМУ за вірш «Комсомолу».
1975 Отримав державну премію СРСР за книгу віршів

«Стою на земле».


1976-1991 Секретар правління Спілки письменників України,

секретар правління СП СРСР, секретар парткому Київської

організації Спілки письменників України, член ЦК КПУ і

ЦК КПРС.
1976 Нагороджений Почесною грамотою Верховної Ради

Білоруської РСР.

1980-1991 Депутат Верховної Ради УРСР 10-го та 11-го скликань,

голова Комісії Верховної Ради України з питань освіти і

культури, заступник голови Ради Національностей.


1981 Нагороджений ювілейною медаллю Всесвітньої Ради Миру.
1982 Став лауреатом конкурсу «Пою мое Отечество» газети

«Правда Украины» за поему «Золоті ворота» і збірку «У дзеркалі слова».


1983 Отримав Державну Премію УРСР імені Тараса Шевченка

за збірки поезій «Дума про місто», «Сива ластівка», «У дзеркалі слова».


1984 Нагороджений орденом Жовтневої Революції у зв’язку з

50-річчям Спілки письменників СРСР.


1987 Перша премія конкурсу «Наша дума, наша пісня» журналу

«Україна» за пісню «Як упав же він» (композитор

Б. Янівський).
1987 Голова правління Українського фонду культури, дійсний член Міжнародної слов’янської академії.
1987 Нагороджений грамотою «Учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС».
1989-1991 Народний депутат Верховної Ради СРСР від КПРС, депутат

Верховної Ради СРСР, голова Комісії зв’язків Верховної Ради

СРСР з громадськістю, заступник голови Ради Національностей.
1989 Лауреат конкурсу «Энергию каждого – перестройке» газети

«Правда Украины» за статтю «Национальное достоинство и

достояние».
1990 Обраний дійсним членом (академіком) АН УРСР по відді-

ленню літератури, мови та мистецтвознавства.


1991 Голова Комітету по Державних Преміях УРСР імені Тараса Шевченка в галузі літератури, журналістики і мистецтва при Раді Міністрів УРСР, Радник Президента СРСР.


  1. Народний депутат Верховної Ради України 12-го (І) скли-

кання.

1992 Провідний науковий співробітник Інституту національних

відносин і політології НАНУ.
1992 Обраний академіком Української екологічної академії.
1993 Член Президії ЦК КПУ.
1994 Отримав Міжнародну премію ім.. Григорія Сковороди за есе

«Час подвійних стандартів, або Хто і з якою метою сатанізує

сербів».
1994-1998 Народний депутат Верховної Ради України 2-го скликання.
1995-2003 Голова постійної делегації Верховної Ради України у ПАРЄ.
1995 Отримав відзнаку Президента України «Орден князя Ярослава

Мудрого» V-го ступеня.


1995 Присвоєно звання «Почесний громадянин Канева»
1995-2006 Віце-президент Парламентської Асамблеї Ради Європи, голова Постійної делегації Верховної Ради України в ПАРЄ .


  1. Член Комісії по державних нагородах України при Президен-

тові України.
1997 Отримав Міжнародну премію «Дружба».
1998-2002 Народний депутат Верховної Ради України 3-го скликання;

Голова Комітету ВР у закордонних справах і зв’язках з СНД.


1998 Отримав Всеюгославську премію «Лицарське перо».
1999 Отримав звання «Кавалер ордена князя Ярослава Мудрого»

IV ступеня.


1999 Отримав Міжнародну премію ім. Давида Гурамішвілі.
2001 Отримав Міжнародну премію ім. М. О. Шолохова за збірку

«Таємна вечеря» та премію ім. В. І. Вернадського Фонду

«Україна - ХХІ століття».
2002 Нагороджений Орденом Миколи Чудотворця, Почесною

грамотою Кабінету Міністрів України.


2002 Присвоєно звання «Почесний громадянин міста Києва», Почес-

ний громадянин Новосанжарщини», ім’ям Б. І. Олійника назва-

но школу в с. Зачепилівка Новосанжарського району Полтавсь-

кої області.


2002 Обраний народним депутатом Верховної Ради України 4-го

скликання.


2005 Присвоєно звання Героя України, нагороджено відзнакою

Президента України - «Орден Держави».


2009 Нагороджений відзнакою президента України - «Орден свобо-

ди».
2010 Призначений головою Комітету з Національної премії України

імені Тараса Шевченка.
2010 Лауреат «Срібного Витязя» : нагорода Першого Слов'янського

літературного форуму «Золотий Витязь»


2012 Нагороджений відзнакою Президента України - «Орден князя

Ярослава Мудрого» ІІІ ступеня.
 1. Нагороджений Золотою медаллю імені В. І. Вернадського Національної академії наук України

Віхи творчості


1948 Надруковано перший вірш «Краю мій!» у Новосанжарській

районній газеті «Ленінським шляхом».
1959 Вихід у світ збірки нарисів «За Північним Дінцем».
1962- Вихід у світ першої збірки поезій «Б’ють у крицю ковалі».
1962 Вихід у світ збірки поезій «Двадцятий вал».
1964 Вихід у світ збірки поезій «Вибір».
1965 Вихід у світ поетичних збірок «Гонг» і «Поезії».
1968 Вихід у світ збірки поезій «Коло».
1972 Вихід у світ збірки поезій «На лінії тиші».
1973 Вихід у світ поетичних збірок «Рух» і «Стою на землі»

(в перекладі російською мовою).

1974 Вихід у світ збірки поезій «Ми знаємо для чого жить».
1975 Вихід у світ збірки поезій «Гора».
1976 Вихід у світ поетичних збірок «Істина» і «Кредо».
1977- 1979 Вихід у світ поетичних збірок «Стою на землі» (у перекладах

російською і вірменською мовами), «Кредо» та «На лінії тиші»

(у перекладі російською мовою), «Заклинання вогню ( україн-

ською мовою і у білоруському перекладі), «Земля» (у пере-

кладі естонською мовою), «В центрі кола» ( у перекладі росій-

ською мовою), «Сива ластівка».
 1. -1981 Вихід у світ збірки поезій «Стою на землі» ( у перекладі

азербаджанською мовою).

1981 Вихід у світ поетичних збірок «У дзеркалі слова», «Доля».


1982 Вихід у світ (окремими книжками) поем «Дума про місто»,

«Золоті ворота» (у перекладі російською мовою), «Крило»,

«Заклинання вогню» (у перекладі словацькою мовою), «Урок»

(у перекладі грузинською мовою).


1983 Нагородження Державною премією УРСР імені Т. Г. Шевченка

(за збірки поезій «Дума про місто», «Сива ластівка», «У

дзеркалі слова»). Вихід у світ публіцистичної книжки

«Планета поезія», збірки «Поеми».

 1. Вихід у світ поетичних збірок «У дзеркалі слова» (у перекладі

російською мовою), «Міра», «Сива ластівка» (видання друге,

доповнене).


1985 Вихід у світ двотомника «Вибрані твори» , збірок «Вибране»

(у перекладі російською мовою), «Поезії» (у перекладі

молдавською мовою).
1986 Вихід у світ збірки «Поезії».
1987 Вихід у світ (окремою книжкою) поеми «Трубить Трубіж».
1988 Вихід у світ збірки «Сива ластівка» (у перекладі російською

мовою).
1989 Вихід у світ збірки поезій «Поворотний круг».


1990 Вихід у світ публіцистичної книжки «Криниці моралі та духовна

посуха».


Ініціювання спорудження пам’ятника жертвам Голодомору

1932-33 рр. (відповідно до цієї ініціативи в 1990-93 рр. поблизу

м. Лубни Полтавської області створено Меморіал Скорботи).
1992 Вийшла друком книжка «Два роки в Кремлі» (у перекладі

російською мовою).

1993 Вийшла друком книжка «Відступник, або Два роки в Кремлі»

(у перекладі українською, російською, азербайджанською,

угорською мовами).

1995 Вийшли поетичні збірки «Сива ластівка» (видання третє,

доповнене), «Шлях», публіцистична книжка «Сатанізація

сербів, кому вона потрібна?» (паралельно українською і

у перекладі сербською мовами).
1996-1997 Вихід у світ збірки поезій «Відлуння криці» (у перекладі

болгарською мовою).


1997 Вихід у світ поеми «Трубить Трубіж» (перевидання), збірки

поезій «Гамлет і ХХ століття» (у перекладі румунською

мовою).
1998 Вихід у світ поетичних збірок «Трубить Трубіж» (вірші та

поеми), «Привіт з Дніпра» (у перекладі сербською мовою).


1999 Вихід у світ збірки поезій «Біла мелодія», історичного нарису

«Жорстока правда», есе «Хто наступний?» (українською і у

перекладі російською мовами).
2000 Вихід у світ збірки поезій «Таємна вечеря», поеми «Трубить

Трубіж» (у перекладі російською мовою).

2001 Вихід у світ збірок поезії «Знак», «Стою на землі» і книжки

«Два роки в Кремлі» (у перекладі сербською мовою).
  1. Вихід у світ двотомника «Вибрані твори» .


Основні видання творів

 1. Олійник, Б. І. Вибрані твори : у 2 т. / Б. І. Олійник. - К. : Українська енциклопедія ім. М. П. Бажана, - 2005-2006. - ( Бібліотека Української Літературної Енциклопедії : вершини письменства).

Т. 1. Вірші, поеми. - 2005. - 608 с. : портр.


Т. 2. Переклади, публіцистика. - 2006. - 608 с. : портр.


 1. Олійник, Б. Вибрані твори : у 6 т. / Борис Олійник. - К. : Просвіта, 2007.

Т. 1. За четвертою хатою : [інтимна лірика] / вступне сл. авт.,

передмов. М. Шевченка, післямов. І. Бокого. -128 с. : портр.
Т. 2. Камінь з душі : [філософська лірика] / післямов. М. Шевченка. - 224 с. : портр.
Т. 3. Вирок : [громадянська лірика] / післямов. М. Кудрявцева. -

256 с. : портр.


Т. 4. Сива ластівка : [вірші про матір] / післямова О. Мороза. -

96 с. : портр.


Т. 5. Поеми. - 192 с. : портр.
Т. 6. Поеми / післямов. Л. Скирди. - 192 с. : портр.


Окремі видання

 1. Олійник, Б. Вибране : поезії, поеми / Борис Олійник ; передм. Михайла Шевченка. - К. : Етнос, 2009. - 638 с. : портр.
 1. Олійник, Б. Нема без імення добра : [зб. афоризмів, сентенцій, висловів та поет. роздумів Бориса Олійника] / Борис Олійник ; упоряд.: . В. Ю. Пушкін, С. Є. Ігнатьєва, І. К. Цуп’як ; під. заг. ред.

В. Ю. Пушкіна -Дніпропетровськ : Національний гірничий

університет, 2011. - 89 с. : фото.
 1. Олійник, Б. Основи : поезії, поеми / Борис Олійник ; передм. та упоряд. М. Шевченка ; післямова М. Кудрявцева - К.: Дніпро, 2005. - 693 с.:
 1. Олійник, Б. Очима добра : для дітей та юнацтва / Борис Олійник - К. : Новий друк, 2010. - 52 с. : іл.
 1. Олійник, Б. Пісня про матір : поезії / Борис Олійник ; вступне слово

М. Луківа . -К.: КП «Редакція журналу «Дніпро», 2004. - 189 c.

Публікації в періодичних виданнях

Олійник, Б. Дві Тисячі Тринадцять?: видіння /Борис Олійник // Сільські вісті. - 2010. - 5 лют. (№ 14). - С. 2
 1. Олійник, Б. До 75-річного ювілею:[вірші] / Борис Олійник //Дніпро. -2010. - № 6/8. - С. 40
 1. Олійник, Б. Думай, народе! : [вірші] / Борис Олійник // Літературна Україна.-2007. - 20 вересня (№ 36). - С. 5 : портр.
 1. Олійник, Б. Зніми з очей полуду : [поезія] / Борис Олійник // Дніпро. - 2008. - № 11/12. - С. 2-7.
 1. Олійник, Б. Крик Чорнобиля : [вірш] / Борис Олійник // Вітчизна. -2006. - № 5/6. - С. 2.
 1. Олійник, Б.Не для дітей : [поезія] / Борис Олійник // Ренессанс. - 2012. - № 2. - С. 10.
 1. Олійник, Б. Не забудь!.. : поезія / Борис Олійник // Київ. - 2011. -№ 2/3. - С. 2-13 : фото.
 1. Олійник, Б. Не змаліє в отецьких криницях вода... : вірші / Борис Олійник // Українська культура. - 2005. - № 9/10. - С. 34.
 1. Олійник, Б. Останній шанс : [поезія] / Борис Олійник ; заключне слово Миколи Луківа // Дніпро. - 2008. - № 1/2. -– С. 2-4.
 1. Олійник, Б. Пісня про матір : до 75-річного ювілею / Борис Олійник // Дніпро. - 2010. - № 6/8. - С.40. - (Класики).
 1. Олійник, Б. Прости і одведи : [поезії] / Борис Олійник // Літературна Україна.- 2008. - 24 липня (№ 28). - С. 7 : портр.
 1. Олійник, Б. У замкненому колі / Борис Олійник // Дніпро. -2007. - № 1/2. - С. 2-10.
 1. Олійник, Б. У ліричному гаю / Борис Олійник // Літературна Україна. -2005. - 26 трав. (№ 20). - С. 6.
 1. Олійник, Б. Україна є й вовік пребуде : [вірші] / Борис Олійник // Сільські вісті. - 2010. -4 черв. (№ 64). - С. 1 : портр.Літературно-критичні статті, рецензії

 1. Зів'яле листя [компакт-диск] : поетично-музична композиція до 150 - річчя від дня народження І.Я. Франка / авт. проекту, режисер та виконавець О.П. Биструшкін, передм. Б. І. Олійник. - [б.м. : б.в., б.р.]. - 1 компакт-диск.
 1. Кульчицький, А. 212 світанків з Миколою Вінграновським : фрагменти спогадів про великого Українця : [вступне слово

Б. І. Олійник] / Анатолій Кульчицький // Літературна Україна. -2011. -

4 серпня (№ 29). - С. 10-11: фото.
 1. Олійник, Б. Великий Українець Василь Симоненко : [про літературну долю талановитого українського поета] /Борис Олійник // Сільські вісті. -2010. - 12 січ. (№ 3). - С. 1.
 1. Олійник, Б. Істинний соціаліст із гнізда Франка і Лесі : [про В. К. Вин-ниченка] / Борис Олійник // Літературна Україна. - 2005. - 4 серп.
  (№ 30). - С. 1.
 1. Олійник, Б. Його пісні поміж нас : (до 90-річчя Платона Майбороди) / Борис Олійник, Дмитро Гнатюк // Музика. - 2008. - № 6. - С. 22 : фото.
 1. Олійник, Б. Ми були романтиками : слово про Василя Симоненка / Борис Олійник // Літературна Україна. - 2005. - 24 лют. (№ 7). - С. 2
 1. Олійник, Б. Невмируща пісня Миколи Шопші. Чолом до неба [про видатного українського оперного співака Миколу Шопшу] // Дніпро. - 2008. - № 3/4. - С. 108-114.
 1. Олійник, Б. Незабутній і неперебутній : [Олекса Федотович Коломієць був вродженим драматургом. Його діючі особи - не вимучені, а повнокровні особистості, неповторні, живі, органічні, самодостатні] / Борис Олійник // Пам'ять століть. - 2009. - № 1/2. - С. 255-257.
 1. [Олійник, Б. Передмова до історичних романів в віршах Л. Горлача «Слов’янський острів»] // Горлач, Л. Слов'янський острів : історичні романи у віршах. - К. : КП «Редакція журналу «Дніпро», 2008. - 663 с. : портр.
 1. Олійник, Б. Піснею звеличує душу... : [щодо нової книжки поета і композитора Анатолія Кульчицького «Пісні, як люди, мріють і живуть...»] / Борис Олійник // Літературна Україна. - 2009. - 21 трав. (№ 19). - С. 7.
 1. Олійник, Б. Слово про Олеся Бердника / Борис Олійник // Літературна Україна. - 2005. - 2 черв. (№ 21). - С. 1.

 2. Олійник, Б. Характерник козацького заводу : до 90-ліття Олекси Коломійця / Борис Олійник // Сільські вісті. - 2009. - 13 берез. (№ 28). - С. 5. - (Постаті).Публіцистичні твори


 1. Олійник, Б. «Я з пісні народної виріс» / Борис Олійник // Літературна Україна. - 2009. - 19 берез. (№ 11). - С. 1, 8.
 1. Олійник, Б. А третій ядерний / Борис Олійник // Дніпро. - 2006. - 3/4. - С. 56-57.
 1. Олійник, Б. Зрівні титанам Ренесансу / Борис Олійник // Літературна Україна. - 2007.- № 4. - С. 1 : портр.
 1. Олійник, Б. Князь тьми : відкритий лист Михайлу Горбачову / Борис Олійник. -К. : Пульсари, 2008. - 128 с.
 1. Олійник, Б. Поет в інтер'єрі сучасності / Борис Олійник // Урядовий кур'єр. - 2005. - 7 трав. (№ 84). - С. 8.Світогляд і суспільно-політична діяльність


  1. Олійник, Б. Так звідки ж ти, дорого, почалась? [Стаття присвячена історії заснування та діяльності Українського фонду культури, якому виповнюється 25 років.]/ Борис Олійник // Літературна Україна. - 2012. - 26 квітня (№ 17). - С. 1, 4 : іл.
  1. Олійник, Б. «Народ не візьмеш на макуху» : [бесіда з українським письменником Борисом Олійником про насущні проблеми культурного розвитку в Україні] / Борис Олійник // Столиця. - 2005. - 27 трав.-

2 черв.(№ 21). - С. 22-23.


  1. Олійник, Б. «Новим іменам України» - 15 літ : [про Український фонд культури «Нові імена України», який надавав особливого значення участі юних та молодих талантів у благодійних дійствах, концертах, присвячених фольклорній та класичній спадщині, стояв біля колиски малих академій народного мистецтва] / Борис Олійник // Урядовий кур'єр. –2006. - 6 трав. (№ 85). - С. 8. - (Культура).
  1. Олійник, Б. «Очищуймось! Впораємося» : [інтерв'ю відомого українського поета і громадського діяча] / Борис Олійник ; підг. Володимир Коскін // Демократична Україна. - 2010. - 12 лют. (№ 6). - С. 17. - (Вітальня).
  1. Олійник, Б. «Україні начертано відігравати особливу роль у світі. Але це буде, коли наш народ перестане обирати чільниками злодюг у законі» : [розмова з поетом, громадським діячем, академіком Національної академії наук України Борисом Олійником щодо соціально-політичної ситуації в країні та національної ідеї] / Борис Олійник ; провела Світлана Галата // Літературна газета. - 2009. - № 7. - С. 4.
  1. Олійник, Б. Борис Олійник: «Я – старий, але ще не втратив почуття гумору» : так поет відреагував на те, що його офіційно висунули від України на здобуття Нобелівської премії з літератури / Борис Олійник ; записала Галина Гузьо // Високий замок. - 2012.- 31 січ. (№ 17). -С. 5.
  1. Олійник, Б. Гельсінкі - не тільки спогад про минуле / Борис Олійник // Урядовий кур'єр. - 2005. - 30 лип. (№ 140). - С. 1, 4.
  1. Олійник, Б. Зрівні титанам Ренесансу : [виступ Б. Олійника на урочистому вечорі, присвяченому 150-річному ювілею І. Я. Франка.] / Борис Олійник // Літературна Україна. - 2007. - № 4. – С. 1 : портр.
  1. Олійник, Б. На захист правди : [виступ голови Постійної делегації ВР України на черговій сессії Парламентської Асамблеї Ради Європи, що відбулася у Страсбурзі 25-29 квіт. ц.р.] / Борис Олійник // Літературна Україна. - 2005. - 19 трав. (№ 19). - С. 3.
  1. Олійник, Б. На захисті духовних цінностей нації : [стаття з нагоди 20-ліття від дня створення Українського фонду культури - першої неурядової, доброчинної організації, що діє на відродження та розвиток всіх національних культур, що перебувають на теренах України] / Борис Олійник // Сільські вісті. - 2007. - 20 квіт. (№ 45). - С.1, 2.
  1. Олійник, Б. На сторожі національних скарбів : [пропаганда, відродження, збереження національних культурних цінностей народів України] / Борис Олійник ; розмову вів В. Заєць // Культура і життя. – 2007. - 25 квіт. - С. 3. - (Українському фонду культури - 20).
  1. Олійник, Б. Наша доля - в наших руках : виступ на сесії Верховної Ради 3 червня 2005 р. / Борис Олійник // Літературна Україна. - 2005. - 9 черв. (№ 22). - С. 3.

  2. Олійник, Б. Український центр народної культури : [про Український фонд культури - першу неурядову, доброчинну демократичну організацію, якій виповнилося 20 літ] / Борис Олійник ; розмову вели

Д. Ганущак, О. Турченюк // Урядовий кур'єр. - 2007.- 25 квіт.(№ 74).-

С. 9.  1. Олійник, Б. Щедре повноліття : доповідь на пленумі правління УФК з нагоди 18-річчя його заснування / Борис Олійник // Культура і життя. -2005. - 24 черв. (№ 24). - С. 2.
  1. Олійник, Б. Як це спецслужби світу допустили, щоб на чолі України став справжній українець?! : [розмова з видатним поетом і патріархом української політики, лідером Блоку Олійника та Сироти] / Борис Олійник ; розмовляла Л. Шовкун // Україна молода. - 2006. - 24 берез. (№ 54). - С.4, 18.

Борис Олійник – редактор


54. Гусєв, О. 25 років віч-на-віч з «Чорнобилем» : [докум.-публіцист. твір] Олег Гусєв ; голов. ред. Борис Олійник. - К. : Літопис -XX, 2011. - 623 с.: іл., табл.

Література про життя, літературну творчість та громадську діяльність Б. І. Олійника

Громадська, політична, доброчинницька діяльність

 1. Єфремова, В. Справді народний університет духовності : відбулася звітно-виборна конференція Українського фонду культури. Двадцять років на культурно-мистецькій ниві країни діє ця громадська організація, яку очолює Герой України, лауреат премії ім. Тараса Шевченка, відомий політичний діяч, поет, академік НАНУ Борис Олійник / В. Єфремова // Урядовий кур'єр. - 2007. - 28 груд. (№ 245). - С. 8-9.
 1. Сандрович, Н. Марш ентузіастів : виповнюється двадцять років Українському фонду культури : [про історію створення та діяльність цієї неурядової, доброчинної організації, що всіляко сприяє відродженню та розвитку української культури] / Н. Сандрович // Сільські вісті. - 2007. - 11 квіт. (№ 40). - С. 2.
 1. Янко, Д. Сподвижників згуртував Борис Олійник : днями Український фонд культури відзначає двадцять років свого заснування / Д. Янко // Демократична Україна. - 2007. - 14 квіт.

(№ 69). - С. 5.

 1. Янко, Д. Як не ми, то хто ж? : [публіцистика] / Дмитро Янко // Дніпро. -2007. - № 7/8. - С. 121-127.


Вивчення творчості в школі

 1. Витрикуш, Г. Інтерпретація біблійних тем і образів поетами-шістдесятниками / Г. Витрикуш // Українська література в загальноосвітній школі. - 2008. - № 7/8. - С. 15-19.
 1. Гончар, О. Слово про поета Б.Олійника : [висловлювання] / О. Гончар // Українська мова і література в школі. - 2005. - № 10. - С. 10-13.
 1. Гоцинець, І. Чорнобиль у поетичній картині Бориса Олійника /

І. Гоцинець // Вивчаємо українську мову та літературу. - 2012. - № 15. -

С. 26-29.
 1. Кудрявцев, М. Апокаліптичні мотиви у поезії Бориса Олійника /

М. Кудрявцев // Українська література в загальноосвітній школі. -

2005. - № 11. - С. 2-7.
 1. Міщенко, Т. І. Борис Олійник : поезії «Вибір», «Ринг» / Т. І. Міщенко // Вивчаємо українську мову та літературу. - 2011. - № 32. - С. 24-27.
 1. Прес, Г. «Я родом з хліба...» : літературно-музична композиція за творчістю Бориса Олійника. 7 клас / Г. Прес, Л. Скотняченко // Українська література в загальноосвітній школі. - 2007. - № 1. –

С. 38-40.

Література про творчість


 1. Бакуменко, О. Формула вічної поезії / О. Бакуменко // Культура і життя. - 2008. - 26 листопада. - С. 2.
 1. Витрикуш, Г. Людина в контексті доби : про поезію Бориса Олійника останніх років / Г. Витрикуш // Дзвін. - 2008. - № 2. - С. 130-135.
 1. Голобородько, Я. Енергетика людиноцентризму : Борису Олійнику - 70 / Я. Голобородько // Вісник НАН України. - 2005. - № 1. - С. 35-38.

 

 1. Гужва, В. Шляхетний вершник / В. Гужва // Дивослово. - 2005. - № 10. - С. 46-40.
 1. Іванишин, П. Феномен внутрішньої окупації : [рец. на кн. « Борис Олійник У замкненому колі. Із окупаційного зошита : поезії

(К., 2007)] / П. Іванишин // Дніпро. - 2008. - № 9/10. -С. 120-132.


 1. Кудрявцев, М. «У гиблий час глобального безплоду...» : (роздуми над поезією Бориса Олійника) / М. Кудрявцев // Дніпро. - 2004. - №5/6. - С. 120-141.
 1. Кудрявцев, М. Апокаліптичні мотиви у поезії Бориса Олійника /

М. Кудрявцев // Культура і життя. - 2006. - 11 січ. (№ 1/2). - С. 4.


 1. Луків, М. Книга совісті й честі : [поетична збірка українського поета Бориса Олійника «У замкненому колі». Підзаголовок «Із окупаційного зошита» визначив тематику та ідейний зміст творів, обумовив композицію книжки] / М. Луків // Киевский вестник. - 2007. - 15 сент. - С. 2. - (Поетичним словом).
 1. Олійник, Б. «Найкраще почуваю себе за робочим столом» : бесіда з українським поетом і політиком Борисом Олійником / Борис Олійник ; вів Д. Стус // Пенсія. - 2005. - № 10. - С. 35-38.
 1. Салига, Т. У замкненому колі болю : неполемічні нотатки про творчість Бориса Олійника / Тарас Салига // Літературна Україна. - 2008. - 25 вересня (№ 37). - С. 5 : портр.
 1. Свалова, М. І. Публіцистика Б. Олійника : проблематика та етико-естетичні виміри : автореф. дис… канд. наук із соц. комунікацій : 27.00.04 / Свалова Марина Ігорівна - Київський нац. університет

ім. Тараса Шевченка, Інститут журналістики. - К., 2009. - 16 с.


 1. Сизоненко, О. «Я - Всесвіту боржник ...»: [про поезію Бориса Олійника] / О. Сизоненко // Голос України. - 2010. - 16 жовт. (№ 194). - С. 19. - (Суспільство).
 1. Тарасюк, Г. Клич молитви і повстання : [рец. на кн. : Олійник Б.

У замкненому колі (К., 2007).] // Літературна Україна. - 2008. -

15 трав. (№ 18). - С. 6.
 1. Фурсова, Л. «Я тобі засвічусь, як нікому іще не світивсь!..» : літературно-мистецький вечір-телепередача за творчістю Бориса Олійника / Людмила Фурсова // Дивослово. - 2010. - № 11. - С. 36-40.
 1. Шевченко, М. За все відповідай у цім житті : [творчість українського поета Бориса Олійника] / М. Шевченко // Київ. - 2005. - № 7/8. -

С. 172-176.

Визнання творчості

 1. Бакуменко, О. Формула вічної поезії : сьогодні Борисові Олійнику - 75. Вітаємо / Олександр Бакуменко // Демократична Україна. - 2010. -

22 жовт. (№ 42). - С. 10. - (Літературні обрії).


 1. Біленко, В. Шлях до істини : сьогодні виповнюється 75 років від дня народження видатного українського поета і громадського діяча Бориса Олійника / Володимир Біленко // Сільські вісті. - 2010. –

22 жовт. (№ 123). - С. 1, 2.


 1. Борис Олійник – лауреат «Срібного витязя» : [нагороду Першого Слов'янського літературного форуму «Срібного Витязя» вручили українському письменникові Борису Олійнику за «Вибрані твори»] // Українська літературна газета. - 2010. - 11 червня (№ 12). - С. 2 : фото.
 1. Борис Ілліч Олійник : біобібліографічний покажчик : [до 70-річчя від дня народження та 55-річчя початку творчої діяльності Бориса Ілліча Олійника] / уклад. О. М. Устіннікова, П. М. Сенько, Г. О. Гуцол ; вступ. ст. М. В. Луківа ; Книжкова палата України імені Івана Федорова, Межрегіональна академія управління персоналом. - К., 2005. - 440, [1] с.
 1. Горлач, Л. Б'ють у крицю літа : [до 70-річчя від дня народження Бориса Олійника] / Л. Горлач // Вітчизна. - 2005. - № 9/10. -

С. 103-106.


 1. Луків, М. Епоха, увічнена в слові : [Борису Олійнику - 70] / М. Луків // Київська правда. - 2005. - 25 жовт. (№ 119). - С. 3.
 1. Луків, М. Епоха, увічнена в слові : Борису Олійнику - 70 / М. Луків // Дніпро. - 2005. - № 9/10. - С. 16-18.
 1. Олександренко М. Слово про Поета : видатному українському поету і громадському діячу Борису Олійнику - 75 ! / М. Олександренко // Урядовий кур'єр. - 2010. - 23 жовт. (№ 198). - С. 5.
 1. Савченко, С. С. «Голос совісті» : до 75-річчя від дня народження

Б. І. Олійника / С. С. Савченко // Календар знаменних і пам'ятних дат. -

2010. - № 4. - С. 45-53 : портр.
 1. Славинський, М. Борис Олійник : «Поезія - це таїна» : видатному українському поетові й громадському діячеві, Героєві України - 75! / Славинський Микола // Віче. - 2010. - № 21. - С. 10-11.
 1. Сом, М. Присвята Борису Олійнику: [вірш] / М. Сом // Літературна Україна. - 2004. - 30 груд. (№ 51). - С. 8.
 1. Черчель, Л. Осінній вальс Бориса Олійника : 75 років від дня народження видатного українського поета і громадського діяча Бориса Олійника / Людмила Черчель // Українська культура. - 2010. - № 9/12. - С. 44-45 : фото.
 1. Шевченко, М. Перед людьми і честю звітувати : [з нагоди 70-річчя Бориса Олійника – українського письменника. Його життєвий і творчий шлях] / М. Шевченко // Культура і життя. - 2005. - 2 листоп. - С. 2.
 1. Шершель, Л.«...Коли вже народився ти поетом, за все відповідай у цім житті» : к 75-летию со дня рождения Бориса Ильича Олийныка (1935), украинского поэта / Л. Шершель // Киевский вестник. – 2010. – 26 окт. – С. 4.
 1. Шудря М. Мати сіяла сон... : до 70-ліття від дня народження Бориса Олійника / М. Шудря // Урядовий кур'єр. - 2005. - 22 жовт. (№ 201). -

С. 9.

Музичні композиції на слова Бориса Олійника

 1. Станкович, Є. Ф. Камерні твори : у 3 зошитах. Зошит 3, Opera Rustica : для солістів та камерного оркестру : партитура / Комп. Є. Станко-вич. - К. : Музична Україна, 2008. - 80 с. : ноти. - ( Б-ка Шевченків-ського комітету).
 1. Чухрай, О. І. Освідчення : пісні ; [збірка об’єднує поезії Б. Олійника, покладені на музику композиторм О. Чухраєм] / Олексій Іванович Чухрай. – Полтава: Полтавський літератор, 2010. - 48 с.Пісенні композиції на слова Бориса Олійника (відео)

 1. Відлуння : пам'яті Андрія Малишка. Слова Бориса Олійника, музика Платона Майбороди. Співає Роман Майборода [Електронний ресурс]. - Режим доступу :

http://www.youtube.com/watch?v=m-8-gd_Q6FI


 1. Забіліли сніги. Слова Бориса Олійника, музика Олександра Білаша. Співає Дмитро Гнатюк [Електронний ресурс]. - Режим доступу : http://www.youtube.com/watch?v=V6iJ_SnTMzk
 1. Мамо, вечір догора. Слова Бориса Олійника, музика Ігоря Поклада. Виконує тріо «Вербена» у складі нар. арт. України Л. Зайнчківської,

засл. арт. України Н. Мамалиги та артистки І. Міхаль [Електронний

ресурс]. - Режим доступу :http://www.youtube.com/watch?v=aI9SorBT2ZE

 1. Мати сіяла сон. Слова Бориса Олійника, музика Геннадія Савенка. Виконує український народний хор «Заспів», солісти Сергій Попов та Марина Гулик [Електронний ресурс]. - Режим доступу : http://www.youtube.com/watch?v=POIC5jh-OOU
 1. Мелодія. Слова Бориса Олійника, музика Олександра Білаша. Співає Леонід Сергієнко : [святковий концерт на честь 25-річчя Українського фонду культури, Національна філармонія, м. Київ, 12.04.2012] [Електронний ресурс]. - Режим доступу :

http://www.youtube.com/watch?v=a2gGdA3Dh4I


 1. Ода музиці. Слова Бориса Олійника, музика Анжеліки Андрієвської. Співає Анжеліка Андрієвська [Електронний ресурс]. - Режим доступу : http://www.youtube.com/watch?v=vK91isgYX3k
 1. Пісня про маму. Слова Бориса Олійника, музика Ігоря Поклада. Виконує тріо «Сузір’я» у складі Людмили Бовшик, Мар'яни Сторчоус, Олени Гарник [Електронний ресурс]. - Режим доступу : http://www.youtube.com/watch?v=mwPOzXebugY
 1. Пісня про матір. Слова Бориса Олійника, музика Олександра Морозова. Співає Ольга Чубарева [Електронний ресурс]. - Режим доступу : http://www.youtube.com/watch?v=znuhIqD7W_4
 1. Пісня про матір. Слова Бориса Олійника, музика Ігоря Поклада. Співає Еріка [Електронний ресурс]. - Режим доступу : http://www.youtube.com/watch?v=6U07r5Jf-Z8
 1. Пісня про матір. Слова Бориса Олійника, музика Олександра Морозова. Співає Олена Білоконь [творчий вечір Олени Білоконь «Від серця до серця», драматичний театр ім. М.В. Гоголя, м. Полтава, 1 березня 2008 р.] - [Електронний ресурс]. - Режим доступу : http://www.youtube.com/watch?v=mKleG1uMFIY

Використані Інтернет-ресурсиhttp://www.nplu.org Національна Парламентська

бібліотека України


http://www.nbuv.gov.ua Національна бібліотека України

імені В.І. Вернадського


library.pl.ua Полтавська обласна універсальна

наукова бібліотека імені

І.П. Котляревського
http://www.youtube.com Відеохостинг YouTube

Зміст


Від укладачів ………………………………………………..……3

Патріот, Поет, Політик ……………………………………………4

Основні життєві події……………………………………………...8

Віхи творчості ………………….……………………………......11

Основні видання творів Б.І. Олійника……………………..…....14

Окремі видання…………… ……………………………………..14

Публікації в періодичних виданнях ………………….……..…..15

Літературно-критичні статті, рецензії ………………….............16

Публіцистичні твори ………………………………….…...........17

Світогляд і суспільно-політична діяльність..…………………...17

Б.І. Олійник – редактор …………….………………… …….......19

Література про життя, літературну творчість

та громадську діяльність Б. І. Олійника….…………………..…19

Громадська, політична, доброчинницька діяльність………….…19

Вивчення творчості Б.І. Олійника в школі …….…………………....20

Література про творчість Б. Олійника ..…………………………20

Визнання творчості ……………………………………………22

Музичні композиції на слова Б. Олійника……………………….23

Пісенні композиції на слова Б. Олійника ….………………….23Використані Інтернет-ресурси .………………………………....24


Каталог: imageos -> stories -> zakachky
zakachky -> К и ї в інформаційний бюлетень №4
stories -> Шевченківські місця в Україні та світі
stories -> Департамент культури виконавчий орган київської міської ради (київської міської державної адміністрації) публічна бібліотека імені лесі українки для дорослих
zakachky -> Головне управління культури київської міської державної адміністрації публічна бібліотека імені лесі українки відділ довідково-бібліографічної та інформаційної роботи
zakachky -> К и ї в інформаційний бюлетень №1
zakachky -> К и ї в інформаційний бюлетень №2


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Головне управління культури київської міської державної адміністрації публічна бібліотека імені лесі українки відділ довідково-бібліографічної та інформаційної роботи олійник Борис Ілліч iconГоловне управління культури київської міської державної адміністрації публічна бібліотека імені лесі українки відділ довідково-бібліографічної та інформаційної роботи
Бібліографічний список літератури присвячено видатному українському письменнику, драматургу І режисеру, одному з засновників української...
Головне управління культури київської міської державної адміністрації публічна бібліотека імені лесі українки відділ довідково-бібліографічної та інформаційної роботи олійник Борис Ілліч iconГоловне управління культури І мистецтв київської міської державної адміністрації публічна бібліотека імені лесі українки відділ краєзнавчої літератури та бібліографії Києвознавці Михайло Олександрович Рибаков Бібліографічний покажчик Київ
Третій випуск бібліографічного покажчика з серії „Києвознавці” присвячено краєзнавцю, києвознавцю, кандидату історичних наук, вчителю...
Головне управління культури київської міської державної адміністрації публічна бібліотека імені лесі українки відділ довідково-бібліографічної та інформаційної роботи олійник Борис Ілліч iconДепартамент культури виконавчий орган київської міської ради (київської міської державної адміністрації) публічна бібліотека імені лесі українки для дорослих
Киянин, фаховий інженер, спеціаліст в галузі водопостачання та водовідведення, історик, музейщик, відомий крає-києвознавець
Головне управління культури київської міської державної адміністрації публічна бібліотека імені лесі українки відділ довідково-бібліографічної та інформаційної роботи олійник Борис Ілліч iconБорис Ілліч Олійник (1935) Борис Олійник
Указом Президента України В. Ф. Януковича Бориса Ілліча Олійника призначено головою Комітету з Національної премії України імені...
Головне управління культури київської міської державної адміністрації публічна бібліотека імені лесі українки відділ довідково-бібліографічної та інформаційної роботи олійник Борис Ілліч iconГоловне управління культури виконкому Київської міської Ради народних депутатів Центральна міська бібліотека ім. Лесі Українки київ 1992
Вген плужник. Це ім’я не потребує ні високих епітетів, ні гучних титулів. Та їх він І не мав за життя. Вже самі по собі цих два слова...
Головне управління культури київської міської державної адміністрації публічна бібліотека імені лесі українки відділ довідково-бібліографічної та інформаційної роботи олійник Борис Ілліч iconОбслуговування
Л. В. Тараненко, завідуюча відділом довідково-бібліографічної та інформаційної роботи кзк «Дніпропетровська обласна бібліотека для...
Головне управління культури київської міської державної адміністрації публічна бібліотека імені лесі українки відділ довідково-бібліографічної та інформаційної роботи олійник Борис Ілліч iconБорис Олійник: «Аби навчилися себе адекватно оцінювати, стали б сильнішими»
Але скільки б цікавих фактів із його біографії ми зараз не згадали, все одно Борис Олійник найперше Поет з великої літери та класик...
Головне управління культури київської міської державної адміністрації публічна бібліотека імені лесі українки відділ довідково-бібліографічної та інформаційної роботи олійник Борис Ілліч iconТернопільська обласна бібліотека для дітей Відділ довідково-бібліографічної
До бібліографічної довідки увійшли матеріали із періодичних видань, присвячені Міжнародному дню дитячої книги
Головне управління культури київської міської державної адміністрації публічна бібліотека імені лесі українки відділ довідково-бібліографічної та інформаційної роботи олійник Борис Ілліч iconВідділ довідково-бібліографічної та інформаційної роботи к иїв 2016 Від укладача
Бібліографічний покажчик інформує про книги, публікації у збірниках, періодичних виданнях, що надійшли до бібліотек централізованої...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка