Хронологія І динаміка розвитку паблік рилейшнз у світовому просторі: Хронологія І динаміка розвитку паблік рилейшнз у світовому просторіДата конвертації02.05.2017
Розмір445 b.Хронологія і динаміка розвитку паблік рилейшнз у світовому просторі:

 • Хронологія і динаміка розвитку паблік рилейшнз у світовому просторі:

 • Чотири історичні моделі розвитку PR за Д.Грюнінгом.

 • Огляд галузей функціонування паблік рилейшнз (для самостійного ознайомлення).Паблісіті – інформація з незалежного джерела, яка використовувана засобами інформації тому, що вона має цінність новини.

 • Паблісіті – інформація з незалежного джерела, яка використовувана засобами інформації тому, що вона має цінність новини.

 • Політичний піблік рилейшнз – комунікативна діяльність, яка реалізується політичними суб’єктами з метою отримання владитермин "public relations" народився у США

 • термин "public relations" народився у США

 • автор - Томас Джефферсон, третій американський президент, який використав це словосполучення у 1807 г. в чернетці свого "Сьомого звернення до Конгресу".

 • Т. Джефферсон розумів під PR збільшення зусиль політичних інститутів для створення клімату довіри в національному масштабі.це була діяльність переважно політична

 • це була діяльність переважно політична

 • основні суб'екти- уряди й інші державні установи.

 • Працювала за принципами пропаганди і рекламиПоява піару в економічній діяльності.

 • Поява піару в економічній діяльності.

 • Організація зв'язків з громадськістю починала грати помітну роль в конкурентній боротьбі, побудові стосунків з профспілками, вирішенні виробничих завдань, підтримці різних форм економічної активності.

 • PR стали вживати як синонім словосполуки relations for the general good (стосунки ради загального блага)США, 1830 р. Тут видавалося найбільше в порівнянні з будь-якою іншою країною світу число газет.

 • США, 1830 р. Тут видавалося найбільше в порівнянні з будь-якою іншою країною світу число газет.

 • З'явилася нова професія - прес-агент, по суті організатор роботи з пресою, які реалізували на практиці перші дії в області системної і цілеспрямованої роботи з громадськістю. Прес-агенти об'єднувалися в прес-агентства, щоб продавати свої послуги діловому світу.

 • У 1900 р. в Бостоні з'явилося перше Publicity Bureau, що займалося зв'язками з пресою.В період 1910—1920 рр., названий пізніше епохою смажених фактів, відбувалися публічні скандали довкола монополій і корумпованих чиновників. Американські журналісти, письменники, соціологи викривали і зрадили гласності випадки корупції, нечесні прийоми конкуруючих компаній, погані умови життя робітників, непристойну діяльність уряду. Об'єкти критики розробляли оборонні стратегії і зверталися за допомогою до пресу-агентів. В результаті викривальна журналістика вперше зіткнулася з обороною з боку людей і структур, що практично здійснювали PR-функцію.

 • В період 1910—1920 рр., названий пізніше епохою смажених фактів, відбувалися публічні скандали довкола монополій і корумпованих чиновників. Американські журналісти, письменники, соціологи викривали і зрадили гласності випадки корупції, нечесні прийоми конкуруючих компаній, погані умови життя робітників, непристойну діяльність уряду. Об'єкти критики розробляли оборонні стратегії і зверталися за допомогою до пресу-агентів. В результаті викривальна журналістика вперше зіткнулася з обороною з боку людей і структур, що практично здійснювали PR-функцію.Приблизно з початку XX ст починається розвиток PR як сфери діяльності

 • Приблизно з початку XX ст починається розвиток PR як сфери діяльності

 • Г. Почепцов: "Реально PR виникли в результаті індустріальної революції, коли монополісти відчули недостатність методів управління лише виробничою сферою. Наприклад, наявність клієнта, який може хотіти або не хотіти отримати ту або іншу послугу; або страйки робітників, що порушують прийняту систему управління, з якою якось необхідно працювати. США першими пройшли цю дорогу монополізації, тому тут в кінці 19— початку 20 століття виникли перші варіанти реалізації ідей PR" . • У перші десятиліття XX ст з'являються і особи, з іменами яких зв'язують народження професійної PR-спеціалізації. Одним з родоначальників сучасних PR називають Айві Лі — американського журналіста, що звернувся до PR-практіки в 1903 р.

 • Чотири роки пізніше Лі опублікував "Декларацію про принципи", свого роду перший моральний кодекс професії. "Наша мета полягає в тому, — говорилося в Декларації, — щоб відверто і відкрито від імені ділових кіл і суспільних інститутів надавати пресі і суспільству своєчасну і точну інформацію по питаннях, що представляють для громадськості цінність і інтерес".Головне завдання нового виду діяльності (спочатку Лі користувався терміном "publicity", словосполучення "Public relations" він вперше вжив в 1919 р.) автор зводив до роботи з пресою (mass теdia relations), в той же час Декларація виділяє окрім роботи пресс- агента діяльність радника по зв'язках з громадськістю.

 • Головне завдання нового виду діяльності (спочатку Лі користувався терміном "publicity", словосполучення "Public relations" він вперше вжив в 1919 р.) автор зводив до роботи з пресою (mass теdia relations), в той же час Декларація виділяє окрім роботи пресс- агента діяльність радника по зв'язках з громадськістю.

 • Як основне завдання радника по зв'язках з громадськістю Лі сформулював наступне — «спонукати людей вірити в сердечні цілі правління корпорацій, що шукають їх довіри»У 20—40-і роки XX ст спостерігається активне становлення PR як професії і наукової дисципліни. У 1923 р. виходить присвячена PR-практіці книга "Кристалізуючи громадську думку" ("Crystallizing public opinion") Едварда Л. Бернейза, племінника 3. Фрейда/

 • У 20—40-і роки XX ст спостерігається активне становлення PR як професії і наукової дисципліни. У 1923 р. виходить присвячена PR-практіці книга "Кристалізуючи громадську думку" ("Crystallizing public opinion") Едварда Л. Бернейза, племінника 3. Фрейда/

 • У роки першої світової війни Бернейз займався пропагандою, пройшов гарну школу "агресивних комунікацій", а потім став застосовувати отримані навики в мирному житті.

 • Завдяки його книзі тисячі американців познайомилися з новою концепцією PR і статусом "радника у зв'язках з громадськістю", хоча багато людей, як відзначав сам Бернейз, все ще вважали нову професію роботою "пропагандиста", "агента у зв'язках з пресою" або "агента з реклами".

 • У 1923 р. в Нью-Йоркському університеті Бернейз прочитав на кафедрі "Public Relations", що відкрилася, перший курс по практиці і етиці. Цей курс став попередником багатьох PR-програм університетsd світу.Пізніше в своїй книзі "Біографія ідеї" він так описував процес вибору назви для нової професії: «Коли я відкрив мій перший офіс в 1919 р., я вирішив відмовитися від слів public information, press agent або publicity manager для назви моєї роботи. Я хотів чогось ширшого... Роком пізніше ми створили фразу радник з public relations(counsel on public relations), яка, як ми думали, краще характеризує нашу діяльність — професійні поради клієнтам з приводу їх відносин з громадськістю»

 • Пізніше в своїй книзі "Біографія ідеї" він так описував процес вибору назви для нової професії: «Коли я відкрив мій перший офіс в 1919 р., я вирішив відмовитися від слів public information, press agent або publicity manager для назви моєї роботи. Я хотів чогось ширшого... Роком пізніше ми створили фразу радник з public relations(counsel on public relations), яка, як ми думали, краще характеризує нашу діяльність — професійні поради клієнтам з приводу їх відносин з громадськістю»Розділяючи поняття "Press agent", “Publicity" і "Counsel on public relations", Бернейз вважав, що різниця тут не лише термінологічна. Це інший вид діяльності як в підходах, так і у виконання. З однобічної вулиці інформування і переконання публіки це стало двосторонньою вулицею, що включає регулювання стосунків між цими суб'єктами.

 • Розділяючи поняття "Press agent", “Publicity" і "Counsel on public relations", Бернейз вважав, що різниця тут не лише термінологічна. Це інший вид діяльності як в підходах, так і у виконання. З однобічної вулиці інформування і переконання публіки це стало двосторонньою вулицею, що включає регулювання стосунків між цими суб'єктами.

 • Радник з public relations створює взаємодію між клієнтом і громадськістю.Вже на початку 30-х років в США PR був самостійною функцією менеджменту; у крупних компаніях — At&t, "General Motors і ін. — з'явилися посади віце-президентів по комунікаціях і PR;

 • Вже на початку 30-х років в США PR був самостійною функцією менеджменту; у крупних компаніях — At&t, "General Motors і ін. — з'явилися посади віце-президентів по комунікаціях і PR;

 • статус PR як корпоративної функції управління громадською думкою усе більш зміцнювався.

 • Перші служби "зовнішніх стосунків" з'явилися після війни у французьких держструктурах і приватних компаніях, не дивлячись на те, що термін "Паблік рілейшнз" (les relations publiques) ще не був введений в обіг.Хоча що розвивалася в Європі PR-деятельность знаходилася під сильним впливом американських підходів, після війни тут почали поступово формуватися власні наукові школи паблік рілейшнз.

 • Хоча що розвивалася в Європі PR-деятельность знаходилася під сильним впливом американських підходів, після війни тут почали поступово формуватися власні наукові школи паблік рілейшнз.

 • Так, в період "німецького економічного дива" 50-х років підсилило увагу до PR німецьких фахівців. У Германії складалася особлива концепція паблік рілейшнз, що трактувала зв'язки з громадськістю як інструмент інтерпретації і інтеграції, за допомогою якого можна забезпечити постійну взаємодію у політичній, економічній і соціальній сферах і стримати так званий ефект відчуженості людей. На думку одного з піонерів паблік рілейшнз в Германії А. Оекла, основні завдання PR полягали в тому, "щоб допомогти окремим суб'єктам орієнтуватися в суспільстві, отримувати правильну інформацію і формувати власну думку".

 • Представники французької школи PR післявоєнного періоду також прагнули виробити свої принципи і технології в цій сфері вельми обережно відносилися до американської концепції зв'язків з громадськістю, де домінував принцип просування корпоративного інтересу. Як констатував, зокрема, М. Крозье, американські PR-експерті "продають врешті-решт громадянам тe громадську думку, яку замовляють монополії".Поряд з формуванням нових шкіл в 40—60-х роках відбувається консолідація PR-співтоваріства, створюються міжнародні об'єднання фахівців, що працюють у сфері зв'язків з громадськістю (1948 р. — Інститут PR у Великобританії, Асоціація PR в США; 1955 р. -Международная PR асоціація); розробляються кодекси професійної поведінки

 • Поряд з формуванням нових шкіл в 40—60-х роках відбувається консолідація PR-співтоваріства, створюються міжнародні об'єднання фахівців, що працюють у сфері зв'язків з громадськістю (1948 р. — Інститут PR у Великобританії, Асоціація PR в США; 1955 р. -Международная PR асоціація); розробляються кодекси професійної поведінкиПеріод розвитку PR з середини 60-х років до наших днів дослідники пов’язують із становленням суспільства глобальної інформації характерними ознаками якого є: прискорене зростання високих технологій, збільшення числа комунікаційних каналів, поступове перетворення національних економік в єдину світову економічну систему, для якої типові глобальна залежність і глобальна конкуренція вхідних в неї економік.

 • Період розвитку PR з середини 60-х років до наших днів дослідники пов’язують із становленням суспільства глобальної інформації характерними ознаками якого є: прискорене зростання високих технологій, збільшення числа комунікаційних каналів, поступове перетворення національних економік в єдину світову економічну систему, для якої типові глобальна залежність і глобальна конкуренція вхідних в неї економік.

 • Крупні соціально-економічні, політичні, екологічні зміни викликають серйозні конфлікти і постійно вимагають досягнення того або іншого рівня згоди. Звідси попит на PR-технології в бізнесі, політиці, соціальній сфері стає перманентним.Зміст PR-зусиль все більше зміщується від дії на середовище до її вивчення і залучення отриманої інформації для управління.

 • Зміст PR-зусиль все більше зміщується від дії на середовище до її вивчення і залучення отриманої інформації для управління.

 • «Увага фахівців PR переходить від "виходу" до "входу" соціальної системи... — справедливо помічає російський дослідник І. Яковлєв. — PR починають входити в "серцевину", тобто в менеджмент організації, впливаючи на вироблення її стратегії і політики, все частіше беручи участь у виробленні і ухваленні рішень».Ще один новий акцент в паблік рилейшнз, що викликаний «епохою споживання» в розвинених країнах організацією збуту продукції.

 • Ще один новий акцент в паблік рилейшнз, що викликаний «епохою споживання» в розвинених країнах організацією збуту продукції.

 • Паралельно виникла концепція, що підкоряє PR маркетингу. Так, на рубежі 80—90-х років відомий маркетолог Філіпп Котлер заявив, що до традиційних чотирьом "р" маркетингового комплексу "product", "price", "place", "promotion" (продукт — ціна — місце — просування) тепер слід додати п'яту "р" — "public relations".

 • Інші фахівці, навпаки, розглядають маркетинг як складник PR.

 • Треті говорять про MPR (marketing public relations) як про особливий напрям PR -діяльностіЗ наближення мкінця XX ст. PR діяльність все у меншій мірі залишалася деякою загальним і для всіх ясним поняттям; тут постійно виділялися все нові напрями, що мають свої спеціальні маркери-позначення. Так,

 • З наближення мкінця XX ст. PR діяльність все у меншій мірі залишалася деякою загальним і для всіх ясним поняттям; тут постійно виділялися все нові напрями, що мають свої спеціальні маркери-позначення. Так,

 • робота по зв'язках з державними установами і громадськими організаціями отримала назву "Public affairs",

 • управління корпоративним іміджем — "Corporate affairs",

 • створення сприятливого образу особи — "Image making“,

 • побудова стосунків із ЗМІ — "Media relations",

 • закріплення кадрів, створення хороших стосунків з персоналом — "Employee communications",

 • суспільна експертиза — "Public involvement",

 • взаємини з інвесторами — "Investor relations",

 • проведення мобілізаційних (конкурси, чемпіонати, лотереї і презентаційних заходів — "Special events",

 • управління кризисними ситуаціями — "Crisis management",Посередницька модель, або «паблісіті».

 • Посередницька модель, або «паблісіті».

 • Аналогом її є перший етап становлення паблік рілейшнз як професійної системи в США, що охоплює період XIX століття, коли головною метою тих, хто займався такою роботою була пропаганда тієї або іншої організації, її продукції і надання послуг всіма можливими способами. Типовим прикладом використання такої моделі нині можна вважати рекламування комерційної організації, банка, стимулювання розпродажу товарів і ін.Модель, підпорядкована інформуванню громадськості

 • Модель, підпорядкована інформуванню громадськості

 • Такий підхід отримав розвиток на другому етапі становлення професійних зв'язків з громадськістю в США (1900—1939 рр.), коли спеціалізовані служби паблік рілейшнз прагнули надавати населенню як можна правдивішу і точнішу інформацію. Він і сьогодні використовується державними установами, суспільно-політичними організаціями, асоціаціями і некомерційними структурами. В даному випадку піармени виконують функції «власних кореспондентів». Вони прагнуть враховувати інтереси і організації, і всієї громадськості, тобто бути представниками загальних інтересів.Двостороння асиметрична модель

 • Двостороння асиметрична модель

 • Такий підхід покликаний перш за все захищати інтереси установи або організації. Тут зв'язки з громадськістю використовуються для того, щоб змусити публіку погодитися з точкою зору організації або установи. Зворотний зв'язок використовується в основному в маніпуляційних цілях, тобто для того, щоб з'ясувати відношення громадськості до організації і відшукати шляхи зміцнення цього відношення на користь організації. В умовах високорозвиненого і висококонкурентного ринку цю модель використовують, як правило, комерційні фірми.Двостороння симетрична модель

 • Двостороння симетрична модель

 • При такому підході установа або організація прагнуть встановити ділові стосунки з «своєю» громадськістю, прийнятні для обох сторін. В даному випадку мета паблік рілейшнз полягає в досягненні взаєморозуміння між керівництвом організації і громадськістю, що впливає на дану організацію. Тут вже не можна організацію розглядати як джерело, а громадськість — як споживача інформації. Навпаки, обидві сторони сприймаються як групи, що досягли згоди.1. Хто є автором терміну «зв’язки з громадськыстю»?

 • 1. Хто є автором терміну «зв’язки з громадськыстю»?

 • 2. При яких обставинах виник термін «зв’язки з громадськыстю»?

 • 3. Які основні етапи історичного розвитку паблік рилейшнз у світі?

 • 4. Які чотири історичні моделі розвитку PR виділяє Д. Грюнінг?

 • 5. Чим знаменні для паблік рилейшнз такі особистості, як Томас Джеферсон, Айві Лі, Едвард Бернейз?Основна

 • Основна

 • Королько В.Г. Паблік рилейшнз. Наукові основи, методика, практика. Підручник, 2-е вид. доп. – К.: Видавничий дім “Скарби”, 2001. – С. 156 – 159, 381 – 396.

 • Почепцов Г. Г. Паблік рилейшнз: Навчальний посібник. – К.: Т-во “Знання”, КОО, 2000. – 506 с.

 • Чумиков А. Н. Связи с общественностью: Учебное пособие. 3-е изд. – М.: Дело, 2001. – С. 34 – 46.

 • Додаткова

 • Сайтел Фрейзер П. Современные паблик рилешнз. М.: Консалтинговая группа “Имидж-Контакт”: ИНФА – М, 2002.-592 с.

 • Шишкина М. А. Паблик рилейшнз в системе социального управления. – СПб.: Изд-ва «Паллада – медиа» и СЗРЦ «РУСИЧ» – 2002 – 444 с.

 • PR сегодня: новые подходы, исследования, международная практика / Пер. с англ. – М.: Консалтинговая группа “ИМИДЖ-Контакт”; ИНФРА-М, 2002. – XII, 497 с.

 • Bernays, Edward (1945). Public Relations. Boston, MA: Bellman Publishing Company

 • Scott M. Cutlip/ Allen H. Center/ Glen M. Broom, "Effective Public Relations," 7th Ed., Prentice-Hall, Inc. A Simon and Schuster Company, Englewood Cliffs, N.J. 07632, 1994

 • The practice of public relations / edited by Sam Black, Boston : Butterworth-Heinemann, 1995, xxv, 186 p. : ill

 •  Каталог: uploads -> ppt
ppt -> Інформація про поета Народився: 20 жовтня 1854, м. Шарлевіль-Мезьєр Повне ім’я: Жан Ніколя́ Артю́р Рембо́ Громадянство: Франція Рід діяльності: барон Напрямок творчості: символізм
ppt -> Рене Декарт (латинізоване Картезій; Cartesius) народився у Франції 31 березня 1596 року. Він успадкував від батька невеликий спадок, який дозволив йому присвятити своє життя науці та подорожуванням
ppt -> Джордж Гордон Байрон
ppt -> «перший письменник третього тисячоліття»
ppt -> З 24 лютого по 03 березня школі проводиться
ppt -> План Життя; Цікаві факти
ppt -> Поль Верлен Чи гість минулих я століть, Чи того віку, що прибуде ?- але востаннє, добрі люди
ppt -> Аристотель. Енциклопедичний розум античності
ppt -> " Гаррі Трумен"
ppt -> Макс Планк 23. 05. 1858 10. 1947 Макс Планк


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Хронологія І динаміка розвитку паблік рилейшнз у світовому просторі: Хронологія І динаміка розвитку паблік рилейшнз у світовому просторі iconУ жовтні 2018 року м. Дніпро зміс т
Організація та управління підприємствами зв’язку, транспорту, торгівлі, поліграфії. Бухгалтерська справа, рахівництво. Паблік рилейшнз....
Хронологія І динаміка розвитку паблік рилейшнз у світовому просторі: Хронологія І динаміка розвитку паблік рилейшнз у світовому просторі iconБюлетень нових надходжень літератури у березні 2018 року м. Дніпро зміс т
Організація та управління підприємствами зв’язку, транспорту, торгівлі, поліграфії. Бухгалтерська справа, рахівництво. Паблік рилейшнз....
Хронологія І динаміка розвитку паблік рилейшнз у світовому просторі: Хронологія І динаміка розвитку паблік рилейшнз у світовому просторі iconНавчальний посібник для студентів, що вивчають дисципліну „паблік рилейшнз луганськ 2007
К63 Фандрейзинг у питаннях, відповідях та цитатах. Навч посібник. – Луганськ, 2007. – 54 с
Хронологія І динаміка розвитку паблік рилейшнз у світовому просторі: Хронологія І динаміка розвитку паблік рилейшнз у світовому просторі iconУіі міжнародна науково-практична конференція молодих вчених та студентів „ Національне та інтернаціональне у світовому культурному просторі”
Харківська спілка Української асоціації викладачів російської мови та літератури
Хронологія І динаміка розвитку паблік рилейшнз у світовому просторі: Хронологія І динаміка розвитку паблік рилейшнз у світовому просторі iconУкраїнська мова 9 клас т е м а: Складне речення з різними видами зв'язку
К. Білокур; прищеплювати мистецький смак, відчуття прекрасного; навчати сприймати красу українського мистецтва та усвідомлювати його...
Хронологія І динаміка розвитку паблік рилейшнз у світовому просторі: Хронологія І динаміка розвитку паблік рилейшнз у світовому просторі iconКафедра соціології, філософії та психології
Паблик рилейшнз є одним з мастильних матеріалів демократії. Процеси державного І господарського життя сьогодні усе більш ускладнюються,...
Хронологія І динаміка розвитку паблік рилейшнз у світовому просторі: Хронологія І динаміка розвитку паблік рилейшнз у світовому просторі iconДмитро Прокопов динаміка інтимного мотиву в поезії дмитра павличка
У статті простежується динаміка ін­тимного мотиву в поезії Дмитра Павличка, вивчаються засоби художньо-образної сис­теми поета. Eротична...
Хронологія І динаміка розвитку паблік рилейшнз у світовому просторі: Хронологія І динаміка розвитку паблік рилейшнз у світовому просторі iconНовомосковська середня загальноосвітня школа №12 Керівник: вчитель історії Тарасенко Л. В
У роботі представлено аналіз ролі та місця жінок в суспільстві в різні періоди його розвитку, показано, що сьогодні змінюється соціальна...
Хронологія І динаміка розвитку паблік рилейшнз у світовому просторі: Хронологія І динаміка розвитку паблік рилейшнз у світовому просторі iconНа рубежі ХХ ххі століття олександр Шевчук
України в контексті трансформаційних процесів світового та регіонального політичного розвитку, а також впливу загроз глобального...
Хронологія І динаміка розвитку паблік рилейшнз у світовому просторі: Хронологія І динаміка розвитку паблік рилейшнз у світовому просторі iconНовопетрівська зош І-ІІІ ступенів «Соціалізація дітей та учнівської молоді в сучасному освітньому просторі»
...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка