Ідеї В. О. Сухомлинського живуть І розвиваються на Онуфріївщині з досвіду роботи методичного кабінету відділу освіти Онуфріївської районної державної адміністрації та навчальних закладів районуСторінка1/4
Дата конвертації19.10.2017
Розмір1,01 Mb.
  1   2   3   4

Ідеї В.О.Сухомлинського живуть

і розвиваються на Онуфріївщині
З досвіду роботи методичного кабінету відділу освіти Онуфріївської районної державної адміністрації та навчальних закладів району
«З плином часу, – вважає голова Української асоціації Василя Сухомлинського, академік АПН України О.Я. Савченко, – втілення творчого доробку В.О. Сухомлинського в практику роботи сучасної школи набуває поширення й поглиблення, до цього залучаються дедалі ширші кола освітян».

Реалізація педагогічних ідей В.О.Сухомлинського в практиці модернізації освіти – один з найважливіших напрямів діяльності відділу освіти Онуфріївської РДА (начальник відділу освіти В.А.Нестеренко, завідуюча районним методичним кабінетом Н.Ф.Горобець).

Ця робота носить системний характер. Але особливо масштабною і активною стала вона в період підготовки до 90-річчя від дня народження В.О.Сухомлинського.

Відділ освіти і методичний кабінет цілеспрямовано працюють над удосконаленням організаційно-педагогічного і науково-методичного забезпечення вивчення і впровадження педагогічних ідей В.О.Сухомлинського.

На виконання рішення Кіровоградської обласної ради від 31 травня 2007 року № 229 “Про підготовку до відзначення 90-річчя від дня народження В.О.Сухомлинського”, розпорядження голови обласної державної адміністрації від 10 вересня 2007 року № 618-р та відповідного наказу обласного управління освіти і науки розроблені “Заходи по підготовці до відзначення 90-річчя з дня народження В.О.Сухомлинського”, здійснюється поетапна їх реалізація (додаток 1).

Розділ “Підготовка до відзначення 90-річчя від дня народження В.О.Сухомлинського” внесено до планів роботи РМК на 2007-2008, 2008-2009 навчальні роки.

Питання творчого впровадження педагогічної спадщини В.О.Сухомлинського виносяться на розгляд колегії райво, ради методичного кабінету, педагогічних рад закладів освіти та відображені в планах роботи методистів, керівників шкіл, учителів.

Відділ освіти і методичний кабінет постійно спрямовують керівників шкіл, методичних формувань на активізацію роботи з вивчення і впровадження педагогічної спадщини В.О.Сухомлинського.

Відповідно до рекомендацій РМК у школах і дошкільних закладах району оформлені (оновлені) куточки, стенди, де представлені твори видатного педагога, література про нього, матеріали педагогічних читань, науково-практичних конференцій, матеріали з досвіду роботи педколективів, педпрацівників з питань творчої реалізації педагогічних ідей В.О.Сухомлинського в умовах модернізації освіти.

У всіх школах району у вересні проведені традиційні тижні, декади В.О.Сухомлинського, присвячені дню народження видатного педагога.

Так, наприклад, в Омельницькій ЗШ І-ІІІ ст. в рамках тижня проведені:

• засідання ШМО вчителів початкових класів “Ідеї В.О.Сухомлинського в практиці сучасної початкової школи”;

• уроки мислення в природі “Осінь-чарівниця” (2 кл.), “Коли сонечко тобі усміхається” (4 кл.);

• урок пам’яті В.О.Сухомлинського “Краса – це глибоко людське”;

• конференція для батьків за книгою “Батьківська педагогіка”;

• літературний конкурс “Я складаю казки” (2-7 кл.).

Педколективом Попівської ЗШ I-III ст. проведені:

• уроки мислення (“В гостях у осіннього дуба”, “Рання осінь”, “Осіння горобина”, “Осінній бал квітів”);

• творчий конкурс “Проба пера”, “Казки, вірші, оповідання для малят”;

• година спілкування “Природа – це казка, яку треба читати серцем”;

• читацька конференція за книгами “Листи до сина”, “Лист дочці”;

• виставка малюнків “Герої творів В.О.Сухомлинського очима дітей”;

• екскурсія в музей В.О.Сухомлинського;

• творча дискусія “Як виховати справжню людину”;

• створена “Хрестоматія моральних цінностей людини” (за творами В.О.Сухомлинського).

У Деріївській ЗШ I-III ст. відбулися:

• засідання педагогічної ради “Розвиток духовності особистості за В.О.Сухомлинським і сьогодення школи”;

• читацька конференція за книгою “Сто порад учителеві”;

• заняття психолого-педагогічного семінару “В.О.Сухомлинський про шляхи і методи формування духовного світу школярів”;

• відкриті уроки вчителів “Використання літературної спадщини В.О.Сухомлинського на уроках” та ін.

Адміністрація Млинківської ЗШ I-III ст. запропонувала педколективу:

• круглий стіл “В.О.Сухомлинський і учнівське самоврядування”;

• засідання методичної ради “Методика уроку за В.О.Сухомлинським”;

• творчу зустріч у педагогічній вітальні “Прошу слова ... Мої роздуми про великого Учителя”.

У Вишнівцівській ЗШ I-II ст. на засіданнях ШМО обговорені питання “Уроки мислення в творчій лабораторії В.О.Сухомлинського і в практиці роботи сучасної школи” та “Розвиток творчих здібностей і обдарувань учнів. Як використати поради В.О.Сухомлинського?”, на нараді при директорові – “Шляхи піднесення якості знань, подолання відставання учнів у навчанні (за спадщиною, порадами В.О.Сухомлинського)”.

В рамках декади, проведеної в Павлиській ЗШ № 1 з 17 по 28 вересня 2007 року, відбулися:

- уроки мислення серед природи «Осінній бал квітів» (вчитель 3 класу Н.В.Рябік), «Жовтим листям у нашім саду шепче осінь казку свою» (вчитель 3 класу В.В.Жаленко), «Жовтий лист під ноги пада» (вчитель 4 класу В.Г.Найденко), «Фестиваль осінніх кольорів» (вчитель 2 класу О.В.Богданова), «Ой ти, дубе кучерявий» (вчитель 4 класу Л.І. Роскос);

- Свято врожаю, Свято квітів «Квіти, квіти, чаруюсь я вами», свято Книги «Різнокольоровий світ казок В.О.Сухомлинського», свято Казки «Все у нашій казці оживає, а чому – лиш казкарята знають»;

- години спілкування, роздумів «Людина – найвища цінність» (8 клас), «Моральні заповіді В.О.Сухомлинського» (7 клас), «Доброта душі» (6 клас), «Любов – це безкінечне творення краси в собі й у тому, кого ти любиш» (11 клас);

- засідання клубу «Ми – сухомлиністи» (Р.М.Гришина);

- фестиваль педагогічних знахідок «Стає майстром педагогічної праці той, хто відчуває себе дослідником» (В.Ф. Балабуха);

- заняття психологічного семінару «Педагогічне спілкування як ефективний засіб впливу на особистість» (Л.І.Загон);

- засідання клубу «З поглядом у майбутнє» (З.Ю.Ткаченко);

- родинні свята «Батьки і діти – родини цвіт» (Л.В.Марченко, М.С.Скорик), «Збираємо воєдино всю свою родину» (В.В.Жаленко, Н.В.Рябік);

- казкотерапія за творами В.О.Сухомлинського (С.В.Залюбовська);

- урочиста лінійка з нагоди 89-ої річниці з дня народження В.О.Сухомлинського «Він Прометей своєї України, він в педагогіці – Пролог! Весна!» (Л.С.Євтушенко, Т.В.Кравченко, М.Г.Богданов).

Районний методичний кабінет спрямовує діяльність педколективів, районних і шкільних методичних формувань на вирішення проблеми “Творчий розвиток гуманістичних ідей В.О.Сухомлинського та впровадження його педагогічної спадщини в систему роботи навчальних закладів району. Культурологічні засади діяльності педагогічних колективів”.

В районі створена ефективна система роботи над проблемою.

З метою забезпечення успішної реалізації визначеної проблеми активно діє районна творча група, очолювана завідуючою РМК Н.Ф.Горобець.

До складу групи входять методисти РМК Л.Г.Антонішен, О.В.Даниленко, С.А.Рощенко, директор Успенської ЗШ Н.Я.Сіра, заступник директора Млинківської ЗШ Т.В.Павлюченко, вчитель історії Павлиської ЗШ №1 О.В.Пеннер, зберігач фондів музею В.О.Сухомлинського В.І.Балабуха.

Кожен член творчої групи працює над певним аспектом визначеної проблеми, зокрема:

• “Культурологічні виміри особистості вчителя у педагогічній спадщині В.О.Сухомлинського” (Н.Ф.Горобець);

• “Робота бібліотекаря по формуванню читацької культури учнів” (Л.Г.Антонішен);

• “Формування у дітей культури здорового способу життя” (Н.Я.Сіра);

• “Формування педагогічної культури вчителя” (Т.В.Павлюченко).

Серед форм роботи творчої групи:

• огляд матеріалів Всеукраїнських педагогічних читань “Василь Сухомлинський і сучасність. Культурологічні виміри шкільної освіти”;

• обговорення посібника “Культурологічний підхід до управління освітою” В.С.Болгаріної;

• розробка анкети «Особистість педагога в культурологічних вимірах»;

• ознайомлення з роботою педколективів Успенської ЗШ, дошкільного закладу “Оленка”, ЗШ № 7 м. Світловодська;

• презентація книги спогадів про М.І.Кодака “Нам пощастило працювати з ним”;

• робота в педагогічно-меморіальному музеї В.О. Сухомлинського;

• круглий стіл “Творчий розвиток педагогічних ідей В.О. Сухомлинського”.

Результатом роботи творчої групи є моделювання досвіду, підготовка і проведення семінарів-практикумів, розробка методичних рекомендацій.


РМК належну увагу приділяє піднесенню ефективності методичної роботи з педагогічними кадрами як інтелектуальної основи педагогічної майстерності, удосконаленню її структури, змісту і форм на основі реалізації особистісно орієнтованого підходу, широкої диференціації.

У 2007 – 2008 навчальному році в районній ланці функціонували:

19 районних методичних об’єднань;

6 постійно діючих семінарів;

5 районних творчих груп;

2 школи педагогічної майстерності;

2 майстер-класи та ін.

Графічний план проведення колективних і групових форм методичної роботи з педагогічними кадрами направляється в навчальні заклади, що створює умови для належної підготовки і проведення засідань районних методичних об’єднань, творчих груп, занять постійно діючих семінарів, шкіл педагогічної майстерності, майстер-класів.

Структура, зміст і форми методичної роботи з педагогічними кадрами визначаються на діагностичній основі з врахуванням інтересів, запитів і практичних потреб освітян.

У змісті роботи методичних формувань належна увага приділяється питанням творчої трансформації ідей В.О. Сухомлинського в практику управлінської діяльності керівників шкіл, вдосконалення структури, змісту і форм методичної роботи з педкадрами, формування культурологічної компетенції педагогічних кадрів, стимулювання їх творчої активності.

Система методичної роботи з педагогічними кадрами спрямована на поглиблення їх знань, ознайомлення з актуальними проблемами модернізації освіти, оволодіння новими технологіями навчання і виховання, пропаганду перспективного досвіду трансформації педагогічних ідей В.О.Сухомлинського.

Підвищенню ефективності методичної роботи, професійної майстерності педагогічних кадрів сприяє творчий підхід завідуючої РМК Н.Ф.Горобець до визначення мети і завдань, планування, підготовки і проведення методичних заходів, реалізації особистісно орієнтованого підходу до підвищення професійної майстерності педагогічних кадрів.Постійно в полі зору завідуючої – удосконалення системи навчання методистів РМК. Ефективно використовуються можливості різних форм:

• оперативних нарад;

• постійно діючого семінару;

• навчання в обласній школі молодого методиста;

• участь в обласних семінарах;

• курси при КОІППО та ЦІППО;

• самоосвіта.

Розглядаються питання, спрямовані на перспективу зростання професійної майстерності методистів:

• науково-методичне забезпечення роботи над проблемою РМК з питань творчого впровадження педагогічної спадщини В.О.Сухомлинського в систему роботи педагогічних колективів;

• діяльність методиста по підвищенню ефективності роботи методичних формувань;

• зміст і форми роботи опорної школи;

• культурологічні виміри особистості педагога;

• технологія підготовки та видання друкованої продукції;

• як активізувати самоосвітню роботу педагогічних кадрів;

• обробка результатів моніторингового дослідження;

• індивідуальна консультація як форма методичної роботи з педагогічними кадрами;

• створення портфоліо методиста та ін.

Відділом освіти, райметодкабінетом продумана система диференційованого навчання керівників шкіл, яка включає:

районні постійно діючі семінари директорів і заступників директорів шкіл з проблем “Удосконалення управлінських навичок та умінь. Особистість керівника у культурологічних вимірах освіти”, “Організація методичної роботи в ЗНЗ. Роль заступника директора у забезпеченні її якості й ефективності. Культурологічні виміри діяльності колективу педагогів”, “Громадянське виховання школярів” (керівники А.І.Стеценко, Н.Ф.Горобець, Л.С.Явтушенко), «Науково-методичне забезпечення профілізації старшої школи» (керівник Н.Ф. Горобець);

школу молодого управлінця;

• творчі групи заступників директорів шкіл “Творче впровадження педагогічної спадщини В.О.Сухомлинського” (керівник В.Ф.Деркач) та “Науково-методичне забезпечення профілізації старшої школи” (керівник Н.Ф.Горобець).

Школа молодого управлінця (керівник Л.Г.Резніченко) досліджує проблему “Формування управлінських знань, умінь та навичок на основі вивчення педагогічної спадщини В.О.Сухомлинського”.

Заняття школи проводяться у формі:

• семінарів (“Складові управлінської культури директора (за сторінками книги В.О. Сухомлинського “Павлиська середня школа”), “Стиль управлінської діяльності керівника”);

• лекцій (“Сучасні підходи до управління навчально-виховним процесом у школі”, “Створення позитивного соціокультурного мікроклімату”);

• круглих столів (“Зростання педагогічної майстерності педагогів у системі науково-методичної роботи”, “Мої перші кроки управлінської діяльності: здобутки і проблеми”);

• конференції (“Громадянське виховання школярів на основі творчої реалізації педагогічних ідей В.О. Сухомлинського”) та ін.

Належна увага приділяється практичній спрямованості занять з керівниками шкіл.

На заняттях постійно діючих семінарів:

• представлені моделі методичної роботи Онуфріївської, Деріївської, Зибківської, Млинківської шкіл;

• практикувалось відвідування і обговорення уроків, виховних і методичних заходів; моделювання структур методичної роботи, планів роботи методичних формувань;

• проведено круглий стіл “М.І.Кодак як зразок керівника – носія високого рівня педагогічної культури”.

В періоди між заняттями керівники семінарів пропонують слухачам виконати домашні завдання, серед яких, зокрема, такі:

• опрацювати твори В.О. Сухомлинського “Розмова з молодим директором школи”, “Павлиська середня школа”, “Директор і вчитель”;

• дати психологічну характеристику мікроклімату в педколективі;

• відвідати уроки гуманітарного або математичного циклу, узагальнити у формі наказу чи рішення педагогічної ради;

• провести анкетування педагогів з теми “Культурологічні виміри особистості педагога. Рівень “керівник – учитель”;

• провести моніторингові дослідження тощо.

Ефективно діє професійна співдружність педагогічних колективів і керівників шкіл Онуфріївського району та м. Світловодська. Делегації освітян щороку обмінюються творчими візитами, в ході яких відбувається обмін досвідом, спільне обговорення актуальних проблем модернізації навчально-виховного процесу, управління, творчої реалізації педагогічних ідей В.О. Сухомлинського.

В рамках педагогічного мосту з освітянами м. Світловодська проведені:

• спільні педагогічні читання “Василь Сухомлинський і сучасність. Культурологічні виміри особистості педагога” (жовтень 2006 року);

• творча поїздка керівників шкіл району до школи №7 м.Світловодська (травень 2007 року).

Над вирішенням актуальних проблем впровадження педагогічних ідей В.О. Сухомлинського працюють районні методичні об’єднання:

• вчителів початкових класів – “Формування особистості молодшого школяра на основі педагогічних ідей В.О. Сухомлинського”;

• вчителів української мови та літератури – “Використання педагогічної спадщини В.О. Сухомлинського про розвиток пізнавальної активності учнів як необхідної умови формування творчої особистості школяра”;

• вчителів математики – “Особистісно орієнтований підхід до навчання учнів”;

• вчителів фізики – “Особистісно орієнтоване навчання учнів як умова розвитку творчого потенціалу школяра”;

• вчителів образотворчого мистецтва – “Творче впровадження педагогічної спадщини В.О. Сухомлинського. Формування естетичних смаків та розвиток почуття прекрасного в учнів”;

• вихователів дошкільних закладів – “Активізація розумової та мовленнєвої діяльності дошкільнят на основі педагогічної спадщини В.О. Сухомлинського”.

На засіданнях методичних об’єднань розглядаються питання творчої трансформації педагогічних ідей видатного педагога в систему розумового, морального, патріотичного, естетичного, трудового, екологічного, фізичного виховання школярів.

Методичні об’єднання вчителів початкових класів (керівник А.М.Дуда), працюючи над проблемою “Формування особистості молодшого школяра на основі педагогічних ідей В.О. Сухомлинського”, реалізує завдання створення сприятливого середовища для саморозвитку і самовдосконалення кожної особистості, удосконалює технологію планування, підготовки і проведення уроків мислення, розвитку зв’язного мовлення школярів.

РМО вчителів музичного мистецтва (керівник М.Г.Богданов), досліджуючи проблему “Творче впровадження педагогічної спадщини В.О. Сухомлинського на уроках музики”, творчо використовує педагогічні ідеї видатного педагога у створенні системи роботи з розвитку творчих здібностей і обдарувань учнів, складовою якої є різноманітні дитячі творчі колективи.

РМО вчителів фізичної культури (керівник В.А.Засікан), працюючи над проблемою “Культура спілкування на рівні “учитель-учень” на уроках фізичної культури”, акцентує увагу на обговоренні таких питань:

”В.О. Сухомлинський про систему фізичного виховання школярів”;

“Культура спілкування в учнівському колективі на уроках фізичного виховання”;

“Реалізація програми розвитку футболу в сільській школі під гаслом “Граємо за Україну разом”.

РМК вживає заходів щодо піднесення ролі районних методичних об’єднань в збагаченні технологічної культури педагогічних кадрів.

Заняття РМО сприяють освоєнню нових технологій навчання і виховання, оволодінню інтерактивними методами.

В роботі з педагогічними кадрами добре зарекомендували себе, зокрема, такі форми, як творча дискусія, проблемний стіл, панорама творчих знахідок, аукціон педагогічних ідей, клуб педагогічного спілкування.

Районне методичне об’єднання вчителів української мови і літератури (керівник С.А.Різник), працюючи над проблемою “Впровадження педагогічної спадщини В.О. Сухомлинського з питань розвитку пізнавальної активності учнів та формування творчих здібностей обдарованих дітей”, використовує ефективні форми і методи роботи: круглі столи, дискусії, захист проектів, презентації досвіду, творчі звіти майстрів педагогічної праці.

Робота методичного об’єднання ефективно позначається на зростанні професійної майстерності вчителів.

За результатами 2006 – 2007 навчального року 3 вчителям української мови і літератури встановлено вищу кваліфікаційну категорію, 2 – першу категорію, 1 – підтверджено першу категорію.

Свідченням високої майстерності вчителів є і той факт, що у районному конкурсі “Учитель року-2007”, який був присвячений пам’яті В.О. Сухомлин-ського, всі призові місця посіли філологи – О.М.Дяченко (Онуфріївська ЗШ), Л.І.Гомович (Куцеволівська ЗШ), С.А.Різник (Попівська ЗШ). Переможці конкурсу продемонстрували високу фахову майстерність, вміння застосовувати інноваційні технології навчання, обізнаність з педагогічною спадщиною В.О. Сухомлинського.

РМК належну увагу приділяє формуванню засобами методичної роботи інноваційної культури педагогічних кадрів, їх технологічної та інформаційно-комунікативної компетентності.

РМО вчителів зарубіжної літератури (керівник Н.В.Паливода) працює над проблемою “Застосування інноваційних форм і методів розвитку творчої активності учнів”.

Творча група вчителів початкових класів (керівник Н.І.Тонконог) досліджує проблему “Застосування методу проектів на заняттях з художньої праці”.

Результативною є і робота творчої групи вчителів початкових класів над проблемою “Уроки серед природи – джерело мислення, розвитку мовлення учнів”.

Членами творчої групи розроблена система уроків мислення для кожного класу, проведені відкриті уроки для освітян району, області, різних регіонів України.

Досвід роботи вчителів початкових класів, конспекти уроків мислення представлені у фахових журналах.

Підготовлені збірки “Уроки мислення в початкових класах”, “Павлиські казки”.В системі методичної роботи з педкадрами модернізуються традиційні і впроваджуються нові форми, інтерактивні методи навчання.

В районі набувають поширення нестандартні форми організації науково-методичної роботи з педагогічними кадрами: школи педагогічної майстерності, проблемні лабораторії, майстер-класи.

В плані роботи районної школи педагогічної майстерності вчителів української мови і літератури (керівник Т.Л.Шаталова) розв’язання проблеми “Підвищення ефективності та якості уроку шляхом впровадження нових педагогічних технологій, спадщини В.О. Сухомлинського та удосконалення роботи з обдарованими дітьми” реалізується поглибленим опрацюванням питань:

“Лабораторія творчості вчителя і учня”;

“Творчий портрет учителя”;

“Освіта збереже світ” та ін.

В полі зору 8 слухачів школи:


  • доповіді керівника “Творчість як прояв обдарованості”, “Нестандартні форми роботи з обдарованими дітьми”, “Сухомлинський про розвиток творчих здібностей учнів”, “Духовний розвиток особистості в освітньому інноваційному просторі”;

  • панорама творчих уроків;

  • обговорення книги В.О. Сухомлинського “Сто порад учителеві”;

  • методична мозаїка;

  • відвідування і аналіз уроків;

  • педагогічний вернісаж “Культура мовлення у вимірі загальної культури молоді”;

  • круглий стіл “Творчий портрет учителя” та ін.

Заняття у школі педагогічної майстерності сприяють підвищенню професійного рівня вчителів, збагачують їх технологічну лабораторію.

У поточному навчальному році працюють майстер-класи вчителів Л.В.Усенко (“Формування в учнів естетичних смаків та навичок майстерності вишивання гладдю”), Л.Г.Різниченко (“Історико-краєзнавча та пошукова робота в сільській школі”).

Значну увагу РМК приділяє піднесенню ефективності внутріш-ньошкільної методичної роботи з педагогічними кадрами.

Питання удосконалення її структури, урізноманітнення форм організації обговорюються на заняттях постійно діючого семінару заступників директорів шкіл.

Проекти наказів про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами у новому навчальному році готуються заступниками директорів шкіл на основі діагностики і у квітні – травні представляються в РМК для аналізу і коригування.

Практикуються захист і презентація визначеної структури внутріш-ньошкільної методичної роботи.

Розширена мережа шкільних творчих груп, які досліджують проблеми:

“Формування творчої особистості школяра в педагогічній спадщині В.О.Сухомлинського і практиці роботи початкової школи”;

“В.О.Сухомлинський про розвиток пізнавальної активності учнів” (творча група “Пошук” вчителів української мови і літератури).

Результативнішою стає робота шкільних методичних об’єднань.Методичне об’єднання класних керівників Омельницької ЗШ I-III ступенів, працюючи над проблемою ”Реалізація виховного потенціалу освітньої діяльності школи”, особливу увагу приділило розгляду таких питань:

“Основні педагогічні проблеми виховання учнів у сучасний період”;

“Діагностика – психолого-педагогічний ключ до розуміння особистості учня і спосіб вироблення моделі роботи класного керівника з учнівським колективом”;

“Формування в учнів культури поведінки й спілкування. Навчання їх способів розв’язання конфліктів”;

“Проблеми морального становлення особистості в педагогічній спадщині В.Сухомлинського”;

“Виховання школярів у сучасній українській сім’ї”.

В закладі діє школа молодого класного керівника “Використання новітніх технологій у виховній роботі”.

З метою активізації життєдіяльності класних колективів проводяться конкурсні програми за номінаціями “Зразковий клас”, “Громадсько активний клас”, “Найкращий черговий клас”, операції “Милосердя”, “Турбота”, “Сім’я”, “Забуті могили”, “Допоможи птахам взимку”, доброчинні акції “Людина з планети Старість”, “Наша школа – рідний дім, ми всі дружні діти в нім”, трудовий десант “Хай сяє школа рідна чистотою”.

Розвитку талантів і обдарувань школярів сприяє робота гуртків: історичного, української мови і літератури, образотворчого мистецтва, вокального та інших.

Результатом роботи гуртків стали перемоги учнів у районних і обласних конкурсах, фестивалях.

За ініціативи учнівського самоврядування видається газета “Весела перерва”, на сторінках якої висвітлюються події шкільного життя. В останніх номерах газети представлено творчий доробок школярів – учасників конкурсу на кращий прозовий і віршований твір на тему “Природа – наш дім”.

В тематиці занять школи молодого вчителя (Попівська ЗШ I-III ступенів) забезпечується єдність теоретичних і практичних питань. Розгляд проблем “В.О.Сухомлинський і сучасність”, “Молодший школяр як особистість”, “Особистісно орієнтоване навчання”, “Дійти до кожного учня” передбачає відвідування і аналіз відкритих уроків (уроку мислення, уроку-казки, уроку зв’язного мовлення, уроку-творчості), відкритих виховних заходів (родинного свята “У колі рідної родини”, свята ввічливих дітей), проведення круглого столу “Виховуємо особистість мислячу, самостійну, творчу” та ін.


Відділ освіти і РМК удосконалюють технології підготовки і проведення районних представницьких методичних заходів, які стимулюють розвиток творчої активності педагогічних кадрів.

Так, наприклад, у 2006 – 2007 навчальному році проведені:

• серпнева конференція;

• січнева конференція педпрацівників з проблеми “Організація виховної роботи в навчальному закладі”;

• конкурс професійної майстерності “Учитель року-2007”;

• свято “День Учителя”;

• зліт молодих учителів;

• фестиваль педагогічних талантів “Учительська веселка”;

• конкурс на кращий навчальний заклад із збереження життя і здоров’я дітей.

Щороку проводяться районні педагогічні читання, присвячені пам’яті В.О.Сухомлинського. Наприклад, в жовтні 2005 року були проведені педчитання “В.О.Сухомлинський у діалозі з сучасністю: проблеми свободи і відповідальності у вихованні особистості”.

В жовтні 2006 року відбулися районні педагогічні читання “Василь Сухомлинський і сучасність: культурологічні виміри шкільної освіти”, в ході яких:

• обговорені питання “Професійна компетентність і культура вчителя – шлях до всебічного розвитку підростаючого покоління”, “Актуалізація ідей В.О.Сухомлинського у вихованні культури поведінки школярів”;

• представлена система роботи педколективів Павлиської ЗШ I-III ступенів №1 з розвитку гуманістичних ідей В.О.Сухомлинського та Попівської ЗШ I-IIІ ступенів з питань збереження цінностей національної культури;

• відбувся методичний діалог колег В.О.Сухомлинського Г.Г.Шевченко і Г.Я.Вовченко “Культурологічні виміри особистості вчителя у педагогічній спадщині В.О.Сухомлинського”;

• проведено круглий стіл “Культура ділового спілкування в педагогічному колективі”;

• організована тематична екскурсія в музей В.О.Сухомлинського;

• відбулася зустріч з учнями-членами клубу “З поглядом у майбутнє”, який працює на базі педагогічно-меморіального музею.

В педагогічних читаннях взяли участь керівники шкіл м. Світловодська. Директор спеціалізованої школи №7 А.Л.Колісник виступила з повідомленням “Естетичне виховання школярів як важлива умова формування культури особистості”.

У квітні 2007 року проведена конференція “Неперервність освіти: дошкільна освіта – початкова школа”.

Відповідно до плану роботи РМК у 2007 – 2008 навчальному році відбулися:

• ярмарок педагогічної творчості “Іду на урок”;

• районна конференція класних керівників.


Розвитку творчої активності педагогічних кадрів сприяє проведення щорічних районних конкурсів професійної майстерності “Учитель року”.

Каталог: Files -> downloads
downloads -> «Це склад книжок» так скептик говорив, «Це храм душі» естет йому відмовив, Тут джерело всіх радощів земних, І їх дарують нам без цінним словом…»
downloads -> Для вчителів зарубіжної літератури
downloads -> Методичні рекомендації щодо викладання світової літератури в загальноосвітніх навчальних закладах у 2013-2014 навчальному році // Зарубіжна літератури в школах України. 2013. №7-8
downloads -> Талант людини це божий дар
downloads -> Василь Стус постать,що єднає
downloads -> Антон павлович чехов
downloads -> Остап Вишня. Трагічна доля українського гумориста. Моя автобіографія
downloads -> Урок 1 т ема. Вступ. Роль художньої літератури у формуванні життєвих цінностей людини


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4

Схожі:

Ідеї В. О. Сухомлинського живуть І розвиваються на Онуфріївщині з досвіду роботи методичного кабінету відділу освіти Онуфріївської районної державної адміністрації та навчальних закладів району iconО. В. Половенко Шлях до майстерності
З досвіду роботи методичного кабінету відділу освіти Олександрівської районної державної адміністрації з питань науково-методичного...
Ідеї В. О. Сухомлинського живуть І розвиваються на Онуфріївщині з досвіду роботи методичного кабінету відділу освіти Онуфріївської районної державної адміністрації та навчальних закладів району iconВідділ освіти черкаської районної державної адміністрації районний методичний кабінет
Схвалено радою районного методичного кабінету відділу освіти Черкаської районної державної адміністрації
Ідеї В. О. Сухомлинського живуть І розвиваються на Онуфріївщині з досвіду роботи методичного кабінету відділу освіти Онуфріївської районної державної адміністрації та навчальних закладів району iconУпорядник: Бондар О. В., методист районного методичного кабінету відділу освіти Ямпільської районної державної адміністрації

Ідеї В. О. Сухомлинського живуть І розвиваються на Онуфріївщині з досвіду роботи методичного кабінету відділу освіти Онуфріївської районної державної адміністрації та навчальних закладів району iconКонкурсу «Учитель року 2015»
Схвалено науково-методичною радою районного методичного кабінету відділу освіти Ставищенської районної державної адміністрації
Ідеї В. О. Сухомлинського живуть І розвиваються на Онуфріївщині з досвіду роботи методичного кабінету відділу освіти Онуфріївської районної державної адміністрації та навчальних закладів району iconНестечук Наталія Миколаївна, методист районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Старокостянтинівської районної державної адміністрації Друкується згідно рішення
Тащук Наталія Олександрівна, вчитель біології Пеньківського нвк, Шостак Тетяна Олександрівна, вчитель біології Пашковецького нвк,...
Ідеї В. О. Сухомлинського живуть І розвиваються на Онуфріївщині з досвіду роботи методичного кабінету відділу освіти Онуфріївської районної державної адміністрації та навчальних закладів району iconВідділ освіти Катеринопільської районної державної адміністрації Методичний кабінет Крохмаль Валентина Федорівна Вихователю групи продовженого дня Схвалено радою методичного кабінету
Розділ виставки: Шляхи реалізації розвитку та впровадження нових Державних стандартів
Ідеї В. О. Сухомлинського живуть І розвиваються на Онуфріївщині з досвіду роботи методичного кабінету відділу освіти Онуфріївської районної державної адміністрації та навчальних закладів району iconВідділ освіти Таращанської районної державної адміністрації
Модель діяльності товариства «Співдружність» учнівських самодіяльних об’єднань, товариств, організацій, клубів загальноосвітніх шкіл...
Ідеї В. О. Сухомлинського живуть І розвиваються на Онуфріївщині з досвіду роботи методичного кабінету відділу освіти Онуфріївської районної державної адміністрації та навчальних закладів району iconРішення від «25» лютого 2015 р
Кременчуцької районної державної адміністрації керівників установ, закладів освіти, що є об’єктами спільної власності територіальних...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка