Інформаційний (текстовий) звіт 2013 Завдання І зміст роботиСкачати 194,5 Kb.
Дата конвертації18.08.2017
Розмір194,5 Kb.

Інформаційний (текстовий) звіт 2013

1. Завдання і зміст роботи

Сучасна бібліотека повинна бути багатогранною. Свою діяльність у 2013 році Менська ЦБС спрямовувала на задоволення конкретних інформаційних потреб різних соціальних верств населення. А також проводила вивчення, обговорення, втілення в практику інновацій за такими напрямками: організація роботи з читачами, впровадження маркетингу, перетворення бібліотеки в справжній довідково-інформаційний центр - центр духовної культури, дозвілля, спілкування.

Головними напрямками популяризації літератури залишались питання відродження української національної культури, духовних надбань людства, 1025-ї річниць хрещення Київської Русі, краєзнавство, розповсюдження економічних, екологічних знань, відзначення ювілейних дат письменників та поетів шляхом книжкових виставок, презентацією нових книг, зустрічей з письменниками-земляками, літературними вечорами, конкурсами, вікторинами, диспутами, іграми. Оперативно реагували на всі події, які відбуваються в Україні і світі, широко відзначати всі державні свята.


2. Масові заходи із залучення читачів, вдосконалення їх

обслуговування, з реклами бібліотеки

2.1 Організація бібліотечного обслуговування

 

Одним з головних завдань бібліотеки сьогодні є необхідність допомогти користувачеві впоратися з неймовірним потоком інформації, розпізнати і відібрати найякіснішу і надати її в будь-який час в будь-якому місці, щоб впоратися з конкуренцією у вигляді Інтернету.Для залучення нових читачів була проведена промо- акція «Запишись і приведи друга».

День відкритих дверей, що співпав зі Всеукраїнським днем бібліотек, Менська центральна районна бібліотека та районна бібліотека для дітей відсвяткували відповідно 115-ту та 65-ту річниці.

Також в бібліотеці до ювілею було оформлено: виставкову фото-галерею «Наше минуле і наше сьогодення», де представлені знімки приміщень бібліотеки минулих років, ветеранів бібліотечної справи та колективу ЦБС сьогодні; виставку фотоальбомів - «З історії бібліотек» та стенд «Такі схожі, і такі різні » із фотографіями працівників районної та дитячої бібліотек і проведено екскурсії бібліотекою для читачів «Невідома бібліотека».

В рамках громадського обговорення « Бібліотека. Інформація. Користувач» КЗ «Менська ЦБС» Менської районної ради Чернігівської області здійснено анкетування, встановлено скриньки для збору пропозицій «Якою я хочу бачити бібліотеку», проведено вуличні опитування (відеоролик викладено в Інтернет, в т.ч. є і на сайті бібліотеки ім. Короленка).

Виставки-галереї у фойє бібліотеки вже стали доброю традицією. Щоразу ми стараємось підібрати тему, яка була б цікавою для всіх. В цьому році таких виставок було аж вісім – «В об’єктиві я і книга», « Все до життя пробуджує весна», «Ласкаво просимо у літо», «Діти – суцвіття нації» (до Міжнародного дня захисту дітей), «Наше минуле і наше сьогодення» (до Всеукраїнського дня бібліотек), «Подих життя» (до Дня інвалідів), «Кохання – поезія життя», «Листівка новорічна: крізь роки» ( виставкова галерея поштових новорічних привітальних листівок)

В рамках доброчинної акції «100 книжок для сільської бібліотеки», яка спрямована на те, аби сучасна українська література стала доступною у віддалених від адміністративних центрів сільських місцевостях, Менську районну бібліотеку відвідала відома українська письменниця Міла Іванцова, яка подарувала близько сотні книжок різнопланової тематики, журналів, як для дорослої аудиторії так і для дітей.

Благодійний рух «100 книжок для сільської бібліотеки» став гідним продовженням акції, оголошеної в районі – «Подаруй бібліотеці книгу». Також постійно бібліотеці дарують книги читачі.

В центральній бібліотеці створено сайт бібліотеки http://mena-crb.edukit.cn.ua, де відображено інформацію про роботу бібліотек системи.
Співпраця з місцевою владою.

Інформаційна співпраця бібліотек із владними структурами - на загальнодержавному і регіональному рівнях - полягає в наданні їм необхідних даних, у забезпеченні «прозорості» рішень влади, у створенні при бібліотеках центрів інформації з питань місцевого самоврядування. Саме бібліотеки першими збагнули , що шлях до розв’язання проблем лежить через співпрацю з органанами влади, доведення значущості своєї діяльності.

У разі потреби маємо змогу отримати протоколи засідань райвиконкому та міськвиконкому з питань, якими зацікавився користувач. Рішення сесій міської та районної рад знаходяться на їх сайтах. В читальному залі ЦРБ оформлена постійно діюча виставка „Інформуємо. Радимо. Допомагаємо.” Її розділи: „З першоджерел”, „Болючі питання пенсіонерів”, „Для вас, безробітні”. Також є тематична полиця „Закони, які цікавлять молодь”.

Постійно поповнюється новими матеріалами „Картотека соціально-побутової інформації”.

До фонду входять придбані за підпискою книги із серії „Бібліотека молодого державного службовця”. Серед них книги з питань громадської участі у творенні та здійсненні державної політики, соціально-психологічних аспектів управлінської діяльності, технологій електронного управління, ролі керівника в органах державної влади та місцевого самоуправління та інші.

Працівники бібліотеки проводять спільно з райдержадміністрацією та районною радою (їх представники виступають перед присутніми, вручають почесні грамоти, відповідають на питання, що найбільше турбують цих людей) заходи для воїнів-афганців та чорнобильців району.

Бібліотекарі проводять міські і районні заходи у районному будинку культури, парку ім. Т.Г. Шевченка, біля обеліска, пам’ятного знаку чорнобильців та пам’ятника жертвам голодоморів та політичних репресій.

Серед бібліотек-філій найкраще співпрацюють з органами місцевої влади у Синявській, Макошинській, Блистівській та Стольненській бібліотеках.


Спільні масові заходи з залученням організацій-партнерів

Наша бібліотека на видноті, про неї знають не тільки користувачі, а й усі жителі району.

Співпрацюємо також з районними організаціями Спілки чорнобильців України та Спілки воїнів-інтернаціоналістів, ветеранською організацією для яких щорічно проводимо масові заходи. Наприклад, в цьому році:


 • «Спогади приходять мов тихе зітхання» зустріч з бойовими побратимами та виставка робіт Каричорта Василя Андрійовича «Прощавай Афган, тепер вже навіки…», який надав експонати з особистої колекції: фото, значки, монети, власноруч намальовані картини та фото, зроблені з вертольоту. • У листопаді у Менському сквері біля пам’ятника жертвам голодомору відбувся мітинг-реквієм «Стражденний біль голодної України». Присутні слухали про болючі факти Голодомору 1932 - 1933-го років. В пам’ять про численні жертви українського народу всі учасники заходу поклали квіти та поставили свічки до пам’ятника Голодоморів. Поминальну панахиду відслужив священник УПЦ КП.

 • В грудні, в рамках відзначення Дня ліквідатора наслідків аварії на ЧАЕС відбувся урочистий мітинг біля пам'ятного знаку. Після чого в читальній залі районної бібліотеки відбувся вечір-зустріч "Подвиг - вічний. Пам'ять - нетлінна, вдячність- безмежна". Присутніх щиро вітали працівники бібліотеки та аматори сцени.

 • В сквері, біля пам’ятника Т.Г. Шевченка пройшов реквієм «Україна – це Шевченко, Шевченко – це Україна» приурочений 199-й річниці з дня народження поета.

 • Святковий мітинг до Дня Незалежності України «Незалежна, нероздільна і єдина» (також у сквері).

 • «Омиті кров’ю героїчні дати» читацька композиція та реквієм «До останнього патрону, до останнього подиху», що були проведені біля обеліску Слави.

 • «Війна далека, але пам’ять –вічна» районне свято до 70-річчя визволення Менщини від німецько - фашистських загарбників, який, для жителів міста проходив на сцені районного Будинку культури. • За матеріалами Менського районного центру соціальних служб сім’ї, дітей і молоді в фойє бібліотеки було оформлено виставкову галерею «Подих життя» фото дітей з обмеженими можливостями до Міжнародного Дня інвалідів.

 • Вечір спілкування любителів театру «Театр - це життя».

 • Перегляд вистави акторів Чернігівського Молодіжного театру за творами Михайла Коцюбинського в читальній залі районної бібліотеки.


2.2 Зміст і організація роботи з читачами.

   


Масова робота є необхідною умовою успішної роботи бібліотеки. Вона включає проведення виховних, просвітницьких та інформаційних годин, літературних вікторин, усних журналів, презентації нових книг, шок-уроків, відео уроків, диспутів, вікторин, вечорів пам’яті, шани та бібліографічних оглядів, оформлення інформаційних стендів, книжкових виставок, дайджестів та тематичних поличок.

Основні напрями роботи бібліотеки: • вивчення читацьких інтересів;

 • робота з бібліотечним фондом;

 • виховання культури читання;

 • краєзнавча робота;

 • популяризація літератури;

 • молодіжна програма;

 • формування екологічної культури;

 • виховання патріотизму.

Молодіжна програма

Основний напрямок  бібліотечної діяльності  сьогодні - повернути молодь до бібліотеки, до читання, щоб гарна книга посіла гідне місце в організації їх дозвілля, спілкування. В цьому році однією з нових форм роботи став «Бібліодесант- 2013», що проходив в рамках студентського форуму. Районною бібліотекою була представлена краєзнавча виставка «Видавнича палітра бібліотеки» та літературна вікторина «Для молодих і начитаних».

«За чашкою запашного чаю», під такою назвою у Міжнародний день чаю в  районній бібліотеці  працювала виставка-кафе «За чашкою запашного чаю». Всім бажаючим гостинно пропонували приєднатися до дегустації цього чудового напою.

Важливо при підготовці та проведенні заходів враховувати, що цікавить підлітків (тінейджерів) та молодь на даний момент. Наприклад великою популярністю серед користувачів бібліотек юнацького віку користується виставка ‹‹Куди піти вчитися?››, де зібрано інформацію про існуючі навчальні заклади. Не менш цікаво пройшов день інформації «Вибір професії – важливий крок у житті».

З метою залучення читачів до бібліотеки проводяться різноманітні масові заходи, які разом з тим виконують важливу роль. На цих заходах розглядаються різні проблеми, які цікавлять сучасного підлітка: «Суїцид: погляд на проблему» (до Всесвітнього дня запобігання самогубствам) психологічна година, «Гендерні ролі і стереотипи» (до Дня боротьби з насиллям над жінками) книжкова виставка, «Здорова сім’я – міцна і щаслива» темполиця, «Благословенне слово - Мати» вечір поезії(до Дня матері), «Коли вже народився ти поетом» до дня поезії літературна година.

Цікавими були: зустріч з тренером спортивної школи «Спортивні перемоги, перемоги здоров'я»та година спілкування «Екстремальні види спорту: небезпека для життя?». Взаєморозумінню і взаємодопомозі, толерантності у ставленні до інших людей, їхніх думок і позицій, сприяють заходи, що націлені на ціннісні орієнтації молоді: «Неформали: які вони?» - диспут, «Твори добро - бо ти людина» тематична викладка до Дня толерантності, « Хай оживає істина стара: людина починається з добра» (95-та річниця від дня заснування Товариства Червоного Хреста та Півмісяця в Україні ) - урок толерантності, «Вчимося розуміти один одного!» - дискусія до Всесвітнього дня молоді, «Послухайте. Почуйте. Відгукніться.» - бесіда-діалог до міжнародного Дня інвалідів.

В рамках тижня права в Україні у стінах районної бібліотеки для учнів старших класів було проведено шок-урок «Молодь за гратами» та правову годину «Злочинність на вулицях та в громадських місцях» спільно з працівником районного відділку міліції Середою В’ячеславом.

Активна популяризація здорового способу життя, профілактика шкідливих звичок та наркотичної залежності є одним з основних напрямків роботи бібліотек з юними читачами.

Широкий спектр форм і методів роботи з превентивного виховання проводяться бібліотеками району. Разом з тим розглядаються актуальні питання з пропагування здорового способу життя.

Цикл заходів « Ти здатен зробити правильний вибір!»: • «Здоров’я і сила у твоїх руках» зустріч з лікарем-фтізіатром (до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом);

 • «Не пити, не курити, а здоровим жити» (до Дня боротьби з алкоголізмом і тютюнопалінням);

 • «Бути як всі, чи бути собою? (до Дня боротьби зі зловживанням наркотиками) шок-урок;

 • «Нехай життя — момент, та боротись варто» - журнальна мозаїка (Всесв. день боротьби із захворюванням на рак);

 • «СНІД небезпека реальна чи уявна?» огляд тематичної літератури.

Проведена розважальна година до дня Святого Валентина «Кохання - вогонь і лід, поезія і проза»,"Символи кохання", вікторина "Чи це можливо?", конкурси та журнальна мозаїка «Ще одна історія кохання».Краєзнавча робота

Популяризації краєзнавчої літератури сприяють заходи, де висвітлюється вивчення історії народу, його героїв, культури, традицій. Тема краєзнавства актуальна в процесі виховання і навчання. Тут висвітлюється вивчення історії народу, його героїв, культури.
 • «Корінням – стародавнє, серцем – молоде» година міркування до Дня міста

 • «Підкорювач левів – чернігівський богатир» Т. С. Корень 130 р від дня народження тематична викладка і презентація буклету;

 • Гребень А.Р. 135 років з дня народження вечір-портрет;

 • «Миколаївська церква с.Городище : до 250 –річчя від дня побудови» презентація буклету;

Для того, щоб усі жителі району могли більше дізнатись про наших земляків, у краєзнавчій радіовітальні прозвучали виступи про Адама Киселя та Гната Сахновського.

  Бібліотека стала не лише тим місцем, де можна взяти і прочитати книгу, а й відпочити, прилучитися до високого мистецтва, загальнолюдських цінностей на вечорах та інших заходах, які мають, як естетичну, так і виховну роль.
Екологічний напрям
Масова робота з екологiчного напрямку вiдрiзняється рiзноманiттям форм:

« Чорнобиль — мука і трагедія, це подвиг і безсилля ?» (до Дня Чорнобильської трагедії) вечір-роздум, «Подвиг – вічний, пам’ять – нетлінна, вдячність – безмежна» (День ліквідатора аварії на ЧАЕС) – вечір-зустріч, «Сумління. Порядність. Відповідальність» (День ліквідатора аварії на ЧАЕС) – виставка-репортаж, «В долі природи - наша доля» (до Дня довкілля) – виставка-попередження, «Що зберегли ми, що надбали…?» (до Дня охорони навколишнього середовища) – година запитань і відповідей, « Що буде, якщо…?» (до Дня збереження озонового шару) – еко-бумеранг.

Аналіз результатів масової роботи з читачами показує, що завдання поставлені перед бібліотекою – виконуються, і бібліотека стає безпосередніми активними учасником у формуванні у молоді активної життєвої позиції у сфері поліпшення екологічної ситуації та охорони довкілля. Через розширення екологічних знань бібліотека впливає на свідомість, почуття і поведінку читачів. Формування екологічного світогляду – це ефективний шлях виховання екологічної культури користувачів бібліотеки.


Патріотичний напрям

Важливе місце у системі патріотичного виховання молоді займає виховання любові і пошани до державної символіки, Конституції України, знання законів нашої держави.

Найбільш цікаві заходи, що відбулися з цієї тематики: « Я - народ, я- творець Конституції » - історичний екскурс, «Майоріє гордо прапор» (до Дня Прапора) - інформаційна хвилина, «Слова палкі, мелодія врочиста» (Гімн України) - книжковий радар, «Сторінками призабутої спадщини» (900 років тому складено «Повість временних літ», «Повчання дітям» В. Мономаха та ін.) - виставки забутих книг, «Демократія - складова розвитку держави» - година міркування, «Хортиця - колиска козацтва» - виставка-пошта.

Є в історії України події, які не повинні канути в забуття, не повинні повторюватись, не мають права замовчуватись. Обов’язок бібліотекаря донести до читача правду. З цією метою в бібліотеці   було проведено інформаційну хвилину до дня Соборності «Велична і свята, моя ти Україно», «Неволі стогін, волі спів» (Крути) - інформаційна хвилина.

«Хай світло від свічки у небо летить…» під такою назвою з юнацтвом було проведено урок-реквієм приурочений шануванню пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій.

Важливим моментом у роботі бібліотеки по патріотичному вихованню є популяризація літератури про Велику Вітчизняну війну. В цьому році проводилися масові заходи приурочені 70-й річниці визволення Менщини та Чернігівщини задля вшановувати пам'яті тих, хто захищав рідну землю в роки Великої Вітчизняної війни. Наш громадянський обов'язок - зберегти і увічнити пам'ять усіх полеглих, з повагою до ветеранів Великої Вітчизняної війни виховувати молоде покоління. Бібліотека провела комплекс заходів:

«Минають дні, ідуть роки життя листки перегортає» (70 років з часу Корюківської трагедії) - урок пам'яті, «Поля боїв житами поросли» (День партизанської слави) – патріотична година, «Суворі рядки фронтової біографії» (мжн. день пам'яті жертв фашизму) - поетична година, «Медсестра, радистка, кулеметниця,…жінка» (до дня партизанської слави) - виставка-дось’є, «В камені, в бронзі… в серцях нащадків» - інформаційний стенд.

Все далі і далі ми у часі від цієї історичної події. Старі стали ветерани - свідки історії, але не зникає з пам’яті людської, не йде у забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу – його битва, його перемога. «Воєнні історії устами ветерана» - під такою назвою в районній бібліотеці відбулася зустріч з ветераном Великої Вітчизняної війни Балабатьком Василем Омеляновичем. Учні слухали спогади колишнього воїна про події тієї далекої війни та перше знайомство з нею молодого бійця. А йому ж тоді було лише 16 років. Школярі мали можливість поставити питання та дізнатися про бойові солдатські будні, про військові історії та послухати поетичні рядки, написані рукою Василя Омеляновича.

На юнацькому абонементі для учнів старших класів було проведено зустріч «В пам’ять про Сталінград» з учасником ВВВ Семененко Євдокією Іванівною, яка розповідала про стратегічне значення перебігу подій цієї битви.

Цього року маленькі читачі дитячої бібліотеки провели акцію милосердя «В гості до ветерана». В рамках акції вони відвідали ветерана ВВВ Кроху Миколу Зіновійовича.

Цікаві форми проведення заходів розширюють знання читачів бібліотеки про край, його історію, розвивають інтерес до минулого і сучасного. А також покликані спонукати у користувачів, зокрема учнів, брати активну участь у громадському і культурному житті нашого міста, утверджувати ідеї розвитку незалежної і демократичної держави.

Результатом проведених заходів стало підвищення попиту на літературу цієї тематики, частіше звернення до постійно діючої виставки.

Для бібліотекаря сьогодні, як ніколи, важливі такі якості, як культура спілкування і вихованість, начитаність, розвинутий інтелект, делікатне, шанобливе ставлення до користувачів. Користувачі цінують спілкування з таким бібліотекарем, який може, хоче і вміє створити в бібліотеці доброзичливу атмосферу.
Уміння спілкуватись та знання психологічних особливостей виходять на одне із перших місць у професійній компетентності бібліотекаря відділу обслуговування для досягнення характеристики "корисного бібліотекаря", адже ставлення бібліотекаря до читача під час спілкування впливає на формування позитивного іміджу бібліотеки.    

Народознавчий напрям

Одним з пріоритетних напрямів роботи бібліотеки та патріотичного виховання молоді є народознавство.

Вивченню народної творчості, місцевого фольклору сприяли такі масові заходи, як: «Новорічні прикраси» - майстер-клас; «Великдень всіх нас на гостину просить» - журнальна мозаїка;

Популяризації краєзнавчої літератури сприяють заходи, де висвітлюється традиції народу. Прикладом такого заходу можуть бути бібліотечні посиденьки «Зустрічайте масляну млинцями…». В рамках заходу майже тиждень, в пору масляної, на абонементі ми пригощали читачів рум’яними млинцями і духмяним чаєм, та розповідали про історію походження свята і вікові традиції святкування.

В давнину в день Івана Хрестителя жінки ходили до шинку гуляти. В цей денеь закінчувалися святки і з наступного дня починалася звичайна робота. Бібліотекарі районної бібліотеки та учасники жіночого клубу "Енергія" КЗ ЦКДМ вирішили відродити цю традицію і провели в читальному залі бібліотеки жіночі посиденьки в імпровізованому шинку «У Гальки».

«Запрошуємо на українське весілля!» - під такою назвою пройшло фольклорне театралізоване ярмаркове дійство на свято Трійці. Присутні мали можливість ознайомитися з народними традиціями святкування українського весілля, послухати весільні пісні та скуштувати страви української кухні на виставці-дегустації.

Справжнє колоритне дійство

«Співи, танці, небилиці… славні будуть вечорниці» відбулися в стінах районної бібліотеки. Цьогорічні вечорниці пройшли за участі артистів районного Будинку культури, працівників районної бібліотеки та краєзнавчого музею.

Ведучі повели присутніх у сиву давнину, коли без вечорниць не обходилося жодне село в Україні. Ми спробували відновити театралізоване дійство в інтер’єрі української хати, прості народні страви, жартівливі пісні та танці. Не обійшлося без давньої традиції – ворожіння.
«Хай лунає пісня на добро»- родинні зустрічі

Цього разу у дитячій бібліотеці зібрались родини, закохані в пісню. На зустрічі лунали українські пісні про наші символи: рушник сорочку, калину, чорнобривці. Лагідні колискові від сімей Майстренків та Бикових зачаровували присутніх ніжністю і простотою. У дружньому колі відтворили класичну гру «Подоляночка», де дорослі виконували пісню, а діти грали співаючи.

Для маленьких непосид обладнали ігрову кімнату. Всі з великим задоволенням подивились лялькову виставу від «Теремка» - «Пан Коцький на новий лад». До столу подавались вареники під українську пісню «А мій милий вареничків хоче…»


Майстер-класи. 2013 рік оголошено роком дитячої творчості. Різнопланова робота велась в цьому напрямку .Букет весняних квітів з солоного тіста робили діти разом з мамами під час проведення родинного свята «Від щирого серця». Майстер-клас від керівника гуртка СЮТу Костюк Т. Г.

Вчила дорослих та дітей вишивати бісером Рубаха Л. В.

Секрети писанкарства розкривала дітям вчитель історії Ємець С.І.

На святкуванні Дня міста бібліотека організувала цілий парад майстер-класів:

Гончарство, полімерна глина, квілінг , оригінальне пакування цукерок, лозоплетіння

Виготовлення дряпанок - це давнє і вічно молоде мистецтв, яке сягає сивої давнини.

У Менській районній бібліотеці до Великоднього свята відбувся майстер-клас «Українська дряпанка». Це своєрідний крок до відродження призабутих народних традицій, який провела керівник гуртків Станції юних техніків – Костюк Тетяна.

В рамках заходу бібліотекарі, члени жіночого клубу «Енергія» та користувачі бібліотеки дізналися про історію мистецтва дряпанки, особливості художнього оформлення, різноманітні технології розпису характерні для окремих регіонів України. А також кожен бажаючий мав змогу власноруч виготовити свою власну дряпанку.
Виставкова діяльність

Важливою складовою роботи бібліотеки була виставкова діяльність, яка сприяє інтелектуальному розвиткові читачів.

Сьогодні бібліотека надає можливість користувачам отримати більш-менш цілісне уявлення про втілену в художній і предметній творчості своєрідність українського народу, пізнати традиції, народну мудрість, народну творчість, розширити уявлення про народні промисли.

Таких виставок у бібліотеці за минулий рік було чотири: • «Сяйво бісеру». Під такою назвою в центральній районній бібліотеці оформлено персональну виставку вишитих ікон та картин Рубахи Люсі Василівни.

 • «І в бібліотеці є таланти» - це виставка-експозиція вишитих: картин, рушників, подушок та серветок, а також ляльок-мотанок, які власноруч виготовили самі працівники районної бібліотеки та бібліотек-філій;

 • «Святий образ» (виставка ікон вишитих бісером )

 • «Зимовий вернісаж» асштабна об’єднана виставка творів декоративно-ужиткового та образо­творчого мистецтва, технічної творчості вихованців районної станції юних техніків відбулася в читальній залі районної та дитячої бібліотек. Участь у виставці узяли 292 учні, вони представили на конкурс 437 робіт. Переможці виставки та кращі наставники були нагороджені грамотами та подарунками.

 • Переобладнаний етнокуточок «І нема дивнішої краси, і нема святішої святині» - виставка-інсталяція з елементами аль-стопера.

Виставки мають велике зацікавлення серед відвідувачів бібліотеки, особливо - у молоді, бо доторкнувшись до незвіданого, таємничого джерела світу творчості народних майстрів, вони мають можливість заглянути в дивний світ краси і фантазії.

Вироби із глини, плетіння із соломи, розписи по склу та по дереву, писанки, ляльки-мотанки, обереги, витинанки, вишивка, картини - усе це вражало своїм розмаїттям та майстерністю виконання, спонукаючи схилитися перед талантами справді народних майстрів.

Протягом року в читальній залі дитячої бібліотеки жителі міста мали змогу милуватись виставкою виробів вихованців РСЮТ, різноманітними поробками Крамаренко Олі, захоплюватись «Квітковим вернісажем» з стрічок та канзаші, виставкою витинанок «Пасхальне яйце», насолоджуватись виставкою малюнків Шаповаленко Олі, «Політ фантазії» з бісеру Нестеренко Юлі. Велике враження на відвідувачів дитячої бібліотеки справила виставка із золотавої соломки «Солом’яні історії» сім’ї Вербицьких.

Більше двох сотень ялинкових прикрас милували око на ретро-виставці новорічних іграшок «Прикраси ялинкові - яскраві, пречудові».

Всі гуртом: бібліотекарі, учасники жіночого клубу «Енергія», читачі створювали новорічний настрій для глядачів. Виставка була цікава не тільки дітям, а й дорослим. Адже, побачивши знайому новорічну прикрасу зі свого минулого дорослі згадували свої дитячі роки.


Духовність

В рамках святкування 1025-ти ліття хрещення Київської Русі в районній дитячій та центральній бібліотеках проведено уроки духовності для 5-тих, 9-тих та 10-х класів ЗОШ ім. Т. Г Шевченка. Уроки спільно з працівниками бібліотеки провів настоятель храму Різдва Богородиці отець Михайло Халус. Учні мали змогу отримати вичерпну відповідь на всі питання духовного змісту, які їх цікавили, а також, висловити свою думку. В залі панувала аура добра і світла, атмосфера затишку й миру.

До святкування 1025-річчя Хрещення Київської Русі нашою бібілотекою також проводились уроки духовності і патріотизму: «Християнство: наші витоки, наше коріння», «Ми - християни» та оформлені ряд книжкових виставок і інформаційних стендів. Ось деякі з них: « Шлях до Бога» - постійно діюча виставка, « За Україну помолюсь!» - книжкова виставка, «Духовні святині Менщини» - інформаційний стенд.

Великий інтерес викликала зустріч за круглим столом представників різних релігійних конфесій, громадських організацій, влади та ЗМІ.

Проведення заходів та наповнення виставок спрямовувалося на духовне збагачення відвідувачів, загальний розвиток та популяризацію літератури і культури серед читачів.

Результатом проведених заходів стало підвищення попиту на літературу цієї тематики, частіше звернення до постійно діючої виставки.

Основна місія кожної публічної бібліотеки - забезпечення доступу до знань, інформації і художніх творів шляхом використання ряду ресурсів і служб в рівній мірі всім членам суспільства, незалежно від ступеня працездатності, релігійних, етнічних особливостей. Проте, люди з особливими потребами мають обмежений доступ до інформації.

Ми ще з 2010 року працюємо над оптимальними шляхами вирішенням цієї проблеми. Для обслуговування на дому бібліотекарями залучено волонтерів з кола читачів бібліотеки. Люди з особливими можливостями, ветерани, воїни-афганці, чорнобильці та пенсіонери, які не мають змоги прийти до бібліотеки обслуговуються сусідами, родичами, соціальними працівниками та працівниками бібліотеки, які є книгоношами.

Саме бібліотека є посередником між джерелами інформації та користувачем, забезпечуючи інформацію, тому, на абонементі районної бібліотеки створена картотека обслуговування на дому. У 2013 році бібліотекою обслуговувалось понад 28 таких читачів.

В Стольному, де є будинок пристарілих щочетверга проводять обмін книг та індивідуальну роботу з читачами. Створити пункт видачі та обміну літератури в Будинку Ветеранів виникла ідея в працівників Стольненської філії відразу після того як з будинку пристарілих стали приходити мешканці –жителі цього закладу. Вони брали книги і періодику для себе і для своїх співмешканців. Потім бібліотекарі дізналися, що ще є бажаючі почитати, але вони не можуть пересуватися. Тоді ми звернулися до керівництва з проханням на дозвіл, щоб в будинку для одиноких людей створити маленьку бібліотечку. Після такої домовленості ось уже чотири роки кожного понеділка з 12-ї до 14-ї години з книгами на різну тематику, з новою періодикою ми відвідуємо наших одиноких людей.3. Видавнича діяльність

Важлива ділянка краєзнавчої роботи - видавнича. Бібліотеки сьогодні не лише накопичують документи та інформаційні ресурси, а й створюють власні інформаційні продукти, які стають істотним доповненням краєзнавчого фонду. Протягом року бібліотека підготувала такі видання 1. Буклети: Миколаївська церква с.Городище : До 250 –річчя від дня побудови. - Мена : Центральна районна бібліотека, 2013

 2. Терентій Савич Корінь. – Мена, 2013. – («Видатні земляки – ювіляри»; Вип.31)

 3. Бюлетень нових надходжень до читальної зали Менської ЦРБ. - Мена : Центральна районна бібліотека, 2013

 4. Огляд новинок світової літератури, що надійшли до бібліотеки у 2013 році. - Мена : Центральна районна бібліотека, 2013

 5. Огляд періодичних видань, які надходять до Менської ЦРБ . - Мена : Центральна районна бібліотека, 2013Каталог: doc -> zvitu -> komynalni pidpruemstva
doc -> Урок позакласного читання в 2 класі за повістю-казкою В. Нестайка
doc -> Дубовенко Ірина Володимирівна, Скремінська Світлана Миколаївна, класні керівники днз «Житомирське вище професійне технологічне училище»
doc -> Конспект уроку української літератури у 9 класі Мистецтво бачити слово. Візуальна (зорова) поезія сьогодні
doc -> Куп’янська гімназія №1 Куп’янської міської ради Харківської області мій рідний край – моя земля
doc -> Остроградський Михайло Васильович
komynalni pidpruemstva -> Інформаційний (текстовий) звіт 2014 Завдання І зміст роботи


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Інформаційний (текстовий) звіт 2013 Завдання І зміст роботи iconІнформаційний (текстовий) звіт 2014 Завдання І зміст роботи
А також проводила вивчення, обговорення, втілення в практику інновацій за такими напрямками: організація роботи з читачами, впровадження...
Інформаційний (текстовий) звіт 2013 Завдання І зміст роботи iconЗвіт про роботу Національного культурного центру України в Москві за 2013 рік зміст вступ
Офіційні візити
Інформаційний (текстовий) звіт 2013 Завдання І зміст роботи iconЗвіт директора про свою діяльність за 2013-2014 н р
Шановні присутні! Закінчився ще один навчальний рік, І тому ми зібралися сьогодні, щоб зробити певні підсумки роботи колективу школи...
Інформаційний (текстовий) звіт 2013 Завдання І зміст роботи iconЗвіт про стан гурткової роботи в ккднз №141 2013-2014 н р. м. Кривий Ріг 2014р. Звіт про гуртк ову роботу в ккднз №141 з
Днз потребувало окремої уваги з боку завідувача ккднз №141 Мельничук О.І. та вихователя методиста Андріюц Л. О
Інформаційний (текстовий) звіт 2013 Завдання І зміст роботи iconТературного читання
Особливості роботи за навчально-методичним комплектом з літературного читання в журналі «Шкільний бібліотечно інформаційний центр»,...
Інформаційний (текстовий) звіт 2013 Завдання І зміст роботи iconАналіз виховної роботи сзш №14 за 2011-2012 навчальний рік та завдання на 2012-2013 навчальний рік
Виховна система школи охоплює весь педагогічний процес, об'єднуючи навчання, позакласну діяльність дітей, різноманітну діяльність...
Інформаційний (текстовий) звіт 2013 Завдання І зміст роботи iconПідсумки методичної роботи за 2013-2014 навчальний рік та завдання на наступний 2014-2015 н р
В 2013-2014 н р педагогічний колектив продовжив роботу над реалізацією нової науково-методичної проблеми «Впровадження інформаційно-комунікаційних...
Інформаційний (текстовий) звіт 2013 Завдання І зміст роботи iconЗакону України «Про освіту», «Про загальну середню освіту»
Затвердити звіт про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами району за 2013-2014 навчальний рік (додається)
Інформаційний (текстовий) звіт 2013 Завдання І зміст роботи iconТестові завдання: зміст, форма, структура
Кожне тестове завдання має відповідати чітко визначеній формі, змісту, рівневі складності. Тільки якісні завдання забезпечують високу...
Інформаційний (текстовий) звіт 2013 Завдання І зміст роботи iconЗвіт директора Мукачівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІ ст. Закарпатської обласної ради про свою діяльність на посаді протягом 2012-2013 навчального року
Шановні присутні! Закінчився навчальний рік І тому ми зібралися сьогодні, щоб зробити певні підсумки роботи колективу школи, оцінити...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка